Dodaj do ulubionych

Kraków-jaka szkoła podstawowa

13.08.07, 20:35
Witam! Czy moglibyście polecić szkołę podstawową (prywatną lub
państwową) bezpieczną, z dobrą atmosferą i dobrymi nauczycielami?
Może właśnie do takiej szkoły chodzi wasza pociecha i moglibyście ją
polecić pomagając mi w trudnym i ważnym jednocześnie wyborze.
Obserwuj wątek
        • Gość: rodzic Re: Kraków-jaka szkoła podstawowa IP: *.devs.futuro.pl 08.02.10, 11:33
          36 to beznadzieja, na tyle przedmiotow jeden nauczyciel tylko sie nadaje (moje
          dziecko jest w 5-ej klasie) brak zrozumienia, ciagle klasowki bez uprzedniego
          zrozumienia tematu przez klase. Niesprawiedliwy system karania-sa lepsi i
          lepsiejsi. Dyrektor rozklada rece i na nic poradzic nie moze. POza tym brak
          wyjsc edukacyjnych. Brak motywacji dzieci aby braly udzial w jakichkolwiek
          olimpiadach. Masakra. Nie jest to tylko moja opinia, wiekszosc rodzicow nie jest
          zadowolonych. Na szczescie my za rok konczymy
          • Gość: matka Re: Kraków-jaka szkoła podstawowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.10, 00:26
            Odradzam społeczną SZKOŁĘ nr 4-brak odpowiedniej kadry, dzieci jak i rodzice
            tresowani....najwyższe czesne w Krakowie,brak zainteresowania ze strony p.
            psycholog i nietolerancja dzieci z trudnosciami tzw. dysleksja-pan dyr.
            wypowiedział się wprost,że dzieci dyslektycznych :nie chcą:teraz dopiero widzę
            ,z jakimi brakami w edukacji moje dziecko opuścilo tę ;SUPER; szkołę,pomimo IQ
            kwalifikujacego go do MENSY!!!pO 2 MIESIĄCACH WAKACJI,W NOWEJ SZKOLE,OKAZALO
            SIĘ,ŻE JEST SUPER Z MATMY, GDZIE WCZESNIEJ P.Z.TWIERZDZIŁA,ŻE MAM CHORE
            DZIECKO(?)NIE RZUCAJCIE SIĘ NA SZKOLY Z WIELKIMI PROGRAMAMI-,ALE JAK SIĘ NIE
            PRZEWROCISZ-TO SIĘ NIE NAUCZYSZ...
    • Gość: witek Re: Kraków-jaka szkoła podstawowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.10.08, 15:01
      Odradzam społeczną im. Michałowskiego.Żałuję,ze posłałem tam syna.
      Zaledwie 6 toalet na 150 dzieci! Dzieci stoją na przerwach w kolejce
      do toalety.Pani wychowawczyni nie rozwiazuje konfliktów tylko je
      spycha,albo manipuluje dziećmi.Pani psycholog przepytywała moje
      dziecko o prywatne domowe sprawy - nie wiem po co. nauczycieloe
      zachowuja sie jak w kiepskiej publicznej,z tą róznicą,ze maja dwa
      razy wyższe pensje. Poza tym płaci się oprócz czesnego za wszystko:
      dojazd do basenu,papier do klasy,teatr. BIorą wysokie czesne a i tak
      za wszystko trzeba pąłcic. Niedługo chyba równiez za papier
      toaletowy. Żałuję,ze posłałem tam dziecko,szukamy dobrego miejsca do
      przenosin. Pasywna Postawa wychowawczyni nie wróży dobrze na
      przysżłosć.Lekcje sa nudne, a wszkole panuje chaos.
      • ankar5 Re: Kraków-jaka szkoła podstawowa 10.01.09, 23:24
        Czy znasz panią Srokę-Jabłońską, panią Wiśniewską-Sarnek lub panią
        Moszko? Te nauczycielki obejmą pierwsze klasy i nie wiem którą
        wybrać dla mojej córeczki.
        Jaki jest poziom w tej szkole (nr 31) matematyki i j.polskiego?
        Zależy mi aby dziecko później dostało się do dobrego gimnazjum.
        Jakceniasz klasy sportowe?
    • Gość: tre W Dzielnicy IV Miasta Krakowa Brądnik Biały IP: *.shr.prod.phx3.secureserver.net 13.02.10, 21:30
      NAJLEPSZA:
      Szkoła Podstawowa nr 68 im. Jerzego Bińczyckiego w Krakowie
      ul. Porzeczkowa 3
      31-234 Kraków
      tel. 12-415-47-08
      e-mail: sp68@poczta.fm

Wysoki poziom nauczania, wysoki poziom bezpieczeństwa, miła rodzinna
      atmosfera, bardzo dobra współpraca dyrektora szkoły i nauczycieli z
      rodzicami. Bardzo dobra dyrektorka szkoły, dla której dobro dziecka
      jest na pierwszym miejscu.

NAJGOSZA:
      Szkoła Podstawowa nr 51 im. Stanisława Wyspiańskiego
      31-346 Kraków
      ul. Stawowa 179
      tel. 12-637-09-50
      e-mail: sp_51@ep.pl

Bardzo niski poziom nauczania, niski poziom bezpieczeństwa,
      wychowanie w strachu, brak współpracy dyrektora szkoły z rodzicami,
      pełna dyktatura dyrektora szkoły. Najważniejszym dobrem – zdaniem
      dyrektorki szkoły – są dobra materialne i wszystko to co widać,
      dlatego też maluje korytarze; zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa –
      jej zdaniem – to rzecz drugorzędna. Dyrektorka nikogo się nie boi,
      wszystkich ma gdzieś – nawet Kuratora Oświaty.
          • Gość: matka SP 51, tylko nie ta szkoła IP: 67.159.45.* 01.04.10, 09:49
            "Rodzicu SP51" skąd wiesz, że "tre nie ma dziecka w tej szkole". Czyżbyś
            wiedział kto to jest, jeżeli wiesz to napisz, ja też chcę wiedzieć.
            Moje dziecko też chodzi do tej szkoły. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że
            zapisując je tutaj popełniłam poważny błąd. Zasady oceniania zachowania, to
            demoralizacja, a nie wychowanie. Na szczęście mam bardzo dobry kontakt z
            dzieckiem i to ja jestem dla niego autorytetem, a nie dyrektorka, która patrzy
            na świat tylko w kategoriach materialnych (wyższe oceny z zachowania za kwiatki
            w donicach, a także malowanie ścian itp. mało istotne rzeczy). Dziecko jest na
            szarym końcu. Zero zainteresowania, zero wychowania poprzez rozmowę i
            pokazywanie co jest dobre, a co jest złe, tylko karanie, a dlaczego - też
            dzieci do końca nie wiedzą, no i oczywiście te kwiatki w donicach, czyli nauka
            korupcji.
          • Gość: Xpa Re: SP51 polecam IP: 209.104.195.* 16.06.10, 15:56
            SP nr 51 jest obecnie bardzo popularną szkoła. Jest to zasługa Pani Dyrektor
            Barbary Bratek i jej zastępczyni Anny Hahn. Panie dyrektorki robią promocję
            szkoły wszelkimi możliwymi metodami i to przynosi zamierzone efekty. O szkole
            jest głośno i dzięki temu do szkoły garną się dzieci nawet spoza rejonu szkoły,
            szczególnie te z problemami wychowawczymi, bowiem wyśmienita Pani pedagog
            potrafi sprowadzić na właściwą drogę każde dziecko. Co prawda ostatnio
            przyczepiła się do szkoły prokuratura, bo Pitera (minister ds. walki z
            korupcją) dopatrzyła się jakiejś korupcji, ale znając życie, wszystko rozejdzie
            się po kościach, bo wyrok w zawieszeniu, to wszystko co można za to dostać, a
            taki wyrok, to jakby go nie było. Wspaniali nauczyciele i wychowawcy, ostatnio
            nawet zostali pochwaleni przez Kuratora Aleksandra Palczewskiego za
            wprowadzenie najlepszych w województwie zasad oceniania zachowania. Zatem
            polecam tą szkołę, szczególnie teraz, gdy warunki nauki będą jeszcze lepsze, bo
            ze szkoły, dzięki Paniom dyrektorkom, wyniesie się prywatne gimnazjum.
    • Gość: mma Re: Kraków-jaka szkoła podstawowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.10, 18:37
      SP51 to fatalna szkoła ale tylko z powodu braku współpracy i
      dyktatury dyr. Bratek - jeśli Ci to nie przeszkadza to szkołę
      polecam moje dziecko tam chodzi.

Grono nauczycielskie jest ok - świetnie pzygotowują dzieci do
      kompetencji - a to najważniejsze
      Dodatkowym plusem jest istnienie niepublicznego gimnazjum całkowicie
      bezpłatnego dla rodziców

• ewcia567 Re: Kraków-jaka szkoła podstawowa 17.06.10, 11:34
      Polecam prywatną Naszą Szkołę XXI w. Moje dziecko kończy tam I klasę
      i nie wyobraża sobie (tak jak i ja) nauki w innej szkole. Klasy ok.
      10 osobowe, świetna kadra, indywidualne podejście do dziecka, przy
      równoczesnym zwracaniu uwagi na naukę współdziałania z innymi
      dziećmi. Stały kontakt z nauczycielem, wszystkie problemy
      rozwiązywane na bieżąco, a nie odkładane na później. Opieka non
      stop - do 12 zajęcia programowe, obiad (jak mówi dziecko: pyszny;)),
      po południu zajęcia dodatkowe i ewentualnie wyrównawcze (nie trzeba
      nigdzie dziecka wozić na angielski, basen itp.). Dla osób
      zapracowanych ma to bardzo duże znaczenie - dziecko nie włóczy się
      po świetlicy bez sensu. Brak sklepiku :) i pokus typu chipsy i
      batoniki. Dzięki temu, że kameralnie, to bezpiecznie - drzwi
      zamknięte cały czas, każdej osobie, która wchodzi, drzwi otwiera
      osoba dorosła. Własne boisko, sprzęt do zabaw ruchowych (np. mały
      batut) i gry edukacyjne, komputery. Częste wyjazdy - przynajmniej
      jedna wycieczka miesięcznie - miejsca pracy rodziców (dzieci poznają
      różne zawody) ale też muzea, teatry itp. Szkoła organizuje też
      imprezy typu: andrzejki dla dzieci (dwa dni z jednym noclegiem w
      szkole), Zieloną Szkołę (w tym roku Zakopane) - syn był zachwycony
      po powrocie z tych imprez. Dziecko wozimy codziennie ponad 20 km
      (niestety - a może stety, mieszkamy pod Krakowem) i bedziemy to
      robić dalej, bo trafiliśmy rewelacyjnie. Szkoła w tym roku miała
      też busika - jego trasa zależy od miejsc zamieszkania dzieci. Do nas
      nie dojeżdżał, bo za daleko. Słysząc co się dzieje w publicznych
      szkołach, cieszę się, że my tak trafiliśmy ;)
        • ewcia567 Re: Kraków-jaka szkoła podstawowa 31.03.11, 16:03
          Kadra rewelacyjna - syn tej chwili chodzi do II klasy, a nauczycielka - młoda, ambitna, mądra osoba, która poświęca się dzieciom, wspaniale uczy - i to nie tylko dotyczy nauczania wczesnoszkolnego, ale również na wysokim poziomie jest j. angielski (oprócz obowiązkowych lekcji j. ang. są zajęcia dodatkowe - popołudniowe). Jest też j.rosyjski który dzieci bardzo lubią. W szkole był konkurs na najlepsza recytację wierszyka w j. angielskim, przedstawienia również w j. ang - byłam zdziwiona i zachwycona, że moje dzicko tyle potrafi... W ubiegłym roku dzieci brały udział w ogólnopolskich konkursach Kangurku, Świetliku (jeśli dobrze pamiętam nazwę tego konkursu przyrodniczego) - kilka dzieci dostalo wyróżnienia. W tym roku był Kangurek - zobaczymy z jakim skutkiem. Mieliśmy (dzieci miały;))) też zajęcia Robocamp (budowanie robotów z klocków lego i "pisanie" takich programików, żeby robot jeździł itp...). Dzieci piszą testy sprawdzające wiedzę ogólną, które w klasie wypadły bardzo dobrze (moje dziecko prawie 100%) - nie pamiętam dokładnie jaka jest średnia, ale na pewno ponad 90%. Nie wiem, czy to fachowo nazywa sie testami kompetencyjnymi czy jakoś inaczej, ale są to testy sprawdzające wiedzę dzieci na poziomie klas, w których obecnie są. Mają dyktanda. Najlepsze jest to, że mój syn z radością się uczy, z czego wnioskuję, że lekcje są prowadzone w ciekawy sposób. Obecnie jest nowa nauczycielka w I kl. która jest równocześnie nowym dyr. ds. pedagogicznych w szkole - z moich obserwacji wynika, że jest to świetny człowiek i dobry nauczyciel, chociaż nie znam jej tak długo jak "naszej" wychowawczyni. A tak w ogóle, to zmieniła się właścicielka szkoły (od tego semestru), a wydaje mi się, że w dużej mierze w poprzednich opiniach "wiele złego" dotyczyło właśnie poprzedniej właścicielki... Za zmianą właściciela poszła też zmiana strony internetowej (teraz się wpisuje: edukacjaxxiwieku.pl, a nie jak poprzednio "szkoła").
    • Gość: paweł tylko nie Michałowskiego IP: 46.112.200.* 20.12.10, 18:56
      To społeczna,ale włąśnie zabrałem stamtąd dziecko.Miałem juz dośc-rozwydrzone bachory,którym nikt nie zwraca uwagi,zimne obiady (bo pan dyrektor nie potrai zmusic kateringu do dostarczania ciepłych) i ospali nauczyciele,ktorzy mysla,ze jak odwala cokolwiek,to wszyscy powinni byc zadowoleni i szczęsliwi. Obowiazkowo. A jesli ktos coś zglasza,to dorabia mu sie gębe malkontenta.Nie będe płącic za takie g...
        • ania-bell Re: Kraków-jaka szkoła podstawowa 08.01.11, 17:47
          SP 32: za główny plus tej szkoły uważam: równe traktowanie dzieci z rodzin o różnym statusie materialnym, bardzo dobre przygotowanie do egzaminu końcowego w 6 klasie, dobrą pracę świetlicy i mało uczniów w szkole; kadra pedagogiczna bardzo dobra, życzliwa.
          Minusem szkoły na pewno jest język angielski - uważam, że poziom jest fatalny głównie za sprawą Pani od angielskiego.

Sp72: tutaj na plus działa położenie szkoły i dużo miejsca wokół, boiska, plac zabaw, dyży teren ale to sprawdza się tylko na początku jesieni i wiosną. Gorzej sprawa ma się zimą gdzie dzieci z klas I-III muszą się zmieścić na świetlicy, nie jest ona mała ale też nie jest odpowiednio duża by zapewnić spokojny pobyt małym dzieciom.
          Minusem jest moim zdaniem zbyt duża liczba klas pierwszych co w przyszłości da naukę na dwie zmiany i nie do końca równe traktowanie dzieci tzn. im wyższy status materialny rodziny tym lepsze traktowanie - przynajmniej takie wrażenie odniosłam.

Liczebność klas jest porównywalna w obydwu szkołach; przygotowanie wczesnoszkolne też porównywalne. Do egzaminu końcowego chyba lepiej przygotowuje 32.
          Jeśli chodzi o opłaty klasowe i szkolne to zdecydowanie tańsza jest 32.
          Szatnie i świetlice mają obydwie szkoły, stołówki też (w obydwu obiady bardzo smaczne).
          Każda ze szkół proponuje zajęcia sportowe i dodatkowe.
          W każdej ze szkół dzieci mają zajęcia na basenie.
        • Gość: stach SP 113 przy Stachiewicza nie polecam IP: *.konino.nl 08.05.11, 19:33
          Kiedyś to była dobra szkoła, teraz to typowo kibolska szkoła, to zasługa obecnej dyrektorki. Sciany budynku pomalowane barwami Wisły Kraków. Na pomalowanie tego graffiti zgodziła się dyrektorka tej szkoły - Bożena Sadok. Kiedyś grała w siatkówkę w Wiśle, dlatego kibicuje temu klubowi. Kibic Cracovii nie ma życia w tej szkole, w tej szkole rządzi Wisła.
          Sredni poziom nauczania, nauczyciele leniwi, w szkole niewiele się dzieje. Bezpieczeństwo na skandalicznym poziomie, dzieciaki chodzą po szkole z nożami w kieszeniach, a dyrektorka nic w tym niewłaściwego nie widzi.
        • Gość: mak SP nr 113 super szkołą dla kiboli Wisły Kraków IP: 94.76.208.* 11.06.11, 22:49
          Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego zostało jeszcze trochę czasu. Rekrutacja do szkół jest na ukończeniu, ale faktycznie jeszcze 1 września można zmienić szkołę. Kto się jeszcze nie zdecydował proponuję Szkołę Podstawową nr 113 w Krakowie przy ulicy Stachiewicza 33 na Azorach. Dzięki ogromnym staraniom dyrektor Bożeny Sadok szkoła spełnia obecnie wszystkie wymogi szkoły dla kiboli Wisły Kraków. Pani dyrektor za pomocą kiboli Wisły Kraków bardzo pięknie udekorowała graffiti Wisły Kraków elewację szkoły. Kilka tygodni temu pojawiły się nawet napisy bardzo serdeczne w stosunku do Cracovii. Ktoś bardzo ładnie napisał w kilku miejscach „je… Cracovię”, napisy zamalowano, bo jakiś dziennikarz zaczął się czepiać, niewiadomo dlaczego, bo napisy były takie ładne. Jak do szkoły przyjdzie jakiś uczeń ubrany w biało-czerwone barwy to od razu jest bardzo serdecznie witany, tak serdecznie, że od nadmiaru uczuć musi uciekać do domu.
          Uczniowie w tej szkole mogą się czuć bezpiecznie, gdyż mogą do niej przynosić różne narzędzia, nawet noże do tapet. Zgodę na takie „uzbrajanie” uczniów zaakceptowało nawet Kuratorium Oświaty w Krakowie.
          Na koniec rzecz najważniejsza. Dzięki ogromnym staraniom nauczycieli szkoła bardzo obniżyła poziom nauczania, aby dostosować go do oczekiwań kiboli Wisły Kraków. Średni wynik 6-klasistów z egzaminu zewnętrznego wyniósł 25,71, a konkurencyjnej na Azorach SP nr 119 – 27,88, a SP nr 21 na sąsiednim osiedlu aż 30,12.
          Jeszcze raz serdecznie polecam tę szkołę, na pewno się nie zawiedziecie i spełnione zostaną wasze oczekiwania.
    • Gość: angrusz1 Walka o ogień IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.11, 08:25
      pamiętacie ten film ?
      Taka teraz jest walka o ucznia .
      Niby pytanie , która szkoła jest najlepsza a w gruncie rzeczy chodzi o reklamę swojej szkoły , tej w której się pracuje .
      Najgorsze jest to , że jest także walka o najgorszego ucznia i chronienie go byle był tylko komplet w klasie - np 25 osób i podział na grupy przy np nauce języków .
      Ta walka o utrzymanie się w pracy przybiera już formy patologiczne .
    • Gość: Rodzic Re: Kraków-jaka szkoła podstawowa IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.13, 22:50
      Informacja dla osób z Krakowa: Szkoła Podstawowa nr 56 w Krakowie przy ulicy Fredry 65/71 przyjmie uczniów do klasy drugiej na rok szkolny 2013/2014. Szkoła prowadzi nabór uzupełniający w celu utrzymania klas kilkunastoosbowych ( 18-19 dzieci w klasie). Jeśli rozważają Państwo zmianę szkoły i poszukują małej szkoły z miłą atmosferą, poczuciem bezpieczeństwa dla dzieci i mało licznymi klasami zapraszamy. Informacji udziela Sekretariat Szkoły oraz Dyrekcja pod numerem telefonu 12 266 48 61.
    • Gość: zadowolona Re: Kraków-jaka szkoła podstawowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.13, 07:28
      Jako zadowoleni rodzice możemy z czystym sumieniem polecić SP 92 na osiedlu kalinowym w Krakowie. Super szkoła- indywidualne podejście do dziecka, ciągle podnoszący swoje kwalifikacje nauczyciele, bezpieczeństwo - pani dyrektor to człowiek anioł - nie ma sprawy nie do załatwienia jeśli wymaga tego dobro dziecka. Dla poważnie myślących o szkole w hucie szczerze polecam sp92 bo:
      1. Zajęcia z tenisa ziemnego i piłki nożnej w klasach I-III - 1 godzina w tygodniu dla dzieci

2. Od klasy IV organizuje się klasy sportowe tenisa ziemnego i piłki nożnej

3. Świetlica szkolna czynna od 6.45 - 16.00

4. Bezpłatna świetlica środowiskowa od 16.00 - 19.00 (z podwieczorkiem)

5. Dzieci z klasy "0" mają własną świetlicę do godz. 15.00

6. Zajęcia na basenie dla chętnych uczniów są od klasy pierwszej

7. Bezpośrednio po lekcjach uczniowie mogą korzystać z zajęć MDK om. J. Korczaka (w tym samym budynku)

8. Szkoła bierze udział w projektach unijnych

9. Prowadzone są kółka zainteresowań np. teatralne, dziennikarskie, plastyczne, przedmiotowe

10. Dzieci wyjeżdżają na zielone szkoły

Zajęcia odbywają się w wielu pracowniach multimedialnych!
      Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę.
      Myślę , że warto osobiście poznać tą szkołę jeśli dobro waszych dzieci jest wam najważniejsze. Dla mnie było i przenosiłam swoje dziecko 2 razy z innych szkół zanim trafiłam do tej niepozornej z zewnątrz szkoły. ALe jak to mówią " nie oceniaj książki po okładce"
      • maya151 Re: Kraków-jaka szkoła podstawowa 20.01.15, 10:35
        Podbijam
        Bardzo proszę wszystkich mających jakieś informacje o wyżej wymienionych szkołach o opinie. Jedna jest szkołą z oddziałami sportowymi druga integracyjna tyle wiem. Obie tuż obok siebie.
        Chciałabym wiedzieć coś więcej byłam na dniach otwartych tu i tu. Córka pływa w 5 jest klasa pływacka z drugiej strony 12 ma wyższy poziom nauczania i podobno lepszych nauczycieli- nie wiem ile w tym prawdy...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka