Dodaj do ulubionych

urolog z Centrum zdr Dziecka

18.05.09, 10:07
witam mieszkam 500 km od Warszawy wiec bardzo prosze o
pomoc,poszukuje urologa dzieciecego zatrudnionego w centrum zdrowia
dziecka,ktory przyjmuje prywatnie w gabinecie, mam termin
wyznaczony dopiero za 4 miesiace a sprawa jest pilna dlatego musze
przyjehcac z dzieckiem prywatnie wczesniej, z gory dziekuje za pomoc
Obserwuj wątek
    • madziulec Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 18.05.09, 18:44
      Pytanie, czym ma sie ten lekarz zajmowac.

Jak narazie podano Ci namiary do lekarzy, ktorzy nie za bardzo sa trafieni.
      Dr Smigielski nie pracuje juz w CZD, pracuje tylko w prywatnej klinice, ale moze
      Ty wcale nie musisz trafic do CZD? Poza tym jest cudownym specjalista ale od
      siusiakow chlopiecych...

Nie wiem jak dr Czyz, jak juz napisalam w innym poscie.
      Moze lepiej trafic do innego urologa?
      W wielu miastach polecamy wielu bardzo dobrych lekarzy, a termin oczekiwania
      jest znacznie krotszy.
      --
      http://zum.org.pl/img/banners/zum-234x60.jpg
      Forum dla Rodziców dzieci z
      wadami dróg moczowych

Ocen przedszkole Twojej pociechy
        • madziulec Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 18.05.09, 20:51
          I Ty to okreslasz dostaniem sie z ulicy?

Nie ma mozliwosci ominiecia kolejki, wysylasz skierowanie i nie wiesz kiedy
          dojdzie, nie masz mozliwosci samodzielnego przywiezienia.
          Nie myslisz, ze to jest chore???

Probowalam dostac sie do poradni genetycznej. Podziekowalam. nie lubie rzeczy
          niewiadomych.
          To chore. Lepiej pojsc prywatnie,a specjalisci z CZD uciekaja, zreszta sie nie
          dziwie
          --
          wadami dróg moczowych

• owianka Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 19.05.09, 08:31
            Jest chore - jak cała nasza służba zdrowia. Też bym wolała zadzwonić i zaklepać
            termin za tydzień. Tylko czy gdziekolwiek tak jest? Jakie mają w CZD (dane
            odgórnie) możliwości finansowe i organizacyjne, taki mają system przyjęć. To
            szpital wysoko specjalistyczny, może w ten sposób starają się odsiać błahe
            przypadki - choć mnie nigdy nie odmówiono przyjęcia, nawet w naprawdę błahej
            sprawie! A długie terminy są wszędzie, "na mieście" potrafią być jeszcze dłuższe.
            • madziulec Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 19.05.09, 09:19
              Ja do CZD trafilam z dzieckiem po zabiegu wykonanym prywatnie, maly mial
              ewidentnie zakazenie ukladu moczowego, a lekarze, ktorzy zabieg robili
              skierowali nas wlasnie tam (w klinice gdzie zabieg byl robiony nie ma takiej
              mozliwosci diagnostyki, choc rzeczywiscie jest dobrze wyposazona).

Bylismy na ostrym dyzurze, bo maly siusial krwia, co jest przeslanka do
              udzielania natychmiastowej pomocy.
              Przede wszystkim pytano nas o skierowanie (na ostry dyzur??) i starano sie nas
              pozbyc.

Wiecej w molochu moja noga narazie nie postala. A nazwiska lekarzy, ktorzy nas
              wtedy przyjeli wpisalam sobie na czarna liste.

PS
              Szpital jest zarzadzany przez ludzi, ktorzy ustalaja przepisy, nie sa ustalane
              przez ministerstwo na przyklad, bo wszedzie by takie byly.
              Co do mozliwosci finansowych z kolei - oni prywatnie nie chca leczyc, to tez
              oczywiste, dlatego lekarze stamtad zwiewaja, bo maja mnostwo zabiegow, a
              wynagrodzenie zadne.

--
              wadami dróg moczowych

• owianka Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 19.05.09, 11:16
                Przykro mi, że miałaś złe doświadczenia. Ja miałam same dobre z moimi dziećmi, i
                trafiałam praktycznie na samych fachowych, miłych i pomocnych ludzi - lekarzy i
                pielęgniarki. W przychodniach i na kilku oddziałach, również na Izbie Przyjęć w
                nagłym wypadku (mimo że nic naprawdę poważnego to nie było). Jedyny minus to
                oczywiście oczekiwanie - na zabieg urologiczny w Klinice Jednego Dnia syn czekał
                9 miesięcy, ale warto było, bo odbył się jak w prywatnej klinice.
                • jolka791 Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 19.05.09, 11:23
                  bardzo wam dziękuje za wypowiedzi, moja córeczka jest juz po jednej
                  operacji,(ma 15m-cy) ma problemy z nerkami, refluksy(ostrzykniete)
                  cotygodniowe zakażenia dróg moczowych i rane na nerce itp, ja
                  wysłałam skierowanie i dokumenty do CZD w lutym i mam termin na
                  koniec lipca, niestety stan mojego dziecka się pogarsza, stad chcę
                  pojechac prywatnie jednak do lekarza który pracuje w CZD, mieszkam
                  500 km od Warszawy, ale jakoś tu lekarze nie bardzo może nie
                  przejmują to źle zabrzmi,a le mają inne podejscie niz ci z warszawy
                  (rozmawiałam z dwoma lekarzami) a mozecie mi jeszcze powiedziec czy
                  np dr Czyż z prywatnego gabinetu jesli bedzie widział potrzebę to
                  moze odrazu skierować do CZD na oddział i czy wogóle moze dawac
                  skierowania z prywatnego gabinetu, dziekuje jeszcze raz
                  • madziulec Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 19.05.09, 12:49
                    Czy mala miala pelna diagnostyke w celu wykluczenia innych wad ukladu moczowego?
                    Czyli:
                    - urodynamika na przyklad?
                    - scyntygrafia? (to chyba tak, skoro mowisz o ranie, chodzi chyba o zmiany
                    bliznowate).

Uklad jest taki, ze dziecko moze wymagac np. kalibracji moczowodow, ale tez moze
                    miec inna wade, moze miec pecherz neurogenny...

I tak naprawde tu sie moze liczyc kazdy dzien, bo nerki sa bardzo wazne.
                    Skad jestes? Bo 500 km od Warszawy to moze byc i Szczecin i Wroclaw (no tu
                    neicale 500 km), a tam mozna Cie pokierowac do dobrego lakarza, ktory naprawde
                    bez czekania zbednego i przy zrozumieniu tematu wykona badania.
                    A moze tez byc tak, ze moze nei bedziecie musieli jechac 500 km a na przyklad
                    100, co tez ma znaczenie.

--
                    wadami dróg moczowych

• jolka791 Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 19.05.09, 16:55

madziulec jestem z okolic wrocławia,(150 km od Wrocławia w strone
                      przeciwną do warszawy)leczymy sie we wrocławiu są tu niby dobre
                      kliniki ale tu nas ostrzykują (endoskopowo) robimy scyntygrafie w
                      kółko i lezymy lecząc zakazenia antybiotykami od 8 miesiecy,
                      rozmawiałam juz z lekarzami z warszawy wszysycy pytali np o
                      urodynamikę czy usg po mikcji, niestety moją coreczke albo operują,
                      albo wysyłają na scyntygrafię albo leczą jak wspomniałam
                      antybiotykami bez przerwy!!! a ostatnio dowiedziałam sie ze mam byc
                      cierpliwa bo mała kiedys wyrośnie z tych zakazeń!!! dlatego nie chcę
                      jechac nigdzie blizej, chcę udac się do CZD zeby nam w koncu
                      pomogli, stąd moje wszytskie pytania(no ale musze jakoś zacząc
                      prywatnie bo kolejne 3 miesiace czekania na wizyte w CZD to kolejne
                      3 miesiace antybiotyków u mojego dziecka)sad
              • genie.in.the.bottle Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 19.05.09, 12:55
                madziulec napisała:

> Ja do CZD trafilam z dzieckiem po zabiegu wykonanym prywatnie,
                maly mial
                > ewidentnie zakazenie ukladu moczowego, a lekarze, ktorzy zabieg
                robili
                > skierowali nas wlasnie tam (w klinice gdzie zabieg byl robiony nie
                ma takiej
                > mozliwosci diagnostyki, choc rzeczywiscie jest dobrze wyposazona).
                >
                > Bylismy na ostrym dyzurze, bo maly siusial krwia, co jest
                przeslanka do
                > udzielania natychmiastowej pomocy.
                > Przede wszystkim pytano nas o skierowanie (na ostry dyzur??) i
                starano sie nas
                > pozbyc.
                >
                > Wiecej w molochu moja noga narazie nie postala. A nazwiska
                lekarzy, ktorzy nas
                > wtedy przyjeli wpisalam sobie na czarna liste.
                >
                > PS
                > Szpital jest zarzadzany przez ludzi, ktorzy ustalaja przepisy, nie
                sa ustalane
                > przez ministerstwo na przyklad, bo wszedzie by takie byly.
                > Co do mozliwosci finansowych z kolei - oni prywatnie nie chca
                leczyc, to tez
                > oczywiste, dlatego lekarze stamtad zwiewaja, bo maja mnostwo
                zabiegow, a
                > wynagrodzenie zadne.
                >

IP CZD nie pelni ostrych dyzurow,bo jest to instytut a nie
                szpital.Na ostry dyzur jedzie sie np. na Nieklanska, gdzie
                specjalisci pelnia dyzury na IP a nie sa wolani z oddzialu jak w
                przypadku CZD.A na oddzialach maja co robic...I dlatego wymagane
                jest skierowanie i co wiecej zatytulowane konkretnie do CZD.Bo
                ianczej NFZ nie zwraca za takich pacjentow pieniedzy.I miedzy innymi
                dlatego CZD ma na chwila obecna 65 mln dlugow....A jezeli chodzi o
                uciekajacych specjalistow to tyczy sie to wylacznie urologow..Coz,
                maja okropnego szefa.
                  • genie.in.the.bottle Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 19.05.09, 13:34
                    W 2006 roku bylo tak samo.CZD jest wysokospecjlaistycznym instytutem
                    i nigdy nie pelnilo ostrych dyzurow.I zawsze bylo wymagane
                    skierowanie.Jezeli szpital sobie nie radzi z problemem to wtedy
                    dopiero kieruje do instytutu.Tak generalnie powinno byc...Ale nie
                    jest i miedzy innymi dlatego dlugi rosna.Nie wiem jacy lekarze
                    odeszli ale jak narazie specjalista odszedl tylko jeden.
                    • jolka791 Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 19.05.09, 16:56
                      jeszcze raz bo nie tu mi sie wkleiło:
                      madziulec jestem z okolic wrocławia,(150 km od Wrocławia w strone
                      przeciwną do warszawy)leczymy sie we wrocławiu są tu niby dobre
                      kliniki ale tu nas ostrzykują (endoskopowo) robimy scyntygrafie w
                      kółko i lezymy lecząc zakazenia antybiotykami od 8 miesiecy,
                      rozmawiałam juz z lekarzami z warszawy wszysycy pytali np o
                      urodynamikę czy usg po mikcji, niestety moją coreczke albo operują,
                      albo wysyłają na scyntygrafię albo leczą jak wspomniałam
                      antybiotykami bez przerwy!!! a ostatnio dowiedziałam sie ze mam byc
                      cierpliwa bo mała kiedys wyrośnie z tych zakazeń!!! dlatego nie chcę
                      jechac nigdzie blizej, chcę udac się do CZD zeby nam w koncu
                      pomogli, stąd moje wszytskie pytania(no ale musze jakoś zacząc
                      prywatnie bo kolejne 3 miesiace czekania na wizyte w CZD to kolejne
                      3 miesiace antybiotyków u mojego dziecka)
                      • madziulec Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 19.05.09, 20:27
                        Spojrz na ten watek
                        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=22158&w=38475906&wv.x=2&v=2&s=0 to jest
                        lista polecancyh lekarzy.
                        Nie pytam, kto po nazwisku leczy Twoje dziecko, ale mysle, ze nie ma co ciagnac
                        dziecka taki kawal, bo to jest naprawde meczace (ostatnio wracalam z Walbrzycha,
                        wiec to praktycznie ponad pol dnia w podrozy, a pociagiem to w ogole chore...).

Nie spodziewaj sie tez szybkich terminow badan w CZD, ostatnio probowalm
                        prywatnie umowic sie (przez prywatna klinike) do CZD na scyntygrafie, termin
                        oczekiwania 3 miesiace.
                        Dla mie bylo to nie do zaakceptowania, skorzystalam z innej placowki.

Tylko, ze ja do CZD i do tych placowek mam bliziutko i jak mi nawet powiedza, ze
                        na jutro zwolnilo sie miejsce to jestem w stanei sie stawic, a Ty??? Jesli dzis
                        zadzownia o 12 bedziesz w stanie przyjechac jutro na 8 rano z dzieckiem na badania?
                        Pytam, bo w naszej sluzbie zdrowia wszystko jest postawione na glowie.

Trzymam kciuki, bys znalazla kogos na miejscu, a wiem, ze we Wroclawiu jest paru
                        dobrych lekarzy.
                        --
                        wadami dróg moczowych

• jolka791 Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 20.05.09, 07:51
        madziulec dziękuje za biała liste, ale lekarze o których pisałam u
        których się leczę a raczej juz leczyłam tyle czasu (jak juz pisałam
        leczę nie tak jak trzeba) znaleźli się również na tej białej
        liście.... ja jestem zdecydowana na Warszawę, nie ma problemów z
        noclegiem są hotele, zresztą przy CZD też jest wiec nie widzę
        problemu stawienia się na badanie nstępnego dnia, a odległości nie
        mają dla mnie znaczenia jeśli chodzi o zdrowie mojego dziecka
        • madziulec Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 20.05.09, 09:55
          Jak uwazasz.

To Twoje dziecko, nie mysle jednak by komukolwiek udalo sie ominac NFZ-owska
          kolejke do szpitala... Szczegolnie, ze nie ma zagrozenia zycia.
          Ale zycze powodzenia.
          --
          wadami dróg moczowych

• jolka791 Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 20.05.09, 09:59
            ale powiedz mi czy masz na mysli takie kolejki tylko na badania w
            CZD czy tez jak lekarz kieruje na oddział na hospitalizacje do CZD
            to tak długo się czeka?A jak jest z poranią urologiczną przy CZD
            jesli widzą potrzebę to kładą od razu czy dają skierowanie i tez
            czeka się miesiącami?
            • mami7 Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 20.05.09, 11:10
              nie u urologa, ale byłam u innego lekarza-specjalisty z CZD prywatnie. syn
              dostał skierowanie na specjalistyczne badania do zrobienia w ciągu tygodnia, w
              ramach NFZ, w CZD.
              jeśli jesteś zdeterminowana to zapisz dziecko do dr Gastoła w Luxmedzie, to
              naprawdę dobry specjalista.
            • madziulec Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 20.05.09, 11:45
              No to powiedz mi jaki jest sens hospitalizacji w przypadku Twojego dziecka?
              Pytam z ciekawosci.
              Bo moze sie okazac, ze akurat jak przyjedziesz na badanie to bedzie to dziecko w
              danym moencie zdrowe i nie bedzie wymagac polozenia do szpitala, a w kolejce
              bedzie dziecko (kolejce oczywiscie przyjecia do szpitala), ktore bedzie mialo
              krwinkomocz, goraczke i ZUM.

Ja wiem, dla Ciebie TWOJE dziekco jest wazniejsze i diagnostyka Twojego dziecka
              jest najwazniejsza.
              Ale diagnostyka nie wymaga hospitalizacji.
              Urodynamike wykonujesz za zdaje sie 100 zl u najlepszego lekarza w Polsce, dr
              Paruszkiewicza, w Uro-dynie (ul. Wisniowa), co prawda w Warszawie. Terminy...
              wiadomo dlugie, ale mozna "wskoczyc", bo dzieci choruja i tak dalej.
              Podobnie wiele innych badan.
              Scyntygrafia najlepsza jest tez nie w CZD a u dr Totha, w Nukleo-Medzie, maja
              umowe z NFZ, ale tez terminy sa kosmiczne.

Taka jest prawda.

Szpital to ostatecznosc.
              Moze dla Ciebie to fajna rzecz, ja po paru ladnych razach przebywania w szpitalu
              z dzieckiem unikam tego miejsca jak moge. Wiele moich kolezanek, ktore ostatnio
              "poprzynosily" rota-wirusa ze szpitala, rowniez beda staraly sie lecyzc dziecko
              w domu i robic wszelkie mozliwew badania poza szpitalami, jesli tylko bedzie to
              mozliwe.

A w Waszym przypadku jak najbardziej jest to mozliwe i z tego co widze nie ma
              wskazan do hospitalizacji.
              Chyba, ze czegos nie napisalas

--
              wadami dróg moczowych

• jolka791 Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 20.05.09, 15:16
                wiesz co madziula zaczynam odbierac Twoje posty jako troche
                uszczypliwe,tak dla mnie moje dziecko jest najważenijsze, jak mozesz
                pisac ze dla mnie szpital to fajna rzecz, ja od 8 miesiecy nie
                wychodze ze szpitali, mojemu dziecku jak tylko odstawią antybiotyki
                dożylne od razu CRP skacze do 350, mocz robi się fatalny, w nerkach
                pojawia się ropa, stąd jest hospitalizowane niemal bez przerwy od 8
                miesięcy, zresztą nie chcę sie tłumaczyc, juz wybrałam lekarza w
                Warszawie umowiłam sie na wizyte i dziekuje Wam wsyztskim za pomoc,
                • madziulec Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 20.05.09, 19:33
                  Mam nieodparte wrazenie, ze lekarze niestety zrobili pewne badania, a Ty nie
                  napisalas nam calej prawdy.
                  Znajac troche procedury w ramach NFZ wiem, ze np. scyntygrafia jest badaniem
                  znacznie drozszym (cenowo i punktowo), wiec jesli lekarze mieliby do wyboru
                  scyntygrafie i urodynamike do wykonania w szpitalu wykonaliby w zaluzonym, jakim
                  jest kazdy szpital, badanie mniej kosztowne.
                  Normalne.
                  Badanie urodynamiczne "kosztuje" jakies 3 razy mniej.

Patrzac po 25.000 (chyba juz 26.000) iles osob jest zadowolonych z lekarzy we
                  Wroclawiu, zreszta nie tylko na forum tym, ktore ja zalozylam, ale rozniez i na
                  forum uronef, tam polecani sa ci sami lekarze i nie widzialam, by ktokolwiek na
                  nich psioczyl, a psioczenie slyszalam.
                  Wiec cos musi byc nie tak. Ale nie z lekarzami. Ok, moze w STOLYCY pomoca, choc
                  ja w to watpie.

--
                  wadami dróg moczowych

• jolka791 Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 21.05.09, 08:18
                    droga madziulu jestem juz po rozmowie z lekarzem z warszawy po
                    przedstawieniu mu całej dokumetnacji leczenia(mailem) sam był
                    zaskoczony ze lekarze nie zrobili małej badania urodynamicznego,
                    sama scyntygrafia nie wykaze np wady pecherza, tak wogóle to mam
                    wrazenie ze pomyliłas sie z powołaniem, trzeba było zostac lekarzem
                    bo widzę ze chcesz byc tu najmądrzejsza, mowisz ze słyszałas
                    psioczenie hmm to bardzo ciekawe...chyba nie odrózniasz psioczenia
                    od niezadowolenia, zresztą nie bede wiecej tu zagladac i czytac
                    twoich postów, bo słabo mi sie od nich robi, to tyle co mam do
                    powiedzenia po raz ostatni w tej sprawie, prosze atakuj mnie i tak
                    nie bede tu wiecej zagladac
                • madziulec Re: urolog z Centrum zdr Dziecka 22.05.09, 00:19
                  Nukleomed ma teraz terminy okolo miesiaca (dla platnych_. Nie iwem jak dlugo na
                  NFZ, robilam platnie, bo nie moglam czekac.
                  crying((( Straszne jak dla mnie.

Urodynamika na Wisniowej troche szybciej jak sie uda, ale tez sie czeka, tylko
                  platne.

Dr Jurkiewicz akurat robila zabieg mojemu synkowi wink
                  Bardzo dobra lekarska.
                  --
                  wadami dróg moczowych

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?