Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

Jak napisać wniosek o zapomogę Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • na dzieci? Chciałabym kupić córeczkom nowe buty, starszej spodnie, jakąś tanią spacerówkę i pampersy. Chcę napisać do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej taki wniosek o zapomogę jednorazową. Od półtora roku jestem bezrobotna, mąż zarabia na rękę niecały 1000zł, mamy 2 córki 5,5letnią i 10 miesięczną. Jak jeszcze pracowałam to wzięłam(w październiku 2009) internet na 2 lata za 60zł miesięcznie i jeszcze Polsat Cyfrowy z abonamentem comiesięcznym za chyba ok 57zł na 36 mies. A w listopadzie tego samego roku wieść od ginekologa, że w ciąży jestem. Musiałam zrezygnować z pracy (miałam nocki), nie byłam zatrudniona na umowę o pracę tylko o dzieło. Na rodzinne dopiero pod koniec sierpnia będę się ubiegała, bo zarobki w 2010r męża były takie jak teraz i od września dostanę na obie córeczki te ok. 100zł razem. Ale co do września mam zrobić, za co dzieci ubrać, i za co je nakarmić, same rachunki za mieszkanie, opłaty, to 3/4 pensji.
    • Na dzień dzisiejszy mamy także zadłużenie 527zł za 3 miesiące w przedszkolu.
      Jakie dokumenty trzeba złożyć do tego wniosku?
      z góry dziękuję za pomoc
      • dla mnie to roche dziwne bo skoro nie masz pracy maz zarabia tylko 1000zl na reke to nie musisz czekac do sierpnia z wnioskiem idziesz do odrodka tamgdzie rodzinne zalatwiasz skladasz dokumenty ktore od dnich dostaniesz i wypiszesz i czekasz za decyzją swoj dochod jesli takowy mialas w 2010 wpisujesz jako utracony skoro teraz go nie masz
        wiem to z doswiadczenia bo przerabialam to prawie 2 lata temu i nie bylo zadnych problemow ze jest srodek okresu rodzinnego.
        A jesli chodzi o zapomoge piszesz normalnie na co bys chciala pomoc z OPSu i dołączasz do tego zaswiadczenie o zarobkach z ubieglego miesiąca od pracodawcy wzory znajdziesz na necie przykladowe jak zacząć napisz wgogle zapomoga ops wzory ipowinno znalesc smile zyczę powodzenia by sie udalo
        --
        Ania M.
        • Ok, dziękuję bardzosmile W takim razie jutro lecę do GOPSU i na miejscu może mi wytłumaczą jak mam napisać, bo wzoru w internecie znalazłam ale tylko w stylu zapomogi dla studentów, za inne trzeba zapłacić smsem
          • ja ma 4 dzieci i jak wiosna przyszłą miałam podobny problem poszłam do opieki i przyszła pani na wywiad ja nic nie pisałam tylko ona swoje formularze ja dodatkowo musiałam dać zaświadczenia o dochodzie za miesiąc poprzedni w moim przypadku decyzje na rodzinne, alimenty, zaświadczenie partnera z pracy (jestem po rozwodzie a w drugim związku). zapytała się na co chce pomoc - czyli odzież i obuwie zapisała to. Dodatkowo powiedziała że jest progrzm dożywiania dzieci w szkole, przedszkolu i w domu i jest niezależny od innej pomocy z OPSuma on też innekryterium większe i opłaciła mi obiady starszym w szkole od marca do czerwca a na młodszą dwójkę dostałam 70zł miesięcznie na dożywianie w domu. Dostałam decyzję na 300zł na ubranie dzieci i te posiłki dom i szkoła. Bardzo wielka pomoc.
            Jeśli ty musisz coś napisać to najprościej opisz swoją sytuację i na co chcesz przeznaczyć pomoc. Dodatkowo dołącz zaświadczenia o zarobkach męża, o rodzinnym, jeśli jesteś zarejestrowana w urzędzie pracy to też , może o zadłużeni też napisz i dołącz dokumenty. napewno się uda. Może dowiedz się w opiece o dożywianie dzieci i też opłacą w przedszkolu mi 2 lata temu płacili. W przedszkolu też możesz napisać wniosek o zmniejszenie opłaty dowiedziłam się o tym ja sama miałam problemy z płatnościami możesz pobrać go u osoby u której się płaci- dochód potrzebny za ostatnie 6 mniesięcy. Ale jak napisłaś jesteś teraz w domu to może warto wypisać dziecko zawsze to oszczędność. Niektóre Caritasy prowadzą Kluby Maluch i domy kultury dla dzieci kilka godzin dziennie może się dowiedz, ja się dowiedziałam o takim czymś 2 tygodnie temu i moja 5 latka korzysta już a dodatkowo jest pomoc żywnościowa z tego miejsca.
            Trzymam kciuki napewno się uda smile
    • POlsat mozesz zredukowac do kwoty 39zl albo i nawet mniej..tylko prosisz o podstawowy pakiet, a moze i jest jakas szansa na rozwiazanie umowy..szczerze to nie slyszalam o umowie na 36miesiecy na 12-13-18..i chyba max 24.
      Moze w netem tez mozna zredukowac czesc oplat, lub podzielic z sadsiadem..
      Na wiesc o siazy sie zwolnilas..a nie prosciej bylo zmienic godziny pracy??
      Z przedszkola mozesz zrezygnowac, nie majac na nie pieniedzy, lub posylac dziecka na 4 godziny.
      Juz w zeszlym roku moglas zlozyc o rodzinnhy nie rozumie czemu nie bralas??
      no i macie prawo do becikowego, chyba nadal sa podwojne z gminy i MOPS..sprawdz.
      kwalifikujecie sie do dozywiania, dodatku mieszkaniowego.
      Celowki.
      Wozek poszukaj na graty z chaty, wsrod znajomych, moze ktos w okolicy odda??
      Sa rozne lokalne ogloszenie gdzie ludzie oddaja wozki.
      Mozesz skladac o zasilek celowy, a moze zaopiekowac sie innym dzieckiem, jakas praca dorywcza, lub mala do zlobka, starsza ma przedszkole i znajdziesz prace??
      A mzoe maz lepiej platna.

--
      1% dla Rodgera na rehabilitacje i leczenie
      Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi KRS 0000144665. Konieczne w dopiski informacje uzupelniajace- cel szczegolowy 1%- dla RODGER ZYRO
      Dzieci potrzebują miłości - szczególnie wtedy gdy na nią nie zasługują. /Henry David Thoreau/

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.