Dodaj do ulubionych

[Budrem] Felińskiego 7A

04.11.05, 20:25
Witam,

Poszukuje przyszłych sąsiadów z ww. lokalizacji. Chętnie wymienie wiedze i
porównam wersje przedstawione przez developera:).

Pozdrawiam,
lkkl
Edytor zaawansowany
  • Gość: to ja IP: *.altar.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 06.11.05, 10:16
    juz były takie watki załozone.Poszukaj na nastepnych stronach.Duzo tego było :) pozdrawiam :)
  • Gość: dortom IP: *.chello.pl 06.11.05, 14:32
    Witam rowniez jestem zainteresowany ta inwestycjam, obecnie zbieram informacje.
    Najbardziej interesuje mnie szacunkowy koszt ogrzewania (kotlownia gazowa).
    W wielu starych postach dotyczacych inwstycji realizowanych przez BUDREM jest
    sporo narzekan dotyczacych wysokich cen ogrzewania. Ceny z kosmosu... Kto
    administruje ta kotlownia BUDREM czy wspolnota mieszkaniowa??

moj nr gg 78633 do wymiany informacji.
  • les3604 09.11.05, 14:28
    Z budrem (tylko małymi) jest tak: kupuje dzialki, robi marketing, rozpoczyna
    budowe i zbiera kase. Konczy forma corka, np. Galia, ktora sprzedaje lokal. Tym
    sposobem galia ponosi odpowiedzialnosc za wszystko a nie budrem. Budrem jest
    zawsze krysztalowy - ale ten sam wlasicie. Tak wiec to galia dyktuje ceny.
    Jezeli we wspolnocie macie lub bedziecie miec wspolna kotlownie to wlascicielem
    bedzie galia. Po 3-5 latach lupienia wlascicieli-lokatorow, gdy koszty jej sie
    zwroca, a trzeba bedzie zrobic remont generalny lub wymienic kociol (dawno po
    gwaracji) odsprzeda kotlownie. Nasz wspolnota placi 54pln/GJ i 18,82pln za m3
    cwu (w tym 5 pln za wode zimna) czyli 13,82 za samo podgrzanie. 4 osobowa
    rodzina zuzywa od 6 do 10 m3 wody - w tym ok 5-6 m3 ciepej. Co zalezy od
    utrzymywanej temp. im nizsza tym koszty mniejsze. Ja lubie cieplo (22oC) wiec
    palce od 120 pln gdy zima ciepla do 250 pln / mies gdy mroz. na 72m2.
  • lkkl 10.11.05, 10:42
    > Z budrem (tylko małymi) jest tak: kupuje dzialki, robi marketing, rozpoczyna
    > budowe i zbiera kase. Konczy forma corka, np. Galia, ktora sprzedaje lokal. Tym
    > sposobem galia ponosi odpowiedzialnosc za wszystko a nie budrem. Budrem jest
    > zawsze krysztalowy - ale ten sam wlasicie. Tak wiec to galia dyktuje ceny.
    > Jezeli we wspolnocie macie lub bedziecie miec wspolna kotlownie to wlascicielem
    > bedzie galia. Po 3-5 latach lupienia wlascicieli-lokatorow, gdy koszty jej sie
    > zwroca, a trzeba bedzie zrobic remont generalny lub wymienic kociol (dawno po
    > gwaracji) odsprzeda kotlownie. Nasz wspolnota placi 54pln/GJ i 18,82pln za m3
    > cwu (w tym 5 pln za wode zimna) czyli 13,82 za samo podgrzanie. 4 osobowa
    > rodzina zuzywa od 6 do 10 m3 wody - w tym ok 5-6 m3 ciepej. Co zalezy od
    > utrzymywanej temp. im nizsza tym koszty mniejsze. Ja lubie cieplo (22oC) wiec
    > palce od 120 pln gdy zima ciepla do 250 pln / mies gdy mroz. na 72m2.

Witam,

Może czegoś nie rozumiem albo jestem niedoinformowany. Jesli mamy lokale z
    wyodrebniona wlasnocia, to ogół włascicieli tworzy wspolnete mieszkaniowa. Czy
    nie jest tak, ze to wspolnota wyznacza zarzadce nieruchomosci, a tym wcale nie
    musi być firma "typu" Galia? Przeciez kotlowania jest urzadzeniem, ktore nie
    sluzy tylko i wylacznie do uzytku wlasciciela lokalu wiec jest nieruchomoscia
    wspólną. A ta juz podlega pod z zarządce nieruchomości. No chyba, że błądze....

Pozdrawiam,
    lkkl
  • Gość: tomasz29 IP: *.no / *.internetdsl.tpnet.pl 10.11.05, 13:32
    Nie błądzisz ale...
    Tak jest w rzeczywistosci dopiero po kilku latach pracy takiej kotłowni.
    Wczesniej jest tak, że każdy kupujacy mieszkanie w umowie z developerem
    podpisuje paragraf w którym jest wyraźnie zapisane że zarząd na
    nieruchomościami sprawuje developer lub osoba (firma) przez niego wskazana przez
    - X lat - tutaj sobie możesz podstawić dowolną liczbę. W praktyce jest to
    najczęściej 2 do 4 lat...
  • lkkl 10.11.05, 14:17
    > Nie błądzisz ale...
    > Tak jest w rzeczywistosci dopiero po kilku latach pracy takiej kotłowni.
    > Wczesniej jest tak, że każdy kupujacy mieszkanie w umowie z developerem
    > podpisuje paragraf w którym jest wyraźnie zapisane że zarząd na
    > nieruchomościami sprawuje developer lub osoba (firma) przez niego wskazana prze
    > z
    > - X lat - tutaj sobie możesz podstawić dowolną liczbę. W praktyce jest to
    > najczęściej 2 do 4 lat...

Witam,

Hmm..jakos ciężko mi sobie to wyobrazić. Pewnie developer przenosząc wlasność
    mieszkania powoluje sie na Art.18.1.(Właściciele lokali mogą w umowie o
    ustanowieniu odrębnej własności lokali albo w umowie zawartej później w formie
    aktu notarialnego określić sposób zarządu nieruchomością wspólną, a w
    szczególności mogą powierzyć zarząd osobie fizycznej albo prawnej) moze wpisać
    nam dowolnego zarządce.

Czy jednak stoi cos na przeszkodzie, aby właściciele lokali powołali sie na
    punkt 2a tej samje ustawy (2a. Zmiana ustalonego w trybie ust. 1 sposobu zarządu
    nieruchomością wspólną może nastąpić na podstawie uchwały właścicieli lokali
    zaprotokołowanej przez notariusza. Uchwała ta stanowi podstawę wpisu do księgi
    wieczystej.)?

Pozdrawiam,
    lkkl
  • les3604 15.11.05, 13:19
    Dokładnie. Właśnie przygotowujemy się do zmiany Zarządu. Ale uwaga - ponieważ
    Zarząd był ustanowiny w Akcie Notarialnym zmiana wymusza taką drogę: zebranie
    wspólnoty, uchwła wspólnoty o zmienie zarządu zaprotokołowana przez notariusza
    (500 pln). Nowy zarząd --> renegocjacja umów.
  • lkkl 15.11.05, 17:42
    > Dokładnie. Właśnie przygotowujemy się do zmiany Zarządu. Ale uwaga - ponieważ
    > Zarząd był ustanowiny w Akcie Notarialnym zmiana wymusza taką drogę: zebranie
    > wspólnoty, uchwła wspólnoty o zmienie zarządu zaprotokołowana przez notariusza
    > (500 pln). Nowy zarząd --> renegocjacja umów.

Biorąc pod uwage twoje krytyczne posty na temat stawek za media (głównie
    "ciepła") koszt notarialny w rozbiciu na całą wspólnote wydaje się mały w
    stosunku do możliwych oszczędności. Ciekaw jestem czy Galia wymyśli jakąś
    przeszkodę i jak organizacjnie przebiegnie inicjatywa. Czekam na pomyślne
    zakończenie sprawy jak i mały opis z "pola walki".

Pozdrawiam,
    lkkl
  • Gość: Mariusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.05, 08:31
    Z dokumentów rejestracyjnych, które przejrzałem wynika, że BUDREM nie prowadzi inwestycji. Wszystkie inwestycje idą spółkami celowymi. BUDREM I to inna firma niż P.W. BuDREM, a GALIA czy MARS nie są córkami, są samodzielne, choć wiąże je właściciel.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.