Dodaj do ulubionych

Błagam o pomoc mama z trójką dzieci.

22.02.11, 14:03
Drodzy państwo potrzebujemy pomocy, mamy troje dzieci dwie dziewczynki w wieku 5i 8 lat i rocznego synka, mąż sam pracuje ale niestety zarabia grosze nie wystarcza nam nawet na jedzenie, kiedys wiodło nam się lepiej maz miał dobrą pracę, ale rok temu został ciezko pobity leżał w szpitalu, teraz ma problemy neurologiczne i nie może pracowac w swoim zawodzie, toczy się sprawa o to w sądzie, mamy nadzieję że dostaniemy odszkodowanie od sprawcy. Mamy opłaty i ratę kredytu, proszę dobrych ludzi o jedzenie dla dzieci, środki czystości ubranka dla dziewczynek na r 104-110-116, dla synka na 74-80, nie mamy już nic w lodówce a do końca miesiąca jeszcze daleko, mamy kredyt w sklepie gdzie bierzemy jedzenie a teraz sklep jest zamknięty bo maja jakąś awarie z woda , nie mam już siły ,proszę pomóżcie.Wyprzedałam juz wszystko co miałam.Mieszkamy pod Warszawą otrzymuje rodzinne w wysokości ok 330zł maż zarabia tysiąc złotych ,dwie córki chodza do szkoły , mają tam obiady ale teraz są ferie i nie mogą chodzić na obiad, caritas bedzie czynny po feriach, mam zadłużone światło na dniach pewnie przyjadą odłączyć, niema już wyjścia, dlatego proszę o pomoc.
Nie mam stałego dostępu do internetu korzystam w bibliotece więc na maile odpowiadam po dłuższym czasie .
Edytor zaawansowany
  • nioma 22.02.11, 14:28
    warto przeczytac regulamin, kilka postow zanim sie samemu cos napisze.
    A wiec do rzeczy: prosze zebrac komplet dokumentow, ktore potwierdza pani sytuacje (zaswiadczenia z mopsu, urzedu pracy itp itd - jak rozumiem, pani nie pracuje ale pewnie ejst zarejestrowana w Urzedzie Pracy?) i te dikumenty przeslac mailem do bj32@gazeta.pl
    To jest moderatorka tego forum, ona pani danych nie ujawni, o to sie prosze nie martwic.
    Czy jest szansa, zeby ktos panstwa odwiedzil?
    Jesli mieszkacie pod Warszawa, to czy myslala pani o sprawdzeniu bankow zywnosci na terenie Warszawy?
    Do dostawcy pradu nalezy zaniesc podanie z prosba o rozlozenie zaleglosci na raty wraz z uzasadnieniem, ze znalezliscie sie panswto w trudnej sytuacji, mozna tez sprobowac wystapic do MOPSu o celowke.

--
    ...
    bridelle
  • mamaoskarka1 22.02.11, 16:06
    Witam ponownie, na pewno wyśle wszystkie dokumenty jeszcze dzisiaj do Pani moderator, to forum poczytuje od dłuższego czasu jednak sama jakoś nigdy nie prosiłam o pomoc,ja nie pracuje natomiast od dłuższego czasu jestem zarejestrowana w urzędzie pracy ,niestety bez prawa do zasiłku,Nie ma problemu jeśli chciałby nas ktoś odwiedzić jestem teraz całymi dniami w domku z uwagi na to ze są ferie dzieci nigdzie nie wyjechały i synek trochę choruje.Jeśli chodzi o banki żywności w Warszawie to nie bardzo mam jak tam się dostać ,ponieważ nie bardzo mam z kim dzieci zostawić a poza tym , popsuła nam się spacerówka i wszędzie tzn, na szczepienia i do lekarza nosze małego na rekach nie mam na razie szans na kupienie nowej wiec musimy sobie tak radzić. Do dostawcy prądu pisałam podanie ale niestety rozstało odrzucone, ponieważ podlegamy pod elektrownie w Wołominie a oni jak rozkładają na raty to od razu chcą zakładać licznik przedpłatowy na który mnie nie stać, nie mam pieniążków aby wykupić sobie abonament z góry.Jeśli chodzi o mops to złożyłam podania o celówkę i zasiłek okresowy jednakże możemy go otrzymać dopiero w ok 25 marca bo fundusze na luty już zostały rozdane.
  • mamaoskarka1 22.02.11, 16:56
  • claudel6 22.02.11, 19:05
    dziewczyny, to juz druga osoba, ktora prosi o zywnosc (wczesniej puchatka29). jesli sytuacja sie potwierdzi, to moze zrobimy jakas mala zbiorke i wyslemy paczki z zywnoscia?
    jesli bylyby jakies chetne, by sie dolozyc, to ja ew. moge sie tym zajac..
  • kogosia 22.02.11, 19:42

-- jesli się potwierdzi sytuacja to coś dorzuce tez
  • nioma 22.02.11, 19:50
    po potwierdzeniu sytuacji jak najbardziej
    autorku watku> mozesz podac czy mieszkasz daleko od Warszawy?
    --
    ...
    bridelle
  • aawitt 22.02.11, 20:16
    napisz gdzie mieszkasz, ja też pod Warszawą, mogłabym wam pomóc, mam trochę rzeczy po dzieciach aawitt23@gmail.com
  • aawitt 22.02.11, 20:16
    napisz gdzie mieszkasz, ja też pod Warszawą, mogłabym wam pomóc, mam trochę rzeczy po dzieciach aawitt23@gmail.com
  • mamaoskarka1 23.02.11, 08:37
    Witam wszystkie mamy, mieszkam w podwarszawskich Markach, do Warszawy w sumie mam nie daleko, wczoraj wysłałam dokumenty do Pani bj ale nie wiem czy doszły bo nie mam na razie żadnego potwierdzenia podejrzewam ze Pani moderator ma mnóstwo pracy i dlatego, mogę wysłać jeszcze raz te dokumenty innej mamie może Pani nioma chciałaby je zobaczyć ?
    Dzisiaj na szczęście otworzyli sklep gdzie robię zakupy na tzw.kreskę więc mam co dać dzieciaczkom jeść, mam nadzieję ze do końca tygodnia przyjdzie rodzinne to po oddaniu długu w sklepie zostanie parę groszy na życie. Jeszcze dzisiaj idę do jednej pani pomóc w sprzątnięciu po remoncie zawsze parę grosików będzie. Dzisiaj będę mogła szybciej odpowiadać na forum bo przyjeżdża kuzynka ze swoim laptopem bo ma jakieś egzaminy i zostanie u nas do piątku, ciesze się że ona przyjedzie bo udało jej się sprzedać kilka moich ubrań i torebkę więc przywiezie za te rzeczy pieniążki, a poza tym zawsze kupuje dzieciom słodkości i przywozi mnóstwo jedzenia w słoikach wiec nie jest dla nas ciężarem a wręcz przeciwnie.
    Drogie Mamy jeśli miałybyście jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.
    Pani nioma czy mogę wysłać Pani te dokumenty na @ ?
  • nioma 23.02.11, 08:40
    aawitt> gdybys jechala z paczka to chetnie spotkam sie na terenie Warszawy i cos doloze od siebie dla dzieciakow. Napisz prosze tu lub na forum.

--
    ...
    bridelle
  • claudel6 23.02.11, 12:24
    aawitt, ja moge Ci przelac troche pieniedzy, zebys kupila cos do jedzenia. daj znac, czy chcialabys sie tego podjac i ew. napisz na priv nr konta
  • missmiriam1 23.02.11, 14:43
    Dajcie znać, gdyby ktoś robił zakupy, dorzucę się troszkę.
    --
    forum.gazeta.pl/forum/w,615,118434779,118434779,jestem_zalamana_bieda_ktora_widze.html
    From nowhen to nowhere
  • nioma 23.02.11, 14:50
    a moze zakupy przez internet zrobimy?
    mozna na szybko zrzutke zarzadzic i cos kupic?
    --
    ...
    bridelle
  • aqua696 23.02.11, 14:06
    Witam
    Czy maz ma rente powypadku??
    Czy na czas procesu macie zabezpieczenie od pozwanego??
    Czy Ty masz ywchowawczy??
    Corki maja od wrzesnia stypendium?
    Moze napisz w jakim zawodzie pracowalas, lub gdzie i jakiej pracy szukasz?? Moze ktoras z dziewczyn w wawrszawie bedzie wiedziala cos i da ci znac.
    Z tego co kojarze w Markach sa centra handlowe, wiec nie jest to pustkowie.
    Jakie macie zasilki z MOPS??
    Macie dodatek mieszkaniowy??
    Kredyt mozecie renegocjowac z uwagi na wypadek meza.
    Z energia to jak ja rozmawialam to przedplatowe zakladali za free, choc moze to zalezy od firmy dostarczajacej prad.
    --
    1% dla Rodgera na rehabilitacje i leczenie
    Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi KRS 0000144665. Konieczne w dopiski informacje uzupelniajace- cel szczegolowy 1%- dla RODGER ZYRO
    Dzieci potrzebują miłości - szczególnie wtedy gdy na nią nie zasługują. /Henry David Thoreau/
  • mamaoskarka1 23.02.11, 14:34
    Witam, już odpowiadam na pytania.
    Niestety renty po wypadku mąż nie ma nawet zwolnienie na którym był 6m było nie płatne ponieważ całe to zdarzenie miało miejsce jak mąż był jeszcze na okresie próbnym i nie miał umowy wiec powiedziano nam że nic Mu się nie należy.
    Zabezpieczenia od pozwanego tez nie mamy nie było nas stać na adwokata a nikt z osób u których zasięgaliśmy porad nie poinformował nas o zabezpieczeniu.
    Ja niestety nie mam wychowawczego ponieważ nie pracowałam przed porodem, jak pisałam wcześniej przed tym pobiciem wiodło nam się w miarę dobrze ,mąż miał dobra pracę pracował jako elektromechanik i zarabiał b.dobrze, mogliśmy odłożyć co nieco nawet na czarną godzinę, dlatego też zdecydowaliśmy się na trzecie dziecko ,i ta godzina niestety wybiła.Po pobiciu i powrocie ze szpitala nie mieliśmy żadnych dochodów więc żyliśmy z oszczędności , potem sprzedaliśmy auto, ja poszłam do pracy na noce do piekarni żeby dorobić trochę ale po miesiącu dostałam skurczy i krwawienia i musiałam zrezygnować.
    Ze stypendium to było tak że tylko starsza córka dostała stypendium na odzież i książki bo młodsza chodzi do zerówki i nie obejmowało ją stypendium bo jest ono przydzielane tylko w klasach 1-3 .
    Wcześniej pracowałam w hipermarkecie Carrefour na Głębockiej ale umowa mi się skończyła i już nie przedłużyli, teraz nie mogę iść do pracy na cały etat ponieważ nie mam z kim zostawić rocznego synka, niema w okolicy żłobka a na nianię mnie nie stać .
    Rozglądam się za sprzątaniem ,odpowiadam na różne ogłoszenia, czasem uda się znależs coś na dzień lub kilka dni, wtedy kiedy są inwentaryzacje chodzę po marketach i pytam czy nie potrzeba pomocy, zwykle udaje się parę groszy dorobić.
    Z Mops złożyłam o celówkę i okresówkę ale powiedziano mi ze dostane dopiero ok 25 marca ponieważ na luty pieniądze są już rozdane. Stałych zasiłków nie mamy żadnych tylko rodzinne.
    Dodatku mieszkaniowego nie mam nikt mi nigdy o tym nie mówił nie wiedziałam że mi się należy i mogę się starać jakby mogła mi pani trochę podpowiedzieć w tej kwestii to byłabym wdzięczna.
    Wiem że możemy renegocjować raty,napisaliśmy podanie i bank zmniejszył nam raty pod warunkiem ze będą spłacane w terminie.
    A jeśli chodzi o licznik przedpłatowy to tak zakładają za free ale trzeba najpierw wykupić sobie abonament z góry na co niestety nie mamy pieniędzy.
  • nioma 23.02.11, 14:43
    mamooskarka> mam nadzieje, ze odezwa sie w watku mamy, ktore dokladnie wiedza co i jak z dodatkiem mieszkaniowym i podpowiedza Ci jak i gdzie nalezy go zglosic.
    A czy Twoj maz jest w stanie zostac z dzieckiem gdybys miala jakas prace czy jego stan zdrowia na to nie pozwala?
    W Markach jest sporo domow, z bogatymi wlascicielami, moze udaloby sie tam jakies stale sprzatanie/prasowanie znalezc? Odprowadzanie/przyprowadzanie dzieci ze szkoly...
    Tak glosno mysle: ogloszenia przy szkolach, moze w zakladach kosmetycznych/fryzjerskich? Moze znasz kogos kto pracuje w takim miejscu gdzie przewija sie duzo ludzi i ewentualnie moglby Cie reklamowac?
    W M1 jest tez chyba kino, dowiedz sie czy nie potrzebuja do sprzatania na noce. Moja kolezanka tak znalazla prace w Warszawie w Cienema City.

Ile kosztuje taki minimalny abonament jaki trzeba wykupic?

--
    ...
    bridelle
  • mamaoskarka1 23.02.11, 15:34
    Tak mój mąż może zostać z dziećmi na pewno sobie poradzi,szukam różnych ogłoszeń o sprzątaniu i innych pracach, ale zwykle są to zajęcia na dzień lub dwa, ale dobre i to .

A jeśli chodzi o ten licznik to niema jako takiego abonamentu tylko wykupuje się chyba jakąś ilość kw ale nie jestem pewna. Wiem że żeby licznik po założeniu zadziałał to trzeba taki kupon kupić z kodem i ten kod wbija się do licznika i ile tam kilowatów na tym kodzie jest tyle świeci się światło.
  • aqua696 23.02.11, 15:05
    Napisalas iz prze wypadkiem mial dobra prace, a teraz ze na okres probny??
    Moze niech wypowiedza sie dziewczyny ale w takim momencie chyba choc na jakis czas nalezal mu sie platne zwolnienie, dwa mial skladki wiec o rente moze sie ubiegac bez problemu...
    Roczne dziecko rozumiem ze ciezko zalatwic opieke, ale nie niemozliwe, chyba teraz beda nabory do zlobkow, a moze ty wez do siebie jako niania dziecko..zawsze to juz dochod.
    Dodatek mieszkaniowy-idziesz do zadzadcy budynku, on wypelnia ci dokumenty i napewno wie gdzie w markach skladasz dokumenty..to bedzie bardzo duze odciazenie w oplatach..szkoda bo to pewnie zapobieglo by dlugowi z pradem.
    Rozumiem iz podanie zlozylas w MOPS.
    Podjedz do miasta do Caritas, banku zywnosci..malucha mozesz wziasiac za raczke...wez plecak aby moc zapakowac.
    Dwa jesli mialas umowe o prace w ciazy to po prostu bylas w okresie ochornnym i po zwolnieniu moglas strac sie o zasilek macierzynski...
    W warszawie jest stowarzyszenie klon, zapewne poinformuja cie gdzie za darmo mozesz otrzymac pomoc prawna i udaj sie warto.
    Powodzenia..jak cos to pytaj.

--
    Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi KRS 0000144665. Konieczne w dopiski informacje uzupelniajace- cel szczegolowy 1%- dla RODGER ZYRO
    Dzieci potrzebują miłości - szczególnie wtedy gdy na nią nie zasługują. /Henry David Thoreau/
  • mamaoskarka1 23.02.11, 15:19
    Tak napisałam, bo była to taka dosyć skomplikowana sytuacja, całe to zdarzenie miało miejsce akurat w chwili kiedy mąż zmieniał pracę ,co prawda ta w której pracował wcześniej nie była najgorsza wiodło nam się dobrze, zdecydowaliśmy się na trzecie dziecko i już wiedzieliśmy ze jestem w ciąży dlatego maż zdecydował się na zmianę a poza tym kończyła mu się już umowa i zawsze warto zmienić na coś lepszego ,w nowej pracy miał dostać lepsze stanowisko no i lepszą pensję, i pobicie miało miejsce jak mąż pracował chyba tydzień w tej nowej.
    A jeśli chodzi o dodatek to na pewno się dowiem wszystkiego i złoże podania
    Dziekuje za info.
    Tak złożyłam już wszystkie podania w MOPSie. A caritas będzie czynny dopiero po feriach dowiadywałam się w parfii.
  • pierwsze-wolne 23.02.11, 14:32
    Odezwij się.
    --
    Psy maja właścicieli - koty mają personel wink
  • mamaoskarka1 23.02.11, 14:39
  • hugo43 23.02.11, 15:09
    jakies ubranka dla chlopca bym znalazla,moge przywiezc,bo mieszkam blisko,w ząbkach.prosze o odpowiedz na gazetowego.
  • mamaoskarka1 23.02.11, 15:37
  • mamaoskarka1 23.02.11, 15:39
    We wtorek idę na rozmowę, godziny mi jak najbardziej odpowiadają dziewczyny trzymajcie kciuki proszę. Mam nadzieję że sie uda.
  • nioma 23.02.11, 15:46
    trzymam z całej sily!!!
    a tutaj znalazlam o dodatkach, zobacz, moze sie przyda:
    bip.marki.pl/pl/bip/jednostki_samorzadowe/pomoc_spol/druki/06

--
    ...
    bridelle
  • mamaoskarka1 23.02.11, 16:13
    Na pewno się przyda powoli zaczynam kompletować dokumenty. A wie Pani może czy Bj otrzymała moje maile z pismami?
  • bj32 23.02.11, 16:32
    Uprzejmie donoszę, ze całą stertę dokumentów otrzymałamsmile
    --
    Tum podex carmen extulit horridulum.
    napisz maila w tej sprawie na forum@agora.pl by Dzieneusz
  • claudel6 23.02.11, 17:16
    dziewczyny, jesli sie dorzucicie, to moge zrobic zakupy przez internet.
  • mamaoskarka1 24.02.11, 11:52
    Witam wszystkie mamy, i mam prośbę może któraś z mam miała by jakieś syropki na kaszel i kropelki do noska dla rocznego dziecka, mój synek złapał ropne zapalenie gardła wczoraj byliśmy u pediatry ,dostaliśmy antybiotyk w którego zakupie zaoferowała nam pomoc jedna mama, ale mam przepisane tez inne syropki na które na razie nie mam pieniążków ,może ktoś kupił i są mu nie potrzebne a nadaja się dla malucha. Będę bardzo wdzięczna .
  • mamaoskarka1 24.02.11, 11:53
    Mam recepty bo jeszcze nie wykupiłam dopiero dzisiaj wykupie. moge wysłać do Blanki ,jeśli trzeba
  • vannessa 24.02.11, 13:13
    witaj, napisz jakich syropków potrzebujesz, postaram się pomóc, pozdrawiam
  • mamaoskarka1 24.02.11, 19:49
  • vannessa 24.02.11, 21:06
  • bj32 24.02.11, 13:44
    Wiem, ze jest jakaś opcja na zapłacenie leków aptece przez internet na zasadzie: apteka bierze receptę, dostaje przelew netem, wydaje leki.
    Próśb o "jakieś" leki absolutnie nie umieszczamy. Ani ofert z serii "oddam D3".
    Wiecie Przed użyciem zapoznaj się" i tak dalej, ale to leki i w żadnym wypadku nie wolno na forum. Choćby to była witamina C.
    --
  • mamaoskarka1 24.02.11, 19:48
  • magdalech 24.02.11, 13:47
    Mamo Oskarka odezwij sie do mnie na maila bo ja nie wiem czemu nie moge do Ciebie wyslac wiadomosci...j
    pozdrawiam
    --
    tata do Roksi-jesteś gruba wink
    Roksi -nie jetem guba! jetem Roki Lech!
  • mamaoskarka1 24.02.11, 19:51
  • margarita-2 24.02.11, 14:50
    Napisz mi, jakich syropkow potrzebujesz na gazetowego.
  • hugo43 24.02.11, 16:38
    mamo oskara!odpisalam wczoraj,prosze sprawdz poczte!
  • mamaoskarka1 24.02.11, 19:58
  • aqua696 25.02.11, 00:03
    Do noska mozna sol morksa lub sol fizjologiczna takim maluchom jak i wogole doroslym spora czesc laryngologow z sercem nie poleci innym kropli...
    Moze inhalacje nawet z soli iwonickiej...maluszek w ramach zabawy chwile wytrzyma pod recznikiem..
    --
  • mamaoskarka1 25.02.11, 08:40
    A mogłaby mi pani coś bliżej napisać o tych inhalacjach, bo nie mam pojęcia ja to zrobić .A może ułatwiłoby to małemu oddychanie.
  • aqua696 25.02.11, 10:23
    Do miski wlewasz goraca wode, i rozpuszczaszw niej sol iwonicka, mozna dodac kropelki ulatwiajace oddychania z olejkow, albo olbas, lub cos w ten desen.
    Przykrywasz miske recznikiem..
    Jak woda bedzie miala z 60stopni- niektore dzieci wytrzymuja z goraca woda-siadasz i tulac dzieciaczka wkladacie glowy pod recznik, i chwile oddychacie, bardzo rozgrzewa, i przeczyszcza drogi oddechowe.
    W pokoju gdzie jest maluch mozesz na kaloryferze postawic miseczke z kroplami olejkow, lub tak zwany kominek..z swieczka, mozna dodac do nawilzacza tego wiszacego na kaloryferze.
    Jak moj byl maly sklaplalam pieluche tetrowa i wilgotna wieszalam na lozeczku.
    I oklepywanie przy kazdej okazji.

--
  • vannessa 25.02.11, 04:04
  • mamaoskarka1 25.02.11, 08:38
  • claudel6 25.02.11, 17:22
    moi znajomi robią przegląd ciuszków, coś może się znajdzie dla dzieci
  • mamaoskarka1 25.02.11, 19:11
  • mamaoskarka1 25.02.11, 22:22
    P
  • mamaoskarka1 25.02.11, 22:23
  • vannessa 26.02.11, 07:33
    napisalam na @, pozdrawiam
  • jakikato 26.02.11, 09:29
    Nie mam stałego dostępu do internetu korzystam w bibliotece więc na maile odpow
    > iadam po dłuższym czasie .

Ktora biblioteka w Markach jest czynna do 23,00 ?? Troche dziwne te godziny w ktorych korzystasz z neta.......mozesz to wytłumaczyc?
  • mamaoskarka1 26.02.11, 11:07
    w Markach na ulicy Lisa Kuli przy przedszkolu a kilka ostatnich dni jest u mnie kuzynka ze swoim laptopem, i dlatego mogę pisać częściej, niestety w niedzielę wieczorem już wyjeżdża i nie będę miała już stałego dostępu do internetu. Pisałam o tym gdzieś w innym swoim poście.
  • hugo43 26.02.11, 17:02
    mamo oskarka!na forum marki ktos chce oddac spacerowke,wy chyba potrzebujecie?
  • mamaoskarka1 26.02.11, 19:03
  • mamaoskarka1 26.02.11, 19:20
    Chciałam napisać, że bardzo dziekuję wszystkim mamą za okazaną nam pomoc , za równą tą na która składają się dobre rady ,podpowiedzi i miłe słowa, jak i rzeczową serdecznie dziekuję P. Magdzie która wczoraj zrobiła nam ogromną niespodziankę odwiedzając nas z wielllkimi zakupami, no i super wózeczkiem.Pani Monice za wszystko co dla nas zrobiła, za antybiotyki, za ofertę pracy, za caritas, i za jedzenie bardzo dziękujemy. Pani vannessa za pomoc w zakupie potrzebnych lekarstw dla synka. Wszystkim mamą które zadeklarowały wysyłkę również serdecznie dziękujemy.
    Pisze ten post ponieważ tak sobie pomyślałam że chciałabym zawiesić pomoc dla nas, na dzień dzisiejszy mam jedzenie, antybiotyki,lekarstwa i wszystko to co w tej chwili potrzebne nam do życia. Dzięki Wam pomocne emamy mogę spać spokojnie bo wiem że moje dzieci mają na następny dzień jedzenie, i ze nie poszły głodne spać .Tak myślę ze pewnie są inne potrzebujące dzieciaczki którym przyda się Wasza ogromna pomoc.
    Mam tylko ogromna prośbę proszę trzymajcie kciuki za mnie we wtorek bo idę w sprawie pracy i modlę się aby się udało.

Jeszcze raz serdecznie DZIĘKUJEMY bez Was chyba nie dalibyśmy rady.
  • marps 01.03.11, 18:55
    Mamaoskarka1, mapisałam na maila gazety.
  • bj32 11.03.11, 09:52
    forum.gazeta.pl/forum/w,229,123099169,123099169,Potrzebna_pomoc_dla_dzieci_.html
    Mało, że spamujesz, to jeszcze pod innym nickiem. To miało na celu co? Żeby nikt nie wiedział, że prosisz jeszcze gdzieś indziej o pomoc? Wiesz, jakie to robi wrażenie? Jakbyś miała w planach czerpać jak największe korzyści z forum, ale tak, żeby się dziewczyny przypadkiem nie zorientowały, ile faktycznie otrzymujesz... Przykre, bo mam wrażenie, że tym pomysłem zawiodłaś dziewczyny, które Ci pomogły...
    --
  • nioma 11.03.11, 10:47
    o, to jednak nic sie nie zmienilo? pracy nie ma , jedzenia nie ma i ubranek tez nie?
    post na innym forum jest z 10/03/11
    nawet tekst niezmieniony:

Mieszkamy pod Warszawą otrzymuje rodzinne w wysokości ok 330zł maż zarabia tysiąc złotych ,dwie córki chodza do szkoły , mają tam obiady ale teraz są ferie i nie mogą chodzić na obiad, caritas bedzie czynny po feriach

Ferie sie dawno skonczyly....

--
    ...
    bridelle
  • bj32 11.03.11, 10:48
    szukaj.gazeta.pl/forumSearch.do?&s.sm.query=marczanka2Smutne.
    --
  • nioma 11.03.11, 10:54
    Forum siedlce:

forum.gazeta.pl/forum/w,262,123099264,123099264,Potrzebna_pomoc_dla_dzieci_.html

Na forum Ząbki to marczanka szuka pomocy dla rodziny i nawet potwierdza sytuacje, ze tam byla: forum.gazeta.pl/forum/w,97,122693811,122693811,Potrzebna_pomoc_dla_dzieci_.html

rozdwojenie jażni?

--
    ...
    bridelle
  • nioma 11.03.11, 10:56
    Forum Ciechanow, marczanka 2 pisze:

Hej kochani, odwiedziłam dzisiaj osobiście P.Agnieszkę u nich w domku, poznałam dzieciaki milutkie i fajniutkie dziewczynki no i chłopiec sliczny mały łobuziak Oskar, obejrzałam jak mieszkają i co mają no i w najlepszym stanie jest kuchnia, szafki sie trzymają jakoś, wiem ze mają popsutą płyte gazową (nie wiem jak to się nazywa fachowo chodzi mi o taką płaską którą montuje się w dziurze w blacie na gaz propan butan) ale w pokojach jest już gorzej przydałoby się odmalowac ściany, położyc jakiś dywan wstawić kilka jakiś lepszych mebli te co mają to sama nie pojmuję jak się jeszcze trzymają, zawiesić firany, zasłony. W pokoju dziewczynek nie ma łóżka tylko dwie takie drewniane częsci od innego łóżka z materacem i na tym śpią, przydałaby się komoda na ubranka, jakaś szafa bo ta którą mają to ledwo stoi. Wiem że wczoraj jakaś Pani z dobrym serduszkiem przywiozła biurko i krzesełko stoi ono juz w pokoiku i dziewczynki odrabiają przy nim lekcje, dostały też ubranka ,zabawki, puzzle, i mnóstwo innych rzeczy które na pewno bardzo im sie przydadzą, za co serdecznie tej Pani dziękują. Kochani weszłam tez do łazienki i tam też nie jest najlepiej, przydałaby się jakaś szafka łazienkowa, może półeczka, no i mam prośbe głównie do pań ,poniewaz popatrzyłam po półkach i nie znalazłam żadnycch kobiecych kosmetyków jedynie jakiś krem do rąk, jeśli miał by Pani jakieś kosmetyki których nie używają, kolorowe lub pielęgnacyjne, podpaski, perfumy etc. to p.Agnieszce na pewno się przydadzą. Podczas odwiedzin mimochodem spojrzałam do lodówki , no i niestety zauważyłam że zapasy się skończyły, ale nie pytałam o szczegóły , bo sama na razie pomóc w tej kwestii nie moge ale jeśli ktoś mógłby zrobic zakupy to byłoby super. A tak w ogóle to mam propozycje czy sa jakieś chętne osoby, które byłby zainteresowane pomoca tej rodzince na dłuższą mete tzn, do czasu aż staną na nogi. Jeśli będzie ktoś chętny to super

--
    ...
    bridelle
  • nioma 11.03.11, 11:03
    zaspamowane sa wszystkie mozliwe fora: Piaseczno, Zielonka, Pruszkow, mazowieckie....
    --
    ...
    bridelle
  • anka7961 11.03.11, 19:55
    > Forum Ciechanow, marczanka 2 pisze:

> Podczas odwiedzin mimochodem spojrzałam do lodówki

Dobre big_grin Ale lepiej brzmiałoby "gdy przechodziłam obok lodówki, to drzwiczki same się otworzyły..."
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/b4efb997c4.png
  • mamaoskarka1 11.03.11, 11:02
    Witam wszystkie mamy, i chce sie od razu wytłumaczyć, ze nie ja rozesłałam te posty, to pewna osoba która chciała nam pomóc, tez mieszka w Markach, była u nas kilka razy, pomogła przywiozła ubranka po swoim synku i zabawki, to ona odpowiada na maile w razie pomocy i ją organizuje, za co jestem jej wdzięczna, Wszystkim mamą na pomocnych podziękowałam za pomoc jaka tutaj otrzymałam, bo w tamtym okresie nie dałabym rady bez was. Nie chce nikogo oszukać ani nic podobnego nie miałam pojęcia ze ta osoba w tylu miejsca napisała to ogłoszenie, myślałam ze organizuje coś sama bez rozsyłania tych postów, Ja dzisiaj mam dostęp do internetu do 14 i postaram się to wszystko wyjaśnić , wiem ze poczułyście sie oszukane lub naciągnięte. Zresztą odwiedziły nas dwie emamy P.Monika i drugiej osoby znam tylko nich to jest hugo prosze ich zapytać że naprawdę nie kłamie . Przepraszam za zamieszanie.Zaraz poprosze tę osobe aby tego więcej nie robiła i poprosze aby wyjasniła to tutaj na pomocnych emamach .
  • nioma 11.03.11, 11:05
    wypadaloby, skoro ta osoba pisze w postach: jestem mamą....
    nawet tresci nie zmienia, nadals a ferie i przerwa w dozywianiu....
    a co z praca? bylas na rozmowie?
    --
    ...
    bridelle
  • nioma 11.03.11, 11:06
    widze, ze nick marczanka2 jest obecny na forum, to moze zaraz pojawi sie ciekawa wypowiedz...
    --
    ...
    bridelle
  • mamaoskarka1 11.03.11, 11:14
    może mi Pani napisać jak wyszukuje sie te posty napisane przez marczankę 2? Chciałam napisać tam tak jak już na kilku innych żeby nie odpowiadano na te posty. Ale nie umiem odszukać .
  • nioma 11.03.11, 11:19

poprawej stronie jest okienko z niebieskim przyciskiem Szukaj
    w okienko nalezy wpisac nick: marczanka2 i kliknac
    z tego co widze, marczanka 2 jest w tej chwili zalogowana na naszym forum, wiec moze wystarczy wyslac do niej maila?
    z pomoca jest tak, ze im bardziej przejrzyscie tym lepiej.
    jesli marczanka2 zaklada na gazecie konto tylko po to zeby mnozyc watki z prosba o pomoc to nie wyglada dobrze. moim zdaniem.
    jesli na niektorych forach pisze w pierwszej osobie, to tez nie wyglada dobrze.
    jesli 10 marca wkleja post i pisze o dzieciach pozbawionych obiadow bo sa ferie, to wyglada juz naprawde kiepsko...
    Nie wiem kim jest marczanka2, czy postacia wirualna czy rzeczywista, jesli rzeczywista, to najpierw powinna pomyslec a potem dzialac.

--
    ...
    bridelle
  • mamaoskarka1 11.03.11, 11:25
    Dziękuje, już widzę, zaraz na pozostałych postach napisze wyjaśnienie. Po przeczytaniu kilku tych postów zauważyłam ze marczanka 2 skopiowała moje słowa z pomocnych i je właśnie wysyłała abo pisała coś od siebie być może dlatego wygląda to tak jakby pisała w dwóch osobach, i tak jak Pani im bardziej przejrzyście tym lepiej, ja nie chce nikogo oszukać ,jeśli ma pani ochotę i czas to zapraszam na kawę,chce to wszystko wyjaśnić, napisałam już wiadomość do tej Pani z prośbą o kontakt telefoniczny. A Was pomocne mamy bardzo przepraszam za zamieszanie .
  • nioma 11.03.11, 11:28
    Dziekuje za zaproszenie na kawe ale nie skorzystam.

Co mamooskarka z praca? Bylas na rozmowie?
    --
    ...
    bridelle
  • bj32 11.03.11, 11:23
    No to wielka szkoda, że owa pani Monika nie raczyła się odezwać tutaj, za to wszystkie fora z okolic Warszawy zaspamowała. Ciekawe, ze na samej Warszawie nic się nie pojawiło, bo rozrzut spory: gdzie Piaseczno, a gdzie Zielonka?

Nigdzie nie napisałam, że kłamiesz. Tylko, widzisz... Jeśli pomoc idzie do Ciebie z kilku/kilkunastu forów, to skąd wiadomo, czy nagle nie masz 40 kilo makaronu i czterech szaf ciuchów dla dziecka oraz nie zostałaś przysypana toną kosmetyków?
    Zresztą tamte fora nie są ogłoszeniowe i organizujące pomoc... Dziwne to wszystko zwyczajnie.

Dodam, że równie dziwnie pisze owa niewiasta o przypadkowym zerknięciu do lodówki... Byłam u kilku potrzebujących i do głowy mi nie przyszło grzebać po szafkach i lodówce. No, ale to mi. Ona widocznie była szalenie zainteresowana kończącym się jedzonkiem...
    --
  • nioma 11.03.11, 11:25
    bj> nick marczanka jest online na naszym forum, moglaby sie ta osoba odezwac i napisac co i jak.

--
    ...
    bridelle
  • mamaoskarka1 11.03.11, 11:28
    Kurcze ale jak wpisuje tam marczanka 2 to są tylko moje posty z wyjaśnieniem chyba coś żle robię .
  • nioma 11.03.11, 11:30
    zadzwon do marczanki albo jej maila napisz.
    wiesz, posty sa na wszelkich mozliwach forach, marczanka2 zbiera tez pieniadze na rachunek za prad na prawie 1400zł (swoja droga skad tak wysoki rachunek? my przez dwa lata tyle placimy)
    --
    ...
    bridelle
  • mamaoskarka1 11.03.11, 11:36
    Napisałam juz wiadomość, z prośba o kontakt, a jeśli chodzi o rachunek to jest to rozliczenie z 6 miesięcy zimowa porą dogrzewamy się prądem bo nie zawsze starczało na butle, i przez pół roku się nazbierało . A pracę zaczynam od 25 marca. Sama już nie wiem jak mam wytłumaczyc z jednej strony osoba ta chciała dobrze a z drugiej jak patrzeć na to z boku to wychodzi ze jestem jakąś kłamczuchą. Czekam na telefon od marczanki .
  • bj32 11.03.11, 11:38
    Może wyrównanie? Przy, na przykład, ogrzewaniu na prąd? To jeden z powodów, dla których wróżbami z energetyki się nie przejmuję, tylko łażę co miesiąc ze stanem licznika.

No, mam nadzieję, że Marczanka się odezwie, ale nie po to, żeby zbierać kasę...
    --
  • bj32 11.03.11, 11:34
    Wyżej podałam link do wyszukiwarki z wklepaną marczanką. Po prostu sobie w to wejdź.

A koleżanka Marczanka, skoro nas czyta - to może by się odezwała, co? Bo wygląda całość troszku smrodliwie i głupio by było, gdyby Mamaoskarka zebrała w ucho za czyjąś bezmyślność i spam...
    --
  • nioma 11.03.11, 11:40
    Ja nie twierdze ani nie sugeruje mamooskarka, ze jestes klamczuchą. Chodzi tylko o to, ze czasami nieprzemyslanym postepowaniem mozna komus zaszkodzic.
    Jak sama zobaczylas, w necie jest mnostwo ludzi z dobrym sercem, chcacych pomagac. Ale taki spamowy atak na wszystkich mozliwych forach wyglada nieciekawie. Delikatnie mowiac. Nikt nie powinien za Twoimi plecami robic takiej akcji, rozsylac posty, zbierac pieniadze.... bo jesli te posty sa na wszelkich mozliwych forach to nawet nie ma pozniej mozliwosci aby informowac rzetelnie o efektach zbiorki.
    --
    ...
    bridelle
  • mamaoskarka1 11.03.11, 11:46
    Ja nie mówię że tak Pani mówi tylko ja sama widzę jak to wygląda, odpisałam na te posty chyba wszędzie że proszę o nieodpowiadanie na ta prośbę. Nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić. Ja na prawdę nie wiedziałam że aż tyle tych ogłoszeń jest nie mam stałego dostępu do internetu i tylko sporadycznie mogę zerknąć.
  • bj32 11.03.11, 11:47
    Obrotna kobitka:
    gumtree;
    smyki.pl...
    Ciekawe, gdzie jeszcze.
    Marczanka! Odezwij się! Hallo!
    --
  • mamaoskarka1 11.03.11, 11:52
    Kurczę już sama nie wiem co mam zrobić czy napisać ,płakać mi się chce.
  • nioma 11.03.11, 11:57
    skontaktuj sie z nia i pwoiedz, zeby przestala zamieszcza taka ilosc ogloszen, ze Ci szkodzi i stawia w zlym swietle.

--
    ...
    bridelle
  • mamaoskarka1 11.03.11, 12:06
    Tak zrobię , i jeszcze raz przepraszam za zamieszanie nie chce nikogo wykorzystać , nasza sytuacja powoli się wyjaśnia, wychodzimy na prostą, nie jest jakoś super ale są szanse na to aby wyprostować wszystko, wczoraj odbywała się ostatnia rozprawa w sprawie męża pobicia i tamten dostał karę rok więzienia w zawieszeniu na 3lata, dodatkowo nawiązkę na rzecz męża w wysokości 5 tysięcy które musi wypłacić w ciągu 6 miesięcy.Wyrok nie jest jeszcze prawomocny i myślę że tamten będzie się jeszcze odwoływał. Ale jesteśmy juz na dobrej drodze m.in dzięki Wam dlatego pragnę wyjaśnić tę sytuacje i przeprosić wszystkie mamy,które nam zaufały, a tamta Pani tez zapewne chciała dobrze tylko własne nie pomyślała jak to wygląda i ze wychodze w oczach innych na kłamczuche i oszusta.
  • marczanka2 11.03.11, 13:09
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • ab-nega 11.03.11, 16:27
  • green_land 12.03.11, 14:23
  • bj32 12.03.11, 14:29
    Jak poczytasz uważnie Regulamin, to nie będę musiała kasować twoich postów. Będzie mi szalenie miło.
    --
  • green_land 12.03.11, 18:37
    No właśnie czytałam i dalej nie wiemsmile Bądź łaskawa mi wytłumaczyć.
  • bj32 12.03.11, 18:43
    forum.gazeta.pl/forum/0,62499,2476645.html
    --
  • green_land 12.03.11, 18:55
  • mima-mima 12.03.11, 16:36
    dziewczyny, widzę, że całkiem niefajnie zrobiło się na forum. Z forum Marek wiem, że marczanka2 umieszczała posty z pomoca na innych forach. Ja jestem w kontakcie z mamąoskarka1 i wiem, że ta rodzina jest potrzebująca. Wczoraj zawożąc im ubrania i bieżące zakupy, zakopałam sie przed ich brama w błocie i od razu otrzymałam pomoc w wyciągnięciu samochodu. Z tym rachunkeim to jest tak, że dostajemy rozliczenie za pół roku i dlatego ten rachunek był tak duży. Zresztą w załatwieniu tej sprawy pomagał przewodniczący rady naszego miasta. Ponieważ sprawa zakończyła się pomyślnie, oni sa dobrej myśli, że teraz już będzie lepiej. W domu u nich nie byłam, bo bałam się ponownego zakopania, a poza tym błoto na ulicy uniemożliwiało praktycznie przejście przez ukicę. Mogę jedynie potwierdzić, że domek mają drewniany. Jak mamaoskarka dostała od Was paczki z jedzeniem, a ja chciałam jeszcze dokupić, to powiedziała, że jej na razie wystarczy, że nie ma potrzeby, dlatego dałam jej trochę bluizek po mojej córce i troche pieluch. Wczoraj wiedziała, że ją odwiedzę lecz o nic poza jedną rzeczą dla jednej z dziewczynek nie prosiła. Była bardzo wdzięczna za pomoc. Wydaje mi się, że to niemożliwe, że marczanka i mamaoskarka to te same dziewczyny. Nie wiem, po czym wnosicie, ja się na tych IP nie znam. Wiem, że mamaoskarka1 korzysta z netu w bibliotece w markach i czasem od siostry. Jak chcecie, to powiedzcie, w jaki sposób mam Wam potwierdzić, że mamaoskarka nie jest oszustką?

--
    http://lb2f.lilypie.com/POn4p2.png http://lbyf.lilypie.com/uLWkp1.png
  • bj32 12.03.11, 17:10
    No to mamy problem... Po pierwsze Marczanka i Mamaoskarka to *jest* ta sama osoba. Zatem tylko Ci się wydaje... W dodatku wygląda, że na jakiejś szafce też działa aktywnie [nie pytajcie mnie, skąd wiadomo, ze to ona - ktoś na jakiejś podstawie, na czym się kompletnie nie znam, to sprawdził], a twierdzenie, że jest jednocześnie panią Moniką i panią Agnieszką i sama sobie coś przywozi w formie darowizny... No cóż. Nie budzi zaufania. I nie idzie o to, że jest *oszustką*. Może jej wygodniej tak wszędzie prosić? Póki co - nikt nie twierdzi, że nie jest potrzebująca. Tylko sposób zaspokajania owych potrzeb budzi wątpliwości...
    --
  • hugo43 12.03.11, 18:39
    a na forum zabki marczanka przeprasza i informuje,ze bedzie mamie oskarka uzyczac laptopa do kontaktu ze swiatem.nic juz nie rozumiem.
  • bj32 12.03.11, 18:45
    Rozdwojenie osobowości raczej wykluczam... Bo skoro dopiero *będzie* użyczać, to nie wiem, czemu dotychczas posty szły z jednego komputera [nieistotne, czy stacjonarny, czy laptop]...
    Obawiam się, że muszę rzecz zgłosić administracji...
    --
  • green_land 12.03.11, 18:53
  • bj32 12.03.11, 19:09
    W związku z tym, że uporczywie starasz się sprowokować mnie do pyskówki, zrobimy tak: każdy Twój prowokacyjny teks będę kasować z paragrafu o pyskówkach właśnie. Jeśli to nie pomoże - zawnioskuję do administracji o udzielenie ci kolejnych kilku tygodni urlopu od forum, dobrze? Bo ja nie mam ani czasu, ani ochoty się z tobą użerać i siedzieć 20 godzin na forum wyłącznie po to, żeby pilnować, co też do skasowania spłodziłaś ty bądź któraś z podobnych ci koleżanek. To zwyczajnie nudne i czasochłonne, a ja mam ciekawsze i bardziej konstruktywne zajęcia.
    Na tym zakończę wszelkie z tobą dyskusje.
    --
  • green_land 13.03.11, 09:20
    Skoro dla ciebie proste pytanie jest "uporczywym staraniem się sprowokowania do pyskówki" to ja nie mam już nic do dodania.
  • marczanka 11.04.11, 20:04
    Witam,
    Dopiero dzis dotarlam do tego watku i zamarlam sad
    Moj nick to Marczanka a osoba ktora tu narozrabiala to Marczanka2 prosze wiec o nie mylenie mnie z ta osoba i nie wpisywanie mojego nicku. Dziekuje

bj32 napisała:

> No to mamy problem... Po pierwsze Marczanka i Mamaoskarka to *jest* ta sama oso
    > ba. Zatem tylko Ci się wydaje...
  • green_land 12.03.11, 18:40
    > Wydaje mi się, że to niemoż
    > liwe, że marczanka i mamaoskarka to te same dziewczyny
    Też bardzo bym chciała, by było inaczej.
  • mima-mima 12.03.11, 20:16
    bj, a skąd wiesz po tych IP, że to ta sama osoba? Tak łopatologicznie mi powiedz. Nie chcę niczemu zaprzeczac, tylko pytam dlatego, że ja jej pomogłam już drugi raz i chciałam systematycznie pomagać, ale teraz już sama nie wiem co dalej robić...
    Jak można sprawdzic, że jej posty były wysłane z tego samego komputera?
  • bj32 12.03.11, 20:27
    Odbierz, proszę, maila.
    --
  • mima-mima 12.03.11, 20:29
    i jeszcze, ja nie wiem, jak mogę zobaczyć IP danego postu. Jak to mozna zobaczyć?
  • bj32 12.03.11, 20:38
    Nie masz takiej możliwości. Chyba, że na forum, gdzie nie ma konieczności logowania się, jak np. forum Społeczeństwo, ktoś bez logowania pisze jako Gość:... - wtedy wszyscy widzą jego częściowe IP. Na przykład tu:
    forum.gazeta.pl/forum/w,29,123033406,123033406,Wartosc_mezczyzny.html Gość: wysoka i dalej:
    IP: *.ip.netia.com.pl
    --
  • mima-mima 12.03.11, 20:41
    To skąd Wy wiecie, że to te same IP? Ktos napisał wcześniej "jak zobaczycie Ip poprdzednich postów to wszystko będzie jasne" czy coś takiego. Ja wciąż chcę wierzyć, że to dwie różne osoby...
  • mima-mima 12.03.11, 20:47
    Ok, poprzedni post napisałam, zanim przeczytałam wiad. o mailu, już odpisałam i poprosze o odp.
  • bj32 12.03.11, 20:49
    Wiara nie ma z tym nic wspólnego. Dziewczyny mają zaufanie do administracji.
    --
  • nicola30 13.03.11, 10:26
    I jeszcze to: forum.gazeta.pl/forum/w,42644,120981741,121074020,Re_Oddam_wozek_wielofunkcyjny_mutsy.html
  • green_land 13.03.11, 21:57
    A żyła by sobie spokojnie odbierając co jakiś czas paczki, gdyby nie własna pazerność. To dobrze, że niektórzy są pazerni.
  • nioma 13.03.11, 22:15
    myslisz, ze to zadzialalo tak, ze skoro z jednego forum poplynela pomoc to dlaczego nie z innych?

--
    ...
    bridelle
  • bj32 14.03.11, 15:49
    Ja tak sądzę. Nie pierwszy to raz, że budzi się w potrzebującym postawa roszczeniowa oraz wygodnictwo. To tak, jak z możeniem się do imentu: na siedmioro dzieci jest więcej świadczeń, niż na jedno i trudniej dostać pracę, bo "się nie da z tyloma dziećmi". A tu skoro na jednym forum pomogli, a jeszcze widać, że sprawdzają, to zmieńmy nick, napiszmy, że sobie coś zanieśliśmy potwierdźmy swoją sytuację i bierzmy ile wlezie... Przykre, że szkodzi to innym.
    --
  • freestella 15.03.11, 16:21
    Jestem tu pierwszy raz ,trafiłam przypadkiem...pomogłam tej mamie ,zawiozłam jej cały bagażnik ubrań dla dzieci,trochę chemii i to co czytam teraz po fakcie bardzo mnie smuci...ja znalazłam wpis na naszym ząbkowskim forum a pokierował mnie do Marek i tam też czytałam o pomocy dla tej rodziny.Sądziłam że skoro już tyle osób zadeklarowało pomoc to może to nie jest oszustwo...Pomagałam po raz pierwszy ,w całej swej jak się okazało naiwności myślałam że robię dobrze że pomagam i takie tam...Jeżeli to wszystko prawda co czytam to jest to naprawdę bardzo przykre...
  • bj32 15.03.11, 19:40
    Jak wyglądają faktyczne potrzeby - nie wiem. Wiem tylko, że dziewczyna nadużyła zaufania wszystkich pisząc pod dwoma nickami i na kilku forach. A teraz się nie odzywa.
    Co ciekawe - wygląda, że prawie nikt z pomagających nie miał okazji wejść do domu... Tak, jakby odbierała te rzeczy na zewnątrz. Dziwne.
    Nie upieram się, że jest oszustką. Może tylko... zachciała zbyt dużo.
    --
    Jego żona spodziewa się niedługo dziecka. On też miał niedawno kontuzję. - Komentarz sportowy
  • freestella 15.03.11, 20:24
    Ja byłam u Niej w niedziele 13.03 przyznaję się że nie czytałam że dopatrzyłyście się kombinowania.....uważam że gdyby była uczciwa to w momencie jak do Niej dzwoniłam w niedzielę mogła powiedzieć że już nie potrzebuje,że dostała i lepiej oddać bardziej potrzebującym...Byłam z nią w kontakcie mailowym...przyznam że dopiero teraz odwiedzam reszte for i czytam te jej wpisy pod nickami marczanka2 i mamoskarka1.Jest to naprwadę bardzo przykre i przyznam że byłam bardzo naiwna ale jak widzę nie tylko jasad Ciekawe jak czująsięludzie którzy wpłacali pieniądze....Jeżeli jest uczciwa i nie jest naciągaczką to powinna to wyjaśnić dlaczego pisała w dwóch osobach......
  • bj32 15.03.11, 20:45
    To tak nie działa. Obserwuję zjawisko, że ktoś ma straszne opory, żeby poprosić, a potem, jak dostanie pomoc - wpada na pomysł, żeby poprosić w innym miejscu, pod innym nickiem... A jak się sprawa rypnie, to albo idzie w zaparte, że to nie on, że Zosia, że pani Jadzia... Albo przestaje się odzywać. Bo wstyd. Szkoda, że się ten wstyd wcześniej nie ujawnia. Tylko ja bym się nie doszukiwała w tym zawsze złej woli. Jak napisała kiedyś "biedna", wystawiająca jednocześnie zajazd za 22 miliony i dwuletni wóz, to to było perfidne. Ale też się trafiają i osoby właśnie ze źle pojętego wstydu przeinaczające fakty.
    Nie wiem, na ile da się ufać moim przeczuciom, ale mam wrażenie, że Mamaoskarka nie tyle miała złe zamiary, co wyłączyło jej się logiczne myślenie. Oby jednak wróciła przeprosić za zamieszanie. Głównie dlatego, ze takie działania szkodzą innym potrzebującym, a potem pomagające zbierają za "zbędną inwigilację"...
    --
    Jego żona spodziewa się niedługo dziecka. On też miał niedawno kontuzję. - Komentarz sportowy
  • freestella 15.03.11, 21:09
    Ok rozumiem chciwośc wzięła górę ..ale spojrz na Ząbkowskim forum kolejna joaska545 zamieszcza kolejną prośbę i spamuje na inne fora ...czy to już nie jest naciąganie? Mało tego na Legionowskim forum Madziulec poleca emamy ,że tutaj najprędzej uzyska pomoc i zaznacza że tutej sprawdzacie takie osoby i co-nic joaska545 się nie pojawia:Czy takie wyłudzanie można uznać za normę?Czy naprawdę nic się nie da zrobić?Mam dziwne wrażenie (to moje odczucie) że może znowu do Marek pomoc ma popłynąc...
  • bj32 15.03.11, 21:41
    Madziulec czyni słusznie. Natomiast jeśli prośby o pomoc pojawiają się na regionach czy w ogóle gdzieś poza Pomocnymi i na przykład Oddam/Przyjmę czy 1% - słusznym jest napisać na forum@gazeta.pl z linkiem. Jeśli dodatkowo istnieje podejrzenie, ze to klon - podać też link do wcześniejszych ewentualnych próśb czy podejrzeń. Jeśli przypadkiem masz wstręt do Administracji - możesz te informacje podać mi i ja im przekażę, ale to wydłuża czas całej imprezy. Łatwiej od razu na forum@ i w tytule krótko nakreślić "Podejrzenie klona - treść niezwiązana z tematyką forum". Albo do admina danego forum - też szybciej, niż przeze mnie. Jeśli adminom z Legionowa zapodasz, ze ścieżkę dostępu masz ode mnie - powinni być przychylni. Lubimy sięsmile
    Tak czy owak fora regionalne nie służą uskutecznianiu próśb o pomoc. Można tam spytać, który żłobak dobry, albo gdzie na ulicy Lenina jest największa dziura, ale pomoc jest organizowana tutaj.
    --
  • freestella 15.03.11, 21:55
    Że to klon nie ulega wątpliwości,powiem szczerze że nigdy nie kontaktowałam się z żadnym moderatorem itp.i jestem w tym zielonasmile Podałam ten przykład bo tak mnie zdenerwowało postępowanie tej osoby że teraz sprawdzam wszystkosmile i traf chciał że wpadłam na to samo co umieszczała tamta...dziwny zbieg okolicznoścismileHmm ciekawa jestem co takie osoby robią z nadmiarem rzeczy ktore dostają?Może sumienie ruszy i przekaża dalej potrzebującym..
  • bj32 16.03.11, 10:17
    No właśnie większość userów unika moderatorów jak morowej zarazy. Zamiast traktować nas jak ufitów - lepiej nas poprosić o pomoc. Jesteśmy nienormalni i wolimy pomagać "podopiecznym", niż kasować ich posty i się z nimi tłucwink
    Otóż na większości forów redakcyjnych w nagłówku jest wpisany opiekun/opiekunowie forum. Na Legionowie jest Psychomaszyna i W.iwo. Na Markach K.Bychowski. I tak dalej. Jeśli jest jakiś wątek czy osoba, która wymaga uwagi - warto do nich posłać maila z linkiem i informacją, w czym problem. Jeśli na jakimś forum nie widać w nagłówku admina - to wtedy trzeba pisać a forum@gazeta.pl . Bywa, że odpowiedź nie przyjdzie natychmiast, bo żaden admin nie jest BOTem, ale czytamy wszystko i staramy się rozwiązywać problemy. A nie lubimy trolli, klonów i takich tam różnych niezgodnych, za to zgłaszanie nam owych szalenie nam pomaga. Nie jesteśmy w stanie czytać wszystkiego, nawet na Pomocnych czy Żłobkach jest tego zbyt dużo [argumenty niektórych, że skoro sobie nie radzę,, to powinnam poniechać, świadczą o ewidentnym braku wiedzy...], więc jeśli forumowicze nas informują, to zaczynamy ich kochaćwink
    Ergo: poproszę o przesłanie, najlepiej zbiorczym mailem, do moderatorów forów, na których pojawiło się ogłoszenie - informacji z linkami do wątków, a my się tym już zajmiemy. Obawiam się, że nagrody w postaci firmowego kubka nie będę Ci mogła wręczyć,, ale moją wdzięczność będziesz miała.

Co zaś do nadmiaru... Jedni w rzeczy samej przekazują, ale większość robi tak, jak jedna rodzina, której nie przyjęłyśmy do akcji: nie piorą, tylko wyrzucają gdziekolwiek, bo wiedzą, że dostaną nowe i czyste. W TV też kiedyś widziałam "biedną", wielodzietną rodzinę... Mieszkali jak w slumsach, jeden pokój był zawalony ciuchami i pani matka też mówiła, że prać nie musi, więc oszczędza na prądzie, wodzie i proszku - wyrzuca i bierze czyste. Człowiek to taki stwór, że szybko się przyzwyczaja do wygody... Niestety. A jak dostaje za dużo, to mu się we łbie kitwasi.
    --
  • madziulec 15.03.11, 22:26
    Watek tej joaski byl jakis czas przyklejony na forum legionowskim.
    Prawde mowiac mnie takie akcje wnerwiaja, bo jakos nie moglam znalezc, by ta osoba byla z Leigonowa, co wiecej - wpisanie w wyszukiwarke dalo prste wyniki: dala takie same ogloszenia na innych forach okolicznych warszawskich miast sporo od siebie oddaloncyh.

Do paru osob napisalam, ale widzialam, ze jakis radny nawet tej osobie obiecal pomoc.
    No niestety, sa tacy, co na opisanie krzywdy sa wrazliwi i nei pol minuty nie zastanowia.

• bj32 16.03.11, 10:29
    Madziulec, ale Ty nie jesteś głupia, to jak widzisz spam - zgłaszaj, na bogów. Szczególnie taki, który po oczach wali naciągactwem, bo tutaj jesteśmy podejrzliwe i inwigilujemy, ale na regionach i gdzieś tam ludzkość się nie zastanawia faktycznie, tylko leci pomagać, a potem wychodzą takie numery robi się smród, a my wychodzimy na podłe, sprawdzające zołzywink
    --
  • madziulec 16.03.11, 11:44
    Prawde mowiac z racji jakichs tam swoich takich tam rodzinnych nacisnelam tylko an kosz.
    Myslalam ze wystarczy.
    Jak widac.. nie wystarczylo.

Do tego wdalam sie w pyskowke na regionalnym, ale .. do moderatorow nie trafia.
    --
    "2010-03-10 lubię Twoje teksty wink" - by w.iwo
  • mamaoskarka1-agnieszka 16.03.11, 13:59
    Na samym początku,chcę przyznać się do tego że korzystałam z dwóch nicków, nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć, porostu na początku nie zdawałam sobie sprawy z tego ze tak robić nie wolno.Potem nic z tym nie zrobiłam .Chciałabym wszystkie mamy które mi pomogły i i które są w ogóle zainteresowane moją osobą bardzo przeprosić, wiem ze moje słowa sa dla was mało interesujące po tym co zrobiłam ale z całego serca chcę przeprosić, moja głupota wzięła górę i dlatego tak wyszło.Serdecznie dziękuje za okazaną pomoc,za dobre rady i dobre słowa nie wiem co jeszcze mam napisać płakać mi się chcę ale wiem że tylko przez sama siebie.Musiałam Was przeprosić bo nie potrafiłabym z tym żyć, wiem że dla was nic nie znaczę i na pewno mnie już skreśliłyście ale ja przysięgam ze nigdy więcej tak nie zrobię .Dostałam nauczkę na całe życie .I chcę wszystko naprawić, wiem że waszego zaufania już nie odbuduję ale pozwólcie chociaż aby mogła Was przeprosić i jeśli to możliwe to proszę przyjmijcie przeprosiny. Drogie dziewczyny wszystkie Was bardzo serdecznie PRZEPRASZAM .

agnieszka.
    (musiałam założyć nowe konto aby móc tutaj napisać, bo tam dostałam bana, jakby ktoś chciał się ze mną skontaktować w celu wyjaśnienie jeszcze czegoś to mój adres @ to mamaoskarka1@wp.pl )
  • asiek_00 16.03.11, 14:13
    Smutne i przykre jest to co zrobiłaś.Tu są naprawdę super dziewczyny,które Tobie zaufały a Ty ich zaufanie wykorzystałaś.Czasami one pomagając odejmują sobie by oddać innym.Podczytuję pomocne i będę starała się być zawsze bezstronna.Szkoda mi bardzo Blanki,Niomy i innych dziewczyn bo jak zwęszą oszustwo wylewa się na nie wiadro pomyj.A one poprostu chcą wiarygodności danej osoby, i to dzięki takim osobom jak Ty ciężko zaufać komukolwiek proszącemu.Choć nie powinno się wszystkich mierzyć jedną miarą.Przecież wystarczy odrobina szczerości i wszystko byłoby ok.
  • mamaoskarka1-agnieszka 16.03.11, 14:19
    asiek_00 teraz już to wiem.Niestety jest już za pożno. Jeszcze raz przepraszam, Blankę,Niomę, i wszystkie inne mamusie. Przepraszam. sad(
  • nioma 16.03.11, 14:42
    Przykro mi ale ja przeprosin nie przyjmuję.
    Gdybyś to napisąla od razu jak zaczelysmy mowic o mnozeniu postow na innych forach i o pisaniu w pierszej osobie pdo innym nickiem to co innego. Ty za to brnęłas dalej, piszac jako pani, ktora pomogla biednej Agnieszce. Tu, na tym forum zamiescilas taki post i myslalas, ze to sie nie wyda, ze Ci sie upiecze i głupie emamy uwierzą.
    Uwazam, ze Twoje przeprosiny teraz nie sa podyktowane uczciwoscia i wyrzutami sumienia tylko zwyklym strachem.
    Ja Ci juz nie uwierzę.

--
    ...
    bridelle
  • mima-mima 16.03.11, 20:19
    A ja się czuję strasznie oszukana, bo pisałaś do mnie maile i jako marczanka2 i jako mamaoskarka1. Prosiłam koleżanki, żeby oddały Ci ciuszki po swoich dzieciach, rozmawiałam z Tobą na żywo, a Ty pewnie w głębi duszy nabijałaś się z mojej naiwności.
    Jest mi wsyd przed teściową, która dała dla Ciebie pieniążki na rachunek i przed koleżankami, które też pomogły. Ja rozumiem, że można mieć 2 nicki, ale żeby pisać do jednej osoby, z która się widzisz na zywo i udawać ,że to 2 różne osoby - to jest brak szacuku i robienie ludzi w konia. To tyle z mojej strony.
  • hallodolly 16.03.11, 14:40
    mamaoskarka1-agnieszka napisała:
    Na samym początku,chcę przyznać się do tego że korzystałam z dwóch nicków, nie
    > potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć, porostu na początku nie zdawałam sobie s
    > prawy z tego ze tak robić nie wolno.Potem nic z tym nie zrobiłam

Ależ zrobiłaś-szłaś w zaparte, że ten drugi nick działa bez porozumienia z tobą. Znaczy rozdwojenie jaźnie ani chybi...
    Idź stąd dziewczyno, tutaj już jesteś spalona, nikt ci już nie uwierzy i nie pomoże.
    Sio!
  • nioma 16.03.11, 14:49
    wiesz Agnieszko, tak sobie pomyslalam po ponownym przeczytaniu tego Twojego posta:

marczanka2 04.03.11, 09:32 Odpowiedz Witajcie własnie kontaktowałam się z P.Agnieszką mamą dzieciaków,chciałam przekazac informacje o sukience komunijnej sama byłam ciekawa jak ta sprawa wygląda, wiec zadzwoniłam i porozmawiałam sobie z p.Agnieszką, słuchajcie maja straszny problem z tym rachunkiem za energię, dzisiaj była elektrownia aby odłaczyć prąd, udało się uprosić ich aby poczekali do poniedziałku Panowie się zgodzili ale powiedzieli że na 100% przyjadą w poniedziałek,kwota do zapłacenia to 1389,00zł jest zaległy rachunek plus jest jeszcze lutowy,P.Agnieszka wpłaciła cześć tego rachunku jak tylko jej maż wyszedł ze szpitala mąż wziął zaliczkę od szefa, ale poza tym muszą zapłacić inne rachunki, kupić leki, etc. I stąd moja prośba jeśli ktoś mógłby wspomóc ich nawet jakąś drobna kwotą to będą bardzo wdzięczni, nie maja juz skąd pożyczyć, a może ktoś z Państwa mógłby pożyczyć tę kwotę żeby mogli oddać na raty. Proszę pomóżcie, jeśli ktoś byłby zainteresowany pomocą dla tej fajnej rodzinki to byłabym wdzięczna .

ze nie zdziwilabym sie gdyby ktos Cie teraz podal na policje, ze wyludzasz pomoc, klamiesz i wprowadzasz UMYŚLNIE w błąd ludzi. Takie rzeczy sa karalne. Trzeba to sobie wreszcie uswiadomic, ze nie mozna ot tak sobie oszukiwac innych.

--
    ...
    bridelle
  • green_land 16.03.11, 19:24
    Trudno zdobyć zaufanie, ale odbudować je czasem niepodobna...
    Ja jednak wierzę, że NIGDY, PRZENIGDY WIĘCEJ nie zrobisz takiej rzeczy.
    Bo nie tylko Ty i Twoi najbliżsi na tym ucierpią, ale i wszyscy ci, którzy zwrócą się tu i nie tylko tu o pomoc...
  • magdalech 16.03.11, 23:00
    Pozwole sobie troche p.Agnieszke obronic,ja mysle ze tego ze proszenie o pomoc na innych forach to spam itd mogla nie wiedziec,ja szczerze tez tego nie wiedzialam,natomiast to ze pisanie pod dwoma roznymi nickami jest nieuczciwe to juz chyba nie trzeba byc orlem w necie by miec swiadomosc ze to nie fair.ale mysle ze zwyczajnie bylo jej glupio przyznac sie do bledu,gdy fakt ten zostal przez dziewczyny odkryty sad
    Szczerze p.Agnieszko mnie troche faktow sie juz wczesniej nie zgadzalo,ale nie dopuszczalam mysli ze moze pani cos krecic,jak sama powiedzialam gdy sie poznalysmy uwazalam ze wyglada pani i jest szczera i uczciwa osoba.no coz błądzic jest rzecza ludzka...uncertain
    Czulam z pania taka solidarnosc poprzez to ze ma pani tyle pociech co ja.
    Przykro mi,bardzo,jak juz pani mowilam przez tel marczanka pania spalila na forum,szkoda tylko ze to pani sama sie spalila sad
    Nie wiem czy przeprosiny sa podyktowane wyrzutami sumienia czy zwyczajnym strachem,jesli sa szczere u mnie moze sie pani czuc rozgrzeszona,w koncu to pani musi zyc ze wstydem kłamstwa.
    Pzdr
    --
  • vannessa 17.03.11, 05:41
    no swietnie, po raz pierwszy pomoglam tu na forum i po raz pierwszy finansowo, choc powiem szczerze, ze wole pomagac rzeczowo, bo pieniadz ma to do siebie, ze mozna go przeznaczyc na cokolwiek, tu mial byc przeznaczony na leki dla dziecka, czy tak sie stalo nie wiem, wiem jednak, ze niesamowicie sie zawiodlam, a tlumaczenie p. Agnieszki ... coz pozostawie bez komentarza
  • nioma 17.03.11, 08:25
    wiesz, zawsze mozesz poprosic o rachunek z apteki a jesli takiego nie ma to o zwrot pieniedzy.
    coraz bardziej przekonuje sie do opinii, ze takie postawy nalezy nie tylko pietnowac ale takze zglaszac na policje.
    jesli jedna z druga beda mialy w sadzie sprawe to moze kolejna zaradna mamusia sie zastanowi dwa razy zanim zacznie oszukiwac
    --
    ...
    bridelle
  • mamasi 17.03.11, 10:50
    takie sprawy spokojnie można wygrać w sądzie, bo masz pewnie maile i dowód wpłaty na jej rachunek, sprawa łatwa i szybka do wygrania, ostatecznie komornik - jakby co, to nie te czasy że jak ktoś dostanie kasę na pomoc to może spokojnie robić ludzi w konia. Postawa Pani Agnieszki jest karygodna, zwykłe naciągactwo i tyle, nie ma wytłumaczenia. Przez takie sytuacje pomocne są coraz bardziej nieufne, rozczarowane, złe i to odbija się potem na następnych, naprawdę potrzebujących. Wtedy znowu pojwiaja się wątki, że komuś tam niepodoba się przesyłanie dokumentów, sprawdzanie, że ktoś źle powiedział, był chamski, natarczywy itd a na koniec obrywa Blanka bo jako moderator musi ciąć takie głupoty...
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/ed9571e04b.png
  • bj32 17.03.11, 12:42
    Dziewczyna przeprosiła. Możecie nie przyjąć przeprosin, ale mam wrażenie, że i bez dodatkowej jazdy czuje się wystarczająco głupio. Po prostu odpuśćmy.
    Ganianie po sądach, odbieranie tego, co posłałyście... Czy serio ma sens? I tak sytuacja i samopoczucie wszystkich jest do bani.
    Ja zaś doceniam fakt, że mimo, że po ptokach - dziewczyna przeprosiła. Zwróćcie uwagę, że większość albo robi jazdy po bandzie, albo znika bez słowa. Albo pojawia się po kilku tygodniach czy miesiącach pod innym nickiem i z nową historią.
    Uczcijmy ten fakt minutą, godziną, dobą ciszy i już nie dowalajmy Agnieszce. Wierzę, że kolejnej głupoty nie popełni.
    --
  • asiek_00 17.03.11, 09:00
    Masz w zupełności rację.Szpilką pod 1% powinno być zaznaczona informacja że każde ''zwietrzone'' oszustwo będzie zgłaszane na Policję.Będzie wtedy mniej poszkodowanych osób a i mniej oszustów.Szkoda mi bardzo dziewczyn które zostały oszukane ,zresztą pisałam to parę postów niżej.
  • nioma 17.03.11, 09:29
    asiek> ja wiem jak to boli, bo sama tez juz sie przejechalam i zaufalam osobom, ktore okazaly sie oszustami.
    w tej konkretnej sprawie ja nic nie zrobie, bo nie pomagalam, nie wplacalam itp. ale apeluje do osob, ktore to zrobily: moze warto chociaz do dzielnicowego zadzwonic i poinformowac o zaistnialym fakcie.
    nie moze byc tak: oszukuje, manipuluje, wyłudzam pomoc a potem napisze: przepraszam i juz.

--
    ...
    bridelle
  • mizi_mizi 17.03.11, 12:06
    Piszę, jako osoba, która pomogła: myślę, że nie ma sensu ciągać Agnieszki po sądach i policjach. Raz, że już za swoje dostała i jeśli ma choć trochę przyzwoitości, to będzie ją to męczyło bardzo długo. Dwa, że ciągając ją po sądach tak naprawdę zaszkodzimy dzieciom, bo to ich kosztem trzeba będzie zapłacić ew. kary.

Nie ma też wątpliwości, że ta rodzina potrzebowała pomocy - źle się stało, że sprawa zakończyła się w taki sposób. Ale proponuję głęboki oddech dla wszystkich i przyszpilenie wiadomości dla ewentualnych "przyszłych" manipulantek.

Ze swojej strony mogę jeszcze dodać, że mam nadzieję, iż dzieciaki skorzystały z rzeczy, jakie wszystkie przywiozłyśmy. W końcu to wszystko było dla nich.
  • nioma 17.03.11, 12:26
    mizi> dzieki temu osoby nieuczicwe beda sie zawsze czuly bezkarne.
    no bo co sie stalo? nic, mala wtopa na kilku forach, jest przeciez jeszcze mnostwo innych portali na ktorych mozna zamieszczac swoje ogloszenia i ciagnac od ludzi pomoc.
    nie jest dla mnie ani usprawiedliwieniem ani okolicznoscia lagodzaca fakt, ze rodzina jest w potrzebie. bieda nie moze byc tożsama z kłamstwem.
    nie jest tez dla mnie przekonujacy fakt, ze sa dzieci i dlatego sprawy nei powinno sie zglosic. Pani Agnieszka powinna byla myslec PRZED. Fakt posiadania dzieci nie moze byc tozsamy ze zwolnieniem z odpowiedzialnosci.
    Niestety takie postawy jak pani Agnieszki nagminnie sie mnoza, prawdopodobnie wlasnie dlatego, ze latwo jest oszukac a kary nie ma zadnej. Dlatego wlasnie sklaniam sie ku zglaszaniu takich faktow na policje, zeby oszustki nie cieszyly sie z naiwnosci pomagajacych i zeby ponosily karę.
    Moze to bedzie przestrogą dla innych.
    Jak na razie pani Agnieszka nie poniosla zadnych konsekwencji, ze napisala ze jej wstyd? Bo sie zwyczajnie boi. W zywe oczy kłamala na tym forum i innych, piszac jako nie ona. Brała, brała i probowala brac jak najwiecej. Te teksty o pustej lodowce i rozpadajacych sie sprzetach, branie na litosc i pod włos... To jedna z najobrzydliwszych akcji na tym forum.

--
    ...
    bridelle
  • mizi_mizi 17.03.11, 13:02
    Nie wiem już co mam o tym sądzić. Ja tego nie zgłoszę, jeśli natomiast ktoś będzie chciał tak zrobić, to pewnie zgodzę się na bycie świadkiem.
    Szczerze mówiąc chętnie bym się wybrała do Agnieszki, ale boję się błota na jej ulicy wink mamy teraz plebiscyt w Markach na najciekawszą wiosenną (czytaj: tonącą w błocie) ulicę wink

Ale co ja jej powiem? "Oddawaj te jogurty i ciastka" czy może "twój mały poradzi sobie bez wózka"? Ciężkie to wszystko...

Ale doskonale Was rozumiem. Czytam forum od jakiegoś czasu, nie znam wszystkich "ostrych akcji", ale obawiam się, że pomogłam pierwszy i niestety ostatni raz.
  • bazia8 17.03.11, 13:15
    mizi_mizi napisała:

ale obawiam się, że pomogłam pierwszy i niestety ostatni raz.

Mizi nie zrażaj się, naprawdę znajdziesz tu osoby, którym warto pomóc.

• nioma 17.03.11, 13:26
    a co jakis czas kwiatek w postaci oszusta.

--
    ...
    bridelle
  • slonko1335 17.03.11, 13:39
    Zgłosić na policję to powinien chyba poszkodowany czyli oszukany. Nie wiem czy policja ściganiem ciastek i jogurtów zajmować się będzie ale owszem jakby więcej osób które pomogły się zgłosiło i udałoby się udowodnić że to oszustwo...tylko że tutaj raczej o wyłudzanie by trzeba było. Dziewczyna postąpiła bardzo nieładnie, pozostaje tylko pocieszyć się tym, że nikt nie udowodnił oszustwa w sensie, że sprzedawała to co dostała i na wódkę szło na przykład, więc załóżmy ze te jogurty rzeczywiście dziecko zjadło a pazerna mamusia następne będzie musiała sama skołować bo raczej nie ma co liczyć na następne z forum...
    Niestety takie właśnie osoby powodują to, że na forum każda nowa potrzebująca jest z góry traktowana jak im podobna.....

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • bj32 17.03.11, 13:45
    To rób zdjęcia tych ulic i wysyłaj ludziom z RPP. Ucieszą się, bo pewnie przyda im się tematwink

I faktycznie - nie rezygnuj z pomocy. To daje pozytywnego kopa, chociaż czasem bywają i takie nieciekawe akcje...
    --
  • magdalech 17.03.11, 15:53
    Czy Ty dalas im wozek dla dziecka?
    --
  • mizi_mizi 17.03.11, 19:17
    Dałam tak rozkładany, żeby młody mógł spać na spacerze. Ten co mieli podobno się nie rozkładał.
  • magdalech 17.03.11, 20:02
    To teraz mnie juz delikatnie mowiac szlag trafil.zawiozlam im wozek rozkladany z budka bo " taki mial oslaniac dziecko od wiatru"
    To juz nie pogubienie sie w klamstwie,ale faktycznie wyludzenie
    Jestem tak wsciekla ze chyba sie tam wybiore z moim nerwowym mezem
    --
  • madziulec 17.03.11, 20:18
    Co podkreslam caly czas...

Uklad jednak jest taki, ze NALEZY stosowac haselko naczelne "ufaj i kontroluj".
    Nie wiem czy moderator chce sie bawic w czasowe kasowanie posotw dopoki osoba nie jest sprawdzona, po czym post nie jest ponownie publikowany. Tu oczywiscie mozna sie bronik: kazdy pomaga jak chce.
    No pewnie tak, ale kazdy z nas zaklada, ze skoro pojawil sie tu post, to przeszedl przez sito sprawdzania, ze dane sa odsiane, ze ktos to zweryfikowal.
    A tu okazuje sie, ze kicha. Ze dochodzi wlasnie do naciagactwa.

Tak, to ludzkie.
    Nie powinno byc jednak tez tak, ze podobne posty sa wycinane i pokazujemy jasna strone forum. Duzo zostalo zrobione dobrego, ale trzeba tez mowic o tym zlym, ze sa naciagacze, ze jednak dochodzi do wykorzystywania latwowiernosci. Taka prawda.

No, ale to pisze ja.. Ja, ktora jakoby nigdy nikomu w niczym nie pomoglam...
  • bj32 17.03.11, 23:25
    "Nie wiem czy moderator chce sie bawic w czasowe kasowanie posotw dopoki osoba nie jest sprawdzona, po czym post nie jest ponownie publikowany. Tu oczywiscie mozna sie bronik: kazdy pomaga jak chce."
    Moderacja ma w nosie prawdomówność użytkowników. Moderatora to nie obchodzi. Administracja nie wnika, czy ktoś krytykujący wulgarnie Rydzyka nie jest podstawiony przez PiS, żeby PO i RPP wyszło na idiotów, administracja też nie wnika, czy ktoś ma wózek i pieluchy. Zatem moderator nie ma prawa kasować postów "do czasu sprawdzenia", do chlorelli, bo i tak ma zbyt często zarzucane - jak wszyscy moderatorzy - że wykorzystuje stanowisko, a pomoc i moderacja to dwie oddzielne sprawy.
    Zatem z przykrością, Madziulec, informuję, że nawet gdybym miała czas i chęć kasować "tymczasowo", to i tak nie mogę. Zbieraniem papierów i pomaganiem zajmuję się niezależnie od adminowania i pisałam o tym już tyle razy, że znudziło mi się czytanie samej siebie.

Poza tym zgadzam się, ze nie róbmy z forum kryształu, a z ludzi ideałów, że proszą tylko ci, co potrzebują. Bo takich Kaczmarków jest masa. I nie ma znaczenia, że ta tu Agnieszka wykazała się bezmyślnością. Poniosła i będzie ponosić konsekwencje, ale usunięcie jej wątku oznaczałoby, że ukrywamy błędy. Czy chodzi o zakłamywanie faktów?

Co zaś do Twojego niepomagania - o ile pamiętam, jak jeszcze adminowałam na Małym, to w sprawach refluksu u dzieciaków jesteś obcykana i ogólnie to i owo wiesz i bywa, że podpowiadasz. Sądzisz, ze to nie jest pomoc? No, jeśli tak, to w rzeczy samej, uważaj sobie, że nigdy nikomu... Chociaż jak dla mnie to głupiewink

pzdr.
    --
  • madziulec 18.03.11, 09:05
    JA jednak jestem za tym, by "sito" bylo.

Ale nie wiem jak to przeprowadzic.
  • mizi_mizi 17.03.11, 20:48
    nie denerwuj się tak...spokojnie smile

Na pewno rozkładał się na płasko? bo jak przywoziłam swój, to Agnieszka mówiła mi, że dostała wózek, ale że jeszcze za wcześnie na taki (w sumie ma rację), bo się nie rozkłada i mały nie może w nim spać. Sama mam dwa wózki, więc to akurat nic strasznego.

No chyba, że Twój się rozkładał całkowicie, to teraz i ja jestem zła wink
  • hugo43 18.03.11, 08:37
    jak bylam u p.agnieszki to przed domem stal wozek na duzych kolach z budka,o ile pamietam czerwono-kremowy,ale moze sie myl co do koloru.
  • mizi_mizi 18.03.11, 11:02
    no to ten ode mnie smile
  • vannessa 17.03.11, 12:28
    mizi_mizi napisała:

> Piszę, jako osoba, która pomogła: myślę, że nie ma sensu ciągać Agnieszki po są
    > dach i policjach. Raz, że już za swoje dostała i jeśli ma choć trochę przyzwoit
    > ości, to będzie ją to męczyło bardzo długo. Dwa, że ciągając ją po sądach tak
    > naprawdę zaszkodzimy dzieciom, bo to ich kosztem trzeba będzie zapłacić ew. kar
    > y.

Dokladnie jestem tego samego zdania

> Ze swojej strony mogę jeszcze dodać, że mam nadzieję, iż dzieciaki skorzystały
    > z rzeczy, jakie wszystkie przywiozłyśmy. W końcu to wszystko było dla nich.

Tez mam taka nadzieje
  • bj32 17.03.11, 12:53
    *Ja* nie będę zgłaszać na policję. Bo oprócz tego, że moralnie jest to wątpliwe, to policja ma inne zajęcia, niż siedzenie na forum i ściganie takiej szkodliwości... To jak wsadzanie na pół roku pijanych rowerzystów.
    Nioma, ja Cię rozumiem, ale sprawa za kilka tygodni czy miesięcy zleci w dół, a nieuczciwi byli, są i będą. Będą się pojawiać i tylko będą się starali być sprytniejsi. Faktycznie chcemy, żeby się mutowali w kierunku uważniejszego kłamania? Póki co, dzięki dotychczasowej polityce coraz szybciej wyłapujemy takie akcje, a zgłaszanie dziwnie mi przypomina sytuację, kiedy to "dobrzy ludzie" wrąbali na minę Niezapominajkę.
    Zatem odmawiam wieszania na szpilce gróźb.
    --
  • nioma 17.03.11, 13:25
    bj> nie, nie pisze o zglaszaniu w ciemno wszystkich i na hurra.
    jesli jednak jeszcze raz mnie osobiscie ktos naciagnie na pieniadze to na pewno pojde na policje. moge nawet wynajac adwokata zeby sprawy dopilnowal. Dla zasady!
    Ostatnio Panstwo Grzelakowie pieknie wyciagneli pieniadze, niestety za posrednictwem Lei dlatego sprawy nie zglislam ale ten jeden przypadek kosztowal mnie prawie 500zł.

--
    ...
    bridelle
  • bazia8 17.03.11, 13:43
    też jestem za zgłaszaniem. Dla zasady właśnie
  • bj32 17.03.11, 13:51
    Dobra, jeśli jesteś w stanie udowodnić i chcesz naciągaczowi dać w ucho - nie mam nic przeciwko. Ale odmawiam umieszczania tego na szpilce jako odgórnej zasady. Jeśli zgłosisz i wygrasz - pochwal się, a wtedy chętnie to przywieszę z czerwonym ptaszkiem. Będzie przykład, czym się może skończyć. Ale zwyczajnie *nie mogę* napisać, że będę zgłaszać na policję. Bo nie będę. Bo nie pomagam rzeczowo, a jedyna rzecz, jaka poszła na policję, to w momencie, kiedy ktoś podał info o dziewczynce ze Zdążyć z pomocą i swoim numerem konta, ale to już załatwili prawnicy Agory i szło przez Administrację, bo inny kaliber. A nikt nie będzie wnikał w te jogurty czy używane śpiochy... W sensie Administracji właśnie.
    --
  • nioma 17.03.11, 13:58
    alez ja nic o pszyszpilaniu nie pisalam, to mnie nie interesuje.
    ja tylko stwierdzam, ze jak jeszcze raz jakas cwana mamusia wyciagnie ode mnei pieniadze to jestem gotowa wydac 100 razy wiecej na adwokata i na udupienie takiej cwaniary.
    pani Agnieszki nie zglosze bo jej nie pomagalam.
    --
    ...
    bridelle
  • bj32 17.03.11, 14:09
    Wiem, że Ty nie pisałaś, ale padają propozycje takich działań i dlatego informuję, że nie zrobię czegoś takiego.
    Ale jeśli będziesz chciała wydawać na tego adwokata, to napisz potem na forum, jak wyszło i wtedy wywieszę jako ciekawe zjawiskowink
    --
  • mamasi 17.03.11, 15:29
    Możesz to następnym razem zgłosić na policji ale oni uznają to za niską szkodliwość społeczną, pozostaje jedynie sąd i sprawa cywilna. Przerabiałam to więc jakby co służę pomocą (adwokata nie trzeba, koszt sprawy jakieś 30 zł, tylko pozostaje pytanie czy komornik bedzie miał potem z czego ściągnąć)
    --
  • nioma 17.03.11, 15:42
    mamasi> to nie chodzi o pieniadze, tylko pokazanie, ze nie mozna bezkarnie ludzi oszukiwac. I nie do konca zawsze jest niska szkodliwosc czynu: pani Agnieszka na kilkunastu forach oglaszala, ze zbiera pieniadze na rachunek za prad. Podawala kwote: prawie 1,4tys To juz nie jest kilkanascie czy kilkadziesiat zlotych. Podawala nieprawdziwe informacje, podszywala sie pod kogos kto nie istnieje: paragraf za paragrafem sie klania.
    Az zaluje, ze nic nie pomoglam bo mialabym teraz otwarta drogę do działania.
    Konczy mi sie zapad tolerancji dla głupoty i nieuczicowosci.

--
    ...
    bridelle
  • atena12345 17.03.11, 15:54
    ja się niomie nie dziwię, że nerwowa.
    To że spamowała, to mogła nie wiedzieć. To, że brnęła w to kłamstwo dosc długo - dla mnie przegiecie.
    Szcególnie post, w którym marczanka "zwiedza" mieszkanie p. Agnieszki i opisuje co by tu sie przydało wymienieć, co dokupić, no i ta "mimochodem" otwarta lodówka - przyznam, że nawet swojej nie otwieram mimochodem.
    Marczanka wprost prosiła o pieniądze - składke lub pożyczkę i pisała to poszywając się pod kogoś innego. Strasznie to żenujące
  • zamieszkanka 17.03.11, 16:15
  • hugo43 17.03.11, 16:24
    i ja prowadzilam korespondencje na priv z marczanka.juz nie wiem czy smiac sie czy plakac!!mam chec jechac do pani agnieszki/marczanki i ja za kudly wytargac!!!wstydz sie kobieto i modl,by sasiedzi i rodzice kolezanek corek sie nie dowiedzieli.
  • magdalech 17.03.11, 16:24
    pozyczka nawet od taty czy mamy powinna byc zgloszona do us
    No litosci !!! Juz nie jedź po bandzie uncertain z ta uczciwoscia

--
  • mamasi 17.03.11, 17:45
    najpierw trzeba znac przepisy aby się wypowiadać, gwoli sprostowania - pożyczka czy darowizna od członka rodziny do pewnej kwoty nie musi być zgłaszana (np. mamy, taty, rodzeństwa, wujka itp)...
    --
  • madziulec 17.03.11, 17:58
    Wbrew pozorom darowizna od rodziny przekraczajaca pewna kwote OWSZEM MUSI byc zglaszana do US.

Zapoznajcie sie z prawem, czasem sie przydaje...
  • zamieszkanka 17.03.11, 18:30
    Google nie gryzą ... wystarczy wklepać "pożyczki podatek ".

Jasno jest napisane, że pożyczki podlegają opodatkowaniu 2 %.
    Tyle tylko, że mi nie chodziło o to, żeby nasyłac na nią skarbówkę.
    Chodzi o sam fakt !!!!! Szlag mnie trafia, że takie osoby chodzą po świecie.

Ile jest takich kobiet, które naprawde potrzebują pomocy ????? Sama znam kilka.
    Pomagam jak mogę. Tyle tylko, że w tych przypadkach wiem, że nie idzie to na marne.

Ciekawe dlaczego z fomum MARKI zniknął cały post - ten, na którym Pani zaczynała "swoją karierę". Jestem za ukaraniem ---- nie ma listości dla oszustów !!!!!!

Swoją drogą - ciekawe co na to Pan RADNY ?
  • magdalech 17.03.11, 23:11
    Po pierwsze to nie jest glosowanie czy Agnieszka ma zostac ukarana czy nie
    Po drugie google nie gryza,bede o tym pamietac jak nastepnym razem pozycze pieniadze kolezance gdy jej zabraknie do pierwszego aby bron Boze nie uszczuplic budzetu panstwa i nie oszukac skarbowki
    A po trzecie proponuje zadzw do Radnego i zapytac go co o tym sadzi teraz gdy juz znamy jego nazwisko
    --
  • bj32 18.03.11, 00:10
    "Szlag mnie trafia, że takie osoby chodzą po świecie."
    Masz jakieś konstruktywne pomysły? Pomijam zatrudnienie Chucka Norrisa...
    "Ile jest takich kobiet, które naprawde potrzebują pomocy ?????"
    Tysiące.
    "Ciekawe dlaczego z fomum MARKI zniknął cały post"
    Pewnie nawet cały wątek. Napisz maila z zapytaniem na forum@ albo do tamtejszego admina. Może Ci odpowiedzą. Bo ja wiem, czemu zniknął i wystarczy mi do tego znajomość regulaminu z przyległościami. Ale ja to czytałam i świadomie.
    "Jestem za ukaraniem"
    Czy sądzisz, że pręgierz wystarczy? Czy należy ją przegonić bykowcem przez kraj, posolić i spalić?
    Pana radnego spytaj. Jeśli nie znajdziesz maila w necie, to napisz do mnie - zapytam w biurze RPP na mazowieckie - powinni mieć namiary.

Na litość bogów! Czy myślenie aż tak szkodzi na zatoki?
    --
  • zamieszkanka 18.03.11, 08:36
  • bj32 17.03.11, 23:56
    Madziulec, na litość bogów! Wiesz jak się mają przepisy do faktów i innych przepisów! Kto przy zdrowych zmysłach będzie leciał zgłaszać do skarbówki 5 klocków pożyczki nieoprocentowanej albo "darowizny z dobrego serca dla chrześniaka"? Żeby wydawać kasę budżetowi, który bierze, a guzik daje?
    Zapoznanie się z prawem to jedno. Fakty to drugie.
    --
  • atena12345 17.03.11, 16:33
    zamieszkanka napisała:

>
    > Mnie interesuje jeszcze jedna sprawa - pożyczka pieniężna ( nawet od taty czy
    > mamy ) powinna byc zgłoszona do urzędu skarbowego.

no prosze Cie...weź nie wyjeżdżaj z takimi tekstami, bo to smieszne.
  • mima-mima 17.03.11, 17:15
    Pomógł jej podobno radny Piotrowski - przewodniczący Rady Miasta. Tylko z tego, co mówiła, to ona miał jakos "załatwić" ten rachunek. Potem powiedziała mi, że "załatwił" ale nie wiem, jak i czy zostało jej to rozłożone na raty, czy jednak zapłaciła to z naszych pieniędzy. Może warto radnego zapytać smile
    --
    http://lb2f.lilypie.com/POn4p2.png http://lbyf.lilypie.com/uLWkp1.png
  • mamasi 17.03.11, 17:41
    Nioma ja całym sercem jestem za tym co piszesz, oby takich sytuacji nie było, ale niestety policja działa jak działa, u nas 750 zł to była "mała szkodliwość społeczna", no ale każda sytuacja jest inna i pewnie zależy to tez od tego na kogo sie trafi na komisariacie. Cieszę się że "jakby co" to nie odpuścisz, tak jak ja, bo trzeba walczyć o swoje i nie pozwolić się oszukiwać, pozdrawiamsmile
    --
  • anna.k777 17.03.11, 19:26
    Taki sam typ jak Kaczmarek,różne fora brrrrrrrrr.
  • green_land 17.03.11, 20:16
    Ja jednak myślę, że umieszczenie info na górze, że "próba oszustwa, spamowania, kilka różnych tożsamośći mających na celu uwiarygodnienie tego, co się pisze w celu otrzymania korzyści majątkowych będzie zgłaszana odpowiednim służbom" wystarczy, by część kobiet zrezygnowała z takich pomysłów, jak mamaoskarka.
    Mam dziwne wrażenie, i obawiam się zę nie mylne, że nie ma żadnych wyrzutów sumieniauncertain
  • bj32 18.03.11, 00:25
    Nie umieszczę pustej groźby, a administracja się tym nie zajmie. Ja jako admin tez nie. Ani nawet prywatnie. Bądźmy więc poważni i słowni.
    Chcesz, to zgłoś raz, zamieść na forum potwierdzenia interwencji i konsekwencji i że zawsze będziesz zgłaszać i ja zwieszę na szpilce.
    A co do mania wyrzutów sumienia...:
    "Ja jednak wierzę, że NIGDY, PRZENIGDY WIĘCEJ nie zrobisz takiej rzeczy."
    No fakt, o wyrzutach sumienia tam nie piszesz... Tylko właściwie o czym? O przejmowaniu się innymi? Skup się, proszę, bo zaczynasz się plątać w emocjach.
    --
  • green_land 18.03.11, 09:56
    Spójrz na daty.
  • bj32 17.03.11, 23:33
    A to jest właśnie postawa "nie róbmy, bo to nic nie da". Gdyby każdego zagrzybiałego moczymordę zgłaszać na policję notorycznie i do administracji słać pisma zbiorcze o eksmitowanie wrzoda - zaczęłoby to przynosić efekty. Ale u nas jest "eeeepoconicnie zrobią:. I na co mają robić, jak im jedna osoba rocznie zgłosi? Nauczmy urzędników i policję naszych praw: nękajmy ich, aż interweniują. W końcu profilaktycznie zaczną reagować od razu. Odruch Pawłowa zadziała.
    --
  • green_land 18.03.11, 10:00
    Czy ja dobrze rozumiem??

> A to jest właśnie postawa "nie róbmy, bo to nic nie da". Gdyby każdego zagrzybi
    > ałego moczymordę zgłaszać na policję notorycznie i do administracji słać pisma
    > zbiorcze o eksmitowanie wrzoda - zaczęłoby to przynosić efekty.
    Więc niech inni odwalają czarną robotę, a na forum będziemy udawać, że nic się nie stało, a jak ktoś posłal jabłko to niech se sam idzie na policje zglosić? Rozdwojenie jaźni?

> Nauczmy urzędników i policję naszych praw: nękajmy ich, aż interweniują. W koń
    > cu profilaktycznie zaczną reagować od razu. Odruch Pawłowa zadziała.
    Za wyjatkiem oszustw na forum?
  • madziulec 18.03.11, 11:11
    Tak naprawde najwazniejsza jest tak zwana praca u podstaw.
    Czyli MY sami musimy miec swiadomosc swoich rpaw i mozliwosci. NIKT za nas spraw nie zalatwi.
    Nie czekajmy, ze ktos cos zalatwi, nie odkladajmy, bo znikoma szkodliwosc spoleczna itp. Jesli .. czujemy sie pokrzywdzeni to idzmy na policje, bo czujemy sie pokrzywdzeni i juz.

Taka jest prawda.
  • mamasi 18.03.11, 20:23
    Pewnie że zawsze warto cokolwiek zrobić w danej sprawie, niestety realia są jakie są, policja w tej sytuacji pewnie (chociaż kto wie na jakiego znudzonego urzędnika się trafiwink ) powie że niska szkodliwość społeczna i wyślą do sądu cywilnegosmile zawsze jednak jest szansa że to nie pierwsze takie zgłoszenie albo że osób poszkodowanych okaże się więcej. Tak czy siak zawsze warto takie sprawy zgłosić - gdziekolwiek, tylko do tego trzeba mieć odwagę, trochę czasu wolnego i kasy...Z tym pierwszym w naszym kraju jest jak z szukaniem igły w stogu sianasmile
    --
  • madziulec 18.03.11, 20:39
    Nie.
    Wlasnie realia sa takie, ze kazdy wychodzi z zalozen nastepujacych:
    - e, co to mi da, nikt sie tym nie zajmie
    - e, tyle czasu strace, a to i tak nic nie da
    - e, a moze tak w ogole ktos inny to zrobi za mnie, bo przeciez ja jestem tak strasznie zajety / zajeta.

I tak to dziala. chocbysmy siedzieli na tylku i dlubali w nmosie i nudzili sie jak mops i wyprawa na policje stanowilaby super rozrywke to i tak nie pojdziemy. Tez i opor jakis tam, bo spoleczenstwo wychodzi z zalozenia, ze z policja to nei ma co wspolpracowac.

A. By zglosic sprawe na policje kasy nie potrzeba. To jakos ostatnio bylo bezplatne. Poza tym... jesli chce sie naparwde komus narobic kolo piora to mozna zrobic (majac dowody) na paru powaznych forach.
  • green_land 19.03.11, 13:32
    Większość dzielnicowych to normalni ludzie, ktorzy naprawdę chętnie pomogą, nawet jak robią to w pewnym sensie bezprawnie.
    Nakreślenie sprawy i prośba o wizytę i kilka pytań powinna wystarczyć, by taka osoba przestała oszukiwać. Przynajmniej na jakiś czas.
    Tak moze zrobić jednak ktoś, kto mieszka w miejscowości osoby, ktora naciągała. Ja, idąc na policję w swojej miejscowości musiałabym mieć silne dowody, albo od razu wystąpić z powództwa cywilnego...
  • madziulec 19.03.11, 14:21
    Jakies roziwazanie jest.
    Nie wymagajmy, by osoba ze Szczecina zglaszala swojemu dzielnicowemu, ze osoba z Zakopanego naciaga.

Ale nie bojmy sie zglaszac. To tez dla naszego dobra
  • nioma 19.03.11, 15:19
    madziulec> zglasza sie dzielnicowemu z rejonu delikwenta. na www znajdujesz namiar na dzielnicowego, wpisujesz np haslo Marki i juz
    --
    ...
    bridelle
  • zamieszkanka 19.03.11, 17:59
    Ja mieszkam w Markach. Wstyd sie przyznać, niestety !!!! Przez taie jak ta marczanka2

Tyle tylko, że zgłosić powinna osoba, która miała kontakt z tą Panią.
    Wiele osób było u niej osobiście, znają adres. Nie bądźcie obojętni !!!!
    Dajcie znać jak zgłosicie do dzielnicowego - ciekawa jestem finału.

Zalożę się, że Pani marczanka2 czyta to forum na bieżąco - musi mieć niezłego stracha.
    ... i dobrze !!! Może na tym skończą się jej oszustwa.
  • magdalech 20.03.11, 01:00
    zastanawiam sie po co drążysz temat? Dlaczego tak Ci zalezy zeby udupic dziewczyne?
    No nie uwierze ze jestes tak wzorową obywatelką i chcesz by winni poniesli konsekwencje
    tak sprawa juz jest u dzielnicowego ktory obiecal ze po zapoznaniu sie ze szczegolami,osobiscie Cie o niej poinformuje
    by zaspokoic Twoja ciekawosc i niezrozumiala żądzę skopania leżącegoktory juz i tak sam sie pogrążył
  • zamieszkanka 20.03.11, 09:20
  • missmiriam1 20.03.11, 19:47
    Zamieszkanka, czasem warto pomyśleć, zanim się coś napisze. Obrażanie Magdalech jest śmieszne.
    --
    forum.gazeta.pl/forum/w,615,118434779,118434779,jestem_zalamana_bieda_ktora_widze.html
    From nowhen to nowhere
  • nioma 20.03.11, 20:03
    zamieszkanka> nie przesadzaj, tu nie chodzi o wywolanie psychozy strachu, to co napisalas jest delikatnie rzecz ujmujac obrzydliwe.
    to, ze sa osoby na forum, ktore maja inne zdanie od Ciebie nie oznacza, ze sa trollami.

--
    ...
    bridelle
  • bj32 21.03.11, 11:44
    Nie atakuj personalnie. Najwyraźniej piszesz wyłącznie po to, a to niezgodne z Regulaminem i Netykietą. Będę ciąć.
    --
  • green_land 20.03.11, 21:47
    Tak naprawdę, to wątpliwe jest, że wygląda to właśnie tak: "skopania leżącegoktory juz i
    tak sam sie pogrążył".
    Nie tylko mnóstwo watków na róznych forach, ale i kilka tożsamości, m.in. mających potwierdzić prawdziwość słów owej mamyoskarka.
    Jeżeli dobrze się zastanowić, od początku była to próba wyłudzenia.
    Pomijam w tej chwili czy była w potrzebie czy nie. Nawet gdyby była najbardziej potrzebująca, oszustwa stawia ją w bardzo, bardzo złym świetle.
    Nie chodzi tu o chęć zemsty, by dołożyć bo ta czy owa coś jej dała/przesłała. Sama się nabrałam. Chodzi o to, by te, ktore zwróćą się tu o pomoc MIAŁY ŚWIADOMOŚĆ, że kręcenie kończy się jednoznacznie, nie burą i bliżej nieokreślonym wstydem, ale powiadomieniem tych, którzy oszustami sie zajmują. Można sobie ubierać to, co zrobiła w najładniejsze i najdelikatniejsze słowa, ale trudno nazwać to inaczej niz oszustwem i wyłudzaniem.

> niezrozumiala żądzę skopania leżącego
    Mylisz pojęcia.
  • bj32 21.03.11, 11:21
    "Tak moze zrobić jednak ktoś, kto mieszka w miejscowości osoby, ktora naciągała.
    Ja, idąc na policję w swojej miejscowości musiałabym mieć silne dowody, albo od razu wystąpić z powództwa cywilnego... "
    Yyyy... A jak to ma się do "Bo na forum powinno być, bo moderator powinien, bo forum powinno..."? Pogubiłaś się w zeznaniach?
    --
  • bj32 21.03.11, 11:09
    Źle rozumiesz. Dlaczego się upierasz, że to *ja* powinnam zgłaszać cokolwiek z forum? Jak będę miała tu groźbę morderstwa czy samobójstwa, to zgłoszę, ale to, że wysłałaś komuś gacie, a okazało się, że mu niepotrzebne, tylko chciał sobie mieć, to zgłaszaj sama.
    Napisałam wyraźnie: jeśli będę miała szkodliwego sąsiada, to napiszę pismo, zgłoszę na policję i tak dalej. A nie napiszę na forum, że ktoś ma zgłosić za mnie, bo mi smutno, a forum ma załatwić problem za mnie.
    Ty dalej nie przyswajasz, że forum to nie instytucja, a ja nie jestem urzędnikiem państwowym, tylko prywatną osobą i nie mogę dzwonić po całej Polsce i zgłaszać, gdzie jest problem? Ani osobiście jeździć również nie będę?
    --
  • green_land 21.03.11, 18:23
    A kto każe ci jeździć?? Była propozycja umieszczenia info o oszustach i naciągaczach, też się odciełaś. Więc jak, spijać śmietankę fajnie, a brudy to sobie sami pierzcie?
  • mamasi 21.03.11, 20:05
    ale Blanka nie jest od prania brudów tylko od utrzymania porządku na forum, jak dla mnie ten Twój post to atak personalny a takie powinna ona już kasować, kasować kasować...może oszczędź jej swoich komentarzy (patrz ataków na nią), będzie miała mniej do cięcia a co za tym idzie więcej czasu na "ściganie" oszustów, no chyba że masz coś konstruktywnego do powiedzenia co komus pomoże, to pisz, bo to forum ma służyć właśnie POMOCY...
    --
  • mamasi 21.03.11, 20:06
    tylko nie zachłysnij się tą śmietankąwink spijasz ja i spijasz, toż to czysty egoizm...wink
    --
  • bj32 21.03.11, 20:32
    <hep>
    Bo ja egoistyczna krowa jestem.
    Wyjaśnianie, czemu będę spijać, a nie informować i pisać na wszystkie komisariaty - chyba jednak odpuszczę. Nudzą mnie rozmowy, które gonią własny ogon. I służą wyłącznie przekonaniu mnie, że jestem wielbłądem.
    --
  • mamasi 21.03.11, 20:49
    bj...jednym słowem (tak napisałaś) jesteś egoistyczną krową przekonaną o tym, że jest wielbłądem? o matkosmile
    --
  • bj32 21.03.11, 21:00
    Nie. Ja jestem egoistyczną krową przekonaną, że jestem starą, dygresyjną krową. A nie wielbłądem.
    wink
    --
  • green_land 22.03.11, 19:20
    > Twój post to atak personalny
    Taka właśnie jest twoja wypowiedź. I dlatego powinien wylecieć. A jak masz coś do mnie - pisz na priv.
  • mamasi 22.03.11, 19:47
    A gdzie w moim poście widzisz atak na swoją osobę? ja do Ciebie nic nie mam, chciałam tylko przypomnieć Ci od czego jest to forumsmile więc cieszę się ogromnie że zrozumiałaś że forum służyć ma pomocy a nie wszczynaniu pyskóweksmile pozdrawiam
    --
  • green_land 23.03.11, 11:10
    A gdzie widziałaś w moim?
    Ja również "cieszę się ogromnie że zrozumiałaś że forum służyć ma pomocy a nie wszczynaniu pyskówek".
  • mamasi 23.03.11, 15:09
    Od dawna wiem do czego służy to forum, trochę juz na nim jestemsmile nie byłam pewna tylko czy ty zrozumiałas jego idee.
    W Twoich wypowiedziach ewidentnie widać atak na bj, nie musi Ci się jej praca podobać, masz prawo miec swoje zdanie,ale nie o to tu chodzi, jak masz "coś do niej" prywatnie - pisz na priv, jak uważasz że źle wypełnia funkcje moderatora - pisz do dyrekcji, bo tutaj sie pomagasmile i z tego powodu niniejszym kończę ta dyskusję, chyba że chcesz coś jeszcze dodać to zapraszam na priv. pozdrawiam
    --
  • bj32 23.03.11, 16:25
    Mamasi - zastosuj się do obietnicy. To nie ma sensu, a ja teraz mam trochę na głowie i pilnowanie pyskówek, wszczynanych przez kilka osób [aktualnie chyba dwie] jest jedną z ostatnich rzeczy, na które mam ochotę... Nie daj się prowokować. Troll niekarmiony zdycha 2 latawink
    --
  • mamasi 23.03.11, 20:06
    obiecuję solennie że z mojej strony to koniec tej jałowej konwersacji, tak jak powyżej napisałamsmile
    p.s. 2 lata - aż tak długo?wink
    --
  • claudel6 17.03.11, 20:53
    a najbardziej się pieklisz.

ja pomogłam i nie żałuję, bo ubrania poszły na dziecko
  • dark.man 17.03.11, 20:20
    nowe rzeczy się pojawiły - może od którejś z was.
  • green_land 17.03.11, 20:31
    Pójdziemy jeszcze sprawdzić do piwnicy i stodołytongue_out
    A potem przejrzymy PITy od 2006 roku! A co!
  • bj32 18.03.11, 00:15
    Gigigi. W piwnicy sprawdźmy, czy się jakie dziecko w beczce nie zawieruszyło.
    A po sprawdzeniu na szafce zajrzę do komody. Kocham takie rzeczowe komunikaty.
    I wiesz, Green_land - w tym wątku podobają mi się Twoje niektóre wpisy. Możemy spróbować tak częściej? Obie?
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka