odciety prąd- co robic? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam. Mam na imię Agnieszka, mam 28 lat. Wychowuje 3-letnia córeczke. Od 2 lat mieszkamy razem z moja schorowana babcia w malym miasteczku w Wielkopolsce. Utrzymujemy sie z renty babci oraz z zasilku pielegnacyjnego,( który otrzymuje z MOPS-u). Babcia ( 76 lat) jest po dwóch udarach, cierpi na nowotwór ( otwarta, jątrząca się rana na twarzy, brak części nosa). Do maja tego roku jakos (cięzko) dawałam sobie rade. Niestety 9 maja zaklad energetyczny odcial nam prad. Dostawca nie chce sie zgodzic na ratalna spłate długu, który wynosi prawie 3000zl ( zadluzenie powstalo przez okres zimowy w wyniku awarii pieca CO). Odwoływałam się wszędzie gdzie tylko można. Energetyka żąda spłaty całości zadłużenia ( dopiero wówczas wznowi dostawe energii). Tutejszy MOPS odesłał mnie z kwitkiem, nie udzielając żadnej pomocy ( powiedzieli mi że zadłużenie jest za duże aby mogli interweniować w tej sprawie). Nie jestem w stanie jednorazowo wyłożyc takich pieniędzy, pożyczki w bankach tez odpadaja - ja nie mam dochodu ( tylko zasilek) a babcia po prostu jest juz za stara.
    Juz naprawde nie wiem co mam zrobic. Prosze o jakakolwiek pomoc. Jestem juz na skraju wyczerpania fizycznego i psychicznego. W dzien jest dobrze, jednak w nocy przechodze gehennę - zmiana pieluch babci przy latarce, sprawdzanie czy rana nowotworowa nie krwawi, boje sie ze nie zauwaze krwotoku i babcia po prostu sie zachlysnie.
    Tylko córeczka trzyma mnie jeszcze przy silach. Chociaz codziennie coraz mniej mam sile walczyc o to wszystko.
    Dlatego bardzo prosze o pomoc, porade, co mam robic??
    Prosze nie traktowac mnie jako osobe pragnącą wyłudzić pieniądze czy jakąkolwiek pomoc. Chętnie zaproszę osobę, ktora bylaby w stanie mi pomoc aby pokazac w jakich warunkach naprawde zyje i jak ciężka jest moja sytuacja.
    z góry dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli. Agnieszka

• Tylko pielęgnacyjny... Rozumiem, ze jesteś samotną matką. Co z alimentami, rodzinnym, dodatkami? Skoro bierzesz pielęgnacyjny, to dziecko ma zapewne orzeczenie i należy się więcej świadczeń, niż to jedno? Czy starałaś się kiedykolwiek o zasiłek celowy? Czy babcia ma orzeczenie i czy nie należą się jakieś pieniądze na opiekę nad nią? Czy byłaś tylko w MOPS, czy również u jakiegoś burmistrza albo innego organu samorządowego?
      I jakiej pomocy oczekujesz?
      Dodam, ze jeśli macie zdjęty licznik, to należy liczyć się z tym, ze nawet po spłaceniu - podłączenie licznika to kolejne 2000,-.

W wieku 76 lat można jeszcze uzyskać kredyt, niemniej stan zdrowia babci raczej ją dyskwalifikuje.
      Oraz - przepraszam, jeśli będę brutalna i wiedz, ze nie chcę Cię urazić - czy rozważałaś opcję oddania babci do hospicjum i podjęcia pracy? Bo nie piszesz nic na temat choroby/niepełnosprawności dziecka i wychodzi mi, że może iść do przedszkola.
      Czy nie masz więcej rodziny?
      --
      Jego żona spodziewa się niedługo dziecka. On też miał niedawno kontuzję. - Komentarz sportowy
      napisz maila w tej sprawie na forum@agora.pl by Dzieneusz
      • Dodam, ze jeśli macie zdjęty licznik, to należy liczyć się z tym, ze nawet po spłaceniu - podłączenie licznika to kolejne 2000,-.
        Dziewczyna pisze że ma wstrzymaną dostawę energii a nie zdjęty licznik a wznowienie dostawy energii po uregulowaniu rachunków to koszt ok. 100zł a nie 2000!

Napisz więcej o swojej sytuacji tak jak prosi BJ32 to znacznie rozjaśni sprawę bo na razie jest tu dużo znaków zapytania
        • "Zakład energetyczny odciął prąd" jest na tyle nieprecyzyjne, że może chodzić też o licznik. Temu napisałam o tej ewentualności.
          --
          Jego żona spodziewa się niedługo dziecka. On też miał niedawno kontuzję. - Komentarz sportowy
          • a licznik na przedplaty? moze taki mozna zainstalowac a zadluzenie splacac w ratach?
            --
            ...
            bridelle
            • pisalam sterty pism o ten licznik przedplatowy ( bo jest taka mozliwosc dla zadluzonych, zakladaja taki licznik i czesc kwoty doladowania pobieraja na poczet dlugu). Niestety odmawiano mi. Odpisuja, ze mam splacic calosc zadluzenia i wtedy moge albo ubiegac sie o licznik przedplatowy, albo napisac podanie o wznowienie dostawy energii...
              juz nie wiem co robic...
      • witam ponownie. Jestem "samotna" matka od niespelna 2 miesiecy. Rozstalismy sie z moim partnerem (nie mielismy slubu), on po prostu nie mogl sobie poradzic z tym że opiekuje sie babcia i wszystko kreci sie wokół niej. Jestem wlasnie na etapie zalatwiania kwestii alimentow ( z racji tego ze moj byly partner nie pracuje pozostaje mi fundusz alimentacyjny).
        Rodzinne otrzymuje z MOPS-u - 40zl.
        Zasilek pielegnacyjny mam przyznany na babcie ( ma ona orzeczenie o znacznym stopniu niepelnosprawnosci).
        Odnosnie pradu odwolywalam sie 2 razy do zakladu energetycznego, kiedy to nie przynioslo skutku w dniu dzisiejszym bylam w MOPS. I bardzo sie rozczarowalam, bo Pani poinformowala mnie ze jest to zbyt duze zadluzenie aby mogli interweniowac ( powiedziala ze gdyby to bylo 100zl to by nie bylo problemu).
        Nie mam zdjetego licznika, po prostu Panowie z energetyki przyszli, odlaczyli kable, zaplombowali licznik i po sprawie.
        Myslalm ze uda mi sie zalatwic licznik przedplatowy ( o takiej mozliwosci poinformowali mnie wlasnie ci Panowie, ktorzy odlaczali prad). Nawet na stronach internetowych ENERGII wyczytalam iz istnieje taka mozliwosc, niestety to co pisza nijak ma sie do tego jak jest naprawde.
        Ja wiem, ze to wszystko brzmi banalnie i niewiarygodnie ale owszem mam rodzine ( rodzicow, siostre), niestety nie moge liczyc na pomoc finansowa z ich strony.
        powiedzcie gdzie jeszcze mam sie zwrocic o pomoc??
        • To lec do prasy lokalnej, a do elekrotwni zloz i o przedlatowy i o rozlozenie na raty dlugu i podlazenie ponowne pradu.
          A wniosek o aliemnty zlozylam juz??
          Masz prawo ubiegac sie tez do 3 roku zycia o 50% wyprawki.
          Nie ma co czekac a funduszem sie nie mart najpierw zalatw wyrok na alimenty..i nie daj sie zmiekszyc bo walczysz o pieniadze dla dziecka.
          --
          1% dla Rodgera na rehabilitacje i leczenie
          Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi KRS 0000144665. Konieczne w dopiski informacje uzupelniajace- cel szczegolowy 1%- dla RODGER ZYRO
          Dzieci potrzebują miłości - szczególnie wtedy gdy na nią nie zasługują. /Henry David Thoreau/
        • W MOPS sie nie pytaj tylko zloz pismo o celowke na zadluzenie, dwa zloz o dozywianie w zaleznosci ile macie dochodu.
          Udaj sie do parafii, porozmawiaj z ksiedzem, rodzice tez mozna sadem docisnac iz maja aliemtowac babcie jesli zyje w niedostatku, a jej emerytura nie zaspakaja jej potrzeb teraz.
          Czy mas swiadczenie pielegnaycjne czy tylko zasilek to duza roznica.
          Wiec masz na jutro latanie z papierkologia...od elektorwni po mops odrazu zloz dwa pisma na celowke, i dozywianie, i popros o wniosek na uslugi opiekuncze-to musi wypelnic lekarz specjalista.
          Wszedzie bierz kopie swoich pism z pieczatka z data.
          U do urzedu miasta.
          No i moze lokalna prasa.
          --
          Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi KRS 0000144665. Konieczne w dopiski informacje uzupelniajace- cel szczegolowy 1%- dla RODGER ZYRO
          Dzieci potrzebują miłości - szczególnie wtedy gdy na nią nie zasługują. /Henry David Thoreau/
      • Ja mam wrazenie ze ma zasilek pielegnacyjny ale babcia swoj z uwagi na stan zdrowia.
        Mozesz a wlasciwie powinnas otrzymywac swiadczenie pielegnacyjna za opieke nad babcia, 520zl. Chyba ze masz wychowawczy to niestety nie dubluje sie..musisz wybrac jedno z swiadczen.
        Rodzinny na corke, plus alimenty bo to jest obowiazek ojca-jak za przeproszeniem chodzenie do toalety.
        Podlaczenie nie kosztuje chyba 2000zl ostatnio widzialam w elektrowni placac ze jakies 200zl.
        Przedplatowego pewnie nie beda chcieli zainstalowac do uregulowania dlugu.
        Coz mleko sie rozlalo..napisz pismo do dyrekcji-zarzadu energi dolacz zaswiadczenia o stanie zdrowia babci.
        Napisz tez podanie do MOPS i dolacz papierkologie, jak i zloz o swiadczenie pielegnacyjne.
        I do prezydenta miasta, czy jak tam zwie sie urzedujacy.
        Moze inne wnuki babci by pomogly??
        Wiec i sprawa alimentow i zasilku rodzinnego.
        Dla babci mozesz starac sie o uslugi opiekuncze i podjac prace, zawsze to choc odskocznia dla ciebie ale i szansa na przyszlosc.

--
        • o te pielęgnacyjne powinnaś sie starać mój facet ma właśnie tak zrobione
          dopytaj się w MOPSIE
        • babcia z racji iz ukonczyla 75 lat ma przyznany dodatek pielegnacyjny do renty. zasilek pielegnacyjny udalo mi sie zalatwic na poczatku roku na babcie ( niestety warunkiem bylo wyrejestrowanie sie z urzedu pracy, bo opiekujac sie babcia nie jestem gotowa podjac zadnej pracy), tutejszy MOPS odprowadza za mnie skladki na ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne.
          Nie oddam babci do hospicjum ( i nie jest to z mojej strony ekstarwagancja tylko swiadomy wybor. Babcia z dziadkiem ( dziadek zmarl wlasnie w takim hospicjum, niestety bylam wtedy w ciazy i nie mialam mozliwosci sie nim zajac) wlasciwie mnie wychowali i uwazam ze jestem jej cos za to winna, nawet kosztem mojej sytuacji.
          • nie chce być wścibska ale jeżeli nie masz prądu to skąd piszesz?
            • to nie jest wscibstwo, masz prawo pytac. a ja powinnam na poczatku to wyjasnic. syn sasiadki, ktoremu pomagam w matematyce i chemii pozycza mi wieczorami swojego laptopa z internetem bezprzewodowym.

• wiec masz swaidzczenie pilegnacyjne a nie zasilek nie myl pojec..bo to 2 rozne rzeczy.
                Ok rozumiem sytuacje ale moze moglabys wiecej zarobic i zaplacic za opieke niz tkwic...i niedaj dnia a zostaniesz bez srodkow..po swiadczeniu nie masz prawa do kuroniowki.
                A i zabezpieczenie dziecka jest wazne..czy macie dodatek mieszkaniowy to tez duze odciazenie.
                Hospisjum moze pomoc w opiece w domu..a nie odrazu u siebie.
                Mozesz pozwac rodzicow o alimenty dla babci.
                I ureguluj sytuacje z mieszkaniem to tez wazne abys nie zostyala bez srodkow, bez mieszkania...

--
              • f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4828423
                szybko ten dług rośnie
                • Nic dodać,nic ująć,reszta wyjdzie w praniu.
                  • Ja moge doradzic jedno istnieje cos takiego jak domowe opieka hospicyjna.Ja moja mame zapisalam na taką opieke hospicyjną , gdzie pieleniarka przychodzi dwa razy w tygodniu i lekarz dwa razy w miesiacy. Jest to duze ułatwienie i pomoc w szczególnosci ze strony pielegniarki.Warto skorzystac.Jest to nieodpłatne tylko potrzebne jest skierowanie na taką opiekę.
                    • To wkońcu jak jest z tym kompem?Sąsiadka ci pozwoliła się podłączyc czy pożyczasz laptopa?
                      • Myślę Agnieszko że "ubarwiasz" sytuację żeby wyglądało bardziej dramatycznie i wiarygodnie a skutek jest odwrotny od zamierzonego bo zaczynamy myśleć o Tobie jak o kłamczuszku i tracisz szanse na realną pomoc a tutaj piszą naprawdę uczciwi ludzie którzy czasem kromkę chleba dzielą na pół żeby komuś pomóc.
                        Może napisz jeszcze raz, ale całą prawdę i tylko prawdę!
                        • Opiekowałam sie babcią sparaliżowana od pasa w dół przez 3 m-ce(zmarła).Chodziłam do pracy.rano wstawałam szykowałam jej jedzenie. robiłam przy niej co trzeba.Wiem jak to ciężko. jak wygląda taka opieka. ile trudu trzeba.Nie raz płakałam i miałam dość.dodam.że dwoje dzieci w wieku szkolnym równiez wymagały mojej uwagi i troski.
                          Miałam pielegniarkę na 4 godz.dziennie .Nie jest prawda.że AZ tak strasznie trudno to załatwić.
                          Ja musiała pracować i nie mogłam pozwolić sobie na siedzenie przy babci. bo bysmy nie miałay co jeść.Tym bardziej.że babcia miała tylko rente rolniczą.Dzieci przychodziły ze szkoły dawały babci jeść. pić.Posiedziały z nią.Czasami zaglądneła sąsiadka.Było bardzo ciężko.Wiem.że i tobie też nie jest lekko ale nie wierzę.że tam gdzie mieszkasz nie można załatwic żadnej pomocy.
                        • onlylolitka zdaje sobie sprawe ze trudno uwierzyc osobie tylko na podstawie tego co napisala na jakim tam forum. Ale niestety to co pisze jest prawdą. Zapraszam Cie do siebie , jesli chcesz sama ocen moja sytuacje..
                • witam. Pisze naprawde gdzie sie da, szukajac jakiejkolwiek pomocy, to chyba nie jest przestepstwo?
                  2500zl zadluzenia plus koszty plomb i ponowne przylaczenie, to dla mnie prawie 3000zl...
                  Nikogo nie oszukuje i nie próbuje naciągnac. Bardzo chetnie zaprosze do siebie osoby, które uważaja mnie za oszustke. Nie mam nic do ukrycia i moge udowodnic kazde napisane przeze mnie slowo.
                  Prad "pozyczam" od dobrej sąsiadki poprzez kabel. Niestety nie mam juz swojego komputera ( sprzedalam go za 200zl poniewaz myslalm ze jakakolwiek wplata na poczet zadluzenia przyspieszy pozytywne zakonczenie sprawy).
                  Nie zmuszam nikogo do pomocy, niczego nie wyłudzam. I tak jak napisalam wczesniej jesli ktos mi po prostu nie wierzy serdecznie zapraszam do siebie w celu zapoznania sie z moja sytuacja.
                  • Agnieszko,
                    do kiedy miałaś termin wpłaty ?
                    I tak,jak mówi aqua - napisz wniosek do OPS-u,nie daj się zbyć tym, ze nie masz co pisać,bo ci nie przyznają i tak.
                    Napisz, nawet,jak decyzję dostaniesz odmowną,to na piśmie, zawsze możesz sie od niej odwołać do woj, no i przyjdą wtedy do Ciebie te panie z OPS-u na wywiad,to same zobaczą,jaka sytuacja.
                    • termin wplaty byl na koniec kwietnia ( to jest termin platnosci ostatniej faktury).
                      Napisalam dzisiaj do tutejszego MOPS-u, znow wyslalam pismo do energetyki, bylam nawet u Powiatowego Rzecznika Konsumentów ( Pani doradzila mi aby pisac pisma do zakladu energetycznego deklarujac wysokosc i termin splaty zadluzenia w ratach). Napisalam tez pismo do PCPR-u. juz sama nie wiem gdzie jeszcze szukac pomocy. Bo to nie jest tak, ze ja nie chce tego zaplacic, ja po prostu nie mam takiej kwoty aby ja wylozyc jednorazowo. A dalsze zycie w takich warunkach jak teraz po prostu jest nie do wytrzymania.
                      • Faktura byla na koniec kwietnia ty cos wpalcialilas ale nie zalosc zlozylas pismo i mimo to odcieli cie po niecalym miesiacy prad??
                        Czyli byla to faktura wyrownujaca za 6 miesiacy i prognoza na nastapny okres 6 miesiecy jak rozumiem??
                        Wierz tak jak juz pisaly dziewczyny energetyka czeka jendak troche dluzej, i gdyby bylo zlozone pismo o platnosci na raty przed odcieciem i czesciowa wplata, to niechce mi sie wierzyc ze energetyka wiedzac iz jest tam osoba w tak ciezkim stanie jak twoja babcia zrobilaby taki h numer to medialnie wlasnie by przepadli..programy takie jak na celowniku, czy interwencja usmazylaby ich..wiec tu uderz.
                        To bedzie zapewne tak ze jeszcze przed emisja programu podlacza wam licznik przedplatowy..aby tylko nie miec nagonki medialnej.
                        --
                        • > energetyka czeka jendak troche dluzej
                          Nie, energetyk może odciąć po braku wpłąty za pierwszy okres rozliczeniowy. Ma takie prawo i z niego korzysta, choć wiele zależy od ludzi i od tego, jak w danym rejonie energetycznym jest przyjete /czasami czekają dlużej, czasami odcinają prąd od razu/.
    • To ile miesięcznie płaciłaś?U mnie energetyka za 2 rachunki przysyła ponaglenia, po 3 r-ku przychodzą panowie i albo odcinają prąd albo lecisz tego samego dnia do energetyki i płacisz.Musiałabym rok nie płacić żeby mieć takie zadłużenie.Jest nas 4 osoby, spory dom, bojler na prąd, gotuję na prądzie, często piekarnik ,czasami dogrzewam w łazience i rachunki mam ok.180 miesięcznie.Jak uzbierałaś takie zadłużenie?Może poszukaj innego dostawcę energii?
      • zadluzenie powstalo przez okres zimowy ( awaria pieca CO i dogrzewanie sprzetem elektrycznym). Sa to 2 faktury - ostatnie faktury.
        • Agnieszka...
          Powiedz mi jakim cudem facet ktory figurowal na fakturze..mogl ja przekierowac??
          Dwa kurcze faktury za prad sa co 2 miesiace niezmiennie latami..wiec jak nie otrzymalam pod koniec miesiaca to sama zadzwonilam do elektrowni i dopytywalam co sie dzieje..bo w kolejnym jest platnosc, czy jest zalegosc w oplatach.
          Faktury przychodza na skrzynke pocztowa osoby figurujacej.
          To masz 2 czy jedna nie zaplacona fakture??
          Czyli nie tylko zalegla od kwietnia??
          --
          • Energetyka żąda ode mnie 2 tys wpłaty po czym podłączą licznik ( nie jestem w stanie tego wpłacić.. co miesiąc mam 1000zł babci emerytury + 520 zasiłku pielęgnacyjnego na babcie, który wywalczyłam jak lwica w gminie i PCPR. )
            Agnieszka to jest twoj wpis na kafeterii.
            Do tego rodzinne i i alimenty -czy zlozylas o zabezpieczenie w sadzie raz z pozwem o alimenty, jesli nie zlozylas zloz i ciagu tygodnia bedzie rozpatrzone..
            To wazne dla ciebie, a 2 miesiace to juz duzo czasu aby to uregulowac.
            Na pokrycie babcinych lekow, srodkow opatrunkowych warto pisac do MOPs o zasilek celowy na pokrycie kosztow lekow, i materialow opatrunkowcyh, a jak babcia bedzie objeta pomoca hospicjum to oni tez pomagaja w zabezpieczeniu lekow i opatrunkow.
            Czy macie dodatek mieszkaniowy??

--
    • to są twoje słowa
      W dzien jest dobrze, jednak w nocy przechodze gehennę - zmiana pieluch babci przy latarce, sprawdzanie czy rana nowotworowa nie krwawi, boje sie ze nie zauwaze krwotoku i babcia po prostu sie zachlysnie." a potem piszesz "Prad "pozyczam" od dobrej sąsiadki poprzez kabel.
      Pisze naprawde gdzie sie da, szukajac jakiejkolwiek pomocy, to chyba nie jest przestepstwo?
      2500zl zadluzenia plus koszty plomb i ponowne przylaczenie, to dla mnie prawie 3000zl... Nie mam zdjetego licznika, po prostu Panowie z energetyki przyszli, odlaczyli kable, zaplombowali licznik i po sprawie. Rodzinne otrzymuje z MOPS-u - 40zl.

W pirwszym sama sobie przeczysz w drugim też bo podłączenie to 86zł jak masz licznik. A najniższe rodziinne to 68zł.
      Jako samotna matka nie przekraczacz kryterium pomocy w MOPSie a powstałe zadłużenie jest pewnie za bardzo długi czas bo skoro faktura druga była z kwietnia to pierwsza była z lutego a jej wystawienie w styczniu za okres wcześniejszy. Przynajmniej 3 razy przypominają o płatności w elektrowni czyli za luty to w maju powinni przypomnieć. A ty piszesz że 7 maja odcieli.
      W lutym miałam fakture na 476 zł za okres od października do lutego i rozłożyli mi na 2 raty jak poprosiłam. Tylko ty robisz z siebie teraz nie wiem kogo bo wcześniej olałaś zadłużenie albo próbujesz coś wyłudzić.
      Pszepraszam za ostre słowa ale mnie nie przekonuje to co piszesz. Być może masz taką sytuacje ale nie jest to wydażeniem które powstało nagle ale podejżewam że nawet cały ubiegły rok. ( nie zawsze odcinają po 3 miesiącach do mojego brata przyszli po ponad roku ale miał ok 1300zł za ten czas w 2010roku)
      Nie wiem co trzeba robić by zużyć prądu za 2500zł wiedząc że się nie ma za co płacić. Nie wiem dlaczego wolisz żyć w nędzy zamias dać babcie do hospicjum tam się nią zajmą a to nie znaczy że ty masz się odniej odciąć, tam też możesz się nią zajmować.
      Życze powodzenia.
      • Kuderek1983, nie przesadzasz aby z oskarżaniem dziewczyny o próby wyłudzenia? Nie zauważyłam, żeby pisała cokolwiek w stylu ''dajcie mi na rachunki'', prosi głównie o rady, co w takiej sytuacji zrobić. ''Nie wiem co trzeba robić by zużyć prądu za 2500zł wiedząc że się nie ma za co płacić'' - wystarczy dogrzewać grzejnikami na prąd. I tyle. Miałam podobny rachunek przez dogrzewanie biura, bo mi się nie chciało okien nieszczelnych wymieniać.
        --
        forum.gazeta.pl/forum/w,615,118434779,118434779,jestem_zalamana_bieda_ktora_widze.html
        From nowhen to nowhere
        • A z ''pożyczaniem'' prądu od sąsiadów też się spotkałam - ludzie przeciągają przedłużacz, tyle że jednogniazdkowy i raczej w dzień, bo nawet najbardziej uczynny sąsiad nie będzie ryzykował nabicia sporego rachunku.
          --
          forum.gazeta.pl/forum/w,615,118434779,118434779,jestem_zalamana_bieda_ktora_widze.html
          From nowhen to nowhere
          • Można nie prosić o pomoc a jej oczekiwać.Poza tym w jakim celu na kazdym forum zmienia sie koszt zadłuzenia?Pierwsze słyszę o wycenie plomb wink
            Powiedz kobieto ,jak matka moze nie wiedziec ile wynosi zasiłek rodzinny? wink 40 zł to ja już nie pamiętam kiedy było.
            Najpierw piszesz ze prądu nie masz,laptopa pożyczasz,potem jednak prąd masz pożyczony...Czy nie można jasno i klarownie napisać???Najbardziej jednak ciekawa jest wysokość zasiłku rodzinnego,gdzie taki płacą?
            • Agnieszka1983 Agnieszka1983 jest offline
              Początkujący

Miasto: żerków
              Domyślnie
              witam. Chciałabym wszystkim podziekowac za zainteresowanie i porady.
              "Dzisiaj zobaczylam swiatelko w tunelu i od razu postanowilam sie tym z Wami podzielic. Mianowicie doczytalam na stronie Urzedu Regulacji Energetyki, iz zaklad energetyczny w moim przypadku nie moze pozostawic nas bez jakiegokolwiek doplywu pradu. zadzwonilam tam. Bardzo mila Pani poinformowala mnie, ze jak najszybciej mam zwrocic sie do nich na pismie wyjasniajac cala sytuacje i ze na pewno mi pomoga. Pani z URE powiedziala zebym napisala do nich e-mail ( ktory bedzie rozpatrzony jeszcze dzis) oraz droga pocztowa wyslala dokumenty umozliwiajace rozpoznanie sytuacji.
              wszystko juz zrobilam, teraz czekam. mam nadzieje ze sprawa szybko sie rozwiaze.
              dziekuje jeszcze raz wszystkim, ktorzy wsparli mnie dobrym slowem i poradą. Agnieszka"

www.klub.senior.pl/oddam-potrzebuje/t-poradzcie-co-mam-zrobic-8985.html
            • Jest wycena plomb. Mi ostatnio spaliły sie korki,potopiła instalacja,bo stara,trzeba było nowe zakładać nową skrzynkę - zamiast bezpieczników.Elektryk zrobił prywatnie,ale niestety zaplombować musieli z elektrowni i to dwa razy ,sama plomba jedna 80zł, nic za darmo.

Agnieszko,podejrzewam,ze dostalas tylko jedną fakturę za pół roku ??
              Nie wiem,jak jest u Was,ale jest tak,ze albo płacisz wszystko jednorazowo za całe pół roku,albo wyliczają wszystko na 3 faktury - 1 wyrównawcza i 2 zaliczkowe.
              Bardziej sie oplaci tak właśnie,bo masz wtedy mniejsze kwoty do zapłaty,a możesz sobie wtedy wplacić nawet na 3 razy jedną. Zadzwoń do elektrowni i zapytaj,czy moga ci tak licvzyć,tzn.zaliczkowo,na 3 faktury .
              Najlepiej wypytaj w elektrowni kierowniczki.
              Poza tym jak masz np.do 2 kwietnia,to spokojnie możesz wpłacić do 2 maja, bo miesiąc to spokojnie nic się nie dzieje,mowili mi w elektr ,a potem jak zapłacisz coś,to masz jeszcze 2 tyg po tym,jak ci wezwanie przyśla i dadzą dodatkowy termin,czyli możesz zapłacić do 2 kwietnia część,do 2 maja druga część i do tego terminu dodatkowego resztę. Tak nie odetną ci pradu.
              • przepraszam ze sie wtrące ale mi niechce sie wierzyć ze elektrownia dopuści az do takiego zadłużenia
                u nas była taka sytuacja ze mieliśmy zaległe raty około 500zł i już chcieli odcinać
                a tu zadłużenie wynosi 3000zł
                • A co elektrownia ma do tego?To dotyczy dwóch rachunków...
                • Agnieszka nie miala wcześniej zadlużenia chyba, po prostu dostala taką fakturę i nie byla w stanie zapłacić naraz ,to i odcięli.
                  • może i tak
                    • Wczesniej zacytowałam to co napisała na innym forum 16 maja czyli wcześniej niz tutaj.Tam napisała ze sprawa rozwiazana,wiec nie rozumie po pierwsze dlaczego tutaj o tym nie wspomniała,po drugie dlaczego napisała ze ją zbyli w elektrowni skoro na innym forum że wręcz chcą pomóc ...hmm
                      • Napisała o ''światełku w tunelu, nie o zakończeniu sprawy''. Wiem z doświadczenia, że miła pani z Urzędu może sobie mówić, a w żaden sposób nie obliguje to dostawcy energii do podłączenia prądu.
                        --
                        From nowhen to nowhere
                        • Nie rozumię też Mopsu.My ze swojego miejsca zamieszkania wyjechaliśmy z róznych powodów,między innymi brak prądu-zadłuzenie.Po roku jak mówiła mi teściowa,przyszło pismo z opieki i potem przyszła miła Pani ,ze chcą nam zapłacić zadłużenie...Nie zapłacili bo nie mieszkamy tam,ale jednak jest taka możliwość.I ja do nich nie składałam prosby,pismo wysłała do nich elektrownia.Czyli wychodzi na to,że co miasto to inna polityka.
                          • Jestem osobą bezpośrednią która mówi co myśli. Nie zamieżam nikogo obrażać ale takie wnioski wysunełam jest to moje zdanie. Post pomocy przeczytałam bo zarówno sama jak i wśród bliskich miałam takie przypadki (brak prądu) i się troche znam i myślałam że jakoś pomogę.
                            Wiem z doświadczenia że elektrownie rozkładają na raty rachunki, przedłużają termin spłaty jak i nie odetną jeśli samemu się chć cząstkę wpłaci akonto faktury. Tylko że jeśli przed odcięciem coś się z tym robi jeśli miała termin na kwiecień to też za szybko na odcięcie (rozumiem 2 faktury ale proszę się spytać w jakiej kolwiek elektrowni). Zgadza się MOPS nie opłaci takiej faktury ale coś wpłaci napewno widocznie nie była w opiece jak przyszła faktura tylko dopiero jak odcieli i też dziwie się że ją zbyli skoro wiedzą o chorej babci.
                            Dziewczyna pisze że nie ma źródła utrzymania tylko te zaniżone rodzinne na dziecko, a babcia w sumie 1570zł. Przecież może powiedzieć że prowadzą osobne gospodarstwo domowe a tylko jej pomaga i naprawde nie małe pieniądze może dostać. Do tego jeśli dziecko jest w domu a nie chodzi do przedszkola należy jej się 70zł miesięcznie na dożywianie dziecka. Dodatek mieszkaniowy nawet jak to dom. MOPS zawsze na zime dofinansowuje ogrzewani ( mój brat dostał na tą zimę na tone węgla a jak mu się opał skończył to jeszcze dostał na opał). Jesłi ktoś ma np. piec elektryczny to też dopłacają tak jak mojej koleżance. Dodatkowo elektrownie mają taryfe nocną na której jest taniej właśnie nocami może warto o tym pomyśleć. Ktoś napisał że na innym forum też się ogłosiłaś ale tu nie wspominasz o tym może warto pisać prawdę bo jak się upiększa to każdy ma prawo swoje myśleć.
                            • Kuderek i tu sie mylisz,mój sąsiad zalegał z opłatami TYDZIEŃ ,przyszli panowie i odcięli mu prąd-jedna nie opłacona faktura tydzień spóżnienia.Z rozłożeniem na raty to też nie jest u nas np.tak pięknie dwa lata temu przyszło mi rozliczenie -dopłata 800 zł-mało w porównaniu z autorką wątku,elektrownia stwierdziła że mogą rozłożyc na dwie raty jedną wpłacę do 7.07 ,a drugą do 14.07(pytałam w okolicach 1.07). Co w sytuacji autorki wątku też byłoby nie dowykonania zapłacic dwie raty w w tak krótkim czasie.
                              • Julka tydzien to nie czas kiedy odcieli mu prad za ta fakture tylko musial miec akies zaleglosci..tydzien potrafia krazyc pieniadze pomiedzy instytuacjami finasowymi.
                                Nawet jak robi sie przelew w banku to elekrownia jest w stanie odpowiedziec czy dotarl po 1,5 tygodnia-sytuacja sprawdzona ..
                                Wplacajac na poczcie tez trwa to chwile nim elektrownia ma je na koncie i sprawdzi czy na koncie i zaksieguje w rejestrze.
                                Wplacajac do agencji finansowych tez np nim administracja je zaksieguje mija okolo 2 tygodni, a nawet dluzej.
                                Zlozenie pisma daje zawsze podkladke.
                                Agnieszcze na innych forach 15 maja napisano iz w MOPS ma zlozyc pismo a nie pytac sie, a tu tez Agnieszka pisze ze byla i rozmawiala.
                                Jak pytam sie kiedy byla platnosc, Agnieszka nie odpowiada, z rodzinny sie pomylila, od 15 maja ludzie podpowiadaja jej jak uregulowac alimenty tez nic...
                                Rozumeim ze ma duza odpowiedzialnosc w opiece nad babcia, ale uregulowanie alimentow, dodatek mieszkaniowy, rodzinny to podstawowe rzeczy jak i podlaczenie ponowne pradu.
                                Zlozenie podan to MOPS to jest okolo miesiaca czekania na decyzje.
                                Szkoda iz w walce z ojcem dziecka Agnieszka nie kumuluje takich sil jak w walce o prad..bo gdyby miala alimenty to moze sprawa pradu wygladalaby inaczej.
                                --
                      • dobry wieczór. nie mam sily na tlumaczenie wszystkim ze ja naprawde nie chce nic wyludzic i nie oszukuje, moze po prostu przesle komus z Was wszystkie dokumenty potwierdzajace moje slowa i bedzie mógl potwiedzic to co pisze, jesli ktos chce moze mnie po prostu odwiedzic.
                        Urzad Regulacji Energetyki (URE) ktory tak wspaniale podniosl mnie na duchu telefonicznie po otrzymaniu ode mnie pisma z wszelkimi zalacznikami niestety nie moze nic zrobic ( poniewaz jak twierdza nie maja takiej mocy prawnej aby nakazac energetyce podlaczyc mi prad, a ze w mojej sprawie nie ma kwestii spornej tzn. nie odcieli mi pradu bez przyczyny musze nadal odwolywac sie do zakladu energetycznego ).
                        Dzisiaj dzwonilam do powiatowego rzecznika praw konsumenta, wyslalm tam tez stosowne pismo z opisem sytuacji. Pani rzecznik skierowala mnie do MOPS ( podobno musza mi pomoc).
                        Wczoraj bylam w MOPS, niestety odeslano mnie poniewaz jak mi powiedziano - nie jestem pod ich opieka ( musialabym miec dochod nie przekraczajacy 380 zl na osobe aby mogli nam pomoc).
                        Po dzisiejszym telefonie do Pani rzecznik złozylam do MOPS wniosek o pomoc w mediacjach z zakladem energetycznym, dolaczylam wszystkie potrzebne dokumenty. Ja nie chce zeby MOPS za mnie zaplacil to zadluzenie, prosilam jedynie o pomoc w rozmowach z energetyka o rozlozenie dlugu na raty ( zaproponowalam rowniez aby MOPS zagwarantowal splate zadluzenia ze swiadczenia pielegnacyjnego ktore pobieram na babcie).
                        Nie wiem co z tego wyjdzie, zobaczymy.
                        Bylam rowniez w PCPR, niestety oni takze nie maja mozliwosci prawnych aby mi pomoc w jakikolwiek sposob.
                        Pozostaje mi czekac na dzialania MOPS...
                        Juz nie mam do kogo sie zwrocic, po prostu zaczyna brakowac mi juz sil na walke .
                        • musisz sie jakoś trzymać masz dla kogo
                        • Agnieszko, pozostaje Ci zainteresowanie po prostu jakiegoś dziennikarza, szum medialny zazwyczaj działa cuda.
                          --
                          From nowhen to nowhere
                        • Agnieszka pisalam iz masz zlozyc pismo w MOPS za potwierdzeniem a nie pytac sie ..i dac sie splawic..
                          Kiedy mials termin platnosci tej faktury i kiedy zaczelas wymieniac sie korespondencja z elektrownia??
                          Czy w momencie otrzymania rachunku poprosilas odrazu o rozlozenie czy czekalas do odciecia??
                          Cokolwiek z tej sumy juz wplacilas??
                          W terminie platnosci uregulowalas choc czesc??
                          Czy masz juz zlozone o alimenty..i zabezpieczenie??

--
                        • I znowu masz rozbieżność bo piszesz że nie możesz przekroczyć 380zł a:
                          Prawo do świadczeń z pomocy społecznej przysługuje osobom i rodzinom, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza (art. 8 p. 1 ustawy o pomocy społecznej):

•osobie samotnie gospodarującej, której dochód nie przekracza kwoty 477 zł,
                          •osobie w rodzinie, w której dochód na osobę nie przekracza kwoty 351 zł,
                          •rodzinie, której dochód nie przekracza sumy kwot kryterium dochodowego na osobę w rodzinie.
                          Może warto się zastanowić by nie powiedzieć że ty babci tylko pomagasz fizycznie i będziesz z córką miała osobne gospodarstwo domowe. Bo jak rozumiem to babcia musi brać leki opłacać lekarza czasem czy też że jej pieniądze pokrywają jej leczenie i utrzymanie. I radzę wymusić coś od byłego na utrzymanie.
                          • Kuderek, nie namawiaj dziewczyny do robienia tego, co jej może poważnie zaszkodzić. Panie w MOPSie mają oczy i przychodząc na wywiad widzą wspólną lodówkę, pralkę i kuchenkę. To zazwyczaj wystarcza do stwierdzenia, że się prowadzi gospodarstwo wspólnie. Poza tym wiedzą już, że Agnieszka z babcią i córką mają wspólne gospodarstwo domowe. Chcesz, żeby jej łatkę oszustki i wyłudzaczki przyczepili? I mieli podstawy do odmawiania pomocy?
                            --
                            From nowhen to nowhere
                            • NIE !!!!
                              Ale wiem jak jest w MOPSie oni nic nie dadzą te ich kryteria od nie pamiętam chyba 1998roku 351zł kto ma za to przeżyć!!!- nie patrzą na to że się naprawdę nie ma chora babcia przecież te jej pieniądze idą na jej utrzymanie . Ta jej opieka też jest coś warta niech ją wyceni i kryterium nie przekroczy. Może warto zwrócić się do rodziny o pomoc (wiem że rodzina bywa różna ale babcia też ma dzieci swoje)/.
                              Mój brat z żoną i synem mieszka z naszym ojcem (niestety stary pijak) w mieszkaniu 30m2 i mimo że brat utrzymuje ojca a jak ten coś zarobi to też dołoży zawsze mówią że mają osobne gospodarstwo i jedna lodówka, szafa, ,jeden licznik, piec itp., Tu nie chodzi o wyłudzanie ale o to że jest sama bez ojca dziecka który rozumiem ją utrzymywał.
                              • Kuderek czytajac z zrozumieniem bylo ze to niezly leser..a alimenty nie sa uregulowane..
                                I moim zdanie alimenty to piorytet...dodatek mieszkaniowy..
                                --
                            • Agnieszka mzoesz zlozyc o zasilek celowy z opcja zwrotu w ratach w MOPS na pokrycie rachunku w elektorwni, o celowke na leki i srodki opatrunkowe..
                              Nawet jak przekraczasz dochod. Skladasz podanie a nie rozmawiasz..kopie dal siebie, pani przychodzi na wywiad i musi dac odp na pismie.

Zglos sie do ksiadz, caritas..

Czy masz dodatek mieszkaniowy?? masz dochod spokojnie z duzym zapasem kwalifikujacy do dodatku.

--
    • Rodzinny wynosi 68,-, godziny 10.30 [kafeteria] czy 14.00 z groszami, to nie jest noc.
      Nie odpowiedziałaś na pytanie o zabezpieczenie alimentów. Ogólnie dziwna ta Twoja historia. Skany dokumentów możesz wysłać do mnie albo do Slonko1335.

A teraz spróbuj rozwiać nasze wątpliwości.
      --
      • Zasiłek rodzinny nie przysługuje, jeżeli:

1) dziecko lub osoba ucząca się pozostają w związku małżeńskim;
        2) dziecko zostało umieszczone w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie albo w rodzinie zastępczej;
        3) osoba ucząca się została umieszczona w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie;
        4) pełnoletnie dziecko lub osoba ucząca się jest uprawniona do zasiłku rodzinnego na własne dziecko;
        5) osobie samotnie wychowującej dziecko nie zostało zasądzone świadczenie alimentacyjne na rzecz dziecka od jego rodzica, chyba że:
        a) rodzice lub jedno z rodziców dziecka nie żyje,
        b) ojciec dziecka jest nieznany,
        c) powództwo o ustalenie świadczenia alimentacyjnego od drugiego z rodziców zostało oddalone,
        d) sąd zobowiązał jednego z rodziców do ponoszenia całkowitych kosztów utrzymania dziecka i nie zobowiązał drugiego z rodziców do świadczenia alimentacyjnego na rzecz tego dziecka;
        6) członkowi rodziny przysługuje na dziecko zasiłek rodzinny za granicą, chyba że przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego lub dwustronne umowy o zabezpieczeniu społecznym stanowią inaczej.

To jest w sprawie zasilku rodzinnego - aby moc go pobierac jak piszesz to albo do dokumentow dolaczylas dochod-pit partnera i wiedzilas iz nie pracuje, albo masz zasadzone alimenty...tez to sie nie trzyma calosci..
        Owszem sa i inne opcje jak nie uznanie dziecka przez ojca, i wtedy sprawa o alimenty nie jest taka prosta.
        --
        • Agnieszka napisała 23 maja o 21:45 w odpowiedzi że :
          Rodzinne otrzymuje z MOPS-u - 40zl.
          i że były nie pracuje to pozostaje jej fundusz
          Czyli już pobiera na dziecko nie jako samotna matka jak sugerujesz bo miała by jeszcze dodatek 250zł z tego tytułu.
          Rodzinne to kwota na dzień dzisiejszy to 68zł- sama pobieram
          • Kuderek czytaj
            Nie sugeruje ale napisala iz nie wiedziala iz partner nie pracuje..a skladajac na rodzinny musiala miec jego pit..
            Na dziecko nie uznane przez ojca jest 170zl, 250 jesli dziecko ma orzeczenie -to na marginesie.
            Nie czarujmy sie ale z renty puls swiadczenie pielegnacyjnego 520zl to nie utrzyma dziecka-bo renta babci ma jej zapewnic byt, a 520 to za malo na 2 osoby -a gdzie oplaty za mieszkanie i reszta?
            Na innym forum jest informacja iz skonczyla studia-wiec pracuja moze zarobilaby na pielegnarke dla babci i utrzymanie swoje i corki.
            Widac iz temat alimentow omija lukiem, i pomija milczeniem.

--
          • Kuderek pobieranie rodzinnego nie jest powodem do domu, a po drugiej skoro najeżdżasz, że są rozbierzności w kwotach to powiem Ci, że dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka wynosi 170zł (250zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego) i przysługuje gdy dziecko nie jest uznane przez ojca lub ojciec dziecka nie żyje, a w kwestii kryteriów dochodowych po 1998 roku mieliśmy zmiany kryteriów, no ale to trzeba wiedzieć a nie tylko zgrywać mądrą a w rezultacie...
            • To jedno , powiedz a wlasciewie napisz na jakiej zasadzie sa przyznawane zasilki celowe-te ktore zwraca sie bez odsetek??
              Kiedys byly czy nadal jest taka opcja??
              I pytalam w innym watku jak to jest z ta pomoca w dobrach-towarze-kolezance policzono to tez do dochodu??
              --
              • Tak istnieje coś takiego jak zasiłek celowy zwrotny, ale jest to uzależnione od sytuacji ośrodka i decyzji dyrektora. Można się jednak starać. Co do pomocy rzeczowej nie jest ona napewno liczona do dochodu, jutro sprawdzę Ci dokładnie który to artykuł ustawy (bo tego na pamięć nie znam) i napiszę. Podobnie jest z alimentami dawanymi dobrowolnie w postaci zakupów, tego również nie można doliczyć do dochodu.
                • Dziekuje bardzo ...
                  Ups z teraz bedziemy dowiadywac sie iz ojcowie daja alimenty w postaci towarow..oj mam nadzieje iz tak nie bedzie..
                  Pozdrawiam
                  --
                  • Wiem, jest jeszcze wiele takich przepustek o których lepiej głośno nie mówić
                    • Myślę, że nie ma co podkręcać dyskusji dopóki moderatorki nie potwierdzą że otrzymały skany dokumentów przedstawiające czarno na białym sytuację finansową...tj. wszystkie przychody i stan tych zaległości w "elektrowni".
                      Wszystkich obowiązują takie same zasady!
                      • Zgadza się wszystkich obowiązują takie same zasady z tą małą różnicą, iż tu osoba nie prosi o pomoc materialną, nikt również nie napisał, że po zapoznaniu się z dokumentacją jej pomoże, więc niby dlaczego miałaby słać? Oczywiście jeśli będzie chciała to wyśle i rozumiem, że ty jako pierwsza jej pomożesz

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.