Re: Urząd pracy a zwolnienie lekarskie Dodaj do ulubionych


Takie coś znalazłam:

"wszyscy bezrobotni (z prawem i bez prawa do zasiłku) muszą przedstawić zwolnienie lekarskie wyłącznie na druku ZUS ZLA. Dotychczas taki obowiązek miały jedynie osoby pobierające zasiłek dla bezrobotnych. Pozostali, bez prawa do zasiłku, mogli dostarczać zwolnienia wypisane, na przykład na receptach.

Jeśli bezrobotny nie przedstawi zaświadczenia o czasowej niezdolności do pracy na druku ZUS ZLA, traci status bezrobotnego już z pierwszym dniem choroby.

Podobne konsekwencje spotykają bezrobotnego, który choruje bez przerwy dłużej niż 90 dni lub przebywa w tym czasie w zamkniętym ośrodku odwykowym. Zgodnie z nowymi przepisami, jeśli przerwa pomiędzy poszczególnymi okresami choroby jest krótsza niż 30 dni kalendarzowych, okresy te są dodawane. Gdy więc w sumie dana osoba choruje dłużej niż 90 dni, także traci status bezrobotnego.
Nie zmienił się natomiast termin, w którym należy powiadomić urząd pracy o zwolnieniu lekarskim. Mamy na to dwa dni od dnia wystawienia druku przez lekarza. Gdy nie ma takiej możliwości, bo na przykład jest osobą samotną, ma obowiązek dostarczyć zwolnienie niezwłocznie po powrocie do zdrowia. "


wzięte stąd:
www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090202/PRACA02/682882319
myślę, że lekarz musi wystawić normalne zwolnienie zamiast na zakład pracy na PUP a dziewczyna zanosząc zwolnienie po zakończeniu choroby musi napisać oświadczenie, że nie było nikogo kto mógłby dostarczyć to zwolnienie i nie miała możliwości i będą musieli to uznać..
--
Sygnaturka się zgubiła....
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.