Dodaj do ulubionych

pomoc dla Pani Ingi

26.07.11, 22:02
Drogie emamy.
Dotąd zawsze pomagałam innym zgłoszonym tu mamom. Dziś proszę o pomoc w imieniu pani Ingi.
Pani Inga wraz z mężem i dwójką dzieci mieszka w małej miejscowości w gminie Obrzycko ( ok 50 km od Poznania ). Zajmują mały dom o powierzchni 31 m2 w którym jest mini łazienka , aneks kuchenny i jeden pokój ( dzieci śpią na piętrowym łóżku). Ogółem dom z zewnątrz wygląda nie najlepiej. W środku bardzo czysto ( widziałam muszlę klozetową posklejaną taśmą )

Cały dochód rodziny na dzień dzisiejszy to 704,56 zł . Składa się na niego zasiłek dla bezrobotnych pana Roberta ( dokument u bj ) oraz zasiłek rodzinny z OPS ( dokument doślę później bo pani I. nie miała aktualnego ) Dodatkowo rodzina korzysta z pomocy żywnościowej z Caritasu raz w miesiącu ( w tym były to 4 paczki ciasteczek pepitek, 4 litry mleka, 4 puszki kaszy z mięsem) oraz dożywiania dzieci w szkole ( dokument) w sierpniu pani I. będzie składała wniosek o dofinansowanie na kolejny rok szkolny.
Udało się też wysłać dzieci na kolonię Kuratorium Oświaty w Poznaniu z OPSu. Pani Inga będzie też składała wniosek o stypendia szkolne ( był o tym wątek na forum) oraz o pieniądze na podręczniki ( chociaż mówi że może być trudno bo najpierw trzeba je kupić a potem zwracają ) Ona sama jest zarejestrowana w PUP bez prawa do zasiłku. ( dokument)

Rodzina ma zadłużenia w czynszu ( nie mogą starać się o dodatek mieszkaniowy) na ok 1000 zł ( dokument ) prąd ( dokument ) wodę oraz zadłużenia w bankach. Pani Inga powiedziała wprost że od stycznia nie płacą za nic bo nie mieliby na jedzenie.

Pani Inga choruje. Ma problemy z kręgosłupem i wiele prac jest po prostu nie dla niej. Ma obiecaną pracę w pewnej firmie ale musi mieć orzeczenie o niepełnosprawności. Wniosek złożyła w maju ( dokument) a z neurologiem ma się spotkać we wrześniu. Ale nie siedzi bezczynnie. Jutro idzie na pielenie podjazdu do jakiegoś pana ( 8 zł za godzinę ) , zbiera grzyby i jagody w lesie i sprzedaje je przy drodze ( niestety w tym roku jagód nie było wcale) , jak potrzeba ludzi w gospodarstwie to idą z mężem w zamian dostając worek ziemniaków, jakąś kurę , warzywa. Idzie wszędzie gdzie się da - ostatnio załapała się na 16godzinne sprzątanie.
Pan Robert w roku 2009 miał wypadek w wyniku którego doznał złamania kręgosłupa. W styczniu 2010 firma nie przedłużyła z nim umowy ( był ciągle na chorobowym ) pobierał świadczenia rehabilitacyjne a w obecnej chwili pobiera tzw kuroniówkę. Na 9 września ma spotkanie u ortopedy aby orzekł co dalej z kręgosłupem - czy będzie trzeba operować. On również nie siedzi i nie czeka. Dziś tynkował sąsiadowi ściany , zgłosił się do agencji pracy tymczasowej która wysyła ludzi do pracy w Samsungu we Wronkach. Tu ciągle jest zapotrzebowanie bo praca ciężka i ludzie odchodzą. bardzo liczy na to że lekarze dadzą mu zielone światło.
Od czasu do czasu pomoże im rodzina ( siostry pani Ingi).

córka Magdalena w tym roku idzie do pierwszej klasy - choruje na astmę( bierze Singular - mam nadzieję że dobrze napisałam ) ma podejrzenie padaczki ( jest pod obserwacją ) ma skoliozę . Miała orzeczoną niepełnosprawność ale z tego co zrozumiałam tylko na jakiś czas. Na kolejną wizytę pani Inga z nią nie pojechała bo nie miała pieniędzy na bilet.

Syn Hubert jest na specjalnej diecie - nie wolno mu jeść ryb i mięsa ( może raz w tygodniu tylko indyk ) bo zanikają czerwone krwinki ( przyznaję że nie dopytałam dokładnie co to ta niedokrwistość - tak to nazwała mama) Trzymanie tej diety pozwala chłopcu uniknąć szpitala. Chłopiec idzie w tym roku do 4 klasy.

Rodzina potrzebuje żywności ( najlepiej regularnie )oraz środków chemicznych. Być może udałoby im się spłacić chociaż trochę te opłaty ( mieli już panów z energetyki którzy chcieli odciąć liczniki)
Dla Huberta potrzebne są spodnie i dresy na 152 ( jest szczupły) oraz buty rozmiar 38-39.
potrzebuje też plecak i przybory do szkoły ( zgłoszę do wyprawek chociaż wiem że pierwszeństwo mają dzieci znane)
Dla Magdy pozbierałam po córce i dziewczynkach znajomych. Ubrana od głowy do stóp. potrzebna tylko wyprawka szkolna. Mnie powiedziała że bardzo podobają jej się książeczki do czytania i takie z łamigłówkami, labiryntami. ( zawiozłam jej takie dziś )
Pani Inga potrzebuje butów rozmiar 38
Pan Robert buty rozmiar 45-46 ( po prostu zorganizowałam małą zbiórkę ciuchów więc nie są potrzebne)

Drogie mamy jeżeli możecie wesprzyjcie tę rodzinę. To sympatyczne dzieciaki i rodzice którym widać że się chce czegoś więcej niż tylko siedzieć i czekać na cud. Niestety nie mają komputera ani dostępu do netu więc na wszelkie pytania postaram się odpowiadać tak szybko jak się da ( będę się kontaktować w rodziną telefonicznie - a jeżeli jakieś chętne mamy będą z Poznania to mogę zawieść pomoc bo bywam kilka dni w tygodniu) jednakże proszę o cierpliwość bo moja praca jest pracochłonna i nie zawsze mam dostęp do sieci.

Komplet dokumentów wysłany do Bj.

pozdrawiam

--
Jestem na dwóch dietach - na jednej byłam cały czas głodna.
Edytor zaawansowany
  • aqua696 26.07.11, 22:32
    Kurcze jesli dziecko ma orzeczenie-a napisalas iz corka ma to przejazdy sa za free, lub ze znizka 78% - w zaleznosci od srodka komunikacji, lub umowy miasta.
    Jesli z Zdrowiem Pana jest tak powaznie to moze jednak renta -chyba bylaby wyzsza niz kuroniowka, na ktora poslal go pracodawca..i czy otrzymal odszkodowanie za wypadek w pracy i trwaly uszczerbek na zdrowiu??
    Z caritas faktycznie maja bardzo malo -bo to litr mleka na glowe.
    Moze warto uzupelnic wniosek??
    Z MOPS, czy GOPS moga satarac sie o celowki.
    W zaleznosc od gminy niera z zadluzeniem mozna starac sie o dodatek szkoda iz odrazu sie po niego nie udali...
    Na pokrycie moze udaloby sie uzyskac pomoc z OP.
    Co do dzieci dowiedz sie co jest z chlopcem, moze mama moglaby otrzymac swiadczenie pielegnacyjne..tym bardziej iz mala ma obserwacje w kierunku epilepsji.
    Mysle co jeszcze jaki mi wpadnie to napisze.

--
    1% dla Rodgera na rehabilitacje i leczenie
    Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi KRS 0000144665. Konieczne w dopiski informacje uzupelniajace- cel szczegolowy 1%- dla RODGER ZYRO
    Dzieci potrzebują miłości - szczególnie wtedy gdy na nią nie zasługują. /Henry David Thoreau/
  • aqua696 26.07.11, 22:34
    Niech juz przygotowuje dokumenty na sypendium socjalne dla dzieci w szkole..zawsze to za ksiazki bedzie -musi miec rachunki, czy stroj sportowy itp.
    --
    Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi KRS 0000144665. Konieczne w dopiski informacje uzupelniajace- cel szczegolowy 1%- dla RODGER ZYRO
    Dzieci potrzebują miłości - szczególnie wtedy gdy na nią nie zasługują. /Henry David Thoreau/
  • agpagp 26.07.11, 22:47
    Aqua liczyłam na Twoje podpowiedzi smile
    To stypendium socjalne jest w każdej gminie? Pani Inga będzie składała bo o tym już rozmawiałyśmy w połowie lipca kiedy wpadła mi taka informacja w gazecie ale dotyczyła miasta powiatowego .
    Magda miała to orzeczenie jakiś czas temu. Ale że nie pojechały to przepadło. Teraz z bralu pieniędzy jadą kiedy już naprawdę muszą. Korzystają z uprzejmości sąsiadów ( w zamian pani I. pilnuje dzieci) bo żaden autobus ( oprócz szkolnego w okresie nauki ) tam nie jeździ.
    Zapytam ich czy nie lepsza byłaby renta chociaż widzę że on bardzo chce pracować. W Samsungu to 10 zł za godzinę.O to odszkodowanie też zapytam.
    Czy celówka to to samo co pieniądze okresowe? W OPSie powiedzieli że nie mają pieniędzy właśnie na te okresowe. W maju dostali 1000 zł ( dokument u Bj) i op...rz że tak późno się zgłosili ale dopóki jakoś dawali sobie radę do głowy im nie przyszło żeby iść i prosić o pomoc. Pracownik kazał im wydać na to co najpotrzebniejsze wg nich a nie jego.
    Będę namawiała mamę na wyjazd z córką do lekarzy. Może da się przywrócić to orzeczenie. ( niestety zupełnie się na tym nie znam )

--
    --
  • aqua696 26.07.11, 22:57
    Orzeczeniue niech zozy nowe, w zaleznosci co jest synowi, moze on tez sie kwalifikuje, bo choroby sporo zchorzen gastoenterologicznych jest kwalifikowana.
    To piorytet bo to zawsze dodatkowe 153zl dla dziecka.
    A moze i swiadczenie bedzie jej przyslugiwac..a mala musi byc pod opieka neurologa.
    Tak socjalne stypendia sa z rzadowej subwencji.
    Wiec warto zlozyc i w ciagu roku powoli uzupelnic wyprawke, czy potem zgormadzic na kolejny rok.

Nie wiem jakie dokladnie schorzenia na Pani Inga, moze tu tez bylby puknt zaczepienia.
    Warto podesc jeszcze np. po celowke na dojazd na badania, bo to wazne..
    A moze w miesci w poznaniu udaloby sie dostac prace np jako sprzedawca w sklepie, lub w biedronce -wiem ze ciezka tez fizycznie, ale majac orzeczenie nieraz szybciej dostanie sie prace.
    Powoli powinna dostac wezwanie na komisje,,,,i uzbroic sie w sily, przygotowac badania ktore ma itp.
    Jak cos pisz tu albo na priv..bede myslec.
    A kto przynaje u nich dodatek mieszkaniowy, moze udaloby sie to zalatwic mimo zadluzenia podpisujac raty do splat i bierzace oplaty..to bylaby spora pomoc.
    --
  • agpagp 26.07.11, 23:20
    jutro przekażę jej wszystkie informacje od Ciebie. Poznań odpada to ok 50 km a Ona ma tylko rower. Nawet gdyby dojechała do Obrzycka (8km) to dalej klapa. Autobusy 3 na krzyż.Sama jeżeli jadę tą trasą to zabieram ludzi na stopa. Natomiast pokazywała mi dziś taki dokument rodzaj umowy w którym firma zobowiązuje się zatrudnić ją jak tylko uzyska to orzeczenie. Mam jeden w wypisów ze szpitala : drżenie pozycyjne kończyn prawych, bóle głowy i podwięzadłowa przepuklina krążka międzykręgowego c5/c6 a z tomografu przestrzeń podpajęczynówkowa poszerzona podnamiotowo - zanik kory móżdżku. Chcieliśmy jej załatwić pracę w kuchni we Wronkach ale okazało się że każdy gwałtowniejszy ruch powoduje u niej sztywnienie , ból głowy i to drżenie co powoduje że "nie ma siły" w rękach.
    --
  • aqua696 26.07.11, 23:46

Kurna skasowalo
    Dziwie sie iz z takim wypisem nikt nie podpowiedzial orzeczenia..i co na to neurolog..bo mi to pachnie zanikiem mozdzka, a to ciezka choroba -poznalam chlopaka z tym..
    Z dojazdami to masz racje ze ciezko, sama wiem jak z mlodym jade na turnus 4 autobusy prywatne na dzien...i tura po wszelkich wioskach..tlok, a ja jeszcze z bagazami na 14 dni...

--
  • bj32 26.07.11, 23:57
    Dokumenty mam, potwierdzam: dochód mikry, zaległości są.
    Na samą astmę orzeczeń nie chcą dawać, bo z tym da się żyć podobno. I zazwyczaj faktycznie.
    A z tym orzeczeniem to od maja długo na komisję czeka - prawie kwartał już.
    --
    Jego żona spodziewa się niedługo dziecka. On też miał niedawno kontuzję. - Komentarz sportowy
    napisz maila w tej sprawie na forum@agora.pl by Dzieneusz
  • aqua696 27.07.11, 00:06
    bj32 mala ma obserwacje w kierunku padaczki...i zapewne na to bo moze miec jeszcze malutkie napady...
    --
  • malgorzatazak 27.07.11, 00:19
    Napiszcie mi na pocztę jakie książki potrzeba do 4 klasy,
    mam wszystkie po moim pierworodnym,
    tylko wiadomo ''co kraj to obyczaj'',
    ale może się zgramy smile
    Książki kupowałam nowe w ubiegłym roku.
    --
    Na zesłaniu w Zakopanem,
    a sercem w ukochanym Wrocławiu sad
  • nioma 27.07.11, 08:29
    deklaruje zakup jednego piornika z pelnym wyposazeniem dla chłopca,
    poszukam tez w domu, moze znajde buty w rozmiarze 38 dla pani Ingi. Napisze na forum czy sie udalo.
    Prosze o podanie adresu do wysylki.

• nioma 27.07.11, 08:39
    Piornik kupiony, zamowilam przez allegro, kilka dni potrwa zanim paczka dojdzie ale w tym czasie poszukam dodatkowych rzeczy, bede na biezaco informowac.

--
    ...
    bridelle
  • nioma 27.07.11, 08:49
    znalazlam niedrogie tornistry, moze ktos chcialby zasponsorowac:

allegro.pl/tornister-3-lata-gwarancji-polskiego-producenta-i1718816324.html
    ten jest za 15zł:
    allegro.pl/nemo-super-tornister-i1726520451.html
    16zł:
    allegro.pl/tornister-plecak-kasetonowy-drops-ada-eve-i1735001568.html
    18zł:
    allegro.pl/tornister-plecak-plecaczek-speed-610-braz-i1735001657.html
    --
    ...
    bridelle
  • penelopa40 27.07.11, 09:48
    proszę o spis podręczników, córka skończyła 4 klasę, może jakiś tytuł będzie ten sam...
  • nioma 27.07.11, 10:05
    jesli ktos jest z Warszawy to mozna rzeczy wyslac w jednej paczce.
    Ja bede zamawiac kuriera, chetnie doloze rzeczy od innych osob
    --
    ...
    bridelle
  • mamba30 27.07.11, 10:11
    Nioma, idź na @
    --
    http://lb1m.lilypie.com/TikiPic.php/8YKTASK.jpghttp://lb1m.lilypie.com/8YKTp2.pngN
  • kannama 27.07.11, 19:14
    ja jeszcze znalazłam takie:
    allegro.pl/bajeczny-tornister-szkolny-dla-twojego-malucha-i1739183681.html
    allegro.pl/tp000ax-super-tornister-plecak-okazja-15-wzorow-i1724670456.html
    allegro.pl/tornister-plecak-szkolny-witch-wyprzedaz-i1703540924.html
    allegro.pl/kolorowy-tornister-plecak-tanio-i1739922931.html
    allegro.pl/tornister-plecak-torba-dla-twojego-dziecka-rozne-i1723733029.html
    allegro.pl/plecak-tornister-dzieciecy-disney-toy-story-3-nowy-i1716895341.html
    Ja ma dziecko przedszkolne wiec nie bardzo sie orientuje jaki plecak najlepszy. Gdyby ktoś wybrał, to moge zakupić na allegro i wysłać do p. Ingi lub do Agpagp.
  • missmiriam1 27.07.11, 19:58
    Tornister/plecak będzie, od Payuty. Tylko doradźcie który.
    --
    forum.gazeta.pl/forum/w,615,118434779,118434779,jestem_zalamana_bieda_ktora_widze.html
    From nowhen to nowhere
  • nioma 27.07.11, 20:05
    mi sie najbardziej podoba 2 i 5

--
    ...
    bridelle
  • agpagp 27.07.11, 10:38
    dziewczyny zwolnię się dziś z pracy wcześniej i pojadę tam - zapytam o co trzeba i wezmę listę podręczników do 4 klasy . Do wieczora smile
    --
  • nioma 27.07.11, 11:12
    Ja sie postaram dolozyc jakies produkty zywnosciowe do paczki.
    Paczka moze miec do 15kg wiec jesli ktos z Warszawy jeszcze bedzie chetny to ja to wysle na swoj koszt i ewentualny ofiarodawca zaoszczedzi koszty wyyslki.

--
    ...
    bridelle
  • aqua696 27.07.11, 19:21
    Nioma napisz jaki kurier i za ile bierz paczki 15kg, nieraz sie przyda...
    Pozdrawiam

--
  • agpagp 27.07.11, 19:24
    Dziewczyny informacje.
    Pan Robert w czasie wypadku przebywał poza miejscem pracy wiec odszkodowanie mu się nie należy. Niestety w jego wypadku również renta nie wchodzi w grę bo nie ma odpowiedniej ilości lat składkowych - pracodawca na początku zatrudniał go na umowę o dzieło. We wrześniu udaje się do ortopedy i z kompletem dokumentów składa papiery o orzeczenie.
    Pani Inga komisję ma we wrześniu. Zaraz po badaniu u neurologa.
    Co do dożywiania z Caritasu to wszystkie rodziny dostają tak samo. Nie ma że ktoś może poprosić o więcej.
    Pani Inga zobowiązuje się do załatwienia sprawy z orzeczeniem dla dzieci. Dziękuje za informacje o celówkach na dojazdy.
    I pójdzie do urzędu gminy zapytać czy przy ich dochodach będzie możliwy jednak dodatek mieszkaniowy.
    Dziewczyny które chciałby wysłać podręczniki - dziś prześlę maila z wykazem.
    Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy - Nioma zwłaszcza za paczkę żywnościową smile
    --
    --
  • nioma 27.07.11, 19:31
    Kurier kosztuje mnie 20zl ale tylko dlatego, ze moja firma ma podpisana umowe, wysylamy duzo paczek i stad preferencyjna cena.

agpagp> co jest najpilniejsze z zywnosci? makaron, olej, kasza... ? Cos innego? Jak cos wiesz to mi napisz.
    --
    ...
    bridelle
  • nioma 27.07.11, 19:49
    A jaki rozmiar nosi pani Inga?
    Dostalam duzo rzeczy w rozmiarze 36-38 z przeznaczeniem dla osoby potrzebujacej.
    Mam tez meska bluze polarowa XL
    --
    ...
    bridelle
  • nioma 27.07.11, 20:06
    Mam jedna bluze i koszulke dla chlopca.
    Sa tez czarne pantofle na niewielkim obcasie ale widac slady uzywania i nie wiem czy wypada cos takiego wyslac.

--
    ...
    bridelle
  • agpagp 27.07.11, 21:12
    Nioma pani Inga to właśnie 36-38 - mówi że ciuchy ma a nawet dzieli się ( w tej miejscowości jest jeszcze jedna rodzina z niskim dochodem ale mają 5 dzieci i dzieli się z nimi ciuchami ) Rzeczy dla chłopca jak najbardziej - bardzo ruchliwy i szybko niszczy.
    Nioma tak myślę o żywności - chyba wszystko co suche i hermetycznie zapakowane bo to może stać trochę .Ja dziś kupiłam im trochę owoców, warzyw, słoiki z pulpetami , fasolką, ryż , makaron, trochę słodyczy i trochę mięsa na najbliższe dni.

UWAGA: CHŁOPIEC IDZIE DO 5 KLASY !! przepraszam za pomyłkę - ciągle była mowa o czwartej klasie i nie wiem dlaczego przyjęłam że idzie do czwartej uncertain chłopiec idzie do klasy piątej - mam listę podręczników gdyby któraś mama miała na zbyciu.
    --
  • aqua696 27.07.11, 21:37
    Kurcze, moze niech dowie sie jakie ubezpieczenie dla pracownikow wykupil szef, bywa ze oboejmuje droge do i z pracy.
    No i szkoda ze nie ma skladek, nawet wliczajac nauki.
    Moze jednak cos sie uda jak bedzie mial rorzeczenie sporo zakladow chetnie zatrudni -bo ma przywileje.

--
  • nioma 27.07.11, 22:04
    agpagp> ok, to juz wiem co kupic.
    Jak bede miala skompletowana paczke to napisze co i jak.

--
    ...
    bridelle
  • miedzymorze 28.07.11, 09:52
    Hm, a jakie dokładnie były okoliczności wypadku?

Bo znalazłam takie przykłady:

www.pip.gov.pl/html/pl/prewencja/wypadki/88300350.htm
    praca.gazetaprawna.pl/porady/12694,swiadczenia_przyslugujace_za_wypadek_w_drodze_do_pracy_lub_z_pracy.html
    pozdr,
    mi
  • agpagp 28.07.11, 10:39
    Pan Robert pojechał z sąsiadem do lasu aby pomóc mu w wycince. W zamian miał dostać trochę drewna na zimę ( w obecnej chwili pani Inga jeździ gdzieś na rowerze i zbiera mniejsze czy większe kawałki składując je w szopce aby było czym w piecu palić ). I spadł w przyczepy na którą było ładowane drewno. Tak więc wypadek nie był ani w drodze z/do pracy ani w pracy. mówił mi że go bolało owszem i nawet chciał do pracy pojechać i tam to zgłosić ale nie zdążył bo przestał mieć czucie i już tylko karetkę trzeba było wzywać.
    --
  • aqua696 28.07.11, 14:13
    No to faktycznie ...reka w kislu
    Na oplat moga starac sie tez o celowke.
    Przypilnuj ich z orzeczeniami, to wazne, rozumiem iz mieszkaja w domku??
    Napisz mi prosze co dokladnie jest chlopcu??
    I dokumnet na orzeczenia niech wypisze im lekarz rodzinny a badania podolaczaja w formie ksero - u mnie ksero za free mozna robic z opiece spolecznej, aby nie robic kosztow, nieraz jak konca im sie kartki to prosza o przyjscie z wlasnymi lub wrzucic cos do puszki.
    --
  • agpagp 28.07.11, 15:40
    Aqua raz już dostali węgiel. Pani I. będzie w tym roku też składała wniosek o opał.
    Drewno i tak zbierają podobnie jak kartony ze sklepu bo żeby umyć się w ciepłej wodzie muszą napalić.
    Chłopiec choruje na niedokrwistość - na jedną z tych anemii gdzie wytwarzane są czerwone krwinki ale nie dożywają "odpowiedniego wieku" i zaczyna ich we krwi brakować- tak to zostało wytłumaczone pani Indze. Obstawiam że to niedokrwistość hemolityczna ale mogę się mylić. Zaradzili temu odpowiednią dietą. Chłopiec po prostu nie jada mięsa - może sobie tylko pozwolić na 1-2 w tygodniu mięsne posiłki i tylko indyk ewentualnie kurczak. Ale dzięki temu wyniki krwi są w porządku. Objęty też jest opieką z poradni psychologiczno -pedagogicznej.We wniosku z klasy 3 ma napisane że jego trudności w nauce wynikają z utrzymujących się deficytów percepcyjno-motorycznych oraz zaburzonej koncentracji uwagi. Znajduje się w obszarze wysokiego ryzyka dysleksji w obrębie wszystkich funkcji odpowiedzialnych za pisanie, czytanie. Miał zalecone zajęcia korekcyjno -kompensacyjne. I powtórzenie badań na koniec 4 klasy. Czy jest już wniosek z tych badań nie wiem bo mama nie dała mi takiego dokumentu. Powiedziała jeszcze tylko że jest u niego podejrzenie ADHD.
    --
  • roccan 28.07.11, 10:17
    Czy wysłać dla chłopca adidasy w rozmiarze 40? Założone ze dwa razy, w świetnym stanie. Jeśli się przydadzą, to proszę o adres.
  • agpagp 28.07.11, 11:39
    roccan zajrzyj na @ smile
    --
  • gd_3334 28.07.11, 12:27
    proszę o wykaz książek do 5 klasy, mój młody też w tym wieku a mam niektóre podwójne bo koleżanki poprzynosiły więc może trafie z jakimś tytułem
    i jak szczupły jest chłopiec?
  • agpagp 28.07.11, 12:48
    wykaz podręczników wysłałam na @ .
    A Hubert jest szczupły - chudzielec taki.
    --
  • malgorzatazak 28.07.11, 14:07
    Witaj,
    nie dostałam spisu podreczników,
    wyslij, może uda sie cos znalezc.
    Gdyby był problem z plecakiem dla chłopca do szkoły to mam,
    używany ale w bardzo dobrym stanie.
    Goska
    --
    Na zesłaniu w Zakopanem,
    a sercem w ukochanym Wrocławiu sad
  • missmiriam1 28.07.11, 15:49
    Plecak już jest, kupiony przez jedną z forumowiczek. Po 1 sierpnia będzie wysłany.
    --
    forum.gazeta.pl/forum/w,615,118434779,118434779,jestem_zalamana_bieda_ktora_widze.html
    From nowhen to nowhere
  • nioma 29.07.11, 23:12
    dziewczyny, niestety nie bede mogla dokupic do paczki zakupow zywnosciowych, dzisiaj sie dowiedzialam, ze w bardzo zlej sytuacji finansowej jest moja sasiadka, starsza pani z synem pijakiem i jutro rano jade zrobic dla niej zakupy.
    natomiast piornik jak tylko dojdzie z allegro - wysle, bedzie tez wklad jednej z mam z forum
    --
    ...
    bridelle
  • agpagp 01.08.11, 21:46
    Dziewczyny czy któraś coś wysłała już do pani Ingi? Chciałam jej jutro zrobić jakieś zakupy ale przed wypłatą jestem i skupiłabym się tylko na tych podstawowych krótkoterminowych rzeczach.
    --
  • nioma 01.08.11, 22:23
    ja nic nie wysylalam
    czekam nadal na piornik
    --
    ...
    bridelle
  • mamba30 02.08.11, 10:41
    możesz skoczyć na @?
    --
    http://lb1m.lilypie.com/TikiPic.php/8YKTASK.jpghttp://lb1m.lilypie.com/8YKTp2.png
  • gd_3334 02.08.11, 13:23
    czy ktoś już wysyłał jakieś podręczniki? proszę o info. W sobote ide na kiermasz i nie chciałabym zdublować jak coś znajdę
  • agpagp 02.08.11, 19:20
    Żadna z mam oprócz Ciebie nie zgłosiła chęci oddania czy kupienia podręczników.
    --
  • agpagp 02.08.11, 19:19
    smile odpisałam
    --
  • nioma 03.08.11, 20:12
    doszedl piornik
    poprosze o adres do wysylki
    --
    ...
    bridelle
  • agpagp 03.08.11, 20:45
    wysłałam smile
    --
  • agpagp 03.08.11, 21:08
    Byłam dziś u pani Ingi zawieźć jej jedzenie i część wyprawki dla chłopca ( nie będę jednak zgłaszała go do akcji wyprawki bo udało mi się namówić kilka osób ) Jedzenie kupiłam też z zrzutki ( podziękowania dla jednej z mam smile ) . Jedzenie podstawowe - chleb , masło , rzeczy z krótkim terminem, mięso , trochę owoców, trochę chemii.

Niestety okazało się że kilka dni temu przyjechali panowie z energetyki i odcięli im prąd. Przyłączą pod warunkiem że rodzina spłaci całe zadłużenie na raz. To suma około 650 zł. Wezwania dostawali już wcześniej i nawet wpłacili 150 zł ale nic to nie dało. Nawet interwencja pracownika OPSu nic nie wniosła.

Z rzeczy które pani Indze na dzień dzisiejszy udało się załatwić.
    - obiady dla dzieci na rok szkolny 2011/2012
    - celówka na żywność i podręczniki w kwocie 600 zł ( jednak pracownik poinformował panią Ingę że tak naprawdę to ma na ten prąd żeby im przed wrześniem podłączyli - niestety pieniądze są do odbioru dopiero 25 sierpnia ) ( i że musi sobie jakoś z żywnością radzić - a ona ma zadłużenie w sklepie i nie bardzo chcą już jej dawać na zeszyt dlatego cała nadzieja w Was pomocne mamy) ( na razie korzystają z uprzejmości sąsiada który dał im przedłużacz i podłączył do piwnicy)
    - pan Robert był dziś na rozmowie kwalifikacyjnej ale co z niej wyszło dowiem się w poniedziałek ( okazało się że on w maju miał złamaną rękę i nie wiemy czy tę rozmowę przejdzie bo w końcu w Samsungu dłonie trzeba mieć sprawne)

Teraz mam jeszcze pytanie . Pani Inga w OPSie dowiedziała się że w przypadku pierwszej klasy szkoły fundują pierwszakom zakup podręczników. Czy słyszałyście o tym? Do kogo się zwrócić i kiedy? W jakiej formie jest ta pomoc? Najpierw kupić książki i oddadzą czy np szkoła sama kupuje?

Dzieci jutro jadą na kolonie z OPSu. Pani Inga czeka na spotkanie z komisją we wrześniu i łapie trochę pracy w lesie. ( wycinanie gałęzi, czyszczenie rowów) Dopóki jest ładna pogoda jest jakaś praca.
    --
  • agpagp 03.08.11, 21:10
    skany przyznania celówki , obiadów i zaległy skan zasiłku rodzinnego prześlę do BJ jak tylko podłączę drukarkę.
    --
  • bj32 03.08.11, 21:57
    Czekamsmile
    --
    Górnik 2000zł pensji... ,to on chyba w nosie dłubie a nie pod ziemią. - by Aqua
  • agpagp 04.08.11, 10:09
    poszły w końcu smile)

Dziś poczta dostarczyła zamówiony plecak smile
    --
  • bj32 04.08.11, 15:29
    Mam decyzję o rodzinnym z przyległościami na niespełna 200,-, dofinansowaniu obiadów i celówce na podręczniki.
    --
    Górnik 2000zł pensji... ,to on chyba w nosie dłubie a nie pod ziemią. - by Aqua
  • nioma 05.08.11, 08:51
    Paczki zapakowane, czekam na kuriera.

--
    ...
    bridelle
  • katrina1976 05.08.11, 17:49
    agpagp proszę zrób listę co już wysłane bądź dotarło

a czego jeszcze potrzeba....

dzięki smile
  • nioma 05.08.11, 18:06
    moja lista:
    - piornik
    - 2x makaron
    - chrupki do mleka
    - herbata
    - ptasie mleczko
    - mydlo, zmywaki, sciereczki kuchenne
    - piornik
    - bluza + koszulka
    od emamy dolozone do paczki (nie wiem czy moge pisac nock nie zapytalam)
    - ubrania rozne
    - proszek do prania
  • nioma 05.08.11, 18:08
    tak sobie mysle, bez konsultacji z autorka wniosku, ze na pewno pani Inga bylaby szczesliwa z typowo kobiecych rzeczy:
    - dezodorant
    - krem do twarzy
    - balsam do ciala
    Na sobie na pewno oszczedza w pierwszej kolejnosci.
  • schiraz 05.08.11, 20:05
    Mam nowe produkty: Nivea pure deo jasmin, krem do twarzy nawilżający Nivea pure, balsam Dove do ciała, żel pod prysznic Palmolive. Wszystko nowe, chętnie poślę, poproszę o adres.
    --
    ------
    Milcz, albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia.
  • agpagp 05.08.11, 23:01
    Na dzień dzisiejszy pani Inga nie potwierdziła żeby coś doszło - z rzeczy zamówionych jest już plecak u mnie ( zawiozę w poniedziałek) i zrobione zakupy oraz wyprawka dla dzieci + wszystko to co napisała Nioma. Z chemii kupiłam im żel pod prysznic,3 mydła, szampon . pastę i dla dzieci szczoteczki do zębów.
    Nadal nie ma podręczników dla chłopca.
    Dla dziewczynki pani Inga skorzysta z tej wyprawki szkolnej - jedna z mam wytłumaczyła mi jak to działa ( raz jeszcze dzięki )
    Schiraz faktycznie nie ma nic kosmetycznego dla pani Ingi. Wyśle ci adres.
    Dziś poprosiłam ją żeby powiedziała ile jest tego zadłużenia w sklepie - sporo ponad tysiąc złotych. Ale coś już wpłaciła z tych dorywczych prac w lesie. Dzieci na razie na koloniach to i wydatki są mniejsze.
    Cały czas bardzo dziękuje za pomoc. W poniedziałek znów u niej będę z krótkoterminową spożywką.
    --
  • aqua696 06.08.11, 04:41
    Agpagp spr moze ksiazki ma ktos w watku z ksiazkami albo tam dopisz.
    moze w szkole ejst jakis kiermasz??
    Szkoly nieraz maja kompety darmowych podrecznikow, ale to moze byc pozno.
    Czy chlopiec nie moze tez dostac stypednium socjalnego??

--
  • gd_3334 06.08.11, 12:21
    zdobyłam
    dzień dobry historio-podręcznik
    umiłowani w JChrystusie- podręcznik
    witaj przyrodo-podręcznik
  • aqua696 06.08.11, 14:16
    Kurna w nocy sie naprodukowalam i mi sie wszystko zawiesilo
    Ok juz doczytalam Sorrki o pytanie o stypendium...
    tu mas zinforamcje o rzadowej akcji pomocy w zakupie ksiazek..niech leca zloza..
    forum.gazeta.pl/forum/w,615,127577380,127577380,Dofinansowanie_zakup_podrecznikow_w_2011_2012_r_.html
    Rozumiem iz poszesz dokaldnie sumy zadluzenia, ale nie licz ze ktos z nas je splaci.
    W sklepie moze udaloby sie porozumiec i np. pani I. by odpracowala?? warto sprobowac, bo dlug spory..ale jakby nie patrzec, nie wierze iz jak jej maz byl na zasilkach jeszcze zatrudniony to juz dlugi nie zaczely powstawac.
    O tej zlamanej rece -tu wczesniej zapomnieli?? Niech to lekarz tez zamiesci w dokumntach na orzeczenie.
    Rozumiem iz rzeczenia jzu zlozone lub skompletowane i tylko kwestia zawiezienia??
    Kazdy dzien zwloki to kolejny dzien z powiekszajacymi sie dlugami, a na dzieci jakby otrzymaly pielegnacyjny to 300zl miesiecznie, lub 160 -dodatku do pielegnacyjnego co miesiecznie daje 460zl..nie mala kwota...!!!
    Ale na komisje sie czeka wiec skladajac juz pewnie kolo pazdziernika bedzie a w listopadzie wyrownanie i pierwsza wyplata.., za lipiec juz nic nie dostana.
    Nie wiem czy masz bo tu niepamietam przepisow otrzyma tez 153zl zasilku pilegnacyjnego...i I. ale jesli tak to masz 300zl kolejne co miesiac..
    ona dostanie wyrownaie jesli ma mozliwosc od dnia zlozenia, ale tak dlugie oczekiwanie jest dziwne, moze niech zadzwoni i dowie sie dlaczego.
    Skladajac na komisje dzieci niech zlozy pismo aby mialy komisje w jednym dniu motywujac to dojazdem i opuszczaniem szkoly.
    Gdyby na ktorej z dzieci otrzymaja swiadczenie pielegnaycjne to czekajac z zlozeniem to kolejne uciekajace pieniadze 520zl co dnia zmniejsza sie.., i oddala od decyzji, jak powyzsze pienaidze.
    Malo kto bedzie co rusz slal paczki z jedzieniem, bo ma juz kogos na oku, bo idze szkola..i znia zwiazane wydatki...
    Jaka szansa jest na te prace w Sumsungu..bo mam troche wrazenie iz zyja powoli tym wyjsciem..ale to tez wiaze sie z kosztami utrzymania na dwa domy.
    wierz nie ma tu nikt hutrowni z spozywka i chemia,/ oj to bylby raj dla forum/, i kazdy z nas odbiera-wyjmuje to co sam wypracuje...
    rozumiem iz dojazd ciezki ale jakos sasiedzi z dojazdem do poznania czy okoliczych miejsc pracy sobie radza, a na miejscu nie ma pracy na stale.
    Napisals iz maja domek, moze naja kawalek ziemi i mogliby chodowac kury bez chemi i sprzedawac jaja w miescie takie naturalne sa w cenie -np. znalesc sklep z zywnoscia bio, albo kroliku??
    Czy jest szansa na rente -chodzi mi o ilosc skladek w ZUS dla pani I??
    Bieda jest w kolo ogromna - ale czy nie lepiej dac im wedke i niech lowia co miesiac malymi kroczkami ale sami i maja z tego radosc??
    Dajac marchewke, powoli duza ilosc osob ja otrzymujacych zaczyna osiadac na skrzydlach, bo jak cos zmienia to pomoc sie skonczy...
    Dokumenty na orzeczenie wypelnia lekarz rodzinny-pierwszego kontaktu na podstawie dokumentacjie medycznej ktora ma u siebie.
    do tego mozna dolaczyc czesc badan, lub oswiadczenie iz zostana dostaczone na komisje.

--
  • agpagp 06.08.11, 22:51
    Aqua nie oczekuję że ktoś tu spłaci ich długi. Informuję tylko o wszystkim o czym wiem. Sklep wie że nie bardzo mają z czego spłacić chociaż starają się naprawdę coś tam z tego zeszytu zejść. Pani Inga pilnuje dziecka właściciela i dlatego nie naciskają .
    Wiesz nie wiem kiedy zaczęły się naprawdę długi. Oni mówią że od chwili kiedy już została im tylko kuroniówka.
    Co do papierów o orzeczenie nie wiem. Będę u niej w poniedziałek i dopytam. Wracam o 22 z pracy i nie chcę już do niej dzwonić.
    Nie bardzo rozumiem te dwa domy z Samsungiem. Gdyby mu faktycznie udało się dostać pracę - przez agencję - to będzie próbował załatwić sobie zmiany tak by dojeżdżać z jakąś kobietą ze wsi która też tam pracuje. Ale o tym też dowiem się w poniedziałek czy przeszedł badania i tę pracę ma. Na razie pani Inga pracuje przy sprzątaniu lasu.
    Tak mają domek ale żadnego pola czy ogródka przy nim. Nieduże podwórko na które wjeżdżam autem i drugie mieści się tam tylko wtedy gdy jest małe. A tirem nie jeżdżę wink
    Z tego co się zorientowałam p. I. nie ma szans na rentę - nie ma odpowiedniej ilości lat.
    Aqua ja wiem że nikt nie ma w nadmiarze. Doskonale to rozumiem. A oni też nie siedzą. Dzieciaki teraz na koloniach więc stwierdzili że zaoszczędzą na jedzeniu i będą mogli połapać pracę gdzie się da i pracować ile się da bo dziećmi nie trzeba się zajmować. Więc on chodzi po jakiś rolnikach a ona w tym lesie , sprząta , przycina, zbiera grzyby żeby jeszcze gdzieś przy drodze z nimi stanąć i sprzedać.
    Więcej napisze w poniedziałek.
    --
  • agpagp 08.08.11, 23:48
    Byłam dziś u pani Ingi.
    Dzieci nadal na koloniach.
    Doszła paczka od Niomy i drugiej mamy wywołując dużo wzruszenia i jeszcze większa liczbę podziękowań.
    Pan Robert był dziś na szkoleniu BHP. Udało mu się dostać pracę w Samsungu. Na razie umowa jest tylko na miesiąc. O ręce nie mówił bo nie chciał stracić szansy na pracę. To dość honorowy facet i podobno ktoś mu tam ostatnio na tej wsi dogryzł i postanowił nie mówić że znowu mu coś jest. Pani Inga szczerze przyznaje że trochę się o niego boi nie tyle czy wytrzyma fizycznie ale psychicznie - praca będzie po 12 godzin dziennie a u Koreańczyków nie ma lekko ( przyjmowali 3 miesiące temu i z tej ekipy zostały pojedyncze osoby ) Zresztą dziś na tym szkoleniu powiedzieli im że jeżeli ktoś wie że sobie nie poradzi to może jutro nie przychodzić lub jeżeli zrezygnuje za kilka dni to żeby zostawił wszystkie rzeczy w szafce - będą od razu dla kolejnego człowieka. Ale pan Robert jest na tyle zdesperowany ich sytuacją że chyba nawet nie myśli o takim rozwiązaniu.
    Pani Inga nadal chodzi do pracy przy porządkowaniu lasu. Siedzi ile się - wiadomo nie ma dzieci w domu to może. Wie że jak wrócą to zostanie jej tylko kilka godzin dziennie - w zależności od tego na jaką zmianę będzie jeździł pan Robert.
    Papiery na orzeczenie dla dzieci muszą być uzupełnione o badania a ona ma same nieaktualne. Na dzień dzisiejszy jest już umówiona na wizyty, czeka na powrót dzieci z koloni by z nimi jechać do ortopedy, neurologa i kogoś jeszcze ale nie pamiętam.
    Udało im się spłacić najbardziej pilne zadłużenia dzięki temu że dostali z tego forum pomoc żywnościową - mówią o tym wprost. I ta pomoc ma dla nich olbrzymie znaczenie bo dzięki temu nie mają dylematów chleb czy prąd.( prąd mają im już niedługo podłączyć ale elektrownia jeszcze nie określiła się dokładnie kiedy).
    W ich imieniu każdej pomocnej mamie serdecznie dziękuję smile

--
  • aqua696 09.08.11, 00:10

Na komisje niech wypisze im pediatra, jesli odmawia niech da jej to na pismie, bo na komisje sie czeka..a wstecz wyplacaja tylko od daty zlozenia.
    wyniki zrobic w miedzy czasie-w czasie oczekiwania.
    Skoro corka miala niech dolaczy ostatnie orzeczenie.
    I tu porsze przypilnuj i niech sie na da.
    Glowa do gory..bo widac drgneli..on musi dac rade...i da..bo ma cel i dla kogo.
    Z dwoma domami -bo mylala ze gdzies tam zamieszka..a jak ma dojazd to inaczej...
    trzymam kciuki i niech im sie uda..jak najszybciej ogarnac z orzeczeniami.
    To piorytet po pracy...bo to konkretna pomoc...460zl miesiac w miesiac jak obydwoje dostanie dzieci...
    --
  • agpagp 13.08.11, 13:46
    Aqua załatwione. Pediatra już wie i tu pani Inga przy okazji jakiegoś wyjazdu poszła i dogadała.
    Pan Robert pracuje. Ciężko jest i czasem ta ręka daje mu się we znaki ale nie poddaje się ... nawet jak musi pracować 13-14 godzin.
    Pani Inga z PUPu dostała skierowanie na jakieś szkolenia , rozmawiała z doradcą zawodowym.
    Udało się też spłacić trochę długu w sklepie i pani właścicielka jakby doznała olśnienia że oni mogą potrzebować pomocy. Właścicielka jest sołtysem jak się okazało ale jedyną pomoc jaką może im załatwić do wystawienie dobrej opinii do OPS. Cóż szkoda trochę. pan R coś ostatnio jej naprawiał to dała mu 20 zł zamiast odpisać od długu. nie i już.

Dziewczyny Pani Inga prosiła by podziękować każdemu kto jej pomógł czy to dobrymi radami czy materialnie. Za każdym razem kiedy u niej jestem to ona płacze i mówi że ma nadzieję że kiedyś będzie mogła się odwdzięczyć.

--
  • agpagp 13.08.11, 14:01
    jest jeszcze prośba od pani Ingi. Zanim wyjdą z dołka minie zapewne jeszcze trochę czasu - przeglądając rzeczy na zimę zwróćcie uwagę czy macie zbędna kurtkę na panią Ingę lub pana Roberta ( dla dziewczynki będzie dla chłopca jedna z mam się zobowiązała) Potrzebne też będą buty na zimę bo żadne z nich nie ma - te z zeszłego roku też były po kimś i nie nadają się już do noszenia.
    --
  • mamba30 13.08.11, 14:16
    Idź na @ smile
    --
    http://lb1m.lilypie.com/TikiPic.php/8YKTASK.jpghttp://lb1m.lilypie.com/8YKTp2.png
  • kejtlinn 13.08.11, 14:22
    Jaki rozmiar kurtki jest potrzebny dla Pana Roberta. Może będę miała coś na zbyciu.
    --------
    quiz.ownia.pl
    zegarsmierci.info
    generator.oriet.pl
  • agpagp 13.08.11, 14:59
    Pan Robert ma 182 wzrostu. Pani Inga mówi że L a nawet XL bo trzeba brać pod uwagę jeszcze długość rękawów.
    Dla pani Ingi już kurtkę mam zgłoszoną !!
    --
  • kejtlinn 13.08.11, 15:13
    Mój mąż ma 185, nosi właśnie XL. Mam do oddania kurtkę, w bardzo dobrym stanie, ciepłą, kolor beżowy z kapturem odpinanym. Mam też ciepły sweter, kolor szary, wełniany, gruby, mój M. nie nosił go chyba ani razu.

--------
    quiz.ownia.pl
    zegarsmierci.info
    generator.oriet.pl
  • agpagp 13.08.11, 15:43
    kejtlinn to umówimy się "na miejscu" wink

dziewczyny wielkie dzięki!! smile
    --
  • kejtlinn 13.08.11, 18:50
    Mogę prosić o rozmiar butów dla dzieci, jak na zimę to kupować numer większe?
    Prosze o podanie rozmiaru jaki jest potrzebny. I czy na pewno wszystko do ubrania dla dzieci jest (poza dresami lub spodniami dla chłopca).

--------
    quiz.ownia.pl
    zegarsmierci.info
    generator.oriet.pl
  • kejtlinn 13.08.11, 18:52
    Mam też prośbę, czy można wypunktować jak wygląda wyprawka co jest, czego brakuje, możę będę mogła pomóc w tej kwestii, ale muszę mieć podane dokładnie braki. Dzięki smile

--------
    quiz.ownia.pl
    zegarsmierci.info
    generator.oriet.pl
  • kejtlinn 16.08.11, 13:04
    Raz z koleżanką zrobiłyśmy zakupy dla rodziny. Zostaną wysłabe jutro kurierem.

2x mleko 1.5% 1l
    2x mąka pszenna 1kg
    1x cukier 1kg
    2x makaron spaghetti 500g
    1x makaron jajeczny nitki 250g
    1x makaron świderki 1kg
    1x makaron penne 500g
    2x ryż 400g
    1x przyprawa warzywna Vegeta 750g
    1x ketchup łagodny 750g
    2x koncentrat pomidorowy mały
    1x płatki śniadaniowe 250g
    1x kakao słodzone 500g
    1x olej 1l
    1x herbata 100 torebek
    1x puszka kukurydzy 400g
    1x puszka ananas 550g
    1x marmolada wieloowocowa 600g
    4x galaretki wiśniowe
    4x kisiel cytrynowy
    5x cukier waniliowy
    1x ciastka maślane 400g
    1x papier toaletowy 8 rolek
    4x mydło
    1x pasta do zębów
    1x patyczki do uszu
    2x szynka
    3x pasztet drobiowy

--------
    quiz.ownia.pl
    zegarsmierci.info
    generator.oriet.pl
  • nioma 16.08.11, 13:23
    kejtlinn> super wiadomosc! Ja na poczatku wrzesnia bede robila jakas mala paczke z zywnoscia i zglosilam sie do zakupu na zime kurtki dla chłopca.
    Moze ktos bedzie chetny do kupienia do kompletu czapki/szalika/rekawiczek to Mlody mialby calosc.

Jesli beda potrzeby ubraniowe dla Pani Ingi to napiszcie. Nie chce wysylac nic w ciemno.

--
    ...
    bridelle
  • nioma 16.08.11, 13:30
    agpagp> napisz prosze wszystkie rozmiary butow + dlugosc wkladki wewnetrznej. Czasami jedno nie jest rowne drugiemu.
    Czy kurtki tylko na zime czy tez mowimy o jesieni?
    Wspominalam wczesniej, ze mam duza meska bluze polarowa, przyda sie?
    Dzieciom tez sie chyab przydadza ocieplane spodnie na zime, napisz wymiary, mozna tez poszukac na allegro jak nikt z forum nie bedzie mial.

--
    ...
    bridelle
  • agpagp 26.08.11, 11:58
    Niomo podaję rozmiary butów dla dzieci
    Hubert - 38-39 cm wkładka 26,5 cm
    Magda wkładka 22 cm
    pani Inga rozm 38 wkładka 26,5
    pan Robert 46 wkładka 30-31 ( trudno zmierzyć )

Kurtki jesienne są więc nie są potrzebną.
    Za bluzę będą bardzo wdzięczni.

--

• kejtlinn 16.08.11, 13:36
    Nioma będę starała się tą rodzinę zgłosić do naszych akcji pomocowych na październik. Nie wiem, czy się uda, trzymaj kciuki. Jeżeli się uda to myślę, że spokojnie i czapki i inne rzeczy zbierzemy. Na początku września będę widziała na czym stoimy.
    Mam też zadeklarowane 200zł na spłatę długu w sklepiku, ale to 1 września wpłaty wejdą na moje konto, nie weszły, więc nie piszę, że na 100%.
    I może się zgadamy co kupujesz, to ja wtedy może jakąś chemię kupię we wrześniu. Ale ja będę mogła zakupy zrobić po 10 września (wcześniej mam urlop).

--------
    quiz.ownia.pl
    zegarsmierci.info
    generator.oriet.pl
  • wrzesniowamama07 16.08.11, 13:48
    Ja też chętnie we wrześniu się "dorzucę", w zależności od potrzeb - albo coś z żywności, może być też coś innego. Będę tu zaglądać, weźcie mnie pod uwagę. Nie mam maila gazetowego, ale codziennie lukam na pomocne mamy, jak będzie się działo, odezwę się w temacie wink
  • nioma 16.08.11, 14:06
    ok,
    to umawiamy sie tak, ze zanim cos kupie to napisze najpierw co zamierzam.
    planowalam we wrzesniu wyslac cos dla dzieci: chrupki do mleka, slodycze, nutelle itp.
    A jak wys ie na forum umowicie to tez napiszcie na co sa zgloszenia.
    Moge podpowiedziec, ze jest duzy wybor nowych butow na allegro, czesto w bardzo przyzwoitych cenach wiec mozna sie tez zlozyc i kupic nowe buty dla rodziny. Ale to tak luzno rzucam pomysl.

--
    ...
    bridelle
  • nikopolis1 16.08.11, 14:53
    do zakupów kejtlinn dokładam:
    Mleczko do czyszczenia Cler 1l
    Płyn Tymen do naczyń 1l
    Płyn Cler Uniwersalny 1.5 (koncentrat)
    Płyn Agent Max wc 1l
  • kejtlinn 16.08.11, 15:08
    To ja dostałam jeszcze 4 batony czekoladowe nadziewane i paczkę ciastek w czekoladzie od mojej sąsiadki małej sąsiadki, jak się dowiedziała co robię, po pytaniu "Ciociu, czemu tyle jesz?" patrząc na zakupy smile

--------
    quiz.ownia.pl
    zegarsmierci.info
    generator.oriet.pl
  • nioma 16.08.11, 15:16
    brawo dla mlodej sasiadki.

--
    ...
    bridelle
  • wrzesniowamama07 16.08.11, 15:28
    Fajnie wink)

tylko z tego co pamiętam, ten chłopiec jest na jakiejś ostrej diecie - może autorka wątku napisze, co może Hubert jeść ze słodkości, żeby też były dobra dla niego dostępne wink
  • atena12345 16.08.11, 14:10
    Cy mogę prosic o listę rzeczy potrzebnych na dziś z uwzględnieniem tego co już doszło lub dojdzie. Postaram się jakoś pomóc, ale nie chce w ciemno.
    Pozdrawiam
  • mamba30 16.08.11, 15:28
    Anita wyjechała na urlop, więc chwilowo nie będzie odpowiadała.

Kurtkę dla Pani Ingi będę miała - najpierw ją muszę wyprać, jest puchowa. Mam nadzieję, że nic się z nią nie stanie. Buty prawdopodobnie też, muszę się tylko spotkać z jedną z forumek ze swojego forum. Pozostaje kwestia ubrać dla Pana Roberta.
    --
  • atena12345 16.08.11, 15:37
    W kwestii ubrań dla P. Roberta - nie pomogę. Mój mąz ma 170 cm wzrostu big_grin
    Ale jesli są potrzebne np. jakieś przybory dla dzieci itp. to mogłabym zakupić.
    Chyba, że ktos robi zbiórke pienięzna na zakupy, to sie dorzucę.
  • mamba30 16.08.11, 15:45
    z tego co mi wiadomo, przybory zebrała Anita po znajomych. Ale pewnie dokładniej napisze po powrocie.
    --
  • agpagp 26.08.11, 15:06
    Wyprawka jest cała smile nic już nie trzeba
    --
  • kejtlinn 16.08.11, 15:42
    Pan Robert dostanie ode mnie kurtkę zimową i sweter. Jak mój mąż zrobi porządek w szafie to przekażę kolejne ubrania.

--------
    quiz.ownia.pl
    zegarsmierci.info
    generator.oriet.pl
  • gd_3334 17.08.11, 10:45
    dziś wysłałam podręczniki : przyroda, historia, religia
    będę miała jeansy i bluzy dla chłopca tylko się ogarne, nie było mnie tydzień w domu więc chłopaki mieli luz i jakby tornado przesło
    do wrześniowych zakupów dorzucam się, ale to już A. będę głowe zawracać
  • kejtlinn 18.08.11, 14:16
    Dostałam wiadomość od Pani Ingi, że moja paczka dotarła (zawsze do paczki wkładam pełną listę produktów, które powinny być, oraz numer telefonu z prośbą o info, czy wszystko się zgadza - takie zabezpieczenie, ponieważ raz przepakowano moją przesyłkę). Poza jedzeniem i chemią, zmieściła się też kurtka zimowa, sweter i skarpety dla Pana Roberta.
    --------
    quiz.ownia.pl
    zegarsmierci.info
    generator.oriet.pl
  • agpagp 23.08.11, 16:53
    Dziewczyny ja jeszcze kilka dni na urlopie ale w niedzielę już będę w domu więc i do pani Ingi zajrzę i wszystko napiszę. Tak jak pisała Kejtlinn doszła paczka od niej oraz od Marzeny. Tyle potwierdziła mi pani Inga smsem - prosiłam żeby nie pisała bo ja cały czas na pograniczu Polski i Słowacji i różnie wtedy stawki wypadają. Z Kejtlinn jestem też umówiona na wizytę u pani Ingi - o takiej możliwości p. I. wiedziała od początku więc raczej odmowy nie będzie. Więcej info po niedzieli. Pozdrawiam
    --
  • kejtlinn 24.08.11, 12:21
    Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem razem z A. odwiedzę panią Ingę. Dlatego zaczynam przygotowywać paczkę na ten wyjazd. Wpiszę co już mam zapakowane, żeby osoby, które planują coś wysłać miały pogląd.

1x ryż (400g)
    2x makaron jajeczny nitki (250g)
    1x makaron penne (500g)
    1x mąka pszenna (1kg)
    1x sól (1kg)
    1x pieprz czarny mielony (małe opakowanie)
    1x puszka pomidorów całe bez skóry (400g)
    1x słoik marchew z groszkiem (500ml)
    2x pasztet drobiowy
    6x kisiel truskawkowy
    2x galaretka wiśniowa
    6x soczki owocowe ze słomką (200ml)
    2x czekolada Wedla
    2x mentos owocowy
    2x baton Twix
    lizaki (paczka kilkanaście sztuk)
    1x szampon do włosów oliwkowy (1l)
    3x mydło
    zestaw woda toaletowa i dezodorant w kulce Bambou Yves Rocher dla p. Ingi

Zamierzam dokupić jeszcze proszek do prania duży, mleko. I zobaczę, czy Anita coś planowała, jakieś zakupy, bo ja bym jeszcze jakiś ser, jajka, jogurty dla dzieciaków kupiła.
    --------
    quiz.ownia.pl
    zegarsmierci.info
    generator.oriet.pl
  • mamba30 24.08.11, 13:07
    ja dopiero we wrześniu, ale kurtkę i buty dla Pani Ingi mam, znaczy buty będę miała smile
    --
  • nioma 24.08.11, 13:26
    mamba!!! Pamietaj o mnie, doloze cos do paczki i razem wyslemy.
    --
    ...
    bridelle
  • mamba30 24.08.11, 13:46
    ok, będę pamiętała big_grin
    --
  • agula30-2006 24.08.11, 14:51
    Czy dla Huberta potrzebne są ubrania? Na pewno znalazłabym sporo po starszym synu: bluzy, spodnie, kurtki. Jeśli tak to dajcie znać.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/zem3anli1qgnn45f.png
    http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5ehtp7p6z1.png
  • kejtlinn 24.08.11, 19:03
    Z tego co pisała A. dla Huberta brakuje na pewno spodni, dresów itp.

--------
    quiz.ownia.pl
    zegarsmierci.info
    generator.oriet.pl
  • mamba30 24.08.11, 19:16
    Trochę rzeczy dla Huberta, w tym spodnie, wysyłałam ja. Poczekajmy może na powrót Anity.
    --
  • agula30-2006 24.08.11, 19:20
    Ok, poczekam na informacje od Anity.
    --
  • agpagp 26.08.11, 12:06
    Agula bardzo chętnie ubrania dla chłopca. rozm 150 cm wzrostu , w pasie 62 cm - bardzo szczupły
    --
  • agula30-2006 26.08.11, 20:46
    Anita napisz adres do wysyłki na aga.zablocka@op.pl. Przez weekend przejrzę ubrania po moim starszym (na pewno będą pasować bo mój też chudy) i napiszę co wysyłam.
    --
  • agpagp 26.08.11, 15:40
    Byłam dziś na krótkiej wizycie u pani I. Z moim TŻ zawieźliśmy im trochę jedzenia.
    Z informacji ważnych : rodzinie wczoraj podłączono prąd ( z perypetiami bo pojawił się już kolejny rachunek i ENEA uparła się że nie podłączą jak nie zapłacą - pożyczyli ) , do tego pani I. pobrała wnioski na stypendia szkolne ( te z dotacji rządowej) , orzeczenie na dzieci nadal niestety wisi bo po powrocie z koloni ( wyjazd cały oprze się prawdopodobnie o prokuraturę bo na koloni dochodziło do nieprawidłowości i kradzieży) okazało się że lekarz rodzinny jest na urlopie a ten który jest na zastępstwie działa tylko w uzasadnionych przypadkach czyli nie znając historii woli nie wystawiać niczego.
    pan Robert na razie pracuje do końca miesiąca ale nie wiadomo czy przedłużą mu umowę na kolejny.
    Pani Inga za to znów załapała jakieś prace dorywcze i przez 5 dni będzie po kilka godzin pracowała przy sprzątaniu.

W poniedziałek razem z Kejtlinn jedziemy do pani Ingi. Zawieziemy im jedzenie do tego co K. pisała dodam jeszcze podpaski , olej oraz dania w słoikach.

Wymiary butów dodałam pod zapytaniem Niomy.

--
  • mamba30 26.08.11, 16:12
    Anita, ja buty zimowe dla Pani Ingo będę miała. Są nowe, ale nie wiem jak wyglądają. Muszę je odebrać spod warszawy. Kurtkę może jutro upiorę, na szczęście się nie śpieszy. Będę też miała jeszcze jakąś odzież dla Huberta, w tym 2 kurtki na zimę.

We wrześniu możesz też liczyć na jakiś przelew ode mnie. Kwota podobna do tej ostatniej, ale zawsze coś smile
    --
  • ona_nie_zona 27.08.11, 01:12
    dziewczyny wiem ze to glupie, ale mam na zbyciu kosmetyki do makijazu, oczywiescie wysle na swoj koszt, tylko pytanie czy to nie jest durne w takeij trudnej sytuacji?????
    jesli cos by mozna bylo kupic - cokolwiek, to ja bardzi chetnie, tylko bym prosila o jasny przekaz, mnie najbardziej brakuje czasu, wiec jesli potrzeba czegos do szkoly, butow etc to ja sie moge podjac, ale musze wiedziec co konkretnie
    ania
  • kejtlinn 27.08.11, 10:12
    Wiem, że Anita jeszcze ma urlop, a jego zwieńczeniem jest ślub w rodzinie, ale napisała mi, że w poniedziałek wieczorem postara się zebrać wszystko w całość, co rodzina już dostała, co jest, czego brak, żebyśmy miały jasność i nie dublowały. Trochę cierpliwości i będziemy miały jasność sytuacji smile

--------
    quiz.ownia.pl
    zegarsmierci.info
    generator.oriet.pl
  • agpagp 29.08.11, 23:06
    dziś razem z Kejtlinn byłyśmy u pani Ingi.
    Zakupy zrobione przez K. to :
    Produkty spożywcze:
    1x olej (1l)
    1x syrop do rozcieńczania (500ml)
    jabłka worek (1.5kg)
    4x jogurty owocowe
    1x ser żółty w plastrach
    1x mleko (1l)
    10 jajek
    1x ryż (400g)
    4x makaron jajeczny nitki (250g)
    1x makaron penne (500g)
    1x makaron świderki (500g)
    4x nudle Knorr (2x ser w ziołach, 2x pomidorowa)
    2x mąka pszenna (1kg)
    1x sól (1kg)
    1x pieprz czarny mielony (małe opakowanie)
    1x puszka pomidorów całe bez skóry (400g)
    1x słoik marchew z groszkiem (500ml)
    2x pasztet drobiowy (135g)
    2x szynka mielona (150g)
    1x puszka brzoskwiń
    6x kisiel truskawkowy
    2x galaretka wiśniowa
    6x soczki owocowe ze słomką (200ml)
    lizaki (paczka kilkanaście sztuk)
    2x paczki dla dzieci: czekolada Wedla, mentos owocowy, guma Mamba, baton Twix, baton Kinder Country, baton Horalky orzechowy, żelki owocowe

Chemia:
    1x papier toaletowy (8 rolek)
    2x podpaski (20sztuk)
    1x proszek do prania Rex (9kg)
    1x szampon do włosów oliwkowy (1l)
    3x mydło
    1x krem do twarzy oliwkowy Ziaja
    zestaw woda toaletowa i dezodorant w kulce Bambou Yves Rocher dla p. Ingi

Ubrania:
    4x męskie skarpety
    1x piżama męska bawełniana
    1x krótki spodenki męskie
    2x ręczniki kąpielowe
    2x męskie slipy
    1x czapka letnia z daszkiem dziewczęca

ja do tego dokupiłam:
    2xgołąbki w słoiku
    1x płatki śniadaniowe
    1x czekolada
    4x budyń
    1x szynka mielona mała (110g )
    2x fasolka po bretońsku
    2x chrupki kukurydziane
    4x pasztet
    lizaki ( w torebce chyba z 10 sztuk)
    banany - 5 sztuk
    olej 1l
    paprykarz 330g

z chemii
    żel pod prysznic
    podpaski

Razem z Kejtlinn i pani I poszłyśmy do sklepu i spłaciłyśmy dużą część tamtejszych zaległości - tu olbrzymia zasługa grupy Kasi smile

Przejrzałam wszystkie wiadomości i maile ( i mam nadzieję że niczego nie pogubiłam , nie ominęłam ani nic z tych rzeczy ) i sytuacja ubraniowo- butowa przedstawia się następująco :

Magda - od kolezanki Kejtlinn będzie kurtka , czapka i szal - ja również od siebie dorzucę kurtkę i ciuchy zimowe. Do tego będą zabawki z Hannah Montana i łamigłówki również od koleżanki Kasi. Brakuje butów na zimę.

Hubert - Nioma zgłosiła kurtkę , podobnie jak Mamba - a ja pomyślałam czy to nie dość dobry pomysł z tymi dwiema kurtkami. Moja córka też ma zawsze na zimę dwie bo jak wraca ze szkoły uwalona z góry na dół i mokra od śniegu to następnego dnia jak się nie zdąży wyprać i wysuszyć ubiera drugą. Jeżeli uznacie że to wykorzystywanie sytuacji trzeba podjąć decyzję która kurtka zostaje a która wędruje do innego dziecka. Gd_3334 zgłosiła chęć wysłania bluz i jeansów a agula ogółem ubrań. Ja tylko powiem że pani Inga na okres letni i ciepłojesienny ubrania dla chłopca ma. Cieplejszych rzeczy brak.
    Nie ma czapki i szala oraz butów na zimę.

Pani Inga - Kurtka oraz buty od Mamby ( jeżeli buty będą jak tamte czarne to będą dobre smile )

pan Robert - kurtka i kilka rzeczy już są od Kejtlinn , Nioma pisała o bluzie polarowej która na pewno się przyda oraz mąż Kejtlinn będzie robił przegląd szaf więc coś jeszcze znajdzie . Brakuje butów na zimę.

gd_3334 doszły podręczniki za które wielkie dzięki

ona_nie_zona kosmetykom mówimy tak smile

tak jak pisałam Kejtlinn była dziś tam ze mną i pewnie chętnie odpowie na wasze pytania czy napisze o swoich odczuciach smile

--
  • annamaria810 30.08.11, 00:08
    dla Huberta czapka i szalik też będzie, dorzucę do paczki, dla małej do kurtki dla niej
  • kejtlinn 30.08.11, 07:16
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • nioma 30.08.11, 08:38
    dziewczyny kochane: brawo!!!
    nie tylko za zorganizowanie wszystkiego ale takze za opis sytuacji.
    ja podtrzymuje swoja deklaracje: moge kupic kurtke zapasowa, bedzie bluza dla Pana Roberta i na pewno jakies ubrania dla pani Ingi.
    Poniewaz dzieci rosna, prosze o podanie na jaki wzrost ma byc kurtka dla Huberta.

Kejtlin> jesli ma byc akcja na waszej grupie to moze udaloby sie tez jakas farbe albo tapete kupic? Jesli chodzi o rezerwuwar to chyba tez udaloby sie zlozyc i kupic nowy. Glosno mysle smile

--
    ...
    bridelle
  • agula30-2006 30.08.11, 08:47
    Póki co zapakowałam do paczki ubrania dla Huberta:
    - kurtka jeansowa
    - kurtka jesienna
    - kurtka zimowa (raczej na cieplejszą zimę)
    - bluza polar na podszewce
    - ciepły bezrękawnik
    - 7 par spodni ( 3 dresowe, 2 jeansowe, 2 ocieplane)
    - 6 bluzek długi rękaw
    - 5 bluz
    - 1 sweter
    - 1 golf
    Do tego szampon, balsam do ciała, krem do rąk. Paczkę wyślę dopiero 1 września, więc jak coś jeszcze dołożę to napiszę.
    --
  • nioma 30.08.11, 08:56
    wow! swietna robota.
    --
    ...
    bridelle
  • nioma 30.08.11, 08:57
    agula> to chyba z Twoja kurtka i ta od drugiej mamy juz sa dwie.
    Prosze o potwierdzenie, w takim razie zamiast kurtki kupie cos innego.
    --
    ...
    bridelle
  • kejtlinn 30.08.11, 09:06
  • agula30-2006 30.08.11, 09:22
    Tak nioma myślę że zamiast kurtki będziesz mogła kupić coś innego.
    --
  • nioma 30.08.11, 09:28
    ok
    w takim razie czekam na info co bedzie potrzebne.
    moge tez kupic cos do domu: koce, dywaniki itp. W IKEA jest duzo ciekawych produktow w okazyjnych cenach, jesli bylaby aprobata to ja sie zglaszam.

--
    ...
    bridelle
  • justyna198515 30.08.11, 09:33
    Jak mogę się przyłączyć do akcji październikowej? Jestem świeżakiem na Waszym forum, ale chciałabym pomóc.
  • nioma 30.08.11, 09:45
    justyna> akcja pazdziernikowa jest prowadzona przez inne forum, do ktorego nalezy Kejtlinn.
    Na tutejszym na ogol pomagamy we wlasnym zakresie: ubrania, zywnosc itp. Grupa Kejtlin dziala w sposob zorganizowany.
    --
    ...
    bridelle
  • justyna198515 30.08.11, 09:53
    Acha, dziękuję za wyjaśnieniesmile
  • gd_3334 30.08.11, 10:21
    chciałam sprecyzować rozm butów p. Inga 38 wkł 26,5 ja nosze 39-40 a moja wkładka 26 cm, tak samo Hubert, czym się kierować rozmiarem czy długością wkładek ?
  • nioma 30.08.11, 10:40
    standardowa dlugosc wkladki dla rozmiaru 38 to 24,5cm
    Sprawdzcie to dziewczyny i dajcie znac.

--
    ...
    bridelle
  • kejtlinn 30.08.11, 13:23
  • nioma 30.08.11, 14:30
    napiszcie prosze rozmiary butow dzieci.
    moja kolezanka zdeklarowala sie kupic dwie pary.
    potrzebuje rozmiary + dlugosci wkladek.
    --
    ...
    bridelle
  • nioma 30.08.11, 14:37
    jakas niezorganizowana jestem
    juz widze, ze Hubert 38-39
    a dziewczynka?

--
    ...
    bridelle
  • gd_3334 30.08.11, 14:42
    tak nioma ale 38-39 nie odpowiada długości wkładki 26,5cm
    czekam na korekte
  • nioma 30.08.11, 14:57
    dobra, to ja czekam tez.

--
    ...
    bridelle
  • nioma 30.08.11, 14:49
    co myslicie o takich dla HUberta:
    allegro.pl/buty-turystyczne-trekkingowe-cordura-roz-39-i1788922042.html
    --
    ...
    bridelle
  • justyna198515 30.08.11, 17:00
    Myśle, że fajne. Najważniejsze , że stopa"oddycha"
  • agpagp 30.08.11, 18:55
    dziewczyny zrobimy pomiary butów jeszcze raz bo przyznaję że w ten piątek który byłam miałam bardzo mało czasu i zrobiłyśmy to na szybko - pani Inga nosi tenisówki Huberta więc mają taki sam rozmiar - będę u nich w weekend i jeszcze raz pomierzymy - niestety wcześniej nie mogę uncertain
    Dopytam też co by się przydało do domu po prostu.
    A dlaczego wypowiedzi Kejtlinn były takie niezgodne z regulaminem??
    --
  • kejtlinn 30.08.11, 19:01
    A tego to ja sama nie wiem. Jeden post na pewno dotyczył moich odczuć podczas wizyty, drugi chyba tego, że jest planowana pomoc, a trzecie to zapytanie jaki rozmiar ma pani Inga. Nie wiem w czym problem, może mi ktoś wytłumaczyć?

--------
    quiz.ownia.pl
    zegarsmierci.info
    generator.oriet.pl
  • kejtlinn 30.08.11, 19:28
    Trudno mi zrozumieć dlaczego posty zostały usunięte, zapoznałam się z Regulaminem i nie znalazłam powodu dla którego tak się stało. Nie używałam niecenzuralnych słów, nikogo nie obraziłam.
    1. Pierwszy post dotyczył moich odczuć z wizyty. Wydaje mi się, że była to ważna informacja, że ktoś z zewnątrz odwiedził rodzinę, potwierdził sytuację, szczególnie dla osób, które pomoc do rodziny skierowały lub czekały z pomocą, zważywszy na sytuację, które ostatnio pojawiły się na forum tj. nieuczciwych "potrzebujących"
    2. Drugi informował, że zostanie zorganizowana pomoc w innej grupie. To chyba również ważne, żeby potem ktoś nie miał pretensji, że Pani Inga czerpie korzyści w kilku miejsach. Chyba nawet takie pytanie pojawia się w pytaniach przyszpilonych.
    3. Pytanie o rozmiar pani Ingi, nie byłam pewna czy to 38, czy inne. Tutaj nie mam pomysłu czym mogłam złamać regulamin.
    --------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • missmiriam1 30.08.11, 19:30
    Może coś z sygnaturką?
    --
    From nowhen to nowhere
  • kejtlinn 30.08.11, 19:37
    Wprowadziłam dlatego poprawkę, ale nie zmianiałam jej bardzo długo i byłam dość aktywna 'w tej postaci', a nigdy posty nie byłī usuwane. Tutaj również zniknęły tylko te 3. Nie wiem, jeżeli były to coś niewłaściwego to przepraszam, ale wydaje mi się, że zniknęły ważne informacje.

--------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • nioma 30.08.11, 20:06
    ja tez nie rozumiem o co chodzi
    --
    ...
    bridelle
  • agpagp 30.08.11, 22:17
    szkoda wielka bo Kasi opis moim zdaniem bardzo pomógłby akcji - po za tym to było spojrzenie kogoś z zewnątrz co tylko uwiarygodniało sytuację tej rodziny

dziewczyny jak dobrze zmierzyć wkładkę bo może my to prostu źle robimy
    --
  • nioma 30.08.11, 22:22
    a moze sie odezwac ta z moderatorek ktora wyciela posty? i wyjasnic powod?
    chyba, do diabla, rzetelna relacja to nie przewinienie???

ja mierze tak: stopa na kartke papieru i obrys, potem linijka mierze od piety do najdluzszego palca (czubka) i juz
    --
    ...
    bridelle
  • kejtlinn 30.08.11, 22:29
    Ja mam zapisane moje sprawozdanie na wypadek gdyby mi tekst wcięło po napisaniu, bo czasami mi się tak zdarzyło. Jeżeli to nie on był problemem, sam w sobie nie naruszał regulaminu, a wpływ na usunięcie miała sygnaturka lub został usuniętu automatycznie, bo zostało zgłoszone przewinienie to mogę wstawić je ponownie.

--------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • missmiriam1 30.08.11, 22:32
    Hm, ja go zdążyłam przeczytać, nic niezgodnego z regulaminem tam nie było według mnie.
    --
    From nowhen to nowhere
  • agpagp 30.08.11, 23:34
    Niomo to właśnie tak zrobimy ... fakt że dodałyśmy pół cm na grubszą skarpetkę ale może zupełnie niepotrzebnie smile jestem umówiona już na weekend do pani Ingi więc podam rozmiary za kilka dni smile
    --
  • kejtlinn 31.08.11, 06:30
    Dowiedziałam się, że dziś zostanie wysłana paczka dla rodziny, skierowana dla dzieci, aby pogratulować nowego roku szkolnego, będą to słodycze i jakieś artykuły szkolne (kredki, bloki, gumki - które można wykorzystać jako zestawy do kolorowania w domu). Zostały wysłane przez panią M.M.S., która należy do mojej grupy i na pewno weźmie udział w akcji pomocowej na październik (imię i nazwisko nadawcy wysyłam do agpagp).
    --------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • nioma 31.08.11, 08:17
    ja cze w takim razie na potwierdzenie dlugosci wkladek (takze dla dziewczynki)
    dobrze, jakby sie w koncu moderatorka wypowiedziala, co jej przeszkadzalo.
  • justyna198515 31.08.11, 08:28
    Zdażyłam przeczytać tą relacje, moim zdaniem bardzo potrzebne, i nie było tam nic co trzeba by było wyedytować.
  • agpagp 31.08.11, 12:34
    zadzwoniłam do pani Ingi z prośbą aby zmierzyli wkładki takim sposobem jakim pisała Nioma czyli na kartce smile
    Hubert 26cm
    Madzia 22 cm
    p.Inga 25 cm
    p. Robert 31 cm
    --
  • nioma 31.08.11, 14:12
    to wychodzi, ze Hubert ma 40 a Magda 35

--
    ...
    bridelle
  • nioma 31.08.11, 14:18
    z modelu ktory linkowalam nie ma rozmiaru dla Huberta, najwieksze jakie maja to 39.
    ale znalazlam dla Madzi: allegro.pl/34-35-quechua-fr-sniegowce-dziewczece-i1790155619.html
    Co myslicie? Ja nie mam corki tylko starego konia i sie nie znam.
  • atena12345 31.08.11, 14:53
    Mnie się te buty podobają
    Czy jest coś potrzebne dla dziewczynki?
  • mamba30 31.08.11, 15:05
    mnie też smile

Dziewczyny, udało mi się wyprać puchówkę, wygląda na to, że nic jej się nie stało. Zatem kurtka dla P. Ingi już jest. Buty będą, jak je odbiorę smile

Anita, będziesz jechała na zakupy? Wysłałabym Ci mały przelew.
    --
  • agpagp 01.09.11, 18:54
    Kasiu zakupy robię jutro lub w sobotę. Ale tylko podstawy typu świeże mięso , warzywa i coś do smarowania chleba. Z Kejtlinn ostatnio zawiozłyśmy trochę jedzenia z długim terminem więc rodzinie jeszcze na jakiś czas powinno wystarczyć.
    --
  • mamba30 01.09.11, 19:09
    to zarezerwuj sobie 30 zeta ode mnie. Wydasz na co będziesz uważała. Jutro zrobię z rana przelew.
    --
  • agpagp 01.09.11, 19:16
    to już wiem na co bo pisałam i odpisali że - mleko , kakao, biały ser i coś do smarowania chleba , najwyżej jogurt jakiś dorzucę albo batony musli żeby dzieci miały do szkoły jako przekąskę
    --
  • mamba30 01.09.11, 19:18
    ok, wedle uznania smile
    --
  • agpagp 31.08.11, 15:07
    mnie też się podobają smile mała lubi wszystko co różowe smile
    Ateno dla Madzi mamy już prawie wszystko może za wyjątkiem majtek i ciepłych rajstop na zimę - tak mnie oświeciło bo sama przeglądam szafę córki i odkładam wszystko co nada się dla Madzi.
    --
  • nioma 31.08.11, 15:27
    ok
    kupione
    --
    ...
    bridelle
  • gd_3334 01.09.11, 09:40
    pomyślałam że zbliża się jesień i zima więc z racji tego że mam dostęp naszykowałam i wysyłam po weekendzie, bo muszę jeszcze ubrania po młodym przejrzeć
    rutinoscorbin 90 tabl
    gripex 24 tabl
    cholinex 24 tabl
    apap 12 tabl
    ibuprom 10 tabl
    vit c 50 tabl
    vitaminy dla dorosłych falvit 60 tabl
    vitaminy dla dzieci w żelkach- hello kity i spiderman
    calcium z vit c

jak myślicie co jeszcze dołożyć?
    i jeszcze jedno czym interesują się dzieci?
  • nioma 01.09.11, 10:27
    Ja wiem, ze uwielbiaja ptasie mleczko. Wlozylam do paczki i sie bardzo ucieszyly.
    Na pewno dziewczynka uwielbia wszystkie gadzety "babskie": gumki do wlosow, bransoletki... kolor oczywiscie rozowy.

--
    ...
    bridelle
  • agpagp 01.09.11, 19:15
    Hubert to mały konstruktor.
    Madzia lubi łamigłówki , książeczki z labiryntami i jak pisała Nioma ozdoby smile ostatnio gdzieś w rowie z koleżanką znalazła otuliny od drutów ( nie wiem jak się nazywa ta kolorowa izolacja smile ) i zaplatały sobie z tego warkocze.
    --
  • kejtlinn 01.09.11, 19:17
    Tak, to była precyzyjna robota smile

--------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • aqua696 01.09.11, 10:27
    wnioski o rzeczenie mogla pani Inga poprosic o wypelnienie bez dzieci szkoda bo za miesiec sierpien juz kaska przepadla a zaraz tez za wrzesien ucieknie.
    Pisalyscie iz ciezko zrobilo sie od poczatku roku...a czytajac posty wychodzi ze sytuacja trwa jednak dluzej...chocby uszkodzona ubikacja??
    Proponuje w tej chwili zlozyc o stypendia socjalne i to w mig, o wyprawke dodatkowa do szkoly - i podanie o pomoc GOPS w wymianie ubikacji.
    Nie rozleniwiajmy osoby proszacych i nie wyreczajmy ich w szystkim..jesli maja zaopatrzone lodowki, i szafki z ubraniami sami moga sfinansowac inne potrzeby.
    rozumiem iz maz podjal prace tak jak bylo pisane??
    Glowa do gory, ale tez pomoc z glowa a nie zalewanie...bo widac iz najczesciej kiepsko sie to konczy...
    Grupa kejtlinn robi ogromna robote, ale czy nie macie jako grupa poczucia iz po wykonczeniu mieszkaniu super..maz traci prace..i jakos nie slychac iz ma nowa??
    Rodzina nadal z wszelkich akcji czerpie pomoc..nie mysla dostalismy taki zastrzyk to z tym sobie sami poradzimy??
    Takie tam przemyslenia z boku..i urlopu....a z goryczka
    --
  • kejtlinn 01.09.11, 10:51
    Moja grupa jeszcze nic nie zrobiła dla tej rodziny, nie była objęta akcją ogólną.
    Pomoc w postaci jedzenia, którą zawiozłam to była inicjatywa moja i moich dwóch koleżanek. Pani Inga dzięki tej pomocy jaka została do niej skierowana z pomocnych spłaciła całe zadłużenie za prąd i został już podłączony (to było 650zł), mamy więc jeden wspólny sukces, jeden dług odpadł. W trakcie pomocy tutaj udało jej się również spłacić 200zł za dług w sklepie spożywczym. Za każdym razem jak tylko udało jej się coś zarobić starała się regulować jakieś zaległości, dzięki temu, że miała pełną lodówkę. Pan Robert czeka na informację co dalej, umowy są podpisywane na miesiąc, ma nadzieję, że ta forma zostanie zmieniona na bardziej pewną. Jak tylko miał dzień wolniejszy od razu poszedł sprzątać las. Pani Inga dostała pracę na 5 dni po 16h w fabryce przy czyszczeniu maszyn, kończy chyba jutro, ale już w poniedziałek idzie do sprzątania lasu i rowów melioracyjnych, bo byłam świadkiem rozmowy z pracodawcą. Oni naprawdę robią co mogę, żeby poprawić swoją sytuację, pomimo problemów zdrowotnych. Myślę, że potrzebują jeszcze chwili, a sami staną na nogi. Wyraziłam nadzieję, że z racji pensji jaką otrzyma teraz pan Robert uda im się uregulować jakieś zadłużenia na wodzie, czy czynszu.

--------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • kejtlinn 01.09.11, 11:08
    Chciałam tylko dopisać, że rodzina jest Ci bardzo wdzięczna za pomoc w tych sprawach formalnych. Jak tylko napisałaś, że można zrobić to, czy tamto, Anita jechała do nich z laptopem (nie mają komputera, ani komórki z dostępnem do internetu) siadała czytała im, notowali i następnego dnia już działali wg Twoich wytycznych. To chyba najważniejsza pomoc jaką otrzymali.

Jeżeli chodzi o naszą grupę, to staramy się podejmować decyzje bardzo roztropnie, wybierać rodziny, które autentycznie działają na rzecz poprawy swojej sytuacji. Nasza pomoc jest jednorazowa, jedna akcja dla jednej rodziny. A to, że pomożemy kupić farbę, czy coś innego to ma być taki pozytywny kop na dalsze działania.
    --------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • nioma 01.09.11, 11:39
    mi sie wydaje, ze rodziny mozna podzielic na dwie grupy:
    I) dostalismy pomoc, czekamy na wiecej, nie bedziemy sie wysilac
    II) dostalismy pomoc, mozemy sie odbic od dna, nie zawiedziemy i bedziemy walczyc.

z gory nie da sie przewidziec jak zachowa sie dana rodzina ale sadze, ze opis Kejtlinn + relacja tego jak rodzice staraja sie o zarobek jest rekomendacja dobrze wrozaca na przyszlosc.
    Pomoc forum i grupy na pewno zapobiegla poglebieniu sie kryzysu, tak jak napisala Kejtlin: zostalo splacone zadluzenie za prad, czesciowo w sklepie. Dzieciaki maja potrzebne rzeczy do szkoly i na co dzien. Odbieram to jako POZYTYWNY KOP dla rodziny i chce wierzyc z calego serca, ze rodzina stanie na nogi i wyjdzie z impasu.
    Nasza pomoc forumowa + grupy Kejtlin da tej rodzinie dobry start. Co dalej z tym zrobia? Trzymam kciuki.
  • agpagp 01.09.11, 19:43
    to ja tylko do słów Kasi dodam że papiery o stypendia te rządowe pani Inga pobrała i będą składane podobnie jak podanie w szkole na zwrot za podręczniki dla pierwszej klasy. Będzie też składać wniosek o węgiel do OPS. O uszkodzonej toalecie pisałam już w pierwszym poście. No wspomniałam smile

Co do pracy pana Roberta to cały miesiąc chodził - po 12 -14 godzin i nie słyszałam żeby narzekał. Ona też jak tylko jest telefon to idzie chociażby na kilka dni. Jak był przestój On chodził do lasu na wycinki - za 3 dni dostał 78 zł - nie wiem ilu chętnych byłoby żeby za taką kasę harować a jako leśnik z wykształcenia powiem tyle że to nie jest łatwa praca.

Czy przedłużą mu umowę nie wiadomo i nie ma co pytać w agencji pracy. Z własnych źródeł wiem że Samsung zwalnia ludzi lub też nie przedłuża umów. Pani Inga napisała mi jednak liczą na umowę na kolejny miesiąc. Firma tylko tak chce zatrudniać. Umowa zlecenie na miesiąc bez obietnic że będzie dalej i dłużej. Takie realia i nic na to nie poradzę.

Z prądem dzięki pomocy forum i grupy Kasi są na czysto , w sklepie też nie zostało dużo w stosunku do tego co było. Od gd_3334 dotarły 3 podręczniki resztę pani Inga kupiła już sama, podobnie jak resztę wyprawki ( koszyczek i jakieś liczydło i coś jeszcze czego nie zebrałam bo nie wiedziałam że będzie potrzebne)

Ja powiem tak . Dajmy się rodzinie wykazać. pan R przepracował jeden miesiąc - wypłaty nikt mu nie da jutro tylko tez musi czekać do tego 15 ( ale nie wiem bo umowy nie widziałam). Poznałam rodzinę na tyle że nie wierzę że sami nie pójdą i nie zapłacą czegoś z czynszu czy wody. Za każdym razem jak tam jestem słyszę że pani Indze się chce. Bo musi pokazać każdemu z nas kto im pomaga że to nie jest pomoc która pójdzie na marne. Że coś dostaje i sama chce coś dać. Swoją pracą, tym że sama coś spłaca i nie musi wybierać czynsz czy jedzenie. i że będzie mogła się odwdzięczyć w jakikolwiek sposób. że uwierzyła sama w siebie dzięki tej pomocy.

co do orzeczenia będę znów naciskać i podpytywać.
    --
  • atena12345 01.09.11, 16:36
    Moja 8,5 latka ma szufladę prawie nie używanych rajstop, pewnie już za małych - znajde kilka par na pewno tylko jaki rozmiar?
  • agpagp 01.09.11, 19:46
    jeżeli będą w rozmiarze 140-146 to będą dobre smile
    --
  • aqua696 02.09.11, 01:38
    Ok dziewczyny patrze przez pryzmat niewydolnosci..chyba powoli zalewa mi ona swiat...
    Nie moglam przecyztac czesci posto bo byly wyci8ete..a i nocna pora, oraz to co zafundowal mi latorasl i operacja daly w kosc..

Farby, pomoc drobna w remoncie...
    Jedzienie, ..
    Dajcie znac co po kolei rodzinie uda sie WYWAlCZYC TERAZ OPROCZ WYPRAWEK DOZYWIANIE W SZKOLE LUB JESLI DIETA WYMAGA w wypadku chlopa na terenie domu...
    Jestem z doskoku...i pielegnuje latorsl..a to w tej chwili piorytet...

--
  • agpagp 02.09.11, 11:09
    Aqua i dobrze smile i dobrze bo czasem trochę ostrego tonu się przydaje smile
    Obiady w szkole rodzina ma już przyznane - dokument jest u Bj. Pani Inga załatwiła to na początku sierpnia.

A mam pytanie jeszcze. Czy możliwe jest by Caritas nie wydał jedzenia? Dużo nie dostawali jak pisałam wcześniej ale w sierpniu nie dostali nic.
    --
  • aqua696 02.09.11, 13:57

Najwazniejsze to mobilizacja rodziny do ogarniecia swojego zycia i kroczenia samodzielnie malymi krokami i nabranie rozpedu...a nie spowodowanie rozleniwienia i oczekiwania na paczki -a spora czesc z nas wie iz tak niestety bywa.
    Z caritasem moglo tak byc bo np. mieli informacje iz dzieci wyjechaly..ale poprosilabym o wyjasnienie.
    Bede w polowie wrzesnia w poznaniu.
    Trzymajcie sie ale tez pchajcie i kopcie o prace...
    --
  • atena12345 02.09.11, 09:09
    agpagp napisała:

> jeżeli będą w rozmiarze 140-146 to będą dobre smile

łooooj.... 7-latka ma 140 cm wzrostu?
    Cholerka, liczyłam raczej na 122-128 smile
    No ale skoro sie zobowiązałam to kupie dziewczynce dwie pary ciepłych rajstop i kilka par majtek. Poprosze o adres do wysyłki na anetawaz@interia.pl
    Tylko ja mało czasowa jestem i może to być za pare dni dopiero.
  • kejtlinn 02.09.11, 10:40
    Kochana zaczekaj, moje dziewczyny mają pannice większe od młodej, znajdą sie rajstopy na pewno.

--------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • atena12345 02.09.11, 19:15
    kejtlinn napisała:

> Kochana zaczekaj, moje dziewczyny mają pannice większe od młodej, znajdą sie ra
    > jstopy na pewno.
    >
    > --------
    > Pozdrawiam,
    > Kasia

Jesli tak, to oki wink
  • agula30-2006 02.09.11, 10:24
    Wysłałam dziś paczkę z ubraniami dla Huberta smile
    --
    Kacper 29.03.2000, Grześ 15.10.2010
  • mamba30 02.09.11, 10:36
    Agula, napisz co wysłałaś, żeby się nie dublować. Ja też mam jeszcze coś mieć, ale bez sensu wysyłanie entej pary spodni na ten przykład...
    --
  • kejtlinn 02.09.11, 10:50
    agula30-2006 30.08.11, 08:47
    Póki co zapakowałam do paczki ubrania dla Huberta:
    - kurtka jeansowa
    - kurtka jesienna
    - kurtka zimowa (raczej na cieplejszą zimę)
    - bluza polar na podszewce
    - ciepły bezrękawnik
    - 7 par spodni ( 3 dresowe, 2 jeansowe, 2 ocieplane)
    - 6 bluzek długi rękaw
    - 5 bluz
    - 1 sweter
    - 1 golf
    Do tego szampon, balsam do ciała, krem do rąk. Paczkę wyślę dopiero 1 września, więc jak coś jeszcze dołożę to napiszę.

--------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • mamba30 02.09.11, 10:52
    czyli wygląda na to, że Hubert już będzie miał sie w co ubrać. Poprzednim razem też wysłałam troche ubrań.
    --
  • agula30-2006 02.09.11, 10:55
    Tak wysłałam dokładnie to co kejtlinn napisała i jest to raczej 152 cm, więc na najbliższy czas Hubertowi wystarczy na pewno.
    --
  • mamba30 02.09.11, 10:58
    ok, zatem zobaczę, co dostanę i najwyżej ktoś inny się tym poczęstuje. Dla Huberta tylko kurtkę zostawię.
    --
  • agpagp 02.09.11, 11:12
    dziewczyny fantastycznie smile czyli z wyjątkiem butów dla Huberta dzieci mamy całe smile już widzę jego radochę i to przerażenie w oczach że jakiś chłopiec będzie chodził nieubrany smile
    --
  • nioma 02.09.11, 11:33
    ja szukam butow dla Huberta, niestety ten rozmiar wkladki to juz numeracja meska wiec albo sa w stylu nie nadajacym sie dla chlopca albo w cenie 200-300zł a to na razie odpada.

--
    ...
    bridelle
  • nioma 02.09.11, 11:37
    glupieje z rozmiarowka...
    znalzlam numer 38 ale wkladka 26cm
    zobaczcie: allegro.pl/kozaki-cat-skora-rozm-38-rzepy-i1799093088.html
    sa wprawdzie uzywane ale z opisu wyglada, ze niewiele
    co myslicie?
    dobra firma, mam byty caterpillar i sa praktycznie niezniszczalne
  • kejtlinn 02.09.11, 11:52
    Chyba najważniejsza wkładka, tylko zależy jak sprzedający je mierzył.
    Jak dla mnie niezniszczalne smile

--------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • nioma 02.09.11, 12:01
    napisze
    nowe Caty to 300-400zł
    --
    ...
    bridelle
  • arwena_11 02.09.11, 13:00
    Nioma, ale one nieocieplanesad Na zimę się nie nadająsad

Widziałąm w daichmanie po 160 zł fajne buty, syn takie nosił przez dwa sezony i teraz mu też kupię. Sprawdziły się super w mrozy i śniegi. Wysokie na 3 rzepy

http://www.deichmann.com/PL/pl/shop/chlopiece/chlopiece-buty-chlopiece/00006001030455/%C5%9Bniegowce%20ch%C5%82opi%C4%99ce.prod?r=5&c=3&filter_size=all&st=PRODUCT&filter_cat=chlopiece/chlopiece-buty-chlopiece/buty-chBopi%19ce-kozaki

takie jak w linku. Może warto nowe kupić? Za rok p. Inga mogłaby je sprzedać i coś dołożyć do kolejnych?

Mogę dołożyć po 25 września 30 zł
    --
    Marta
    Mama Danielka ( 16-11-2000 ) i Gabi ( 05-07-2002 )
    DZIECI ROCZNIK 2000
  • arwena_11 02.09.11, 13:03
    deichmann.scene7.com/is/image/deichmann/t_p_detail?$im=1030455_P&$sh=1030455_P&defaultImage=default_dsd
    --
    Marta
    DZIECI ROCZNIK 2000
  • kejtlinn 02.09.11, 13:05
    Kochani, od 28.09 do końca października będzie trwała akcja pomocowa mojej grupy. Jeżeli zamierzacie coś kupić, bo nie dysponujecie tym po swoich dzieciach wstrzymajcie się. Istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś ode mnie będzie to miał. Jak sie nie uda zebrać, wtedy postaramy się wspólnymi siłami to zorganizować. Na tą chwilę wstrzymałabym się z kupowaniem odzieży, butów itp. Oczywiście od Was zależy co postanowicie.

--------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • wrzesniowamama07 02.09.11, 13:16
    A czy przed końcem września będzie organizowana jeszcze jakaś pomoc? Żywność, chemia?
  • kejtlinn 02.09.11, 14:38
    Anita dziś zrobiła zakupy, ale sama napisze, bo nie miałyśmy czasu pogadać. Ja poprosiłam ją, żeby do mnie podjechała ponieważ wyjeżdżam, pozostali domownicy będą się żywić na mieście i miałam sporo produktów, których termin przydatności niedługo (za jakieś 7dni) się kończy + trochę z dłuższym terminem
    2x biały ser
    2x wędlina paczkowana (szynka i polędwica sopocka)
    2x jogurt danio
    1x ser żółty paczkowany edamski
    1x ser camembert
    10 jajek
    1x olej (1l)
    1x duża margaryna do smarowania
    2x mały koncentrat pomidorowy
    2x czekolada nadziewana
    1x sok jabłkowy (1l)
    2x soczki owocowe w bidonach

nie pamiętam, czy coś jeszcze, chyba tyle.

--------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • nioma 02.09.11, 13:37
    arwena> nie wydam tyle na buty.
    --
    ...
    bridelle
  • arwena_11 02.09.11, 14:16
    ok, rozumiemsmile

jak pisałam ja mogę po 25 września dołożyć 30 zł.

Te co pokazałaś są fajne, ale jesienne a nie na zimęsad Na zimę trzeba czegos jeszcze szukać.
    --
    Marta
    DZIECI ROCZNIK 2000
  • aqua696 02.09.11, 14:29

Witam Arwena
    A moze do zimy rodzina stanie choc troche na nogi....moga rowniez dostac celowke na zakup odziezy zimowej.
    --
  • kejtlinn 02.09.11, 14:42
    Ja też tak myślę. Podsuńmy pomysł, dziś Anita do nich jedzie, podpowie na co złożyć celówkę, jak nie wyjdzie, będziemy się zastanawiać, jak możemy pomóc.
    --------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • agpagp 02.09.11, 18:02
    A jak często można składać podanie o celówkę? Bo będą jeszcze składać o węgiel i pytanie czy jak dostaną jedno to mogą odmówić drugie?
    --
  • mamakacperka-pl 02.09.11, 18:52
    Ja składałam o zasiłek celowy raz w miesiącu. Więc jak teraz we wrześniu złożą tamci Państwo wniosek o celówkę na dany cel, to w październiku niech złożą o węgiel.
    Pozdrawiam
  • agpagp 02.09.11, 21:27
    Mamokacperka dzięki za podpowiedź smile
    Pani Inga boi się że jak dostanie jedno to odmówią drugiego. A do tego jeżeli pan Robert będzie dalej pracował to może być tak że już w październiku przekroczą kwotę 351 zł i to znów o kilka złotych na osobę i na pomoc z OPS nie będą mogli już liczyć.

A ja jeszcze podkusiłam ją żeby poszła do gminy w związku z cieknącym dachem i postraszyła ich gazetą bo za chwilę grzyb tam wyjdzie a im po prostu sufit na głowę spadnie.

Jutro pani I. idzie na wykopywanie ziemniaków i cieszy się niesamowicie bo wpadną im ze dwa worki jako zapłata.
    We wtorek ma wizytę na komisji a 22 września ma dostać decyzję.

Pan Robert do ortopedy udaje się 9 września i też będzie prosił o papiery na komisję. Na dzień dzisiejszy pracuje co daje dużą szansę na kolejny miesiąc pracy. Ale wolą dmuchać na zimne. W każdym razie udziela się , nie odmawia zostania pół czy godzinę dłużej mimo że pracuje po 12 godzin - jutro np idzie do pracy od 16 do 5 rano.

Raz jeszcze miała wytłumaczone jak ważne jest orzeczenie dla dzieci i wie że musi to załatwić w tym miesiącu.

do zakupów i tego co Kasia znalazła u siebie w lodówce ja dziś kupiłam
    - kilo łazanek
    - kilo pierogów ( obie te rzeczy za 4 zł )
    - 3 mleka
    - 2 margaryny do smarowania chleba
    - twaróg
    - serek wiejski
    - kilogram kiełbasy
    - kakao
    - pół arbuza

Kobieta w sklepie odblokowała im już możliwość robienia tam zakupów. A nie mogli nawet chleba wziąć więc muszą sobie teraz w podstawach radzić sami. Jeżeli któraś z Was wyśle jakąś pojedynczą rzecz to myślę że nic się nie stanie.

W niedzielę Hubert ma urodziny i po raz pierwszy od jakiegoś czasu w tym domu będzie cokolwiek świętowane smile Dzięki Wam moje drogie Pomocne Mamy smile i mimo że nie będzie pewnie prezentów ( chociaż mi dziś mały powiedział ze marzy o traktorze z pługiem ) to będzie tort i uśmiechnięta rodzina.

Wczoraj też dotarła przesyłka od koleżanki Kejtlinn ze słodyczami dla dzieci. Bardzo się ucieszyli , piszczeli a zanim dostali obiad część przeżuli smile Był tez list który czytali razem , wzruszeni czyjąś pamięcią i dobrocią.

Każdej mamie serdecznie dziękuję za wszelką pomoc i tą słowną i rzeczową dla tej rodziny.

--
  • katrina1976 03.09.11, 16:58
    ile lat kończy Hubert? Proszę o adres na katrina1976@gazeta.pl. Prześlę chłopcu w poniedziałek spóźniony ale szczery prezent urodzinowysmile
  • agpagp 04.09.11, 20:09
    zajrzyj na @
    --
  • mamba30 06.09.11, 08:56
    No dobra, mam wypraną puchówkę dla Pani Ingi i mam też już buty. Wczoraj wróciły do mnie kurtki po moim synu, jedna bez kaptura i nieuprana, ale już się pierze. Myślę, że Hubert będzie zadowolony z obydwu. Zatem mogę się szykować do wysyłki. Nioma, czy będziemy znowu razem wysyłać w 1 paczce?
    --
  • nioma 06.09.11, 09:03
    mamba> ale tym razem poczta polska. mozemy razem.
    Ja juz mam buty dla małej (wczoraj doszla paczka) i musze jeszcze poskladac rzeczy dla rodzicow. Do konca tyg sie wyrobie na pewno.
    Bedziemy w kontakcie.
    --
    ...
    bridelle
  • mamba30 06.09.11, 09:44
    a masz może jakiś taki większy karton?
    --
  • nioma 06.09.11, 10:32
    jak wiekszy?
    --
    ...
    bridelle
  • mamba30 06.09.11, 10:36
    kurtka puchowa + 2 zimowe dla nastolatka + buty, hmmm.... jak wyschnie kurtka, to poskładam to co mam i postaram się jakoś ogarnąć gabaryty
    --
  • lannntana 06.09.11, 11:30
    Czy farba dalej potrzebna??
  • agpagp 06.09.11, 19:43
    Lannntana na razie nie. Piszę na razie bo nie wiem ile zorganizuje grupa Kejtlinn.

A pani Inga pobrała dziś wnioski i wszelkie papiery potrzebne na orzeczenie dla dzieci i jutro przy okazji neurologa swojego będzie je składać. Wnioski do szkoły na stypendia i zwrot za książki dla dziewczynki też złoży już jutro - musi mieć zaświadczenia o dochodach a przy okazji wizyty u lekarza "obleci " wszystkie potrzebne urzędy i instytucje.
    Na razie jestem z nią tylko w kontakcie telefonicznym - wizytę planuję na piątek wieczór i wówczas napiszę co udało jej się załatwić.
    --
  • kejtlinn 11.09.11, 16:45
    Wróciłam z urlopu. Czekam na maila od A. ze skanami dokumentów itp., które przekażę mojej grupie. Wszyscy są na tak, ale ta formalność musi zostać zrealizowana, żebyśmy mogły poinformować, że zaczniemy działać. A. ma czas do 15 września. Wiem, że teraz miała sajgon w pracy, wszystko ma od pani Ingi, tylko musi to sensowanie poukładać i mi wyśle. Wczoraj ogarnęłam maila i na tą chwilę poza akcją mam zorganizowane dla pani Ingi
    - 2x koc pomarańczowy na fotele
    - 1x koc beżowy na kanapę
    - 2x poduszki dekoracyjne pomarańczowe
    - 2x poduszki dekoracyjne brązowe
    - 1x obrus
    - 1x zasłony pomarańczowe
    - jasne pomarańczowe doniczki na kwiaty
    oraz 150zł na poczet spłaty długu sklepikowego.
    --------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • agpagp 13.09.11, 21:09
    Byłam dziś w odwiedzinach u pani Ingi.
    Przekazuję wielki podziękowania dla Was wszystkich smile

Akcja Kejtlinn rozwija się coraz szybciej.

Sama pani Inga :
    - złożyła wniosek w szkole o zwrot pieniędzy na książki dla Madzi
    - złożyła wnioski o stypendia rządowe
    - złożyła papiery dzieci na orzeczenie a Madzia jest już po badaniach - czeka na wyznaczenie terminu
    - sama była na komisji - decyzję ma dostać 22 września ale mówiła że udało jej się podejrzeć to co pisze lekarz i wypatrzyła datę grudzień 2013 - no ale oficjalnie nic nie wiadomo trzeba czekać jeszcze 9 dni
    - jeżeli jest tylko okazja jedzie na nocne sprzątania hal i biur ( wczoraj w nocy była na takim i skończyło się tak że dziś chodzić przy mnie nie mogła - przedźwigała się i to od razu się odbiło na niej ale jak mówi twarda babka jest )
    - pan Robert był z wizytą u ortopedy. Lekarz powiedział że w jego stanie operacji nie da się uniknąć. I to jak najszybciej. Ale On odmówił na razie bo lekarz od razu go uprzedził że potem jeszcze przynajmniej dobry rok jak nie więcej rehabilitacji. Stwierdził że jak będzie trzeba będzie zakładał gorset i w nim chodził do pracy. Bo nie może teraz kiedy wszystko po mału wychodzi na dobrą drogę znów położyć się do łóżka.Kolejna konsultacja dopiero w 2012 roku bo na ten nie ma już terminów. Mnie nigdy wprost nie powiedział ale widzę po jego zachowaniu że pomoc z forum podobnie jak pani Indze dała niezłego kopa do działania. Zresztą Hubert mi dziś powiedział że tata się zmienił , że zaczynają snuć jakieś swoje męskie plany czego dotychczas nie było. Pan Robert dalej pracuje w Samsungu. Dalej się wykazuje licząc na kolejny miesiąc pracy. Gdyby jeszcze płacili na czas byłoby fantastycznie.

--
  • nioma 13.09.11, 21:46
    dobre wiesci
    ja juz mam buty, bluze dla pana Roberta i rzeczy dla pani Ingi
    Prosze, przekazcie pani Indze, ze wysylka bedzie pod koniec przyszlego tygodnia. Jestem aktualnie zdychajaca, cos mnie dopadlo na ksztalt grypy, w piatek natomiast wyjezdzam i jestem z powrotem w czwartek (przyszly). Rzeczy sa - bez obaw - na 100% beda wyslane.
    --
    ...
    bridelle
  • agpagp 13.09.11, 22:28
    Jak nic nie mówię mają mega niespodziankę smile ale wspomnieć mogę big_grin
    Naprawdę cieszą się z każdej pomocy z Waszej strony. W zeszłym tygodniu przyszła paczka z ciuchami dla Huberta i druga z prezentem urodzinowym dla niego. Skakał pod sufit z radości smile)!! Ciuchy pasują idealnie i teraz tylko w nich chce chodzić smile Lego jakie dostał ledwo zipie bo ma chłopak pomysły konstruktorskie i codziennie wymyśla inny pojazd.
    --
  • agula30-2006 14.09.11, 10:07
    Cieszę się, że ubrania dla Huberta dotarły i podobają się, ale teraz jak przeczytałam o Lego to doznałam olśnienia, że u mnie przecież cała wielka skrzynia tych klocków stoi i myślę, że Kacper się podzieli. Także jak znajdę chwilę i ogarnę temat to wyślemy Hubertowi.
    --
  • mamba30 14.09.11, 06:34
    Nioma, to się musimy jakoś zgadać, bo ja też mam wszystko do wysyłki. No, jakiegoś słodycza dokupię tylko smile
    --
  • penelopa40 14.09.11, 08:27
    mam puzzle między innymi 600 i 1000 elementów, nie wiem czy ten chłopiec lubi puzzle?
    w jakim wieku są te dzieci, i co jest potrzebne, ubrań i butów już nie mam, zresztą moja babka ma prawie 160 cm i nóżkę 39.... może być na priva penelopa
  • agpagp 14.09.11, 14:42
    Penelopo dziewczynka uwielbia puzzle natomiast Hubert ma zalecone przez poradnię aby ćwiczył skupienie na takich właśnie elementach więc chcąc nie chcąc też układa. Prześlę Ci dane na priv. Hubert ma 11 kat a Madzia 7. Hubert jest konstruktorem ( dziś mnie poprosił o wypisane długopisy bo robi z nich jakieś szkielety) Madzia lubi łamigłówki - kupuje jej takie gazetki z zadaniami na "pomyślenie"
    --
  • nioma 14.09.11, 14:45
    to ja poszukam bo kiedys moj syn kolekcjonowal Bionicle z Lego.
    jak uwazasz, ze sie spodobaja to moge cos dorzucic do paczki

--
    ...
    bridelle
  • agpagp 14.09.11, 15:35
    spodobają się na bank smile Huber w niedzielę miał urodziny i katrina1976 przysłała mu właśnie lego. zachwyt w oczach , pisk szczęścia a jak byłam tam dziś i wczoraj to cała historia młodego konstruktora big_grin
    --
  • penelopa40 15.09.11, 13:22
    poproszę o adres!, wyślę więc puzzle oraz takie drewniane modele samolotu i rakiety czy maszyny... do składania, wielkie pudło dwa w jednym, na pewno się konstruktorowi spodobają, moja córka dostała, ale to wybitnie dla chłopca...
  • penelopa40 19.09.11, 08:40
    witam,
    wysłana paczka dziś rano: 3 x puzzle, 2 modele do składania i dla siostrzyczki 2 książeczki i 2 pet shopy z akcesoriami...pozdrawiam penelopa
  • atena12345 14.09.11, 10:40
    Mam spodnie dzinsowe nowe i w związku z tym pytanie o dokładny wymiar Chłopca i Taty w pasie oraz długośc nogawki. Może uda mi sie coś dobrać. Pozdrawiam
  • kejtlinn 14.09.11, 13:55
    Dokumenty od A. zostaly zatwierdzone. Moge oficjalnie poinformowac, ze od dn. 28.09 zaczynamy akcje pomocowa dla pani Ingi i jej rodziny w mojej grupie.
    - to co udalo sie zorganizowac do tej pory bylo inicjatywa moich bliskich, dzieki dla nich smile

--------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • nioma 14.09.11, 14:21
    czy bedziesz nas informowac co sie udalo zdzialac Twojej grupie?
    mam nadzieje, ze ta rodzina stanie na nogi dzieki pozytywnemu kopowi. ze dzieki zalataniu dziur i splacie dlugow wyjda na prosta i zaczna od nowa z czystym kontem.
    zycze im tego z calego serca
    --
    ...
    bridelle
  • agpagp 14.09.11, 14:54
    Ateno Hubert w pasie ma 72 cm , nogawka 84 cm. Pan Robert już jest w pracy więc gdy wróci jutro to będzie zmierzony.
    --
  • atena12345 19.09.11, 10:18
    najwęższe spodnie jakie mam maja w pasie 76cm i 84cm -długośc nogawki od kroku
    Jesli by pasowwały, to mogę wysłać, ale chyba za szerokie?
    Nie wiem co z tatą, ale mam tez większe rozmiary, jednak na szczupłych panów.
  • agpagp 20.09.11, 21:11
    Ateno to odpuszczamy spodnie dla chłopca. Będzie pływał w nich. Niestety nie mam auta na razie i tym samym nie mam jak podjechać tam ale w czwartek chyba pojedzie znajoma do nich to przypomnę p.I. żeby zmierzyła p. Roberta.
    --
  • nioma 23.09.11, 09:06
    dziewczyny, wrocilam do rzeczywistosci.
    szykuje wysylke na wtorek.
    mam ubrania dla pani Ingi, bluze dla pana Roberta, zimowe buty dla dziewczynki i będzie jeszcze jakis Bionicle dla Huberta.
    Postaram sie tez dorzucic jakies slodycze.
    AGPAGP> mozesz powiedziec pani Indze, ze paczka wyjdzie w przyszlym tygodniu.
    Przepraszam za opoznienie ale ostatni tydzien bylam w rozjazdach i dopiero od wczoraj jestem w domu i łapie oddech.
    --
    ...
    bridelle
  • agpagp 23.09.11, 23:30
    Super smile przekażę jej !
    A ja byłam u nich wczoraj i dowiedziałam się że p. Inga po ostatnim nocnym sprzątaniu poczuła się bardzo źle i miała wizytę w szpitalu. Ma powiedziane że ma się oszczędzać i co najważniejsze nabrać sił. Na razie ma zwolnienie lekarskie. Ominęło ją szkolenie z PUP no i decyzji o orzeczeniu też nie mogła odebrać więc trzeba czekać aż przyślą pocztą.
    P. Robert nadal pracuje co mnie osobiście cieszy bo w ciągu tego tygodnia zwolniono 20 osób z Samsunga.
    Dzieciaki dostały paczkę od Penelopy z grami - uciechy i pisków radości było co niemiara smile
    Nadpłacili część zaległości za wodę.
    Przyznaję że też nie mam czasu a i ostatnio przez brak auta możliwości by do nich zaglądać częściej ale widzę że dają sobie po mału radę smile

--
  • kejtlinn 24.09.11, 15:29
    Bardzo proszę o kontakt na maila: kejtlinn@gazeta.pl
    wszystkie osoby zaangażowane w pomoc dla Pani Ingi. W przyszłym tygodniu 28.09. rusza akcja pomocowa mojej grupy chciałabym informować Was na bieżąco co robimy, co udało się zorganizować. Na forum otwartym będę informowała ogólnie bez wyszczególniania o poczynaniach akcji.
    --------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • gd_3334 24.09.11, 20:12
    ode mnie wyszedł zestaw witaminowo-przeciwprzeziębieniowy, i drobnostki dla dzieciaków
  • nioma 27.09.11, 11:19
    Paczka wysłana: ubrania dla rodzicow, buty dla Magdy, czekolady i chrupki do mleka.

--
    ...
    bridelle
  • agpagp 27.09.11, 22:00
    Doszła apteczna paczka od Małgosi smile dużo radości z witamin i jeszcze więcej z zestawu antyprzeziębionowego który (odpukać) może się przydać p. Robertowi bo jednak dojazdy do pracy i warunki na hali są różne.
    Dzieci ucieszyły się z "drobiazgów" - te drobiazgi to dla nich mega ważne rzeczy smile chwaliły się każdą najmniejszą rzeczą smile

A p. Inga dostała orzeczenie do 30X 2013. Na razie jednak musi siedzieć w domu i po prostu dojść do siebie. Nie chcemy powtórki sprzed kilku dni i jej ponownej wizyty w szpitalu. Ale jak to ona ... pilnuje dzieci. A to za jajka, to za kurczaka to za włoszczyznę.
    --
  • mamba30 28.09.11, 08:44
    podaj mi adres P. Ingi na priva. Nie udało mi się zgrać z Niomą, będę wysyłała oddzielnie. Tylko muszę wyzdrowieć.
    --
  • kejtlinn 30.09.11, 08:18
    Jesteśmy w trakcie akcji pomocowej. Na tą chwilę udało nam się zorganizować trochę rzeczy do przeorganizowania kuchni. Zbieramy też pieniądze do 12.X po tym czasie zostanie podjęta decyzja na co zostną przeznaczone.

--------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • mamba30 14.10.11, 09:29
    Hej, czy dotarła paczka, bo nie mam zwrotnej informacji? Ostatnio poczta różnie działa, z przewagą na minus..
    --
  • gd_3334 14.10.11, 11:17
    dziewczyny, które sa w akcji pomocowej czy jeszcze coś z aptecznych rzeczy odemnie potrzeba? od poniedziałku mam szkolenia i spotkania z przedstawicielami wink dajcie znać na gazetowego @
  • nioma 14.10.11, 11:21
    moze jakies witaminy dla Daniela by sie znalazly?
    Przepraszam, ze w ten watek wlaze ale wlasnie przeczytalam Twoja wypowiedz
    --
    ...
    bridelle
  • gd_3334 14.10.11, 13:36
    witaminy były posłane dla dzieciaków na 2 m-ce, ale oczywiście na dalszy okres zimowy też sie zorganizuje
  • justyna198515 14.10.11, 18:12
    Niomie chodzi o Daniela z tego wątku: forum.gazeta.pl/forum/w,615,119168377,119168377,Pomoc_dla_Daniela_i_jego_Mamy.html
  • kejtlinn 14.10.11, 20:05
    Anita ma małe problemy z komputerem, być może dziś jej się uda tutaj wejść, to na pewno odpowie na pytanie, czy witaminy się przydarzą, ale patrząc na pogodę odpowiedź pewnie będzie twierdząca.

--------
    Pozdrawiam,
    Kasia
  • gd_3334 14.10.11, 21:01
    dzięki justyna, nie skojarzyłam coś nieogarnięta dziś jestem
    Nioma daj na @ adres napewno sie znajdzie tylko napisz ty tabletki do połykania czy moze rozpuszczalne
  • agpagp 15.10.11, 12:55
    Znając Ingę to im te witaminy wydziela żeby starczyło na jak najdłużej smile dopóki nie przyszła paczka od Ciebie rodzina nie miała nic co można by nazwać domową apteczką ( tylko te leki które są konieczne do brania ) Więc jeżeli wystarczy i dla Daniela i dla nich to poproszę smile

Mamba odpisałam na Maila ale tu tez potwierdzam że doszło smile
    --
  • kejtlinn 18.10.11, 17:56
    W dniu dzisiejszym oficjalnie akcja mojej grupy się zakończyła. Na dniach mają dojść ostatnie paczki i zakupy. Dziś rozliczyłam się z Anitą. Dla pani Ingi i jej rodziny, ogromne powodzenia smile

--------
    www.jaiono.pl
  • gd_3334 12.11.11, 19:28
    co u pani Ingi, jak sobie radzą?
  • aqua696 13.11.11, 22:42
    No tez sie zastanawiam co slychac??
    Czy ma przyznana rente, bo nie ma info jaki stopien ma na orzeczeniu..
    Czy dodatki itp sa juz wyplacone wstecz??
    jaK ORZECZENIA dzieci juz sporo czasu wiec powinny tez byc.

--
  • agpagp 14.11.11, 11:05
    Aqua jak wrócę z pracy wieczorem napiszę smile
    --
  • agpagp 14.11.11, 19:22
    słychać tak smile

Inga ma przyznane orzeczenie w stopniu lekkim - ale żadnych świadczeń z tego tytułu. Pracowała ostatnio w Samsungu ale tam znów jakieś przetasowania i tych ze stopniem lekkim na razie wstrzymują. Rozgląda się cały czas za inną pracą. Czasem zadzwonią na jakieś sprzątanie to jedzie.

Robert: cały czas pracuje. Po te 12 godzin , 7 dni w tygodniu jak trzeba. Jakiś czas temu organizm się zbuntował , kręgosłup rozbolał. Leżał dwa tygodnie w domu chory (Małgosiu pakiet apteczny od Ciebie bardzo się przydał ) . Jak pisałam wcześniej wg ortopedy nadaje się tylko na stół operacyjny ale się nie zgodził. Chce pracować bo dostał od nas tu wszystkich kopa. Kolejną wizytę u ortopedy ma wyznaczoną na styczeń. Złożył papiery na orzeczenie. Na razie dostał tylko odpowiedź że w związku z dużą ilością zgłoszonych wniosków najwcześniejszy termin orzeczenia to 31 stycznia 2012 ale jeszcze będą go powiadamiać czy nie później.

Hubert: dostał orzeczenie - Inga 23 listopada ma odebrać pieniądze. Teraz dostaje na niego 153 zł. Mówiła że dostanie wyrównanie.

Madzia: cały czas czeka na termin orzeczenia. Trochę jestem tym faktem zaskoczona bo papiery w końcu były składane razem a Ona nadal nie ma terminu.

Obiady mają dofinansowane z OPS. Magda dostała zwrot za książki. Ze stypendiami rządowymi też trochę dziwnie bo sądziłam że to co miesiąc jest wypłacane. Ale Indze powiedziano że wypłata kasy jest w grudniu oraz w czerwcu - ma czekać na zawiadomienie. Został też złożony wniosek o dodatek mieszkaniowy. Czekają na decyzję.

W moim odczuciu pomoc jaką otrzymali postawiła ich jeżeli nie na nogi to przynajmniej na czworaka i idą w dobrym kierunku. Jeżeli Robert utrzyma pracę ( a wiem od jednego z ludzi z Samsunga że w grudniu różnie może być) , jeżeli Inga znajdzie coś dla siebie ( podobno zmieniają się jakieś przepisy jeżeli chodzi o prace dla tych z orzeczeniem lekkim - ale nie wiem , nie znam się ) to za kilka miesięcy będziemy mogli tu sobie wszyscy pogratulować. I bardzo trzymam za nich kciuki żeby tak się stało.
    --
  • nioma 15.11.11, 13:38
    agpagp> dzieki, ze napisalas. Ciesze sie, ze widac poprawe. Jak bedziemy wszyscy trzymac kciuki to na pewno sie uda.
    Czy dzieci beda zglaszane do akcji Gwiazdka?

--
    ...
    bridelle
  • agpagp 15.11.11, 18:59
    Niomo nie będę zgłaszała dzieciaków. Dostały naprawdę sporo rzeczy i tu z forum i od grupy Kasi.Mamy coś tam odłożone jeszcze dla nich. Zresztą ja Indze powiedziałam że nie będę tego robiła i bez żadnego żalu przyznała mi rację - w miejsce Madzi i Huberta może wejść ktoś i cieszyć się z upominku.
    --
  • kejtlinn 15.11.11, 19:14
    Ja mam przygotowane małe paczuszki książka dla Magdy i wisiorek, a dla Huberta zestaw komiksów. Dzieciaki w paczkach będą też mieć słodyczne i takiego samego misia maskotkę. Dodatkowo dostałam informację, że w jednym z supermarketów mogę dostać zakupy dla nich na wartość 180zł. Sprawa jest pewna na 99.9%, będę pewna na 100% jak zakupy będą u mnie.

--------
    www.jaiono.pl
  • nioma 15.11.11, 20:50
    Swietna robota
    --
    ...
    bridelle
  • nioma 15.11.11, 20:49
    Jasne, masz racje.
    --
    ...
    bridelle
  • marilenkaonline 14.11.11, 11:47
    Proszę o przesłanie mi adresu Pani Ingi, postaram się zorganizować paczkę.

magdanemail- guard@ yahoo.com
  • kejtlinn 01.12.11, 22:30
    Chciałam poinformować, że dziś Inga odebrała list z Urzędu Miasta. Jej podanie o przyznanie dodatku mieszkaniowego (po całkowitej spłacie zadłużenia) zostało przydzielone smile
    Obowiązuje od 1 grudnia 2011 do maja 2012 r.

--------
    www.jaiono.pl
  • aqua696 01.12.11, 23:13
    Brawo i niech pokaza sami jak sa prezni..i juz nigdy nie musieli prosic..a moze z czasem beda mogli pomagac...
    --
  • nioma 02.12.11, 09:37
    Bardzo sie ciesze.
    Wierze, ze ta Rodzina bedzie najlepszym przykladem na to, ze warto pomagac i ze to procentuje.
    --
    ...
    bridelle
  • penelopa40 08.12.11, 08:58
    poproszę o rozmiary i wymiary ubrań i butów dzieci, może coś dopasuję ...
    pozdrowienia penelopa
  • agpagp 08.12.11, 20:45
    Penelopo dziękuję za chęć pomocy. Na tą chwilę rodzina ma wszystko co potrzeba smile
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka