Dodaj do ulubionych

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Romualda Traugutta

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.09, 12:52
Było dziecko z mojej rodziny w tej szkole -uważam,że Dyrekcja, więc
i większość nauczycieli, nie dba wogóle o dzieci, o ich emocje,o
psychikę.Traktuje dzieci przedmiotowo.Brak zastanowienia jak Dziecko
zareaguje na niektóre poczynania nauczycieli.Każdemu odradzam tę
szkołę -za co otrzymała tyle gwiazdek?? Chyba za adres.Mam
porównanie-niektóre Szkoły "peryferyjne" więcej widzą Człowieka w
dziecku niż szkoła nr 4. Tam poprostu pracują nauczyciele -niektórzy
tylko rzemieślnicy- nauczyciele.A pracujący tam nauczyciele-
Pedagodzy nie mają wpływu na decyzje Dyrekcji. Apel do Rodziców
przyszłych uczni tej szkoły: zastanówcie się dobrze zanim poślecie
swoje dziecko do tej szkoły - czy nauczyciel nie zrobi psychice
dziecka krzywdy. Wypowiedź bardzo subiektywna,ale tam gdzie
wychowujemy dzieci trudno o obiektywizm. Życzę Pedagogom tam
pracującym więcej demokracji w atmosferze tzw.Rady Pedagogicznej. A
nauczycielom-rzemieślnikom tam pracujacym życzę zmiany zawodu.
Obserwuj wątek
    • Gość: Kamil Re: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Romualda Traugutta IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.09, 13:08
      Nie zgadzam się z tą opinią ,ponieważ nie ma ona żadnej podstawy. Sam jestem
      absolwentem tejże "podstawówki" Co roku byłem wpisywany do złotej księgi ,ale
      mniejsza o to. Faktem jest ,że szkoła ta ma wysoki poziom nauczania. Według mnie
      to lepiej jak dziecko zaczyna edukację od dużego pułapu bo szybko się do niego
      przyzwyczai i późniejsza nauka w gimnazjum nie będzie sprawiała mu problemów. Co
      do nauczycieli ... są to prze mili ludzie z którymi da się spokojnie porozmawiac
      jak człowiek z człowiekiem (bez wyjątków) ,ale tylko wtedy gdy się ich SZANUJE.
      Przypuszczam ,że pani dziecko tego szacunku nie miało i dlatego było niepoważnie
      traktowane. Pragnę dodac że jest to jedna z najlepszych szkół w całym
      województwie ,więc moja opinia w żadnym stopniu nie jest bez podstawna. Gorąco
      zachecam wszystkich do zapisania swych pociech do tejże placówki. POZDRAWIAM
      • Gość: armacha Re: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Romualda Traugutta IP: 91.198.177.* 02.09.09, 14:25
        Znam tę szkołę osobiście od kilku lat. Ma ona swoje wady i zalety. Niestety nie
        wszyscy nauczyciele są profesjonalni. Dzieci oceniane są bardzo schematycznie i
        "szufladkowane" według statusu rodziców.
        Fatalny jest poziom nauczania języków obcych, zwłaszcza angielskiego. Anglistka
        Pani B. pomyliła się z powołaniem z pewnością. Zerówka jest na dość dobrym
        poziomie i sześciolatki mogą się czuć przy tym wychowawcy i w tych warunkach
        bezpiecznie, sporo się też nauczą. Ale świetlica nie jest już doskonała, choć
        Panie starają się urozmaicać dzieciom czas. Na dużą pochwałę zasługuje Pani
        Bibliotekarka. Niestety w szkole jest brudno, przy kantorku Pań sprzątających po
        prostu śmierdzi... papierosami. W stołówce, która jest przy szatni!!! biegają
        szczury. Wyżywienie fatalne, odradzam obiady. Każdy wybiera jednak jak chce.
        • Gość: Polka Re: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Romualda Traugutta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.09.10, 13:31
          no, niestety to na razie rzucilo mi sie w oczy, jako nowej maie pierwszoklasisty, ze obok skladziku i kuchni siedza sobie panie sprzatajace czy moze kucharki i jaraja papierochy, a to w koncu jest na drodze dzieci do szatni :(
          co do szczurow - nie spotakalm, ale pewnie jesli sa to bede miala okazje.
          swietlica - no coz, zle przemyslana, bo lacznie dla dzieci od I di VI kl - a miejsca malo. gwar jak w ulu, ale na to nie ma raczej wplywu. podobno wlasnie panie sie staraja jakmoga, wiec musze poki co zaufac. nie mam w zasadzie wyboru, bo obydwoje z mezem pracujemy. w srode zebranie to sie okaze.
          poki co dzieciak zadowolony i obiady mu smakuja, chociaz ktos juz nas ostrzegal, wiec ja nie bede narzekac. Poobserwuje jeszcze :)
    • Gość: Rozczarowana Re: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Romualda Traugutta IP: *.centertel.pl 16.06.17, 14:58
      Minęło 8 lat od powyższej wypowiedzi, a w SP 4 niestety brak zmian na lepsze. Dobro i emocje dziecka nadal są na ostatnim miejscu. W szkole dużo agresji. Nauczyciele próbują szacunek wywalczyć krzykiem i uwagami w dzienniczkach. W świetlicy tłok i ogólny chaos - brak warunków do odpoczynku i odrabiania lekcji. Na pewno nie jest to właściwe środowisko dla małego człowieka wchodzącego w świat nauki :-(.
      Plusy oczywiście też są - część nauczycieli jest naprawdę dobrych, szkoła realizuje podstawę programową (czego niestety nie można powiedzieć o wszystkich szkołach), dzieci kilka razy w roku idą do Filharmonii, jest sporo zajęć dodatkowych (niestety nie dla są one dostępne dla wszystkich dzieci - dużo z nich odbywa się wtedy, gdy część klas ma lekcje, a od przyszłego roku ich ilość ma zostać mocno ograniczona ze względu na brak dostępnych sal - w szkole zostają siódme klasy - reforma), drugi język od czwartej klasy (niemiecki - niestety klas, które będą czwartymi w następnym roku szkolnym już to nie dotyczy).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka