Dodaj do ulubionych

Delikatesy Alma

IP: *.gdynia.mm.pl 19.09.07, 20:05
udzie w Polsce nie ma klasy średniej!!!To co jest nie może nazywać się klasą
średnią,to ludzie którzy swój majątek mają dzięki kredytom.Kredyty na
dom-apartament,drogi samochód albo dwa,wakacje za granicą,życie ponad stan na
leazing względnie kredyt.Przychodzi co do czego oni nie maja gotówki!!! za to
jeżdżą porsche czy inna bmw-chą.To często ludzie bez gorsetu moralnego,żyjący
ponad stan z wygórowanym mniemaniem o sobie-czyli sodówą.Często zacierają
ślady skąd tak naprawdę pochodzą ,jak weszli w dobre układy itp.Na zachodzie
klasa średnia to ludzie z ...klasą,mający prawdziwe majątki ,płacący gotówką i
będący w rej grupie społecznej od kilku pokoleń.U nas obecną "klasę średnią"
kiedyś nazwałoby się badylarzami czy innymi spekulantami!A na koniec robienie
zakupów w leprzym supersamie to nie wyznacznik klasy średniej.Klasę średnia
wynosi się z domu z przedwojennej inteligencji lub arystokracji człowiek ma
wtedy dobre zaplecze kulturowe,podejście dożycia a przy okazji do pieniędzy i
korzystania z nich...Taka prawda
Obserwuj wątek
    • doktor_hiszpan Klub Wielbicieli Dmucharstwa 27.02.08, 00:36
      Czego to mąż swojej żony nie zrobi, żeby się publicznie pochwalić, że zna Michała Olszewskiego. Panie Michale -jesteśmy z Panem.
      Ale proszę sobie staranniej dobierać znajomych, bo obecny stan rzeczy może zaszkodzić Pańskiej (zasadnej - dodajmy)popularności.

DH
      --
      Lepiej mniej - ale lepiej.
      Ja
    • reniajanek Delikatesy Alma 05.01.09, 19:29
      Nie polecam zakupów w tym sklepie, a szczególnie w sklepie
      internetowym. W ostatniej dostawie otrzymałam przeterminowane
      produkty, niektórym termin skończył się w sierpniu - zakupy robiłam
      w grudniu. Mimo interwencji, zero odpowiedzi w tej sprawie.
      • Gość: monia Re: Delikatesy Alma IP: *.citynet.pl 06.01.09, 13:57
        niewiarygodne...dzieki za info
        zgadzam sie z opiniami, ze ALMA mimo wysokich cen zaniza loty
        mi tez zdarzylo sie kupic okropny chleb za 6,70 lub miesko, troche za sliskie
        po rybkach do sushi mialam wzdecia, a salatki byly za kwasne...
        moze to pech ale jednak, za te same zakupy np w ELEI place srednio o polowe
        mniej, fakt nie ogladam klasy sredniej, nie ma tam ani poety ani tymbardziej
        madrali nowickiego czy sasnala, ktory jednak czesto spotykany grzeczny i mily w
        przeciwienstwie do ostatniego 'meza swojej zony' znawcy wszystkiego,
        ale za to w tejze elei obsluga mila, rzadkich warzyw, wedlin, pieczyw i innych w
        nadmiarze, a i pompy i nadecia jakby mniej czy raczej wcale
        ALMA na Kosciuszki to juz makabra
        nudza sie, plotkuja, nie maja o niczym pojecia, kupcie tam sobie gorgonzole to
        pani dostarczy ubawu po pachy...
        prosilam kiedys o wino sliwkowe i inna pani zrobila oczy... ze jakie????
        znalazlam wiec sama, owszem bylo, stalo sobie zapomniane
        eee taka mentalnosc nasza smiszna
        kompleksy
        zadziornosc
        napuszenie
    • Gość: marwika63 Re: Delikatesy Alma IP: *.236.spine.pl 24.10.09, 12:33
      Kiedys dawno, dawno temu.....
      Kiedys na ul.Pilotów w Krakowie był supermarket "Krakchemia".
      Fanie było. I chlebek, i wędlinka i czekoladka....
      No i to , po co chodziłam tam najczęściej: CIUSZKI.
      Fajne spódniczki, bluzki, garsonki, spodnie,płaszcze, kurtki
      bielizna, rajstopy, piżamki itd. Damskie oczywiście.
      Ale i dla facetów był tez wybór: garnirury,koszule,krawaty ,piżamy ,
      podkoszulki,skarpety itp. itd.
      Potem "przyszła" ALMA. Asortyment odzieżowy jakoś zmizerniał, az
      pewnego pięknego dnia.... koniec!
      Zlikwidowano dział odzieżowy.
      Co komu to przeszkadzało? Komu wadziło?
      Ja zawsze coś fajnego dla siebie kupiłam. Naprawdę często trafiały
      się fajne ciuszki i na brak klientów , którzy je kupowali , sklep
      nie mógł narzekać.
      A teraz... teraz w ALMIE jest o połowę klientów mniej. No i co?
      Opłacało się?
      • astrum-on-line Re: Delikatesy Alma 16.02.11, 22:58
        No!!!
        Taki boski sztuczny kożuszek tam sobie kupiłam, ach, aż żal że już nie sprzedają.

Czasem tam zaglądam, bo to dla mnie to jedyna sensowna Alma, chociaż kolejki do wędlin zniechęcają skutecznie. I przepychanie się przez alejki zastawione hostessami z promocjami i sprzętem z którego dokłada się towar też nie zachęca. Ale i tak jeszcze jest dobrze, Alma na Kościuszki jest tragiczna, w Galerii Kazimierz też, ta nowa na Bronowicach też jakaś niesympatyczna.
        --
        matematycznie.blox.pl
        Blog, w którym różne zagadnienia matematyczne podawane są w prosty, przystępny i łatwy do zrozumienia sposób.
        • Gość: pracownik alma Re: Delikatesy Alma IP: *.gemini.net.pl 17.06.11, 01:17
          dobrze pracownicy będą przychodzić na nocki a o godzinie 14 jak ktoś przyjdzie na zakupy to zobaczy puste półki i wtedy będzie narzekanie że nic nie ma na półkach
          czasem są takie dni że pewne grupy produktów (np mleka świeże, jogurty naturalne, jajka, masła) dokłada sie kilka razy do pełna za te 8 godzin pracy
    • Gość: droktor G Delikatesy Alma IP: *.chello.pl 24.10.09, 13:23
      Ja jestem wstrząśnięty tym co się stało z delikatesami Alma. CocaCola która
      kiedyś kupiłem była zupełnie nie słodka i miałem po niej wzdęcia jak wcześniej
      wypowiadająca się pani(tylko że ona miała po rybkach do sushi).Skandal
      ogólnie, kiedyś chciałem kupić świeżą płetwe rekina, oczywiście ekspedientka
      mówi mi że nie ma, no to ja wołam kierownika i robię awanturę, pytając jak
      mogą nie mieć płetw rekina, a ten cham z chamów zwraca się do mnie
      bezpośrednio i mówi że bardzo przeprasza i że może dla mnie zamówić , a ja już
      wtedy nie wytrzymałem i sploliczkowałem chama mówiąc temu prostakowi że jak
      przychodzę do sklepu dla klasy średniej to muszą mieć wszystko co chce kupić a
      nie dopiero zamawiać . Już nigdy tam nie kupię niczego. Wstyd.

PRAWDA JEST TYLKO JEDNA I LEŻY TAM GDZIE LEŻY.
      • Gość: lEn Re: Delikatesy Alma IP: *.82-134-23.bkkb.no 24.10.09, 16:48
        ostatnio mialem okazje byc swiadkiem scenki jak kasjerka rozmawial z klientka
        dziwiac sie ze ta juz tu nie pracuje, jako ze byl jakis zastoj to mialem szanse
        uslyszec ze wywalaja tam ludzi za to ze sie urlop wzielo albo chorobowe i
        generalnie jest do dupy.
        o ile w biedrace gdzie widac ze sie na wszystkim oszczedza ale za to ceny maja
        niby byc niskie mozna zrozumiec kiepskie traktowanie pracownika to w sklepie
        gdzie sie stara wmowic ze jest taki lepsiejszy i dba o jakosc a personel ma byc
        mily, powinni w niego zainwestowac.
      • Gość: ad4985 Re: Delikatesy Alma IP: *.home.aster.pl 14.08.11, 18:07
        czy delikatesy Alma to sklep ekskluzywny? Wcale nie to że mają inny wystrój wnętrza i rzadko spotykany asortyment który kosztuje krocie to tylko tym oni się szczycą.... a tak bardzo drogi towar nie wiadomego pochodzenia sprzedawany często z krótkim terminem do spożycia obsługa sklepu nie wyszkolona co do rzekomego prestiżu sklepu kierownictwo zachowuje się jak bosman w czasie burzy czyli wk...one czerwone ze złości i wściekłe najchętniej trzymające poganiacza w ręku...... ogólnie sklep bardzo drogi obsługa często nowe twarze i nie wyszkolona no i te poganiacze.....
    • gazeta_mi_placi Delikatesy Alma 24.10.09, 19:08
      A ja mam problem.
      Otóż dość późnym popołudniem chciałam kupić mięso mielone do spaghetti bolognese i niestety o tej porze już nigdzie tam gdzie zazwyczaj robię zakupy już nie było.
      Na swoje nieszczęście wpadłam na pomysł aby zajrzeć do okolicznej Biedronki (pierwszy raz tam byłam),mięso było ale....
      Przy wychodzeniu ze sklepu zauważył mnie znajomy z żoną...
      Boże,co za obciach....
      Co ja mam zrobić????
      Nie mam pomysłu jak się wytłumaczyć z tej żenującej sytuacji,a w przyszłą sobotę będziemy się widzieć na bankiecie.
      Och,ale blamaż!!!
    • Gość: iwka jakosc alma24.pl IP: *.77.classcom.pl 12.09.10, 11:10
      ciekawe ze zle opinie o Alma rzadko sa zamieszczane, a ja juz kilkanascie raze probowalam taka opinie dodac ciekawe, na stronie sklepu to samo, jakosc warzyw i owocow pozstawia wiele do zyczenia, dostarczaja produkty niezamawiane, zamieniaja sobie co chca na co chca choc zaznaczona jest opcja -ze nie wyrazam zgody na zamienniki, doliczaja koszt dostawy choc mialo go nie byc - bo wlasnie im sie zmienil cennik..., a teraz dostalam produkt w innej , mniejszej pojemnosci niz zamawialam ale za cene tego wiekszego, nie polecam alma24.pl
      • Gość: BOK Alma24 Re: jakosc alma24.pl IP: *.ists.pl 12.01.11, 09:11
        @ Iwka
        Niestety nie znamy Pai imienia i nazwiska żeby wyjaśnić sprawę. Nieprawdą jest to co Pani pisze na temat reklamacji: Alma24 uwzględnia wszystkie reklamacje zgodnie z regulaminem. Niestety często klienci chcą reklamować produkty świeże np ryby tydzień po ich otrzymaniu.
        Nie jesteśmy w stanie dociec jak były przechowywane i czy jakość produktu nie wynika z tego że produkt leżał w miejscu niewłaściwym dla siebie.
        Dlatego reklamacje produktów świeżych uwzględniamy tylko w dniu dostawy a jeżeli Klienci chcą mieć pewność że wszystkie produkty są oczekiwanej jakości - proponujemy rozpakowanie wrażliwych produktów przy dostawcy Alma24 i nieprzyjęcie tych które ewentualnie budzą zastrzeżenia.
        MAm prośbę do Pani "Iwka" o kontakt w BOK Alma24 w celu wyjaśnienia sprawy.
        Gabriela Piotrowska
        Alma24.pl
        bok@alma24.pl

• Gość: andeb Re: Delikatesy Alma IP: *.web.vodafone.de 16.02.11, 22:00
      Ludzie, sprawdzajcie ceny w ALMIE! Roluja nas bez mydla, co innego jest na polce, co innego odczytuje skaner przy kasie. Licza albo na to, ze ich klienci akceptuja kazda cene, albo na to,ze od kasy nikomu sie nie bedzie chcialo wracac. Ze nie jest to przypadek stwierdzilem na wlasnej skorze w nowej ALMIE przy ul. Gabrieli Zapolskiej. Kupowalem 2 produkty, kasa wybila ceny o 20% wyzsze od cen na polce, niemalych zreszta. Gdy zwrocilem uwage pani, nie odpowiedziala ani slowem. Powtorzylem, zero reakcji-stad wniosek, ze doskonale sobie zdaja sprawe z uprawianego procederu. Nawet nie probowala udawac, ze sprawdzi, ze przeprasza, nic, cisza. Machnalem reka, bo to bylo przed samymi swietami, ale wiecej juz tam nie pojde, bede tez ostrzegal wszystkich znajomych
      • Gość: Ewas Re: Delikatesy Alma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.11, 13:34
        Sytuacja z wczoraj: towar był w promocji, ale tylko na półce, bo przy kasie cena była po staremu. Różnicę w cenie mi zwrócono, ale trwało to 10 minut. W domu towar (łosoś) i tak trafił do śmietnika, bo nie dało się go zjeść. Cena promocyjna wynikała z tego, że wczoraj skończył się termin przydatności towaru.
        Żenująca praktyka.
      • Gość: pracownik alma Re: Delikatesy Alma IP: *.gemini.net.pl 17.06.11, 01:11
        na przyszłość proszę iść do biura obsługi klienta i wyjaśnić
        tam zawołają pracownika i podejść z nim pod półkę i wtedy oskarżać

alma jak faktycznie jest winna sklepu to zwraca pieniądze tylko trzeba podejść do BOK

były raz trzy różne mozzarelle o wadze 250 g jednej się kończyła data(było jeszcze 2 dni) i była przecena na 1/4 ceny była pod nią cenówka żółta stara nowa cena a pod pozostałymi cenówki z normalną ceną ( a do tego mozzarelle w naszym sklepie są oddzielone takimi płotkami żeby się nie mieszały)klient wziął mozzarelle w normalnej cenie i poszedł do kasy gdzie nabiło mu wysoką cenę i do kasjerki że ta mozzarella miała być tańsza.... kasjerka wezwała pracownika działu... przyszedłem wysłuchałem klienta.... i poprosiłem żeby podszedł ze mną pod półkę pokazując Panu że z naszej strony było wszystko w porządku...
        takich sytuacji mogę opowiedzieć wiele klient widzi cenówkę przecenową ale nie popatrzy co na niej pisze....
        a jak sie nie jest pewnym to są czytniki cen
    • Gość: pracownik alma alma IP: *.gemini.net.pl 17.06.11, 00:46
      tak mówicie że do almy przychodzą "bogatsi"
      ale mam wrażenie że przychodzą też głupki
      ile razy idąc przez sklep znajduje się rzeczy świeże typu ryby mięso w mrożniach
      jogurty gdzieś na pólkach z papierami toaletowymi
      drożdzówki z wyjedzonym kremem
      a odnośnie cen to 90 % różnic cenowych jest winną klientów bo nie czytają cen pod produktem
      np. pisze "mrożone surimi laguna" a klient bierze mrożone surimi z siblue a potem pretensje przy kasie
      jako pracownicy piszemy już cenówki jak dla matołów za niedługo będziemy pisać wielkość produktu kolor itp a i tak znajdą się klienci co się pomylą
      ja chętnie się zamienie na dzień i zobaczycie jak to jest pracować w delikatesach
    • Gość: samba alma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.11, 22:00
      tylko ze w tych super delikatesach pracownik jest traktowany gorzej niz w biedronkach bo zarobki sa tam o wiele niższe, funduszu socjalnego zera nawet na święta nie wolno ludziom dać nawet po paczce kawy bo to narażanie sklepu na straty ale dla klientow paczki sie robi
    • Gość: Pracowałem Alma 24 praca ALMA 24 IP: *.146.41.194.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.10.11, 22:31
      Jako były pracownik Alma 24 mam sporo do powiedzenia o tej żenującej firmie:
      Stanisław K. wymyślił sobie, przenieść wszystkie punkty sklepów internetowych Alma 24 mieszczących się w sklepach stacjonarnych ALMA (Piaseczno, Skorosze, Promenada) w jeden magazyn zbiorczy, rzekomo z "oszczędności". Magazyn mieści się na peryferiach Warszawy, skąd kierowca do średnio oddalonego miejsca dostawy będzie jechał ok. 3h., wynika to z braku wiedzy Stanisława K. jak i Leszka R. o topografii Warszawy i okolic, jak również o sytuacji na drogach w całym mieście, gdzie od wiecznie królują korki a szczególnie w okolicach Okęcia.Wiąże się to z licznymi reklamacjami ( rozpuszczone lody, mrożonki, wszelkiego rodzaju świeże wędliny ) jak i licznymi stratami których "rzekomo" miało nie być. W związku z tym, że magazyn istnieje bez zaplecza sklepu stacjonarnego, powoduje ciągłe niedobory w asortymencie. Dyrektor obecnej placówki jest osobą niewykształconą, z niskim poczuciem własnej wartości i brakiem kultury osobistej. Prawa ręka dyrektora L.R. p.Sebastian, awansowany z przedstawiciela handlowego "kurier", na kierownika transportu.
      Niekompetencja takich osób często doprowadza firmy do bankructwa, czego ALMA S.A. nie życzę, bo pracują tam również wspaniali ludzie.
      • Gość: Ecoli24 Re: praca ALMA 24 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.12.11, 00:25
        Pracowałam także w alma24 i mam takie same zdanie jak Ty. przeniesienie przez Krakusów alma24 na peryferie Warszawy doprowadzi tą firmę do plajty, w najgorszym wypadku do straty wielu klientów. Podzielam też opinię o Leszku, który jest zakłamanym, fałszywym i niekompetentnym kurduplem, zresztą jego przydupas Sebastian to podobny przypadek.

Jeśli ta firma chce się wygrzebać z tego bagna to powinni zmienić kadre kierowniczą i wymyślić nową strategię. Szkoda mi tych wszystkich ludzi, którzy tam pracują i którzy mogą stracić albo muszą sami rezygnować... bo wielu z nich znam.
      • Gość: klientka Re: praca ALMA 24 IP: 178.73.48.* 11.01.12, 12:48
        No właśnie, chyba rzeczywiście powinni wymienić bezmyślnych kierowników. Od dawna jestem klientką almy.24 i ostatnio sytuacja zmieniła się zdecydowanie na gorsze. Jest dokładnie tak jak napisał były pracownik. Ja mam już dosyć ciągłych braków i przenoszę się do konkurencji.
    • Gość: Monika Delikatesy Alma IP: *.naszasiec.net 02.10.13, 17:08
      Niestety ostatnio bardzo zawiodłam się na Delikatesach Alma w Krakowie na ul. Pilotów. Zamówiłam tam przez internet kosz prezentowy dość drogi dla bardzo dobrej znajomej. Zaczęło się od tego, że nikt nie potwierdził, że zamówienie zostało przyjęte do realizacji, a zależało mi na czasie więc sama tam zadzwoniłam. Pani poinformowała mnie, że zamówienie jest realizowane, ale niestety nie mogą znaleźć eleganckiego pudełka, w którym według danych w internecie powinien się znajdować mój prezent. Ja na to poinformowałam Panią, że wybrałam ten prezent częściowo ze względu na eleganckie opakowanie i powiedziałam, że nie zgadzam się na zapakowanie w koszyk. Pani powiedziała, że postarają się znaleźć coś na magazynie. No i znaleźli. Przyjechałam po odbiór prezentu i okazało się, że pudełko nie było za ładne, a kokarda lekko przybrudzona. Dodatkowo w środku znalazły się produkty, których nie zamawiałam - zorientowałam się, bo cena kosza była inna. Pani uświadomiła mnie o tym dopiero, gdy już zapłaciłam w kasie i podeszłam po odbiór i zapytałam czy są wszystkie rzeczy? Okazało się, że nie - do pudełka wrzuciły inne praliny, inne czekoladki, w sumie 4 artykuły były całkiem inne. Wytłumaczyła się tym, że był to zestaw prezentowy świąteczny i nie było tych produktów na stanie. Sorki, ale płacąc 40 zł za pudełko pralinek chyba mam prawo je wybrać sama i mam prawo wiedzieć, że w koszu są praliny całkiem inne niż wybrałam??? A jeżeli Panie nie miały tych produktów mogły chociaż mnie poinformować przed zapłaceniem ??? Czy ja się na to zgadzam?? Gdyby nie to, że byłam już umówiona ze znajomą i dodatkowo zostawiłam niemowlaka z mężem w samochodzie to kazała bym zwrócić moje pieniądze za ten kosz prezentowy. Myślałam, że pracownicy takich sklepów mają pewną klasę, bo według mnie nie są to najzwyklejsze markety, ale bardzo się pomyliłam. To wydarzenie sprawiło, że już tam nie zamówię ani kosza ani też nie zrobię zakupów.
      • Gość: p dorotka Re: Delikatesy Alma IP: *.gemini.net.pl 01.11.13, 22:55
        Droga Pani
        Tu nie chodzilo o Pani zadowolenie, chodzilo o to zeby produkt sprzedac

dziewczyny z obslugi klienta ani kasjerki nie sa winne
        jest 1 zasada wciskac klientom towar najdrozszy najlepiej z konczacym sie terminem
        na szkoleniach powtarzane
        klient almy to zwykly glupek z pieniedzmi
        przykre ale prawdziwe
        jezeli chodzi o higiene...... powiem jedno
        ja tam nie kupie nic
        pozatym mobing wyzysk darcie ryja wyzwiska i wchodzenie w dupe prezesom
        nie polecam
      • dulinek33 Re: Delikatesy Alma 31.05.15, 10:47
        Delikatesy Alma zeszły na psy. Nie kupuję już tam. Wcześniej byłem stałym klientem. No ale ile razy można kupić zepsutą wędline?? No i ten ich chleb który po 1 dni robi sie tak czerstwy, że głowę mogę rozbić :/ O cenach nie wspomnę nawet... Z własnego doświadczenia nie polecam zakupów w Almie.
    • Gość: butina praca w super almie IP: *.31.20.253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.01.14, 00:22
      Hej, praca w Almie to mobbing na codzień, pracownik traktowany jest jak zero, najniźsza krajowa wzrosła dwukrotnie, pracownicy od 7 lat nie dostali ani grosza podwyźki.Odnosząc się do ostatniego wywiadu p.Mazgaja być moźe te wszystkie kilkutysięczne zapomogi , spotkania rodzinne i inne cudowności dotyczą pracowników zarządu, bo na 100procent nie zwykłych pracowników.Zresztą jak widać nie orientuje się nawet w wysokości zarobków ludzi , których zatrudnia na ,, zwykłych ,, stanowiskach.To cięźka praca nie doceniona i niestety bez perspektyw .Kiedyś te pozory ,, wysokiego poziomu,,, klasy,, zostaną obnaźone i będzie normalnie, bo na dłuźszą metę kaźdy syf wyjdzie.
    • Gość: ambrozy alma IP: *.dynamic.chello.pl 21.03.14, 09:16
      Pracowników traktuje się gorzej niż bydło , gdyż to ma cały czas dostęp do wodopoju . Sprzedawcom nie wolno mieć na stanowisku wody, chociaż to typowo fizyczna robota plus obsługa klienta , czyli non-stop nawijka . Towar jest nieświeży bo zamawia się go tonami a nie ma kto go wyłożyć i sprzedawać , więc w ramach rozpaczliwych ruchów odświeża się stary syf i upycha go klientowi . Przez te kilka lat przez "moje" stoisko przewinęło się ze 30 osób, efekt jest taki, że nie ma mowy o jakiejkolwiek fachowości , a przy takich warunkach pracy o normalnym podejściu do klienta, tym bardziej , że stawia się na umowy zlecenia , więc ludzie mają totalnie w nosie . Prezesostwo "tnie koszty" : w związku z cały czas rosnącą pensją minimalną , rokrocznie zmniejsza się "premię" , o ile jakimś cudem ktoś ją jeszcze otrzymuje .
      Alma to chaos wynikający z ciągłego niedoboru personelu , "o wyszkolonym i fachowym" można w ogóle zapomnieć , efektem jest systematyczny spadek jakości usług i towarów w tej firmie - widocznie taką wizję ma prezesostwo ich firma , ich prawo ....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka