• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Opinie o wrocławskich podstawówkach

• 04.06.12, 11:22
    może warto stworzyć taki wątek? Podzielilibyście się, drodzy Rodzice, opiniami na temat szkół, do których chodzą Wasze dzieci?
    --
    Sweet child in time you’ll see the line / The line that’s drawn between the good and the bad / See the blind man shooting at the world / Bullets flying taking toll / If you’ve been bad, oh lord I bet you have / And you’ve not been hit by flying lead / You’d better close your eyes and bow your head / Wait for the ricochet. (Child in time, Deep Purple)
    Edytor zaawansowany
    • 04.06.12, 11:23
      link do dyskusji
      --
      Do naszego dołącz chóru i zaśpiewaj: tutturu!
    • 04.06.12, 11:40
      Moje dzieci chodziły do tej szkoły.

Generalnie nie zauważyłam za wiele plusów.
      Raz: szkoła przepełniona, problemem jest wykupienie obiadu dla dziecka - obiady tylko dla wybranych dzieci, nie miał dla szkoły znaczenia fakt, że dziecko przebywa w szkole na różnych zajęciach do 15.30, pierwszeństwo mieli nauczyciele, dzieci chodzące do klas sportowych oraz dzieci, które s świetlicy przebywają min. do 15.30 (rodzic nie moze wczesniej odebrac dziecka pod grożbą utraty obiadow ) - generalnie cyrk taki z obiadami, że w żadnej szkole się tego nie spotyka.

Wykupowanie obiadow - to juz generalnie historia. Wystarczy wrzucic w google napytanie. kilometrowe kolejki, bardzo niegrzeczna intendentka.

wdrażanie programów wspomagających ucznia z dysleksją - nie zauważyłam, pomimo faktu, że dziecko miało opinię z PPP (Bogu dzięki stać mnie było na prywatnego logopedę)

basen - dużo by opowiadać. Co roku zdarza się jakaś afera, a to dzieci biją sie w szatniach, a to odchodzą inne dziwne sytuacje. Generalnie nikt w trakcie przebierania nie zwraca uwagi na to, co robią dzieci w przebieralniach (chodzi o dzieci najmłodsze - z klas 1-3, które biegają boso po mokrej podłodze - naprawdę nie trzeba wielkiej wyobrazni, żeby przewidziec skutki takich sytuacji; dzieci się biją, w jednej z klas młodszych była "seksafera" w przebieralni - szkoła zamiotła sprawę pod dywan).

dodatkowy basen - tak, ale za opłatą

Zajęcia pozalekcyjne czasem się odbywają a czasem nie. Mój syn w zeszłym roku zapisał się na kółko niemieckiego dla klas 3, któe odbyło się, UWAGA: dwa razy wink (podejrzewam, ze nauczyciel to kolko wykazal w pensum). Ale np jest genialna pani, ktora prowadzi zajecia z rzezby.

wf odbywa się (dot klas 1-3, o starszych klasach trudno mi cokolwiek powiedziec) 3 razy w tyg (2x basem, 1 raz gimnasytka) - podstawa programowa wymaga, zeby gimnasytka byla codziennie

sklepik szkolny - szkola podobno wspira program zdrowego ozywiania. Asortyment sklepiku szkolnego temu przeczy. Prosby rodzicow o to, zeby jakos wplynac na asortyment sklepiku byly notorycznie zbywane przez szkole.

Poziom nauczania - rozny. Jest paru swietnych nauczycieli. Ale jest paru nauczycieli takich sobie. Nie zauwazylam rowniez zyczliwego podejscia do rodzica i dziecka. To nie jest szkola, gdzie rodzic i dziecko sa mile widziani. Raczej sa odbierani na zadadzie uciazliwego petenta.

Dostanie sie do dyrekcji, zeby o czymkolwiek porozmawiac graniczy z cudami. Generalnie tutaj szkola jest bardziej skupiona na budowaniu PR w mediach i lansowaniu sie podczas wielogodzinnych uroczystosci rozpoczecia czy zakonczenia roku szkolnego z mediami (dzieci w tym czasie siedza w dusznej sali gimnastycznej).

Generalnie - nie polecam. Szkola naprawde kiepska, moim zdaniem.
      --
      Adopcja serca - pomóż
      • 04.06.12, 11:50
        www.gazetawroclawska.pl/artykul/445616,kolejka-po-szkolne-obiady-kto-pierwszy-ten-lepszy,id,t.html#czytaj_dalej
        www.gowork.pl/opinie_czytaj2,316902,0,0
        --
        Kobieta domowa
    • 04.06.12, 11:49
      forum.gazeta.pl/forum/w,612,128220608,128220608,ZSP_nr_16_na_Wietrznej.html
      --
      "Małżeństwo zawsze jest związkiem dwojga ludzi gotowych przysiąc, że tylko to drugie chrapie..."
      T. Pratchett, Piąty elefant
    • 04.06.12, 16:26
      Ja zdecydowanie odradzam SP 12 na Janiszewskiego. Poziom tej szkoły (i to w różnych aspektach dzilalności) obniża się w zastraszającym tempie. Wielu nauczycieli nie powinno mieć do czynienia z dziećmi - są niekonsekwentni, niesprawiedliwi, a niektórzy - niekulturalni. Nie ma tam jasnych reguł i zasad - wszystko odbywa się na podstawie "widzimisię' poszczególnych nauczycieli i dla wielu dzieci jest krzywdzące. Poza tym uczęszcza tam dużo dzieciaków zaniedbanych wychowawczo i nauczyciele nie panują nad klasą, co więcej - nawet nie starają się okiełznać tego towarzystwa. Szkoda, bo to była kiedyś całkiem dobra szkoła uncertain
      • 20.01.13, 22:04
        Czy to prawda,ze ta szkołę likwidują i bedą tam teraz szkoły politechniki??
        --
        Nakrętka nie da się odkręcić, dopóki nie wykrzykniesz magicznego słowa. Gdy już masz wykrzyknąć to słowo, okazuje się, że w pobliżu są dzieci.
        • 30.01.13, 21:56
          ja za wiele nie pomoge,walsnie od wrzesnia przenioslam corke do 3 klasy z 72 do 50tki,jestem zadowolona bo-mam dosc blisko(blizej do 20tki ale jednak poziom dla mnie sie liczy)o wiele blizej niz 72.....mam luz z obiadami,place i mam a nie jak wystoje,,,
          akurat trafilam na mila pania i klase,chopc zaluje,ze tak jak w 72 trafilam na pania co na wycieczki nie jezdzi-ja aky=urat lubie jak dzieci cos zwiedzaja ito,tu daleko do kina,nie chpdza,,,,,w 72 duzo chodzili tez do teatru,...zal mi tego..
          ale duzo sie dzieje,fajne zajecia dodatkowe,darmowy sks basenowy
          swietna organizacja-choc nietania-angielski dodatkowy-dla kazdej klasy dostyosowany do lekcji
          --
          kliknij na LAURA
          MAKS MA
          • 31.01.13, 09:21
            Poszukuję informacji o tej szkole podstawowej. Jakichkolwiek. smile
          • 16.03.13, 04:24
            gawliki, tak z ciekawosci zapytam - w SP72 nadal taki cyrk z obiadami?
            --
            Domowej zapiski domowe.
    • 05.06.12, 13:25
      Chętnie wysłucham opinie rodziców mających dzieci w szkołach o numerach: 64, 23 lub 97 smile
      Pozdrawiam
      • 29.06.12, 21:12
        SP 23 bardzo fajna i przyjazna dziecku. Dzieci nie są anonimowe, bo na razie jeszcze nie jest ich tam dużo, ale zmienia się ta liczba z lażdym rokiem, niestety.
      • 29.07.13, 16:18
        Witam, chciałabym się dowiedzieć jaka jest opinia rodziców o szkole nr 8 na ul.Kowalskiej ?
        z góry dziękujęsmile
        • 02.08.13, 21:36
          Mógłby ktoś się wypowiedzieć odnośnie tej szkoły?
    • 08.06.12, 10:22
      Polecam SP 63 przy ul. Menniczej, już się wypowiadałam na ten temat w tym wątku - mam tam dwójkę dzieci:
      forum.gazeta.pl/forum/w,72,122297397,122297397,sp_63_na_Menniczej_dobra_.html
    • 29.06.12, 21:12
      a sp45, 36 ktora lepsza co sadzicie?
    • 23.10.12, 10:56
      Chętnie poznam opinie rodziców dzieci uczęszczających do SP 20 na ul. Kamieńskiego i SP 50 na ul. Obornickiej.
      • 25.10.12, 21:31
        Hej, moja cora chodzi do 0 na Kamienskiego. Chodzi drugi rok, bo akurat jest z rocznika 2006 i nie puscilam jej jako 6 latka do I klasy- kibluje w 0, ktora baardzo lubi smile
        Ja najbardziej ciesze sie z tego, ze moje dziecko bardzo lubi swoja szkole. Nie ma gimnazjum wiec jest spokojnie. Minusem sa toalety i szatnie- takie stare, chyba pamietaja jeszcze czasy jak ja chodzilam do szkoly wink No ale remont jest przewidziany na grudzien, takze bedzie lepiej.
        Dobudowuja nowa czesc dla najmlodszych, ma byc gotowa do 2014r i beda tam dzieciaki 0-3 klasy. A w starym gmachu starsi uczniowie.
        Ma byc fajny plac zabaw za szkola, bo tego brakuje, maja jedynie boisko.
        Szkoda tez ze nie ma kuchni, tylko catering, a w sumie to kuchnia jest...tylko nie uzywana.
        Sa rozne zajecia dodatkowe , sa tance, karate, jezdza na basen do 50, jakies kolka zainteresowan itp. W tym roku zmienila sie dyrekcja i nowy dyr jest pelen zapalu, ma fajne pomysly, takze mysle, ze bedzie jeszcze lepiej.
        Jak chcesz cos jeszcze wiedziec to pytaj smile
        --
        Nitka ma juz 6 lat, a Kuba
        http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5erpfkkudg.png
        • 26.10.12, 10:54
          A jacy są nauczyciele? Sensowni? Przygotowani do pracy z 6-latkami? Jest na miejscu świetlica?
          Mamy jeszcze czas (syn ma 4,5 roku), ale pewnie wystartuje jako 6 latek, bo przypuszczalnie nic się nie zmieni odnośnie reformy...
          • 29.10.12, 17:48
            Nauczyciele sa rozni, jak wszedzie smile Wiekszosc rodzicow, ktorych znam nie narzeka i sa zadowoleni. Swietlica jest, dla 0 osobna do 16.30 a szkolna chyba do 17.
            --
            • 08.01.13, 10:05
              Fajnie kozaczek25 że napisałaś tych kilka bardzo przydatnych informacji. Jeśli masz coś jeszcze, to napisz proszę. Może masz jakąś opinię o szkole nr 50?
              Moja córka jest z 2007 r. i we wrześniu 2013 dam ją do 0 albo 1 klasy, jeszcze nie zdecydowałam, ale przede wszystkim waham się właśnie czy dać ją do szkoły wg obwodu, czyli 20, czy może spróbować do 50: ma basen, jest nowocześniejsza, ma plac zabaw i fajne boisko, ale nie wiem czy to się tak naprawdę liczy dla dziecka, czy może bardziej dla rodzica wink
              Najważniejsza jest chyba jednak atmosfera, nastawienie nauczycieli no i jakieś chyba odgórne zasady i obyczaje narzucane przez dyrekcję. Skoro Twoje dziecko się świetnie czuje w tej szkole to super smile
              A czy ten remont, który miał się rozpocząć w grudniu to się rozpoczął? Bo budynek dla maluchów widzę powstaje, ale na razie i tak wszystkie zajęcia będą się odbywać pewnie jeszcze przynajmniej rok w starym gmachu szkoły. A tak w ogóle to takiego remontu to nie jest łatwiej przeprowadzić w wakacje?
              A wiesz może dlaczego zmienił się dyrektor?
              • 15.01.13, 18:46
                Remontu wewnatrz szkoly nie widac, jedynie nowy budenk idzie im nawet w miare szybko wink
                Co do dyrekcji to nie wiem, czemu taka zmiana, ale mysle, ze wyjdzie to szkole na dobre, bo jak pisalam, nowy dyr jest pelen zapalu i checi do zmian. Ja nie zaluje decyzji, choc tez whalam sie pomiedzy 20 a 50, ale ten basen i infrastruktura jakos mnie nie przekonala wink
                --
                • 17.01.13, 14:42
                  Wczoraj w tramwaju słyszałam rozmowę dwóch mam na temat SP 20. Mama dziecka (z 4 czy 5 klasy) z SP 20 była zadowolona, bo blisko, po zmianie dyrektora zaczęło się coś dziać w szkole (jest dużo kółek zainteresowań ), a nauczyciele różni, jak to zawsze w szkole bywa, ale ogólnie nie ma zastrzeżeń. Jeden minus to jeden język obcy (drugi tylko na kółku zainteresowań?). Ponoć dobrze że panią dyr. odwołali, bo średnio sobie radziła organizacyjnie i pedagogicznie. Szkoda, że nic nie mówiły o SP 50smile Może odezwie się jakiś rodzic z SP 50?
            • 05.07.13, 12:00
              Mila823 i 220 marek dopisali swoje posty- Kozaczku25, co Ty na to?
              Poza tym dyskusja poszła w stronę, która tak naprawdę jest dla mnie najmniej istotna. Nie zamierzam zapisywać się do fanklubu obecnego lub byłego dyrektora . Chodzi o to, żeby moje dziecko trafio do szkoły, do której będzie chętnie chodzić, bo atmfosfera jest przyjazna, gdzie nauczyciele nie będą zajmować się jedynie"wbijaniem wiedzy" do głów, ale rzeczywiście lubią dzieci i w miarę możliwości traktują je indywidualnie. I ważne jest to, żeby lubili swoją pracę i chcieli "zarazić" dzieciaki ciekawością świata. Poziom nauczania to zawsze będzie kwestią względna- dla jednego rodzica wysoki poziom oznacza to, co napisałam powyżej, dla innego to będzie 1 klasówka dziennie z każdego przedmiotu. Czekam na opinię z uwzględnieniem ww. aspektów.
              • 11.07.13, 21:28
                Nawet nie wiedzialam, ze tu taka zazarta dyskusja smile Moja cora dopiero idzie do I klasy, takze nie napisze ci dokladnie o nauczycielach, poziomie nauczania. Jak pisalam cora chodzila 2 lata do tej szkoly do zerowki i nie narzekala na stan toalet i szatni, byla szczesliwa i zadowolona, tak samo jak ja z wychowawcow. I mieli gimnastyke korekcyjna i zajecia logopedyczne, takze ja nie mam zastrzezen co do zerowki, a jak bedzie dalej to sie okaze smile
                --
                Mama Nitki 7l. i Kuby 3l. smile
                • 12.07.13, 11:55
                  Mnie póki co też zerówka interesuje, chociaż może odezwie się jeszcze jakiś rodzic starszaka, żebyśmy wiedzieli, co nas dalej czekasmile. Póki co dwójka moich poprzedników-dyskutantów jeszce sie nie odezwała w sprawie, co rozumieją przez niski poziom nauczania. Ciekawe, czy szkołą zrobi dni otwarte na wiosnę?
                  • 12.07.13, 14:51
                    Zerówka wygląda podobnie jak we wszystkich szkołach, czyli głownie czas spędza się na wycieczkach i na zabawach. W klasach 1-3 pomału zaczynają się schody, bo wszystko zależy od tego, na jakiego wychowawcę się trafi. Chodzi mi o to, że jedna klasa ma w ciągu roku kilkanaście wyjść a inna kilka, choć materiał przerabiają na podobnym poziomie. Jeżeli dziecko nie radzi sobie z materiałem, to raczej na pomoc ze strony nauczyciela nie ma co liczyć, bo jedyne co otrzyma to wpis w zeszycie: "proszę przerobić to z dzieckiem". Informatyka to żart, bo dzieci w czasie lekcji grają w gry, przyniesione zresztą przez siebie z domu lub w gry online (jeśli w domu posiadły umiejętność ich uruchomienia). Ogólnie raczej nauczyciele nie wychodzą poza konspekt, otrzymany od wydawcy podręczników a wręcz go jeszcze obcinają. Jeśli ktoś marzy o muzyce czy plastyce to raczej niech zapomni, bo nie ma tego w programie. Na lekcjach W-F co najmniej dwie klasy jednocześnie grają w zbijaka i to pod warunkiem, że wolna jest sala gimnastyczna (tzn. nie jest na wieczór zaplanowana dyskoteka lub nie ma w planach uroczystego apelu albo jasełek).
                  • 16.07.13, 21:59
                    Otwarte drzwi napewno beda, zerkaj na szkolna stronke interentowa, tam bedzie pisac.
                    Pozdrawiam smile
                    --
                    • 18.07.13, 13:44
                      Tu jeszcze kilka opinii o SP 20 i innych szkołach we Wrocku:www.ratujmaluchy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=226&Itemid=
                      • 18.07.13, 21:17
                        Zapomnialam dodac ze w tym roku szkolnym tj, od wrzesnia utworzyli grupe zerowa osobna dla 5-latkow i osobna dla 6-latkow, takze to duzy plus smile Zgadzam sie w 100% z opinia o sp20, ktora zalinkowalas ze strony ratuj maluchy. To wszystko prawda, niestety o tym koedukacyjnym kibelku tez...
                        --
                        • 08.06.15, 22:26
                          My już zapisani do 20: do pierwszej klasysmile Na zebraniu dostaliśmy ankietę, z pytaniem, czy jesteśmy zainteresowani przypisaniem dziecka do konkretnego wychowawcy. Mam nadzieję, że wszyscy wychowawcy są ok, ale proszę o opinię o poniższych osobach: P. Sworowska, P. Kurgan, P. Chochulska, P. Lesińska, P. Piotrowska, P. Franków. Nas najbardziej interesuje pani, która wg możliwości słucha i rodziców, i dzieci, i potrafi zarazić dzieciaki ciekawością świata. Nie mam zupełnie doświadczenia, do zerówki chodzimy zupełnie gdzie indziej.
                          • 09.06.15, 16:19
                            Mogę ci na prawą Napisać? Podaj maila smile
                            --
                            Dziękuję za uwagę wink
                            • 09.06.15, 21:15
                              anetaguszpit@gazeta.pl
                            • 09.06.15, 21:32
                              kozaczku korzystasz z poczty gazetowej?
                              wysłałam maila
                              • 10.06.15, 08:41

-- Aneta napisałam, a wy jak coś to piszcie na akozak120@gmail.com, gazetowej nie używam. Pozdrawiam
                                Dziękuję za uwagę wink
                                • 10.06.15, 12:09
                                  Dzięki wielkiesmile Może ktoś inny jeszcze ma coś do dodania? Adres email podałam.
                            • 16.06.15, 22:05
                              To ja bym również poprosiła na maila o informacje o tych wychowawcach jestem w takiej samej sytuacji smile z góry dziękuje mail asiamatysiak@onet.eu
                          • 11.06.15, 13:19
                            Uzupełniając emaile, które do mnie przychodzą- pewnie narażę się krytycznym rodzicom, ale dyrekcja wg mnie sprawia sensowne wrażenie (były już drzwi otwarte i zebranie, obejrzeliśmy sobie szkolę , te straszne toalety były otwartesmile- mam nadzieję, że przez 2 lata je wymalująsmile i jakoś się jej nie boję, nauczyciele pewnie też są sensowni i dzieciom krzywda się nie stanie. Natomiast jeśli mam wybór, to pytam osoby, które mają jakieś doświadczenie z nauczycielami tam pracującymi, żeby wyrobić sobie własne zdanie. Dlatego proszę o rzeczowe, a nie emocjonalne odpowiedzismile
                            • 19.03.16, 18:00
                              czy mógłbym prosić o aktualne informacje o nauczycielach pierwszych klas w SP20? próbowałem skontaktować się z Panią na adres anetaguszpit@gazeta.pl, ale maile nie docieraja.
        • 11.06.13, 18:20
          Zastanawiam się czemu wszyscy chwalą nowego dyrektora, skoro przez rok niczego nie zrobił dla szkoły? Wszystkie inwestycje jakie są prowadzone w szkole są kontynuacją poprzedniczki, która wystarała się przez poprzednie lata. Budowa ma się zakończyć w połowie 2014 roku pochłonie ok 9mln i już dzisiaj wiadomo, że plany pierwotne zostały zmienione, bo brakuje pieniędzy na boisko (którego obecnie szkoła nie posiada wcale). Remont sławnych ubikacji planowany jest w 2015/16 i to pod warunkiem, że znajdą się pieniądze w budżecie miasta. A teraz coś o szkole, szatnie koszmar ale planowany jest remont mają zamontować szafki za które mają zapłacić rodzice po 120zł od dziecka. Pieniądze wydane na RR, to kasa wywalona w błoto, bo od 4 lat wydają po 5tys na monitoring, który nie działa, teraz planują zamontować w ubikacjach za 10tys i nikt nie wie po co. Przy tak wspaniałym wydatkowaniu pieniędzy zapomnieli o dzieciach i zabrakło kasy na oskary dla zdolnych dzieci z dwóch imprez w roku zrobili jedną. Poziom nauczania raczej w strefie niskich mało któremu nauczycielowi się chce, choć trafiają się wyjątki. Podsumowując teraz nie posłałbym tam dziecka za nic w świecie, brak boiska, brak inwestycji w starej szkole, na W-F w klasach 1-3 ciągle zbijak, brak gimnastyki korekcyjnej, można tu wymieniać jeszcze długą listę. Jednak najbardziej dobija mnie wyciąganie pieniędzy od rodziców i to w coraz bardziej nachalny sposób. W tym roku w niektórych klasach rodzice mają wykupić podręczniki po 270zł za pakiet podstawowy, bo w tym jest składka na zakup tablicy. Na zebraniu była mowa, że ta kwota na tablicę to 20zł, ale teraz okazało się, że szkoła podręczniki kupuje po 200zł a reszta trafia do RR. Do tego ciągłe składki praktycznie na wszystko od papieru ksero po prezenty od szkoły dla dzieci na zakończenie roku szkolnego (jaki to prezent od szkoły, który kupuje rodzic?). A na koniec laurka dla nowego dyrektora, dziękujemy za to, że jako nauczyciel W-F zgodził się pan na to, że dzięki budowie dzieci przez 2 lata nie mają w szkole boiska ani nawet kawałka zieleni, tylko błoto i hałas.
          • 11.06.13, 21:46
            Czy czyjeś dziecko tam uczęszcza lub uczęszczało?
            --
            Nakrętka nie da się odkręcić, dopóki nie wykrzykniesz magicznego słowa. Gdy już masz wykrzyknąć to słowo, okazuje się, że w pobliżu są dzieci.
          • 12.06.13, 09:10
            Wczoraj odbyło się kolejne zebranie z dyrektorem na którym opowiadał o zmianach w szkole i na co muszą wpłacić rodzice pieniądze żeby wprowadzić jego wizje w życie. Pan dyrektor z dumą opowiadał, że w starej szkole dużo się dzieje za jego kadencji, że już są widoczne zmiany, bo zatrudnił 4 panie do sekretariatu i pomalowali 3 drzwi w klasach. Od nowego roku będzie dużo nowych kółek zainteresowań, ale praktycznie wszystkie płatne. Opowiedział też historię z dni otwartych, że jedna z mam po wizycie w szkole opowiadała w przedszkolu, że w sp20 jest brzydko brudno i brakuje nawet klamek w drzwiach. A pan dyrektor to skwitował, że dobrze, że nie przyjdzie do jego szkoły taka baba, której nic się nie podoba i były by z nią tylko problemy. Muszę przyznać ciekawe podejście i widać jak mu zależy na nowych dzieciach. Przy okazji zebrania okazało się, że modelarnia w którą RR z naszych wpłat włożyła ponad 8tys zostanie zamieniona w magazyn podręczny i potrzebna jest kasa na następne pomieszczenie. Była też długa dyskusja o szafkach w szatni i pan dyrektor uznał, że ci rodzice, którzy się wyłamią i nie spełnią swojego obowiązku i nie wpłacą na szafki do RR, to ich dzieci będą miały tylko haczyk z boku szatni. Na koniec stwierdził, że planowany jest remont starej szkoły, które będzie polegał na pomalowaniu ścian i drzwi o toaletach przestało się mówić, jedyne co tam ma być robione to monitoring na który da RR 10tys.
            • 14.06.13, 17:44

Jeżeli Panu/Pani nie odpowiada szkoła, to po co się męczyć. Są inne w okolicy. Można dziecko przenieść. Poprzednia pani dyrektor nie zrobiła dla dzieci przez 10 lat w malutkim ułamku tego, co nowy dyrektor przez rok. Szatnie obrzydliwe, toalety tez -to spadek po poprzedniczce. A obecność pani dyrektor w szkole była przypadkowa. Nie przeszkadzało to Pani/Panu? W tej chwili dzieje się dużo dobrego. A jeżeli chodzi o zajęcia pozalekcyjne, to bylem na zebraniu i słyszałem, ze płatne to tylko jeszcze dodatkowa możliwość. Bezpłatnych jest kilkadziesiąt. Zajęcia płatne są we wszystkich szkołach. Nie można mieć pretensji o to, że kogoś stać na zajęcia płatne. Takie jest życie. To może zamknijmy granice i możliwości wyjazdów do ciepłych krajów. Przecież nie wszystkich na nie stać!
              Ja chcę szafkę dla swojego dziecka i zapłacę na radę rodziców 60 zł. Nie chcę, aby Ci, których stać , ale z zasady będą narzekać blokowali tych rodziców, którzy chcą, żeby w szkole było lepiej dla dzieci. Reasumując, jak się chce uderzyć , to zawsze kija się znajdzie. I na koniec. czy miał pan/pani odwagę pójść do pana Dyrektora i podzielić się swoimi uwagami. Czy to tylko anonimowa odwaga. A, jeszcze kwestia hałasu. Kiedy budowlańcy mają pracować-w nocy?. Pan/pani tez pracuje w nocy!!! Szkoła rośnie, jak na drożdżach. Zyczę więcej obiektywizmu w ocenie ludzi chcących naprawdę coś zrobić dla dzieci z SP 20. Pozdrawiam! ZADOWOLONY RODZI
              • 14.06.13, 19:41
                Widzi Pani problem polega na tym, że nadal obowiązuje rejonizacja w SP i nie jest łatwo przenieść dziecko do innej szkoły nie zmieniając miejsca zamieszkania. Rozumiem, że podoba się Pani rozbudowa szkoły, ale zapomniała Pani dodać, że to jest zasługa poprzedniej pani dyrektor. Nie wiem czy Pani pamięta, ale to jest szkoła publiczna, która ma być z gruntu bezpłatna i nie można przerzucać kosztów działalności szkoły na rodziców. Rozmawiałem z dyrektorem na ten temat, ale odesłał mnie do wicedyrektor, bo jak twierdził to ona zajmuje się większością spraw. A to jest ta sama osoba, która była również wicedyrektor za poprzedniczki, czyli nic się nie zmieniło. Szkoła dostała w ubiegłym roku dotację unijna i jak na razie nie widzę niczego z tych pieniędzy na dzieci, no chyba, że te pomalowane drzwi.
                • 15.06.13, 11:15
                  Szanuje Pana opinię, ale proszę uszanować inne. Projekt unijny dotyczył zajęć w klasach 1-3, a nie remontów w szkole.
                  Jeszcze raz Pana/Panią poproszę o odpowiedź na pytanie (krytyka musi być konstruktywna), które zadałem w poprzednim wpisie:
                  " Dlaczego poprzedni dyrektor nie wyremontował przez 10 lat toalet i tych obrzydliwych szatni oraz dlaczego to Pani/Panu nie przeszkadzało?"
                  Nie czepiał się Pan/pani poprzedniczki, tzn. że Panu/pani nie zależy w tej chwili na konstruktywnym działaniu nowego dyrektora i na dobru szkoły, prowadzi pan/pani osobista wojnę z nowym dyrektorem. Może Pan zabrać dziecko w każdej chwili do lepszej szkoły, dobre uzasadnienie spowoduje że inny dyrektor przyjmie dziecko, naprawdę nie musi Pan/pani się męczyć.
                  Proszę powiedzieć uczciwie i wprost: "Jestem fanem poprzedniej pani dyrektor, w związku z czym tolerowałem wszelkie jej niewłaściwe działania, łącznie z ciągłymi nieobecnościami w pracy, nie nadanie przez 10 lat imienia szkole, prawie zerowe zaangażowanie w pracę(zapomniał Pan/Pani o tym, że nawet świadectw nie podpisała!).
                  Opowiada pan/pani nieprawdę. Moje dziecko nie jest w stanie uczestniczyć we wszystkich darmowych!!!! ZAJĘCIACH W SZKOLE, PONIEWAŻ JEST ICH TAK DUŻO, ŻE CZASOWO NIE PODOŁA. W SZKOLE ODBYWAJĄ SIĘ IMPREZY NA WYSOKIM POZIOMIE.
                  Z PRZYKROŚCIĄ STWIERDZAM, że to co pan /pani opowiada jest ewidentnie wynikiem nie tolerowania zmiany na stanowisku DYREKTORA. Nie chodzi panu/Pani o zmiany na lepsze w SP 20, tylko na rozgrywaniu osobistych uprzedzeń.
                  SKŁADKI NA RADĘ RODZICÓW SA W KAŻDEJ SZKOLE NA CAŁYM ŚWIECIE (ZA POPRZEDNIEJ PANI DYREKTOR TEŻ BYŁY), NIKT MNIE ZMUSZA DO PŁACENIA-MAM POCZUCIE ODPOWIEDZIALNOŚCI I PŁACĘ, ŻEBY MOJE DZIECKO MIAŁO LEPIEJ.
                  Pozdrawiam i zyczę milej niedzieli. Proszę pójść do dyrektora i szczerze porozmawiać o tym co boli Pana/Pania. Będzie to korzystne dla szkoły, lepsze niż szkalowanie zaangażowanego w pracę człowieka.
                  ZADOWOLONY Z ŻYCIA OJCIEC DZIECKA SP 20.
                  • 15.06.13, 12:20
                    Żeby trochę uściślić nie jestem niczyim zwolennikiem, ale irytuje mnie powielanie kłamstwa na temat zmian jakie wprowadził nowy dyrektor. A co do toalet, to kto wyremontował toalety na pierwszym piętrze? Krasnoludki czy może jednak poprzednia dyrektorka? Wszyscy wiedzą, że RR jest w tej szkole od prawie 7 lat taka sama i to ona blokowała większość inwestycji poprzedniczki i to oni najbardziej domagali się zmian na stanowisku dyrektora. Oni forsowali dobudowę nowego skrzydła szkoły a dyrektorka chciała remontu kapitalnego szkoły, by wszystkim dzieciom w szkole było lepiej. Wystarczyło przewidzieć zbliżający się niż demograficzny i bezzasadność dobudowania 2200m2 dla dzieci 0-3. Dzięki temu teraz dzieci młodsze będą miały komfort nauczania, ale po 3 latach wejdą w prawdziwy świat tej szkoły. Czy nadanie imienia szkoły zmieni jakość nauczania? Nie, wniesie jeszcze większe koszty jej działalności, bo takie zmiany kosztują. Podpisała świadectwa, bo faksymile zastępuje podpis i powielanie sponsorowanych artykułów w gazecie jest śmieszne. Składki na RR owszem były, ale szły na finansowanie nagród dla dzieci i pomoc potrzebującym a teraz idą na monitoring, który nie działa, na kolejny w niewyremontowanych toaletach za kolejne 10tys. Obecnie remont tych toalet przesunął się na 2018 rok, bo gmina nie da wcześniej pieniędzy. To może zamiast szafek, monitoringu i opuszczanej rolety w sali 28(za 7,5tys) można było sfinansować remont toalet? Pewnie szkoda dalszej dyskusji, bo jedni lubią słuchać jak to będzie fajnie a ja lubię konkrety, których w tej szkole nie było. Jeszcze się tylko zastanawiam, czemu pisanie prawdy to szkalowanie? Mam wrażenie, że polityka przenosi się do działalności szkół, bo oni też pięknie mówią ale ciągle jest tylko gorzej a wszystkiemu są winni poprzednicy. Może gdyby ich ktoś kiedyś rozliczył z tego obiecywania, albo patrzył im na ręce a nie tylko wychwalał za coś czego nie zrobili.
                    • 15.06.13, 16:38
                      Pytanie:
                      "Dlaczego poprzedni dyrektor nie wyremontował przez 10 lat szatni ?"nadal aktualne.

Ponadto dyskusja z fanem poprzedniczniczki, obrażanie działań rady rodziców,brak zdroworozsądkowego podejścia do sprawy nie ma sensu.
                      Żegnam pana/panią.
                      Miłego odpoczynku sobotnio -niedzielnego!
                      P.s.
                      Czy zapisał/a się pan/pani do rady rodziców, zrobił/a pan/pani coś dla szkoly? Moja propzycja dla pana/pani -nie trzymać się SP 20. Jest w pobliżu kilka szkól.

ZADOWOLONY OJCIEC DZIECKA-SKŁADKĘ NA RADĘ RODZICÓW ZAPŁACĘ JESZCZE W TYM ROKU.
                    • 15.06.13, 16:44
                      JESZCZE JEDNO-WIDZIAŁ PAN /PANI WYREMONTOWANE TOALETY NA PIĘTRZE?!
                      TA OLEJNA OBRZYDLIWIE ZIELONA FARBA NA ŚCIANIE TO REMONT. TOALETY MAJĄ DOPIERO BYĆ REMONTOWANE W 2015R.
                      KOSZT JEST OGROMNY, ZADNEJ SZKOŁY NA TO NIE STAĆ WE WLASNYM ZAKRESIE. WE BĘDZIE ROBIL REMONT.
                      O TYM BYŁA MOWA NA ZEBRANIU. SKĄD WG PANA 2018R?
                      JAK MOZNA TAK KŁAMAĆ?

PYTANIE AKTUALNE-DLACZEGO BYLY DYREKTOR NIE WYREMONTOWAŁ SZATNI?
                      ŻEGNAM
                      • 15.06.13, 23:00
                        Tak się człowieku zacietrzewiłeś w obrażaniu, że nie potrafisz zajrzeć do inwestycji urzędu na kiedy jest przewidziany remont ubikacji a potem zaklinasz rzeczywistość. Sam dyrektor na zebraniu potwierdził termin planowanego remontu toalet. Gmina w odpowiedzi napisała, że przekazała na rozbudowę szkoły 9mln i nie przewiduje w najbliższym czasie żadnych inwestycji w starym budynku szkoły. A teraz pewnie znowu rozczaruję, ale remontu szatni nie załatwił obecny dyrektor, bo w umowie na budowę nowego skrzydła jest punkt, że firma budowlana za wynajem pomieszczeń na terenie szkoły wyremontuje szatnie. Każdy normalny człowiek wie, że koszt remontu ubikacji jest duży, ale to jest wizytówka szkoły jednak nikomu na tym nie zależy. Ja pokazałem z czego można te toalety wyremontować, ale w zamian usłyszałem tylko inwektywy. Roleta na pilota do klasy 28(7,5tys), monitoring (10tys), 10tys z monitoringu korytarzowego (który nie działa) do tego 5 tys prowizja z ubezpieczenia. Czy ta kwota nie starczy na remont?
                        Na pytanie o szatnie już kilka razy odpowiedziałem, ale odpowiem jeszcze raz. Rozmowy między szkołą a gminą w sprawie inwestycji trwały od wielu lat, szkoła była podzielona czy remontować stary budynek, czy dobudować nowe skrzydło. Na ten czas gmina zablokowała wszelkie inwestycje i zezwoliła tylko na remont ubikacji na górze i przystosowanie jej dla dzieci młodszych. Kiedy przeszła opcja na dobudowanie nowego skrzydła w inwestycji był też remont szatni i ubikacji starej szkoły. Dzięki temu, że w ostatniej chwili przed odejściem poprzednia dyrektor podpisała umowę z firmą, która wygrała przetarg na budowę, wynajem pomieszczeń w zamian za remont szatni.
                        Proszę wpłacić na szkołę chociaż 10% z tego co ja i moi rodzice do niej wpłacili, to zaczniemy rozmawiać na normalnym poziomie.
                    • 23.10.15, 21:53
                      Nie wiem czy Pan to przeczyta, ale jak czytam o bezzasadności dobudowania 2200m2 to pusty śmiech mnie ogarnia. Jaki niż? W tej chwili, a mamy zaledwie dwa lata od Pana wypowiedzi, w szkole jest 8 klas I i osiem klas II. Komfort? Jaki komfort, skoro mamy system dwuzmianowy? Toalety są już wyremontowane, planowany jest - w niedalekiej przyszłości - dalszy remont starego skrzydła. Porównując, przez ostatnie trzy lata działo się więcej niż przez poprzednich dziesięć. Jeśli Pan nie wierzy, zapraszam do sp 20 na "oględziny"
                      P.S. Właśnie kończą (powoli, ale kończą) budowę nowego boiska.
                  • 03.07.13, 12:04
                    Widzę, że co poniekórzy się mocno zacietrzewilismile A co mam rozumieć przez niski poziom nauczania w SP 20? Proszę o jakieś przykłady i uzasadnienie. Klasy 0-3, czy dalej?
                    Może odezwie się tez ktoś z SP 50, żebym miała porównanie?
            • 14.06.13, 17:52
              Jeżeli Panu/Pani nie odpowiada szkoła, to po co się męczyć. Są inne w okolicy. Można dziecko przenieść. Poprzednia pani dyrektor nie zrobiła dla dzieci przez 10 lat w malutkim ułamku tego, co nowy dyrektor przez rok. Szatnie obrzydliwe, toalety tez -to spadek po poprzedniczce. A obecność pani dyrektor w szkole była przypadkowa. Nie przeszkadzało to Pani/Panu? W tej chwili dzieje się dużo dobrego. A jeżeli chodzi o zajęcia pozalekcyjne, to bylem na zebraniu i słyszałem, ze płatne to tylko jeszcze dodatkowa możliwość. Bezpłatnych jest kilkadziesiąt. Zajęcia płatne są we wszystkich szkołach. Nie można mieć pretensji o to, że kogoś stać na zajęcia płatne. Takie jest życie. To może zamknijmy granice i możliwości wyjazdów do ciepłych krajów. Przecież nie wszystkich na nie stać!
              Ja chcę szafkę dla swojego dziecka i zapłacę na radę rodziców 60 zł. Nie chcę, aby Ci, których stać , ale z zasady będą narzekać blokowali tych rodziców, którzy chcą, żeby w szkole było lepiej dla dzieci. Reasumując, jak się chce uderzyć , to zawsze kija się znajdzie. I na koniec. czy miał pan/pani odwagę pójść do pana Dyrektora i podzielić się swoimi uwagami. Czy to tylko anonimowa odwaga. A, jeszcze kwestia hałasu. Kiedy budowlańcy mają pracować-w nocy?. Pan/pani tez pracuje w nocy!!! Szkoła rośnie, jak na drożdżach. Zyczę więcej obiektywizmu w ocenie ludzi chcących naprawdę coś zrobić dla dzieci z SP 20. Pozdrawiam! ZADOWOLONY RODZICsmile
      • 11.05.16, 22:55
        Moje dziecko od września idzie do I klasy do 20.
        Patrzę sobie na nauczycielki oddające III klasę i szukam opinii, ale nic nie mogę odszukać. Pomożecie? Może być na mikaaan@gazeta.pl
        Poniżej nazwiska:
        Anna Polak
        Nella Urbańska
        Agnieszka Kamińska
        Ewa Leszczyńska
        • 10.06.16, 22:47
          up
    • 20.01.13, 19:39
      Interesuje mnie opinia o szkole na Rumiankowej - szkoła podst nr 27 (zespół szkoła i przedszkole nr 10). Wygląda fajnie, ale jak jest w środku?

--
      Mateuszek (25.05.2004)
      Julka (19.02.2008)
      • 18.02.13, 09:04
        wystarczy zajrzeć na ich stronę, żeby stwierdzić, że nie za dużo oferuje ta szkoła. Wg. mnie szkoła mało dla dzieci, bardziej dla nauczycieli smile Oczywiście zależy czego oczekuje się od szkoły...
        • 18.02.13, 09:33
          eko75 dzieki za odpowiedź.
          Czy opinia twoja wynika z wiedzy o szkole czy jest to opinia na podst strony? Jakieś konkretne doswiadczenia ze szkołą?

--
          Mateuszek (25.05.2004)
          Julka (19.02.2008)
          • 18.02.13, 13:00
            Znam tą szkołę bardzo dobrze. Strona to tylko przykład zaangażowania szkoły. Zwróć uwagę np. na liczbę kółek zainteresowań, konkursów i porównaj z innymi szkołami - chociażby ze szkołą na Częstochowskiej.
            • 18.02.13, 19:09
              Dzieki za opinię smile

--
              Mateuszek (25.05.2004)
              Julka (19.02.2008)
              • 23.02.13, 15:28
                Mam dwoje dzieci w SP24. Generalnie jestem zadowolona. Bardo dużo zależy od nauczyciela, ale to chyba w każdej szkole. W szkole jest na razie jedna zmiana, ale nie wiadomo, co będzie w przyszłym roku - to zależy od liczby nowych klas pierwszych. Szkoła jest po częściowym remoncie, w przyszłym roku ma być robione boisko. W pobliżu duży park.
                W szkole organizowane są liczne konkursy zarówno plastyczne jak i inne. Szkoła dba też o uczestnictwo uczniów w takich konkursach jak Kangur, Alfik czy Świetlik. Średnia z egzaminu szóstoklasisty co roku powyżej średniej województwa.
                Jakoś niedługo mają być w sobotę drzwi otwarte - na pewno będzie ogłoszenie na stronie szkoły.
                Aha, klasy około 20 osobowe, niektóre młodsze około 25-osobowe.
                Jest świetlica do popołudnia, obiady z kateringu - moje dzieci akurat nie korzystają, ale jadły sporadycznie i nie narzekały. Sklepik szkolny bez chipsów i coli...
                Pozdrawiam
                O.
                • 28.01.14, 11:52
                  wkrótce przeprowadzamy się na Złotniki, chciałam się z Tobą skontaktować w sprawie SP24, ale nie masz aktywnego profilu na gazecie. Możesz napisać na mojego emaila julnana (at) gazeta.pl?
    • 24.02.13, 14:48
      Ja również przyłączam się do wątku i proszę o opinie na temat SP nr 68 ul. Szczęśliwa oraz 43 ul. Grochowa.
      • 24.02.13, 20:02
        Syn chodzi na Szczęśliwą - 3 klasa, chodzi od zerówki, generalnie jesteśmy zadowoleni, ale dzieciaki są dosyć zmęczone siedząc do 16.30 w szkole. Z drugiej strony po szkole nie trzeba już jakoś dużo zajęć organizować, bo mają w szkole załatwiony i taniec i basen i szachy różne inne zajęcia. Za te zajęcia w ramach programu Fundacji Primo Loco płaci się ok. 350 zł miesięcznie. Jeśli masz jakieś konkretne pytania, napisz tu, czy na gazetowego, odpowiem.
        • 25.02.13, 12:25
          Dzęekuję za odpowiedź! Pytań mam sporosmile
          1.co z dzieckiem gdy nie chce uczestniczyć w jakiś zajęciach np. basen (dotatkowo płatna swietlica?)
          2. jakość zajęć dodatkowych
          3. ilość obiecanych przez szkołę wyjść teatr/kino/ instytucje
          4. liczba osób w klasie ( z tego co wiem około 30 wiec jak sobie dzieciaki radzą w tak licznych klasach)
          5. jezeli mogę sie zapytac jaki jest sredni koszt miesieczny z posiłkami i ewentualnymi dodatkowymi wpłatami na szkołę.
          6. ogólnie atmosfera
          Zastanawiam się jeszcze nad SP 43 na Grochowej stad moje wątpliwości.
          Bedę wdzieczna za odpowiedzsmile
          pozdrawiam
          • 26.02.13, 17:25
            Nie wiem co jeśli dziecko nie uczęszcza na zajęcia, bo u nas wszystkie chodzą. Ale zwykle jest tak że zajęcia fundacyjne są po edukacji, więc np. można dziecko wcześniej odebrać, a w razie okienek to rzeczywiście zostaje świetlica, którą zresztą dzieci lubią. Jakość zajęć dodatkowych jest różna, a i dzieci rożnie te zajęcia oceniają, zazwyczaj dzieciom podoba się hip- hop, a mniej np. taniec towarzyski, niektóre lubią szachy inne nie, basen zasadniczo pasuje większości, cała klasa (3) potrafi pływać i teraz doskonalą technikę. Ilość wyjść do kina, teatru itp jest duża, oni ciągle gdzieś chodzą, ograniczeniem jest wyłącznie program, który muszą zrealizować w sensie edukacjismile
            W tym miesiącu syn był w Filharmonii, na wykładzie w DSW, i w teatrze. Raz w roku jest wyjazd na zieloną szkołę 5-dniowy. Ferie i wakacje (zimowisko i kolonie) można zorganizować pod opieką znanych dzieciom Pań, które One uwielbiają. (P.Jola i P. Agnieszka). W klasie syna jest 26 osób, więcej chłopców. Łączny koszt miesięczny to 350 zł za zajęcia dodatkowe i ok 100zł za obiady (jest dofinansowanie miasta), w zerówce jest też śniadanie i podwieczorek. Atmosfera ok.smile Ale to zależy od Pani, dzieci i rodziców, naszą klasę uważam za super, dzieciaki fajnie zgrane, rodzice fajnie, Pani konkretna można się dogadać, wyjaśnić wszystko, dzieci Ją lubią. Mam drobne uwagi, np. własnie do jakości niektórych zajęć dodatkowych, i niejako "wciskaniem" ich na siłę przez Fundację, ale to drobiazgi, wydaje mi się że nie można mieć wszystkiego, zwłaszcza że to szkoła jednak publiczna. Przekonują mnie też niezłe wyniki testu 6 klasistów, szkoła ma wyniki, które do mnie przemawiają, jest to jakaś średnia, nie dołki, ale też nie wybitnesmile. Pozdrawiam.
            • 27.02.13, 15:37
              Baaardzo dziekuje za wszystkie informacje!smile
              Mam ostatnie pytaniesmile skoro syn jest w trzeciej klasie to jest szansa, że owe super Panie bedą uczyły mojego. Mogę prosić o nazwiska. Podam Pani prywatnego maila jezeli nie chciałaby Pani na forum udzielać takich informacji: kameliia@wp.pl
              POZDRAWIAMsmile
              • 28.02.13, 20:39
                To nie tajemnicasmile Panie Jola i Agnieszka nie są wychowawczyniami, tylko Paniami które sprawują opiekę w klasach 0-3, w zerówce prowadziły też zajęcia i na każdy wyjazd z dzieciakami jeździły.
                A z wychowawców klas młodszych znam tylko jedną Panią, nasząsmile mogę podać na priva nazwisko.
    • 12.03.13, 11:36
      A ja chciałam zapytać o szkołe podstawową na Strachocińskiej.
      Moja córeczka pójdzie tam w przyszłym roku do 1 klasy jako 6-latka.

- Czy szkoła jest przygotowana na przyjęcie tak małych dzieci?
      - jak wygląda sytuacja z posiłkami, czy jest problem z wykupieniem obiadów?
      - zajęcia dodatkowe,
      - poziom nauczania,
      - wycieczki dla dzieci i inne atrakcje - jak często sa organizowane?
      - ogólna atmosfera i warunki nauczania?

Będę wdęczna za każdą informację na temat tej podstawówki. pozdrawiam.
    • 18.03.13, 22:52
      SP 44, ul Wilanowska
      straszono mnie tą szkołą bardzo

szkoła w praniu okazała się fajna, bardzo sensowna dyrekcja z pomysłem na szkołe (widać, że pasjonat i widać, że chce jak najwięcej dla szkoły zrobić i przy tym - co ważne - naprawdę dostępna oraz pomocna dla rodzica), mocno zaangażowana RR

obiady - gotowane na miejscu (gotuje firma cateringowa, ktora ma siedzibę w stołówce), dyrekcja postarała się o b. duże dofinansowanie (na dziś obiad kosztuje 3 zł).

nauczyciele raczej sensowni, mam wrażenie, że szkoła jest raczej przyjazna dziecku i rodzicowi
      b. fajne panie pedagog i psycholog

ważne - dzieci chodzą do szkoły w trybie jednozmianowym
      --
      Domowej zapiski domowe.
    • 21.03.13, 18:20
      Bardzo proszę o opinię na temat szkoły podstawowej nr 83 na ul. Boya.. i nr 78 na ul. Jedności.. Mam ogromny dylemat z wyborem szkoły dla mojej córki, która od września pójdzie do I klasy.
      • 22.03.13, 08:56
        hej smile
        czy macie jakieś opinie o sp 50 z obornickiej? A jak tam np. jest rozwiązana sprawa obiadów dla maluchów, bo z tego co widziałam na ich stronie to stołówka jest w gimnazjum...
        • 20.11.13, 15:09
          Dołączam się do tej prośby. Naprawdę żaden rodzic dziecka ze SP 50 nie podzieli się z nami swoją opinią? Jaka jest zerówka, jakie wrażenia z klas 1-3 i wyższych?
          • 18.12.13, 20:37
            Ja też bardzo proszę o opinię SP 50, bo chcę tam przenieść dziecko z SP20. Przyznam, że zależy mi na czasie, bo chciałabym przenieść dziecko w miarę łagodnie najlepiej jeszcze w styczniu. Troje dzieci z klasy już załatwiło przeprowadzkę, ale ja wolałabym najpierw poznać opinię rodziców i na podstawie tego podjąć decyzję.
            • 20.12.13, 11:47
              A czym ci rodzice motywują przenosiny? Co jest nie tak? Z zerówki czy klas starszych?

agnes2101 napisała:

> Ja też bardzo proszę o opinię SP 50, bo chcę tam przenieść dziecko z SP20. Przy
              > znam, że zależy mi na czasie, bo chciałabym przenieść dziecko w miarę łagodnie
              > najlepiej jeszcze w styczniu. Troje dzieci z klasy już załatwiło przeprowadzkę,
              > ale ja wolałabym najpierw poznać opinię rodziców i na podstawie tego podjąć de
              > cyzję.
              • 20.12.13, 14:26
                W naszym przypadku chodzi o klasy 3, jednak z rozmów z rodzicami z młodszych klas też nie widać zachwytu. W tej szkole robi się tak dziwna atmosfera, że aż trudno ją opisać.
                • 21.12.13, 17:18
                  ?? Na szczescie ja nie zauwazylam "dziwnej" atmosfery, a moje dziecko chodzi do 20 juz 3 rok...Coz, duzo zalezy od dzieciakow, rodzicow i wychowawcy klasy. My nie narzekamy i nam sie bardzo podoba smile Ciekawa jestem jak bedzie w nowym budynku smile
                  --
                  Dziękuję za uwagę wink
                  • 21.12.13, 18:54
                    Pewnie słusznie piszesz, że wszystko zależy od wychowawcy na początku nauki i jego przygotowania. Z tym nie jest jednak tak wspaniale, ostatnio rozśmieszyło mnie jak pani wychowawczyni klasy 3 wmawiała dzieciom, że 1 godzina ma ponad 4000 sekund i taką kazała zaznaczać odpowiedz w testach. Nie dziwię się potem, że nowo powstała klasa matematyczna napisała najgorzej diagnozę z matematyki. Do tego stopnia tak źle napisali, że zastanawiają się czy w przyszłym roku taka klasa powstanie.
                    Co do nowego budynku, to chodzą słuchy, że może go otworzą pod koniec lutego, ale on może cieszyć tylko rodziców dzieci od 0-3 klasy, bo to tylko dla tych dzieci smile.
                    W starym budynku raczej bez zmian, chyba, że liczyć poszukiwania przez dyrekcję rodziców, którzy wycyklinują podłogi w klasach.
                • 23.12.13, 11:18
                  Ja bym jednak prosiła o opis, na czym polega ta dziwna atmosfera....
                  Prosiłabym o konkrety, bo pomyślę, ze nauczycielom urosły zęby albo wypadły włosy....smile

agnes2101 napisała:

> W naszym przypadku chodzi o klasy 3, jednak z rozmów z rodzicami z młodszych kl
                  > as też nie widać zachwytu. W tej szkole robi się tak dziwna atmosfera, że aż tr
                  > udno ją opisać.
                  • 24.01.14, 15:11
                    Akcja z wczoraj, kilku uczniów z klasy 3 zamknęło zerówkowicza w ubikacji. Mimo, że zainwestowali ogromne pieniądze w monitoring, pani nauczycielka wraz z maluchem poszukiwali sprawców chodząc od klasy do klasy. Oczywiście dzieciak nie mógł ich rozpoznać, bo nie jest supermenem i przez drzwi nikogo nie mógł zobaczyć.
                    • 12.02.15, 21:03
                      Stoję właśnie przed wyborem szkoły.
                      Proszę o aktualne opinieo szkołach 20 i 50.
                      Dziękuję.
                      • 17.02.15, 17:20

-- moja 5klasistka od3klasy chodzi do 50tki,ogolnie super,klasa sportowa wysoki poziomnawet,i tak super
                        ale eraz mam dac dp 1klasy syna i juz na 90proc daje do 20tkismile

50tka to hangar dla maluchow,masa ludzi,,,1piforum.gazeta.pl/forum/s,612,136393269.html?t=1&a=156609475&rep=1&from=6etro niby dla mich a przece zprzez 1 sie przechodziii na 2pietro i schodzi na dol,,,nabasen,sport,sklepik itp
                        maja straszie przepelniona swietlice,nic za bardzo sie nie dzieje bo multum ludzi
                        2zmiany,prawdopodobnie nie bedzie basenu dla 1klas,,,a szkola ma basen,,,nie wyrabiaja za duzo ludzi
                        do tego posilki-obiady w gimnazjum,trzeba sie ubrac iprzejsc-dla mlauchow to za duzo roboty
                        a20tka mala-na 1 zmiane,cudne nowe skrzydlo dla maluchowsmile i tam i chodza znajomej dzieci-super zajecia po,rzeczywoscie mniej zajec sportowych niz 50,ale i tak jezdzimy gdzie indziej
                        kliknij na LAURA
                        MAKS MA
                        • 17.02.15, 23:03
                          Tak, to prawda, że 20tka ma nowe skrzydło dla maluchów. W tym roku są to 3 "zerówki", 8 pierwszych i 4 drugie klasy (TU można to sprawdzić). Dla trzecich klas nie ma tam już miejsca (jest tylko 18 sal), więc trzecioklasiści siedzą w starym skrzydle na przerwach zamknięci w klasie, żeby im starszacy krzywdy nie zrobili. W przyszłym roku nie zmieszczą się tam nie tylko 3-klasiści ale pewnie też i 2-klasiści. Świetlice są równie przepełnione, a może nawet bardziej. Wielu dzieci nie przyjęto do świetlicy, więc opiekę nad nimi sprawuje w szkolnej kawiarence pan sklepikarz i telewizor pokazujący dzieciom programy dozwolone od 12 lat. Obiady natomiast są plusem szkoły, jadłospis dostosowano do wskazówek rodziców: w każdym daniu jest natka pietruszki i woda mineralna z cytryną lub herbatka miętowa do picia. Dzieci je uwielbiają.
                          Rozważając szkołę dla dziecka weź też pod uwagę, że SP20 nie ma boiska, ma tylko klepisko z tyłu szkoły i pięknie wybrukowany nową kostką parking dla nauczycieli. W nowym skrzydle jest jedna sala gimnastyczna (mała) na te 15 klas, które się w tym skrzydle uczą (wszyscy na jedną zmianę, jak sama wspomniałaś, więc WF odbywa się dla kilku klas jednocześnie ale skoro i tak wozisz dziecko gdzieś na zajęcia to będzie ci wszystko jedno). W starym skrzydle też jest jedna sala, dla starszych klas.
                          • 23.02.15, 10:17
                            Male sprostowanie, w nowym skrzydle sa 2 sale gimnastyczne i pierwsze slysze, zeby mialy 2 klasy razem gimnastyke?? Moja cora chodzi tam i nic mi o tym nie wiadomo.
                            Co do reszty to sie zgodze, boiska na zewn. brakuje, choc wf na dworze jest. Swietlice chyba wszedzie sa przepelnione. Zerowki maja osobno takze to duzy plus.
                            ALe toalety w starym skrzydle pozostawie bez komentarza, jak za PRL-u...choc maja remontowac, ale kiedy? 15.03 sa drzwi otwarte w 20 10-12 to mozesz sama sobie zobaczyc wszystko.
                            --
                            Dziękuję za uwagę wink
                            • 24.02.15, 08:45
                              Toalet nie zobaczy, bo toalety są starannie zamykane na dni otwarte smile. A co do atutu szkoły, że jest jednozmianowa, to od nowego roku już raczej nie będzie. Obserwując zmiany w szkole, to rzeczywiście trzeba przyznać, że stała się bardziej otwarta na problemy otoczenia. Szkoła nie pozostawiła samych sobie, dzieci z tzw. koczowiska i uczy ich pisania i czytania w nowym skrzydle. Jak wspominają przedstawiciele Nomady, jak tylko dzieci uporają się z chorobami, to mają już obiecane, że od nowego roku zostaną przyjęte do szkoły.
                              • 26.02.15, 17:14
                                co?? to jakis zart??
                                --
                                Dziękuję za uwagę wink
                                • 26.02.15, 20:09
                                  O tym, że szkoła będzie od nowego roku szkolnego pracować na dwie zmiany jest już mowa od dłuższego czasu.
                                  • 26.02.15, 20:53
                                    mam nadzieje,ze 1 zmiana zostanie,,,,,,,,,,,,,,,,,,,jednak daje do 20tki,za wielka 50tka dla mojego 7latka,,
                                    --
                                    kliknij na LAURA
                                    MAKS MA
                                    • 27.02.15, 10:23
                                      Ja zdecydowałam się 1,5 roku temu jednak na 50tkę i nie żałuję, ale... Budynek szkoły wcale nie jest duży bo połowa to basen i sala gimnastyczna (akurat zaplecze sportowe jest super), a dzieci w tej szkole jest cała masa. Na początku pierwszej klasy problemy z szafkami w szatni, sześcio i siedmiolatki miały mieć porozrzucane szafki w przypadkowych miejscach, takze wśród szóstoklasistów i skończyło się na tym, ze dostaliśmy tzw.boks z haczykami na kurtki, ale ja akurat nie narzekałam na to rozwiązanie. Świetlica to dramat, cały czas powstają jakieś nowe propozycje jak rozwiać ten problem, ale miasto nie chce niczego dofinansować i dzieci są dzielone na mniejsze grupki do jakichś okolicznych powiedzmy przystosowanych sal (akurat mojej córce to bardzo odpowiada, więc nie narzekam). Zajęć dodatkowych nie ma jakoś specjalnie dużo w mojej ocenie. Koszykówka, siatkówka, szachy i płatny basen i angielski, może coś jeszcze z czego nie zdaję sobie sprawy. Od września 2014 jest nowy dyrektor. Oprócz tego, że pozmieniały się jakieś regulaminy i słyszy się o tym, że potrzeba naprawić dach w atrium i rozbudować jakoś świetlicę to nie zauważam różnicy. Acha wiosna-lato dizeciaki ze świetlicy spędzają czas na dworze, mają fajny plac zabaw i duży trawnik zacieniony drzewami na którym siedzą na kocach, grają w piłkę - to zdecydowanie największa różnica jak dla mnie na korzyść 50 tki w porównaniu do 20tki no i oczywiście basen i sala sportowa i ładne łazienki. Bo reszta chyba wszędzie jest podobna. Tłok, hałas i chaos. Acha jeszcze jedno - dzieci muszą chodzić na obiady do gimnazjum co trwa z ubieraniem i rozbieraniem conajmniej pół godziny w związku z tym tracą lekcje i "zaleca się" aby dzieci na obiady nie zapisywać. To jest totalna bzdura ale na zmianę na razie nie ma co liczyć. To jest zdecydowanie duży minus tej szkoły.
                            • 26.02.15, 17:15
                              Drzwi otwarte sa 14.03, sorry za pomylke smile
                              --
                              Dziękuję za uwagę wink
      • 22.03.13, 10:41
        Dokładnie te 2 szkoły są też na liście nam najbliższych w terenie, sp 83 to nasza obwodówka. Chcę dać synka do zerówki przyszkolnej. Może wybierzesz się na dni otwarte? W sp 83 już były niestety, też przegapiłam. w sp 78 bedą 27.04 w godz. 11-14 - ja wybieram sie obowiazkowo. O sp 78 słyszałam b. dobre opinie. Jak chcesz to napisz do mnie : labeg@wp.pl
        • 12.02.14, 21:38
          witam, bardzo proszę o opinię nt SP 82 na Blacharskiej , dzięki
    • 13.02.14, 10:46
      Czy ktoś orientuje się jakie zaszły zmiany w rekrutacji do szkół?? Ominęło mnie także zebranie w jednej z wybranych szkół, a w przedszkolu informacja będzie dopiero w poniedziałek.
      • 15.02.15, 20:40
        Fajna szkoła, pięknie połóżona, zaplecze sportowe super, jednak wymaga generalneho remontu. Ale takie plany już są częściowo realizowane nawet
    • 17.02.15, 16:42
      Poproszę opinie o SP 19, 26, 75, 38 i 118. Dziękuję
    • 31.08.16, 11:49
      Zapraszam serdecznie na zajęcia ruchowe dla dzieci od 4 roku życia w Akademii Aikido we Wrocławiu!
      Zajęcia zorganizowane dla Państwa pociech prowadzone są w formie gier i zabaw z elementami Aikido, które wzmogą ich ogólny rozwój i wprowadzą w radosny nastrój i dobre samopoczucie. Dzięki systematycznemu uczęszczaniu u dzieci poprawi się sprawność fizyczna i motoryczna, a także wyrobią się pozytywne cechy charakteru, a w szczególności umiejętność zespołowego współdziałania i współzawodnictwa.
      Zajęcia odbywają się w Akademia Sztuk Walki, ul. Powstańców Śląskich 159 (II piętro), 50-372 Wrocław , w każdy poniedziałek i środę
      Dzieci godz. 18.00 - 19.00
      Młodzież i dorośli godz. 19.00 - 20.30
      oraz w Sali Nowoczesnych Szkół Prywatnych SIGMA, pl. Św. Macieja 7a, 50-244 Wrocław, w każdy wtorek i czwartek
      Dzieci godz. 17.00 - 18.00
      Młodzież i dorośli godz. 18.00 - 19.30
      Grupę można wybrać dowolnie wedle upodobania lub uczestniczyć w zajęciach cztery razy w tygodniu.
      Zdecyduj się już dziś !!!
      tel 501 775 164 oraz 663 722 735

• 05.11.16, 15:09
      szkoła nr 39 - Pawłowice?
      dziękuję
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.