Dodaj do ulubionych

Szkoła Pro Futuro-dobry wybór?

22.06.16, 20:03
Jaką szkołe podstawową wybieracie dla swoich dzieci? Co bierzecie pod uwagę, bo zastanawiam się czy nie zapisać już teraz dziecka gdzieś do szkoły, póki są jeszcze miejsca.Moje zastanowienie kierują się w stronę szkoły Pro Futuro. Jakie macie opinie na ich temat?
Edytor zaawansowany
  • biankowamama 22.06.16, 20:20
    Jako dwujęzyczną szkołę dla mojego dziecka wybrałam ze wszystkich szkół Pro Futuro. To podstawówka nr. 61. Przekonał mnie program edukacyjny, rekomendacje rodziców oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Takie rozwiązania, pomagają sie dzieciom szybciej rozwijać. Jak dla mnie szkoła ma dobre warunki na to by moje dziecko dobrze się tam rozwijało.
  • marcelinar3 22.06.16, 20:26
    Jak nasze dziecko zacznie chodzić do szkoły dwujęzycznej, to mamy wtedy większa pewność że szybciej nauczy się języka obcego. My dopiero wybieramy szkołę dla naszej córki ale zastanawiamy się nad Pro Futuro w Warszawie. To co oferują się dobre dla naszego dziecka. Teraz teraz sporo inwestować w jego rozwój. Czytałam też wiele na temat tej szkoły i moim zdaniem dobrze przygotowują dzieci.
  • tatabylegouczniaprofuturo 28.06.16, 23:58
    Po co otwierać nowy wątek?
    Wszystkie informacje są tu?
    forum.gazeta.pl/forum/w,611,142273269,142273269,Szkola_Profuturo_w_Warszawie_prosze_o_opinie.html#p160549369
  • senti2 18.07.16, 09:31
    W mojej opinii (opinii mamy słodkiej, malutkiej uczennicy) szkoła podstawowa Pro Futuro zasługuje na wyróżnienie. Jestem bardzo wymagającą osobą, przynajmniej tak mnie spostrzegają inni. Uważam jednak, że poziom edukacji w szkole ProFuturo jest bardzo wysoki, ale jednocześnie łatwo przyswajalny. Mogę powiedzieć tyle, ile zauważyłam po swoim dziecku, a widzę bardzo dużo, bo do edukacji przykładam ogromną wagę. Dziękuję serdecznie za rozwój mojego dziecka i uśmiech przede wszystkim smile
  • matilo23 24.07.16, 19:50
    Według mnie wybór tej szkoły to bardzo dobry wybór. Mój syn uczęszcza do niej już drugi rok i widze jakie robi postępy w nauce. A to tylko utwierdza mnie w przekonaniu że dobrze wybrałem szkołę dla mojego dziecka
  • 52maniek 30.07.16, 00:46
    Dla mnie szkoła ProFuturo, to bardzo dobre rozwiązanie. Zdecydowałem sie tam wysłać syna bo opinie o szkole były dobre. Teraz wiem, ze była to dobra decyzja. Szkoła poziom ma wysoki ale jakoś ta nauka dzieciom idzie łatwo. Syn ze szkoły wraca zadowolony.
  • marzenka45q 04.08.16, 16:16
    Długo zastanawiałam się do jakiej szkoły posłać moje dziecko. Rozważałam kilka propozycji i ostatecznie zdecydowałam się na ProFuturo. Córka mojej znajomej poszła do innej szkoły i dzięki temu mogę zobaczyć jaka jest różnica , między nimi. Podejście nauczycieli, warunki w szkole są bardzo dobre. Córka już nie może doczekać się powrotu do szkoły.
  • mariola.seborat 04.08.16, 16:55
    Mój syn zdecydował, że wybierze Dwujęzyczne Gimnazjum nr 54. Troche obawiałam sie czy sobie poradzi. W końcu jest to szkoła dwujęzyczna a wcześniej chodził do zwyczajnej podstawówki. Pierwszy rok już za nami i wszystko było super. Syn nawet podszkolił się w językach obcych i teraz na wakacjach gadał jak najęty
  • tatabylegouczniaprofuturo 13.08.16, 18:19
    Widzę, że Pro Futuro na siłę próbuje sobie poprawić opinię i wynajęło jakiegoś naganiacza, który zakłada nowe wątki i wypisuje jakieś peany na cześć szkoły. Prawda jest taka, że zła sława obiegła już miasto, a jeśli ktoś nie wierzy to niech zadzwoni do kuratorium i zasięgnie opinii. Oni wydadzą taką bez zakłamań, bo im nie zależy, wszak to szkoła prywatna. Zapytałam jednej pani. Zdziwiła się, że ktoś chce tam dzieci posyłać po tym, jakie informacje docierają na temat poziomu, jakości kadry i sposobu zarządzania tą "szkołą".
  • szymkowiak46 31.08.16, 19:31
    Nasza córka chodzi do szkoły ProFuturo już 4 rok i jakoś nie mamy powodu żeby na tą szkołę narzekać. Bardzo dziwią mnie te negatywne opinie i nie mam pojęcia skąd się biorą. Dla mnie szkoła ta jest dobrze przygotowana do tego by uczyć młodych ludzi. Nauczyciele mili i potrafią swoją wiedzą zaciekawić dzieci.
  • nessfr 31.08.16, 19:55
    Gdy ja szukałem odpowiedniej szkoły dla mojego dziecka zastanawiałem się własnie nad szkołą ProFuturo. Po dłuższej dyskusji z żoną doszliśmy do wniosku że własnie tam zapiszemy syna. Po 2 latach powiem że wybór był dobry. Z nauczycielami kontakt jest, syn się na szkołę nie skarży więc czego wiecej chcieć.
  • ela677 12.12.16, 16:49
    A jak wygląda poziom nauczania w Pro Futuro? Czy tylko język jest na wysokim poziomie? Czy inne przedmioty też? No i czy dzieci nie są zbyt przeciążone nauką? Zależy mi na tym, żeby dziecko, nie tylko poznało język, ale też rozwijało swoją kreatywność. Czy to możliwe w tej szkole?
  • senti2 27.07.17, 11:43
    Moja córka uczy się w szkole Pro Futuro. Też rozważałam różne szkoły. Po przeczytaniu wielu opinii o Pro Futuro, tylko te pozytywne okazały się prawdziwe. Na podstawie uczestnictwa w życiu szkoły stwierdzam, że największa wartością jaką nauczyciele mogą dać dziecku, to umiejętność logicznego myślenia, analizowania i rozwiązywania problemów. Tego uczą w Pro Futuro. Osobiście jestem związana ze środowiskiem psychologów i wiem, że metody edukacyjne to sprawdzone i wyjątkowo skuteczne programy oparte o najnowsze badania z dziedziny psychologii i neuropsychologii. Jestem też matką i wiem co widzę oceniając rozwój mojej córki. Oczywiście polecam rekonesans w Warszawie, ale rekomenduję również umówić się na spotkanie i porozmawiać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.