Dodaj do ulubionych

kulturoznastwo miedzynarodowe

01.12.02, 00:53

--
prosze jesli ktos studiuje ten kierunek na uj-napiszcie mi jak wam sie podoba!
Obserwuj wątek
        • marisu Re: kulturoznastwo miedzynarodowe 04.01.03, 15:42
          Gość portalu: fiona81 napisał(a):

> co jest nie tak?bardzo chce sie tam dostac,choc w zasadzie nic o tym kierunku
          > nie wiem ,ale wydaje mi sie ciekawy.

ja tez mam zamiar tam zdawac, bo interesuje mnie specjalizacja
          iberoamerykanska, z tego, co wiem od ludzi, ktorzy to studiuja, to miejscami
          przyciezawe, ale ciekawe raczej, a problemy moga byc z historia u mani w 1
          semestrze...
          • fiona81 Re: do :marisu 04.01.03, 15:48
            mam pytanie,czy wiesz cos wiecej na temat tego kierunku?jakie sa przykladowe
            zajecia?mowiac o specjalizacji masz na mysli studia uzupelniajace?
            • marisu Re: do :marisu 06.01.03, 10:30
              fiona81 napisała:

> mam pytanie,czy wiesz cos wiecej na temat tego kierunku?jakie sa przykladowe
              > zajecia?mowiac o specjalizacji masz na mysli studia uzupelniajace?

cos wiem, ale niewiele, moge sie jeszcze dowiedziec;)
              co do przykładowych zajec, to w I sem. na pewno jest rzeczona historia z mania,
              a na drugim na pewno socjologia kultury z (chyba) kraus - moser, dokladnie sie
              nie orientuje; egz. wstepny obejmuje test z wiedzy ogolenej, niektore pytania
              ukladsane przez studentow, mozna testy z lat ubieglych (cale 2, bo kierunek
              jest mlody) kupic w sekretariacie (chyba jeszcze nie teraz). Ilosc osob na
              miejsce raczej nie jest jakas zatrwazajaca. aha: jesli studiujesz 2 kierunki na
              uj, to nie powinno byc problemow z przepisywaniem przedmiotow;) po 3 roku
              (licencjacie) wybiera sie cos w roodzaju sciezki specjalizacyjnej, (mozna to
              nawzac studiami uzupelniajacymi? nie wiem...), innymi niz iberoamerykanistyka
              sie nie interesowalam, bo generalnie tylko dlatego decyduje sie na ten
              kierunek; btw. w instytucie jest najwieksza w polsce biblioteka ibero ;D
              pozdr.
              jesli dowiem sie czegos jeszcze, to napsze.
            • Gość: regkus Re: do :marisu IP: *.acn.pl 20.04.03, 08:37
              Co do egzaminów to polecam fundacje dla UJ oni prowadzą kursy przygotowawcze.
              Są troszkę drogie ale polecam (ok 600 zł) Ja zdaje na kulturoznastwo na
              filozofii ukończyłam ten kurs i myśle że się uda. Pozatym dostaniesz tam
              wszystkie informacje i materiały pomocnicze ( na moim kierunku jest test
              umiejętności studiowania i test z lektury). Biuro fundacji na karmelickiej.
              Prowadzący naprawdę superrrrrrrrrrrr
              pozdrowionka i życze powodzenia
              Regi
    • Gość: jadzikkrak@interia Re: kulturoznastwo miedzynarodowe IP: *.bj.uj.edu.pl 04.04.03, 16:18
      Studię kulturoznawstwo międzynarodowe, co prawda na pierwszym roczku, ale jakąś
      wiedzę na ten temat już posiadam. Po pierwsze tak jak większość moich znajomych
      wybrałam ten kierunek, dlatego że spodobała nam się nazwa. O samych studiach
      nic nie wiedziałam, ale teraz... Nikomu nie polecam, właściwie uczysz się
      wszystkiego i niczego. Przedmioty różnorodne: od historii XX wieku począwszy
      (teraz ze Stawowy-Kawką, a w nowym roku przedmiot ten już nie będzie zaprzątał
      myśli studentów, bo wprowadzają Historię cywilizacji z bardzo sympatycznym
      księdzem profesorem!), oprócz tego teoria kultury, filozofia, historia kultury,
      socjologia kultury, socjologia stosunków międzynarodowych i cała masa
      przedmiotów fakultatywnych np.Granice Islamu (jak się już zdecydujesz, to ten
      przedmiot jest najciekawszy, a egzamin taki mogłabym zdawać co pięć minut, to
      bułka z masłem). Po drugie, przyjmują około setki, z czego zdecydowana
      większość już coś studiuje, ale można się przynajmniej dowiedzieć, czegoś o
      innych kierunkach i po roku męki na kulturoznawstwie jeszcze zmienić kierunek.
      Ostatnio chodzą słuchy, że chcą ze ścisłego centrum (al.Mickiewicza) przenieść
      nas na Kampus, mam nadzieję, że to tylko pogłoski. Jak się już zdecydujesz, to
      możesz tego potem bardzo żałować...
      A i jeszcze jedno, ponieważ jest to nowy kierunek, to traktują nas trochę jak
      króliki doświadczalne. Muszą wszystko sprawdzić na nas, by potem, za parę
      ładnych lat, odnosić sukcesy. Ogólnie panuje w całym tym kieracie potężny
      bałagan.
      • jazzanova Re: kulturoznastwo miedzynarodowe 11.04.03, 19:06
        Gość portalu: jadzikkrak@interia napisał(a):

>> > Ostatnio chodzą słuchy, że chcą ze ścisłego centrum (al.Mickiewicza)
        przenieść
        > nas na Kampus, mam nadzieję, że to tylko pogłoski.

Na Kampus raczej nie (tam chyba przerzucaja kierunki typu chemia i inne
        związane z laboratorium) natomiast cały Instytut Studiów Strategicznych (nie
        tylko kulturoznawstwo) byc może będzie przeniesiony na Koletek (niedaleko
        Wisły i Wawelu)- aczkolwiek to też nie jest pewne na 100%.
        Kulturoznawstwo jako takie jest bardzo ok, dużo fakultetów- o czym było juz
        wyżej, zajęcia najczęściej prowadzone są ciekawie (polecam ćwiczenia z
        socjologii kultury z dr Kijewską :)), no i dobrze że sa licencjackie, bo po
        samym kulturoznawstwie ma się wiedzę zbyt ogólną, za to specjalizacje daja
        potem mozliwość "określenia się".
        Z czystym sumieniem moge polecić
        • Gość: спок'ойный miszka Re: kulturoznastwo miedzynarodowe IP: *.chello.pl 28.04.03, 19:24
          Gość portalu: krwawy roman napisał(a):

> jadzikkrak wcale nie studiuje kulturoznawstwa jest agentem obcego mocarstwa i
          > płacą jej w dolarach ;-P
          > znamy juz jej mocodawcow i nalezy sie spodziewac ze niedlugo stanie przed
          > komisją sledczą
          >
          szzzz nie uprzedzaj faktów.
          pietia i wołodia są już w drodze, ciemno bordowa wołga przekracza
          właśnie granice w terespolu (acz pietii kończy się wiza w maju, niewiadomo czy
          wpuszczą, w razie czego ma przysłać telegram).
          jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ukrucimy wypłaty w banknotach
          zielonych do jutrzejszego wieczora.

увствовать оволока
    • Gość: a_taki_jeden Re: kulturoznastwo miedzynarodowe IP: *.fema.pl / 192.168.2.* 23.04.03, 14:33
      Odnośnie tych studiów na kulturoznawstwie międzyanarodowym to:
      - egzaminu na pewno nie układają studenci;
      - na pewno nic nie wiadomo na pewno, czy przerzucą Instytut Studiów
      Regionalnych na Kampus lub Koletek, choć na pewno nie chcą nas na Alejach;
      - przedmioty ogólne - no takie założenie kierunku;
      - ilość kandydatów w ubiegłym roku 3,7 na jedno miejsce (nie jest to jeszcze
      tragedia)
      Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka