wycieczka dla przed...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witajcie, w czerwcu chcemy zorganizować dla dzieci wyjazd w okolice Wrocławia (dzieci 5-6lat), może coś polecić, co warto zoaczyć, aby wycieczka była ciekawa dla przedszkolaków
    Pozdrawiam
    • 26.01.11, 11:15 Odpowiedz
      Ale jesteście z Wrocławia i chcecie jechać poza Wrocław czy jesteście spoza i chcecie zwiedzić miasto?
    • 26.01.11, 15:33 Odpowiedz
      Moja córka była na wycieczcie przedszkolnej w wiosce indiańskiej gdzieś w okolicach Bielan Wrocławskich, oraz w Sielskiej Zagrodzie. Mieli też wycieczkę statkiem po Odrze połączoną ze zwiedzaniem zoo. W takich wycieczkach najważniesza jest pogoda.
    • 26.01.11, 19:45 Odpowiedz
      Marcinów k/Trzebnicy. Jest tam fajne miejsce ze skansenem, terenem rekreacyjnym i przezabawnym panem-wujkiem, który zawiaduje tym wszystkim i oprowadza dzieci, pokazuje wypiek chleba połączony z degustacją,częstuje "firmową" herbatą z malinami. Jest plac zabaw i miejsce na ognisko. Byłam tam kiedys z grupą dzieci ale latem .
      • 27.01.11, 20:13 Odpowiedz
        jesteśmy z wrocławia a chcemy zabrać dzieci na wycieczkę. Jeśli chodzi o wioskę i sielską zagrodę, to tam już dzieci były.
        Fajny jest pomysł z Marcinowem, w związku z tym mam pytanie, jak mogę się skontaktować z tym skansenem (tzn z osobą organizującą ), czy może masz jakieś informacje co do kosztów. Jeśli macie jeszcze fajne pomysły to proszę o podpowiedź
        Dzięki
        • 27.01.11, 22:27 Odpowiedz
          Postaram się zdobyć telefon tego faceta z Marcinowa /miałam ale go gdzies posiałam/, to podam Ci. Tam trzeba rezerwować terminy z duzym wyprzedzeniem, bo jest sporo chetnych.
        • 27.01.11, 22:28 Odpowiedz
          Nie pamiętam kosztów, chyba 200 zł od grupy /autokar/
          • 24.02.11, 17:29 Odpowiedz
            Wrocław:
            - ogród botaniczny
            - rejs statkiem
            - małpi gaj na Wyspie Opatowickiej
            - park Sherwood na Wilczycach
            - Ogród Japoński
            - można przejść trasę wrocławskich krasnali
            - ruchoma szopka w kościele Na Piasku
            - warowny gród średniowieczny na ul. Zwycięskiej

-
            Okolice:
            - kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich
            - Polanica i np. tor saneczkowy (ew. Karpacz)

• 25.02.11, 00:04 Odpowiedz
          Bardzo fajną wycieczką dla 5-6 latków są warsztaty pieczenia chleba (sprawdzone na kilku grupach).
          Dzieci poznają jak mieli się ziarno na mąkę, przesiewają ją, wyrabiają ciasto, ozdabiają chlebki i wkładają do pieca. Gdy chlebek się piecze można spróbować "swoich sił" w dojeniu kozy (mnóstwo śmiechu), pobawić się z pieskami Husky lub zagrać w duuużą grę planszową. Na koniec poczęstunek, pieczenie kiełbasek na ognisku.
          Całość trwa około 3-4 godzin + dojazd, więc dzień wypełniony pożyteczną i edukacyjną zabawą smile
          Po szczegóły pisz na priv.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.