Dodaj do ulubionych

czy moge prosic?

27.04.11, 19:39
witam serdecznie.nie sadziłam ze bede musiała prosic o pomoc na forum,ale na ta chwile nie widze innego wyjscia,poprostu musze.zaczne od poczatku...mam dwie córeczki w wieku 12 i 2.5 roku,bezrobotnego od roku meza i juz tyle problemów ze nie jestem w stanie ich udzwignac.
pracuje sama w jednej z fabryk w moim miescie i kochane mamy dawałabym rade uciagnac rachunki,wynajete mieszkanie w kwocie 350 zł bo postarałam sie o dodatek mieszkaniowy w kwocie 130 zł,raty wegiel poniewaz kamienica w której mieszkamy ma piece kaflowe,gaz butlowy poniewaz ziemnego nie mamy.najgorsze w tym wszystkim jest to ze od 4 miesiecy komornik zabiera mi ok 50 % pensji,za nie zapłacone kredyty moje i meza.nie miałam z kad brac na zapłacenie rat i wplatałam sie w ten wir.
Edytor zaawansowany
  • agwiras 28.04.11, 01:31
    jakiej konkretnie pomocy potrzebujesz?
  • karolipe 28.04.11, 03:56
    jezeli miałybyscie po swoich pociechach i po sobie ubrania na lato to byłabym wdzieczna,dziewczynki powyrastały ze wszystkiego.
  • agwiras 28.04.11, 23:15
    karolipe podaj konkretnie rozmiary i jakie rzeczy są ci potrzebne, nikt ci nie odpowie nie wiedząc o co prosisz. A więc rozmiary dzieci i twoje a także skąd jesteś.
  • karolipe 29.04.11, 12:12
    moja starsza córka nosi ubrania bardziej na rozmiar 36-38 buty 37,ja mam rozmiar 40 buty tez 40.najmłodsza ma 2 latka i 2 miesiace jest drobniutka i ciuszki 86 do 92.nie stac nas narazie chocby na kupno ubran w lumpeksie dlatego prosze na waszej stronie
  • kinmalek 07.05.11, 20:00
    A skąd jesteś?
    --
    Podobno szczęściem można się zarazić jak chorobą. Ale jakoś nigdy nie widać epidemii.
  • karolipe 17.05.11, 22:15
    kochane emamy bardzo dziekuje za dotychczasowa pomoc.gdybyscie miały zalegajace srodki czystosci,lub zywnosc byłabym bardzo wdzieczna bo ten miesiac mam tragiczny.komornik zabrał mi w tm miesiacu 506 zł(moge podesłac skan kwitka)niewiem jak dam sobie rade dlatego odwazyłam sie prosic.mam nadzieje ze niedługo mój los sie odwróci,bede musiała szukac pracy na czarno i dostawac zasiłek dla bezrobotnych bo tak dalej juz nie podołam za długo,juz brakuje sił.
  • karolipe 21.05.11, 19:21
    kochane emamy bardzo dziekuje za dotychczasowa pomoc.gdybyscie miały zalegajace
    > srodki czystosci,lub zywnosc byłabym bardzo wdzieczna bo ten miesiac mam tragi
    > czny.komornik zabrał mi w tm miesiacu 506 zł(moge podesłac skan kwitka)niewiem
    > jak dam sobie rade dlatego odwazyłam sie prosic.mam nadzieje ze niedługo mój l
    > os sie odwróci,bede musiała szukac pracy na czarno i dostawac zasiłek dla bezro
    > botnych bo tak dalej juz nie podołam za długo,juz brakuje sił.
  • aqua696 21.05.11, 22:51
    Podejsc do komornika opusz mu sytuacje iz waze zobowiazania na dzis to oplaty za mieszkanie i media-dolacz ksero rachunkow i pismo z administracji ile masz oplat, opisz sutuacje.
    Moze maz jednak znalazby prace np. na nocki??
    Kiedy ty bedziesz z dziecmi..praca na czarno to nie rozwiazanie bo on=komornik bedzie wisial nad wami..przychodzil itp.
    W pismie napisz ile miesiecznie jestes w stanie placic..np. 200zl.
    Kopie pisma z potwierdzeniem wez dla siebie..zloz oficjalna droga w kancelarii komorniczej.
    Napisz jaki masz dochoc moze odprocz dodatku mozesz liczyc na inne wsparcie??
    Nasz zasilek rodzinny??

--
    1% dla Rodgera na rehabilitacje i leczenie
    Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi KRS 0000144665. Konieczne w dopiski informacje uzupelniajace- cel szczegolowy 1%- dla RODGER ZYRO
    Dzieci potrzebują miłości - szczególnie wtedy gdy na nią nie zasługują. /Henry David Thoreau/
  • karolipe 22.05.11, 09:42
    byłam w kancelarii u komornika w zeszłym miesiacu.panie które tam przyjmuja wogóle nie chciały ze mna rozmawiac.patrzyły na mnie jak na zbrodniarke.pytałam czy istnieje mozliwosc spłacania mniejszych kwot,odpowiedziały mi ze trzeba było o tym myslec wczesniej i takie sprawy załatwia sie z wierzycielami a komornik zabiera tyle ile powinien.takie jest prawo.umowe tez mam do konca maja i niewiem czy dalej mi przedłuza.juz brakuje mi sił.
  • anna.k777 22.05.11, 12:43
    To na co czekasz?Szukaj jakiejś dodatkowej w między czasie.
  • karolipe 22.05.11, 18:58
    dodatkowej pracy tak pani anno?pracujac w systemie 4 brygadowym jest ciezko sie dopasowac z ewentualnym pracodawca,a chałupnicza prace cały czas szukam tylko wszedzie chca wpłat wiec to oszusci.
  • aqua696 22.05.11, 17:33
    A zlozylas pismo??
    Jak beda nie mile to popros osobe ktora jest nad nimi, wejdz moze z dyktafonem.
    Walcz i wygraj a nie poddawaj sie kolejn raz..i nie uciekaj.
    Idz tez do kadr i spytaj jak wyglada przedluzenie umowy-pokaz ze ci zalezy...
    Dla was ty jestes jedynym zywicielem rodziny, i walczysz o rodzine.
    --
    Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi KRS 0000144665. Konieczne w dopiski informacje uzupelniajace- cel szczegolowy 1%- dla RODGER ZYRO
    Dzieci potrzebują miłości - szczególnie wtedy gdy na nią nie zasługują. /Henry David Thoreau/
  • karolipe 22.05.11, 20:01
    nie składałam pisma,byłam u darmowego prawnika kóry przyjmuje w osrodku interwencji kryzysowej.powiedział mi ze ustalic z komornikiem raty mozna tylko przed zajeciem wynagrodzenia,ze tak brzmia przepisy.a co do przedłuzenia umowy to zalezy od tego czy beda mieli klientów na moduły słoneczne.a ostatnio zamkneli u nas 3 linie poniewaz unia nie dała dotacji.ja naprawde sie staram.
  • aqua696 22.05.11, 21:14
    Zloz pismo u komornika z opisem...
    To chwila czasu a efekt moze byc, to nie tak ze komornik to nie czlowiek.
    I pogon meza zaczynaja sie prace na budowach, czy sezonowe...nawet zbiiory truskawek...
    --
  • karolipe 23.05.11, 19:19
    ma pani racje,dam mu pare dni na znalezienie pracy bo tak dalej nie mozna zyc.ja nie dam sama rady.napisze do komornika,ale niewiem czy swoimi słowami czy bardziej oficialni?
  • karolipe 25.05.11, 20:11
    dziewczyny dzis złozyłam do tutejszego mopsu podanie o zasiłek celowy ale pani socialna powiedziała mi ze nie interesuje ja ze na zaswaidczeniu widnieje ze połowe pensji zabiera mi komornik i ze wyliczy ze sredniej netto..co robic?
    myslałam tez długo nad tym,i chyba musze zrobic pozadek z moim mezem bo tak dalej byc nie moze,albo praca albo alimenty...
  • aqua696 25.05.11, 20:55
    Napisz w tonie oficjalnym ale opisz dokladnie sytuacje, bez owijania i omijania.
    Meza masz racje postaw do pionu bo po roku to juz widac przywykl ze ty skaczesz wlos dzielisz na czworo a on ma pilota tv, i cieplo w domku..

--
  • karolipe 25.05.11, 21:31
    złozyłam w sekretariacie podanie,opisałam wszystko jak jest nie oatrzac na pania z mojego rewiru.pewnie na wywiad niebawem przyjdzie.
    i juz nie bede tak bezsilna...
  • karolipe 27.05.11, 18:05
    Aqua696 poszłam dzis po raz kolejny do mops,z nadzieja ze wrescie pracownik socialny zainteresuje sie moja sytuacja,ale tu czakało mnie takie zdziwienie ze głowa mała..NIC MI SIE NIE NALEZY-mój komornik mój problem! nie wazne ze tyram jak wól,nie wazne ze odwróciłam sie od bezrobotnego meza,nie wazne sa moje dzieci...nawet nie znała punktu caritas zebym mleczko dostała dla amelki...to jest własnie nasz mops,ostoja,pomoc....chyba dla pijusów pod kasa albo wytapetowanych panieniek! i teraz jestem zupełnie bezsilna...
  • easyblue 27.05.11, 19:52
    Kur..:///// Takie baby to bym wysadzila ze stołków i pognała do zamiatania ulic. Niech posmakują, jak to fajnie tyrać pod chmurką za marne grosze, bez gorącej kawki.
    Wiesz co, ja wredna bywam i w podobnych sytuacjach staję sie paskudnatongue_out Nie masz już nic do stracenia, więc jakbyś im z grubej rury walnęła: skoro nie znacie się na swojej robocie a petentów, dla ktorych WY jesteście nie potraficie obsłużyć, to widać NIE NADAJECIE się do tej roboty. A potem słodkim głosem zapytałabym, gdzie składa się skargi na ich tzw. pracę.
    Jak mozesz, nagraj rozmowę - wtedy masz ich w garści. Ostatecznie postraszenie wujkiem ciotecznym babci Eli, który pracuje w TVNie też nie zaszkodzi.
    Idź do parafii, poproś księdza o pomoc, powiedz, jak potraktowali Cię w MOPSie, poproś o interwencję. Czasami działa to cuda. Weź go na litość, ze dziecko małe, cierpi razem z Wami, a Tobie już brak sił i boisz się, że możesz zrobić głupstwo. Nie ustawaj w proszeniu go, jak będzie trzeba uczep się sutanny i błagaj. Nawet, jak ochoty nie będzie miał do pomocy to Twoje błagania nie dadzą mu spokoju. Twoje córka moze mu nawet specjalnie rysunek narysować, ze niby w podzięce, a Ty mu go zaniesiesz parę dni po takiej rozmowie. Będziesz go trzymać w szachu i na pewno coś zrobi., Czy będzie to skuteczne - inna rzecz, ale warto! spróbować. Mojego Anioła Stróża Ci podeślę do pomocy, jest niesamowitysmile
    Trzymam mocno kciuki i... nie poddawaj się! Przeczekaj to najgorsze, jeszcze trochę, dasz radę. Ile tych rat macie? Komornik może cofnąc zajęcie wynagrodzenia! Nie znam szczegółów, ale pewnie głównym problemem jest... dobra wola. Postaraj się o rozmowę z nim. Nie bierz na litość, bo u nich to raczej nie działa. Powiedz, że jak stracisz pracę i tych 500 zł nie będzie miał. Poproś o cofniecie zajęcia, ale musisz się zobowiazać do comiesięcznego płącenia rat! Że jak się spóźnisz - moze znów zająć pensję tyle, ile może, a Ty już nie będziesz mu zawracać głowy. Moze 300 zł byłabyś w stanie mu płacić? Dla niego to tak naprawdę żadna kwota /przysłowiowe waciki/, więc jak będziesz miała szczeście może się udać. Oj, jak mocno trzymam kciukismile
  • aqua696 27.05.11, 20:12
    alez to jest to o czym pisalam ustawa nie pozwala jej odjac i o tyle obnizyc zajecia komorniczego.
    Dobre w sutuacji tatuska majacego komornika za alimenty, ale w wypadku rodziny wlasnie tak to wyglada.
    PPorozumiej sie z komornikiem, zloz pismo.
    W MOPS dostaniesz odmowe na pismie-jesli zlozylas podanie, i odwalanie napisze ci od reki..
    Napisz mi na priv jaki masz dochod bez potracania i z potraceniem.
    Pomysle ale dzis [ozna albo w poniedzialek to sie urwywam z sieci.
    Nie wierzaj psow na osobach ktore sa zwiazane durnym po czesci prawem.
    --
  • isabelka20 27.05.11, 20:53
    och easyblue ileż w tobie jadu, co do pracowników to groźby można sobie w buty włożyć, a nagrywanie jest nielegalne. Panie z ops zamiast pić kawkę posuwają w pogodę i niepogodę po domach bo, użerają się z różnymi klientami i napewno znają się lepiej na swojej pracy niż się wydaje, a co najważniejsze pracują i nie muszą się poniżać chodząc do ops. Niestety ustawa jest ustawą i potrącenia komornicze dla ops nic nie znaczą, gdyż jak wiadomo nie są odliczane od dochodu. Dużo ciekawszy jest bezrobotny chłop co do roboty nie chce iść. A może gdyby poszedł to komornia by się szybciej spłaciło.
  • easyblue 27.05.11, 21:44
    Nikt pań z MOPSu nie zmusza do wykonywania takiej pracy. Są urzędnikami, więc to nie petent jest dla nich, ale one dla petenta. Nie miały by posady, gdyby nie osoby potrzebujace pomocy materialnej.
    Jeżeli musze odmówić komuś , kto jest w trudnej sytuacji i moje słowa moga go dobić/też jestem urzędnikiem, choć troche inaczej to wygląda/, to MUSZĘ to robić DELIKATNIE.
    Jeżeli pracownik MOPS nie zna nawet najbliższej placówki Caritas, to nadaje się do zwolnienia, bo nawet, jeżeli nikt go nie przeszkolił, to sam powinien się dowiedzić takich rzeczy. Od tego jest. Od POMAGANIA, bo w takim zawodzie pracuje. To ośrodek POMOCY, a nie "widzi mi się". Tu nie chodzi o złamany tips.

> Panie z ops zamiast pić kawkę posuwają w
    > pogodę i niepogodę po domach bo, użerają się z różnymi klientami i napewno znaj
    > ą się lepiej na swojej pracy niż się wydaje, a co najważniejsze pracują i nie m
    > uszą się poniżać chodząc do ops.

No właśnie. Nie muszą się poniżać chodząc do ops. Więc skoro przychodza do nich osoby, które samym przyjściem czują się poniżone, to powinny potrafić obsłużyć ich tak, by poniżone się nie czuly. Nawet, jak nie moga pomóc, to powinny przynajmniej wesprzeć i doradzić.
    Tak na marginesie tych, co zasuwają po domach i starają się pomóć jest niewiele. Chwała im za to. Ale te, co siedzą i plaszczą tyłki a petentów najchętniej by miotłą wygoniły wywaliłabym z pracy bez skrupułów. Nie każdy nadaje się do tego zawodu

> och easyblue ileż w tobie jadu
    To wściekłość. Moja znajoma powiesiła się w podobnej sytuacji. OPS nie miał wyrzutów sumienia.
    Jak się odbiera nadzieję to odbiera się wszystko. Złość jest stokroć lepsza niż zrezygnowanie.

>groźby można sobie w buty
    > włożyć
    Możesz zacytować owe groźby? Bo jakoś się ich dopatrzeć nie potrafię w tym, co napisałam.
  • isabelka20 27.05.11, 22:57
    nie będę nic cytować, sama napisałaś, że pracownika powinno się postraszyć ciocią z tvn itp, druga sprawa, że tak naprawdę nie wiemy czy pracownik nie wiedział nic o caritas, to relacja autorki wątku, nie bronię pracowników, wiem jacy potrafią być, aczkowiek wrzucanie wszystkich urzędników do jednego wora jest dla mnie obrażające, bo wiem jak się trzeba natyrać i czasem nawet na tę kawę nie ma czasu. Ale ja akurat lubię swoją pracę więc osobiście nie narzekam.
  • easyblue 28.05.11, 11:05
    Ja się nie oburzam, gdy ludzie narzekają na urzędników. Sama narzekam i uważam ich w sporej części za bandę nierobów. A sama urzędnikiem jestem. Widzę dobrze, jak potrafią pracować i co robią z czasem przeznaczonym na pracę. Bo sama także potrafię go trwonić. Ale jedna rzecz jest ponad wszystkim - moje humorki. Nie muszę się uśmiechać na widok petenta, ale moje problemy nie mają wpływu na moje wobec nich zachowanie. Mogę sobie mieć gorszy dzień - to mój problem. Nie mam prawa wyżywać się na ludziach i kompensowac sobie złe humorki głupimi tekstami.
  • aqua696 28.05.11, 03:16
    Easyblue pani ktora przyjmuje petenta to najczesciej ta sama ktora robi potem wywiad i zajmuje sie dana osoba. Wchodzac zadaja pytanie z jakiej jestes ulicy, miejscowosci.
    Papierkologia stosowana, wywiady..opisy itp zajmuje mase czasu.
    Wierz pani tez mogla miec gorszy dzien, nerw jej puszczal..
    Piszesz o swojej znajomej, niestety jak napisala Izabelka nie kazdy nadaje sie do zawodu ktory wykonuje..
    Ale czesto przyczyny sa rozne., a odmowa MOPS byla ostatnia kropla ktora przelala szale.
    Zauwaz jak sama zalozycielka watku napiszala..maz od ponad roku osiadl na laurach, i jakos nie czytamy iz on poszedl do MOPS, do komornika, czy szuka caritas..bo mezczyznie nie wypada??
    A wypada widziec jak zona sie zarzyna i ledwie ciagnie a wlasciwie walsnie odpadla z pomyslow sil itp??
    Na co laskawca czeka??
    Az sie rozwiedzie, zazada alimentow, a potem co fundusz bedzie placicl??
    Czy jak ktoregos dnia nie da rady wstac do pracy bo depresja jej nie pozwoli??
    Czy pracodawca ja zwolni jako nieefektywnego pracownika-bo nie umie przestac mysle o tym co w domu, co dac dzieciom jesc, gdzie jeszcze szukac pomocy??

--
  • easyblue 28.05.11, 11:23
    > maz od ponad roku osiadl na laurach,
    Odpowiadać mozńa tylko za siebie. Za męża - częściowo. To, ze facet nic nie robi jest powodem do współczucia dziewczynie, nie do dobijania jej. Czasami faceci tak właśnie się zachowują - baby stają na uszach a oni... jakby problem nie byl ich problemem. Pewnie gdyby nie on, on, ktory miał być wsparciem, na dobre, na zle, poradziła by sobie. A tak ma dodatkowy problemuncertain Dlatego się załamała i zwróciła tu o pomoc. Tacy faceci mają gdzieś, zę żona zażąda rozwodu, dzieci zabierze, pozwie o alimenty. Oni czują sie pokrzywdzeni, ale NIC nie zrobią w kierunku by to zmienić. A jak już jest po wszystkim i nic nie da się cofnać to obarczają innych winą za swoją sytuację, albo robią z siebie cierpiętników. I to jest najgorsze w jej sytuacji.
  • karolipe 29.05.11, 21:40
    mówic mozna duzo o pracownikach mops,jedni sa gorsi jedni lepsi.ja trafiłam zle.ale nie poddam sie.mam dzieci i dla nich musze walczyc.tak czy siak punk caritasu to naprawde wazna sprawa,ale zeby nie wiedziec gdzie sie wydaje mleko?
    byłam u ksiedza dostałam herbatniki,mleko,chleb zytni,masło
    i jestem wdzieczna mojemu proboszczowi
  • penelopa40 31.05.11, 09:20
    karolipe,
    jak tylko wpłynie pensja pakuję buty dla twojej starszej córki... jedzenia wysyłać nie ma sensu, ale włożę coś pieniężnego w bucik...trzymaj się penelopa
  • karolipe 01.06.11, 13:33
    dziekuje kochana penelopo.sandałki córka nosi do szkoły i bardzo jest z nich zadowolona.pozdrawiamy serdecznie
  • karolipe 04.06.11, 21:28
    z dnia na dzien jest gorzej nie radze sobie dziewczyny.ciagle na wszystko brakuje.z biedy nawet młodsza córeczka juz zaczeła na nocniczek siadac bo nie stac mnie na pampersy na noc.mops odmuwił,w caritasie u ksiedza to mleko i jedzenie jest na przydział wiec jak juz craz dostałam to mleka mi nie dadza w tym tygodniu.i dylemat czy w tym miesiacu opłacic mieszkanie czy zyc...
  • aqua696 04.06.11, 21:36
    Napisz mi co podali za podstawe odmowy z MOPS.
    Caritas idz i porozmawiaj szczerzez ksiedzem, osoba koordynujaca, i pokaz dokumenty..tak tez pracuja ludzie.
    Wyjscie z pieluch nie jest zle, i nie ejst to powod do zalamania, a wrecz do chwalenia.
    Meze pogon do pracy, bo widac osiad i ma gdzies a ty biedna wlos dzielisz na czworo i nie wiesz w co rece wlozyc.
    Moze konpij chlopa do pracy w niemczech jesli sie postara i ma jakis fach to znajdzie prace i zasiweci dla was slonce.
    Jak amsz dodatek mieszkaniowy to mozesz go stracic przstajac placic za mieszkanie.
    Masz odpowiedz pisemna od komornika??
    --
  • karolipe 05.06.11, 19:24
    aqua w mops odmowa była poniewaz na 4 osoby dochód mi przekracza nie wliczaja oni komornika bo tylko jakby mi zajał pensje za alimenty to wtedy moga odliczyc.masz racje wyjscie z pieluch nie jest złe,tu ci przyznaje racje,i w tym ze mój maz musi cos zrobic ze soba tez bo naprawde bedzie z nami zle i jeszcze z braku(checi)sie rozejdziemy.napisałam to pismo do komornika ale jeszcze nie dostałam odpowiedzi .a co do caritasu to zawsze mam ze soba dokumenty ale powiedziano mi ze oni tez maja przydziały a jest masa ludzi w naszej parafii i niemoga wyrozniac mnie.
  • aqua696 05.06.11, 20:36
    To napisz odwolanie do MOPS, i w uzasadnieniu opisz o komorniku i dolacz dokument.
    A w okolicy nie ma darmowej jadlodajni? poslij tam meza z kilka razy w tygodniu moze to go zmobilizuje?Jak przez miejscowosc z jedzeniem zapakowanym przejdzie.i zobaczy jak upadl.
    --
  • karolipe 05.06.11, 21:49
    aqua mops wie o komorniku,a takie a nie inne sa ich prawa.juz mnie nie dołuj
  • aqua696 05.06.11, 22:11
    Jesli napisanie napisanie odwolania to dolowanie to sorki ale usiadz i pomysl.Przepisy sa przepisami a odwolanie czesto zalatwia sprawe.
    nie znam dokladnie procentowego stosunku, ale tam gdzie czaesto za pierwszym rozpatrzeniem nie dalo sie za drugim pozpatrzeniem po odwolaniu przyznawano srodki.
    Czy podmowa MOPS to odmowa programu dozywiania?
    Bo staly czy okresowy, nie ma podstawy.
    Mozesz pisac o celowke, lub wlasnie dozywianie.
    A jesli obrazilas i poczulas sie urazona o jadlodajni to wybacz ale to tez jest pomoc w naturze.jak caritas.
    Moze to twojemu mezowi da do myslenia, jak pojdzie kilka razy, a ty nie dasz mu nic do jedzenia bo ile znajomi, rodzina bedzie go zywic?
    --
  • hugo43 06.06.11, 07:53
    a jak w tym wszystkim odnajduje sie twoj maz?jego to nie boli,nic nie robi by zmienic wasza sytuacje?patrzac z boku,to wyglada ze ty ciagniesz caly majdan,a maz jest postacia wirtualna.
  • renata.36 06.06.11, 08:31
    Dopóki Twój mąż nie dostanie szlabanu na wszystko co z takim trudem zdobywasz. dopóki go nie pogonisz to działania to on sobie będzie siedział i patrzył jak Ty sie wykańczasz.Okropne to...
  • penelopa40 06.06.11, 10:16
    mam przygotowane buty do wysłania tylko adres skasowałam w mailu...
    co do męża to zdaje się, ze należałoby go pozostawić swojemu marazmowi i zacząć żyć bez niego...
  • renata.36 06.06.11, 10:48
    Wiem.że to co piszą dziewczyny może wydawac sie nie do zrobienia.Ale skorzystaj z ich rad. bo to nie podpowiedzi z kosmosu.Ja tak zrobiłam.Trudno było ale przyszedł moment.że nie miałam nic do stracenia bo było tragicznie.I dzieki temu .że posłuchałam rad wyszłam. a właściwie wychodze z dołka.Na początku wydawało mi sie.że te podpowiedzi w moim przypadku sa nie do przejscia.Udało się dzieki dziewczynom z forum i ich nie tylko duchowej pomocy.Będe za to wdzięczna do grobowej deski.
  • karolipe 06.06.11, 12:13
    macie racje,sama dalej nie dam rady tego uciagnac...
  • penelopa40 07.06.11, 10:27
    wysłane: 2 x adidasowate, 1 x czarne czółenka, 1 x klapki basenowe...
  • karolipe 10.06.11, 17:45
    dziekujemy slicznie penelopo za bucikismile
  • penelopa40 14.06.11, 08:32
    Karolino, nie ma za co! niech się dobrze noszą...
    i podaj mi proszę dokładne wymiary córki, obwód pasa i obwód "w biuście", dostałam ubrania do rozdysponowania w większości wąskie, natomiast jest kilka szerszych bluzek i może by pasowały ...
  • karolipe 06.06.11, 12:15
    aqua ja własnie na dozywianie dostałam odmowe,twardo powiedziała mi pani z mops ze jezeli dochód mi przekaracza to niemoze mi przyznac pomocy
  • aqua696 06.06.11, 15:24
    Pani nie ma ci powiedziec tylko dac odmowe na pismie.bo od odmowy na pismie mozesz sie odwolac, a od ustnej nie.
    Odmowe rozpatruje wieksza ilosc osob i tez pod troszke innym katem.
    Nic na ustne odmowy.ile mozna to pisac.
    Maz niech sam sobie pierze, w swoim proszku, zapewnia sobie jedzenie itp.
    Nawet za prad niech sie doklada jak chce sobie byc mistrzem pilota.
    --
  • kochmama 28.05.11, 07:37
    a co najważniejsze pracują i nie muszą się poniżać chodząc do ops.

Tak właśnie się czuje dużo osób poniżonych a nie czują że przychodza po pomoc nawet jesli to jest pierwszy raz w ich życiu .A ja poczułam jak by mi ktos dał w twarz po tym zdaniu ,bardzo chciałabym pracowac i chociaz nie mam najgorszego wykształcenia ,niestety musze zostawić rodzinę i wyjechać,a wolałabym mieć prace na miejscu , a te Panie mają ,pozdrawiam
    --
    Dobrych ludzi nikt nie zapomina.
    Safona
  • noco73 28.05.11, 14:26
    Ja wiem ze wykonujecie swoją prace zgodnie z postanowieniami ,często idiotycznymi rządu naszego polskiego ukochanego.Tylko wytłumacz mi ,po jaka cholere pytacie o wydatki skoro gooocio was one obchodza?Po co ci ludzie muszą pisac ile na gaz,prąd,raty,wode itd jesli nie bierzecie tego pod uwagę? Dobry pracownik OPS potrafi zrobic cos ,wykorzystac luki prawne by pomóc ludziom którzy naprawde tej pomocy potrzebuja.Ale po co skoro byle luj przyjdzie z wyciagnieta łapą i dajecie bez problemu ,dobrze wiedzac na co te pieniądze pójdą...Jednak to jest prawda są nauczyciele z powołania i nauczyciele którzy pomylili sie z powołaniem,sa tez pracownicy OPS którzy sa oddani swojej pracy i tacy którzy wypieków dostaja z rana jak pomysla o 8h z biedakami....Nie moge sie doczekać filmu z Marcinem Dorocińskim o pracy OPS ,czy pokaza cud miód,czy tak jak naprawde bywa.....
  • isabelka20 28.05.11, 18:59
    oczywiście, że są luki prawne i takie zapisy w ustawie, że tak naprawdę można dać takim ludziom, którzy przekraczają magiczne kryteria, ale o tym się głośno nie mówi i mówić nie będzie. Po co pytam o wydatki, widzisz bo jeżeli ktoś ma dochód 1000zł a wydatków 800zł, to nawet jeśli się tego nie odlicza to powinno się brać to pod uwagę przy planowaniu pomocy. Ja może nie jestem idealnym pracownikiem bo takich nie ma, ale pomóc człowiekowi potrafię i takiemu co przekracza kryteirum i takiemu co nie przekracza, ale to trzeba chcieć, odpowiednio sytuację zbadać opisać, żeby następnie kierownik się przychylił, a niestety dużo takich jest osób, dla których kolejny klient to po prostu kolejna ankieta w segregatorze i tyle.
  • malabum 07.06.11, 10:43
    postaram się zorganizować na miarę moich możliwości paczuszkę żywnościową, może jakieś ubrania kt moglabym się podzielić też mam rozmiar 40, cos słodkiego, mogą być jakies konserwy, ryż, makaron, kasza gryczana????Proszę coś zaproponować. Pozdrawiam i głowa do góry, każde kłopoty kiedyś się kończąsmile
    --
    http://emotikona.pl/emotikony/pic/2kon.gif
  • malabum 07.06.11, 10:45
    Tylko wysłałabym po pensji czyli ok 10- go, ok? może uda się ciut wcześniej.
  • karolipe 07.06.11, 13:17
    malabum napisałam do pani na emaila gazetowego.
  • malabum 07.06.11, 16:14
    wpadłam na pewien pomysł( zamiennik) tej paczki żywnościowej, może Pani sprawdzić pocztę?
  • malabum 08.06.11, 14:17
    Pani Karolinko, to co ustaliłyśmy już wysłałam a jutro ubrania i buty, proszę sprawdzić pocztęsmile
  • karolipe 09.06.11, 10:45
    Bardzo dziekuje za okazała pomoc!!!
  • karolipe 13.06.11, 23:07
  • malabum 14.06.11, 10:33
    Mama nadzieję, że ubrania dla córki pasują?
  • penelopa40 14.06.11, 14:05
    proszę dokładne wymiary córki, obwód pasa i obwód "w biuście", dostałam ubrania do rozdysponowania w większości wąskie, natomiast jest kilka szerszych bluzek i może by pasowały ... jest też kilka sztuk damskich 38-40...
  • karolipe 14.06.11, 14:25
  • bazia8 14.06.11, 11:24
    na oddam przyjmę są trzy wątki ubrankowe, zadziwiająco do siebie podobne

forum.gazeta.pl/forum/w,834,126090783,126090783,przyjme_dla_corki.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,834,125537753,125537753,przyjme_ubrania_38_40.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,834,125989878,125989878,Przyjme_odziez_roz_XS_34.html
    czy możesz to wyjaśnić?
  • karolipe 14.06.11, 12:18
    nie bardzo wiem co tu wyjasniac?oczywiste jest to ze drugi watek napisałam ja-bo ja go podpisałam,a reszta niestety nie nalezy do mnie.prosze zapytac moze osoby które pomogły osoba dajacym te watki moze pod jaki aders wysłały?niestety ja nie pomoge.
  • missmiriam1 14.06.11, 12:32
    Czyli mamamelci i Ty to dwie różne osoby?
    --
    forum.gazeta.pl/forum/w,615,118434779,118434779,jestem_zalamana_bieda_ktora_widze.html
    From nowhen to nowhere
  • karolipe 14.06.11, 13:04
    oczywiscie ze dwie rózne osoby.dlaczego miałabym zmieniac nicki?ja pod swoimi jak juz powiedziałam podpisuje sie.moze prosze zapytac tej pani lub moderatora o numer id przeciez jest widoczny.
  • malabum 14.06.11, 16:36
    Może bazia8 pyta dlatego, bo mamaamelci to też Karolina.
  • malabum 14.06.11, 16:41
    ale patrząc na wątki łatwo to zupełnie inna osobasmile
  • karolipe 14.06.11, 18:42
    nawet nie wiedziałam ze tez karolinasmile
  • malabum 14.06.11, 19:40
    he he teraz doczytałam, że bazi8 chodzi o mamemelci a nie mameamelci;p
    najważniejsze, że wszystko okwink
  • claudel6 14.06.11, 19:53
    od kiedy 38/40 to XS?
  • malabum 14.06.11, 20:45
    to nie są posty tej samej autorki, karolipe już napisała, że nie ma nicku mamamelci, która z kolei prosiła o ubrania XS.
  • karolipe 14.06.11, 21:29
    claude16 a nie mam rozmiaru xs,tylko 38\40.co ta kobieta tu zamieszanie wprowadza!juz pisałam ze kazdy mój post podpisuje i jak juz tak lubi jakies brednie wypisywac po ogłoszeniami to niech sie skontaktuje z ta pania "mamamelci "czy z osobami które jej pomogły.ale bazia8 prosze cie nie bruzdz nikomu skoro niemasz pewnosci!!!
  • bazia8 14.06.11, 21:43
    jasne, wszyscy rzucają się do przepisywania wątków.
    akurat założenie piętnastu nicków nie jest problemem
    pisanie z dwóch ip też nie
  • karolipe 14.06.11, 21:56
    słuchaj kobieto,najpierw sprawdz to o co kogos oczerniasz a potem brnij w to dalej.wysil sie i sprawdz z kad jest ta pani -wystarczy ze do niej napiszesz.co za podłosc!
  • missmiriam1 14.06.11, 22:00
    Karolipe, bez przesady, nie zauważyłam w pytaniu Bazi ani ''brużdżenia'', ani podłości. Widząc podobne w tonie wątki i kojarząc nick z imieniem po prostu zapytała. Przecież ja też spytałam, wystarczyło Bazi spokojnie odpowiedzieć.
    --
    forum.gazeta.pl/forum/w,615,118434779,118434779,jestem_zalamana_bieda_ktora_widze.html
    From nowhen to nowhere
  • easyblue 14.06.11, 22:18
    Człowiek proszący o pomoc samym proszeniem czuje się upokorzony. Oskarżenia pod swoim adresem karolipe przyjęła spokojnie, ale wybacz, ile razy mozna odpowiadać na te same idiotyczne podejrzenia? Ma podbramkową sytuację a wy wymagacie od niej ciągłego tłumaczenia się z jakiegoś pseudodochodzenia??
  • karolipe 14.06.11, 22:20
    wystarczyło zapytac własnie a nie przypisywac mi kolejne watki...i jeszcze numery id.ja pisze z jednego-ze swojego tak było i jest.dlaczego miałabym mniec 15 id i 15 watków..na kłamstwie nic nie zbuduje,ale ktos na oszczerstwach tez nie.
  • easyblue 14.06.11, 22:14
    bazia, to, że ktoś prosi tu o pomoc, nie upoważnia ani CIEBIE, ani NIKOGO innego do rzucania oskarżeń ani obcesowego żądania wyjaśnień!
    Skoro masz wątpliwości, bo wyjaśnienia dziewczyny ci nie wystarczają, idź na policję, zglaszaj sprawę bóg wie gdzie chcesz i pisz donosy, a od dziewczyny się odczep.
  • karolipe 14.06.11, 21:39
    i jeszcze jedno chciałabym dodac. poniewaz ja jako pierwsza napisałam ze nie moge kupic ubran w lumpeksie bo mnie na nie nie stac nie znaczy ze ktos inny nie ma podobnej sytuacji i w zwyczajny sposób to przepisał
  • malabum 15.06.11, 07:32
    Przestań się upierać przy swoim, tu jest wątek mamymelci i opisuje swoją sytuację, przeczytaj i daj już spokój.
    forum.gazeta.pl/forum/w,615,103396172,103396172,Pomozcie_przynajmniej_mojej_coreczce_Blagam.html
  • penelopa40 24.06.11, 10:17
    wysyłam dziś paczuszkę z ubraniami dla córki (spodnie, bluzki) + 3 zeszyty i małe pudełeczko puzzli...od mojej córki...pozdrowienia penelopa
  • karolipe 27.06.11, 19:56
    penelopo40 dzis dotarła paczka z ubraniami.slicznie dziekujemy!!!
  • karolipe 08.07.11, 20:20
    droge emamy,duzo sie w ostatnich dniach u mnie zmieniło.myslałam ze wkoncu stane na nogi,ze nie bede musiała prosic o pomoc ale nie daje rady.
    dzieki waszym rada złozyłam pozew o alimenty,sprawe miałam 29 czerwca,moj maz sie nie stawił i nawet sie tym nie przejał za bardzo.dostałam wyrok zaoczny na moja kozysc teraz musze w poniedziałek zaniesc to do komornika i z tego co powiedziały mi panie w mopsie to komornik ma prawo do 2 miesiecy sprawdzic jego wypłacalnosc wiec alimenty z funduszu dostane dopiero za dwa miesiace.nie przedłuzono mi umowy która przedłuzali mi co miesiac,i teraz próbuje przeciagnac zwolnienie lekarskie zeby jeszcze sie jakos uratowac.poszłam do mopsu a tam powiedziano mi ze nawet jak komornik zabiera 50% to oni tego nie licza i nie beda tez liczyc mojego meza do wydatków domowych bo mam alimenty.nie mam juz sił,niewiem z kad poopłacac mieszkanie ,prad,teraz ksiazki itd...
  • easyblue 08.07.11, 20:58
    Może książki mogłaby zakupić szkoła?
  • bj32 09.07.11, 02:27
    O ile szkoła będzie uprzejma, bo obowiązku nie ma. Do stypendium socjalnego jest próg dochodowy 351,-/ osobę w rodzinie, do książek chyba też w przypadku dzieci pełnosprawnych, ale za to głowy nie dam. Trzeba porozmawiać z pedagogiem, a są wakacje... No i najpierw trzeba kupić książki, a dopiero później, zazwyczaj w listopadzie, jest zwrot.
    Acz do dyrektora warto się udać i powiedzieć mu o sytuacji choćby po to, żeby się 9 września nie okazało, ze dziecko ma 4 pały za brak podręczników.
    --
    Jego żona spodziewa się niedługo dziecka. On też miał niedawno kontuzję. - Komentarz sportowy
    napisz maila w tej sprawie na forum@agora.pl by Dzieneusz
  • karolipe 09.07.11, 20:40
    własnie ,najgorsze jest to ze stypendium dla dzieci jest wypłacane na podstawie rachunków i zwykle jest to pazdziernik a nawet listopad jak napisała bj32
  • missmiriam1 09.07.11, 20:52
    A może antykwariaty? Wiem, że teraz już sprzedają. Macie listę książek?
    --
    From nowhen to nowhere
  • karolipe 09.07.11, 23:32
    missmiriam1 u nas nie ma antykwariatów to mała miescina,najgorsze dla mnie jest to ze jak juz zaczełam toczyc walke o siebie i dzieci to zadna instytucja nie chce nam pomóc.
    mamy liste ksiazek,na koniec roku przyniosła juz córka
  • missmiriam1 10.07.11, 00:27
    A w okolicy? Albo w antykwariatach internetowych?
    --
    From nowhen to nowhere
  • malabum 10.07.11, 08:13
    A może uda się z kimś dogadać z rodzicem który ma starsze dziecko w tej samej szkole, że zapłaci Pani w ratach. Zwykle za używane książki ludzie chcą niewiele. Moja siostra ( chodzi jeszcze do szkoły) zawsze tak robi bo tez im ciężko. Są też giełdy podręczników w każdej szkole. Na pewno będzie też dodatek do zasiłku rodzinnego na wyprawkę dla córki.
    --
  • penelopa40 11.07.11, 09:15
    karolipe,
    napisz mi listę tych podręczników, podaj ją też na oddam/przyjmę i zamienię, w internecie szukajcie, mogę pomóc w poszukiwaniach... jeśli chcesz...
    nie w każdej szkole są giełdy podręczników! ale niech córka w swojej szkole powiesi ogłoszenie!!! nawet teraz
    czekam na listę książek! autor, tytuł i wydawnictwo... a która to klasa ???

• karolipe 11.07.11, 14:52
    penelopo40 odpisałam na priv.
  • aqua696 12.07.11, 17:04
    moze napisz tu liste sa przeciez mamy z starszymi dzieci, spr, allegro.
    Teraz piorytetem to znalezienie pracy..

W szkole podejsc z corka i zloz podanie, a dodatkowo corka niec wsrod kolezanek starszych podpyta, przeciez nie mieszkanie na pustyni i do szkoly chodzi i ma kontakt z roznymi dziecmi.
    Mozesz tez na kilku szkolach powiesic ogloszenie iz szukasz ksiazek takich i takich..
    Moim zdaniem masz okazje pokazac jak umiesz sobie poradzic.

Czy maz mieszka z toba??

--
  • karolipe 12.07.11, 21:07
    Ja tez szukałam i na allegro i mała tez pytała kolezanek ale co mam zrobic skoro nie moge za 100 zł odkupic kompletu bo rodzice odrazu chca całosc,pisałam tez o wymiane ksiazek do 5 klasy ,tez nic.szukam dziewczyny pracy,dzien w dzien jak tylko moge ale u nas to bezrobocie koszmarne chciałabym chociaz gdzies w pole moze isc dopuki alimentów nie dostane...polskie prawo własnie takie jest ze pod góre ze wszystkim.pełne 2 miesiace komornik ustala dochody i dopiero moge składac wniosek o niesciagalnosci,tyle czasu..
    Aqua mieszkanie jest wynajete na meza wiec to raczej ja u niego mieszkam,nawet jak u zarzadcy byłam w tej sprawie to powiedział mi ze albo sam zrezygnuje z mieszkania albo ja mam załozyc sprawe w sadzie
  • easyblue 15.07.11, 20:43
    zajrzyj na priv
  • karolipe 19.07.11, 21:18
    kochane emamy chociaz sprawa ksiazek juz nie musze martwic sie,kuzynka odkupiła od dziewczynki z tej samej kamienicy.dzieki easyblue mam tez cwiczenia,jestem tak wdzieczna ze słowami wyrazic tego nie moge.
    wczoraj dostałam wezwanie na komisje lekarska do gdanska na 22 lipca,to 100 km odemnie i niewiem jak tam dojade,nawet sie tego nie spodziewałam.zwolnienie mam do 25 a potem zarejestruje sie dla bezrobotnych,ale dlaczego 2 miesiace musze az czekac na pismo od komornika i dopiero moge złozyc w mopsie zeby z funduszu uzyskac?
    z czynszem juz tez zalegam,jak ostatnio pojawił sie u mnie własciciel to przełozyłam do 25 bo juz nie wiedziałam co powiedziec.
  • karolipe 19.07.11, 21:18
  • aqua696 20.07.11, 17:20
    Nie kojarze gdzie dokladnie mieszkasz ale sa pks, pociagu, busy, da sie dojechac, skaldajac na komisje lekarska przeciez wiedzials gdzie sie odbywa.
    Na alimenty czeka sie z funduszy 2 miesiace, ale nie rozumiem czemu sie dziwisz??
    Twoj maz nie pracuje dosc dlugo, ma gleboko gdzies...
    Fundusz to sa jednak pieniadze z budzetu...
    Usiadzcie z mezem i rozwiazcie jakos problemy, bo ani alimenty z funduszu nie sa konstruktywne.
    Macie zdrowie, moze uda sie mu wyjechac jest lato sa rozne prace na budowach, w polu gdziekolwiek....
    Moze tobie uda sie gdzies dalej podjac prace.

Napisz gdzie mieszkasz poszukam ci polaczen,.

--
  • karolipe 20.07.11, 22:47
    Aqua to nie ja składałam na komisje lekarska tylko wysłał mnie na nia Zus,dostałam wezwanie i musze tam jechac,chocbym na stopa mniała wyruszyc bo to dla mnie sprawa priorytetowa.piszesz ze mam usiasc z mezem i porozmawiac ale o czym?skoro załozyłam alimenty i poszło to do komornika to juz o czym rozmawiac?nie interesuje go to zreszta bo gdyby tak było stawiłby sie na rozprawe.Myslisz ze jak tak nagle podjełam decyzje o alimentach?nie...ja to robie dla dzieci.cały czas pracowałam i to nie lekko bo nie raz musiałam do fabryki dojsc 4 km bo na autobus nie miałam,a teraz tez nie siedze własnie od dzis fasolke zrywam na polu a mała ze starsza córka zostaje zeby tylko na chleb było i mleko.
    Dziwie sie ze 2 miesiace trzeba czekac na zaswiadczenie od komornika naprawde,skoro wszystko napisałam w podaniu wystarczy to sprawdzic.
    ja gdzies dalej nawet nie szukam pracy bo nie zostawie dziewczynek na pastwe losu,a na pomoc meza po sprawie o alimenty juz liczyc nie moge..pewnie juz długo tym małzenstwem nie bedziemy...

• aqua696 20.07.11, 23:07
    Karolipe
    Na forum jestes od 27 kwietnia..
    W tym czasie dostalas pomoc.
    Dojrzalas do zlozenia sprawy o alimenty i juz ja przeprowadzilas...szczerze jaki sad tak szybko dziala..bo dziewczyny miesiacami czekaja na wejscie sprawy a ty masz w niespelna 3 wyrok?? i juz u komornika, i rozpaczasz o 2 miesiace na odp. komornika...on musi zbadac sprawe a nie opierac sie na twoim opisie.
    Dwa sprawa o rozwod...odkladasz???
    Poczytaj jak potem nagle dziewczyny splacaja mezow.
    Mieszkanie zajmujecie oboje, oboje powolaliscie dzieci na siwat a chcesz aby szary obywatel je utrzymywal??
    Dwoje doroslych zdrowych ludzi??
    Dojechac musisz bo komisja przepadnie i zasilek.
    Kazda a przynajmniej znaczna wiekszosc moze opisac swoje zmagania...ale nie pisze postu, w takim tonie.
    Wy jestescie malzenstwem, moze rozmowa przy rodzicach waszych dalaby efekt, moze twoja wyprowadzka...sama znasz najlepije spedzilas z tym mezczyzna wiele lat.
    Napisz czego oczekiwalas po piscie, iz masz komisje, nie masz na oplaty itp???
    Dokladnie czego oczekiwalas??
    I co oprocz alimetow zalatwilas w te niespelna 3 miesiace.

--
  • karolipe 20.07.11, 23:23
    Aqua,to ze ciagle na mnie najezdzasz i krytykujesz to juz pomine.Pytanie tylko komu mam przesłac dokumenty?tobie?czy moderatorom?
    Tak ja w ciagu 3 tygodni miałam sprawe od złozenia wniosku.
    Rozpaczam tak?bardzo bo to dla moich dzieci,a rozwodu nie odkładam bo najpierw musi byc separacja tak pokirowano mnie w dadzie rejonowym(kurator rodzinny).
    Napisałas to jakbym osiadła na laurach i nic nie robiła,szary obywatel to ja!!!!bo przez tyle lat pracowałam ja na zasiłku nie siedziałam ix czasu tylko w pocie czoła zasuwałam...szkoda słow kazdy potrafi krytykowac.
    ps:mój tata nie zyje,a moja matka mieszka z 93 letnia babcia na jednym pokoju!

• aqua696 20.07.11, 23:48
    To nie tak ze sie czepiam..widze jak sie miotasz...
    Masz racje latwiej pewne rzeczy widziec na odleglosc.
    Separacja tez musis byc sadownie klepnieta.
    Dokumenty poslij BJ.
    Moze nie ze ty osiadla a twoj maz..i tkwi na tej kanapie z piilotem, piwkiem...jak ferdek...
    Ty sie zazynasz...gonisz, kombinujesz.
    Napisz czy masz dodatek, dozywianie, itp...
    Co sie zmienilo na plus a co na minus..podeslij dokumenty.
    ok ciezko z mieszkaniem, ale moze jednak udaloby sie z kuzynka, kims ..wynajac dla ciebie i corek pokj, taniej niz mieszkanie.
    --
  • karolipe 22.07.11, 21:28
    Bj32 czy mogłabys napisac mi adres na który mam wysłac skany dokumentów,i jakie?
  • missmiriam1 22.07.11, 21:53
    Adres moderatora to bj32@gazeta.pl
    --
    From nowhen to nowhere
  • kc-88 20.07.11, 10:02
    Mam trochę ubrań w rozmiarze 36-38, używane, ale w dobrym stanie. Jakby Pani potrzebowała to mogę przesłać.
    Czy Pani młodsza córka jeszcze korzysta z pieluch?
  • karolipe 20.07.11, 22:51
    juz malutka nie korzysta z pampersów,na nocniczek siada.
    byłabym wdzieczna za ubrania dla starszej bo niedługo juz do szkoły i bardzo by nam sie przydały
  • kc-88 21.07.11, 09:31
    poproszę o adres na prv, poszukam coś dla małej i wyślę. o ile to nie problem, że są używane smile
  • malabum 21.07.11, 17:54
    Pani Karolino, a złożyła Pani wniosek o mieszkanie socjalne, komunalne? Przecież jeśli w mieszkaniu mamy jest tylko 1 pokój (przypuszczam jest mały metraż), a dochodu nie macie to spełniacie warunki do przydziału mieszkania. Mieszkanie od gminy zawsze pewnie tańsze będzie niż wynajem, są dodatki mieszkaniowe. Nie mogę pomóc w sprawie wyprawki bo moja córka w tym roku też idzie do szkoły i muszę ją wyprawićsad
    Aqua nie napada, ma sporo racji, za naszą opieszałość w podejmowaniu trudnych ale koniecznych decyzji płacimy potem wysoką cenę, choć wiadomo, z boku łatwo coś doradzić, nazwać, gorzej jak się w tym czymś tkwi i trzeba czasem tytanicznej pracy by się z tego wydostać.
    --
  • karolipe 22.07.11, 21:44
    miałam dzis wysłac skany dokumentów ale byłam na komisji lekarskiej w gdansku.
    tak składałam wniosek o mieszkanie socialne bo o komunalne moga ubiegac sie tylko osoby zameldowane na stałe,odrzucono mnie poniewaz dochód mi przekroczyło.
    w tej gminie gdzie mieszkam niemam stałego meldunku.
  • aqua696 22.07.11, 23:43
    Ale przeproczyliscie chyba jak obydwoje pracowaliscie a to juz od dawna sie zmienilo??
    A co roku moglas skladac, czyli juz jakies 2 lata temu.
    --
  • karolipe 23.07.11, 08:07
    tak składałam jak obydwoje pracowalismy i wynajmowalismy kawalerke w której bylismy zameldowani.zeby starac sie o mieszkanie socialne trzeba mniec ciagłosc meldunku czasowego przez 5 lat.
  • isabelka20 23.07.11, 08:55
    Słuchaj musisz dowiedzieć się jak to jest z tym meldunkiem bo w Szczecinie jest tak, że nie musisz mieć meldunku, ale musisz udowodnić, że conajmniej 5 lat mieszkasz w danym mieście. Na potwierdzenia możesz mieć np decyzje z ops, świadczeń rodzinnych (u nas są to dwie różne instytucje) itd. Może u was też tak jest.
  • aqua696 23.07.11, 14:27
    Wiec zmienila sie sytuacja i skladasz, masz gdziesz meldunek ty i dzieci prawda??
    Czy naprawde chcesz udowodnic mam ze tylko tobie zycie idzie pod gorke??
    W instytuacjach przyznajacych mieszkania komunalne i socjalne nalezy byc grzecznie milo upierdliwym....
    Moze napisz jak wyglada sprawa meldunkow, bo jednak gdzie masz i ile lat, jak od jakis 7-8 lat to wyglada moze da sie cos wymyslec..
    Sprawa meldunkow i tez zamieszkania-kotre masz potwierdzone umowami, MOPS, rodzinnym.
    I jak wczoraj komisja??
    --
  • karolipe 23.07.11, 16:41
    nie aqua nie chce udowadniac nic na siłe...
    mam stały meldunek od jakis 12 lat jak urodziła sie starsza córka u tesciów ale nie mieszkam tam teraz wiec nie iwedziałam ze moge w tamtej gminie składac o mieszkanie komunalne.
    wczorajsza komisja dzieki Bogu poszła dobrze,nie zabiora mi zasiłku,wysłałam bj32 własnie skan z zusu jak i innych dokumentów
  • malabum 23.07.11, 19:51
    Jeśli chodzi o ten meldunek konieczny do wciągnięcia na listę oczekujących na mieszkanie to nie do końca tak. Wiem z własnego doświadczenia. W W-ie np. wymagają też takiego ale kiedy poszłam pogadałam okazało się, że wystarczy jak udokumentuję, że wynajmuję tzn. jeśli pobiera się dodatek mieszkaniowy jest ślad, ze się mieszka w owym mieszkaniu. Podobnie z opłatami jeśli jesteście zgłoszeni do opłat albo jeśli macie umowę najmu tego mieszkania. Trzeba urzędnikowi opisać szczegółowo sytuację, złożyć można zawsze a nuż się uda. Ja mieszkanie zdecydowałam się kupić, bo udało się wziąć kredyt ale znam z otoczenia kilka osób, które takie mieszkania naprawdę dostało.
    --
  • karolipe 26.07.11, 14:59
    emamy czy wiecie moze jak to jest jak nie zapłaci sie czynszu to zabieraja dodatek mieszkaniowy?i kto to zgłasza zarzadca budynku?
    byłam dzis w elektrowni zeby przełozyc termin płatnosci i rozłozyc na dwie raty ale wyszłam z kwitkiem bo rachunki sa własnie na zarzadce kamienicy.
    jeszcze jakbym mało miała na głowie badanie przewodnictwa nerwowego wyszło mi zle i dostałam skierowanie na zabieg.
  • nioma 26.07.11, 15:13
    W wypadku gdy osoba, której przyznano dodatek, nie opłaca na bieżąco należności za zajmowany lokal, wypłatę dodatku mieszkaniowego wstrzymuje się - w drodze decyzji - do czasu uregulowania zaległości. Jeżeli, jednak uregulowanie zaległości nie nastąpi w ciągu 3 miesięcy od dnia ich powstania, decyzja o przyznaniu dodatku mieszkaniowego wygasa. Osoba, w stosunku do której z powodu nieuregulowania należności za zajmowany lokal mieszkalny wygasła decyzja o przyznaniu dodatku mieszkaniowego, może wystąpić ponownie o jego przyznanie po uregulowaniu zaległości powstałych w okresie obowiązywania tej decyzji.
  • aqua696 26.07.11, 15:26
    Dokladnie jak napisala nioma, i potem mozna sie starac po uregulowaniu zaleglosci -choc bywa ze gmina pozwala na podpisanie zplaty zadluzenia na raty i przyznaje ale tu zarzadca musi wyrazic zgode.
    Z przewodnictwem -pewnie chodzi o ciesnie nadgarstak, popros ortopede lub neurologa o usztywniacz to odciaza nadgarstek i poprawia unerwienie i i ukrwienie.
    Na operacje pewnie z polroku poczekasz jak nie dluzej...bo sporo sa kolejki, akurat od jakiegos czasu jestem w pokrewnym temacie.

Na rzesy i z tym czynszem wywalcz...bo to bedzie piorun jak zabiora dodatek.
    A w energii zlozylas pismo o raty, i dolaczylas umowe najmu lokalu??
    --
  • karolipe 26.07.11, 23:12
    aqua w elektrowni powiedziano mi ze to własnie osoba na która jest licznik moze sie starac o rozłozenie na raty a to mój najemca,on jeszcze nawet nie wie ze z pradem tez zalegam...ja juz niewiem co robic.tyle jest ludzi na mieszkania u nas ze wyzuciłby nas pewnie a wtedy niewiem gdzie pójde.
    ja juz miałam kochana langete i rehabilitacje(krioterapia,laser,i cos jeszcze ale juz niewiem co bo papiery sa u ortopedy)nic nie pomogło.to ze dretwieja w nocy palce i boli to ja przezyje,wolałabym pracowac.
    ja niewiem aqua jak z czynszem wywalczy skoro juz prosiłam najemce o pózniejszy termin zapłaty.
  • karolipe 26.07.11, 23:17
    gdyby któras z emam mieszkała dosc blisko lub nie byłoby do mnie daleko to prosze zajechac.ja mam 40 m kwadratowych,bez bierzacej wody ciepłej,ubikacja na korytarzu bez łazienki.myjemy sie w wanience.
  • aqua696 26.07.11, 23:28
    Ciesnia nadgarstka byla i chyba jest choroba zawodowa..kiedys sekretarki, osoby piszace na maszynach, potem klawiatrurze, masazysci..itp. kiedy jest odgiecie specyficzne w nadgarsku..moze warto tu uderzyc.
    --
  • karolipe 26.07.11, 23:44
    u mnie to dosc długotrwało ale w pewnym czasie juz bez zabiegu sie nie obedzie,zabieg bolesny jest i tak jak mi powiedziano moze mniec odwrotne skutki,po nim moze byc gorzej.
    ja chciałabym pracowac dalej na lini tak jak kiedys bez ograniczen.
    skierowanie do szpitala na odział ortopedyczny wysłałam bj32
  • aqua696 26.07.11, 23:52
    Karolipe nie bolesny...owszem uciazliwy, ale nie az tak zle...
    Mialam to juz kilka razy ale o 2 kroki dalej niz sama ciesnia - usztywnienie po jest nieprzyjemne..bo masz wrazenie ze sie wszystko kurczy, a potem trzeba to wycwiczyc.
    Dasz rade.
    Czy to zglosilas na komisji w piatek tez??
    --
  • gd_3334 27.07.11, 00:04
    skąd jesteś? bo nie mogę doczytać
  • karolipe 27.07.11, 13:35
    tak własnie na komisje miałam karte od ortopedyi skierowania.
    nie przełozyli mi terminu w elektrowni bo to musi byc osobiscie ta osoba na która jest licznik.
    pada u nas od 3 dni,nawet w fasolke nie moge isc,decyzje z mops tez dopiero w piatek mam odebrac
  • nioma 27.07.11, 13:59
    mozesz poprosic wlasciciela o upowaznienie na pismie.
    wlasciciel moze dac takie upowaznienie uzytkownikowi. w przeciwnym wypadku nie jestes zadna strona dla Elektrowni z punktu prawnego wiec jasne, ze nikt z Toba nie bedzie rozmawial a wezwanei do zaplaty pojdzie do wlasciciela.
    --
    ...
    bridelle
  • karolipe 28.07.11, 23:31
    wiem bo tak mi powiedziano w elektrowni,nie moge isc do zarzadcy bo juz całkiem sie pogrąze.
    nie daruje mi juz.
    ja bardzo bym chciała tu zostac bo i dodatek mam i starsza córka szkołe ale skoro on ma tez prawo i z umowy wynika ze sadownie tylko musi sie wyprowadzic albo sam z umowy sie wypisac(czego nie chce)to co zrobic?
  • aqua696 29.07.11, 03:36
    Karolipe nie rozumiem ostatniego zdania, ma prawo zerwac umowe najmu, i sadownie was usunac, o to chodzilo??
    Moim zdaniem lepiej porozmawiac z nim jak z czlowiekiem, powiedziec co i jak wyglada, itp, a nie ukrywac, w elektrowni on sam moze spr, i to bedize kosmos uwierz mi, jak dowie sie o zadluzeniu, lub ktos z sasiadow poinformuje go o odlaczeniu pradu.
    --
  • penelopa40 29.07.11, 09:30
    zobowiązałam się do zakupu ćwiczeń do historii 6 klasa, wczoraj byłam w 2 księgarniach z podręcznikami ale... tytuł podany przez nauczyciela jest już wycofany, podręczniki stare to są u ludzi a ćwiczeń już nie będzie, jest nowy tytuł tego samego autora, ale nie wiemy co nauczyciel postanowi, może poczekać do 1 września...??? ja decyzje o sfinansowaniu tych ćwiczeń podtrzymuję, tych nowych nie kupiłam bo nie ma pewności że te będą obowiązywały ... a 18zł piechotą nie chodzi... kupić i wysłać priorytetem to 24 h....
    p.s. karolipe chyba chodziło o jej męża, ze nie chce się wynieść? ale ja do końca nie wiem...
  • karolipe 29.07.11, 21:58
    moze wrescie cos sie u mnie pomocne mamy cos ruszy,dzisiaj przechodziłam koło restauracji blisko naszego domu i wisiało ogłoszenie o prace,zaszłam zapytac.potrzebowali do pomocy na kuchni i czesciowo na zmywak.byłam pierwsza i moge od poniedziałku isc na próbe,ale wiem ze poradze sobie.jakos przezyjemy,jestem dobrej mysli.
  • szpil1 29.07.11, 22:20
    Powodzenia, na pewno się uda smile
  • malabum 30.07.11, 13:16
    Super, trzymam kciukismile
    --
  • karolipe 30.07.11, 19:25
    dziekuje,napewno sie uda.dzis dzwoniłam do własciciela mieszkania nawet nie chciał słuchac o przełozeniu pradu zgodził sie tylko poczekac jeszcze tydzien za czynszem,modle sie tylko aby nie zabrali mi dodatku.
    na pieniadze z zusu jeszcze z dwa tygodnie bede musiała poczekac bo po komisji to tak szybko mi nie przeleja.
  • aqua696 30.07.11, 22:01
    Dasz rade..tylko jeszcze meza pogon albo do pracy albo w dluga..bo jednak prad, gaz, woda tez kosztuje...a i nie uwierze ze jedzenia ktore ty kupic zalatwisz on nie korzysta...

--
  • karolipe 30.07.11, 23:00
    aqua ja juz taka zdesperowana jestem ze zaczynam chowac jedzenie,wiem to chamskie ale skoro ja nie dojem to z jakiej racji on ma wyjadac dzieciom,nie raz sie zdarza ze z tego powodu kłótnie sa
    ja wiem ze dam rade...musze dac bo innego wyjscia nie mam.
    najgorsze to przezyc do tego czasu.
  • aqua696 30.07.11, 23:34
    nie wstydz ze ze chowasz..on musis sie obudzic ze prad, jedzenie itp kosztuje i samo sie nie zarobi...
    Mam pytanie mozesz spr. czy twoja starsza corka miala szczepienia na zoltaczke??

--
  • karolipe 31.07.11, 21:53
    Aqua karte szczepien mam w przychodni,takze akurat jutro bede to sprawdze ale dopiero napisze wieczorem bo jutro ide do tej restauracji,a jak sie urodziła to nie bo sprawdziłąm.a co sie stało bo mnie troche zaniepokoiłas?
  • aqua696 31.07.11, 23:08
    Karolipe nic zlego tylko cos kojarze iz dzieci mialy juz szczepienie za darmo na zolteczke..ale glowy obciac nie dam..a tak bylaby odpowiedz..
    Moj nie mial po jakos po nim to wprowadzili ale kiedy...to nie pamietam...wiec bylabym wdzieczna za odpowiedz i sie nie pali...
    Wazne ze praca ..i teraz faceta pogonw ktoras strone ..bo to moze i kiepsko na jego psyche..mzoe kursy...
    --
  • karolipe 02.08.11, 21:58
    Aqua ja sprawdziłam miała szczepienie za darmo bo nie płaciłam za zadne.
    u mnie do przodu poczatki trudne ale własciciel chyba zadowolony ze mnie.marokanczyk to tak z boku patrzy i nie mówi co mysli za duzosmileale staram sie!
  • aqua696 02.08.11, 22:33

Dziekuje to mi wyjasnilo kwestie inna.
    Super ze masz prace i idzie bedzie super..
    powoli do gory....
    ---
  • karolipe 17.08.11, 21:09
    bardzo prosze kochane emamy pomóc mi,przez zart Dorkazmy nie zapłaciłam rachunku za prad,jestem juz prawie miesiac po terminie.
  • nioma 17.08.11, 22:10
    a maz nie pracuje?
    nie udalo sie wam przez caly ten czas nic splacic?
    --
    ...
    bridelle
  • easyblue 17.08.11, 22:46
    Jaki żart, karolipe?
  • karolipe 18.08.11, 07:03
    Mój maz sie wyprowadził do matki,wszyscy sie dowiedzieli ze podałam go o alimenty i taka nagonke mi zrobili ze słów brak.
    easyblue na forum jest watek dorkazmy zerknij i tam doczytasz,fakt ze moje rachunki mój problem ale cały czas muwiła ze niemam sie martwic i ze wysłała skan do elektrowni.sad
  • anngam8388 01.09.11, 22:59
    Karolipe co z moimi ksiązkami???? tak tu na forum pisałas o dorkazmie ze cie oszukała a Ty chyba zrobiłas to samo...wysłałam ci pieniadze wysyłke podreczników i na słodycze dla Twojej corki w zamian za podręczniki??? i gdzie te ksiązki?? mija już 3 tydzien..tłumaczyłas 2 tyg temu ze ci neta odcieli i nie miałas moich danych ale mijaja kolejne 2 tyg i co?? nie ma książek nie ma pieniędzy..ja tego tak nie zostawie prosze o wyjaśnienie, czekam do poniedziałku i zgłaszam sprawe na policje..mam potwierdzenie przelewu,mam rozmowy gg....czekam
  • anngam8388 02.09.11, 15:08
    UWAGA OSZUSTKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • bellagnos 02.09.11, 16:50
    Jeszcze Ci nie odpowiedziała a już krzyczysz, skąd wiesz czy poczta nie zawiodła?? Ja w ostatnim czasie miałam problem z 3 przesyłkami .
  • anngam8388 02.09.11, 17:28
    ksiązki miała mi wysłać 3 tyg temu nie wysłała po tygodniu stwierdziła ze nie miała internetu zeby moje dane miec, niby wysłała dwa tyg temu , i umilkła podobno nie miała prądu..najpierw neta potem pradu same katastrofy....gdy postraszyłam ja ze rozgłosze sprawe na forum i ze pojde na policje odpisala mi dopiero dzis ze nie wysłała ksiazek bo nie miala pieniedzy..a jak mogla nie miec jak ja jej na wysyłke wysłałam i dodatkowo na słodycze dla córki....podobno wysłała dzis , ale to juz trzeci raz tak pisze a ja juz po prostu nie wierze..tym bardziej ze jest juz wrzesien ja dłuzej czekac nie moge dwie ksiazki kupilam na alegro po reszte podejde w poniedzialek do antykwariatu..dlatego krzycze...bo mnie oszukala jakddla mnie jest oszustka
  • isabelka20 02.09.11, 17:31
    no niestety, jak niewiem jak można wziąć od kogoś na wysyłkę i głupio tłumaczyć się, że się pieniędzy nie miało. Ech Karolipe
  • bj32 03.09.11, 13:10
    Na moje uprzejme pytanie na priv o książki dowiedziałam się od karolipe, że jesteśmy oszustkami, bowiem dorkazma nie opłaciła jej rachunku, że książki właśnie wysłała, że robimy machlojki na dokumentach, bowiem dostała jakąś umowę na telefon, acz nie raczyła mi wyjaśnić, jaką i od kogo, że powinnam sprawdzać osoby pomagające, że jej grożę, że "robiące mnie w trąbę" jej się zwierzają z oszukiwania i piszą "he he" oraz że już jej pomoc nie jest potrzebna.
    To tak na wypadek, gdyby któraś z Pomocnych się jeszcze litowała nad naszą bidusią...
    --
    Górnik 2000zł pensji... ,to on chyba w nosie dłubie a nie pod ziemią. - by Aqua
  • aqua696 03.09.11, 13:31
    Rece opadaja...
    Ach karolipe..alimenty z funduszy tez miewaja krotkie nogi..komornik moze napisac opinie jak i mops.
    Kilka miesiecy kiedy wszelkie plagi spadaly....
    Dorkamz oszukala bo rachunku nie zaplacila..rozumiem iz ance zwrocisz kase ktora ci wplacila bo jak juz wierz dziecko ksiazek nie potrzebuje...!!
    A ty masz juz alimenty z funduszu.
    --
  • malabum 03.09.11, 15:39
    No niestety, sama się zastanawiam dlaczego ludzie są tacy roszczeniowi, jak można było cudze dziecko oszukać (mam na myśli książki) a samemu płakać, że ktoś cos obiecał i się nie wywiązał. Szok normalnie. Ja sama odmówiłam sobie dosłownie od ust by jej wysłać pieniądze i paczkę. Smutne...
    --
  • anngam8388 03.09.11, 17:52
    tak jak juz pisałam karolipe stwierdziła ze ksiazki mi wysle lub wysłała teraz w piatek juz sie pogubiłam w jej klamstwach..ale po co mi one teraz jak piata klasa to nie przelewki i ksiązki syn musi mieć na początku wrzesnia a nie od połowy...syn dogadał sie z Dawidem kolega z szóstej klasy i dziŚ Dawid przyniósł mi komplet za 80 zł....mogłam tak zrobic od początku ;-( i powtarzam czuje sie oszukana jak dla mnie karolipe jest oszustka
  • anna.k777 03.09.11, 19:27
    Czy stoi coś na przeszkodzie,aby karolipe poszła do jakiejkolwiek pracy?Ania przykro mi,że karolipe cię wyrolowała z podręcznikami.
  • anngam8388 03.09.11, 21:07
    anna.k777 napisała:

> Czy stoi coś na przeszkodzie,aby karolipe poszła do jakiejkolwiek pracy?Ania pr
    > zykro mi,że karolipe cię wyrolowała z podręcznikami.

Aniu już przełknełam strate jak widać są ludzie i ludziska winkmałyma juz podręczniki a o te 30 zł nie zbiednieje, choc nie ukrywam miałabym za to paczke pampersów..ale zło sie kiedys przeciw niej odwróci wink
  • anngam8388 04.09.11, 21:37
    Na stanowcze żadanie od Karolipe zwrotu moich pieniedzy dziewczyna bezczelnie stwierdzila ze mam sie bujac bo podreczniki wysłała w piatek..napisałam jej ze juz nie są mi potrzebne teraz to stwierdziła ze to nie jej sprawa....bezczelne dziewuszysko
  • isabelka20 04.09.11, 22:09
    Tak już to wiemy, nie uważasz, że temat powinien być zakończony? Zaraz będzie ponad 200 wpisów nic nowego nie wnoszących do sprawy.
  • anngam8388 04.09.11, 22:27
    isabelka20 napisała:

> Tak już to wiemy, nie uważasz, że temat powinien być zakończony? Zaraz będzie p
    > onad 200 wpisów nic nowego nie wnoszących do sprawy.

ale ja zacytowałam tekst którym dziewczyna uraczyła mnie dzis

9815327
    21:29:33
    bujaj sie i sobie na tym forum wklejaj co chcesz!
    taka reakcja na prosbe o zwrot moich pieniedzy
  • bj32 04.09.11, 22:10
    Jaka uprzejma... Czemu mnie to nie dziwi?
    --
    Górnik 2000zł pensji... ,to on chyba w nosie dłubie a nie pod ziemią. - by Aqua

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka