Dodaj do ulubionych

Aukcja charytatywna dla autystycznego Filipa!

03.06.11, 11:10
Jeśli w jakiś sposób naruszam regulamin forum, to bardzo proszę usunąć ten wątek.

Jestem mamą prawie 9 letniego Filipka, który ma autyzm. Walczymy już ładnych parę lat i jesteśmy na najlepszej drodze do tego, by Filipek mógł samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie. Zaczyna mówić, chce się komunikować, lubi ludzi. Nie żyje w swoim świecie tylko w naszym i często pokazuje nam, że ten nasz świat jest też jego światem.

W 2009 roku Filipa ugryzł kleszcz, zachorował na boreliozę. W trakcie pobytu w szpitalu okazało się, że ma jeszcze toxokarozę, jersinię, całą masę dodatnich wirusów. Gdy zrobiono mu gastroskopię, okazało się, że w żołądku i dwunastnicy ma liczne złogi żółci i liczne stany zapalne. Dopiero kilka miesięcy temu zakończyliśmy bardzo długie i kosztowne leczenie. Teraz z czystym sercem mogę powiedzieć, że fizycznie Filipek jest zdrowy (tfu, tfu). Jednak przez długie leczenie, a w tym czasie ograniczoną terapię powstały u Filipka duże problemy sensoryczne, które przeszkadzają mu w normalnym funkcjonowaniu. Filipek jest jakby nakręcony, ma ogromną potrzebę biegania, a jak już usiądzie, to huśta się na czym tylko może. Cały czas jest w ruchu. Stosujemy różne terapie, przeszkoliłam się trochę, by móc jak najwięcej robić w domu, jednak to wciąż za mało. Po rozmowach z innymi rodzicami doszłam do wniosku, że delfinoterapia mogłaby bardzo Filipkowi pomóc. Nie tylko w tych sferach,ale i w dalszym rozwoju mowy, który jest blokowany przez liczne sensoryzmy. Ktoś mnie zapytał, dlaczego akurat delfiny: widzę jaki zbawienny wpływ ma samo słuchanie muzyki z delfinami. Filipek leży wtedy na łóżku jak zaczarowany, wycisza się, jest bardziej kontaktowy, patrzy wtedy w oczy w taki szczególny sposób, jaki pamiętam jeszcze z przed regresu. Patrzy, jakby chciał powiedzieć "mamo, jeszcze wszystko będzie dobrze, zobaczysz". Więc czekam.

Koszt wyjazdu do delfinarium w Turcji to ok. 30000zł. Wysyłałam już apele do firm - bez skutku. Mamy poparcie władz lokalnych: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Poseł Tadeusz Tomaszewski, Wójt mojej Gminy P. Andrzej Łozowski. Tylko pieniążki nie spływają. Chcielibyśmy wyjechać jeszcze w te wakacje, by nie zabierać Filipkowi roku szkolnego, dlatego działa specjalna aukcja charytatywna w serwisie allegro.pl
allegro.pl/show_item.php?item=1646430768
Chciałabym sprzedać 3000 cegiełek charytatywnych o wartości 10zł. U nas w Polsce 10 zł to przecież równowartość 1 paczki papierosów. Tylko 1.

Piszę do Państwa, bo już sama nie wiem, co jeszcze mogę zrobić dla mojego dziecka, by uniknąć dla niego domu pomocy społecznej na przyszłość. Blokują nas pieniądze, naszą 4-osobową rodzinę utrzymuje mąż, ja zrezygnowałam z pracy po diagnozie Filipka i urodzeniu drugiego synka Stasia. Filipek objęty jest specjalistyczną i wielokierunkową terapią i rehabilitacją, niestety wszystko musimy opłacić sami. Nic nie jest refundowane, ja jedynie pobieram skromny zasiłek. Koszty to często nawet 3000zł, wspieramy się pieniędzmi zgromadzonymi na subkoncie w Fundacji Słoneczko www.fundacja-sloneczko.pl/page.php?idd=op&ida=30/B jednak jest ich zbyt mało, by móc wyjechać do delfinarium na delfinoterapię.
Bardzo proszę o o nagłośnienie trochę aukcji Filipka, może znajdzie się ktoś, kto zechciałby pomóc Filipkowi i kupić jedną cegiełkę.
Proszę nam pomóc!!!

Z poważaniem

Beata Biegała

www.poznaj-autyzm-filipka.blogspot.com
www.delfiny-dla-filipka.blogspot.com
Edytor zaawansowany
  • agpagp 03.06.11, 16:03
    Pani Beato znam mamę również Filipka który była na delfinoterapii na Bali. Wybrali tę opcję bo była najtańsza. Jeżeli chciałaby Pani namiary proszę do mnie napisać na gazetę podam pani namiary. Będziecie mogły wymienić się informacjami.
    --
    Jestem na dwóch dietach - na jednej byłam cały czas głodna.
  • beatabieg 03.06.11, 17:30
    Tak, słyszałam, że można też na Bali, ale u nas jest problem, bo ani ja, ani mąż nie znamy angielskiego, a tam jest właśnie po angielsku. W Turcji jest terapeutka Polka. Co do namiarów to poproszę, chętnie porozmawiam z kimś, kto już miał kontakt z delfinami, na razie znam tylko 2 rodzinysmile))
  • aqua696 03.06.11, 17:48
    Beata cudu nie bedzie, mozna isc na hipoterapie, lub dogoterapie.
    Czy ktos konsultowal twojego synka powtornie po tym leczeniu..bo tyle roznych zakazen i badziewia moglo uszkodzic , i autyzm moze byc ich wypadkowa, plus leczenie tyle miesiecy to pachnie candida, a to wzmaga nieprawidlowe zachowanie.
    u nas pomoglo leczenie candidy i dieta...
    Angielski podstawy dasz rade...a moze bedzie inna rodzina z polski
    W turcji tez jednak wyjdziesz, i ten sam problem bez jezyka..
    Koszt za ciebie i dziecko jest chyba nizszy??

--
    1% dla Rodgera na rehabilitacje i leczenie
    Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi KRS 0000144665. Konieczne w dopiski informacje uzupelniajace- cel szczegolowy 1%- dla RODGER ZYRO
    Dzieci potrzebują miłości - szczególnie wtedy gdy na nią nie zasługują. /Henry David Thoreau/
  • beatabieg 03.06.11, 19:07
    Filip nie ma candidy, był na nią leczony, zresztą leczenie po szpitalu prowadziła dr Cubała, która doskonale zna problem. Co do związku z autyzmem, to Filipek ma już prawie 9 lat, wszystko działo się w 2009 roku, był już wtedy kilka lat po diagnozie autyzmu, zresztą, jego autyzm jest typowo poszczepienny. Dietę stosujemy bardzo rygorystycznie.
    Pieska mamy w domu, labradora, najlepszy przyjaciel Filipa. Z hipoterapii korzystaliśmy dosyć długo, teraz nie, bo już nie ma czasu w grafiku. Filip chodzi już do szkoły, właśnie kończy 1 klasę w szkole masowej.
    Zdecydowałam się na Turcję, choć znajoma która była na delfinoterapii najbardziej poleca Florydę, stanowczo odradza Krym. Jej syn był 2x na delfinach i pewnie mi nie uwierzycie, bo sama bym nie uwierzyła, ale ja rozmawiając z tym dzieckiem (dziś ma 13 lat) nie poznałam się, że "to ten z autyzmem", myślałam, że rozmawiam z jego młodszym bratem. Niesamowity postęp był po delfinoterapii, ustąpiły właśnie sensoryzmy. Z Dobrą Wioską miałam kontakt, nawet wstępnie poprosiłam o kosztorys, ale nie za bardzo podoba mi się fakt terapii rodzinnej itp. Uważam, że to strata mojego i Filipa czasu. W delfinarium które wybrałam dodatkowo jest terapia krzyżowo - czaszkowa, którą Filip ma tutaj i dobrze na nią reaguje (duża poprawa w napięciu mięśni głowy, które były mocno napięte, lepszy sen), jest też hipoterapia. Mam też zapewnienie, że hotel dostosuje się do diety, czego nie ma gdzie indziej. I opiekę rezydenta, czy coś w tym stylu. Przede wszystkim jednak sama delfinoterapia trwa do 45 minut, nigdzie nie ma tak długo. Na Krymie np. jest 15 minut, a koszt takiego wyjazdu to ok. 15000zł.

Pozdrawiam

Beata
  • agpagp 04.06.11, 11:02
    widzę pani Beato że znalazła już pani blog z Filipem i opisem całej wyprawy jak i pobytu - warto poczytać również powrót jak i efekty smile Mama F. na razie jest na urlopie i wróci za kilkanaście dni.
    --
    Jestem na dwóch dietach - na jednej byłam cały czas głodna.
  • beatabieg 05.06.11, 23:23
    Tak, znalazłam bloga. Dopiero jak zaczęłam go czytać, to się zorientowałam, że swego czasu czytałam go intensywnie, ale wyleciał mi z głowy. Napisałam też zapytanie do b.p. o kosztorys wyjazdu na Bali, niesamowite jest to, że delfinoterapia jest tam 2 x dziennie.
  • vipek01 04.06.11, 13:35
    Hej Beatko..Nie słuchaj bzdur, bo wiesz co jest potrzebne Filipkowi, a co nie...hejkasmile
    Beata Traciak
  • madziulec 04.06.11, 15:18
    Ok wink
    Skoro tak...

Jestem mamą 7-letniego chłopca. W porównaniu do wielu, wielu innych autystycznych dzieci jego funkcjonowanie jest realne, bo Misiek chodzi do przedszkola, umie mówić, umie pisać, umie czytać.
    Sam zjada, sam sie ubiera, sam rozbiera. Umie się umyć, załatwić. Słowem zachowuje się jak przeciętny chłopiec w jego wieku.

Nietypowym jego zainteresowaniem są roboty. Od właściwie początku zycia interesuje się robotami.
    Nawiązując do tego, że mama najlepiej wie, co potrzeba dziecku twierdzę, że mojemu dziecku najlepiej służyc będzie ot takie coś:
    cudownaplaneta.pl/pl/lego-roboty-mindstorms-nxt-8527.html?partner=1984
    To pikus w porównaniu z 30 tysiącami, a mózg mojego dziecka (IQ potwierdzone 133) pracować będzie znacznie lepiej.

No to co?? Zrzucamy się?? Robic aukcje???
    Bo jak dla mnie to paranoja.
    --
    zum.org.pl - Jedyna strona dla rodziców dzieci z wadami układu moczowego
  • aqua696 04.06.11, 17:16
    Delfiny sa po prostu teraz modne i na fali...
    Prosze podeslijcie mi namiar do osrodka gdzie koszt wynosi 140al, znacznie taniej niz 100E.
    Beata kazda terapia jest warta wyprobowania, ale nie ma cudow, bez dlugotrwalej, zmudnej pracy niz nie wskorasz...
    O delfinach glosno jest od nastu lat, a moze i wiecej.
    Rodzic dla dziecka zrobi wszystko, i aby wyciagnac je z swojego swiata.
    Ale koszt ktory podalas jest wiekszy niz na stronie dobrej wioski.
    Moze warto uderzyc do nich.
    --
    Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi KRS 0000144665. Konieczne w dopiski informacje uzupelniajace- cel szczegolowy 1%- dla RODGER ZYRO
    Dzieci potrzebują miłości - szczególnie wtedy gdy na nią nie zasługują. /Henry David Thoreau/
  • aqua696 03.06.11, 17:35
    Ja tez poprosze namiar na balie..
    Szczerze to potrzeba wielkiej ilosci delfinoterapii, np, tak jak maja dzieci w australii, cudu w ciagu 10 secji nie ma.
    I 30000 to chyba duzo za duzo dobra wioska robi taniej.

--
  • madziulec 03.06.11, 19:21
    Beata, znasz mnie, bo prowadzę grupę na FB dla rodziców dzieci autystycznych i z zaburzeniami pokrewnymi, gdzie należysz.

Zadam wiec 2 konkretne pytania:
    - czy masz konkretne dowody naukowe, ze delfinoterapia pomaga?? (ja juz nie wspominam o ostatnich przypadkach atakow delfinow, bo mnie bardzo to "urzeklo")
    - czy masz dowody lekarskie, ze autyzm Twojego dziecka spowodowany jest przez szczepienia??

Jesli umiesz odpowiedziec mi na te 2 pytania bylabym wdzieczna. Nie chce tu prowadzic dyskusji jakiejkolwiek, ale nie lubie osob, ktore twierdza, ze cos spowodowalo chorobe ich dzieci i potem chca spedzic sobei fajne wakacje zerujac poniekad na niewiedzy i naiwnosci ludzi.

--
  • beatabieg 03.06.11, 19:42
    Wpis w karcie Filipa u lekarza rodzinnego z dn. 15.10.2003r. ( Filip urodził się 29.07.2002r) Cytuję: " Dziecko w prywatnym gabinecie otrzymało dawkę vaxigrip junior. Dziecko od 2 tyg. zgłasza matka ma wieczorami kolki brzuszne. (...) Może być szczepione" Otrzymał 2 dawkę. Wpis z 17.11.03r. Od pewnego czasu poluźniony stolec ze śluzem. Niestrawione resztki pokarmowe. Zalecenia leczenia...
    Pod koniec kwietnia 04 otrzymał mmr i po dzieciaku.

Co do delfinów, w necie jest dużo różnych opisów, nie będę tu cytowała. Znam 2 dzieci, którym delfiny pomogły bardzo, za to nie znam jednego któremu pomogła behawiorka. Można sobie pisać o różnych sprawach, prawda jest taka, że jest wiele odmian autyzmu, czynników je wywołujących. Mnie nie przekonuje mówienie, że dziecko rodzi się zdrowe, zaczyna mówić, ma prawidłowe kontakty z dziećmi i dorosłymi i nagle traci to wszystko bez żadnego powodu, bo tak musi być. U nas zaszkodziła szczepionka, córka mojej siostry ma po szczepieniu padaczkę. Syn mojej koleżanki szczepiony, ale ona nie wiąże tego z autyzmem, mówi, że jak już się urodził był inny. Być może mamy jakiś defekt genetyczny i dlatego niektóre dzieci z mojej rodziny są bardziej podatne na powikłania. Nie wiem, co byłoby z młodszym synem, bo nie jest szczepiony. Za to jest \nad wyraz zdrowym dzieckiem, nie ma alergii, nie łapie przeziębień, jest bardzo zdolny, jeśli chodzi o naukę.

Jeśli uważacie, że chcę sobie zrobić wakacje czyimś kosztem, to bardzo proszę o usunięcie tego wątku. Chcę pomóc własnemu dziecku, robię co mogę by zapewnić mu jak najlepszy start w przyszłości, bo nie wiem jak długo będę mogła być z nim. Właśnie wykluczono u mnie nowotwór, a takie czekanie na wyrok nie jest łatwe i tym bardziej nie sprzyja planowaniu wakacji, a wręcz przeciwnie, człowiek zaczyna zastanawiać się co będzie z dzieckiem jak mnie już zabraknie.

Pozdrawiam

Beata
  • madziulec 03.06.11, 21:29
    Czyli to TWOJE luzne przemyslenia pt "i po dzieciaku".
    Dziekuje.
    Lekarskie informacje zacytowalas, ani slowa nie ma o zwiazku szczepienia lub ew. przesunieciu szczepien.

Co do "znania" tez nie interesuja mnie "urban legends", ja również znam wiele różnych ludzi. Ale interesuja mnie naukowe dowody, ot mędrca szkiełko i oko.
    Co zaś do padaczki. Powiem Ci coś - ja do 20 roku zycia byłam zdrowym "dzieckiem". W 20 roku zycia po raz pierwszy usiadlam przed komputerem (to byla dosc dawno temu) i dostalam pierwszego w zyciu ataku. Nie jedynego. I mam padaczke, potwierdzona. Wiec wybacz, nie widze zwiazku.

Zadalam KONKRETNE pytania, ale widze, ze nie umiesz odpowiedziec. Ze tworzysz teorie. Troche mi przykro. Zeby nie powiedziec, ze bardzo mi przykro.

--
  • beatabieg 03.06.11, 22:48
    Jak na razie nie udało mi się doprowadzić do tego, żeby lekarz napisał to co mówi. Wielu mówi o związku autyzmu ze szczepieniem, ale nikt tego nie chce napisać.

Wiesz, nie dziwią mnie wypowiedzi laików na temat autyzmu, że dzieci te trzeba traktować jak roboty, bo one niczego nie rozumieją i nigdy nie zrozumieją. Za to bardzo dziwi mnie nastawienie innych rodziców dzieci z autyzmem, którzy negują to co robią inni. Wiesz, odbieram to tak, jakbyś sama chciała, a nie wiesz jak, albo nie będziesz prosić innych o pomoc. Nie wiem o co Ci chodzi. Też jest mi bardzo przykro! Generalnie wiele rzeczy jest robionych na zasadzie jakiś teorii, od tego zawsze się zaczyna. Robię terapię RDI, która ponoć też ma mało podstaw, ale nam pomaga. I jak widzę dzieci które świetnie mówią po terapii behawioralnej i widzę swoje dziecko które mówi kilka zdań, to jestem bardzo szczęśliwa, bo to co mówi moje dziecko, jak okazuje swoje emocje, jak przychodzi do mnie po pomoc gdy mu źle - bezcenne. Dlatego będę próbowała dalej i dalej, aż do skutku.
    A u mojej siostrzenicy napad wystąpił 2 minuty po podaniu szczepienia.
  • madziulec 03.06.11, 23:54
    Beatko.
    Problem polega na tym, ze nie wiadomo co pomaga. Moze pomaga terapia, a moze dojrzewa uklad nerwowy i dzieki temu po prostu dziecko zaczyna w jakis tam sposob komunikowac sie ze swiatem?? (pisze komunikowac, choc nie zawsze oznacza to mowic).

Ty jako rodzic (ja rowniez) bylabys uznana za wyrodnego, gdybys nie starala sie zrobic wszystkiego, by Twoje dziecko funkcjonowalo jak najlepiej. To normalne i dosc oczywiste.
    Piszesz jednak, ze "nie udało mi się doprowadzić do tego, żeby lekarz napisał to co mó
    > wi". Wybacz, jak dla mnie oznacza to tylko tyle, ze lekarz nie ma zamiaru pisac tego, co TY od niego oczekujesz.

Co do proszenia o pomoc czy organizowania pomocy to uwazam po prostu, ze nalezy zawsze porownac wklad i rezultat. W zwiazku z tym, ze tu mam nie potwierdzone Twoje opinie i nic wiecej, a z drugiej strony koszt 30.000 to chyba zrezygnuje z zakupu cegielki, mimo, ze akurat moglabym zrezygnowac z jutrzejszych lodow z Miskiem.

Co do napadow jak i u kogo co nastepuje polecam
    "Badania kohortowe przeprowadzone w USA w 1983 roku, którymi objęto dużą populację dzieci, wykazały, że wszystkie napady drgawkowe stwierdzane do 2 tygodni po szczepieniu miały charakter drgawek gorączkowych, a nie padaczki. [14] Świadczy to o fakcie, że szczepienia ochronne nie wpływają u zdrowych dzieci na wystąpienie lub ujawnienie się padaczki."
    (por.:www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=10398&_tc=D14E73BE5EAB4FDAB905E9F6248533AE).
    I skończmy licytację.
    Przy okazji z autyzmu dziecka nie wyleczysz.
    --
  • aqua696 04.06.11, 01:39
    Beata ale napisalas iz diagnoza byla wczesniej, a napisalas rowniez iz przy okazji borelozy wyszly inne cuda wianki.
    Co do leczenia candidy, widzialam jednak lekarke w wawce, ktora rozdzka sprawdala czy dziecko ma...kasowala ciezka kase.
    Moj mila robione wymazy plus wynik z kalu, a i badanie krwi w specjalnym komputerze, i przechodzil leczenie, teraz widze jak cos sie dzieje i bez badania podaje na candide.
    Co do delfinoterapii, mam ja gdzies w glowie, ale izrael wychodzi imponujaco tania.
    Krym-w zeszlym roku kosztowal 8000zl plus podroz-mam znajoma i tak jezdzi chwali sobie, dziecko plywa od 30-45 minut zalezy od dnia-wiec tez nie tak zle.Co do mowy to sa rozne dzieci z autyzmem jak wierz..moj mowil potem zamilk na dlugo...w wieku 5 lat zaczal...i potem znow pikus zamilk..
    Mial cudna logopedke-psychologa i ona podala mu dlon...a ma tez duzo innych zaburzen chorob.
    A na plus bez delfinoterapii w tym roku jeden z aut i zaliczylystow rozpoczal 1 semestr studia i nie mowi-porozumiewa sie komputerem.
    Metody sa rozne i tak naprawde delfiny, konie, psy bez ciezkiej mozolnej pracy rodzica cudu nie zrobia.
    Bo czym sa 5godzinne zajecia raz w roku?? a potem??Moj skonczyl 5 klas masowych a potem
    wywalilam mu swiat na jego zyczenie i wierz odzyllll, choc nawet dzis nie witajac sie z kolegami i kolezankami, czy gadanie przez komorke, kiedy mial wracac do domu a bylismy umowieni do kina z jego kolega...doprowadza mnie doszalu..
    I numer z publiczna toalet...pewnie noc by spedzil oczekujac otwarcia drzwi...

Delifiny ok ale cudu nie bedzie, dwa robisz sobie cisnienie iz musi byc w tym roku...i cena?? takie wyliczenie dostalas z dobrej wioski??
    Moj otowrzyl sie bardzo po skalkach tansze..i efekty widzialam u dzieciakow ktore byly..zobaczyc chlopaka ktorego zna sie kilka lat jak sie smieje calym soba-wczesniej sie nie smial -uwierz ..mama plakala a dla mnie przezycie
    Dzieciaki z szkoly np. zauwazyly duza zmiane u mojego po wakacjach i same mowily mi ze sie bardzo zmienil.

--
  • beatabieg 05.06.11, 23:30
    "badanie krwi w specjalnym komputerze" Czy chodzi Ci o badanie w ciemnym polu z kropli krwi??? Tego nie robiłam, choć zawsze chciałam. Wymazy miał robione kilkakrotnie, badania kału itp i candida nie wychodzi. Filip wcześniej był leczony na candidę, niby wychodziła w badaniach, ale mała, a potem okazało się, że jersinia daje bardzo zbliżone objawy jak w candidzie.
  • madziulec 05.06.11, 23:39
    Anielke wkładali kiedys na 3 zdrowaśki i pomagało.
    Nie badali czy ma candidę.
    Czasem szli na rozstaje, brali czarnego kuraka, zabijali o północy, koniecznie spluwając 3 razy przez lewe ramię.

Niektóre obrzędy widać i teraz. Dziś na przykład w stolicy krew obnosili....

--
  • aqua696 06.06.11, 00:12
    Tak mielismy badanie w ciemnym polu, ktore traktowalam z przymruzeniem oka do kiedy nie potwierdzilo mojej choroby.
    I w nim mlody mial wyniki kosmiczne.
    W wymazach roznie wychodzilo, raz tu raz tam, ale ogolnie zawsze sporo ponad.nie zszedl nigdy blisko normy.
    --
  • aqua696 06.06.11, 00:16
    Jadka jadka i jadka.
    Moj jak byl matulki to byly cuda wianki przeszlismy pewnie duzo, mniej lub nardziej intuicyjnie, holding, czy metoda opcji daly najwiecej, do tego diety, odtruwanie, konie mial od 9miesiaca zycia, a psy tez sobie chwale.
    Ale tez rzucanie na wielka wode... typu szkola, skalki, podroze.
    --
  • beatabieg 06.06.11, 07:32
    Muszę poszukać gdzieś u nas tego badania, kiedyś mocno się nad nim zastanawiałam. Sprawdzić nie zaszkodzi.
  • mira59 05.06.11, 23:28
    > - czy masz dowody lekarskie, ze autyzm Twojego dziecka spowodowany jest przez s
    > zczepienia??
    >

Dziwne madziulec, że mając taką wiedzę na temat autyzmu,że prowadzisz grupę na FB nie dotarłaś nigdy do listu profesor Majewskiej. Wystarczy w google wrzucuć "autyzm szczepienia".Oszczędzę Ci czasu i zacytuję:

INSTYTUT PSYCHIATRII I NEUROLOGII
    Katedra Marii Curie Komisji Europejskiej
    Zakład Farmakologii
    Profesor Maria Dorota Majewska
    ul. Sobieskiego 9, 02-957 Warszawa
    Tel./fax. 48 (22) 4582-778,
    48-22-45-82-624 (sekretariat);
    Tel/Fax: 48-22-842-76-44
    Email: Majewska@ipin.edu.pl
    2008-11-28
    Do: Zarządu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii
    Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i do
    Zarządu Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa
    Katedra Profilaktyki Zdrowotnej
    Ul. Smoluchowskiego 11
    60-179 Poznań
    Szanowni Państwo,
    W odpowiedzi na nadesłany do mnie protest Państwa odnośnie mojej wypowiedzi z dnia 14 października
    2008 r. o „szkodliwości dużej liczby szczepień”, pragnę wyjaśnić moje stanowisko w tej sprawie.
    Najpierw się przedstawię. Jestem neurobiologiem. Przez 25 lat pracowałam w USA w czołowych instytucjach naukowych tego kraju (w Uniwersytecie Missouri, Uniwersytecie Harvarda oraz w Narodowym Instytucie Zdrowia pod Waszyngtonem). W 2006 r. wróciłam do Polski w celu realizacji projektu badawczego Komisji Europejskiej, w 2007 uzyskałam tytuł profesora nauk medycznych. Moje publikacje o neurosterydach doczekały się tysięcy cytowań w literaturze naukowej. Jako jedyna osoba w Polsce wygrałam w drodze konkursu prestiżowy grant Komisji Europejskiej (Marie Curie Chair) na prowadzenie badań nad biologią autyzmu i potencjalną rolą thimerosalu w patogenezie tej choroby.
    Realizuję ten projekt we współpracy w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, bowiem tu znajduje się Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, która opiekuje się dziećmi autystycznymi. Projekt składa się z części klinicznej i przedklinicznej. Badamy potencjalny związek autyzmu z liczbą, rodzajem i natężeniem szczepień, z powikłaniami poszczepiennymi, zawartością rtęci w przydatkach skóry i z poziomem hormonów sterydowych. Jak Państwu wiadomo, rtęć w postaci thimerosalu była i nadal jest dodawana do wielu szczepionek niemowlęcych w Polsce (ich szczegółowa lista jest przytoczona dalej w tekście).
    Rtęć w każdej postaci jest bardzo toksyczna, o czym świadczy ponad 4100 publikacji w PubMed na ten temat i wieloletnie doświadczenia ludzkości. Organiczny związek rtęci, thimerosal (sodium ethylmercurithiosalicylate), zawierający wagowo ok. 49% rtęci, wyprodukowany w latach 1930. przez firmę Eli Lilly przez kilkadziesiąt lat był dodawany jako środek bakteriobójczy i konserwujący do szczepionek oraz innych medykamentów bez rygorystycznych badań świadczących o jego bezpieczeństwie. Jest to niezgodne z dzisiejszą praktyką dopuszczania preparatów chemicznych do użycia w medycynie. Rtęć jest neurotoksyczna, kardiotoksyczna, hepatoksyczna, nefrotoksyczna,
    immunotoksyczna, kancerogenna. Powoduje zaburzenia rozwojowe u dzieci, choroby
    neurodegeneracyjne u dorosłych (Parkinsona i Alzheimera) oraz degeneracyjne zmiany w systemach reprodukcyjnych kobiet i mężczyzn, upośledzając ich zdolności rozrodcze oraz uszkadzając potomstwo
    (przegląd: www.epa.gov/iris/subst/0073.htm). Dlatego kraje skandynawskie wprowadziły u siebie zakaz używania rtęci (www.reuters.com/article/pressRelease/idUS108558+03-Jan-
    2008+PRN20080103) i UE proponuje drastyczne ograniczenie używania rtęci na skalę globalną
    (ec.europa.eu/environment/chemicals/mercury;
    www.euractiv.com/en/environment/eu-seeks-global-mercury-ban/article-160845).
    W USA na autyzm cierpi obecnie ponad 1,5 miliona dzieci. Dla Polski nie ma wiarygodnych danych, ale ekstrapolacja tych liczb na liczę ludności w Polsce sugeruje, że może być ich ponad 150 000. Jeśli dodać do tego dzieci z innymi uszkodzeniami mózgu, liczby te będą większe.
    Najbardziej niepokojącym zjawiskiem jest obserwowany prawie na całym świecie kilkunastokrotny wzrost zachorowań na choroby psychoneurologiczne (autyzm, ADHD, upośledzenie umysłowe, padaczka i inne) w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci. Znamiennym jest to, że w latach 1990, w których nastąpił najbardziej dramatyczny wzrost tych zachorowań, amerykańskie agencje federalne FDA (Food and Drug Administration) i CDC (Centers for Disease Control and Prevention) zaleciły stosowanie kilku nowych szczepionek niemowlęcych (Wzw B dla noworodków, HiB, Varicella, Hep A, Rota), z których co najmniej dwie zawierały thimerosal, co znacząco zwiększyło ilość wstrzykiwanej niemowlętom rtęci. W związku z tym pojawiła się hipoteza, że odpowiedzialny za wzrost tych chorób może być thimerosal ze szczepionek. Ilość organicznej rtęci, na którą eksponowany jest człowiek, uważana za bezpieczną przez EPA (Environmental Protection Agency), wynosi 0,1 μg/kg/dzień ( www.epa.gov/iris/subst/0073.htm ), podobne są normy europejskie.

Natomiast łączna jej ilość, którą jednorazowo wstrzykiwano niemowlętom w 3 szczepionkach - DTP, Hib i Hep B - wynosiła 62,5 μg, co dla 5-kilogramowego niemowlęcia 125 razy przekraczało bezpieczne dawki.
    DOTYCHCZASOWE BADANIA NAD THIMEROSALEM W USA I W EUROPIE

W odpowiedzi na rosnący niepokój rodziców i pediatrów w końcu lat 1990 FDA i CDC zleciły epidemiologowi dr Thomasowi Verstraetenowi (ówcześnie z CDC) wykonanie analizy na podstawie wewnętrznej bazy danych dotyczącej dokumentacji szczepień ponad 100 000 dzieci. Pierwotne wyniki jego analizy wskazywały na silny związek autyzmu oraz innych chorób neurologicznych dzieci z thimerosalem i stały się podstawą listu wystosowanego przez FDA do producentów szczepionek, który zalecał usunięcie thimerosalu ze szczepionek dziecięcych, ale bez nakazu i sankcji prawnych. W rezultacie czego nadal był i jest on stosowany w wielu szczepionkach dla dzieci i dorosłych ( www.fda.gov/CbER/ltr/thim053100.htm ).

Wyniki analizy Verstraetena zostały zaprezentowane w czerwcu 2000 r. w odizolowanym leśnym ośrodku Simpsonwood w Norcross, GA, USA, na tajnej konferencji, w której uczestniczyły 52 osoby:
    wysocy urzędnicy z FDA, CDC i WHO (World Health Organisation) , reprezentanci producentów szczepionek oraz kilku konsultantów pediatrycznych.

Kulisy przebiegu tej konferencji, na podstawie jej stenogramów, opisał Robert F. Kennedy Jr., prawnik i obecny kandydat na Ministra Ochrony Środowiska w rządzie Prezydenta Baraka Obamy, w artykule „Deadly Immunity" , (CommonDreams.org News Center, June 16, 2005; www.commondreams.org/views05/0616-31.htm ).

Dowiadujemy się z niego, że prezentując swe wyniki Verstraeten powiedział „Byłem przerażony tym, co odkryłem" i cytował wcześniejsze badania wskazujące na związek thimerosalu z opóźnieniem mowy, ADHD i autyzmem.

„Zamiast natychmiastowego podjęcia kroków w celu zawiadomienia o tym społeczeństwa i pozbycia się szczepionek z thimerosalem, przedstawiciele rządu i korporacji dyskutowali głównie nad tym, jak ukryć przed społeczeństwem te dane i jak uchronić korporacje i FDA od pozwów sądowych wnoszonych przez rodziców okaleczonych dzieci. Uczestnicy konferencji najbardziej przejmowali się tym, jak to odkrycie wpłynie na zyski producentów szczepionek" - pisze Robert F. Kennedy Jr., prawnik.

Stosunek establiszmentu
  • madziulec 05.06.11, 23:36
    Wybacz, al eprof. Majewska nie jest dla mnie autorytetem w sprawie autyzmu.
    Ni ema po prostu odpowiedniej specjalnosci naukowej, by sie w tym temacie wypowiadac.

Polecam za to TOBIE zapoznanie sie z ewidentnym falszerstwem tejze samej prof. Majewskiej i jej badaniami naukowymi. Ciekawa sprawa.
    --
  • aqua696 04.06.11, 01:21
    Skad masz taki koszt 30000??
    Na stronie dobrej wioski pobyt dziecka z opiekunke to 5200zl najdrozsza opcja, plus 2950E -11505zl-liczac juz po 3,9 a kupujac taka ilosc negocjujesz cene.
    Wiec to 16700zl??
    Znajomi w zeszlym roku za wyjazd rodzice i 2 dzieci duzych zaplacilki 20000zl..wiec skad masz 30000??
    --
  • hugo43 04.06.11, 08:05
    ja juz sie wpowiadalam w innym watku,ale na ten sam temat.sa osrodki ,gdzie terapia jest duzo tansza,np w bursie gdzie 20 min dla dzieci kosztuje ok 140pln.niestety nie sa to miejsca atrakcyjne turystycznie,choc sam osrodek jest bardzo piekny i nowoczesny.zorganizowanie takiego wyjazdu bedzie niestety wymagalo wiele pracy,wymiany emaili,ale jest do zalatwienia na wlasna reke.mysle,ze warto zakrecic sie kolo tego.
  • mira59 06.06.11, 08:34
    Madziulec dziwi mnie, że uważając się za znawcę tematu nie dotarłaś nigdy do listu profesor Majewskiej dot. związku między środkiem konserwującym szczepionki a autyzmem.
    www.biomedical.pl/aktualnosci/szczepienia-rtec-i-autyzm-skutki-szczepien-582.html
    (list jest bardzo długi, więc nie skopiuję go)

Jeśli wrzucisz w google "autyzm a szczepienia" znajdziesz ten list w oryginale, nie skopiowany na forum. Łącznie z adresem mailowym Pani Profesor. Daje Ci to możliwwość zasięgnięcia wiedzy u źródła; u osoby, która prowadzi badania.

Napisanie, że Beata "chce wyjechać na wakacje" jest (tu brak mi słowa) sad
    Sama masz dziecko ze spectrum autyzmu, więc możesz sobie wyobrazić jak wygląda życie z autystykiem. Ile czasu, cierpliwości, wysiiłku, a i pieniędzy trzeba włożyć we właściwą terapię takiego dziecka.
    Ponadto - kto Ci broni założyć dziecku subkonto i zbierać na nim środki na terapię / rehabilitację dziecka? I kupno mu z tych środków tego co pomoże w jego rozwoju.
    Przecież Beata nie prosi organizowanie akcji zbiórkowej ! Zachęca do kupna cegiełki; nigdzie nie znalezłam zdania, by zrezygnować z przyjemności dla własnego dziecka i kupić cegiełkę.
    To co napisałaś w moim odczuciu było złośliwe sad
  • madziulec 06.06.11, 09:39
    Dziwi mnie, ze piszesz, iz uwazam sie za znawce tematu, gdyz NIGDZIE nie napisalam, ze takowym jestem.
    Co wiecej uwazam sie jedynie za znawce tematu jesli chodzi o urologie i nefrologie, co pozwala mi spojrzec na wiele rzeczy dosc zimnym okiem i nie dawac sie opetac roznym ... dziwnym pseudo egzorcystom oferujacym cokolwike za 7000 zl miesiecznie.

Wrzucanie czegokolwiek w google mija sie z celem poniewaz nie ma odpowiedzialnosc PRAWNEJ posiadania czegos na stronie. Gdybys zobaczyla np. strone, ktora prowadze zobaczylabys taki znaczek "HON Code", co oznacza wiarygodna informacje medyczna, gdzie musialam podac swoje imie, nazwisko, zrodla informacji. Gdzie nie bylam znachorem.
    Ty mozesz zalo0zyc strone na onecie i pokazac, ze zdrowe jest jedzenie kamieni. Ze za chwilke ludzie beda umierac nie ma znaczenia, bo nikt nie pociagnie Cie do odpowiedzialnosci. Bedziesz po prostu anonimowa autorka strony, jednej z wielu milionow.

Co do samej prof. Majewskiej - prosilam Cie, bys sprawdzila wiarygodnosc tej osoby a nie klepala jak nakrecona wyguglane informacje. Takie klepanie swiadczy bowiem o bardzo ograniczonej inteligencji i o zawezonym swiatopogladzie. Prosilabym bys dowiedziala sie nieco o takiej fajnej sprawie świnki w New Jersey i danymi zafałszowanymi, by uzyskac to, co ta pani chciala uzyskac.

I przestan spamowac tak porzadne forum, bo az wstyd, ze i tu musisz swoje glupie kawalki wtryniac.
    Bo oficjalna informacja nawet ze strony Krajowego Towarzystwa Autyzmu jest taka:
    infekcje.mp.pl/wiadomosci/show.html?id=52691

--
  • aqua696 06.06.11, 15:18
    Beata prosze odpowiedz skad masz kosztorys az 30000zl bo to kwota raczej za 2 turnusy niz za jeden, a to juz roznica.
    Mira dr. Majewska faktycznie ma swoj podglad, i nie jest zadobrym autorutetem.
    Madziulec, nie rob jatki bo to nie ladnie. Tu nie forum samodzielnej.
    Co do badan nad szczepieniami a autyzmem, nie tylko dr. Majewska , ona raczej odtwrzala to co napisali ini, i Madziuelec, jesli chcesz sie opierac na wyniku badan ktore zasponsoroway koncerny produkujace szczepionki to przperaszam ale do mnie nie dociera.
    Np. San diego tez zwraca uwage na szczepienia, w angolsaskich krajach nie ma problemu jesli w rodzinie wystapil autyzm a odroczeniem lub rezygnacja, albo szczepieniem specjalnymi bardzo slabymi szczepionkami.
    MR to jest spora dawka na raz i tu zapewne pies jest pogrzebany, mozna szczepic dziecko na kazda z chorob osobno.
    Wybacz ale my nie mielismy szczepien skojarzonych jak MR i jednak kiedys bylo duzo mniej dzieci z autyzmem, czy spectrum, i nie pisz iz to wina nieznania i zle diagnostyki.
    Ja bym poszla nawet krok dalej rodzice majace dziecko problemami wola latke ADHD lub Autyzm.
    I nie pisz iz cale KTA to jest tylko odzial Krakow.
    Oddzialow jest duzo duzo wiecej.
    To jakby zaprzeczyc iz rodzentwa rodza sie z spectrum autyzmu, za nascie, dziesiatki lat moz ektos da odpowiedz. Ja wiem iz w szczepionkach jak i probie tuberkulinowej jest substancja ktora moze byc bardzo obciazajaca dla dzieci, jak i doroslych, to jak z dieta, jednym pomoze, inym nie.
    Przyczyny sa dopatrywane w wielu wielu czynikach, na szczescie wykreslono juz zimne matki.

--
  • beatabieg 06.06.11, 16:36
    www.plywaniezdelfinami.pl/delfinoterapia-marmaris
    Wycenę mam z tego biura podróży. W cenniku na stronie jest np. 30.05-13.06. - CLUB TURBAN 2 tyg - dorosły 3844 PLN, dziecko 1072 PLN
    tylko jak doszło do wyceny, to Pani pyta, czy jadę sama z dzieckiem, czy z kimś jeszcze, bo jak jak 2 osoby dorosłe, to wtedy dziecko ma cenę promocyjną i płaci ten tysiąc, jeśli jedzie tylko jedna osoba dorosła, to dziecko płaci jak dorosły!!! Oczywiście, że wolałam wybrać wariant 2 osoby dorosłe + dziecko, bo sama bardzo boję się tego wyjazdu. Jak już pisałam Filip jest bardzo nadpobudliwy i mam strach związany z lotniskiem, lotem itp.
    Podaj mi proszę maila, wyślę Ci to co od nich dostałam. Pisałam wcześniej, dlaczego nie dobra wioska, nie chcę nikogo oczerniać, więc więcej o tym nie napiszę, bo przecież info mam z 2 ręki, sama nigdy z nimi nie leciałam.
    A w ogóle to bardzo mocno rozważam Bali, nie tylko dlatego, że jest taniej, tylko delfinów jest znacznie więcej, w 2 tygodnie można zrobić 24 sesje. Na Bali jest po angielsku, więc i tak będzie musiał ktoś ze mną pojechać, chociaż pewnie będzie to ktoś obcysad
  • aqua696 06.06.11, 16:58

-- Beata to jest jakioes naciagane uwierz mi .. ja znam osoby ktore byly z dobra wioska i sa zadowolone jak baki i zaliczaja kolejne wyjazdy.
    moj email to aqua696@gazeta.pl
    Z tej wyceny tez nie wychodzi 30000zl.
    W tym roku coz na balie nie dam rady bo moj ma operacje ale za rok, chetnie --moj moze robic za tlumacza, bedzie czul sie bardzo potrzebny.
    Mauritus jest moim wlasnie wczasami.
    Taniej wyjdzie izrael i tam tez pracuja polacy w obsludze hotelu.
    Na mauritusie tez zapewne szybko okaze sie iz sa nasi.
    Bali czy Izrael napewno postara sie zaliczyc, ale wczesniej chce zrobic probe z dzikimi delfinami.
    I Beata sa dzieci ktore nie podejmuja takiej formy terapi na okolo 10 2-3 odpada- wiec tez nie da sie powiedziec iz to kasa w kosmos.
    I rozumiem iz zwrot bedzie za opiekuna i dizecko a reszta rodziny placi z rodzinego budzetu, bo inaczej sorrki ale to wczasy rodzinne z terapia w tle.
    Nie znajac jezyka obydwoje.
    Co do lotniska zamawiasz bookujac bilet asystenta do osob niepelnopsrawnych, katowice lub krakow ma nawet dla osob z autyzmem.
    Moge opisac ci co i jak zapewnic co pomaga przetrwac podroz.
    I poniewaz mieliscie duzo chorob zadkich warto dowiedziec sie jak wyglda podroz w ine rejony pod tym wzgledem.
    Napisz mi skad jestes.

• beatabieg 06.06.11, 17:38
    Napiszę Ci wieczorem na maila. Rozumiem, że Ty masz już doświadczenia w podróży,ja niestety nie mam żadnego, ani w lataniu, ani w bukowaniu biletów.
  • aqua696 06.06.11, 17:46
    Spokojnie napisz i pomoge.
    Mamy doswiadczenie tak bym to ujela.
    I bez zgrzytow.
    --
  • mira59 06.06.11, 23:46
    Przepraszam za ponownienie postu, ale nie widziałam, że wczoraj mi wysłało (niestety net/zasięg mam jaki mam sad )

> Co do samej prof. Majewskiej - prosilam Cie, bys sprawdzila wiarygodnosc tej os
    > oby a nie klepala jak nakrecona wyguglane informacje. Takie klepanie swiadczy b
    > owiem o bardzo ograniczonej inteligencji i o zawezonym swiatopogladzie. Prosila
    > bym bys dowiedziala sie nieco o takiej fajnej sprawie świnki w New Jersey i dan
    > ymi zafałszowanymi, by uzyskac to, co ta pani chciala uzyskac.
    >
    > Bo oficjalna informacja nawet ze strony Krajowego Towarzystwa Autyzmu jest taka
    > :
    > rel="nofollow">infekcje.mp.pl/wiadomosci/show.html?id=52691
    >

Nie znasz mnie, ale wiesz, że mam bardzo ograniczoną inteligencję i zawężony światopogląd. Hm, prorok jakiś czy co.
    Nie są to tylko wyguglane informacje.
    Prof. Majewska nie jest dla mnie znacznym autorytetem, ale sama sprawdziłam wiadomości podane przez nią w liście, tzn. przeliczyłam ilość podanej rtęci / jej pochodnej mojemu dziecku w szczepionkach do 2 roku życia z przeliczeniem na masę ciała w danym momencie (w chwili szczepienia). Zdecydowanie przekracza to normę.
    Podajesz stanowisko KTA w danym regionie.
    Profesor Majewska nie jest dla Ciebie madziulec autorytetem w dziedzinie autyzmu,bo nie jest specjalistą. A kto nim jest? Podaj mi proszę specjalistę w dziedzinie autyzmu,który jest dla Ciebie autorytetem (no i oczywiście ma specjalizację).Prawdę mówiąc nie znam lekarza / człowieka, który ma dyplom ze specjalizacją "autyzm". Bo nie ma dwóch takich samych autystów; to nie grypa czy angina, że są standardowe objawy.To, że dla Ciebie prof.Majewska nie jest autorytetem nie oznacza, że ma nie być nim dla mnie. Jesteśmy dwoma bardzo różnymi osobami.
    Nie od dziś wiadomo, że rtęć i jej pochodne są toksyczne. Sprawdź sama ile pochodnej rtęci jest w każdej szczepionce, którą przyjęło Twoje dziecko. Sprawdź w normach europejskich jaka dawka jest dopuszczalna i uznana za mało szkodliwą. I oblicz czy Twoje dziecko dostało dopuszczalną dawkę w przeliczeniu na kg czy dostało jej znacznie więcej.
    Kiedyś usłyszałam od neurologa mojego syna, że dzieci z osłabionym czy nie do końca wykształconym układem nerwowym (z powodu np. niedotlenienia okołoporodowego, wcześniactwa, wad wrodzonych) mogą gratis po szczepieniu nabyć diagnozę "autyzm", bo mogą zostać zatrute rtęcią czy jej pochodnymi. I to do mnie przemawia.
    Skoro szczepienia nie mają związku z autyzmem dlaczego ŻADEN lekarz nie wyda Ci zaświadczenia, że w przypadku zachorowania / regresu dziecka po szczepieniu bierze na siebie pełną odpowiedzialność za to (łączy się to z finansowaniem leczenia / rehabilitacji / terapii dziecka z kieszeni lekarza) ? Dlaczego znaczna część rodziców dzieci autystycznych nie ma problemu z odroczeniem szczepień kolejnemu dziecku gdy starsze jest autystą?
    Pytasz czy Beata ma na piśmie, że właśnie szczepionka wywołała autyzm u Filipa.
    Który lekarz podpisze Ci takie zaświadczenie??? Narażając siebie, firmy farmaceutyczne, państwo na odszkodowania? Jedno takie zaświadczenie i wszyscy rodzice dzieci z zaburzeniami neurologicznymi mogliby występować o nie. Tym bardziej, że wiele z naszych dzieci ma w kartach wpisane "rozwój prawidłowy" do jakiegoś czasu. I nietrudno skojarzyć fakty.
    > I przestan spamowac tak porzadne forum, bo az wstyd, ze i tu musisz swoje glupi
    > e kawalki wtryniac.
    Zwykły brak kultury, bo nie znasz mnie kobieto.Tak jak ja nie znam Ciebie.
    Wracając do meritum:
    Beata życzę Wam, byście zebrali na turnus dla Filipa smile
    Pozdrowionka dla Was smile
  • aqua696 07.06.11, 03:05
    Mira i tu sie z toba zgodze, w sanepidzie, bo podaniu pisma iz podam dziecku szczepienie przeciwgruzlicze, pod warunkiem poniesienia przed organ nadzorujacy szczepinie -juz nie pamietam bylo to kila lat temu, wszelkich kosztow, odtruwania z rteci, terapi, itp.
    Lekarz nawrzeszczal i wpisal u siebie o niesciganiu z urzedu, papiurka nie przyjal i nie podpisal.
    Dla mnie autorutetami sa np. prof.Galkowski, prof. Jaklewicz, prof. Wroniszewski itp nazwiska.
    prof..Szot ktory np. pracowal z autystami nad ruchem.
    I tak mozna by wymieniac.
    I tu moja a wlasciwie mlodego pediatra, ktora czyta ksiazki ktore jej podsuwal i dalej podaje rodzicom i wiem iz czyta i zastanawia sie jak pomoc.
    Podaje nie tylko rodzicom swoim pacjentom ale i innych lekarzy.
    Kaufman to osoba odana sercem, i inni rodzice ktorzy podzielili sie wiedza na temat terapii swoich dzieci.
    NP znajoma ktora ma 2 synow na 3 z autyzmem jest dla mnie kopalnia wiedzy.

--
  • anettchen2306 07.06.11, 08:07
    Co do zawratosci rteci w szczepionkach: wiekszosc obecnych szczepionek nie zawiera jej w ogole ... Moja prawie 4-letnia corka, szczepiona na "wszystko, co sie rusza" nie przyjela do tej pory ani jednej szczepionki z zawartoscia zwiazkow rteci. Rtec nie jest wiec argumentem przeciw szczepieniom.
    "List" pani Majewkiej przeszedl w srodowisku medycznym bez echa.
    Tu, gdzie mieszkam krytykowano spsob i prezentacje jej wynikow "badan".
    Owszem, badania mozna i trzeba przeprowadzac. Badania te sa okreslone odpowiednimi standardami, zeby mozna by bylo je uznac za "badania". Pani Majewka bardzo te standardy naciagala, wg swoich potrzeb ...
    Co do wydania zaswiadczen na pismie, iz lekarz/instytucja bierze na siebie odpowiedzialosc za to czy tamto: nastepnym razem, jak lekarz wypisze dziecku antybiotyk, zazadaj na pismie, ze nic twojemu dziecku sie po nim nie stanie a lekarz z wlasnej kieszeni pokryje koszty ewentualnych powiklan po jego zazyciu - ciekawe, czy jakis lekarz takie odwiadczenie wypisze. A antybiotykow lekarze codziennie ordynuja tony ...
    Kazdy lek (a szczepionka tez jest swoistym lekiem) moza spowodowac szok anafilaktyczny, niepozadane skutki. Moje dzieci i ja "odlatujemy" po paracetamolu sad
    Kto nie chce szczepic - niech nie szczepi. Niech jednak takze podpisze stosowne oswiadczenie, ze w razie zachorowania na ktoras z chorob (ktorej mozna by bylo uniknac, lub komplikacji po niej), przeciw ktorej jest szczepionka, to rodzic pokryje koszty leczenia dziecka (wiem, jak ogromne sa koszty leczenia pneumonii u dziecka, bo moj niespelna 3-latek przechodzil ja 9 lat temu). Podpiszesz???? Watpie ... A tego samego wymagasz od innych ...
  • aqua696 07.06.11, 14:00
    Zwiazki rteci sa w kazdej szczepionce, i powie ci to kazdy chemik.
    MMR z tego co kojarze chyba jest platna , a przynajmniej byla kiedys.
    I co do szczepien, w spoleczenstwie szczepionym na gruzlice, ona wrecz szaleje-co dalo szczepienie??
    Kiedy dziecko bylo po probie tuberkulinowej ktora wyciela mu kawalek zycia -praiwe 7 tygodni goraczki bez inych objawow dochodzacej d o 40st, rozumiem ze bez mrukniecia okiem podalas bys swoje dzieci szczepieniu na gruzlice??
    Szczepionki kiedys mozna bylo dla dzieci z uszkodzonym ukladem, lub slabym nerwowoym, z grupy ryzyka neurologicznego otrzymac za darmo "slabe-zabite"-byly specjalnie sprowadzane z zagranicy-ale kasy chorych to zniosly.
    za to np. przyniosl szkarlatyne z szkoly.
    Jedyny szczepienie jakie musi miec to tezec, wybacz ale o wlasnym dziecku bede decytowac, bo to ja rehabilitowalam, widzialam co sie dzieje, czego tobie nie zycze.
    Antybiotyki mozna ulotke ktora dostajesz do teki przeczytac, zapoznac sie, w niej masz wymienione skutki uboczne, sklad chemiczny. Wiem mniej wiecej ktore dobrze reaguja ktore sa kiepskie, i widziesz wole zainwestowac w wymaz niz na slepo podawac i zmieniac.
    A teraz pomysl iz kalendarz szczepien ewouluje, jak i wiedza, teraz np nie podaje sie bez sensu po 5 latach szczepionki na zoltaczke typu b - powino sie zrobic przeciwciala.
    I rozumiem jestes pewna ze za kolejne 10-20 lat nie okaze sie iz szczepionki posrednio jednak przyczyna wlasnie w wypadku dzieci z grupy ryzyka.
    Ciekawe czy madziulec syn byl odraczany od szczepien bo byl w grupie ryzyka?
    Teraz zauwaz nawet maluszki chca szczepic na rotawirusy, i ine cuda wianki, co chcwie w kalendarzy pojawiaja sie zalecane odplatne szczepionki - od kiedy mam mlodego z kilka, ciagu pierwszych 2 lat dziecka.
    Piszesz po ponoszeniu kosztow to dlaczego Martyna Wojciechowska dostala leczenie po swojej podrozy za free, a inni rodzice urabiaja sie przy leczeniu boleriozy?bo nie sa medialni?
    --
  • madziulec 07.06.11, 14:25
    Bylabym wdzieczna za nie wtrynianie sie w leczenie mojego dziecka z butami wink))
    Przynam jednak, ze mam bardzo dobrego pediatre, nazwisko mozesz znalezc, polecany jest (platny jak cholera, co miesiac wplacam do prywatnej kliniki za Miska cos kolo 200 zl, za siebie podobnie wink
    --
  • aqua696 07.06.11, 14:50
    madziulec to byl przyklad, tylko , ale napisz mial jak mozesz byl odraczany?

--
  • madziulec 07.06.11, 14:52
    Nie poniewaz pediatra prowadzacy go (doslownie od dnia urodzin - tak mamy wlasnie takiego pediatre) nie widzial koniecznosci.
    A ja akurat wierze temu lekarzowi, bo wiele razy wiem, ze doradzil mi dobrze, nei "namacza" mnie na szczepienia niepotrzebne i niepotrzebne zabiegi medyczne.
    --
  • aqua696 07.06.11, 15:14
    Super, moje tez kobieta z wiedza, otwarta na wspolprace, ale nie pracowala jak moj sie urodzil, a odraczenie to byla jazda... na szczescie sie udala.
    A teraz pewnie tez inaczej bym to rozegrala, i zrobila wieksze przerwy.
    W ciagu 2 pierwszych lat szczepionek jest multum.

--
  • aqua696 07.06.11, 16:03
    Nowa metoda komorki macierzysta
    I w ten sposob mozna mnozyc, ja pamietam lekarza leczacego ZD np. komorkami mozgowymi plodow, i chyba owieczek, plus podawaniem duzej ilosci witami, kosil kase, a np. a australi mial zakaz wjazdu, a w wielu krajach zakaz wykonywania czynnosci lekarskich.

Beata odpisalam, i tak jak napisalam moja opinia moze ci sie nie podobac ale 30000 za probe to za duzo kiedy mozna zaplacic 15000 za to samo.
    --
  • madziulec 07.06.11, 18:10
    Czyli rozumiem, ze nalezy odraczac dla samego odraczania a nie dlatego, ze KONKRETNE dziecko ma KONKRETNE wskazania????

--
  • aqua696 07.06.11, 20:48
    Madziulec niech rodzic wie kiedy i dlaczego powinno -moze byc odroczenie szczepienia.
    Anie wzywanie, i rodzic ma byc alfa i omega i znac wszystko.
    Lekarz madry ktory pochyla sie nad pacjentem umie poinformowac, ale czy musi to byc zaprzyjazniony lub prywatny lekarz??
    Do dzis nie wszystkie mamy wczesniakow sa informowane o odroczeniu.

--
  • madziulec 07.06.11, 22:12
    Sorki moja droga.
    Jak wdze co sie dzieje po tym, gdy wlasnie daje sie wybor to wlasnie czytam takie cos jak przed chwilka, czyli zero merytorycznosci.
    Ja nie jestem lekarzem,w iec nie mnei podejmowac decyzje, bo sie na tym nei znam.
    Moge podjac decyzje czy posolic ziemniaki gdy je gotuje, bo moge powiedziec, ze w jakims zakresie sie na tym znam i to wszystko.
    Ale nie podejmuje sie klepac ozorem na prawo i lewo o skladzie szczepionek, twierdzic, ze zawieraja rtec, bo powinnam chrzanic tak samo, ze codziennie zjadam chlor (nie wiem co jest bardziej trujace czy rtec czy chlor... to ciekawe.. musze jakiegos chemika wytrzasnac!!), a takze decydowac czy szczepic dziecko czy nie.

To wszystko.
    I naprawde APELUJE do Ciebie skoncz.
    Nie jest to forum na TWOJA agitacje do nieszczepienia.
    --
  • aqua696 07.06.11, 22:33
    Madziulec to ty skaczesz czy ja agituje, ja prosze o prawo do wyboru.
    to ty chyba masz problem... usiadz ochlon i pomysl iz prawo o decytowaniu jak na razie - niezbywalne

--
  • madziulec 07.06.11, 22:59
    To nie to forum, o czym Ci pisze juz pare razy.
    Nie to forum, bys namawiała czy prosiła o prawo wyboru.

Wybacz i wnosze tym samym i skasowanie Twoich postów kompletnie niezwiązanych z tematyka tego forum.
    I przestan wreszcie klapac o ochlonieciu, bo nic innego nie robisz tylko spamujesz to forum.
    --
  • anettchen2306 07.06.11, 17:11
    "Zwiazki rteci sa w kazdej szczepionce, i powie ci to kazdy chemik".
    Hmmmm ... poprosze o ulotke jakiejs szczepionki skojarzonej (bo takimi szczepiona jest corka), wraz z wykazem substancji w jej skladzie, bo ja w ulotkach do szczepionek (dostaje PISEMNA informacje PRZED szczepieniem od naszego lekarza, wraz ze skladem szczepionki) skojarzonych zwiazkow triomesalu nie znajduje. Mialam gdzies liste dostepnych na rynku szczepionek, ktore byly podzielone na te konserwowane triomesalem i te bez. Tych ztriomesalem bylo zaledwie kilka sztuk. Wiec?
    "I co do szczepien, w spoleczenstwie szczepionym na gruzlice, ona wrecz szaleje-
    > co dalo szczepienie??" .. i tutaj wychodzi twoja (nie)wiedza na temat sensownosci tego szczepienia u niemowlat: niemowlecia nie szczepi sie BCG, zeby nie zac horowalo na gruzlice. Szczepi sie, by zapobiec zapaleniu mozgu, ktore pradki we wczesnym niemowlectwie moga wywolac. I to jest sens szczepienia niemowlat przeciw gruzlicy.
    Masz racje, szczepienie BCG jest jednym z najbardziej nieskutecznych jezeli chodzi o zapobieganie gruzlicy. U DOROSLYCH. Dlatego w spoleczenstwach, gdzie choroba ta praktycznie wymarla, niemowlat sie p/gruzlicy nie szczepi. W Pl jednak gruzlica w postaci czynnej nadal szaleje, dlatego tez stosuje sie szczepienie ochronne u niemowlat.

"Teraz zauwaz nawet maluszki chca szczepic na rotawirusy, i ine cuda wianki ..."
    zaszczepilam corke na "cuda i wianki", bo na "cuda i wianki" zachoorowal moj wowczas 3-letni syn. Odpneumokokowe zapalenie pluc. Niestety szczepionka p/pneumokokom byla wtedy w powijakach, zwlaszcza w Polsce. Syn przelezal w szpitalu miesiac, ponad tydzien na oiomie. I ty mowisz, te to tylko "cuda i wianki" ... Tego tez Twojemu dziecku nie zycze.
    Ze szczepionkami tak samo jak z kazdym innym lekiem: jest ulotka, sa w niej wyszczegolnione typowe reakcje poszczepienne oraz skutki uboczne (niepozadane reakcje) - tez mozesz przeczytac i wybrac. Wiec dla mnie to tez zaden argument. Rozumiem odroczenie szczepienia lub podanie innej szczepionki zastepczej jezeli dziecko przejawialo juz wczesniej nieprawidlowe reakcje (np po probie tuberlinkowej). Nie rozumiem nie podania szczepionki na zasadzie, bo "cuda i wianki" ...

A co ma borelioza do szczepienia to juz zupelnie nie rozumiem ...
    Zauwaz, ze to co w Polsce odplatne, w innych krajach od dawna jest w programowym kalendarzu szczepien. Polski kalendarz szczepien wyglada tak, jak wyglada. Nie dlatego, ze szczepionki sa "be", ze powoduja "skutki uboczne" (zwlaszcza te platne jakoby). Po prostu panstwa nie stac na nie ...
    Nie mieszkam w Pl i widze olbrzymia roznice w sowiacie szczepiennej. Tu, gdzie mieszkam zaden pediatra nie osmieli sie matce powiedziec, ze szczepienie p/pneumokokom i meningokokom to "cuda i wianki". Wszystkie sczepienia sa bezplatne. lekarz za podanie szczepionki nie dostaje wiec NIC. Kto niby wiec nabija kase?

Pracuje w szkole. Wiosna 3 naszych uczniow zachorowalo na odre. Dwoje z nich bylo szczepionych, jedno dziecko nie (chlopiec, 8 lat), bo kilka lat temu byla u nas tez taka "moda". Dwoje dzieci po dwoch tygodniach wrocilo do szkoly. Chopiec nie powrocil do dnia dzisiejszego. Stracil wzrok, ma powazny niedosluch i nauczanie indywidualne sad Jezdzi na wozku inwalidzkim, na niedowlad konczyn dolnych.
  • aqua696 07.06.11, 20:35
    A w polsce idziesz do poradni i nikt nie ma najczesciej ulotki, sa to zbiorcze opakowania szczepien.
    O gruzlicy pisalam o szczepionce ktora jest podawana jako przypomnienie, i ma w sobie zwiazek rteci, tak jak i proba tuberkulinowa.
    Rodzic powinien miec w plyw na wybor szczepionki a na rynku jest 2 zadko aby byly 3 do wyboru.
    A jak prosisz o tak zwana martwa to w pl robi sie zamet, i nagle rodzic wyklada kase jak za zboze.
    Odra jest choroba ktora jak sama piszesz dzieki szczepienia nie wyginela, a nawet u osob szczeionych po latach moze objawic sie uszkodzeniem ukladu nerwowego - i nie musi miec wcale objawow iz kiedys ja przechorowal...po prostu przenika do ukladu nerwowego i uszkadza.
    Pneumokogii, kilka lat temu nie bylo szczepionki, nas jako dzieci nie szczepiono - nie wiem czy na dzis sa za darmo w pl, ale koszt byl bardzo wysoki kilka lat temu - w kraju gdzie rodzice nie maja na jedzenie i buty dla dziecka. Zalecane byly w grupie ryzyka.
    Dzis szukalam ulotek w necie wlasnie szczepionki pneumo23 -i nie ma, a ulotke antybiotyku jest do wgladu.
    Mam kolege chemika i ufam jemu i jego wiedzy -pracy niz firmie farmaceutyczne ktora juz raz nas oszukala.
    Widzisz ty bedziesz za szczepieniami obowiazkowymi, przymusowymi a ja za prawem wyboru, z prostego wzgledu skoro mam wybor czy kupic chleb jasny czy ciemny, chce moc decydowac tez o tym co podaje dziecku, i tak tez decyduje w sprawie antybiotykow.
    W zeszlym roku dzieci byly szczepione na swinska- na klase 12 dzieci, 2 nie podano szczepieniu, 8 mialo objawy infekcji w tym jedna dziewczynka do dzis ma rehabilitowana reke po obrzeku i infekcji jaka nastapila po zastrzyku.
    A powiedz mi ktos sie pytam po urodzeniu czy godzis sie na szczepienie? nie robia to bez zgody.
    A czy podjetoby inne czynnosci np. usg glowy, bez twojej wiedzy?
    Dzieci ktore np urodza sie na wyspach nie sa szczepione, ale jesli maja chec szczepi sie kilku tygodniowe a nawet kilku miesieczne dzieci.
    O skutki szczepienia i nieszczepienia wojna bedzie trwala jak w wiekszosc odmienego pogladu.
    Nie napisalam nigdzie aby nie szczepiec, ale istnieje i temu nie da sie zaprzeczyc grupa ryzyka.
    Sa dzieci ktore po szczepieniach przestaja sie rozwijac, maja regres -bo szczepionki im zaszkodzily..nie ma tu roztrzygniecia na zasadzie wszystkie szczepiny i na 100% nikt nie ma powiklan, dla matki jesli jej dziecko ma powiklania po szczepiene jest to taki sam dramat, jak dla matki ktorej dziecko lezy na oiomie przy zakazeniu pneumokokami, ale dzieci z syndromem poszczepienym zadko dochodza do sprawnosci.
    To jak wybor matki wodzacej dziecko z wada serca- operowac czy nie? tez jest ogromne ryzyko niepowodzienia , a jesli sa choroby wspoistniejace to jeszcze dochodza mysli dalekosiezne -i znam mame ktorej decyzja bylo nie operowac, bo nie bylo osoby ktora podjelaby sie opieki nad dizeckiem i tak specjalnej troski, a jeszcze okolo 20lat tewmu osob z innymi wadami niz serca nie operowalo sie z zasady
    Umiejetnosc wysluchania opini drugiej osoby to sztuka i nie atakowanie tej osoby, bo ma inny poglad na szczepienie, czy rehabilitacje, czy woli kolor czerwony od granatu.

--
  • madziulec 07.06.11, 22:07
    Czy tak do końca wiesz o czym piszesz?? Bo mam wrażenie, że nie do końca...
    pl.wikipedia.org/wiki/Tuberkulina
    Szukałas ulotki do pneumo 23? Nie wiem jak... Dość latwo znalezc:
    www.google.pl/#hl=pl&sa=X&ei=sITuTZq3OMfEswaT7MzsAw&ved=0CBYQBSgA&q=pneumo+23+ulotka&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=373b88c89e7a685&biw=1024&bih=677
    Wybacz, ale to nie jest forum na przekonywanie ludzi, by nie szczepili dzieci.
    Idz na stopnop czy inne tego typu.
    Taka prawda.
    --
  • anettchen2306 07.06.11, 23:07
    Ty chyba naprawde nie wiesz co piszesz: w Pl kazde szczepienie jest dorowolne, nie ma czegos takiego jak "obowiazkowe". Nawet, jak rodzilam 12 lat temu syna w Poznaniu na Polnej, to szczepili go w mojej obecnosci, informowali mnie czym szczepia itd. Bo tak stanowia przepisy (od parunastu juz lat), ze NIKT nie zrobi niczego bez twojej wiedzy.
    Chyba nie powiesz, ze odrywaja dziecko matce od piersi i "porywaja" tylko po to, by w tajemnicy je zaszczepic ... Jezeli ktos tak postepuje, to sorry, ale to nie wina szczepionek tylko lamania podstawowej zasydy etyki lekarskiej.
    Piszesz, ze w innych krajach dzieci szczepione sa znacznie pozniej.
    Owszem, sa (mieszkam a takim "innym" kraju, gdzie dziecko pierwsza szczepionke przyjmuje dopiero w 3 mcu zycia). ALE jest jedno ale. W krajach tych zarazenie zoltaczka graniczy z cudem - na polskich oddzialach to niemalze patologia. Mialam kiedys planowy zabieg. Gdy zapytalam mojego niem. anestezjologa, czy mam sie przed zabiegiem zaszczepc p/zoltaczce to spojrzal na mnie zdziwiony i zapyta l"A po co???" W innych krajach gruzlica jest choroba spotykana baaaardzo rzadko - polskie oddzialy "gruzliczne" pekaja w szwach.
    Dlatego polski kalendarz sczepien rozpoczyna sie juz pierwszego dnia po narodzinach dziecka.
    Dlaczego ludzie mimo szczepien choruja? Bo zeby szczepienie dawalo jakiekolwiek rezultaty, trzeba zaszczepic conajmniej 85% populacji. Inaczej nie bedzie efektu "masowego".
    Osoby nie sczepione, ktore w takiej populacji zyja, stosuja stara zasade pasozytnictwa a nie dlatego, ze mialy "szczescie" albo, ze byly "dporne bez szczepienia" ...

. sasoby, u ktorych nie wytworza sie przeciwciala (odraczanie szczepien, przesuwanie w czasie, rezygnacja z nastepnej dawki szczepienia, wady genetyczne ...). Dzieki propagandzie "autystycznej" (choc ten, ktory te teze postawil, dawno juz ja odwolal) spadla liczba zaszczepionych i stad wybuchy lokalnych epidemii (poczytaj o epidemiach w Szwajcarii lub w Niemczech).
    TY nie musisz wybierac - w PL nie ma szczepien przymusowych.
    U mnie tez nie ma. Mimo to ludzie sie szczepia.
    To, ze istnieje waska grupa dzieci "ryzyka" - to nie wina szczepionek. Tak samo nie wina alergikow, ze nie moga tego czy siamtego jesc.
    Jezeli choremu dziecku, lub dziecku z podejrzeniami jakiegos zaburzenia ktos podaje szczepionke (a to tez przeciez swoisty lek) to wybacz - ale to tez nie wina koncernow ani szczepien w sobie samych. To partactwo lekarza. Nazywaj to po imieniu.
    Ciekawe, czy dyskusja na temat szczepien na pneumo- , meningokoki, rota czy inne bylaby prowadzona, gdybys za nic placic nie musiala ...
    To, ze TY masz do wyboru 2 szczepionki, w ktorych jest rtec, to nie wina szzepionek, tylko panstwa je fundujacego (funduszy na nowoczesniejsze brak).
    Jedyna "zywa" szczepionka jaka znam jest MMR. Wszystkie inne to sczepionki "martwe", od daaaawna.
    Ja jednak bardziej ufam ulotce szczepionki, lekarzowi moich dzieci niz Koledze ...
    A tutaj obszeeeerna ulotka do szczepienia 6w1, lacznie z detalicznym skladem chemicznym, czestotliwoscia wystepowania objawow poszczepiennych ...
    www.impfschaden.info/Fachinfo/infanrix-hexa-klassisch-gsk.pdf
    W przypadku podania KAZDEGO leku nalezy liczyc sie z mozliwymi komplikacjami PO jego podaniu.
    jezeli chcesz ponarzekac - ponarzekaj na konkretny system szczepien, na polski rzad, na NFZ, na nieudolnych lekarzy a nie na szczepienia smile
  • beatabieg 07.06.11, 23:23
    Tu akurat się nie zgodzę, bo gdyby szczepienia nie były przymusowe, to nie miałabym teraz problemów z sanepidem, a je mam. Mogę podesłać pismo od Rzecznika Praw Obyatelskich w tej sprawie.
  • aqua696 08.06.11, 00:24
    Szczepienia sa obowiazkowe, i na inkubatorach nikt matki nie pytal nascie temu.
    Jak nie zglaszasz sie na szczepienia bowiazkowe to cie wzywaja..i zaczyna sie zastraszanie.
    Za wiekszosc musialam placic z prostej przyczyny nascie lat twmu byl iny kalendarz szczepien, nawet na zoltaczke sie placilo -mimo grupy ryzyka -zastrzyki.
    Pneumo, muko byly odpatne, nie ine bo tez nie byly w kalendarzu.
    Rota to od jakiegos czasu jest.
    I widzisz nie chcecie dac wyboru innym, to tak samo jak wiele innych kwesti w kraju.
    Brud, i zakazenie to jak piszesz winik wielu zaniedban.
    Gruzlica, byla i zapewne bedzie, i kiedys szczepiono przypuszczam ze nawet 90% jak nie wiecej.
    Od 12 lat zaczelo sie dyskutowac o szczepionkach i autyzmie, a przy okazji wyszly na glos i inne skutki szczepionke ktore pod autyzm juz sie nie kwalifikuja, a powoduja regres u dzieci.
    Dla mnie osoba bedaca bardzo dobrym chemikiem, jest jednak wiekszym autorytetem -niz firma farmaceutyczna-wiem jak wyglada rynek przedstawicieli i podejscie do tego personelu medycznego.

Czy ciezko jest nie narzucac innym jedynej slusznej linii..
    Stan i pomysl co czuje matka ktora w ciagu tygodnia od szczepienia, nie moze dac sobie rady z dzieckiem, widzi jak sie cofa, a mialo tylko po szczepieniu goraczke, odczyn, a potem z dnia na dzien nie poznaje swojego dziecka.
    Rzucisz w nia kamieniem iz odmawia kolejnych szczepien?
    Ze boi sie szczepic kolejne dziecko lub prosi o odroczenie, sciagniecie drogiem martwej szczepionki..
    --
  • madziulec 08.06.11, 08:50
    Mile panie, kit pakujecie i tyle.
    Od 7 posiadam karte szczepien mojego syna, Michala w domu i robie z nia co chce.

NIKT, pies z kulawa noga jak to si emowi nie zainteresowal sie czy szczepie dziecko, naleze do rejonowej przychodni z dzieckiem i nie nosze na wizyty ksiazeczki, bo jestem z natury zapominalska. Nosze za to 2 wielkie segregatory, gdzie mam w jednym zebrane dokumenty jego problemow z ukladem moczowym, a w drugim problemy z ZA.

Opowiesc inne wkladam miedzy bajki. Podobnie jak strzyzenie i usuwanie nerek w hipermarketach.

Aqua...
    Prosba do Ciebie.. olbrzymia. Sama nie za bardzo uzywam polskich liter, ale "winik" to dla mnie jedno ze slow, gdzie zastanawialam sie co chcialas powiedziec. Prosze Cie, postaraj sie przekazywac swoje cenne mysli uwazniej.
    --
  • mari40 08.06.11, 09:16
    aqua696 napisała:

> Za wiekszosc musialam placic z prostej przyczyny nascie lat twmu byl iny kalend
    > arz szczepien, nawet na zoltaczke sie placilo -mimo grupy ryzyka -zastrzyki.

aqua696 jeśli byłabyś w grupie ryzyka,tzn ktoś z rodziny byłby chory na Żółtaczkę typu B to dostałąbyś jak i wszyscy członkowie rodziny szczepionkę bezpłatnie,mój syn został zdiagnozowany 16 lat tem na WZW typu B i wszyscy byliśmy szczepieni bezpłatnie i niestety ale rok temu okazało się że drugi syn pomimo podania szczepionki jest zarażony tym samym paskudztwe,bo żadna szczepionka nie daje 100% gwarancji
    Ten temat to temat rzeka i ilu dyskutujących tyle opinii .Ja wiem jedno że w naszej służbie zdrowia przede wszystkim jest syf,brud i wieczne narzekanie na brak pieniędzy.Mam to na przykładzie Mateusza,miały być wykonane szczegółowe badania Genetyczne no i nie były i nie będą.Przyczyna ,,Brak Funduszy'' .A na tzw Zjazdy Lekarzy idą takie pieniądze że głowa mała ,a co tam się robi ? Pozostawię bez komentarza.

--
    mama i babcia
    m-a-t-e-u-s-z-9-4.blog.onet.pl/
    fotoforum.gazeta.pl/72,2,621,114747384.html
  • anettchen2306 08.06.11, 08:09
    Dziecko mojej kolezanki, ma obecnie 4 mce, nie zostalo zasczepione jeszcze na nic. Kolezanka podpisala oswiadczenie. Zadnych "problemow" nie ma. Kolezanka z Kalisza.
    Jak pisalam: krytykujcie polski system zdrowotny, podejscie lakarza do pacjenta a nie szczepionki same w sobie ...
    Nascie lat temu informowano mnie o WSZYSTKICH zabiegach przeprowadzanych na moim synu (z powodu zoltaczki lezal dluuugo w szpitalu), mimo iz ze mna nie przebywal. Jezeli kogos nie informowano - wina lekarzy, szpitali, personeölu medycznego a nie szczepienia!

Jezeli bym zaobserwowala jakies niepokojace objawy poszczepienne u mojego dziecka to oczywiscie poszlabym natychmiast do lekarza (a nie gdybala na forum), bo taki mam obowiazek. Lekarz ma obowiazek (mowa w ustawie z dnia 01.01.2009) dziecko odroczyc, ponownie zbadac. Jesli sa ku temu przeslanki. Jezeli nie dopelnia swoich obowiazkow to zlitujcie sie - ale wincie JEGO a nie szczepionke, bo tak przeciez najlatwiej. Latwiej posadzac anonimowe koncerny medyczne niz swojemu lekarzowi powiedziec prosto w twarz: spaprales panie sprawe ... Krytykowanie szczepien jako szczepien nie ma dla mnie zadnego argumentu.
    Lekarz ma OBOWIAZEK sumienie zbadan przed szczepieniem. Ma OBOWIAZEK udzielenia informacji na temat szczepienia. Jezeli tego nie robi - to JEGO wina a nie zawartosci szczepionki. I praktycznie u kazdego dziecka, ktore doznawalo "uszczerbku" na zdrowiu po podaniu szczepionki z biegiem czasu okazywalo sie, ze juz wczesniej cos z dzieckiem zdawalo sie "byc nie tak", tylko wszyscy to jakos ignorowali (komplikacje przy porodzie np).
    Po ukaszeniu przez pszczole tez mozna doznac szoku anafilaktycznego. Mam nie wychodzic na dwor latem? Tylko dlatego, ze mojego sasiada pszczola uzadlila i ledwo co z zyciem uszedl (tez nie wiedzial, ze jest uczulony, podobnie jak nie wie sie, na jaki skladnik szczepionki zle sie zareaguje).
    prawnikow.pl/forum/thread/51167,Odmowa-szczepienia.htm
  • aqua696 08.06.11, 14:35
    2009-to nie nascie, to nie 3 lata temu, a do dzis sa przegiecia.
    In nadal uwierz sa problemy, i z odmowa, wszystko zalezy np. od uperdliwosci sanepidu, ja mam juz na szczescie problem z glowy.
    Tak jak Mari napisala szczepienie tez nie daje gwarancji.
    Mari dostaliscie szczepienie bo w domu mielsicie osobe zakazona, a moj mila skierowanie ale odmowiona darmowej mimo niepelnosprawnosci to byl okres kiedy znow rozporzadzenia byly w zawierzeniu.
    Madziulec nie mam polskich znakow a i klawiatura cos sie pochrzanila, moze ktos dzis luknie.
    Uwazanie szczepionki jak cud, niedawno antybiotyki byly podawane prawie na wszytko, i porsze o jedno nie narzucajcie swoich opini, to smieszne jedna sluzna linia, jesli ufacie tak koncerna farmaceutycznym w 100% super wasz wybor, ja nie ufam mam mam prawo czy nie?
    Mari brak kasy na diagnostyke znam od podszewki, moj do dzis nie ma wykluczonej ani potwierdzonej muko bo 1600 mutacji juz jest a bylo 1300-jeszcze nie dawno, a w jego zyciu posiadanie kolejnego papierku nic nie zmieni, bo ma wszystko ustawione.
    --
  • xxxtabxxx 16.06.11, 10:10
    taka ciekawostka, jeden z producentów szczepionek wpisał autyzm jako możliwy skutek uboczny do ulotki (str. 11):
    Tekst linka
  • tijgertje 08.06.11, 09:56
    Beata, na blogu w ogole nie moge zamiescic komentarza, nie wiem, dlaczego.

Nie jestem zlosliwa, ale tak szczerze... odpuscilabym sobie na razie te delfiny. Prosisz ludzi o ogromna pomoc finansowa na terapie dziecka, ale wychodzi na to, ze opiekun musi miec jeszcze opiekuna i robia sie z tego fajne wakacje rodzinne. poczekaj rok, naucz sie podstaw angielskiego i jedz na TERAPIE za pol ceny. Na hotelu tez mozna zaoszczedzic.
    Bali odradzam. JAk sama piszesz, nie masz doswiadczenia z lataniem, nie znasz jezyka, a do Indonezji to 2-3 przesiadki i w zaleznosci od polaczenia (i ceny!) to nawet doba podrozy w jedna strone! Czy efekty delfinoterapii przewyzsza koszmar, jaki dla dziecka z nadwrazliwosciami i nadpobudliwoscia bedzie taka podroz??? Moj mlody, mimo, ze przyzwyczajony do kilkunastogodzinnych podrozy samochodem (zajmujacych w sumie 2 dni z postojami i noclegiem) w cale nie za bardzo rozrabial, jak lecielismy 8 godzin do Stanow. A mimo tego skutecznie odechcialo mi sie dluzszych podrozy. Napalilas sie na te delfiny , liczac na cud, ale cudu nie bedzie. Nie twierdze, ze masz nie jechac, bo moze faktycznie cos pomoga, ale na cud nie licz i dorze sie do wyjazdu przygotuj, zamiast na hura upierac sie ze musi byc juz, w dodatku za cudze pieniadze. no coz, twoje sumieniewink Jednak jesli sie dobrze nie przygotujesz, z najlepszego osrodka, hotelu i samolotu niewiele wam przyjdzie.

--
    autystyczne-tygryskowo.blogspot.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.