Dodaj do ulubionych

co wybrać Medicover, LuxMed czy coś innego?

29.10.06, 21:30
Proszę o poradę. Zdecydowałam się na leczenie dziecka prywatnie
(dot. Warszawy). W państwowej przychodni na wszystko antybiotyk, a
otrzymanie skierowania do specjalisty wymaga proszenia, pielgrzymek itp.

Tylko mam dylemat nie wiem gdzie wykupić pakiet?
Czy możecie mi coś polecić?

Edytor zaawansowany
  • marghe_72 29.10.06, 22:41
    nie znam Lux Medu
    z Medicoveru jestem zadowolona
    --
    Literówki to moja specjalność smile
  • madziulec 30.10.06, 06:53
    Medicover mimo dbania o jakos popelnia bledy.
    Tymi bledami sa:
    - przyjmowanie coraz wiecej pacjentow, przez co np. oczekiwanie na wizyte u lekarza specjalisty (dzieciecego) wynosi ok. 1 miesiaca
    - umawianie wizyt na zewnatzr rowniez szwankuje - umowy podpisane sa z placowkami panstwowymi bardzo czesto co powoduje, ze teoretycznie umowienie wizyty niekoniecznie skutkuje odbyciem tej wizyty
    - ograniczaja ilosc wykonywanych badan, nie chcac leczyc wad wrodzonych
    - sa problemy z np. oddawaniem preparatow do analizy (jesli sie czlowiek nie wyrobi w jakichs godzinach - sam odwozi cos do laboratorium,a tam nie zawsze maja juz skierowanie)
    - lekarze jezdzacy na wizyty domowe czesto sa niekompetentni (wmawiaja chorobe dziecka inna niz w rzeczywistosci - mialam ostatnio taki przypadek, ze lekarka nie wiedziala co jest dziecku, wiec dala mi skierowanie do szpitala i ze wzgledu na jego problemy z ukl. moczowym jako powod wpisala urosepse)

Tak jak napisalam - czasem trudno jest sie dostac do lekarza specjalisty, a do zwyklego rowniez.
    Bardzo czesto sa opoznienia rzedu 30-40 minut, co przy dziecku jest baaardzo duzym opoznieniem.

Tyle - aha.. Obserwaqcje sa poczynione na podstawie leczenia mojego dziecka w Medicover ok. 2,5 roku.
    --
    Refluks, zum i wady układu moczowego
    Mam wikołaka i nie zawaham sie go użyć
  • kajkai 30.10.06, 12:14
    Sprawdz jeszcze Enelmed. Ja jestem zadowolona - szczegolnie z jednej pani
    pediatry smile
  • agata.23 30.10.06, 14:03
    Ja mam wykupiony pakiet rodzinny w LuxMedzie i jestem zachwycona. Dziecko
    prowadzę w placówce na Chmielnej u Pani dr Sułek. Szybkie wizyty, dobra
    diagnostyka i w razie potrzeby można dostać skierowanie do NFZ jeśli badanie
    jest niemożliwe do wykonania w odziałach luxmed. Szczepionki są tańsze, a
    persolnel medyczny bardzo miły i rzeczowy. Dodam tylko, że również byłam kiedyś
    w medicoverze ale na wizytę do alergologa musiałam czekać około 1,5 miesiąca
    więc darowałam sobie tę klinikę, bo coraz częściej musiałam czekać na badania.

Pozdrawiam
    --
    <a
    href="tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;28/st/20040912/n/Kamilek/dt/-5/k/f5c3/age.png"
    target="_blank">tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;28/st/20040912/n/Kamilek/dt/-5/k/f5c3/age.png</a>
  • amiki 31.10.06, 08:51
    Kajkai

kogo mozesz polecic w Enelmedzie? do kogo chodzicie??
  • kajkai 31.10.06, 10:02
    Musialabym zajrzec w ksiazeczkę zdrowia, mam tam jej pieczątkę ale to dopiero w
    czwartek.
  • marghe_72 30.10.06, 21:32
    madziulec napisała:

> Tak jak napisalam - czasem trudno jest sie dostac do lekarza specjalisty, a
    do
    > zwyklego rowniez.
    > Bardzo czesto sa opoznienia rzedu 30-40 minut, co przy dziecku jest baaardzo
    du
    > zym opoznieniem.

Do której przychodni chodzisz?
    Dziwi mnie to co piszesz. Nie mam podobnych problemów
    Ani z pediatrą ani ze specjalistami
    Wizyta poza Medicoverem została umówiona b. szybko
    >
    > Tyle - aha.. Obserwaqcje sa poczynione na podstawie leczenia mojego dziecka w
    M
    > edicover ok. 2,5 roku.

Ja swoje leczę tam od 6 lat..
    Siebie też

Co do kompetencji lekarzy, jak wszędzie zdarzają sie.. parapety.
    Była taka jedna pani.. ale juz nie pracuje w Medicoverze na szczęscie

--
    Literówki to moja specjalność smile
  • madziulec 30.10.06, 21:48
    Zaden problem, by napisac. Moje dziecko wymaga stalej opieki rehabilitanta, neurologa, nefrologa i psychologa. Ostatnio do kompletu doszedl hematolog.
    Neurolog - porazka. To znaczy lekarz cuuudowny i bardzo kompetentny. Ostatnie 2 wizyty - spoznienie 40 minut, przez co spoznilismy sie na umowiona po tej wizycie kontrole u ortopedy.
    Umawianie n akontynuacje rehabilitacji - porazka. Jesli nie zadzwonisz w dany dzien to zapomnij, ze dziecko bedzi eprzyjete.

Na wizyte u hematologa dzieciecego czekalam ponad miesiac. W koncu Litewska, ale niestety .. wizyta sie nie odbyla. Dopiero przelozenie jej do "normalnego" miejsca pozwolilo pojsc na wizyte.
    Tak wiec mysle, ze to zalezy czego sie oczekuje.

Aha - majac zlota karte nie dostalismy kilka razy obiecanego i zagwarantowanego abonamentem pokoju o podwyzszonym standardzie w szpitalu... I to nie dlatego, ze go nie bylo.

I jeszcze w ciazy - rowniez przy zlotej karcie - z zagrozona ciaza trafilam do szpitala, gdzie nie bylo OIOMu dla noworodkow...

Oj, znaja mnie tam juz, znaja wink)) Kilkanascie razy mielismy zwrot oplat za niedopelnienie warunkow umowy z ich strony.
    Teraz jestem ciekawa jak sie wywiaza z wizyty u nefrologa wink
    --
  • jozia12 02.11.06, 19:11
    Dziekuję za wszystkie odpowiedzi.

Madziulec, gdzie chodzisz ze swoim dzieckiem do lekarza?
    Moje również potrzebuje ortopedy, rehabilitanta i teraz jeszcze alergologa.
  • madziulec 02.11.06, 20:27
    Ja mam cuuudownego pediatre wlasnie w Medicoverze - nami opiekuje sie dr Tomik.
    Rehabilitacja - Atrium, chodzilismy do Ani Ceicwierz (super osoba, bo zdiagnozowala cos po zachowaniu malego, co potem potwierdzily badania typu rezonans).

Ortopeda - nie panietam nazwiska ale tez Atrium. Jesli chesz poszukam.

--
  • agamonia 02.11.06, 23:46

jesli chodzi o to, to mam fatalne doświdczenie - bardoz zle leczył mojego
    niemowalczka, nie zastosował się do wskazań neforlogoa, który listem poleconym
    ywsłał po ptrzymaniu wyników pilną adnotacje, by nie podawać dziecku wit D3 i
    niektórych leków
    bardzo żle wspominam jego "lecznie" - mogę tylko odradzic --- chyba, że
    nastapiłao jkies cudowne odmineinie w ostatnich 4 latach???
  • madziulec 03.11.06, 10:20
    Pracowal rzeczywiscie i musze Ci powiedziec, ze leczy mojego synka dokladnie 2,5
    roku od dnia urodzin praktycznie.
    Dodatkowo doradzil mi co robic jesli nie moge sama karmic dziecka - CO DLA MNIE
    akurat w tamtym momencie bylo baaardzo wazne, gdyz zakonczylo stres dziecka i moj.

Ani razu nie dal antybiotyku na wyrost, rozumie potrzeby dziecka i moje dziecko,
    mimo stycznosci z lekarzami bardzo czestej (w tym kilkakrotnei pobyt w szpitalu)
    nadal do p. doktora chodzi chetnie.

Ja z kolei odradzam wielu innych lekarzy, m.in. pania, ktora ostatnio byla u
    mnie na wizycie nocnej i w ciemno powiedziala ze to urosepsa, dajac przy okazji
    skierowanie na to do szpitala (nazwisko moge sprawdzic).

--
    Mam wikołaka inie zawaham sie go użyć
  • madame_edith 03.11.06, 21:30
    Jestem zadowolona z Luxmedu, tzn. z dostępności wszelkich specjalistów, którzy
    byli mi/Małemu potrzebni i oczywiście komfortowych warunków. Nie wyobrażam sobie
    chodzić państwowo i czekać czasem miesiącami, choć mam świadomość, że luksusy
    mogą nie trwać wiecznie. Laryngolog, alergolog, ortopeda, chirurg dziecięcy,
    urolog, dermatolog, na wyciągnięcie ręki, bez łaski i skierowań. Super sprawa
    przy małym dziecku.
    Jedyne co mnie wkurza to, że nasza ulubiona pani doktor przyjmuje tylko dwa dni
    w tyg. a dziecko trudno dyscyplinować, żeby własnie wtedy chorowało wink Tym
    sposobem do pediatry często chodzę do przychodni, bo nasza lekarka jest
    codziennie, a też się sprawdza.
  • beta32 14.11.06, 09:51
    Zanim zdecydujesz się na jakiś pakiet, przeczytaj dokładnie regulamin. Medicover
    miał kiedyś taką klauzulę (i być może wciąż ma) że zastrzega sobie prawo odmowy
    leczenia spacjalistycznego i wykonywania badań w pierwszym roku od przystąpienia
    w przypadku chorób które rozpocząły się przed wykupieniem pakietu. Więc możesz
    być zaskoczona jeśli pójdziesz do lekarza i poprosisz o skierowanie na testy
    alergiczne ponieważ dziecko od pół roku ma problemy z alergią a poni doktor
    powie że dostaniesz je dopiero po rocznym stażu.
    Ja miałam z pracy do tej pory pakiety w Medicover, LIM i LuxMed. Żadbym z nich
    nie byłam zachwycona. Gdybym miała za to płacić z własnej kieszeni - nie
    zdecydowałabym się. Ale to oczywiście moja osobista opinia.
    Z czego byłam (jestem) zadowolona:
    LIM-szybki dostęp do lekarza pierszego kontaktu i części specjalistów, opieka
    stomatologiczna (dr Mielniczek)
    Medicover - wizyty domowe w promieniu 30 km, szeroki zakres badań
    diagnostycznych (oczywiście tylko za skierowaniem lekarza z M.)
    LuxMed - ten pakiet miał tylko mąż i niewiele korzystał
    A tak naprawdę to najlepiej poszukać najpierw dobrych specjalistów - bo to
    przede wszystkim z nich mamy być zadowoleni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka