Dodaj do ulubionych

SENSACJA !!!

IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 20.12.02, 21:29
Akademia Ekonomiczna domaga się powrotu "12".

YEAH YEAH YEAH YEAH. Może się kurde uda.
Trzymam kciuki.
Obserwuj wątek
            • Gość: merphy Re: SENSACJA !!! IP: *.krakow.tdci.pl 20.12.02, 23:36
              Nie ma za co !! :) nie wiedziałeś że jestem za 12 ?? :) ..ja jestem zawsze
              sercem z Tobą i wierze że 12 pojedzie .. choć jak wiesz ja na Dąbiu mieskzam i
              mi 15 zabarli wiec znam ból po utracie tramwaju :) ... ale 12 często jeździłem
              pozdrawiam !!
              • Gość: ADAŚ SENSACJA !!! IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 20.12.02, 23:45
                Gość portalu: merphy napisał(a):

> Nie ma za co !! :) nie wiedziałeś że jestem za 12 ?? :) ..ja jestem zawsze
                > sercem z Tobą i wierze że 12 pojedzie .. choć jak wiesz ja na Dąbiu mieskzam
                i
                > mi 15 zabarli wiec znam ból po utracie tramwaju :) ... ale 12 często
                jeździłem
                > pozdrawiam !!

Jestem Ci więc dłużny, niech zatem odwdzięczę Ci informacją, że absolutnie
                popieram powrot "15" na al. Pokoju. W min. tej sprawie posłałem list do
                Krakowskiej (padła też ode mnie propozycja nowej trasy dla linii "17" OŚ.
                PIASTÓW - Al. Pokoju - Starowiślna - KURDWANÓW, choć to mniej realne).
                Natomiast z Mousetem i Małopolaninem wykroiliśmy list o komunikacji na
                Dąbiu. "15" tamtędy oczywiście.
                Raz jeszcze dzięki za słowa poparcia za "12". Przynajmniej nie jestem sam .
            • Gość: ADAŚ Nieszablonowa odpowiedź ciotki IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 20.12.02, 23:07
              Gość portalu: mouset napisał(a):

> ...... zszokowała mnie! Nie że nie ma taboru ale zasłoniła sie marszrutyzacją
              > sprzed 5 lat, hhmmhmhmhm!!!! Nie wiem czy wie ale marszrutyzacje mózgu trzeba
              > wykonać minimum co 5 lat inaczej grozi przegrzaniem....

Mouset, nic to nie zmienia. Błaźni się nadal. To nawet jest bezczelność. Co oni
              kurde badali? Ile ta "12" kursowała - 2 miesiące, 3 ??? I to do Wieczystej.
              Wqrwia mnie takie sranie po fortepianie.
                • Gość: ADAŚ Re: Nieszablonowa odpowiedź ciotki IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 20.12.02, 23:22
                  Gość portalu: Locutus napisał(a):

> Spieprzać, panowie!! Nie ma taboru na obsługę #13 przez ufa, a wy chcecie
                  > #12??? Powaliło was??? Z czego wy chcecie ucinać i to w dodatku na linię
                  wysoce
                  >
                  > deficytową???

Chłopie, opanuj nerwy i bez chamstwa. Tak ustalaliśmy.
                  Na "12" i UFA na "13" tabor jest, tylko nie ma chęci!!! A poza tym "12" nie
                  jest linią wysoce deficytową. To stereotyp. Zobaczymy jak będziesz starszy i o
                  lasce. Czy też będziesz wołał "spieprzaj" itp. jak utną Twój kurs? Watpię.
                  Wierz mi, że wiem co piszę myśląc tu o niedomaganiu ruchowym. A zresztą co ja
                  będę Ci o tym pisał. Mam swoje zdanie i koniec.

Tylko proszę, więcej kultury. Nie chodzi nam tutaj o obrażanie siebie.
                    • Gość: ADAŚ Nieszablonowa odpowiedź ciotki IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 20.12.02, 23:39

1. Przepraszam, poniosło mnie.
                      OK, no problem
                      2. Zajrzyj do podgórza w szczycie. Mnie się kiedyś też wydawało, że jest po
                      byku tramów...
                      Wiem, i dla mnie skandalem jest to, że nie każda "13" to trójskład. Może
                      poprawi się jak 814 wróci z naprawy oraz 865 i 866. Wtedy może wszystko. Teraz
                      też może być, ale MPK ma pasażerów w dupie.
                      > 3. Linią tą jeździliby wyłącznie studenci (ulga) i stare babcie (darmocha) -
                      > deficyt murowany...
                      Teraz każda linia to deficyt (MPK podobno stratne). Oprócz tych powyżej
                      dochodzą też normalni ludzie (cmentarz, przychodnia, zakłady pracy, mieszkańcy).
                      Deficyt będzie, ale nie jakiś głęboki. Jestem zwolennikiem "12" i nie ugnę się.
                      Przede wszystkim za to jak ucięli tę linię. To było chamskie i niesprawiedliwe.
                      Jeśli tylko ta linia powróci na trasę - osobiście napiszę podziękowania do
                      wszystkich z "tych" instytucji. I oczywiście przejadę się nią po całej jej
                      trasie.
                      Raz jeszcze powtarzam
                      "12" - 4 brygady 2x105Na na trasie Bronowice Nowe - Basztowa - Cm. Rakowicki
                      "13" - 13 brygad 3x105Na i BASTA !!!
                        • Gość: ADAŚ Nieszablonowa odpowiedź ciotki IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 20.12.02, 23:59

> NIE MA TABORU!!! I tym razem nie jest to głupi żart ciotki...

Nie masz racji, na dowód podaję linię "92" w dniu 31.10.2002 i to jeszcze UFA.
                          Byłem w tym dniu na Brożka. Na placu pod chmurką owszem prawie nic nie stało.
                          Wewnątrz hali jednak spore zapasy. Mówię Ci Locutus, na "12" i "13" wagony są,
                          tylko MPK ma to w nosie (jeśli chodzi o "12" to jeszcze ZDiK).
                          Poza tym nowe bomby dojadą - na pewno to jakoś pomoże.
                            • pavlack Re: Nieszablonowa odpowiedź ciotki 21.12.02, 10:30

> Inne linie 1.11. jeździły wg. rozkładów świątecznych... a o nowych
                              skunksiakach
                              >
                              > faktycznie nie pomyślałem...

1.11 nie kursowała ani 5, ani 24, a reszta jeździła wg świątecznych, a i tak
                              brakło trójskładów na 94. Poza tym jak przyjdą nowe skunksy, to już nie będzie
                              T4+B4, a zapewne do kasacji pójdzie kilka 105-tek (a kilka do Nowej Huty
                              pójdzie).

A poza tym nie przesadzajcie, że ciocia F. na każde pytanie odpowieda "nie ma
                              taboru". To się już nudne zaczyna robić, jak obrażacie wszystkich z MPK przez
                              cały czas. Zachowujecie się trochę jak dzieci.

A ja myślę, że to "nie ma taboru" to po prostu równa się "nie ma kasy"!!! To
                              jest poważny problem. I chociaż za Majchrowskim nie jestem, to mam nadzieję, że
                              tak jak zapowiadał coś w tej sprawie zrobi.

--
                              pavlack@skrzynka.pl
                              GG: 1305319
                              • Gość: merphy 12, a 4 i 13 IP: *.krakow.tdci.pl 21.12.02, 12:24
                                Ja identycznie nie jestem za Majchrem, ale tyyyysiąc razy wole go od Lasoty...
                                i licze że coś zrobi z komunikacją :), a co do 105tek nie zostanie żadna
                                skasowana co Ty mówisz! tylko T4 pójdą na złom, 105 nikt nie zezłomuje, częsć
                                napewno przejdzie do Nowej Huty.. i pewnei tam będą jeździły na 16, która
                                straci T4, i kiedyś obliczaliśmy i tabor jest, i nikomu by się niec nie stało
                                jak by jeździłą 12, pozatym by na tym od Bronowic N. do Dworca pokrywała by
                                się z 13 i od Bronowic N. do Lubicz z 4, co by odciążyło (choć w małym
                                stopniu) obie linie, które i tak powinny być obsługiwane 3x105 NA, ale czasami
                                nawet to jest za mało, więc odciążenie się przyda pozdro
                                • pavlack Re: 12, a 4 i 13 21.12.02, 13:43

> Ja identycznie nie jestem za Majchrem, ale tyyyysiąc razy wole go od
                                  Lasoty...

:-)

> i licze że coś zrobi z komunikacją :), a co do 105tek nie zostanie żadna
                                  > skasowana co Ty mówisz! tylko T4 pójdą na złom, 105 nikt nie zezłomuje, częsć
                                  > napewno przejdzie do Nowej Huty.. i pewnei tam będą jeździły na 16, która

Kilka 105Na mogą skasować... np. w Hucie stoi (a może już go pocięli?) ś.p.
                                  366. Chodzi mi głównie o wozy powypadkowe, które gdyby nie dostawa NGT6 byłyby
                                  remontowane.

> straci T4, i kiedyś obliczaliśmy i tabor jest, i nikomu by się niec nie stało
                                  > jak by jeździłą 12, pozatym by na tym od Bronowic N. do Dworca pokrywała by
                                  > się z 13 i od Bronowic N. do Lubicz z 4, co by odciążyło (choć w małym
                                  > stopniu) obie linie, które i tak powinny być obsługiwane 3x105 NA, ale
                                  czasami
                                  > nawet to jest za mało, więc odciążenie się przyda pozdro

No może i racja. Ale jest jeden problem. I nie jest to brak taboru.

--
                                  pavlack@skrzynka.pl
                                    • pavlack Re: 12, a 4 i 13 21.12.02, 15:03

> Jaki problem, brak kasy ?? :( ..

Dokładnie

> No powypadkowa masz racje... ale i tak nie sądze że ich dużo skasują...
                                      raczje
                                      > je będą remontować.. choć jak sam podałeś przykład...niektóre zostaną
                                      > skasowane :( .. pozdro

No oczywiście że to nie bedzie kilkadziesiąt, ale jeden, dwa lub kilka:-)

--
                                      pavlack@skrzynka.pl
                                  • Gość: ADAŚ 12, a 4 i 13 IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 21.12.02, 14:06
                                    pavlack napisał:

No może i racja. Ale jest jeden problem. I nie jest to brak taboru.

Właśnie kasa. Jednak UJ ma "194" i to jest sukces. Czemu miałaby nie wygrać AE.
                                    Wszystko opiera się na dobrych chęciach. Jestem dobrej myśli i kibicuję.

A 366 pójdzie do naprawy. Wierzę w to. 941 skazali na śmierć i co - jeździ !!!
                                    • pavlack Re: 12, a 4 i 13 21.12.02, 15:06
                                      Gość portalu: ADAŚ napisał(a):

> pavlack napisał:
                                      >
                                      > No może i racja. Ale jest jeden problem. I nie jest to brak taboru.
                                      >
                                      > Właśnie kasa. Jednak UJ ma "194" i to jest sukces. Czemu miałaby nie wygrać
                                      AE.

Jak zapłacą, to nie ma sprawy :-)

>
                                      > Wszystko opiera się na dobrych chęciach. Jestem dobrej myśli i kibicuję.
                                      >
                                      > A 366 pójdzie do naprawy. Wierzę w to. 941 skazali na śmierć i co - jeździ !!!

Chciałbym Cię zmartwić, ale obecny 941 to nie jest stary 941 :-) To jest 941'',
                                      którego pudło zostało kupione w Szczecinie - miał tam numer 746 :-)

--
                                      pavlack@skrzynka.pl
                                      • Gość: ADAŚ 12, a 4 i 13 IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 21.12.02, 15:16
                                        pavlack napisał:

Chciałbym Cię zmartwić, ale obecny 941 to nie jest stary 941 :-) To jest 941'',
                                        którego pudło zostało kupione w Szczecinie - miał tam numer 746 :-)

Ależ ja się nie martwię. Najważniejsze, że jest i kursuje.
                                        366 miało chyba mniej uszkodzeń. I tak wierzę, że go zrobią. Przecież był po
                                        generalce. Nie szkoda nieboraka.

• pavlack Re: 12, a 4 i 13 21.12.02, 19:15

> pavlack napisał:
                                          >
                                          >
                                          > Chciałbym Cię zmartwić, ale obecny 941 to nie jest stary 941 :-) To jest
                                          941''
                                          > ,
                                          > którego pudło zostało kupione w Szczecinie - miał tam numer 746 :-)
                                          >
                                          > Ależ ja się nie martwię. Najważniejsze, że jest i kursuje.]

Ja chciałem tylko pokazać, że jeśli coś jest przeznaczone do skasowania to
                                          zostanie skasowane :-)

> 366 miało chyba mniej uszkodzeń. I tak wierzę, że go zrobią. Przecież był po
                                          > generalce. Nie szkoda nieboraka.
                                          >

Zobaczymy...

--
                                          pavlack@skrzynka.pl
              • Gość: mouset Re: Nieszablonowa odpowiedź ciotki IP: morfeusz:* / 192.168.5.* 20.12.02, 23:14
                Mówię Ci po raz trzeci, że najlepiej jakby jej zabrali 184 z Malborskiej i
                odpisali, bo ponieważ:
                1) nie ma taboru
                2) badania z 1986 roku przed uruchomieniem 184 wykazały że na Malborskiej
                oprócz Pani wsiądzie 2,7 pasażera/kursogodzinę
                3) korki na ul igołomskiej i na odcinku Wadów tunel wymusiły przyspieszenie na
                linii 184
                4) linie 15 obsługują GT6
                Z poważaniem, srając po pianinie
                Mouset Serwin
                • Gość: ADAŚ A TAK PRZY OKAZJI IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 21.12.02, 10:03
                  Jeśli "12" wróci na swoją cywilizowaną trasę przez Basztową i do Widoku
                  (OBY !!!), przy okazji przystanek w kierunku Cmentarza Rakowickiego na
                  wysokości ul. Lubomirskiego przesunąłbym za skrzyżowanie i ulokował niemal
                  naprzeciwko wejścia do Akademii Ekonomicznej. Obecna lokalizacja zmusza do
                  łamania przepisów (choć kto tego teraz nie robi) i przechodzenia przez
                  dwupasmówkę, gdzie nie ma pasów. W ogóle zrobiłbym już to teraz nie czekając
                  na "12".
                  A do Locutusa. Popieram też UFA na "13". Jestem za tym w 100% - głupie MPK.
        • Gość: Yzb Re: SENSACJA !!! IP: *.ksk.net.pl / 192.168.3.* 22.12.02, 12:12

> Nie szukaj daleko. Na stronie www Gazety Wyborczej zobacz, tam gdzie są
          tematy
          > z Krakowa. Kliknij "więcej" i znajdziesz.

Hm... gdzie to dokladnie jest?
          A przy okazji powtarzam pytanie, na ktore nie uzyskalem odpowiedzi: czy w
          tunelu na Lubomirskiego jest przystanek przy AE?
    • malopolanin Re: SENSACJA !!! 21.12.02, 14:05
      Nie mam nic przeciw "12". Problem tylko w tym, że zapchany jest odcinek Długa -
      Dworzec i mogą być problemy z przepustowością.
      Trzeba wreszcie zrobić pod LOT- em przystanek podwójny.

Śmieszy mnie odpowiedź Pani Rzecznik: "12" po reformie AD 1999 ANI RAZU nie
      jechała na Rakowice, bo budowano wtedy tunel dla szybkiego. Poza tym w 1999 tak
      genialnie zmieniono trasę "12" ( przez Plac Wszystkich Świętych), że faktycznie
      nikt nie jeździł do Bronowic. Jak powrót "12" to tylko po konserwatywnej trasie.

Merphy - mail
      • Gość: ADAŚ SENSACJA !!! IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 21.12.02, 14:17
        malopolanin napisał:

Śmieszy mnie odpowiedź Pani Rzecznik: "12" po reformie AD 1999 ANI RAZU nie
        jechała na Rakowice, bo budowano wtedy tunel dla szybkiego. Poza tym w 1999 tak
        genialnie zmieniono trasę "12" ( przez Plac Wszystkich Świętych), że faktycznie
        nikt nie jeździł do Bronowic. Jak powrót "12" to tylko po konserwatywnej trasie.

YES, YES - tylko przez Basztową i do Widoku.
        A o tym też trąbiłem, że nigdy na nowej trasie "12" się nie pojawiła. Powód
        taki jak piszesz powyżej. Jedynie tylko jako "niebieska" (dodatkowa) w 1999
        roku we Wszystkich Świętych. Więc to jest stek bzdur.

www.psmkms.ipx.pl/stodwojki/index.htm

Poza tym wejdźcie na tę stronę. Potem w Krakowie szukajcie zdjęcia wagonu 265.
        Czy w środku jest KILKU pasażerów? No bez jaj, ale chyba umiem liczyć.

• Gość: Misiek K dajcie spokoj tej 12 IP: *.chello.pl / *.chello.pl 21.12.02, 17:54
                Mam dziwne wrazenie czytajac ten watek, zupelnie jakbym mial deja vu...
                Podobno temat linii 12 mial byc wreszcie zostawiony w spokoju.

Taboru nie ma i jest to FAKT a nie czyjas zlosliwosc lub niechec.
                Taboru wiecej nie bedzie. To ze dojdzie kilka wagonow NGT6 nie spowoduje
                zwiekszenia ogolnego ilostanu wagonow, a juz na pewno nie na Podgorzu.
                Przypominam ze w dniu 31.12 skonczy sie epoka T4+B4.

To ze wagony stoja w hali to nie znaczy ze ktos chce je chronic przed deszczem
                lub sloncem i ze sa wolne i w kazdej chwili moga wyjechac na miasto.
                W hali obslugi stoja wagony niesprawne, ktore sa w danym momencie w trakcie
                drobniejszych lub powazniejszych napraw, lub wagony ktore przechodza przeglady.
                Niestety ze swej natury zadna maszyna nie jest w stanie osiagnac wykorzystania
                100% - jesli ktos ma watpliwosci niech uruchomi pralke i odpisze mi po jakims
                czasie ile wytrzymala. Tym bardziej tramwaj - musi miec czas na obsluge. Poza
                tym komunikacja miejska jest prowadzona na zlecenie miasta. Oczywiscie MPK moze
                sobie puscic dowolna liczbe tramwajow, chcoby i Wasza ulubiona 12 co 5 minut,
                ale jesli miasto im za to nie zwroci pieniedzy no to sorry bardzo. Nie pisze tu
                zreszta o zadnej tzw deficytowosci - bo podkreslam raz jeszcze - komunikacja,
                jako jedna z tzw. "public service" jest ze swej natury niedochodowa!!!
                Zwroccie sobie uwage na te i mnostwo innych argumentow ktore juz kilku kolegow
                podnioslo w tej dyskusji i niestety wniosek jest jeden - przywrocenie 12
                pozostaje jedynie w sferze poboznych zyczen.
                pozdro, Misiek K
                • Gość: ADAŚ dajcie spokoj tej 12 IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 21.12.02, 18:08
                  Zgadza się, temat miał być zostawiony w spokoju.
                  Jednak burza na nowo zaczęła się w prasie, stąd komentarze na forum. Gazeta
                  Krakowska i Gazeta Wyborcza na wniosek poszkodowanych pasażerów uaktualniła
                  temat.

Co do losów "12" powiem tak: "Fakt. Pożyjemy zobaczymy". Jestem jednak dobrej
                  myśli.

• Gość: Misiek K Re: dajcie spokoj tej 12 IP: *.chello.pl / *.chello.pl 21.12.02, 18:52

> Mouset, tutaj potrzebne są cztery 2x105Na. Na pewno znalazłyby się. Po raz
                            > kolejny przywołuję 31.10.2002. Dało się? - dało.

A ja po raz kolejny powolam sie na przyklad z pralka - mozna cos eksploatowac
                            jakis czas - ale nie stale!
                            Mozna zwiekszyc wykorzystanie taboru na okreslona chwile, bo jest taka
                            potrzeba - tak bylo na przyklad w czasie wizyty Ojca Swietego, wtedy wyjechalo
                            praktycznie wszystko co mialo pantograf i kola - ale nie mozna zrobic tego na
                            stale!
                            Dlatego dalo sie 31.10, ale nie da sie na codzien.
                                  • Gość: Misiek K Re: DAJCIE 12 IP: *.chello.pl / *.chello.pl 21.12.02, 21:47
                                    pytacie sie o T4 dlaczego jest kasacja.
                                    A wiecie ile one maja lat?
                                    Jakie maja przebiegi?
                                    Ile kosztuje remont i biezaca obsluga takiego zlomu?
                                    Niestety te wagony nadaja sie juz tylko do kasacji i ich dalsza exploatacja
                                    jest po prostu niemozliwa - to tak jakby bez przerwy regenerowac 20 letniego
                                    malucha, oczywiscie ze mozna tylko po co.
                                    Te wagony wysluzyly sie, Niemcy wbrew pozorom nie sa towarzystwem dobroczynnym
                                    i nie przysylaja wagonow w stanie idealnym, ktore sa przydatne do czegos tylko
                                    co jest zuzyte i niepotrzebne, te wozy byly juz parokrotnie reanimowane poprzez
                                    rozmaite naprawy i tylko dzieki pozadnej obsludze mogly sie najezdzic po
                                    Krakowie az 13 lat
                                    • pavlack Re: DAJCIE 12 21.12.02, 22:23
                                      Gość portalu: Misiek K napisał(a):

> pytacie sie o T4 dlaczego jest kasacja.
                                      > A wiecie ile one maja lat?
                                      > Jakie maja przebiegi?
                                      > Ile kosztuje remont i biezaca obsluga takiego zlomu?
                                      > Niestety te wagony nadaja sie juz tylko do kasacji i ich dalsza exploatacja
                                      > jest po prostu niemozliwa - to tak jakby bez przerwy regenerowac 20 letniego
                                      > malucha, oczywiscie ze mozna tylko po co.
                                      > Te wagony wysluzyly sie, Niemcy wbrew pozorom nie sa towarzystwem
                                      dobroczynnym
                                      > i nie przysylaja wagonow w stanie idealnym, ktore sa przydatne do czegos
                                      tylko
                                      > co jest zuzyte i niepotrzebne, te wozy byly juz parokrotnie reanimowane
                                      poprzez
                                      >
                                      > rozmaite naprawy i tylko dzieki pozadnej obsludze mogly sie najezdzic po
                                      > Krakowie az 13 lat

Amen. Ktoś zechce się ze mną wybrać na ostatni kurs jednym z tych wagonów w
                                      Sylwestra? Jeśli oczywiście będą jeszcze wtedy jeździć. :-)

--
                                      pavlack@skrzynka.pl
                                        • pavlack Re: DAJCIE 12 21.12.02, 23:43

> Ja! ale w sylwka przed południem, tylko chyba lepszy będzie 30-ty bo mają
                                          > jeźdizć jak w powszednie

Mi chodziło o konkretnie ostatni kurs, nawet ze zjazdem pod zajezdnię (gdyby
                                          motorniczy pozwolił :-)
                                          Ale nie wiem czy nie będę już wtedy na jakiejś imprezie Sylwestrowej, więc
                                          30.12 też może być.

--
                                          pavlack@skrzynka.pl
                                            • pavlack Re: DAJCIE 12 21.12.02, 23:49

> Pavlack, nie szkoda tych tramów, co ???

Szkoda, szkoda... a jeszcze bardziej było szkoda stodwójek jak je kasowali :-(

> Akurat na "12" by styknęło.
                                              > Może zrobią w MPK niespodziankę i jeszcze trochę pojeżdżą. MOŻE

Nie liczyłbym na to.

--
                                              pavlack@skrzynka.pl
                                                • Gość: ADAŚ "51" IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 22.12.02, 00:02

> A ja jestem za touristic-line: "51" Dajwór-Walcownia z fotostopami,
                                                  obsługują:
                                                  > 102 i T4+B4

Ja bym ją zmodyfikował:
                                                  DAJWÓR - Dworzec Główny - Al. Pokoju - Pl. Centralny - Kopiec Wandy - Ujastek -
                                                  Kocmyrzowska - Andersa - BIEŃCZYCE
                                                  • Gość: ADAŚ TABOR NA "12" IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 22.12.02, 01:01
                                                    Przede wszystkim na początek chcę odeprzeć ewentualny atak typu: Komuś zabiera,
                                                    żeby swoje osiągnąć. Jednak to przemyślałem na spokojnie i uważam, że w gruncie
                                                    rzeczy to nie jest straszna zamiana.
                                                    Proponuję zatem ograniczenie kursów linii "16", tak aby przez cały dzień
                                                    kursowała co 20 minut. Wydaje mi się, że nie jest konieczna 10-minutowa
                                                    frekwencja w szczycie, za to podstawiłbym same GT6+B4. Zawsze pozostaje "17"
                                                    oraz "21".
                                                    Trzy zaoszczędzone składy 2x105Na przerzucić na "12". No a jeden pozostały
                                                    dwuskład to już na pewno jest do zrobienia.
                                                    Co Wy na to?
                                                    Sądzę, że nie krzywdzę nikogo w ten sposób w znaczący sposób.
                                                  • Gość: merphy Re: TABOR NA '12' IP: *.krakow.tdci.pl 22.12.02, 08:53
                                                    CO do 51 - Niezły pomysł, niech jeszcze jedzie tak Starowiśla - Westerplatte -
                                                    Rondo - R.Grzegórzeckie tak będzie lepiej bo z Al.Pokoju będzi edojazd na
                                                    Dworzec :)
                                                    CO do T4 - a mi się wydaje że jeszcze pojeżdzą :P ale to jest moje skromne
                                                    zdanie może i życzenie :)
                                                    CO do 12 - myśle że też dobry pomysł, ale lepszy było by odbciąć 5 ..można by
                                                    zrobić 5 i 16 co 15 minut spokojnie by wystarczyło i byłby tabor na 12 pozdro
                                                  • Gość: Locutus Re: TABOR NA '12' IP: *.lama.net.pl / 192.168.11.* 22.12.02, 12:44
                                                    Żeby to zaczęło wyglądać sensownie trzeba by obciąć kursy zarówno #16 wg
                                                    pomysłu Adasia, jak i #5. Dopiero liczba taboru uzyskana z tych dwóch linii
                                                    pozwoliłaby na uzupełnienie taboru w #13 oraz utworzenie nowej #12. A
                                                    uzupełnienie #13 do trójskładów jest moim skromnym zdaniem ważniejsze niż
                                                    jakaśtam #12 wożąca powietrze i stare babcie transportujące swe opasłe dupska
                                                    za darmo przez Pl.Ww.Świętych (bo na Basztowej to się już za Chiny Ludowe nie
                                                    zmieści)...
                                                  • Gość: merphy Re: TABOR NA '12' IP: *.krakow.tdci.pl 22.12.02, 12:48

> Żeby to zaczęło wyglądać sensownie trzeba by obciąć kursy zarówno #16 wg
                                                    > pomysłu Adasia, jak i #5. Dopiero liczba taboru uzyskana z tych dwóch linii
                                                    > pozwoliłaby na uzupełnienie taboru w #13 oraz utworzenie nowej #12. A
                                                    > uzupełnienie #13 do trójskładów jest moim skromnym zdaniem ważniejsze niż
                                                    > jakaśtam #12 wożąca powietrze i stare babcie transportujące swe opasłe
                                                    dupska
                                                    > za darmo przez Pl.Ww.Świętych (bo na Basztowej to się już za Chiny Ludowe
                                                    nie
                                                    > zmieści)...

Napewno wzomcnienie 13 jest równie ważne...ale 12 już będzie wzocnieniem jej
                                                    na trasie z WIDOKU do DWORCA...poza tym właśnie po to się obetnie 5 żeby
                                                    wpakować na Basztowej 12 trzy razy na godzine, można jeszcze storzyć podwójny
                                                    i jest oka !!... przy odrobinie intencji można by spokojnie tą 12 póścić...a
                                                    skąd wszyscy wiedzą że 12 jest nie renowna ?? przecież od 98 roku nie jeździła
                                                    na swojej trasie... a w ciągu 4 lat duużo się zmienić mogło..a dawniej chyba
                                                    była renowna jak obsługiwały ją składy 2x105Na a nie solówki pozdro
                                                  • Gość: ADAŚ TABOR NA '12' IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 22.12.02, 13:48

Locutus, potwierdzam raz jeszcze to, że UFA na "13" to jest wręcz konieczność.
                                                    Niezaprzeczalny fakt, któremu... zaprzecza MPK.
                                                    Postulowałem, postuluję i postulować będę, aby te dwa dwuskłady na "13"
                                                    zmieniono na UFA. Poczekajmy trochę do momentu, kiedy powychodzą wagony z
                                                    remontów (mam kilka nowości - patrz wątek widziane 22.12.2002)
                                                    "12" popierać będę również zawsze, ale jedynie przez ul. Basztową. Tylko wtedy
                                                    spełni swoje zadanie. Mieszkam niedaleko i widzę co się tam dzieje i wiem,
                                                    że "12" nie zakłóci niczego pod Lotem i Barbakanem. Na pewno się ze mną nie
                                                    zgodzisz, więc nawet Cię nie będę przekonywać. Ja wiem swoje, Ty wiesz swoje.
                                                    Solówki na "12" to za mało. Optymalne jest 2x105Na, ewentualnie GT6. Mnie
                                                    chodzi o to, aby rozluźnić ścisk w tramwajach do Bronowic, który jest niemal
                                                    zawsze. Ponadto Widok się rozbudowuje (Akademia Rolnicza - są przesiadki do
                                                    autobusów) i należy zapewnić im lepszy dowóz, tam gdzie przeważnie jadą, czyli
                                                    do centrum.
                                                    Co do Twoich starych babć. Też taką kiedyś będziesz i tylko w męskim wydaniu (o
                                                    zgrozo podobno jeszcze gorszym - sam się tego boję hihihi). Mają prawo godnie
                                                    podróżować. Wiesz o tym, że raczej na taksówki to ich nie stać. Trzeba to
                                                    uszanować.
                                                    Mam konkretne pytanie.
                                                    Jeśli wszystkie "13" będą trójskładami, to czy nadal będziesz przeciwny "12"?
                                                    Czemu ona tak Ci przeszkadza. Kto wie, może kiedyś zamieszkasz na Rakowickiej i
                                                    sam będziesz się domagać tego tramwaju. Kto wie...
                                                    Ale i tak, uważam że równy z Ciebie koleś. Tylko troszkę nazbyt raptus (z
                                                    łaciny "nerwus totalus, ale normalus")
                                                  • Gość: ADAŚ KASA IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 22.12.02, 14:43
                                                    A za uruchomienie na nowo "12" powinna zapłacić ta zasr... firma z Poznania,
                                                    która układała nowe trasy w 1998 roku. Puszczenie "12" przez pl. Wszystkich
                                                    Świętych było niewypałem, więc te przypały powinny zwrócić pieniądze za ten
                                                    pojeb... pomysł.
                                                    A teraz się pewnie te poznańskie cioty śmieją.
                                                  • Gość: Locutus DO ADASIA: IP: *.lama.net.pl / 192.168.11.* 22.12.02, 22:32
                                                    No cóż. Gdyby faktycznie nie ruszyli mojej ukochanej trzynastki, a nawet
                                                    wzmocnili ją UFAMI, gdyby do tego obcięli kursy piątki, żeby nie zapchać
                                                    Basztowej to można by ostatecznie tą dwunastkę puścić... naljlepiej na razie na
                                                    okres próbny...

I nie wmówisz mi, że na Basztowej nie ma korków, bo jeżdżę tamtędy w szczycie i
                                                    stoję od LOTu do Dworca nawet i po dwadzieścia minut...
                                                  • Gość: merphy Re: Zostawcie Basztową!!!!!! IP: *.krakow.tdci.pl 23.12.02, 09:12

> w spokoju!!! to tak jak byście chcieli dowalic dodatkową linię na Wielicką,
                                                    a
                                                    > na placu WW duzo ludzi czeka , przyzwyczaili się do tego przystanku, i zdjąć
                                                    6
                                                    > w międzyszczycie

Ale wątpie że stoją tam ludzie co są chętni do jazdy do Cmentarza bądz
                                                    Bronowic, jeśli jesteś na Rynku co wolisz ... iść na Pl.WW.. i czekać 20 minut
                                                    na 12, czy iść pod bagatele mieć 3 tramwaje co 10 minut .. i jeszcze 2 co
                                                    Bronowic S. po za tym 12 jeździła przez Pl. i ją wywalili , a jeździłą
                                                    Basztową i było spoko i ludzie też jechali... ale na ten cały okres próbny
                                                    możńa ją dać przez Plac i zobaczyć ile ludzi będzie jeździło ..
                                                  • Gość: Yzb Re: Zostawcie Basztową!!!!!! IP: *.ksk.net.pl 24.12.02, 16:49
                                                    Ludzie! Odczepcie sie od 5 i 6 i w ogole od Basztowej. Jedyne co mozna zrobic
                                                    na Basztowej to 2x105 na 13 przy jednoczesnym 2x105 na 43 f=10 czyli
                                                    nierealne :( 12 przez WW nie ma sensu - to tak jakby z Borku pod Korone jechac
                                                    przez Dietla. Przywrocic to przez Basztowa do Bronowic lub Widoku!
                                                  • Gość: ADAŚ OJOJOJ IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 24.12.02, 19:51

Ja ci dam 2*105 na #13... rózgami cię oćwiczę, obmoczę w smole, wytarzam w
                                                    pierzu i tak puszczę przez miasto!!!

Brzmi groźnie !!! Siedzę cicho.
                                                    Ale tak seriously. Tylko "13" i tylko UFA. Tak było, jest (choć nie całkiem) i
                                                    ma być !!!
    • Gość: merphy A MOŻE POWRÓT DO 1998 ROKU ??? IP: *.krakow.tdci.pl 22.12.02, 15:32
      JA mam jeszcze takie pytanie ??
      Jeśli uważacie że jest ścisk na Basztowej, może wrócić do sytuacji z 1998 raku
      gdy 2 jeździłą koło Poczty, a 12 przez Baszową ??, nie wiem czy to dorby
      pomysł, i nei wiem ile ludzi by jeździło 2 po tej trasie...przystanków tyle
      samo by miała 2 .. więc czasu nie nadrabiała by wiele i ludzie by też nie
      jechali wcale dłużej.. ( poznaniaków nie lubie też :P ..ale to sa sprawy
      związane z Piłką Nożna :) pozdro !!
      • Gość: Yzb Re: A MOŻE POWRÓT DO 1998 ROKU ??? IP: *.ksk.net.pl / 192.168.3.* 22.12.02, 16:38

> JA mam jeszcze takie pytanie ??
        > Jeśli uważacie że jest ścisk na Basztowej, może wrócić do sytuacji z 1998
        raku
        > gdy 2 jeździłą koło Poczty, a 12 przez Baszową ??, nie wiem czy to dorby
        > pomysł, i nei wiem ile ludzi by jeździło 2 po tej trasie...przystanków tyle
        > samo by miała 2 .. więc czasu nie nadrabiała by wiele i ludzie by też nie
        > jechali wcale dłużej..

(Przy okazji odpisuje na rozne inne posty)
        Nie, bo z Salwatora tylko 2 jedzie w lewo, a tak to by juz nic nie jechalo. Z
        moich obserwacji wynika, ze na Basztowej wcale nie jest tragicznie, a juz na
        pewno 3 tramwaje na godzine nie pogorsza zbytnio sytuacji. Na 5, to przyznaje,
        czestotliwosc 10 jest calkowicie odpowiednia. 14 przez WW i Dworzec to bedzie
        tak jak z 12 dawniej - bedzie pusta. A Basztowa proponuje dopchac ( :) )
        zmieniajac GT6 na 15 na 2x105 i na Pokoju. I tez bedzie OK. I wszystkie 7 GT6!
        I jeszcze jedno: a co by bylo gdyby 12 jezdzila tylko do Bronowic? Adas...?
        • Gość: ADAŚ "12" - BRONOWICE CZY WIDOK ? IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 22.12.02, 17:07
          Gość portalu: Yzb napisał(a):

I jeszcze jedno: a co by bylo gdyby 12 jezdzila tylko do Bronowic? Adas...?

Nie weź mnie YZB za starego i upartego zgreda, lecz podtrzymuję zdanie, że "12"
          winna wrócić na trasę BRONOWICE NOWE - Karmelicka - Basztowa - Lubicz -
          CMENTARZ RAKOWICKI

Dlaczego do Widoku? Po pierwsze, że te rejony się rozbudowują i jest co raz
          więcej mieszkańców. Po drugie kończą tam bieg autobusy podmiejskie. Po trzecie
          w Mydlnikach rozrasta się Akademia Rolnicza i część pasażerów jeździ z
          przesiadkami tramwaj - autobus. Po czwarte w weekendy działa giełda i ludu jest
          tam od cholery. Po piąte "12" ma wzmocnić najbardziej oblegany trakt do Dworca.
          Po szóste - mieszkańcy Rydla wrzuciliby nas wszystkich do szamba, bo mają już
          dość pisków "14" i "24" na starej pętli. Po siódme - kiedyś tak jeździła i
          cieszyła się dużym powodzeniem. Zatem należy powrócić do sprawdzonego wzorca.
          I po ósme - też sentyment do tej linii, która mknęła po wiadukcie na Balickiej.
          Zatem naprawdę uważam, że powinna jechać do końca - do Widoku.

A co do zmian "2" - NIE. Musi być jakiś tram na Salwator spod Bagateli.
          Kiedyś "21", dziś "2" świetnie spełnia zadanie.
          Jedynie można byłoby ją puścić przez pl. Wszystkich Świętych, gdyby "5"
          skierowano do Salwatora przez Dunajewskiego. A właśnie co o tym sądzicie?
          • mtq Re: '12' - BRONOWICE CZY WIDOK ? 22.12.02, 17:16

> A co do zmian "2" - NIE. Musi być jakiś tram na Salwator spod Bagateli.
            > Kiedyś "21", dziś "2" świetnie spełnia zadanie.

Nie tak świetnie...

> Jedynie można byłoby ją puścić przez pl. Wszystkich Świętych, gdyby "5"
            > skierowano do Salwatora przez Dunajewskiego. A właśnie co o tym sądzicie?

Bardzo dobrze, ale wtedy i tak 2 można by zlikwidować :-))
            Niewiele osób by tym jedziło, tylko babcie od cmentarza do
            cmentarza....
          • Gość: mouset Moim zdaniem IP: morfeusz:* / 192.168.5.* 22.12.02, 17:24
            Uruchomienie 12 na pewno spowoduje spadek obciążenia na liniach z bronowic
            Nowych, ale nie zmniejszymy wtedy taboru bo nawet jeżeli frekwencja w 13
            spadnie to i tak UFA są najbardziej potrzebne na odcinku Bieżanów-centrum,
            można więc zrobic tak: 24 dociągnąć do Widoku, a 12 do Rydla wtedy potrzeba
            tylko trzech brygad , czwarta dodatkowa na 24 ale bombi sa w zapasie, spadnie
            tłok w 2 i 7 konieczna jest tylko koordynacja: pierwsz a jedzie 7, po niej 2 i
            ost.12 , zas od centrum pierwsza jedzie 2, po niej 12 i ost 7
            • Gość: mouset Re: Moim zdaniem IP: morfeusz:* / 192.168.5.* 22.12.02, 17:30
              Aha! Z 16 można spokojnie pozdejmować trzy brygady i dobrze skoordynować z "17"
              i "22" wówczas nie ma Bola wszystko ok:
              16: GT6+B4 2 szt i 2x105 1 szt: jadą z CAHTS np.00-20-40
              21: 2x105 4 szt z HTS: 04-24-44
              22: GT6+B4 13 szt z HTS: 08-28-48
              17: GT6 3 szt z HTS: 14-34-54
              i dokoordynować 20 od Centralnego tak jak 22 między 21 a 17
              I nie będzie jak teraz że jada grupowo i dwa ostatnie wiozą powietrze
              • Gość: Locutus Re: Moim zdaniem IP: *.lama.net.pl / 192.168.11.* 22.12.02, 22:41
                Ludzie... ludzie, matkoboska, ludzie...

#12 do BRONOWIC i przez basztową??? Nie dość, że nie odciążałaby trasy OS.
                WIDOK - DWORZEC GŁÓWNY, która jesrt oblegana jak cholera, nie dość, że woziłaby
                powietrze, to jeszcze zapychałaby niepotrzebnie basztową, a tam sytuacja i tak
                jest tragiczna...

Jeżeli już #12, to tylko do WIDOKU... najlepiej przez pl. WW Świętych, obsługa
                solówkami. Lub przez basztową, ale kosztem piątki i ewentualnie dwójki...

A tak najlepiej nie mieszać i zostawić jak jest...
                  • Gość: merphy ZA DUŻO KOMBINOWANIA IP: *.krakow.tdci.pl 23.12.02, 08:43
                    MI się wydaje że MPK nie będzie robiło rewolucji w rokładach i liniach żeby
                    przywrócić 12...co najwyżje mozna zrobić cięcia na 5 .. ale tras nie ma co
                    zmieniać ... i 12 na Basztową koniecznie .. trzeba odciążyć 4 i 13 :) bo na
                    nich to i UFA są zapchane :) pozdro
                      • Gość: merphy Re: ZA DUŻO KOMBINOWANIA IP: *.krakow.tdci.pl 23.12.02, 09:07
                        Masz racje, ale wiesz starszym osobom nie wmówisz że jak pojediesz dalszą
                        drogą będzie szybciej, znam wiele takich osób, ja wiem że 7 jedziesz szybciej
                        bo często nią jade, ale niech to zrozumieją wszyscy, a co do Basztowej to
                        obiąć 5 !! pozdro

A co do Pl.WW śiętych to już pisałem że możńa by w okresie próbnym póscić
                        przez Pl.WW i Basztwoą i prowadzić ankiety co ludzie by woleli.
                          • Gość: merphy Re: ZA DUŻO KOMBINOWANIA IP: *.krakow.tdci.pl 23.12.02, 09:20

> Ale staruski cenią też bezpośredniość a z Bronowic, placu WW i poczty nic
                            nie
                            > jedzie na Rakowice

No racja :P ... i w sumie może i to dobry pomysł... zaczynasz mnie
                            przekonywać do Pl.WW .. ale tak jak mówiłem okres próbny przez Pl.WW i
                            ankietka czy dobrze czy źle ... pozdro
                              • Gość: merphy Re: ZA DUŻO KOMBINOWANIA IP: *.krakow.tdci.pl 23.12.02, 09:32

> tylko żeby te ankiety były sensowne, zawsze my możemy "wspomóc" listownie
                                > mailownie i telefonicznie hihihihihihi takie konsultacje, ja myslę że
                                powinno
                                > si e nawet od razu po świętach wysłać list do ZDiK w/s 12

No właśnie :) ..ale dobrze mówisz, my zawsze tam możemy wspomóc prawidłowy
                                wybór :) .. telefonkiem lub jakimiś mailami :) ... ankieta to pewnie będzi
                                ejednoa pytanie chcesz 12 czy nie ?? .. i powinni satć ludzie przed wejściem
                                do tramwaju i pytać każdego :) ..ja bym co przsystanek wsiadął i wysiadał i
                                mówił że chce :P pozdro
                                  • Gość: merphy Re: ZA DUŻO KOMBINOWANIA IP: *.krakow.tdci.pl 23.12.02, 10:42
                                    Albo porostu, niech nie robią ankiet tylko niech siedzi 2 kolesi w solówce i
                                    niech liczą ile osób wsiada ile wysiada... a na szybach nakleiki że to linia
                                    tesotwa i wszelkie uwagi kierować do MPK ( wiadomo że nikt nie będzie nic
                                    kierował) i to chyba bedzie najlepsze poprstu zbadać frekwencje i na Pl.WW i
                                    na Basztowej... a na przystankach powinny się pojawić ulotki o tym że taka
                                    linia jeździ i powinny wisieć normalne rozkłądy jazdy.
                                    • Gość: ADAŚ TESTY IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 23.12.02, 21:15
                                      Mam mieszane uczucia do trasy przez pl.WW. Obawiam się, że nie będzie dużej
                                      frekwencji. Solówka na "12"??? Kurde ciekawy widok, ale na dłuższą metę
                                      wkurzający. Jednak jeśli mamy robić testy, to zaryzykujmy. Sądzę, że wyjdzie
                                      lepiej, aby kursowała jednak przez Basztową i Dunajewskiego. Ja wiem, że nieraz
                                      szybciej jest naokoło (podany przykład "7"), ale wśród ludzi panuje stereotyp.
                                      Trudno byłoby ich przekonać.
                                      Jeśli już coś to "12" dałbym na Basztową, a "14" puściłbym "dołem" przez pl.
                                      WW. Ta raczej nie straciłaby na pasażerach. Oczywiście gwoli ścisłości przez
                                      Westerplatte i Lubicz. Tym samym "15" przez al. Pokoju, tak aby min.
                                      zrekompensować brak połączenia LOT z al. Pokoju.