Dodaj do ulubionych

szkoły podstawowe Montessori w Warszawie

15.09.12, 16:54
Witam
Czy wiedzą Państwo gdzie się znajdują szkoły podstawowe w Warszawie i jakie są ewentualnie opinie na ich temat?

Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • violik 20.09.12, 23:35
    www.montessori.dag.pl/articles/show_article/241
    Znajomi mieli tam dwójkę dzieci, żałowali, że muszą je zabrać z tej szkoły (finanse).
  • dora.111 17.01.14, 22:44
    Ja polecam nową (a właściwie w nowej lokalizacji, kiedyś byli w Nadarzynie) szkołę Montessori na ul. Dzierzby na Ursynowie. Moje dziecko chodzi tam od września i wszyscy jesteśmy naprawdę zdaowoleni. Edukacja prowadzona jest tam tak, jak się naczytałam o podejściu Montessoriańskim, i o dziwo, to rzeczywiście przynosi wspaniałe rezultaty, dzieci są zadowolone, uczą się niesamowitej ilości rzeczy z prawdziwą przyjemnością, moje sześcioletnie dziecko po 3 miesiącach załapało liczenie do 100 albo nawet i więcej w pamięci, czyta, trochę pisze (choć to nie jest jej konik), o świecie, kosmosie, przyrodzie wie więcej niż ja pamiętam z całej podstawówki, a całą naukę traktuje, jak świetną zabawę. Dodatkowo nauczycielki są wręcz rewelacyjne, nie tylko w sensie metodologii nauczania, ale są tak po ludzku dobre, miłe, ciepłe, troszczą się o dzieciaki, jak o własne. Dużo czytają, na dwór wychodzą codziennie (widok ubrań całych w błocie, albo mokrej, jak tylko pojawił się śnieg nie pozostawia wątpliwości, że tam też się dobrze bawią), mają ciekawe zajęcia dodatkowe, budynek szkoły (jest tam także przedszkole) jest nowy, duży z możliwościami rozwoju. Szkoła jest nowa w tym miejscu i np. z cateringiem jeszcze się dotarliśmy, ale generalnie, to jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, że trafiliśmy na tak dobrą szkołę, choć nie było o niej jeszcze opinii. Naprawdę polecam.
  • sibia44 30.04.15, 17:35
    Tylko nie ta szkoła rozmawiałam wstępnie z Dyrektorką jest jakaś dziwna i zamknięta w sobie, moim zdaniem tworzy tylko fasadę a nic z Montessori nie ma wspólnego. Przeczytajcie o Montessori to od razu będziecie wiedzieć kto robi szkołę dla kasy tzw. marketing a kto z serca do dzieci! Edukacja Montessori to coś więcej niż metoda nauki.
  • dora.111 09.05.15, 19:03
    Witam, to chyba nie była szkoła MCEM na ul. Dzierzby? Nasza Pani Dyrektor jest dokładnym przeciwieństwem powyższego opisusmile. Jest bardzo otwarta, rozmowna, chętnie wyjaśnia wszelkie aspekty edukacji Montessori (nie tylko na pierwszej rozmowie, ale także rodzicom, którzy, tak jak ja, po dwóch latach, mają wiele pytań i zawsze ma dla nas czas). Dyrekcja, tak, jak inni nauczyciele, są może i "dziwni", ale w pozytywnym słowa tego znaczeniu. Są mocno nastawieni na dobro dzieci, ich harmonijny rozwój i dobre samopoczucie. Jak rodzic oczekuje normalnej szkoły z karami, jedynkami, straszeniem, to Montessori może wydawać się i dziwne. Tu są zasady, normy, szacunek, dzieci same chcą się uczyć, bo się ich sensownie motywuje. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że MCEM jest szkołą Montessori w pełnym słowa tego znaczeniu. Nadal polecamsmile.
  • sibia44 23.06.15, 11:40
    Absolutnie nie... byłam we wszystkich a ta na Ursynowie najgorsza jest! Montessori - trzeba przeczytać Absorbent Mind i wtedy widać czy szkoła jest Montessori czy nie!
  • mikusia6 31.10.16, 14:15
    Poszukuję informacji, opinii na temat Centrum Edukacji Montessori w Wawrze.
    Niestety w internecie nic nie znalazłam.
    To dla mnie bardzo ważne, ponieważ rozważam przeniesienie mojej córki z państwowej podstawówki. To bardzo trudna decyzja. Chciałabym dokonać dobrego wyboru i pomóc mojemu dziecku.
  • sibia44 23.06.15, 11:39
    Nie dla MCEM Ursynów ... Pani Dyrektor w ogóle nie rozumie Montessori.
  • znowu_mama 23.06.15, 14:40
    sibia, przestań już się produkować z tym samym tekstem na wszystkich forach; nie wiesz za wiele, widziałaś mało, nie wypowiadaj się, jak nie masz pojęcia...
  • znowu_mama 23.06.15, 14:42
    Swoją drogą, lepsze słabe Montessori, niż placówka konwencjonalna.
  • kanna 08.03.17, 13:51
    > Swoją drogą, lepsze słabe Montessori, niż placówka konwencjonalna.

Bzdura totalna.
    Niezależnie od podejścia szkoły mogą być dobre, lub złe. Nazwisko "Montessori" w nazwie nie czyni szkoły dobrą.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • romanczy 18.07.19, 10:13
    www.facebook.com/MCEM.Warszawa/ - chociaż najlepiej sprawdzi się kontakt osobisty - wziąć dziecko, pojechać pogadać z kadrą i wtedy decydować. Osobiście zdecydowanie polecam smile
  • tymon_mariusz 04.03.18, 22:02
    c
  • tymon_mariusz 04.03.18, 22:07
    Opinie prawdziwych rodziców (nie dyrekcji i akcji marketingowych) o szkole na Dzierzby zamieszczone w necie niestety są prawdziwe. Szkoła jest słaba, z dużą rotacją kadry i dzieci. Jak już ktoś pisał hasło "montessori" nie czynią jeszcze ze szkoły dobrej placówki pracującej w oparciu o tą metodę. A szkoda, bo na Ursynowie nie ma za dużego wyboru.
    Choć jest szkoła "Daniel" dużo bardziej skoncentrowana na dziecku i edukacji, też nie idealna, nie mniej jednak zdecydowanie lepsza od tej na Dzierzby. Nie polecam.
  • romanczy 16.07.19, 13:53
    A ja zdecydowanie polecam MCEM na Dzieżby, bywam tam regularnie i nie bazuję na plotkach i niesprawdzonych rewelacjach z netu. Polecam kontakt osobisty z kadrą i rodzicami - można to zrobić bez problemu, dobra edukacja dzieci jest tego warta.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka