Dodaj do ulubionych

Jeśli troche lubicie zwierzęta

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.05, 22:30
Pragnę Was zainteresować tym co dzieje się w Starachowickim, kiedyś mającym umowę z miastem, schroniskiem dla bezdomnych zwierząt.
Sytuacja w schronisku w Starachowicach jest tragiczna. Na 200m2 gnieździ się około 170 psów i 30 kotów.
Miasto nie wywiązuje się z ustawowego obowiązku opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Ostatnio Urząd Miasta w bezczelny sposób stwierdził ze schronisko (nie ma innych schronisk w promieniu 50 kilometrów) jest nielegalne i należy je zlikwidować. Niestety nie mają pomysłu co się stanie ze zwierzętami!
Nie przedłużono tez umowy (i tak śmiesznej, bo schronisko dostawało około 2000 zł rocznie) ze schroniskiem na rok 2004 i 2005r. Wszyscy wypierają się tego , że mieli cokolwiek wspólnego z tą sprawą. P. Marzena została sama, bez grosza przy duszy, z ok. 170 psami i ok. 30 kotami na 200 m kw. Zwierzęta nie mają co jeść, rozmnażają się (jak zapobiegać temu na tak małej powierzchni, bez środków finansowych), chorują i nie mogą liczyć na pomoc, w końcu... zagryzają się. Dodam może tylko, że p. Marzena też już nie ma co jeść i z czego żyć. Poświęciła życie dla tych zwierząt, nie licząc na docenienie tego, co zrobiła, ale myślę, że nie liczyła się też z tym, że zostanie tak potraktowana. Ostatnio odbyła się tam kontrola TOZ. Wszyscy orzekli, że nie ma tam choćby minimalnych warunków, w których mogłyby egzystować zwierzęta, ale nikt jeszcze nie znalazł odpowiedzi na pytanie, co ma się z tymi stworzeniami stać dalej. Miasto ponoć miało przydzielić schronisku większą działkę. Jak na razie wszyscy wypierają się wszystkiego. Jak ta kobieta miała utrzymywać schronisko za 2000 lub mniej zł rocznie?
Pomimo, że , jak wiecie, mamy na głowie własne zwierzęta, będziemy robić wszystko, żeby pomóc tym w Starachowicach. Ale sami nie damy rady. Proszę, pomóżcie nam! W grupie siła. Do czasu aż uda nam się coś zmienić potrzebne są: pieniądze, karma, leki, miski, obroże, materace, koce, materiały budowlane, czyli w zasadzie wszystko. Cokolwiek uda Wam się zebrać

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej tu możecie poczytać:

www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=22012&start=0&sid=326cabdc8d77e39d3e026107c1e6cb92
lub

www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=21743
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka