• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Mycie zębów w przedszkolach? Dodaj do ulubionych

• 03.09.11, 17:19
    Dziewczyny, czy w Waszych przedszkolach dzieci myją zęby? U nas niesad Pani dyrektor oznajmiła, że Sanepid im zakazała, ale wiem, że są przedszkola (mam na myśli publiczne, więc zasady chyba powinny być te same), gdzie dzieci myją zęby.
    --
    Portal dla Wrocławianek
    Zaawansowany formularz
    • 03.09.11, 23:39
      Przedszkola nie mają obowiązku wprowadzania mycia zębów. Mogą, ale nie muszą, a ponieważ trzeba spełnić odpowiednie warunki, aby według Sanepidu wszystko odbywało się ok w tej kwestii, to część z nich rezygnuje.
      • 04.09.11, 22:44
        A wiesz może jakie to są warunki?
        --
        Portal dla Wrocławianek
        • 05.09.11, 22:15
          Przede wszystkim chodzi o odpowiednie przechowywanie szczoteczek, kubeczków. O szczegóły najlepiej pytać w Sanepidzie.
    • 04.09.11, 09:10
      Ja próbowałam wywalczyć mycie zębów, bezskutecznie. Przez pewien czas synek miał w przedszkolu pastę i szczoteczkę ale panie nie zostawiały nawet minuty czasu na umycie zębów no i pomysł upadł. A szkoda.
    • 04.09.11, 12:45
      Przedszkole 58, ul. Szkocka, W-w
      U nas w ubiegłym roku było mycie zębów.
      Mam nadzieję, że w tym roku też będzie, bo szczoteczkę i pastę już zaniosłam.
      Córka mówiła, że jeszcze nie myli ząbków, ale mam nadzieję, że tylko dlatego, że nie wszyscy przynieśli szczoteczki. We wtorek zebranie, więc zapytam o to.
      • 04.09.11, 20:53
        U nas pani powiedziała, że MALUCHY nie myją ząbków. Więc może w starszych grupach myją, nie wiem, zobaczę za rok wink
        natomiast ja nie widzę w tym żadnego problemu....
        jedna mama była wstrząśnięta, bo w żłobku panie jej dziecka też nie uczyły myć ząbków, teraz w przedszkolu też nie, i ojojoj, co to będzie, kiedy jej dziecko będzie myło ząbki i jak się nauczy... na to pani odpowiedziała w sposób prosty i prawdziwy - będzie się uczyło w domu z mamą - przed przedszkolem, po przedszkolu i kiedy tylko będzie chciała....

--
        Marta, mama Julii (15.10.2008)
        • 04.09.11, 22:48
          Nie chodzi mi o to, aby ktoś nauczył moje dziecko myć zęby, bo to już umie, ale o higienę. Ja jestem nauczone, że po śniadaniu myję zęby i uczę tego moje dziecko. Ale jak je w przedszkolu śniadanie i tam tych zębów nie umyje, to może to zrobić dopiero po 7-8 godzinach, co moim zdaniem nie jest zbyt higieniczne.
          --
          Portal dla Wrocławianek
          • 09.09.11, 18:45
            W Zespole na Wietrznej przedszkolaki myją (a raczej będą myć) zęby.
            O szczegóły sanepidowskie nie pytałem, bo może nie wiedzą o ewentualnych problemach wink.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.