Dodaj do ulubionych

jesli oczekujesz pomocy przeczytaj

18.07.11, 14:32
Mysle ze czesc pomagajacych sie ze mna zgodzi, szczegolnie po ostatnich cudach jakie wyplynely.

Osoby zakladajace watki i proszace o pomoc, niech klarownie i jawnie opisza swoja sytuajce.

Czy maja dodatek mieszkaniowy, jakas pomoc MOPS, lub kiedy zlozyly, zloza??
Jak wyglada sprawa innych zasilkow dla bezrobotnych, jakis innych szkoleniowych?
Czy matka ma np. zasilek wychowawczy?-czy moglabys wrocic do pracy??
Czy macie dozywianie??
Czy korzystasz z pomocy caritas??
asz dodatkowa pomoc np z jakiegos forum??
Skad jestes??
Czego oczekujesz??
Co robicie aby wyjsc z dolka??
W jakim wieku sa dzieci i jaki nosza rozmiar?
Jakiej pracy szukacie dla siebie??
Czy udaje wam sie dorobic??
Czy szukacie pracy w jakim regionie?
Czy tkorej z was wyjechaloby gdzie do pracy, np do innego miasta, zagranice??
Czy szkolne dzieci maja stypendium?
Czy oczekujecie-jestescie w kolejce po mieszkanie socjalne, komunalne?- i ile lat czekacie??

--
1% dla Rodgera na rehabilitacje i leczenie
Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi KRS 0000144665. Konieczne w dopiski informacje uzupelniajace- cel szczegolowy 1%- dla RODGER ZYRO
Dzieci potrzebują miłości - szczególnie wtedy gdy na nią nie zasługują. /Henry David Thoreau/
Edytor zaawansowany
  • aqua696 18.07.11, 14:45
    Trudna sytuacje prosimy potwierdzic dokumentami-skanami przeslanymi do BJ i slonko.
    Wiekszosc zgloszen postaraja sie pomagajace zweryfikowac tez na miejscu.
    Kontakt z pracownikami MOPS, GOPS ulatwi tez sprawdzenie sytuacji.

--
    1% dla Rodgera na rehabilitacje i leczenie
    Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi KRS 0000144665. Konieczne w dopiski informacje uzupelniajace- cel szczegolowy 1%- dla RODGER ZYRO
    Dzieci potrzebują miłości - szczególnie wtedy gdy na nią nie zasługują. /Henry David Thoreau/
  • missmiriam1 20.07.11, 14:10
    Ja z kolei proszę o niepisanie na priv maili z prośbami o pieniądze i ubrania. Zwłaszcza tyczy się to osób, którym jednorazowo pomogłam lub które ot, tak napisały bo się udzielam na forum.
    --
    forum.gazeta.pl/forum/w,615,118434779,118434779,jestem_zalamana_bieda_ktora_widze.html
    From nowhen to nowhere
  • slonko1335 20.07.11, 20:20
    a ja proponuję podawać do ogólnej wiadomości, któż śle takie maile(zwłaszcza te o pieniądze) poza forum i swoim wątkiem, bo może się okazać że z takich maili można nieźle żyć...
    --
    Sygnaturka się zgubiła....
  • bj32 21.07.11, 14:58
    Oraz ogólnie o tym, jaką się komuś pomoc wysłało [nie kwoty, ale pomoc rzeczowa], bo potem się okazuje, ze ktoś już zaopatrzył 3 butiki i dalej prosi, bo "nie ma nic"...
    --
    Jego żona spodziewa się niedługo dziecka. On też miał niedawno kontuzję. - Komentarz sportowy
    napisz maila w tej sprawie na forum@agora.pl by Dzieneusz
  • ewelz79 21.01.14, 18:34
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • bj32 21.01.14, 18:48
    Załóż osobny wątek.
    --
    Pozdrawiam serdecznie tych, którzy obrabiają mi tyłek za plecami. Strasznie mi z tego powodu wszystko jedno smile.
  • bj32 31.07.11, 19:56
    potrzebujące mają zakichany obowiązek pilnować swoich spraw. Żadna z osób pomagających nie ma obowiązku natrętnie oferować ciuszków, łóżeczek, pieluch i kaszek. Jeśli się decydujecie, ze chcecie coś od kogoś - to *Wy* powinnyście utrzymywać kontakt. Nie na zasadzie "wczoraj mi miałaś przysłać" albo "a czy mogłabyś jeszcze...?", ale skoro już piszecie "ja poproszę o zaoferowany telewizor panel", to piszcie do dającego póki się nie dogadacie konkretnie i nie odbierzecie ustalonych dóbr. Osoba dająca nie musi pamiętać, że przedwczoraj miałyście przyjść po wagon makaronu i pisać do Was z pytaniem, czemu nie przyszłyście, nie zadzwoniłyście, nie napisałyście i czy ma ten makaron czekać, czy dać go okolicznym kotom.
    Bowiem tworzy się tu coś takiego, że pomagającym na pomaganiu zaczyna zależeć bardziej, niż potrzebującym, które łaskawie zgadzają się, żeby ktoś im napisał, kupił, zaoferował, a najlepiej niech jeszcze przyniesie i zapyta, czy może zostawić.
    Idea "to mi pomagajcie, a ja sobie poleżę i popatrzę" - jest chybiona.
    --
    Jego żona spodziewa się niedługo dziecka. On też miał niedawno kontuzję. - Komentarz sportowy
  • nioma 08.08.11, 14:37
    proponuje osoby z takim nastawieniem wpisywac na czarna liste i nie pomagac
    --
    ...
    bridelle
  • markowska81 29.05.13, 08:40
    bardzo przepraszam ale niewiem gez prosic o pomoc ja nieznam sie martwie sie bo niemam co dac dzieciom na dzien dziecka i prosze o pomoc dla maluszka który jest niepełnosprawny przepraszam za kłopot
  • missmiriam1 29.05.13, 09:26
    Jak wchodzisz na forum Pomocne Emamy, to nad wątkami jest ''rozpocznij nowy wątek'', trzeba kliknąć i założyć wątek. Tu gdzie teraz piszesz w pierwszym poście są pytania na które trzeba odpowiedzieć a tu forum.gazeta.pl/forum/w,615,127121701,131712213,Niezbedne_dokumenty_.html?wv.x=2 jest lista dokumentów, które mogą potwierdzić opisaną sytuację. Skany albo zdjęcia można wysłać do moderatora forum, na adres bj32@gazeta.pl. No i trzeba pamiętać, że tu każdy pomaga na własna rękę i nie ma gwarancji, że od razu dostanie się pomoc. Jeśli potrzebne Ci tylko ubranka dla dziecka, to możesz napisać tu forum.gazeta.pl/forum/f,834,Oddam_Przyjme_Praca_dorywcza.html .
    --
    marcelinasakuta.manifo.com/
    www.dzieciom.pl/8027
    From nowhen to nowhere
  • bj32 20.12.11, 13:32
    Decyzje o:
    - rodzinnym;
    - celówkach;
    - dofinansowaniach do obiadów;
    - dodatek mieszkaniowy;
    - stypendiach szkolnych.
    Przy niepełnosprawności:
    - zasiłku, ew. świadczeniu pielęgnacyjnym;
    - rehabilitacyjnym;.
    Przy samotnym ojcostwie/macierzyństwie:
    - alimenty;
    - dokumenty z FA [dodatek dla samotnych rodziców, alimenty wypłacane przez FA, jeśli nie są spłacane przez ojca/matkę].

Dokumenty zbędne:
    - dowód osobisty;
    - skrócone akty urodzenia;
    - rachunki za czynsz, prąd, gaz;
    - paragony fiskalne.

W poszczególnych przypadkach forumowiczki będą prosić o dosłanie innych dokumentów.
    --
    masz watpliwosci moralne? idz na forum o filozofii o wartosciach w zyciu i sie tam realizuj. - by Nioma
  • 1malgorzata334 03.07.13, 18:55
    jak moge przeslac dokumentacje
  • julka-4 03.07.13, 21:31
    bj32@gazeta.pl
  • missmiriam1 16.02.13, 18:34
    Dziewczyny, w tym wątku są pytania, ale odpowiadamy w swoich wątkach.
    --
    www.dzieciom.pl/8027
    From nowhen to nowhere
  • cirilla82 18.02.13, 14:48
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • justyna198515 18.02.13, 15:29
    Kobiety! Zakładacie osobny wątek i tam odpowiadacie na pytania z pierwszego postu. Nie w tym wątku,on służy jako źródło informacji.
  • pioblo1968 20.02.13, 23:46
    myślę że masz sporo racji,tylko że naprawdę potrzebującym trudno jest pisać o swojej sytuacji.wiem to po sobie.sam jestem w takiej sytuacji i cały czas nie wiem w jaki sposób i gdzie prosić o pomoc żeby być poważnie potraktowanym.
  • ryzakitka 14.03.13, 00:33
    również jestem w podobnej sytuacji i to że mam dostęp do internetu ponieważ mieszkam u mamy która sama nie dużo zarabia a za ten internet płaci aby bratu pomóc w nauce to nie znaczy że mam skaner drukarke czy inne rzeczy żeby skanowac i wysyłać zdjęcia. Zrobić ksero można za 20 gr. ale jak to wysłać w mailu. druga rzecz faktycznie trudno jest prosic o pomoc i opisywac bolesne sprawy ale jak już sie nie ma wyjścia t trzeba..
  • pioblo1968 14.03.13, 07:41
    tylko gdzie szukać pomocy.sytuacja mojej rodziny jest coraz bardziej tragiczna,a człowiek nie wie co robić.
  • missmiriam1 14.03.13, 10:06
    Ryzakitka, skanery są w bibliotekach, bankach, na poczcie, w szkołach waszych dzieci. Płyta, na której zapiszą wam zeskanowane pliki kosztuje mniej niż złotówkę, można pendrive pożyczyć od kogoś.
    --
    www.dzieciom.pl/8027
    From nowhen to nowhere
  • ryzakitka 14.03.13, 11:59
    moje dzieci jeszcze nie chodzą do szkoły ale masz race nie pomyślałam o ty m aby iśc do biblioteki ...
  • wanren123 07.10.13, 17:34
    nie mam dodatku mieszkaniowego,nie mam zasilku dla bezrobotnych,mamy dozywianie ,nie korzystam z caritas,nie mam pomocy zadnego forum,Jestem z Bielikowa to Zachodniopomorskie,pomocy odziez dla dzieci zywnosc itd ,obecnie mam zasilek staly z OPS TO 188 ZL DZIECI MAM WIEKU SZKOLNYM JESTEM SAMA WYCHOWUJE DZIECI STYPEDIUM SZKOLNE ZAWSZE MIALY TERAZ CZEKAM NA DECYZJE MIESZKANIE MAM WLASNE
  • 3goja 20.10.13, 12:38
    nie nam dodatku do mieszkania nam tylko rodzinę i dodatek wielodzietnej rodziny i zasiłek celowy co 2miesiąc 300zł i jak jest to jedzenie unijne
  • payuta 21.10.13, 14:32
    Goja,w swoim watku pisz.Nie rozpraszaj nas i siebie.
    --
    _

ROZUM-(umiejętność identyfikacji i kojarzenia informacji dostarczonych przez zmysły) jest jedynym dostępnym człowiekowi narzędziem poznawania rzeczywistości, jego jedynym źródłem wiedzy, jego jedynym motywem działania i podstawowym sposobem przetrwania.:by Ayn Rand
  • pustadyskietka 23.11.13, 01:57
    Czesto warto sprawdzic maila lub numery kont itd. na google. Ja juz czesto w ten sposób wykrylem ludzi z róznymi historijkami ale tym samym numerem konta. Innymi slowy oszusci.
  • sierpc101010 24.11.13, 19:55
    witam szukam pracy ale jest to trudne mieszkam w małym mieście jest cieszko z zatrudnieniem z pomocy ośrodka skorzystałam 2 miesiące tylko po 200 zl teraz mi nie przyznali z obiadow nie korzystam w opiece ida swieta a ja nie mam nic prosze o pomoc moj emejl sierpc101010@wp.pl juz jedne swieta przerzylam bez koszyczka swieta wielkanocne myslalam ze mi serce peknie
  • bj32 01.12.13, 17:15
    Osoby, które przysyłają mi dokumenty, niech wysyłają je z zaznaczeniem, jaki mają nick - jeśli ślą z innej poczty niż gazetowa. I niech napiszą cokolwiek w mailu, a nie ślą gołe dokumenty, albo dokumenty opatrzone enigmatycznym "załączam dokumenty". Nie będę wróżyć, w jakim celu zostały mi wysłane. Wypadałoby bądź to załączyć link do wątku, jeśli takowy jest - a to zazwyczaj jest problem dla Was - albo napisać "Poproszę o potwierdzenie mojej sytuacji, kiedy założę wątek" - i to zazwyczaj ma miejsce. Chyba nie jest problemem napisanie dwóch zdań? Nie jestem urzędniczką z ustawowym obowiązkiem...
    --
    Pozdrawiam serdecznie tych, którzy obrabiają mi tyłek za plecami. Strasznie mi z tego powodu wszystko jedno smile.
  • rodzinawielodzietna 09.04.14, 13:08
    Witam Serdecznie ..
    Jesteśmy 9 osobową rodziną , mamy dzieci w wieku
    Dziewczynki są w wieku : 7 latek , 8 latek , 10 latek 13 latek 15 lat 17 lat
    Chłopcy są starsi z wadą mózgową są z orzeczeniem o niepełnosprawności o stopniu znacznym ,
    Mąż jest po 4 operacjach choruję na silną depresję , nie jest w stanie pracować, stan zdrowia na to mu nie pozwala , oraz ma zator lewej nogi . Zbliżają się Święta Wielkanocne a nas nie stać nawet na żywność dla dzieci . Obecnie brakuję nam wszystkiego : Żywności , Środków Czystości , Artykułów Szkolnych , Odzież , Zabawek dla dzieci itp ... Nie ma takiego dnia żebym nie martwiła się , co przygotować dzieciom na posiłki .. Bardzo Prosze Ludzi o Dobrym Sercu o Pomoc . Może ktoś Zlituję się nad nami . Pozdrawiam
  • missmiriam1 09.04.14, 13:36
    Załóż na forum swój wątek, w tym nie prosimy o pomoc, to wątek informacyjny.
    Jak wchodzisz na forum Pomocne Emamy, to nad wątkami jest ''rozpocznij nowy wątek'', trzeba kliknąć i założyć wątek. Tu gdzie teraz piszesz w pierwszym poście są pytania na które trzeba odpowiedzieć a tu forum.gazeta.pl/forum/w,615,127121701,131712213,Niezbedne_dokumenty_.html?wv.x=2 jest lista dokumentów, które mogą potwierdzić opisaną sytuację. No i trzeba pamiętać, że tu każdy pomaga na własna rękę i nie ma gwarancji, że od razu dostanie się pomoc. Jeśli potrzebne Ci tylko ubranka dla dziecka, to możesz napisać tu forum.gazeta.pl/forum/f,834,Oddam_Przyjme_Praca_dorywcza.html .
    --
    forum.gazeta.pl/forum/f,248391,MM1.html
    From nowhen to nowhere
  • mamakuby25 01.07.14, 09:14
    prosze o pomoc bo sie gdziez zapodział a nie wiem jak go odszukac
    --
    Wpisz w PIT FUNDACJA JAŚ I MAŁGOSIA oraz KRS 0000127075
    W rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY wpisz #488 Kuba Snarski
  • bj32 17.09.14, 12:13
    Załóż nowy wątek i nie podawaj swoich danych. Telefonu też nie.
    --
    Wszystkich moderatorów Bóg po śmierci zabiera do nieba, żeby ci dwadzieścia cztery godziny na dobę moderowali modlitwy do niego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka