Dodaj do ulubionych

POMOCY!! SPORT dla 15-latki, Warszawa, pomysły?

28.09.15, 23:33
Młoda chodziła do Egurroli trzy lata ale "to już nie to". Hormony buzują, dom trzeszczy, trzeba gdzieś skanalizować energię, bo dorastanie to chyba największa trauma dla... "starych". POMOCY!! PS. Tak, żeby się wyżyło na maxa, biedactwo.
Edytor zaawansowany
  • basiastel 29.09.15, 07:17
    Moja córcia od 10 lat tańczy i śpiewa w ZPiT Warszawianka. Polecam, są też zimowe obozy treningowe, letnie wyjazdy na zagraniczne festiwale. No i przyjaźnie.
  • b-b1 29.09.15, 08:30
    Lubi zwierzęta? Jeździectwo jest genialne, skoki, albo ujeżdżenie. Z jednej strony adrenalina, z drugiej dobra energia konia. Treningi, zawody, nowe przyjaźnie-zaspokoją i fizycznie i psychicznie nastolatkę.
  • nevada_r 29.09.15, 08:24
    A co rzeczona 15-latka chciałaby robić? Niech sama się zdecyduje.
  • akn82 29.09.15, 08:40
    Dość wymagający może być trening wspinaczkowy. Nie chodzi mi o samo chodzenie na ściankę, ale kompleksowy trening - co jeśli jej się wspinanie spodobna, będzie nieuniknione.
  • aqua48 29.09.15, 20:06
    Zamiast pytać na forum porozmawiaj z nastolatką i wspólnie umówcie się, że spróbuje tego czy tamtego a nawet jeśli nie spodoba jej się od pierwszego razu to wytrzyma na zajęciach - pół roku, rok zanim je zmieni.
    Ja bym proponowała wolontariat w azylu dla zwierząt - zajęcie absorbujące i inne od "nudnego"sportu.
  • basiastel 29.09.15, 21:26
    Wolontariuszem może być tylko osoba pełnoletnia.
  • anula36 30.09.15, 09:28
    w Krakowie wystarczy 16 lat i pisemna zgoda opiekunow.
  • asia_i_p 30.09.15, 09:44
    Indywidualnie tak, ale szkoły organizują grupy już dla dzieci z podstawówki.
  • basiastel 30.09.15, 10:28
    Moja córcia marzyła o wolontariacie na Paluchu. Miała 16 lat, byłam gotowa z nią jeździć, ale się nie zgodzili. Po 18-tce.
  • mruwa9 30.09.15, 08:31
    mysle, ze wypadaloby skonsultowac sprawe z glowna zainteresowana.
    Ale plywanie lub wspinaczka moglyby okazac sie atrakcyjne.
  • asia_i_p 30.09.15, 09:45
    Zastanów się nad jazdą konną. Nie wyżyje się, ale się wyciszy.
  • b-b1 30.09.15, 09:49
    asia_i_p napisała:

> Zastanów się nad jazdą konną. Nie wyżyje się, ale się wyciszy.

Ależ wyżyje się maksymalnie-po treningach nawet zaawansowanych zawodników jest się zmęczonym fizycznie.
  • jatojagodnik 30.09.15, 09:50
    W warszawie to chyba akurat żaden problem znaleźć zajęcia dla dziecka? Co się chce. Tylko główna zainteresowana musi określić swoje preferencje.
  • fruzielka27 02.10.15, 13:09
    Polecam Pałac Młodzieży - zajęć tam bez liku. Oczywiście można próbować dyskutować, u mnie to się nie powiodło. Właśnie ze względu na hormony, różne inne pomysły w tym wieku chciałam wyslać na coś. Nie chciała nic wybrać, to wybrałam sama.
    Może jakiś fitness? Aquaerobik? Jak tańczyła, to powinna być wygimnastykowana, więc może akrobatyka?
    No chyba, że coś całkiem niesportowego. Tylko to trzeba szukać tam gdzie są wolne miejsca, a nie wszędzie są.
  • edw-ina 02.10.15, 13:36
    Przepraszam, ale to jest jakaś paranoja. Masz niemal dorosłe dziecko i to ty mu szukasz sportu? No proszę. Maturę też za nią zdasz? W tym wieku to już dziecko powinno wiedzieć, co może ją interesować. Więc zamiast zadawać pytania na forum, zapytaj córkę.
    ps. a ja się dziwię, że patrzą na mnie jak na idiotkę, kiedy pozwalam swoje dwulatce samej wybierać sobie ubrania w sklepie.
    --
    "Dzisiaj mogą mnie denerwować już tylko skrajni masochiści. Bo jak przyłożę, to nie chcę być jedyną osobą, której to sprawi przyjemność"
    by NN
  • basiastel 02.10.15, 19:55
    Szczerze mówiąc, to coś podobnego sobie pomyślałam. Ja owszem, wymyśliłam coś dla córci, ale jak miała 6 lat i szczęśliwie jej to pasuje do dziś. 15-latka powinna już wiedzieć, co ją bawi. Choć luźno rozmawiać i proponować można.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka