Dodaj do ulubionych

Pomoc Dla Rodziny Wielodzietnej -Szczecin

22.01.12, 02:43
Witam, jestem mamą czworga dzieci ( Laura- 6 lat, Amanda- 3, Marietta- 2, Aurelia- 8m-cy) . Mamy bardzo trudną i ciężką sytuację finansową.
Mieszkamy w Szczecinie, w mieszkaniu które otrzymałam z wydziału lokalnego mieszczącego sie przy ul, Mariackiej 25 z przydziału dla rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo wychowawczych jako wychowanka rodziny zastępczej.
Obecnie oboje jesteśmy bezrobotni, ja zajmuję się wychowywaniem dzieci.
Dodatek mieszkaniowy mieliśmy do grudnia- na styczeń nie mamy z powodu późnego załatwienia dokumentów, ale składać będziemy teraz by on był od lutego.

Mamy pomoc z MOPR od czerwca 2009 roku, kwoty są różne zależy od ich dochodu teraz mamy zasiłek okresowy w kwocie 174zł i na dożywianie 400zł
---za ostatnie 3 m-ce mam:
1)zasiłek celowy na zakup żywności jednorazowej za listopad
2) zasiłek celowy za zaspokojenie innych potrzeb jednorazowych za wrzesień, październik i listopad: 420zł 150zł 200zł co daje łącznie 770 zł
3) zasiłek okresowy z powodu bezrobocia za wrzesień, październik i listopad: 501,04zł 174,29zł 292,80zł 196,80zł 96zł łącznie: 1260,93zł
4) program wielodzietni: pomoc państwa w zakresie dożywiania- świadczenie pieniężne na zakup posiłku lub żywności (zasiłek celowy)- 400zł - wrzesień, październik i listopad: 100zł, 150zł, 150zł
Łączna kwota za 3 miesiące: 3.140, 38zł
Te zasiłki były na żywność, zasiłek okresowy, odzież, obuwie, środki czystości, dopłata do czynszu, prąd i gaz. Ten opis mi wystawiono z MOPR za ostatnie 3 miesiące do dodatku mieszkaniowego, więc mogłam wyposzczególnić według ich zaświadczenia.

Nie mamy zasiłku dla bezrobotnych, mąż nie jest zarejestrowany bo gdy rodziłam najmłodszą córkę to zajmował się dziećmi i termin przepadł. Mąż jest ubezpieczony w mojej książeczce jako osoba nie pracująca ale w tym tygodniu zarejestruje się w Urzędzie Pracy.

Nie posiadam zasiłku wychowawczego bo nie pracowałam wcześniej, do pracy raczej nie mogłabym iść ponieważ mąż sam by sobie nie dał rady z czworgiem dzieci .

Pomoc z Caritas otrzymałam tylko i wyłącznie na święta- paczki dla dzieci i żywnościowa dla mnie i męża oraz mojej mamy.

Opiekuję się tez moją mama, która przebywa u nas i podczas mojej nieobecności pomaga mi przy dzieciach. Jest chora na schizofrenię, jestem jej kuratorem do spraw urzędowych. Ma niziutki dochód nie do wyżycia 290zł,

Ja wychowuje dzieci, nie bardzo mam jak podjąć pracę za to mąż siedzi i szuka na Internecie albo po Mieście pracy ale jest ciężko, ciągle jest wymagane CV – ładnego cv nie mamy ponieważ ja nie mam ukończonego gimnazjum ze względu na szybkie założenie rodziny, natomiast mąż jest tylko po szkole podstawowej bez żadnego zawodu , jest mu ciężko znaleźć jakąkolwiek pracę bo proszą o wyższe Wykształcenie albo czy jakieś ma doświadczenie lub staż albo jest wymagane cv.

Mąż ma nie raz pracę dorywczą taką jedno dwu dniową do malowania lub szpachlowanie ale to nie praca stała zarobi około 100-300zł ale to nie na co dzień i nie co miesiąc zamontowanie np. kranu, karnisza, żyrandolu itp. Wszystko w budynku naszym jak ma zlecenia to idzie i zrobi, nie raz nie dostaje pieniędzy tylko dzieci dostaną np. słodycze albo mleka, lub paczke pampersów za wykonanie czegos przez męża .
Mąż szuka raczej pracy ogólnobudowlanej (każda praca na budowie jako pomocnik), pomocnik magazyniera (bez uprawnień na wózki widłowe) w magazynach owoców, warzyw, napojów. (to są główne stanowiska w których się lubi i umie, ma doświadczenie przy takich stanowiskach pracy, sprzątanie mieszkań, pomieszczeń biurowych) .Praca przez męża ogólnie jest szukana na terenie Szczecina, wyjechałby za granicę do pracy ale t praca musiałaby być dobra, wiarygodna, pracodawca wypłacalny bo mieliśmy już przeboje z osobami które nie umieją wypłacić należnych pieniędzy za pracę natomiast tez jeśli byłoby tam zakwaterowanie oraz wyżywienie (zależy od zarobków) bo być może dałby radę utrzymać tez sam z zarobionej wypłaty, również praca musiałaby być na której by się znał lub miał doświadczenie albo była ona nie trudna do szybkiego nauczenia się.
Dzieckiem szkolnym jest tylko Laura, chodzi do zerówki, i nie ma u nas stypendia dla zerówkowicza tylko od 1 klasy, do zasiłku rodzinnego dostaję tylko 100zł na rozpoczęcie roku szkolnego na zakup czegoś do szkoły.

Oczekiwalibyśmy pomocy w postaci żywności, środków czystości oraz mlek, kaszek i pampersów, to są główne rzeczy które szybko się kończą i są potrzebne najbardziej i najczęściej.
Swoje dokumenty w ciągu tygodnia wyślę pocztą do bj32 tylko proszę o wiadomość na jaki adres mam wysłać. Nie mam gdzie zeskanować, zrobię ksero i wyślę.

Edytor zaawansowany
  • hugo43 22.01.12, 10:27
    nasuwa mi sie jedno:jak sobie poscielesz,tak sie wyspisz,tylko dzieci zal.teraz mozecie mnie zlinczowacsmiledroga żaneto,dostajesz zewszad pomoc,dostalas mieszkanie,rzecz o ktorej 90% spoleczenstwa nawet nie marzy.a jaki ty masz pomysl na swa rodzine?ile dzieci jeszcze urodzisz?co robicie by poprawic swa sytuacje?co jeszcze nieodpowiedzialnego zrobicie?szkol nie pokonczyliscie,do up raz na miesiac isc tez sie nie wyrobiliscie?tez bym chciala miec duzo dzieci,ale mam jedno,bo mnie na wiecej nie stac(wg mnie)
  • isabelka20 22.01.12, 10:47
    jeżeli mąż utracił status osoby bezrobotnej gdy rodziłaś najmłodszą córkę, to z powodzeniem może się zarejestrować, gdyż mineło od tamtego czasu 8 miesięcy. Jesteście niestety niewydolni wychowawczo. Mąż powinien iść do pracy, która w Szczecinie jest. Ty również mogłabyś popracować trochę zamiast rodzić kolejne dzieci.
    Siedzisz w domu i nie możesz nawet skompletować na czas papierów do dodatku mieszkaniowego.
  • motylk-kk 22.01.12, 12:10
    oj ja mam 3 dzieci (z jednego porodu) i nie dostaliśmy mieszkania mieszkamy kątem u teściowej w jednym pokoju od października dostaję tylko ok 500zł z tytułu niepełnosprawności dzieci mąż ciężko pracuje - ale nie narzekam i nikogo o pomoc nie proszę
  • anngam8388 22.01.12, 12:36
    dawno sie nie usmiałam tak toz to lepsze jak komedia smile
    mąż nie jest zarejestrowany w Urzędzie pracy , bo 8 miesięcy temu jak rodziłaś to nie poszedł na termin bo z dziećmi siedzieał. a przecież sama piszesz ,ze mama czasami pilnuje dzieci to wtedy nie mogła? i kara w urzędzie jest 4 miesiące to czemu się nie zarejestrował?
    Ty nie możesz iśc do pracy bo mąż sobie nie poradzi z czwórką dzieci hmmm a co on kaleka??? a on nie może iśc do pracy bo??
    no i ten dodatek, jak mogłas nie zdążyć złożyć papierow w domu są nie pracujące dwie osoby i nikt nie mógł podejśc zanieśc??
    humor mi poprawiłas smile
  • agus-ka 22.01.12, 12:49
    mnie bardziej zastanowiło, że autorka potrafi napisać w miarę poprawny pod względem stylistycznym i ortogtraficznym post, potrafi wyszukać forum pomocnych, a ma problem z napisaniem CV. Jakby nie patrzeć wzorów CV jest od groma w sieci, łatwo coś sklecić.
  • wrzesniowamama07 22.01.12, 13:00
    Ależ autorka nie pisze, że nie umie napisać cv, tylko że nie ma w nim co napisać... I to jest prawda.

Mogłabym wiele napisać, co myślę o takim modelu życia, ale po co. Konstruktywna rada - zdaje się weszły już w życie przepisy o asystentach rodzinnych. Można się zwrócić samemu do MOPS o takiego asystenta? Może zewnętrzna pomoc jest niezbędna do tego, żeby na miejscu uporządkować sprawy, żeby było jak ze wszystkim zdążyć na czas, a przede wszystkim znaleźć pracę, do której nie żądają wyższego wykształcenia? Ja akurat matki czworga małych dzieci do pracy nie wysyłałabym, taniej dla podatnika będzie jak będzie siedzieć w domu, niżby miała i tak siedzieć na zwolnieniach związanych z chorobami, a podatnik dopłacałby do żłobków i przedszkola. Ale tata do roboty - to raczej obowiązkowo. Szczecin to duże miasto, jakoś jestem pewna że dla faceta pracy fizycznej nie brakuje
  • agus-ka 22.01.12, 13:24
    "jest mu ciężko znaleźć jakąkolwiek pracę bo proszą o wyższe Wykształcenie albo czy jakieś ma doświadczenie lub staż albo jest wymagane cv. "

z tego zdania zrozumiałam, ze problemem jest sam dokument. Być może się mylę, ale tak to zrozumiałam z kontekstu.
    BJ ma rację, jak na nieukończone gimnazjum autorka nieźle pisze. Może ma talent, a może to troll...
  • bj32 22.01.12, 13:09
    Ogólnie jak na nieukończone gimnazjum nieźle pisze. Czemu mam wrażenie, że to troll?
    --
    masz watpliwosci moralne? idz na forum o filozofii o wartosciach w zyciu i sie tam realizuj. - by Nioma
    napisz maila w tej sprawie na forum@agora.pl by Dzieneusz
  • ewa9717 22.01.12, 13:30
    Też sądzę, że troll. Może lepiej zamknąć ten wątek?
  • zaneta-4 23.01.12, 00:49
    Dobrze , nie poszedł się zarejestrować do PUP i co to ma być moja wina w tym momencie? chyba raczej nie . Ja jestem zarejestrowana w PUP , moja mama jest chora to fakt , pilnuje mi dzieci ale nie w taki sposób mamo siedz , bo Ja chcę czy Ja musze wyjśc , to nie jest tak . Skąpletowałam papiery do dodatku mieszkaniowego ale w zbilku nie było pracownika który podbija , że jestem najemcą tego lokalu , wiec ( miałam wszystkie dokumenty po za tylko jednym ) byłam w dodatkach i mi powiedziano ,że muszę miec ten papier twierdzacy , że jestem najemcą inaczej mi nic na to nie poradzi , to był piątek 30,12.2011 roku . Tylko z tego powodu nie złożyłam o dodatek mieszkaniowy . Nastepnie , do załatwienia dodatku muszą być 2 osoby mąż i żona a nie jedna osoba . Dla męzczyzny to nie jest łatwo z 4 dzieci siedzieć my kobiety wiemy bo mamy instynkt macierzyński i musimy wiedziec wszystko od "A" do "Z" , nie jest kaleką . Jedna córka ma opóznienie rozwojowe ma 6 lat a kolejna podejrzenie autyzmu .

Matka jak siedzi w domu z dziecmi jest o wiele lepiej dla innych np , pracodawców , samych dzieci jakby one mi chorowały bez przerwy to i tak by mnie wyrzucili z pracy za nadmiar dni urlopowych i też bym musiała szukać kolejnej pracy.

odpowiedziałam tak szybko , ponieważ juz jest pózno , dobranoc i pozdrawiam
  • bj32 23.01.12, 16:13
    "nie poszedł się zarejestrować do PUP i co to ma być moja wina w tym momencie? chyba raczej nie ."
    A jednak. Urodziłaś czworo dzieci idiocie. W ciągu siedmiu lat... Nie byłaś w stanie mu powiedzieć, że ma utrzymywać, a nie tylko płodzić?
    "to był piątek 30,12.2011 roku "
    Dzisiaj jest 23.01.2012. A ten kwit wystawiają w ciągu doby...
    "do załatwienia dodatku muszą być 2 osoby mąż i żona a nie jedna osoba ."
    Nonsens. Mieszkam u matki i musi być jej podpis, nie ona.
    "Dla męzczyzny to nie jest łatwo z 4 dzieci siedzieć my kobiety wiemy bo mamy instynkt macierzyński"
    Brednie feministyczne. "Instynkt macierzyński", "wspólnota jajników", "kobieta potrzebuje mężczyzny jak ryba roweru".
    "Jedna córka ma opóznienie rozwojowe ma 6 lat a kolejna podejrzenie autyzmu ."
    I co to ma do faktu, że jesteście niewydolni, a mąż nie ma pracy i nawet zadka do UP nie potrafi zawlec? Znam przypadki większej ilości chorób i nieszczęść, a ludzie żyją, pracują i sobie radzą.
    "pracodawców , samych dzieci jakby one mi chorowały bez przerwy to i tak by mnie wyrzucili z pracy za nadmiar dni urlopowych i też bym musiała szukać kolejnej pracy."
    A to akurat wróżba. Chorują te dzieci, czy przewidujesz, że nagle zaczną, jak podejmiesz pracę?
    --
    masz watpliwosci moralne? idz na forum o filozofii o wartosciach w zyciu i sie tam realizuj. - by Nioma
  • zaneta-4 23.01.12, 16:30
    Mam dzieci chorowite od najmłodszych lat , jedna po drugiej chorują jak coś jest zarazliwe a jest w wiekszości wszystko. Na umowie najmu jesteśmy we dwoje a nie ja sama więc musi on napisać oświadczenie wraz ze mna zaświadczenie z opieki dostaje się w okolo tydzień czasu , załatwiłam zaswiadczenia i jutro ide składać dodatek a mąż do pup idzie się zarejestrować . Jestesmy wydolni jak Pani może tak pisać . Nie będe juz tu pisała bo nie ma to sensu , dawałam rade wcześniej to i dam teraz i pózniej moze będe miała cięzko ale się nie poddam a za mój życiorys nie bede całe zycie odpowiadała. Nic nie wysyłam z dokumentów i nic nie chce . Poradze sobie jakoś. Dowidzenia
  • bj32 23.01.12, 17:23
    Zrób sobie jeszcze czworo, będą mniej chorować.
    Na portalu Szlachetnej Paczki jesteś równie czarująca...
    --
  • puchatka29 22.01.12, 13:48
    można napisać ładne cv wykorzystując dorywcze prace męża ,gorzej ze szkołą , wykształcenie podstawowe brzmi odstraszająco.
    A może zapiszecie się do żaka ? są szkoły bezpłatne w całej polsce , chyba co drugi weekend zajęcie ,zrobicie sobie chociaż średnie ,jak złapiecie bakcyla mozna kontynuować -jakieś studium i zawód jest smile
    Nie wiem jakie jest stadium choroby Twojej mamy ,ale jeśli dość łagodne to mogłaby zostawać z dziecmi.
    Jezeli teraz nie zaczniecie czegoś zmieniać ,szukać pracy ,zdobywać zawód ,dalej będzie jeszcze gorzej. Macie duży plus bo dzieci są zdrowe , jest mieszkanie , wy zdrowi ,duże miasto.
    Macie jakieś perspektywy ,tylko musicie walczyć o waszą rodzine,nie spoczywać na laurach .
    Zdecydowaliście sie na taką ilość dzieci , wg mnie niefrasobliwie ,ale one już są , potrzebuja jesć , uczyć się , poznawać świat .To kosztuje. I jest to obowiazek Wasz - rodziców.
    I na koniec , uwierzcie - brak wykształcenia nie jest murem nie do przebicie w staraniu się o pracę ,jasne że nie w biurze ,nie w ciepełku za 3 tyś ,ale na skromne utrzymanie zarobicie, tak -trzeba się będzie natyrać , tyle że smak kupionego za wypracowane przez siebie pieniądze ,chleba jest wspaniały.
  • isabelka20 22.01.12, 14:50
    tak też myślę, że jest to kolejny post - żart.
    Co do asystentury to w Szczecinie nie ruszyło jeszcze to cudo, być może ruszy w połowie lutego bo ustawa sobie, a reszta sobie.
  • wrzesniowamama07 22.01.12, 15:14
    może i żart, ale jakieś dwa inne posty z prośbami o mleko i ciuchy znalazłam. Na trollach się nie znam. W każdym razie nawet przyjmując że nie troll to dla mnie nie ma powodów do udzielania pomocy, przynajmniej dopóki nie widać byłoby efektywnych prób samodzielnego wzięcia się za bary z życiem.
  • isabelka20 22.01.12, 15:17
    dokładnie.
  • bj32 22.01.12, 15:22
    No przecież się biorą: mąż siedzi i szuka, do caritasu drogę znaleźli samodzielnie, a w wolnych chwilach robią córki o egzotycznych imionach, dzięki czemu nie grozi nam niż demograficzny i nadmiar Julek i Ol.
    --
  • magdag28 22.01.12, 16:29
    To ja mam tez coś do powiedzenia... Chce mieć jeszcze 2 dzieci i co sobie myslicie róbcie dla mnie wyprawke bo ja sobie zrobnie teraz dziecko i za pol roku po tamtym kolejne bede wam pisala co mi trezba po kolei i bede miala duuuużą rodzine o jakiej marze. Caritas też musi mi dawać a i moze mieszkanie dostane jak dzieci narobie heh

Też myśle ze troll bo dzie nie odzywa ani na TAK ani na NIE
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/dce866c3e2.png
  • anngam8388 22.01.12, 16:32
    a ja tak z ciekawości spytam co to ta asystentura??
  • magdag28 22.01.12, 16:40
    anngam8388 napisała:

> a ja tak z ciekawości spytam co to ta asystentura??

chodzi ci o moją sygnaturke?

--
  • zaneta-4 22.01.12, 20:55
    Witam, ja też niestety nie wiem ? ci to znaczy ? nie jestem trolem a to ,że tak piszę to nie znaczy " człowiek bez szkoły gimnazjalnej " to ułom czy ktoś głupi , nie ukończyłam jej ze względu na wczesne założenie rodziny. Jestem tu nowa i nie wiem za bardzo jak tu się poruszać?. Ale pozdrawiam serdecznie .
  • babcia_marysia 22.01.12, 21:01
    zaneta-4 napisała:

> Witam, ja też niestety nie wiem ? ci to znaczy ? nie jestem trolem a to ,że tak
    > piszę to nie znaczy " człowiek bez szkoły gimnazjalnej " to ułom czy ktoś głup
    > i , nie ukończyłam jej ze względu na wczesne założenie rodziny. Jestem tu nowa
    > i nie wiem za bardzo jak tu się poruszać?. Ale pozdrawiam serdecznie .

może zacofana jestem ale gimnazjum to dzieci 13-16 lat, to już w tym wieku urodziłaś??
  • zaneta-4 22.01.12, 21:08
    Miałam cięzką sytuację wtedy od około 11 roku życia , mama moja zachorowała ojciec wtedy wyrzucił ją z domu . Chodziłam do szkoły w kratkę dużo opuszczałam nic do mnie nie docierało , ze duzo stracę w ten sposób . Byłam załamana brakiem kontaktów z mamą , zostały jej prawa zabrane do mnie .(to lekkie streszczenie było ) , Natomiast urodziłam miesiac po ukończeniu 18 lat . troche razy nie zdałam przez nie chodzenie do szkoły i tak sie stało ze mnie przenosili z jednej do drugiej aż wylondowałam w ohp, potem zaszłam w ciąże po 2 latach w 2007 roku po ukonczeniu 2.5 roku gimnazjum przerwałam szkołe bo były kolejne ciąze . (głupio mi ale tak się stało a co się stało to się nie odstanie )
  • bj32 22.01.12, 21:32
    O rany, ale Ci się pisownia pogorszyła!
    Dobra, co robiłaś między 15 a 17 lat? Matki nie było, bo odebrano jej prawa. Mieszkałaś z ojcem? I? Puszczał Cię luzem, żebyś mogła zajść w ciążę i żeby Ci spaprać życie? Czy co?
    A teraz masz dzieci lat prawie 7, 3, 2 i 8 miesięcy. Czyli mając 25 lat - nie zdołałaś ukończyć gimnazjum, za to udało Ci się wkopać w czwórkę dzieci, męża-obiboka i wciągu niespełna 5 godzin nabawić problemów z pisownią?
    Wiesz, mój mąż ma zaledwie zawodówkę i uporczywie werbalnie "włancza", ale nie doznaje problemów z ortografią i interpunkcją z chwili na chwilę. Masz bogate słownictwo i sposób budowania zdań wskazujący na oczytanie [w miejsce "wylondowania"...]. I ogólnie sporą świadomość. Samo zajście w ciążę nie oznacza konieczności rezygnacji z edukacji [nauka nie wpływa na ciążę, o ile wiem...] i miałaś dość czasu, żeby gimnazjum skończyć. Oraz piszesz jak ktoś, kto ma maturę. W którymś momencie ściemniasz. To jest źle widziane na forum. Czas na zrehabilitowanie się jeszcze masz. To albo napisz prawdę, albo poniechaj...
    --
  • zaneta-4 22.01.12, 21:53
    A więc to tak , miedzy 15 a 17 rokiem zycia chodziłam do szkoły w kratkę wylondowałam w ohp w 2002 roku , towarzystwo nie w ten czas , chodziłam w kratke jak mi się chciało i żałuje na 1000% tego , że tak jest .
    Mój Ojciec , to alkocholik co złapie pare groszy to pije bił matkę na kazdym kroku jak nie miał co wypic , byłam zmuszana za czasów dzieciństwa do nauki , byłam bita kablem od prodzirza . Ojca nie interesowało co ja robię o której wracam i czy jestem w domu dla niego była wazna flaszka . Byłam w rodzinie zastepczej u mojego Ojca Matki ale tylko dla pieniędzy i nic po za tym , nie interesowali sie mną wcale i taki mój los . Ale za to mogę sobie dziekować jaki moim rodzicom . Nie uzalam się nad sobą tylko piszę prawdę .
    Żebym miała opowiedziec co mnie spotkało w moim krótkim zyciu to by mi zbrakło tygodni, mam dyslekcje oraz dysortografie , słaby wzrok abym pisała poprawnie i idealnie to bardzo powoli musiałabym to robic , zazwyczaj siedząc tu nie zwracam jak do kogo piszę z formą ortografi i interpunkcji , mam stwierdzenie opóznienia rozwojowego z poradni z popwodu zaniedbania mnie przez rodziców . Proszę pytac to odpowiem na resztę , nie jestem oszustką tylko matką 4 dzieci i to co opisałam to prawda jest z moją sytuacja.
  • miedzymorze 22.01.12, 22:46
    ekhem...to wręcz niesamowite, że przy tym wszystkim kilkanaście godzin wcześniej napisałaś całkiem poprawny post.

pozdr,
    mi
  • bj32 23.01.12, 16:27
    Czyli skutkiem kabla od prodirza jesteś dyselektrykiem i masz ninskie ajkiu? A jak wrzucał, to kucał?
    --
  • magdag28 22.01.12, 16:43
    wrzesniowamama07 napisała:

> może i żart, ale jakieś dwa inne posty z prośbami o mleko i ciuchy znalazłam.
    no wlansie i tu piszez e corka am 6 lat a tam ze 7... to ile?

--
  • wrzesniowamama07 22.01.12, 16:52
    a to akurat najmnieszy problem, może mieć 6,5 roku, i raz się mówi że 6 innym razem (startuje o ciuchy 128) że 7. Skrót myślowy... wink
  • magdag28 22.01.12, 16:58

> a to akurat najmnieszy problem, może mieć 6,5 roku, i raz się mówi że 6 innym r
    > azem (startuje o ciuchy 128) że 7. Skrót myślowy... wink

NO moze może nie neguje smile) tylko wiesz jak juz w jedym pisze 6 to 6 a jak 7 to 7 a nie jak wygodniej hehe

--
  • anngam8388 22.01.12, 17:00
    nie , nie chodziło mi o sygnaturę smile tylko ktos pisał a asystencie rodziny i padł termin asystentura a ja z ciekawości spytałam co to takiego. ale już wiem w googlach znalazłam u nas w Sosnowcu chyba tego nie ma , przynajmniej nie słyszałam
  • magdag28 22.01.12, 17:03

anngam8388 napisała:

> nie , nie chodziło mi o sygnaturę smile tylko ktos pisał a asystencie rodziny i p
    > adł termin asystentura a ja z ciekawości spytałam co to takiego. ale już wiem w
    > googlach znalazłam u nas w Sosnowcu chyba tego nie ma , przynajmniej nie słysz
    > ałam

hehehe i w takich przypadkach widać jaki mam wzrok czytam na pałe (zepsuł mi sie głosnik i niestety nie mma odczytywania) i pisze też w wiekszosci na pale smile myslalam ze z moja sygnaturką cos nie tak smile

--
  • anngam8388 22.01.12, 17:25

> hehehe i w takich przypadkach widać jaki mam wzrok czytam na pałe (zepsuł mi si
    > e głosnik i niestety nie mma odczytywania) i pisze też w wiekszosci na pale smile
    > myslalam ze z moja sygnaturką cos nie tak smile

smile zdarza się smile u mnie w kompie tez nie ma głosu bo wgrałam nowego windowsa ,a że jestem noga i nie znam sie na komputerze to nie umiem sciagnąc sterowników do karty dżwiekowej tongue_out
    >
  • wrzesniowamama07 22.01.12, 17:07
    Są nowe przepisy, samorządy mają teraz zatrudniać asystentów rodzin niewydolnych wychowawczo, ci asystenci będą mieć pod opieką max 20 rodzin i będą pracować z nimi, nie za biurkiem.
  • anna.k777 22.01.12, 20:33
    Ja nie nazwałabym ich niewydolni wychowawczo,raczej leniami,którym nawet nie chciało się zarejestrować w urzędzie pracy.Mógł małżonek iść do urzędu z zaświadczeniem ze szpitala,że żona rodziła wtedy.Szczecin to nie wioska,jest komunikacja miejska i mógł z dziećmi iść odfajkować się,nie jedni rodzice tak robią.Mają pomoc OPS praktycznie cały czas i widocznie nie warto tacie ruszyć zada do roboty,bo najwidoczniej dzieci traktują jako źródło dochodu.Przepraszam,że tak to ujęłam,ale w takiej sytuacji,w życiu,nie decydowałabym się na kolejne dziecko.
  • zaneta-4 22.01.12, 21:01
    Witam , zgadza się napisałam o ciuchy dla córki Laury która ukończy za 2 miesiące 7 lat i nosi rozmiar 128-134 . Pozdrawiam
  • zaneta-4 22.01.12, 20:59
    Córka ma obecnie jeszcze 6 lat , natomiast 7 ukończy 19,03,2012 roku .
    Ale , że to tylko 2 miesiące różnicy to napisałam , że ma 7 lat .
    Pozdrawiam.
  • anngam8388 22.01.12, 21:02
    a możesz odpowiedzieć dlaczego Twój mąz nie mógł się od 8 miesięcy zarejestrować i dlaczego żadne was się nie ruszyło o dodatek złożyć?
  • zaneta-4 22.01.12, 21:18
    Odbywał karę i dopisałam go do swojej ksiązeczki jako osobę mającą ubezpieczenie i od tamtej pory jak szukał pracy nie poszedł się zarejestrowac mimo tego ze był tam nie raz po ogłoszenia w sprawie pracu teraz od kad nam powiedzieli sprawdza na stronie internetowej ,
  • bj32 22.01.12, 22:40
    Karę za co? Rozbój z pobiciem?

Coś mi mówi, że jak napiszesz prawdę, zamiast tych bredni o niemożności znalezienia pracy w Szczecinie i Twoim zaledwie podstawowym - to może Ci ktoś pomoże. Póki co - bredzisz, że mózg się marszczy

A teraz napisz "no tak, wiedziałam, że mi tu nikt nie pomoże, takie z was "pomocne", albo coś w tym stylu i sama Ci wyrzeźbię order z kartofla.
    --
  • wrzesniowamama07 22.01.12, 22:48
    bj - jak mózg się marszczy, to jest bardzo dobrze. Gorzej, gdy on się staje gładki jak naleśnik...
  • mamatin 22.01.12, 22:56
    > Karę za co? Rozbój z pobiciem?
    >

Jeśli ktoś nie stawi sie w UP w wyznaczonym terminie, traci status bezrobotnego na 3 mce (taka kara), po 3 mcach moze sie znów zarejestrować.
  • zaneta-4 23.01.12, 00:31
    A mój mąż sie nie zarejestrował i co teraz będziecie mi pisały , że się nie zarejestrował i to moja wina w tym momencie będzie? On jest dorosły we wtorek idzie się rejestrowac do PUP.
  • zaneta-4 23.01.12, 00:27
    Dlaczegoż miałabym pisac takie słowa ? jeśli nie znajdzie sie nikt , kto mógłby pomóc mojej rodzinie to też bede musiała dac rade , więc po co kogos oceniac z górki ?
  • zaneta-4 23.01.12, 01:21
    Dobrze , to proszę mi napisać jak mam udowodnić ? , że nie ma pracy dla mojego męża ? a ja mogę przesłać swiadectwo ukończenia 6 klas podstawowych z kolejnych nie mam jak ukończę gimnazjum , to dostanę wtedy indeks , ponieważ tam nie ma świadectw bo to szkoła wieczorowa . Nie bredzę , mąż ma zasądzone alimenty na córkę z poprzedniego zwiazku wpłaca po 50 zł miesięcznie bo na wiecej nie ma , zasądzonych ma 400 od grudnia 2011 roku , natomiast jest u nas praca w impelu płacą 3,50 na h po podwyzce mają ludzie do 5 zł/h , mąz ma dług wobec komornika i wtedy gdy zarobi wypłate dajmy na to 600 zł, to komornik mu to zabierze . Mąż bardziej sie widzi w pracach budowlanych , magazynier po za tym nic innego nie umie nie ma doświadczenia.

Co do cv napisać ja to nie jest trudno bo sa wzory na internecie woszem , ale pracodawcy wybierają osoby do pracy . Nie jest tak o napisze cv i mnie biorą i ide do pracy juz , moim zdaniem jeżeli jest ktos potrzebny do pracy , to powinien go zatrudnic a nie wybierać i losować kogo? dlaczego? Mąż chętnie poszedłby do pracy , ponieważ nie chce siedziec w domu . We wtorek idzie sie zarejestrować do PUP , może na jakis kurs zawodowy się zapisze jak bedą mieli .

Puki co , nie kręci mnie oszukiwanie osób na forum bo to nie na tym polega . Kłamstwo ma krótkie nogi , a ja wole mieć takie jakie mam smile natomiast myśle ,że to tyle na dziś .

Chciałabym podziekować za to ze mogłam sie chociaż jakoś wygadać bo zbytnio nie mam do kogo a dobre słowo od innego człowieka inaczej i lepiej brzmi.
    serdecznie pozdrawiam smile i dobranoc ]

PS- wtedy pisałam wordem i miałam więcej czasu na to by to tak ładnie wyszło .
  • madziulec 23.01.12, 01:34
    Cholera, przyznam, że czytam to z zapartym tchem. Bardziej niż kolejne informacje o atakach na strony internetowe.

No bo tak:
    gosc ma 4 dzieci z jedna osoba (dla przypomnienia: 6, 3, 2 i 8 miesiecy). W miedzyczasie gdzies z poprzedniego zwiazku ma jedno dziecko (chyba jedno).
    Teraz juz wiemy, ze karany. Mogl odbywac kare pomiedzy kazdym dzieckiem. Ot, idzie do "wieznia", wraca, robi dzieciaka. Ot, tak na powitanie.
    Ciezko mu zostac z 4 dzieci w domu. Bo nie ma instynktu.
    Wiec nikt sie nie rejestruje, nikt nei probuje znalezc jakejkolwiek roboty.

2 dzieci rzekomo z problemami: 1 ma opoznienie rozwojowe (czy jakies dokumenty na to?/), 2-gie (podejrzenie autyzmu (ostatnio cholera strasznie latwo rzucac haselkiem autyzm).

Babcia dzieci: schozofrenia.

Co dalej...

Pazury gryze. No nie wytrzymama. A jutro nei moge siedziec przy kompie.
    Jak dobrze, ze mam telefon z internetem.
    --
    swiatmiska.pl - 1% dla Misia - chłopca z Zespołem Aspergera
    zum.org.pl - Jedyna strona dla rodziców dzieci z wadami układu moczowego
    asperger.info.pl/ - Chcesz wiedzieć więcej o autyzmie?
  • wrzesniowamama07 23.01.12, 07:22
    madziulec - karany przez PUP, bo się nie stawił wink
  • madziulec 23.01.12, 08:26
    "Odbywał karę" - nie wiem, czy to określenie w stosunku do osoby karanej przez PUP...
    Jak dla mnie wybitnie nie.

No, ale ja jestem czepliwa.
    Pazury dalej gryzę. Dziś mąż okaże się bez ręki lub nogi albo cos takiego
    --
  • anngam8388 23.01.12, 08:58
    madziulec napisała:

> "Odbywał karę" - nie wiem, czy to określenie w stosunku do osoby karanej przez
    > PUP...
    > Jak dla mnie wybitnie nie.
    >
    > No, ale ja jestem czepliwa.
    > Pazury dalej gryzę. Dziś mąż okaże się bez ręki lub nogi albo cos takiego

hehe poczytałam do porannej kawy i humor od razu dobry na cały dzień. Madziulec tym tekstem,ze okaże sie bez ręki i bez nogi rozłożyłas mnie na łopatki, wyje ze smiechu tongue_out w kazdym razie bez mózgu to na pewno tongue_out
  • marta1-8 23.01.12, 10:48
    anngam8388 napisała:

madziulec napisała:

"Odbywał karę" - nie wiem, czy to określenie w stosunku do osoby karanej przez PUP...
    Jak dla mnie wybitnie nie.
    No, ale ja jestem czepliwa.
    Pazury dalej gryzę. Dziś mąż okaże się bez ręki lub nogi albo cos takiego

> hehe poczytałam do porannej kawy i humor od razu dobry na cały dzień. Madziulec
    > tym tekstem,ze okaże sie bez ręki i bez nogi rozłożyłas mnie na łopatki, wyje
    > ze smiechu tongue_out w kazdym razie bez mózgu to na pewno tongue_out

Dziewczyny ale za to plemniki ma w porządku!
    Z jakiegoś powodu w domu go trzyma co nie?
  • anngam8388 23.01.12, 12:01
    plemniki plemnikami , ale interes pewnie hoho tongue_out
  • wrzesniowamama07 23.01.12, 12:13
    Nie wydaje się wam, że schodzicie głęboko poniżej poziomu forum? Rozumiem, że nikt nie leci z pomocą rzeczową do autorki wątku, sama zgłosiłam rozliczne wątpliwości, ale poziom postów robi się ujemny...
  • anna.k777 23.01.12, 12:17

> Nie wydaje się wam, że schodzicie głęboko poniżej poziomu forum? Rozumiem, że n
    > ikt nie leci z pomocą rzeczową do autorki wątku, sama zgłosiłam rozliczne wątpl
    > iwości, ale poziom postów robi się ujemny...
    Zgadzam się z tobą,pisałam wyżej by przesłała bj kopie dokumentów.Nie zmienię zdania,że są leniami do opatentowania.
  • bj32 23.01.12, 16:31
    Nie "nie stawił", tylko "nie zarejestrował wcale" i za to ma embargo...
    --
  • zaneta-4 23.01.12, 15:16
    Po pierwsze mój mąż nie siedział ma wyrok w zawieszeniu za alimenty na inne dziecko , nastepnie mam z nim 3 dzieci najmłodszych na najstarszą mam zasądzone alimenty 350 zł miesiecznie , ale zapomniałam dopisać tego w opisie ale udokumentuje to w papierach które wyśle niebawem , udokumentowane również mam to że córka ma stwierdzenie opóznienia rozwojowego ( jest w dolnej granicy rozwoju) natomiast mam też przesłać historie choroby mojej mamy ? ( nie ma żadnego problemu z tym . Proszę o jedno ( nie oceniać mnie w najgorszej stronie , ponieważ tak nie jest) a dziecko ma podejrzenie (podejrzenie autyzmu ) nie stwierdzenie . I ja jestem zarejestrowana w PUP , prucz męza , Wiec nie obydwoje .
  • marta1-8 23.01.12, 15:36
    Niech no dobrze policzę.
    Tzn że macie ok 1800zł dochodu na miesiąc gdzie żadne z Was nie pracuję!
    Dzieci są zdrowe, nie chorują.
    Jakoś lekko piszesz o autyzmie, podejrzewam że nawet nie wiesz co to jest za choroba.
    żyć nie umierać! Macie ok 300zł na osobę.
    Nie dziwię się że nie chce Wam się iść do pracy.
    Bo i po co, skoro Opieka da.
  • zaneta-4 23.01.12, 15:38
    Jakbym nie wiedziała co to jest za choroba to bym nawet o niej nie wspomniała.
  • zaneta-4 22.01.12, 21:22
    Dodatek mieszkaniowy mielismy do grudnia , grudzień był ciężkim dla nas miesiącem , miałam dokumenty tylko to był oststni dzien miesiaca i w dodatku jeszcze piatek a w zbilku pokuj był zamknięty by podbić , że jestem najemcą mieszkania i tak wyszło , ze pojechałam do centrum swiadczeń ale mi nie chciała przyjąc kobieta bez potwierdzenia najmu dokumentów i jestem w trakcie załatwienia od lutego by on już był.
  • nioma 23.01.12, 08:07
    az strach zapytac kiedy bedzie nastepne dziecko
    --
    ...
    bridelle
  • anna.k777 23.01.12, 08:15
    Może już jest w drodze?Niech prześle dokumenty do bj,bo naprawdę ostatnio dziwni ludzie się trafiają.
  • zaneta-4 23.01.12, 15:24
    Napewno wyślę dokumenty do około tygodnia .
  • zaneta-4 23.01.12, 15:23
    Raczej już nie będzie , ale miałoby na imię np Anastazja albo jessica smile ewentualnie kryspin smile , pozdrawiam
  • bj32 23.01.12, 16:34
    Proponuję "Patrycja-Akacja", albo "Mariusz-Narcyz-Filodendron". Albo "Szantal". O! "Izaura"!
    --
  • magdag28 23.01.12, 08:44
    zaneta-4 napisała:

> Dodatek mieszkaniowy mielismy do grudnia

do grudnia wlacznie? to cly grudzien na zalatwianie pepierow i juz prawie caly styczen

pojechałam do centrum swiadczeń ale mi nie chciała
    > przyjąc kobieta bez potwierdzenia najmu dokumentów

BZDURA troche checi kobieto nie raz donosilam dokumenty bo nie byly kompletne albo u meza w pracy sie ociagali i na czas nie wydali a to cos nie tak bylo z innymi i przyjmowali mi normalnie tylko musialam doniesc braki a jak ym nie doniosla to wowczas nie wypacali by dodatku.... wiec tylko troche checi jak bys poprosila nakreslila jaka sytuacja to tam tez sa ludzie nie potwoty (chociaz czsem mam watpliwosci)

--
  • marta1-8 23.01.12, 10:45
    Ale się uśmiałam!
    Państwo dało Ci średnio 1000zł z opieki na miesiąc. do tego masz jeszcze dodatek mieszkaniowy, rodzinne i jeszcze prosisz o pomoc?
    Wam jest potrzebna pomoc ale w gospodarowaniu pieniędzmi, czasem.
    Oboje siedzicie w domu, wyślij męża lenia do pracy.
    Nawet do tej za 3,50zł. Jak masz męża dziecioroba to niech płaci na to piąte dziecko!
    Ja bym nawet złotówki dla Was nie poświęciła.
    Wystarczy że z moich podatków opieka Wam daje.
    A jak już czytam te ckliwe bajeczki to aż mi się coś robi.
    Chcesz skończyć jako matka z kilkunastoma dziećmi? Ile masz lat? Ile będziesz miała dzieci do 40stki? Strach pomyśleć.
    Masz czworo dzieci i kupujesz gotowe kaszki? Nie taniej jest samemu ugotować?
  • hugo43 23.01.12, 12:28
    no ale maz nie moze isc do legalnej pracy,bo komornik kase zajmie!
  • hugo43 23.01.12, 12:30
    jeszcze tak mi sie nasuwa,ze nawet na zmywak maz by poszedl,chocby do kebaba itd.u nas w pubie chlopak,co laduje zmywarke,sprzata ze stolow itd wyciaga z napiwkami min.100 dziennie,a chetnych nie bylo bardzo dlugo.i nie pisz,ze sie do tego nie nadaje,bo padne!
  • hugo43 23.01.12, 12:32
    albo tiry rozladowywac.przeciez szczecin to wielkie miasto,tylko dla was pracy nie ma.a ty,zaneto nie mozesz na pare godzin isc gdzies sprzatac,myc okna itd.
  • anna.k777 23.01.12, 12:38
    Jak by im zależało,to moment pracę by znaleźli,nawet bez wykształcenia,ale po co?OPS daje,czy się stoi,czy się leży,to pomoc i tak im się należy.
  • zaneta-4 23.01.12, 15:41
    Czy się należy czy nie ? , to i tak praca by sie przydała ! bo na garze państwa nie jest tak szczególnie fajnie się pastwić!
  • anna.k777 23.01.12, 15:58
    zaneta-4 napisała:

> Czy się należy czy nie ? , to i tak praca by sie przydała ! bo na garze pa
    > ństwa nie jest tak szczególnie fajnie się pastwić!
    Bynajmniej,nie pastwię się,bo nie mam na kim,moje stwierdzenie jest o tym,że leniami jesteście i tyle.Szczecin nie wioska pracę znaleźć można jak się chce.
  • zaneta-4 23.01.12, 16:06
    Moze i nie wioska tylko czemu nie ma pracy dla osób po podstawówce ? jestem zarejestrowana od marca 2010 roku nie dali mi żadnej propozycji pracy , dlaczego ?? nie dali mi propozycji na kurs , dlaczego ?? jestem jakas inna czy co?? .
  • anna.k777 23.01.12, 16:09
    zaneta-4 napisała:

> Moze i nie wioska tylko czemu nie ma pracy dla osób po podstawówce ? jes
    > tem zarejestrowana od marca 2010 roku nie dali mi żadnej propozycji pracy , dla
    > czego ?? nie dali mi propozycji na kurs , dlaczego ?? jestem jakas inna czy co?
    > ? .
    Masz internet,umiesz z niego korzystać,to dlaczego sama nie szukasz,tylko ktoś ma za ciebie pracę znaleźć?Dawaj ogłoszenia,że pracy szukasz,zamiast na forum czaić się.
  • anna.k777 23.01.12, 16:13
    Masz internet w domu,dlaczego sama nie szukasz i nie dajesz ogłoszeń,z takim podejście w życiu nie znajdziesz,bo jak zwykle czekasz,aż ktoś załatwi za ciebie pracę.Czas poświęcony na forum,poświęć na szukanie pracy.
  • hugo43 23.01.12, 16:24
    bo te czasy kiedy praca sama przychodzila dawno sie skonczyly.trzeba sobie wygospodarowa pare godzin(np.jednego dnia ty,drugiego maz) i ruszyc w miasto.wejsc do kazdej restauracji,pubu,kebaba i pytac,przejsc sie po lumpeksach,marketach itd i tez pytac.pamietam jak szukalam pracy,ruszalam z teczka pelna cv po sniadaniu i wracalam przed wieczorem,pol warszawy w jeden dzien obskoczylam,bo bilet dobowy mialam i szkoda bylo nie wykorzystac.a dzwoniliscie po jakichs firmach sprzatajacych,tam z reguly praca jest,chocby na jakis czas,na zastepstwo itd.
  • mamba30 23.01.12, 16:44
    zaneta-4 napisała:

> Moze i nie wioska tylko czemu nie ma pracy dla osób po podstawówce ?

a ktoś Ci bronił/broni ukończyć cokolwiek więcej?????

--
    http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/Hyb03nA.jpghttp://lb2m.lilypie.com/Hyb0p1.png
  • zaneta-4 23.01.12, 15:36
    Mogę isc , czemu nie ?? jakby było coś
    Nawet jakby były biura do sprzatania to bym poszła na te 3-4 godziny . Gorzej do pracy po 8 lub 12 godzin. Do biur rano ide na 4 godzinki np i mam czas dla dzieci pózniej i wogółle .
  • bj32 23.01.12, 16:37
    Nawet? Czyli masz wyższe aspiracje po podobno podstawówce?
    --
  • madziulec 23.01.12, 21:35
    zaneta-4 napisała:

> Mogę isc , czemu nie ?? jakby było coś
    > Nawet jakby były biura do sprzatania to bym poszła na te 3-4 godziny . Gorzej d
    > o pracy po 8 lub 12 godzin. Do biur rano ide na 4 godzinki np i mam czas dla dz
    > ieci pózniej i wogółle .
    Kurde. Podoba mi sie takie podejscie.

Coraz bardziej. NIe pojdziesz do pracy bo za dlugo????
    Podejrzewam, ze nawet nie 99, a 100% dziewczyn z forum by tak chcialo. Ot, na 3-4 godzinki do pracy wyskoczyc, poplotkowac, moze przez internet popisac, manikiur zrobic. a potem do dzieci.
    Obudz sie moja droga.

--
  • marta1-8 23.01.12, 12:50
    I co? Całe życie nie będzie pracował? W obawie że komornik mu zabierze?
    A tamto dziecko to co? Powietrzem ma żyć?
    Tak się zastanawiam, a co tu dadzą dokumenty przesłane bj32?
    Potwierdzą czy jest 4 dzieci? Czy mają rodzinne? Czy mają pomoc z MOPS-u?
    Czytałam gdzieś tu na forum że ktoś musi miesiąc przeżyć za 700zł a opieka nie chce pomóc bo mają za duży dochód a tu proszę: prawie 1400zł z rodzinnym jak nie lepiej.
    I co z tego ze na 6 osób. Skoro na mieszkanie jest dodatek, to są pieniądze otrzymane bez wysiłku.
    Nawet dodatku nie chce się porządnie załatwić. Lenistwo na maksa.
    Piszesz że masz podejrzenie u dziecka autyzmu? A co robisz w tym kierunku?
    Ja bym już dawno wygoniła takiego męża do pracy albo z domu.
    Ty jako matka powinnaś myśleć o dzieciach. A jak nie daj Boże zachorują, skąd weźmiesz na leki? Życie to nie wakacje, tu trzeba zakasać rękawy i do pracy.
    I broń Boże tu nikt nie chce Ci ubliżyć, czasem taki kubeł zimnej wody otwiera oczy.
    Powinnaś rozmówić się z mężem i zmotywować go do pracy.
    Bo odnoszę wrażenie ze podoba wam się życie na koszt innych. Mało tego wiecie gdzie się zgłaszać po pomoc.
    A tu trzeba nauczyć się oszczędzać, znaleźć pracę i zacząć liczyć na siebie. Iść do pracy przede wszystkim.
  • zaneta-4 23.01.12, 15:58
    Pracuję z dzieckiem w domu uczę ja mowy bo ma 2 lata i nie mówi jeszcze prócz mama tata babcia laura daj am , dopiero zaczyna to mówić nie reagowała na swoje ime teraz reaguje nie umiała jesc teraz umie nie wykonywała zadnych prostych polecen nadrabiam z nia to , nie umie sie bawic tylko układa konkrety i burzy je i tak w kółko , płacze po nocach często , przy chodzeniu garbi sie , jest agresywna szczególnie jak się jej coś zabierze , nie umie pracować , bawić sie z dziećmi z siostrami ( woli sama ) nie chce reagować na nic ( ma swój świat , jest jak by wyłączona) - pracuje z nia nad wszystkim co jest mozlkiwe . Z córką najstarsza też pracuje bo ma opóznienie ,.ma Ona dodatkowe zajęcia w szkole trwajace 45 minut przed lekcjami + 1 raz w tygodniu zajęcia godzinne w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Dodatek nie jest w całosci dopłacam około niecałe 250 zł 200 prąd 60 gaz internet 75 alimenty męza 50 rytmika dziecka 25 to wyjścia jakieś z klasą to 20,30,10 w zależności gdzie idą to jakies zdjęcia , bal i zawsze coś . Wszystko kosztuje a w tych czasach mam pytanie jak to jest duzo np 300 zł na osobę ? przy takich cenach jak w naszej polsce to jest duzo ? nie wiem kto wymyslił kwote 351 zł na osobę , ciekawa jestem czy ta osoba by wyzyła za tą kwote cały miesiąc? nie chcę się kłócić ale usiadłyście na mnie gorzej niż na jakąs kryminalistke, 4 dzieci to nie jest zbrodnia (predzej moze lekkomyślność
    Nie brałam zabezpieczen dotyczacych tabletek i tak wyszło . Inni co nie którzy z problemów dzieci zabijają a ja je wychowuję i to najlepiej jak tylko mogę zawsze im kupuję to co zechcą i poproszą , nie mogę powiedziec nie! ! to są ich pieniadze i wkładam w nie jak najwiecej ( ja mogę nie jesc alke one musza ! )
  • anna.k777 23.01.12, 16:07
    Widzisz,nie jesteś odosobniona i jedyna w przypadku,ćwiczenia z dzieckiem w domu,opłat w szkole i są rodziny,gdzie niecała stówa w miesiącu jest na osobę.Masz pretensje do nas?A dlaczego nie macie do siebie?Zastawiasz się chorym dzieckiem?Dlaczego nie korzystasz z poradni specjalistycznych?Mąż z pieniędzy na twoje dzieci,płaci alimenty na dziecko z pierwszego związku?Chyba dobrze doczytałam,że 75zł alimentów płaci i myślisz,że to w porządku.
  • zaneta-4 23.01.12, 16:21
    50 zł płaci , nie w porządku ale inaczej go zamkna i co mam zrobić pozbawić ojca dzieciom ? nie mam do was pretensji bo moge je mieć tylko do męża lub siebie , ja nie przyszłam się tu kłócić tylko poprosić o pomoc . Nie będę nic juz tu pisała do puki nie prześlę dokumentów. Korzystam z poradni na najstarsza córkę i idę z młodszą na termin na luty ale nie pamietam który mam zapisane w notatniku . Nie zastawiam sie chorym dzieckiem ! to nie jest powód ani super okazja do zastawiania sie dzieckiem , nie chce mi sie juz pisać bo robicie ze mnie jakąś nie wiem ( jakbym coś zrobiła bardzo złego) dowidzenia , nie bede juz pisała nic.
  • mamba30 23.01.12, 16:39
    piszesz "co to jest 300 zł. na osobę", a Twój ekhm... "szanowny" małżonek płaci ex 50 zł. i niby ona ma za to utrzymać tamto dziecko? Żałosna jesteś. Nie dość, że na wszystko dostajecie od Państwa, to jeszcze chcesz wyciągnąć łapę po więcej, zamiast ruszyć Wasze tyłki do roboty? Ani pracy, ani wykształcenia, bo i po co. Ty nie pójdziesz do szkoły/pracy bo dzieci, mąż też nie, bo co??? I nie rozumiem gadki, że jak facet, to się dziećmi zająć nie umie.

W moim odczuciu nie zasługujecie na żądną pomoc, wystarczająco wiele ciągniecie z naszych podatków. Ale może ktoś naiwny się znajdzie...
    --
    http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/Hyb03nA.jpghttp://lb2m.lilypie.com/Hyb0p1.png
  • bj32 23.01.12, 16:42
    Ja też pracuję z dzieckiem w domu, bo ma 10 lat i mówi mało i niewyraźnie.
    " nie umie sie bawic tylko układa konkrety i burzy je i tak w kółko"
    Co? Co robi? Konkrety? Moja w wolnych chwilach robi na drutach inscenizację katastrofy smoleńskiej...
    Córcia, odpuść, bo mnie już brzuch od śmiechu boli. Piszesz takie ambaje, że tego się nie da na trzeźwo czytać.
    --
  • madziulec 23.01.12, 18:48
    Bj... Odbierasz mi cala przyjemnosc.
    Wrocilam do domu. Chce czytac i rzeczywiscie.
    Akcja rozwija sie w zastraszajacym tempie.
    Dziecko w ogole na granicy normy rozwojowej.
    Autorka - dysleksja, dysgrafia.

Dzieci.. Okazuje sie, ze pierwsze z innego zwiazku. A maz tez ma dziecko z innego zwiazku.

A Ty, niedobra jedna chcesz dziewczynie zabronic tu pisac?? To co ja mam czytac??? Jedna taka kartonami sie podobno zabila, co mi wiec pozostaje???
    --
  • zaneta-4 23.01.12, 15:30
    Tak, można donieśc dokumenty jak nie ma się kompletnych ale nie można zaczac załatwiać dodatku jak nie ma się potwierdzenia ze zbilku , że jest sie najemca lokalu , właśnie jutro ide złożyc o dodatek mieszkaniowy a mąz do PUP . Bez zaświadczenia o najmie do dodatku nie złoży się żadnych dokumentów ponieważ to jest najbardziej wymagany dokument ze wszystkich ( reszte mozna donieśc w ciągu 14 dni roboczych) Inaczej miałabym już to dawno złożone bez problemu . Załatwiłam już wszystkie papiery i jutro ide składac o dodatek.
  • moleslaw 23.01.12, 16:39
    Odnoszę wrażenie że największym problemem jest wielodzietność autorki wątku, nie wiem tylko dlaczego. Rozumiem wszystkie zarzuty dotyczące dokumentów ( że nie na czas) czy samej obecności w PUP ale już czepianie się tego ile kto ma dzieci jest nie okej. To co ma zrobić, pozabijać. Dzieci już są i żadne wypominanie tego nie zmieni. W chwili kiedy nie ma kasy to i z jednym jest trudno.

Co do tej dwulatki to jedynie garbienie się jest moim zdaniem czymś niepokojącym reszta na poziomie rozwojowym.

Szkoda że przegapiliście dodatek i że mąż nie poszedł z zaświadczeniem o porodzie do PUP na 100% musieliby uznać prawie jak L4 . smile Pytanie brzmi dlaczego 5 mieś. temu mąz nie poszedł.
    A i jedno tylko nie daje mi spokoju, piszesz że mąż odbywał karę
    i jednocześnie że nie siedział w więzieniu. Czyli ? Co robił? Ja wiem co mógł robić zaznaczę.

--
    forum.gazeta.pl/forum/f,63251,_MOLE_KSIAZKOWE_.html
  • bj32 23.01.12, 16:46
    Ja odnoszę wrażenie, że jej problemem jest mitomania...
    --
  • zaneta-4 23.01.12, 17:13
    nie cieszę się z tego co mamy w naszym zyciu , ze bez szkoły pracy tyle dzieci ale los nie wybiera tak samo rodziców sie nie wybiera , co do kary to mi chodziło że odbywał kare od PUP za niewstawienie się na termin sad ale trudno co się stało to się nie odstanie a ten czynsz grudniowy pokryje mi zwrot za wodę bo mam nadpłaty ( dzięki bogu ) dziękuję za wsparcie mnie chociaż dobrym słowem ( BARDZO DZIĘKUJĘ ) tu jest brak tego co widze tylko czytam ze mam tyle dzieci i brak pracy i szkoły ( nawet już mi się odechciało pomocy z tąd -dam jakoś rade sama dawałam i raczej będę dawała ) Inni z takich powodów dzieci oddają albo zabijają a ja je mam i nie mogłabym ich oddac i dopuscić do tego żeby ktoś mi je zabrał. Przyjdzie kiedys czas ,że się skończy jakąs szkołe albo zrobi sie jakis kurs i znajdzie sie pracę . Pozdrawiam i dziękuję za dobre słowo , naprawde dziękuję.
  • bj32 23.01.12, 17:24
    No i o tym właśnie pisałam wcześniej.
    Marsz do roboty, zamiast rościć sobie na forum na okoliczność lenistwa.
    --
  • whitesith 23.01.12, 17:32
    Podczytuje już od dawna forum pomocnych, ten wątek śledzę od początku...
    Kurcze niby uważamy się za światłych i cywilizowanych...ale ni kszty w Was drogie Panie wychowania.
    Różnie ludzie proszą tu o pomoc, jedni ją otrzymują inni nie - bo jak to ktoś ujął są "trolem".
    Razi mnie jednak to , w jaki sposób odnosicie sie do ludzi...normalnie ręce opadają.
    Nie twierdzę ze autorka postu nie jest owym trolem, ale ludzie troche szacunku.
    Jak jeden mąż, wszyscy piszący jadą po autorce jak po autostradzie.
    Tylko ostatnia osoba napisała coś normalnego...chcecie komedii, włączcie tv.
    Żal...
  • zaneta-4 23.01.12, 17:44
    ( BARDZO,BARDZO DZIEKUJĘ ZA WYROZUMIAŁOŚĆ W JAKIMŚ SĘSIE ORAZ DOBRE SŁOWO )
    Naprawde dziękuję , troszkę lzej mi na duchu , że ktoś się odezwał przeciwnie do innych o moim istnieniu na tym forum .Pozdrawiam
  • bj32 23.01.12, 19:57
    Serio nie kminisz, że Twoja postawa nie zjedna Ci tu pomocy?
    --
  • zaneta-4 24.01.12, 02:29
    bj32 napisała:

> Serio nie kminisz, że Twoja postawa nie zjedna Ci tu pomocy?
    A ja odpowiem tak : Nawet jakbym nie dostała i nie dostane pomocy to i tak muszę dalej zyc . I niech Pani ze mnie zejdzie , bo mi duszno.
  • madziulec 23.01.12, 18:50
    Nie uwazam sie za osobe cywilizowana i swiatla. Ani KRZTY we mnie wychowania (to juz od dawna wiadomo).

Nie pozwalam by mnie walono w rogi, bo to malo mila swiadomosc. Tak po prostu.
    Pisze to, co mysle. Niech sobie pani szuka innych naiwniakow.
    --
  • zaneta-4 23.01.12, 19:21
    jestes kobieto bezczelna piszac to , co piszesz (wyjasnię jedno)
    1) ja byłam w zwiazku z ojcem dziecka ( mój obecny teraz mąz miał też zwiazek w tym czasie co ja )
    2) ja urodziłam dziecko w 2005 a mojego męza kobieta była urodziła w 2006 roku a my się zeszlismy w około 2007 .
    O JAKIE CI ROGI CHODZI KOBIETO ????????? mnie mój mąż w rogi nie robił ! nie wiem dlaczego naiwniaków ma tamta kobieta szukać. Każdy pomaga np , komu chce a nie że mu musi pomóc . Proszę się nauczyć czytać pózniej odpowiadać , natomiast również proszę by Pani ze mnie zeszła bo to jest rzmudne i nudne .
  • isabelka20 23.01.12, 19:29
    Żaneto kłania się czytanie ze zrozumieniem. Poza tym bądź konsekwentna i jeśli żegnałaś się już conajmniej dwa razy i twierdziłaś, że nie będziesz już pisać, to po co kolejne posty.
  • zaneta-4 24.01.12, 02:31
    Tak sobie , pisze żebyście wiedziały ze sie nie poddałam bo zmieniłam zdanie smile , zadowoliło to Panią ? , Bo mi sie wydaje że raczej chyba nie ?, prawda?.
  • zaneta-4 24.01.12, 14:49
    Polska

firma Jennifer Collection zatrudni panią do sprzątania pomieszczeń biurowych. Umowa o pracę.

Wymagania:
    - samodzielność
    - potwierdzone referencje
    - prawo jazdy kat B.
    osoby zainteresowane prosimy o wysyłanie cv wraz z referencjami na adres mailowy.

Telefon: 728 416 992
    Email: ewa@jennifer-co.eu

Kategoria: Praca / Szukam pracownika / Inne

Wspomnij, że ogłoszenie znalazłeś w serwisie infolud

Do sprzątania nie trzeba mieć wyzszego wykształcenia , ale za to prawo jazdy i zawsze cv
  • zaneta-4 24.01.12, 14:52
    Zatrudnię pracownika w profesjonalnej myjni pojazdów samochodowych na stanowisko pracownik myjni. Myjnia zlokalizowana jest przy ul. Wernyhory 14.
    Kandydat winien spełniać następujące kryteria:
    dobry stan zdrowia, dyspozycyjność, umiejętność pracy w zespole, punktualność, rzetelność i nie karalność.
    Zgłoszenia należy składać poprzez zakładkę kontakt na stronie www.myjniazklasa.pl lub osobiście w siedzibie firmy w dni robocze w godzinach od 12.00 do 13.00
    Zgłoszenie powinno zawierać CV
  • bj32 24.01.12, 15:08
    To po prostu sobie to napiszcie:
    search.hiyo.com/?q=cv&source=003040060252&lang=polish&u=1&a=1
    Wzorów masz do oporu.
    Tylko nie wiem, czy spełniacie "rzetelność" i "umiejętność pracy w zespole". Bo czym dłużej śledzę ten pasjonujący wątek, tym bardziej w to powątpiewam.
    --
  • zaneta-4 24.01.12, 15:37
    A co mi po cv ? co ja tam wpisze ? jestem bez szkoły gimnazjalnej ? i co zrobią z tym cv? odłożą na najnizsza półkę . Po feriach idę dokończyć gimnazjum do szkoły wieczorowej . A mąż napisze ze pracował na budowach bez umów jako pomocnik ogólnobudowlany i w churtowni owoców czy w przy sprzataniu ale ma tylko podstawówkę i też cv pójdzie na najnizsza półkę albo do śmieci .
  • magdakingaklara 24.01.12, 15:43
    Masz racje w 100%. Lepiej się nadal nad sobą użalać i mieć do wszystkich pretensje tylko nie do siebie, że się nie umiało zadbać o swoje wykształcenie. No i oczywiście po co sie wysilać jak od Panstwa się na free dostanie.

Żal mi Ciebie a najbardziej to dzieci, ze maja tak nie odpowiedzialnych rodziców którzy umie tylko dzieci płodzić ale przyszłości im już nie potrafią zapewnić. Przepraszam umią na koszt Panstwa

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69jz8calzn.png
  • jakikato 24.01.12, 19:34
    magdakingaklara napisała:
    w którzy umie tylko dzieci płodzić ale przyszłości im już nie potrafią zapewnić
    > . Przepraszam umią na koszt Panstwa
    Koleżanko popraw się jeszcze raz smile winno byc "umieją" smile
    proszę - bez urazy - smile
  • bj32 24.01.12, 16:15
    Napisz, że jesteś niewydolna społecznie, ale potrafisz korzystać z MOPS, prosić o pomoc w internecie, rzucać się do ludzi, którzy Ci tej pomocy odmawiają i na wszelkie propozycje odpowiadać "nie". Oraz bardzo ładnie paprzesz życie swoim dzieciom, bo obserwując tak uzdolnionych rodziców, z całą pewnością same też będą niewydolne. Może Cię ktoś zatrudni jako antyprzykład.
    Bez CV nikt nawet nie zacznie z Tobą rozmawiać o pracy. Niezależnie od tego, czego w nim nie napiszesz.
    --
  • zaneta-4 24.01.12, 15:42
    skończę gimnazjum , następnie napisze do PUP o kurs zawodowy np, na kase fiskalną ukończę to jak się uda odchowam dzieci troszkę i pójdę do pracy . Nic innego i lepszego dla siebie nie widzę , a może nawet jak mi sie uda to po tym pujde do jakiegoś liceum wieczorowego ? , zobaczę jak to mi się poukłada.
  • magdakingaklara 24.01.12, 15:45
    zrób sobie 5 dziecko bo to Ci najlepiej "UDAJE")
    --
  • zaneta-4 24.01.12, 15:49
    Raczej sobię nie zrobię , ale to raczej i tak jest moja sprawa a nie twoja . Pomagasz tu ludziom biedniejszym ? czy nie dostałaś pomocy , że tak sie udzielasz jakbyś wydała na mnie nie wiadomo ile ? czy na kogoś innego ? A moize wstałaś lewą nogą i masz zły dzień ? jak coś w tym stylu to wypij melise , trochę ci emocje opadną .
  • anngam8388 24.01.12, 16:36
    zaneta-4 napisała:

> Raczej sobię nie zrobię , ale to raczej i tak jest moja sprawa a nie twoja . Po
    > magasz tu ludziom biedniejszym ? czy nie dostałaś pomocy , że tak sie udzielasz
    > jakbyś wydała na mnie nie wiadomo ile ? czy na kogoś innego ? A moize wstałaś
    > lewą nogą i masz zły dzień ? jak coś w tym stylu to wypij melise , trochę ci em
    > ocje opadną .

piszesz ,ze to nie nasza sprawa , i ok nie nasza. Ale skoro prosisz o pomoc to jest to sprawa ewentualnej pomagającej, komu pomaga i dlaczego tak zyjecie czy nie
  • zaneta-4 24.01.12, 17:17
    No , osobe pomagającą rozumiec mogę gdy zapyta , ale ty raczej nie pomagasz tylko też prosisz? prawda?
  • anngam8388 24.01.12, 17:39
    zaneta-4 napisała:

> No , osobe pomagającą rozumiec mogę gdy zapyta , ale ty raczej nie pomagasz tyl
    > ko też prosisz? prawda?

i tu masz złe info, prosiłam ponad rok temu , a nieraz zdarzyło mi się pomóc ubrankami po moim dziecku.zatkało?
  • zaneta-4 24.01.12, 17:44
    Nie , nie zatkało mnie
    (miło z twojej strony )
  • ewa9717 24.01.12, 19:10
    magdakingaklara napisała:

> zrób sobie 5 dziecko bo to Ci najlepiej "UDAJE")

Właśnie o takich postach ktoś wcześniej pisał, że przypominają zapasy w błocie czy coś takiego. Wszystko już zostało powiedziane, nie chcesz pomóc, przecież nie musisz, ale po co taka judząca uwaga po całej dyskusji, jaka już się odbyła?
  • madziulec 24.01.12, 16:22
    Zaneta, bez uszczypliwosci i zupelnie na serio.

Popatrz na zimno na swoja sytuacje.
    Nie masz pracy, boisz sie, ze nie bedziesz miala co wpisac w cv.
    Co niby ma zmienic pojscie do PUP i skonczenie jakiegos kursu?? Iles czasu uplynie dodatkowo, dalej doswiadczenia miec nei bedziesz. I skonczony kurs Ci nic nei da.
    TO taka prawda.

Jesli chesz pracowac to prace znajdziesz. Owszem, mozliwe, ze nie bedzie to super praca, nie zostaniesz na poczatklu super elegancka biznes łumen, ale masz szanse, ze sie gdzies zaczepiesz i bedziesz dostawac kase. A kasa pomoze z kolei ustawic sie dalej, moze skonczyc szkole, moze studia? Nie wiem.
    Jesli bedziesz myslec z kolei, ze poczekasz, odchowasz dzieci , dopiero kurs i poszukasz pracy to czas uplynie i nie znajdziesz pracy, bo na rynku pojawi sie iles osob, ktore beda bardziej rzutkie niz Ty.

Przepraszam, ze tak Ci to pisze, ale moze to jakos dotrze.
    --
  • zaneta-4 24.01.12, 17:24
    No i teraz mogę z tobą pisac , normalnie jak kobieta sie zachowujesz teraz , szczekanie jedna przez drugą do niczego nie prowadzi .
    Mam doswiadczenie w chandlu bo pracowałam jako uczeń (zwane warsztaty) , ale nie ukończyłam kursy na kasy fiskalne, jak byłam praktykantką w biedronce to wtedy sie znęcali nad praktykantami ( było głosno o tym )
    Mam przyuczenie , lecz nie mam szkoły i papierku na kase fiskalną.
    Jakbym miała podjąc pracę bo kiedyś napewno będę musiała , to tylko jako sprzedawca -kasjer . ( ale nie na stanowisku miesnym, na to sie nie nadaje bo już to sprawdzałam).
  • madziulec 24.01.12, 19:33
    Powiem Ci tak, zabrzmi to brutalnie: wybrzydzasz i to przerazliwie. Tak to wyglada.
    Albo masz chec do podjecia pracy i bierzesz co Ci daja albo nie.
    A tu.. wyglada na to, ze absolutnie nei masz ochoty. Bo mowisz tak jakbys po pierwsze miala wszystko, czyli wszelkie mozliwe kursy, szkoly itp., byla jedynym pracownikiem i mogla stawiac zadania.
    Tymczasem tak nei jest.

Stad jakbys przyszla gdziekowliek to potraktuja Cie gorzej niz psa. Bo takich jak Ty maja na peczki: mlodych, zdolnych, po kursach, ale tez i po szkolach handlowych...
    --
  • zaneta-4 24.01.12, 19:37
    Ja nie wybrzydzam , tylko podkresliłam ze nie widze sie w pracy na stanowisku mięsnym i nic po za tym.
  • madziulec 24.01.12, 20:27
    Cholera. Ja tez nie.
    Brytalne. Ale iles lat temu podjelam jakies decyzje, skonczylam szkole, skonczylam cos tam i sie uczylam. To pozwala mi powiedziec: nie widze sie w pracy salowej, dozorczyni.

Ale juz na przyklad w pracy niani wydaje mi sie, ze bym sie widziala.

Problem, ze jak nas naparwde przypili to cholera nie za bardzo mozemy mowic "nie widze sie" w takiej czy innej pracy. Nie mamy bowiem wyjscia. Idziemy do roboty i tyramy, dla siebie , dla dzieci i tyle.
    I chowamy swoje "nie widze sie" gleboko do kieszeni
    --
  • zaneta-4 24.01.12, 20:40
    Jak można robić coś czego się nie umie np?
  • madziulec 24.01.12, 20:48
    Nie wiem.
    Ale jakos setki ludzi podczas studiow ida na bezplatne praktyki po to tylko, bysie wlasnie nauczyc. Ida, pracuja naprawde ciezko, by miec cokolwiek wpisane w cv, by sie czegos nauczyc.

TY nie chcesz, TY szukasz problemow, przeszkod i tyle. TY widzisz klody pod nogami.
    Nie umiem Ci pomoc, bo TY nie chcesz pomocy. TY chcesz rozdawnictwa.
    --
  • zaneta-4 24.01.12, 20:57
    Pierw skończę szkołe , bede pózniej myslała dalej . Dziekuję za radę dobrą
  • anka7961 24.01.12, 20:57
    zaneta-4 napisała:

> Jak można robić coś czego się nie umie np?

Żaneto, można się tego nauczyć.

--
    http://www.suwaczek.pl/cache/b4efb997c4.png
  • zaneta-4 24.01.12, 20:59
    Można , ale wiekszosc ludzi lubi już miec osoby zatrudniane z mile widzianym fachem w dłoni . Skończę pierw szkołe a potem coś pomysle.
  • madziulec 24.01.12, 21:26
    Scarlett o'Hara jako dziedziczka olbrzymiej plantacji tez tak mowila "pomysle o tym jutro"...

Szczerze mowiac mam wrazenie, ze niezbyt dobrze na tym wyszla.

Ile masz lat, by powiedziec: skoncze szkole, a potem sie zastanowie co bede robic???
    Ja konczylam studia pracujac. Podejrzewam, ze sporo osob tu na tym forum tak robilo. Dlaczego?? Z wielu powodow. U mnie powod byl bardzo prozaiczny: nei stac mnei bylo na powiedzenie sobie: skoncze studia i potem sobie pomysle, choc mialam sytuacje o ilez bardziej komfortowa niz Ty (mialam gdzie mieszkac, nie mialam dzieci...).

Robisz co zechcesz. Ty jednak jestes odpowiedzialna juz nei tylko za swoje kroki. Stalas sie z chwila urodzenia dziecka odpowiedzialna takze i za to dziecko. Co pokazujesz takiej Laurze lat prawie 7??? Ona popatrzy i powie Ci pewnego dnia: mamusiu, ale nie warto sie uczyc. Ty nie skonczylas szkoly i funkcjonujesz. Jak dla mnie to nie jest zycie, to wegetacja.

--
  • hugo43 24.01.12, 21:50
    zaneto,a co ty z tym kursem na kase fiskalna?kas jest milion modeli w swiecie,kazda obsluguje sie troche inaczej.pojdziesz do pracy,to cie naucza.
  • isabelka20 24.01.12, 21:52
    no wiesz Bj pisownia była oryginalna - zresztą co drugie słowo Pani Żanetki jest oryginalne smile Co do socjalnej to w przyszłym tygodniu mam spotkanie z północą (tak się nazywa u nas ten rejon) więc może porozmawiam. Tym bardziej, że otrzymałam oficjalne pozwolenie smile
  • zaneta-4 24.01.12, 21:55
    I co w związku z tym ?
  • zaneta-4 24.01.12, 21:53
    Są teraz kasy z komputerkiem , wiem ze sa rózne ale myśle ze to by mi się przydało zawsze to coś by mnie nauczyli na kursie nawet na taką zwykłą nową kase fiskalną.
  • isabelka20 24.01.12, 22:01
    Żaneta pracowałam w kilku sklepach i w każdym kasa była inna, choć prawie każda była "z komputerkiem". Nic Ci nie da żaden kurs. Kiedyś jako absolwentka po maturze (ach kiedy to było) byłam na takim kursie z PUP i wiesz ten papier to sobie mogę pod doniczkę podłożyć, bo nikogo to nie inetersowało. I dobrze wiesz, że ten kurs Ci nic nie da, ale gadka o kursach jest typowa u klientów MOPR ( niewiem, ale każdy mówi to samo, gdzie Ci ludzie się zgadują? - chyba pod kasą). Słuchaj miej honor i odpuść. Piszczysz, że nie masz co w c wpisać, że to, że tamto, ale to nie jest wina żadnej z nas, żeś ty ukończyła jedynie 6 klas. Nie piszcz, że dzieci, że pranie, sprzątanie itd, bo ja kończyłam pracę socjalną będąc w ciąży i tydzień po porodzie zasuwałam na egzaminy, dziś robie kolejny kierunek studiów (co daje mi kolejny awans - choć co poniektóry tu twierdzą, żem wypalona smile ) mając 7 letnie dziecko i męża pracującego po 14 godzin. Można, pewnie, że można, ale wiesz ja nie dostałam mieszkania ze zbilku, tylko bulę 1500zł miesięcznie (ach ten frank kochany), nie proszę nikogo o pomoc, za to zasuwam od 7.30 do 15.30 (teoretycznie, gdyż odkąd mam kierownicze stanowisko to wracam nawet około 20). Też bym chciała posiedzieć w domu i sobie poprać na spokojnie. Z takim podejściem daleko nie zajedziesz ani ty ani twój leniuszek mężuś. I tak jak ktoś napisał tylko dzieci żal bo fundujesz im niezłe g...
  • anna.k777 23.01.12, 19:29
    zaneta-4 napisała:

> jestes kobieto bezczelna piszac to , co piszesz (wyjasnię jedno)
    > 1) ja byłam w zwiazku z ojcem dziecka ( mój obecny teraz mąz miał też zwiazek
    > w tym czasie co ja )
    > 2) ja urodziłam dziecko w 2005 a mojego męza kobieta była urodziła w 2006 roku
    > a my się zeszlismy w około 2007 .
    > O JAKIE CI ROGI CHODZI KOBIETO ????????? mnie mój mąż w rogi nie robił ! nie wi
    > em dlaczego naiwniaków ma tamta kobieta szukać. Każdy pomaga np , komu chce a n
    > ie że mu musi pomóc . Proszę się nauczyć czytać pózniej odpowiadać , natomiast
    > również proszę by Pani ze mnie zeszła bo to jest rzmudne i nudne .
    Zamiast dochodzić i kłócić się,zajęlibyście się szukaniem pracy.
  • madziulec 23.01.12, 19:36
    Problem polega na tym, ze oni nie maja powodu, by isc do roboty.
    Po co???

Jak ktos wczesniej napisal, komornik sciagnalby zalegle alimenty, do tego przestalyby plynac szerokim strumieniem wszelkie zapomogi...
    Zaden interes.

A tak, mozna dalej pitolic 3 po 3 i zyc na koszt takich idiotow jak my.
    --
  • zaneta-4 23.01.12, 20:58
    prace z rana trzeba szukac a nie po południu czy wieczorem . Wieczorem lub po południu nic nie znajdziesz , wiec po co piszesz ze mam szukac pracy jak jet wieczór(południe) ?? sama poszukaj , może znajdziesz o tej porze sama coś dla siebie ? poodzenia życzę. Dobranoc
  • madziulec 23.01.12, 21:30
    Zupelnie nie rozumiem tego argumentu.

Ogloszenia o prace likwiduja wieczorem czy jak?????
    (cos jak zwijanie asfaltu w Wachocku na noc???)
    --
  • hugo43 24.01.12, 09:43
    tu sie nie zgadzam.nasza knajpa jest czynna od 16 do bialego rana i sa chetni by tak pracowac i jak ktos pyta o prace,to moze przyjsc i o 2 w nocy.tobie sie po prostu robic nie chce!!!
  • julka-4 24.01.12, 10:15
    Tak sobie podczytuje dla poprawy humorusmileMacie 1800 zł ,za nic można powiedziec .Mój mąz w zimowe miesiące zarabia 2500 (nie powiem w letnie dużo więcej)i naprawdę ciężko się nacharuje za tę kasę.Za samo mieszkanie płacę 700 złoty ,nie wyliczam nastepnych rachumków bo i po co.Ale tak sobie myślę ,po co komu pracowac jak 1800 można wyciągnac za free siedząc sobie w domu i nic nie robiąc(oprócz kolejnych dzieci,oczywiściewink)Może trzeba wkońcu zacząc życ na koszt państwa,tak sobie myślębig_grinA przy okazji to masakrycznie dużo za ten internet płacisz 75 zeta ja nie całe 40 i sądzę ze wiecej osób płaci mniej niż 50smile
  • madziulec 23.01.12, 19:34
    Uwielbiam jak ktos robi sie nerwowy i nie umie czytac.

Ja z kolei prosze, by wreszci eprzestala Pani udawac niekumata i idiotke. Nudne to juz wink
    --
  • anngam8388 23.01.12, 19:40
    madziulec napisała:

> Uwielbiam jak ktos robi sie nerwowy i nie umie czytac.
    >
    > Ja z kolei prosze, by wreszci eprzestala Pani udawac niekumata i idiotke. Nudne
    > to juz wink

hehe Madziulec czemu siedzisz na biednej zanecie? zejdż z niej bo jak mąz zobaczy ,że na niej siedzisz to Cie zrzuci tongue_out
    a tak na poważnie to mam coraz wiekszy ubaw pisz dziewczyno pisz nie ma ostatnio dobtych komedii a tu mamy komedio dramat na skalę oskara tongue_out
  • zaneta-4 24.01.12, 02:21
    idzcie do cyrku tam moze bedzie smieszniej . Albo do śmiechu warte tam się nasmiejecie jak nigdy az was brzuchy porozbolewaja smile
  • anetchen2306 23.01.12, 17:36
    "nie cieszę się z tego co mamy w naszym zyciu , ze bez szkoły pracy tyle dzieci ale los nie wybiera" Masz racje, to nie los decyduje o ilosci potomstwa, to TY o tym zadecydowalas (chyba nie powiesz, ze cie przy tym nie bylo i los cie "oszukal").

"Przyjdzie kiedys czas ,że się skończy jakąs szkołe albo zrobi sie jakis kurs i znajdzie sie pracę" Kiedy ten czas przyjdzie? Nie przyszedl po pierwszym dziecku (wtedy byl najlepszy czas), nie przyszedl po drugim dziecku (wtedy tez jeszcze czas ci sprzyjal), nie przyszedl po trzecim (wtedy byl czas najwyzszy, by cos zrobic!), po czwartym ma nadejsc ... tylko kiedy? Za 10 lat? Pracodawcy maja coraz wieksze wymagania, bo coraz wiecej ludzi ma dobre wyksztalcenie. Maja w czym wybierac! Kiedy ty te szkole chcesz uzupelnic? Po 5-tym dziecku? na co ty wlasciwie czekasz? Na "kiedys"? To mozesz sie nie doczekac. Ty jakos wszystko odkladasz na "kiedys", "kiedys" bedzie praca, "kiedys" bedzie szkola, kurs ... tylko powiekszanie rodziny jakos bylo zaraz, i nie powiedzialas wowczas "kiedys". O twoim mezu nie wspominajac. Kolejnosc chyba powinna byc odwrotna, zeby do czegos w zyciu dojsc, moc wyzywic i wyksztalcic wlasne dzieci.
  • babcia_marysia 23.01.12, 20:13
    zaneta-4 napisała:

> Załatwiłam już wszystkie papiery i jutro ide składac o dodatek.

nie wiem jak u was w Szczecinie, ale u nas na dotacje do mieszkania wypełnia się wniosek, podbija się go w administracji ile wynosi czynsz i o niezaleganiu z opłatami, następnie wniosek podbija się w biurze meldunkowym- ile osób zameldowanych, dokłada się zaświadczenia o dochodach i z Urzędu Pracy oraz ostatni rachunek za energię...to trzeba złożyć od 1-16-tego każdego miesiąca po tym terminie nie przyjmują wniosków bo wtedy naliczają, przeliczają i decyzje piszą.......
  • whitesith 23.01.12, 20:18
    kółko wzajemnej adoracji...nie nadymaj sie madziula , bo wybuchniesz kiedys.
    Komedia to wy wszystkie razem wziete...
    Masakra
  • babcia_marysia 23.01.12, 20:26
    Żaneta, a jakbyś spróbowała gimnazjum wieczorowe,zacząć po feriach od półrocza i do końca roku zaliczyła byś jeden rok...mojej koleżanki syn tak robi, wszystko zależy od dyrektora szkoły czy zezwoli, ale jakbyś porozmawiała może by się udało, u nas to się nazywa Gimnazjum dla Pracujących
  • zaneta-4 23.01.12, 20:47
    Ja tylko mogłabym ukończyc otatni rok gimnazjum dla dorołych i się tam wybieram po feriach , 3 dni tygodni poniedziałek , sroda oraz piątek od 15,00 do 21. Nie mam innego wyjścia musze ją ukończyć inaczej nie pujde do pracy za kilka lat , bo jak bez podtaoego ? jak ukoncze te gimnazjum to zrobię jaki kurs i wtedy co bede mogła mylec. Dobranoc i pozdrawiam smile
  • madziulec 23.01.12, 20:50
    No i kula w plot wink
    Madziula to nie ja wink

Poza tym nadyma sie autorka watku, gdyz widzi, ze cholera historia rodem z brazylijskiego serialu. No i Jose tu Consuele kocha i tak dalej.. No jak widac.
    Dziecko jest. Nie woadomo czyje. Jedno, drugie trzecie, czwarte.. A i jeszcze piate.

No i kogo w koncu kocha Jose?
    A Consuela? Czy matka pomoze jej w opiece nad dziecmi? Czy Consuela wreszcie bedzie mogla zajac sie dziecmi?

Cholera... Za trudne to dla mnie. Chyba za dlugo juz w tym siedze wink
    --
  • zaneta-4 23.01.12, 21:04
    Ale jaja , jesteś nie normalna jakie( 5 ro) dziecko ????????????? ja mam swoje cztery córki a jak chcesz poznac ojca mojej pierszej córki to Ci dane podam , Chcesz to Ci podam smile smilesmile Smieszna jeteś ,ze aż szooooooooooooooook ( W CIĄZY NIE JESTEM !) smilesmile
  • madziulec 23.01.12, 21:32
    Dodawac umiem.
    Skonczylam troche wiecej szkol i wychodzi prosto:
    Twoj maz dziecko z poprzedniego zwiazku - to jest jedno.
    Twoje dziecko z poprzedniego zwiazku - to jedno.
    Razem 2.
    I wychodzi, ze razem macie trojke (choc tu waham sie czy nie wiecej).
    Czyli razem 5.

Ojca Twojego dziecka poznawac nie chce. A Ty w sutenera sie nei baw., to karalne wink
    --
  • zaneta-4 24.01.12, 02:08
    To daj sobie spokuj i nie szpieguj z kim mam dziecko ( bo ja wiem z kim spałam )
    a to , ze dodawac umiesz to fajnie , ciesz sie . A następnie to , że ja nie mam szkoły to się nie wywyższaj jak bys była jakas profesorką bo to do niczego nie prowadzi ( masz to się ciesz).
  • magdag28 24.01.12, 09:10
    babcia_marysia napisała:

> opłatami, następnie wniosek podbija się w biurze meldunkowym- ile osób zameldo
    > wanych, dokłada się zaświadczenia o dochodach i z Urzędu Pracy oraz ostatni rac
    > hunek za energię....
    > .

u nas nie trzeba za energie tylko w spoldzielni czynsz i woda
    --
  • anka7961 23.01.12, 22:37
    Dziewczyny, dajcie już spokój co? Troll, nie troll, ale może jakiś poziom utrzymacie, a nie dysputy o plemnikach Pana Męża prowadzicie? Madziulec strasznie ostatnio w pyskówki popadasz, weź może melisę strzel.

to forum to chyba "pomocne" a nie "gnębiące"? Jak nie chcecie to nie pomagajcie, a dobre rady można dawać bardziej "delikatnie", niż "ruszyć tyłki do roboty lenie".

--
  • anka7961 23.01.12, 22:45
    meega.pl/118060-sprzatanie.html
    --
  • madziulec 23.01.12, 23:09
    Anusiu, przypomne Ci Twoja dobra radę:
    forum.gazeta.pl/forum/w,615,132085837,132131069,Re_O_Tak_na_rozluznienie_.html
    Co będe daleko szukaćsmile

--
  • zaneta-4 24.01.12, 02:09
    Dziękuje bardzo , za dobre słowo .
  • puchatka29 23.01.12, 23:17
    zachodniopomorskie.gumtree.pl/c-Praca-opiekunki-nianie-niania-dorywczo-do-1-5-letniego-chlopca-centrum-szczecina-W0QQAdIdZ347861426
    i jest tego multum ,dla panów również / ochrona budowlanka / a nawet do stoczni śmigajcie oboje , gdzieś przy sprzątaniu.Normalnie iść i pytać pytać pytać !

A tego chopa to w zadek kopnij , lepiej pózno niż pózniej ,po czorta Ci on ?
  • puchatka29 23.01.12, 23:20
    gdyby sił Ci brakło ,spakować typka.... to spakuj mu bułkę i kawe w termos bo :

zachodniopomorskie.gumtree.pl/c-Praca-praca-inne-OCHRONA-W0QQAdIdZ347484803
  • anna.k777 23.01.12, 23:30
    Do ochrony i sprzątanie,nie trzeba mieć wykształcenia,ale któreś z was musi pracować i najlepiej,gdyby to mąż poszedł,bo matka zawsze ma zajęcie przy dzieciach,musicie się zorganizować.
  • zaneta-4 24.01.12, 02:17
    wiem , dziękuję za podpowiedzi oraz pomoc taką i tyle wiadomosci , pozdrawiam.
  • agus-ka 24.01.12, 09:39
    kiedy miałaś zasądzone alimenty na najstarszą córkę? Może można by było wnieść o podwyższenie?
  • babcia_marysia 24.01.12, 08:22
    anna.k777 napisała:

> Do ochrony i sprzątanie,nie trzeba mieć wykształcenia,

no nie powiedziała bym że do ochrony nie trzeba mieć wykształcenia....przerabialiśmy to z mężem wielokrotnie... albo potrzebne minimum średnie wykształcenie albo jest to praca dla policjantów na emeryturze,
  • moleslaw 24.01.12, 11:55
    Nie tylko policjantów, wojskowi też mile widziani. smile Wymagana jest niekaralność ale faktycznie głównie przynajmniej w trakcie zdobywania średniego koledzy w ochronie pracowali i po średnim rzecz jasna.
    --
  • bj32 24.01.12, 14:09
    W Impelu czy do ochrony rozmaitych obiektów przyjmują bez specjalnych wymagań, ewentualnie z orzeczeniem. Ale średniego czy wyższego nie wymagają. Wiem, bo często gadam z chłopakami z ochrony i demony intelektu to nie są...

I jak my mamy zachowywać poziom, skoro koleżanka nas traktuje jak idiotki?
    --
  • anka7961 24.01.12, 15:40
    bj32 napisała:

> I jak my mamy zachowywać poziom, skoro koleżanka nas traktuje jak idiotki

Blanka, ja rozumiem Twoje argumenty, ale chyba wiesz o co mi chodzi. Od jakiegoś czasu w prawie każdym wątku na tym forum są pyskówki i poniżanie innych. Przypomina mi to bardziej zapasy w kisielu, niż pomocne. Rozumiesz?
    Ja nie bronię Żanety, bo tak jak Ty i inne emamy uważam, że gdyby chcieli to pracę by znaleźli i żeby było jasne nie namawiam do pomagania im, skoro od 8-miesięcy jest nie po drodze do pupu, a w domu siedzą 3 dorosłe osoby i twierdzą, że pracy nie ma, bo nie ma cv, nie ma co wpisać do cv, nie ma na nic i wogle nic nie ma i niczego nie będzie (jak u Kononowicza).
    Chodzi mi tylko o to, że niektóre przytyki są delikatnie mówiąc niesmaczne i nie na miejscu.

--
  • whitesith 24.01.12, 16:12
    Właśnie o to chodzi...nie ona pierwsza (żaneta) ma 4 dzieci...z tego co wiedze , to co druga potrzebująca ma przynajmniej troje...a docinek odnośnie liczby dzieci do żadnej nie skierowałyście...
    Tutaj każdy jest anonimowy...i może pisać co zechce...ale chyba nie na tym rzecz polega...tym bardziej że jesteście "pomocne"...
  • bj32 24.01.12, 16:45
    Ale nie żyjemy w mrokach Średniowiecza i nawet mało rozgarnięty obywatel wie, że z wykształceniem podstawowym na dobrze płatną pracę ma marne szanse. Natomiast tu mamy przykład koleżanki, która zrobiła sobie czworo dzieci i prorokuje, że skończy gimnazjum, kurs... A jednocześnie nie potrafi równie inteligentnego męża przez 8 miesięcy wysłać do UP. A dodatkowo wykazuje się postawą ewidentnie roszczeniową.
    Atmosfera na forum w znacznym stopniu wynika z tego, że osoby, które zajmują się pomocą od iluś lat - są zmęczone bezmyślnością, roszczeniowością, dziecioróbstwem - i wcale nie jest to jedyny przypadek, kiedy zostało to wytknięte - lenistwem i uporczywym "nieeee...".

Whitesith: *ja* nie jestem anonimowa. W necie bez większych trudności można znaleźć zarówno moje nazwisko, jak i numer telefonu. A fakt, że "jesteśmy 'pomocne'" nie oznacza, że będziemy tulić do łona każdego nieroba, któremu nic tak w życiu nie wyszło, jak włosy i dzieci. Pomoc nie polega na rozpieszczaniu osób, które chcą tylko brać, a pracować najwyżej od 11.00 do południa i żeby się rączki i nóżki nie zmęczyły, za to są nadproduktywnie płodne.
    --
  • zaneta-4 24.01.12, 17:42
    Powiem tak, Ja mam sytuację ciężką z róznych względów ok, ale nie jestem matką z ojcem która ma wiele dzieci i siedzi z kłopotów niewydolności koło stołu przy flaszkach wódki i ramce papierosów , mam posprzątane , dzieci czyste , zrobiony co dziennie obiad ( codziennie ) podkreślam bo nie którzy tego nie mają ,. Są różne rodziny wielodzietne ( i jest dużo patologii mając tyle dzieci ) , ale natomiast Ja nie siedzę nie kłębię się gdzie mogę iśc nachlać się bo mam kłopoty . Ile jest matek nadużywających alkochol w domu a dzieci głodne ,brudne ? (multum )
    To , że nie ma sie pracy to nie jest grzech ani rzecz karalna , nie zaliczam się do rodzin patologicznych i nie wydolnych , bardziej moze mniej ambitnych ,ułożonych .
    Nie rozumiem postawy innych ( nie oddałam , nie zabiłam nie są głodne nie są brudne , nie karcę że tyle ich mam ) Kochają mnie taką jaka jestem , moja córka chodzi do szkoły zna też kolegów koleżanki które są biedne , lecz mówi mi tak ( Mamusiu jesteś kochana , kochamy cię że nam poswiecasz czas , ze poczytasz bajki , że pobawisz sie ,że kupuje co chcą ) Ona 6 latka potrafi wziąść szczotke i powiedziec mi mamo ja pozamiatam a ty np, ukąp Aurelię . A Ja mówię nieeeeeeee , to są moje obowiazki .
    Rodziny wielodzietne : jest ich wiele i sa rózni ( my sie kochamy i wspieramy wraz z dziecmi)
  • bj32 24.01.12, 18:20
    Ty czytasz to, co piszesz?
    "Ile jest matek nadużywających alkochol"
    Ani jednej. Bo nie ma czegoś takiego, jak "alkochol". W dodatku cudzy alkoholizm Cie nijak nie usprawiedliwia.
    "nie zaliczam się do rodzin patologicznych i nie wydolnych"
    Czyli to normalne, że masz czworo dzieci nie mając pracy? I bezrobotnego męża, który przez 8 miesięcy nie trafił do UP? I takie zachowania świadczą o tym, że jesteś wydolna?
    "bardziej moze mniej ambitnych ,ułożonych ."
    A czym się owa ambicja objawia? Wykształceniem podstawowym i chęcią otrzymania pracy na 3 - 4 godziny dziennie bez składania CV? Chcesz - wyrzeźbię Ci order z kartofla?
    "Kochają mnie taką jaka jestem"
    ...bo innej nie miały i nie znają... Też mi zasługa.
    "Ona 6 latka potrafi wziąść szczotke i powiedziec mi mamo ja pozamiatam a ty np, ukąp Aurelię . A Ja mówię nieeeeeeee , to są moje obowiazki ."
    No i co w związku z tym? Moja od 3 roku życia obiera ziemniaki, bo lubi i chce, ja jej tego nie bronię i też nie uważam, żeby to było jakieś wybitne osiągnięcie.
    "my sie kochamy i wspieramy wraz z dziecmi"
    Ale miłością ich nie nakarmisz i ich w nią nie ubierzesz. Mówię: marsz do roboty, zamiast pisać brednie na forum.
    --
  • zaneta-4 24.01.12, 18:34
    Już ? wyzyłas sie? daje Ci to coś ?
    Niewiem o co Ci chodzi ? jezdzisz tak po innych matkach mające wieksza ilość dzieci ??
    nie , bo nie zauważyłam ( więc co żes sie tak mnie uczepiła? podobam ci się czy o co ci chodzi ?) Wes zejdz ze mnie i wejdz na kogoś innego a nawet i nie , miej szacunku troche do innych , bo jak na razie to nie widac zebyś go miała?.
    Sąąąąąąąąą takie rodziny jak wymieniłam i ja sie cieszę ,że nie jestem taka i że moje dzieci mają tak a nie inaczej , bo dużo dzieci ma gorzej .
    Daj sobie spokuj i nie krytykuj mnie na kazdym kroku .
  • isabelka20 24.01.12, 20:42
    Żaneta z jakiej dzielnicy jesteś?
  • zaneta-4 24.01.12, 21:00
    Żelechowo
  • isabelka20 24.01.12, 21:04
    Dzięki za odpowiedź.
  • zaneta-4 24.01.12, 21:10
    Nie ma za co , a mogę zapytac po co ci to potrzebne???
  • isabelka20 24.01.12, 21:17
    wolałam się upewnić, że nie siedzisz na plecach ośrodka, w którym ja pracuję. Na szczęście nie.
  • zaneta-4 24.01.12, 21:22
    A czy to miała byc grośba czy o co chodzi? bo nie rozumiem? Co ma sie ośrodek??
  • isabelka20 24.01.12, 21:25
    "grośba" - nie no coś ty. Nie jestem dzieckiem. Aczkoliwek nie powiedziane, że pracownik socjalny nie powinien się dowiedzieć o twoich forumowych poczynaniach. Może ukróciłaby się pomoc dla biednej wielodzietnej rodzinie.
  • zaneta-4 24.01.12, 21:30
    Zadzwonić proszę , ja z moim pracownikiem gadam na każde tematy , nie muszę przed nią ściemniac , że mam tylko pomoc od niej .
  • isabelka20 24.01.12, 21:36
    dziękuję za pozwolenie wink
  • pati1133 24.01.12, 21:43
    moze pozbedziesz sie tych fajnych rzeczy ktore posiadasz w domu ja np moge ci wysłać kaszki i pieluchy za te wielkie kolumny które sa większe od ciebie i za ten sprzet muzyczny na który nie każdego stać
  • zaneta-4 24.01.12, 21:59
    kobieto ten sprzęt to ma kilka ładnych latek , moze nie każdego stać a ja mam no i co że mam ale co ma się wogółle sprzęt do pomocy ? Kobieta z MOPRU mi nie powiedziała ale ty nie dostaniesz pomocy bo masz sprzet w domu . Boze nie rozumiem nie tylko ja mam coś dobrego w domu to 21 wiek nie średniowiecze . A i za nic bym go nie oddała bo to prezent jest.
  • pati1133 24.01.12, 22:08
    czyli nie jestes az tak bardzo potrzebujaca a juz miałam nadzieje na te kolumienki
  • zaneta-4 24.01.12, 22:11
    Tak bogata jestem bo mam sprzęt , też jestem bogata bo mam obraczkę złotą.
  • pati1133 24.01.12, 22:17
    no wlasnie niestety nie jestes bogata i nie robisz nic zeby chodz troszke byc ludzie w sytuacjach kryzysowych pozbywaja sie wszystkiego znam ludz ktorzy niestety pozbyli sie obraczek zeby cos do garna wlozyc zycze wam powodzenia tak calkiem poważnie
  • zaneta-4 24.01.12, 22:21
    A ja podziekuje .
  • sponsorka1234 24.01.12, 21:40
    zaneta-4 napisała:

> Zadzwonić proszę , ja z moim pracownikiem gadam na każde tematy , nie muszę prz
    > ed nią ściemniac , że mam tylko pomoc od niej .

widzę ,że nie chcesz pomocy, to po co piszesz?
  • bj32 24.01.12, 21:46
    '"grośba" - nie no coś ty.' - wymiękłambig_grin
    Może faktycznie powinnaś z tamtą socjalną pogadać, bo mi tu po oczach bije przewałem z niechciejstwa. Zewsząd czerpie i nikt tego nie sprawdza...
    --
  • sponsorka1234 24.01.12, 21:19
    zaneta-4 napisała:

> Nie ma za co , a mogę zapytac po co ci to potrzebne???

Żanetka podaj numer konta i adres wyśle ci po stówce na każder dziecko , bo Cię podziwiam
  • zaneta-4 24.01.12, 21:25
    Śmieszny żart smile naprawde smile udało się to jak nic smile ale pozdrawiam smile
  • sponsorka1234 24.01.12, 21:26
    zaneta-4 napisała:

> Śmieszny żart smile naprawde smile udało się to jak nic smile ale pozdrawiam smile

to nie jest żart. podziwiam zawsze podziwiałam matki, które radzą sobie z taka gromadka chce Ci pomóc to forum pomocne
  • zaneta-4 24.01.12, 21:50
    Jeśli chce sie pomóc osobie , robi sie to inaczej moim zdaniem
    Kto pisze podaj konto i adres a wyślę ci 4 stówy ? osoba pomagajaca ? nie , ktoś kto sobie jaja niezłe raczej robi.( to jest mój tok myslenia ) bez gimnazjum ale nie idiotka do potęgi . (przepraszam)
  • sponsorka1234 24.01.12, 21:53
    zaneta-4 napisała:

> Jeśli chce sie pomóc osobie , robi sie to inaczej moim zdaniem
    > Kto pisze podaj konto i adres a wyślę ci 4 stówy ? osoba pomagajaca ? nie , kt
    > oś kto sobie jaja niezłe raczej robi.( to jest mój tok myslenia ) bez gimnazjum
    > ale nie idiotka do potęgi . (przepraszam)

chciałam pomóc . nie to nie. biadol dalej, pomoge innej potrzebującej, wygrałam te pieniądze chciałam Twoim dzieciom przekazac. ale skoro nie potrzebujesz rozumiem i dobranoc
  • zaneta-4 24.01.12, 22:03
    to bardzo proszę inną obdarować mamę jest ich troszke , dobranoc.
  • anna.k777 24.01.12, 21:54
    Jak byś poczytała inne wątki,to kapnęłabyś się,że czasami proszą o nr konta na forum.
  • zaneta-4 24.01.12, 22:13
    Ale ja nie mam konta osobistego . To co mam podac . Kazdy po mnie jedzie a tu nagle POMOCNA osoba wychodzi i pisze wysle ci 4 stówy podaj dane ??
  • czytelniczka1488 24.01.12, 22:29
    Widzisz Żaneto nie tak zaczęłaś, trzeba było pisać delikatnie, że masz czworo dzieci , mąż stara się o jakąkolwiek pracę i bierze każdą dostępną robotę ,ale z braku wykształcenia nikt na stałe nie chce go zatrudnić. O sobie trzeba było napisać, że chwytasz się wszystkiego co możliwe, ale przy czwórce dzieci to ciężka sprawa, oraz że kończysz Szkołę i idziesz dalej się uczyć. Dostałabyś pomoc jak wiele innych dziewczyn tutaj. A tak dupa blada. Widzisz jest na tym forum dziewczyna z mojego miasta o której wiem ,że pomoc od pomocnych jej się nie należała(zresztą co jakiś czas dostaje od nich dalej pomoc) wiem że połowę rzeczy które tutaj napisała to banialuki, zataiła kilka faktów ,ale potrafi dobrze się sprzedać i pokornie prosić o pomoc.
    --
    forum.gazeta.pl/forum/f,96921,Pijalnia_wod.html
  • zaneta-4 24.01.12, 22:42
    Według mnie zostałam zaatakowana i zjechana (tak to ujmę bo inaczej nie mozna ) Więc moje zachowanie takie sie stało . Ale też nie chciałam kłamać i napisałam prawde a zostałam jako oszustka jakas zbrodniaczka i nie wiadomo co jeszcze ? , dziekuje za wiadomośc i pozdrawiam.
  • anka7961 24.01.12, 22:56
    Skoro masz takie informacje, to może powinnaś je przekazać moderatorom?
    --
  • isabelka20 24.01.12, 23:04
    przecież lepiej sobie anonimowo pogadać jak typowy tchórz.
  • bj32 24.01.12, 23:23
    ",że pomoc od pomocnych jej się nie należała(zresztą co jakiś czas dostaje od nich dalej pomoc) wiem że połowę rzeczy które tutaj napisała to banialuki, zataiła kilka faktów ,ale potrafi dobrze się sprzedać i pokornie prosić o pomoc."
    To może warto o tym głośno powiedzieć, do ciężkiej cholery, zamiast podpowiadać kolejnym, jak robić przewały i oszukiwać dobrych ludzi?
    --
  • mamatin 25.01.12, 01:48
    "Widzisz Żaneto nie tak zaczęłaś, trzeba było pisać delikatnie, że masz czworo dzieci , mąż stara się o jakąkolwiek pracę i bierze każdą dostępną robotę ,ale z braku wykształcenia nikt na stałe nie chce go zatrudnić. O sobie trzeba było napisać, że chwytasz się wszystkiego co możliwe, ale przy czwórce dzieci to ciężka sprawa, oraz że kończysz Szkołę i idziesz dalej się uczyć. Dostałabyś pomoc jak wiele innych dziewczyn tutaj. A tak dupa blada."

Dokładnie o tym myślę brnąc przez ten watek.
    Nie musiała podawać szczegółów, tych kwot, ktore wyplacila jej opieka itd. Najlepiej jakby napisala, ze ma gora dwoje dzieci, bo kazda ktora napisze, ze ma 4 lub wiecej ma przerabane. Ale długo się trzymała i nie zeszła do poziomu wypowiedzi, który jej narzucono.
    Swoja droga chciałabym poznac mamę, która ma 3 dzieci rok po roku, czwarte w zerówce, matke z choroba psych. i pracuje na cały etat. Ja chyba w domu nie wyrabiałabym przy nich na zakretach.

Dziewczyno, jestes bardzo mloda i nie musisz przeżyć życia pod kloszem opieki spolecznej. Przede wszystkim to wyślij chłopa do roboty! O ile oczywiście nie pracuje na czarno, jeśli tak to niech pracuje wiecej. Idź do tej szkoły wieczorowej. Na pewno da się to zorganizować popołudniami, bo bez tego nie ruszysz z miejsca. I wychowuj swoje córki najlepiej jak potrafisz, kochaj, nie lej, wyprowadzaj na dwór codziennie, gotuj im, czytaj bajki, czytaj, czytaj i czytaj, słuchaj i rozmawiaj z nimi, baw się. Jak skończysz szkołę, znajdziesz pracę. W CV wpiszesz tę szkołę, praktyki w biedronce, jakąś pracę bez umowy w zalezności od potrzeby. Jak Cie zapytają dlaczego chcesz u nich pracować to mów, że masz 4 dzieci, którymi opiekuje się matka (obowiązkowo) i musisz u nich pracować, bo nie masz na chleb dla dzieci. I pracuj tak żeby nie pożałowali, że Cie zatrudnili. Za 20 razem się uda i znajdziesz pracę. Potem znajdziesz lepszą i lepszą i będziesz żyć jak każdy i nikt nie bedzie o Tobie mówił patologia, nie będzie Ci ubliżał, nie będziesz musiała żebrać po mopsach i forach internetowych. Tylko weź się w garść, zaplanuj troche swoją przyszłość, postaraj się naprawdę, bez użalania się nad sobą. Do 30 tki powinnaś wyjść na prostą. Powodzenia życzę.

• zaneta-4 25.01.12, 02:11
    Dziekuję za dobrą , lecz i wspaniałą radę oraz dziekuję tez za zrozumienie i napisanie tego co tu się znajduje , pisząc ze po czasie po ukonczeniu to zobaczymy ( nie chodziło mi za 10-30lat) ale około ten rok góra 1,5 na ukończenie szkoły , ogarne sie napewno . Mąż dziś był na budowie nie daleko naszego zamieszkania i jutro ma iść na rozmowe na czarno do pracy (jak na razie ) trzymam kciuki za niego by mu sie udało nawet i na czarno za 1000 zł , na początek dobrze jest , za to latem jeszcze lepiej ( już nie długo ruszymy na prostą ) , Dziekuję za dobre słowo , pozdrawiam oraz Dobranoc.
  • moleslaw 25.01.12, 07:22
    Właściwie czasami wcale się nie dziwię temu że ludzie wolą korzystać z MOPSu niż pracować, bywa. Po prostu kwoty od ktorych zaczyna się pomoc są strasznie niskie,właściwie powiedziałabym głodowe. To jednak temat na osobny wątek.
    Przy czwórce dzieci kobietka tak naprawdę jeśli nie ma pomocy np. babci na wszelkie momenty gdy dzieci zachorują i nie zarabia kilku tysięcy na opiekunkę. do pracy nie ma po co iść i tak wyleci! Jednak tatuś przecież z powodzeniem może pracować, znam ochroniarza właśnie który pracuje za trochę ponad 4zł/ godzina i pracuje nie powiedział że za te pieniądze to on nie pójdzie a na utrzymaniu ma dwoje dzieci. Od czegoś trzeba zacząć, o ile kompletnie nie podoba mi się to że ktoś niegrzecznie atakuje za ilość dzieci i niesłusznie zresztą też, nie zmienia to tego iż zgadzam się z jednym: tata do pracy jakiejkolwiek!Co do pytań o antykoncepcję uważam również że są nie na miejscu, jeśli ktoś chce używa jeśli nie, to nie. Beż włażenia ludziom do łóżka też da się pomóc.Nawet jeśli tylko radą.

--
  • anetchen2306 25.01.12, 08:10
    "Swoja droga chciałabym poznac mamę, która ma 3 dzieci rok po roku, czwarte w zerówce, matke z choroba psych. i pracuje na cały etat. Ja chyba w domu nie wyrabiałabym przy nich na zakretach."
    A ja takich rodzin znam kilka: najstarsza corka mojej przyjaciolki ma lat 7, pozniej "drobiazgi" 5 lat, 4 lata, roczek. Ona sama pracuje na caly etat, maz jest kierowca, jezdzi po calej Europie, w mieszkaniu (obciazonym kredytem) bywa gosciem. Najblizsza babcia mieszka 50 km od nich. I wiesz co? Daja rade! Bez pomocy meza, babc. Znam dziewczyny, ktore dojezdzaja do pracy z 2-3 przesiadkami, maja 3 dzieci, robia studia/szkole podczas weekendow, jedna z nich samotnie wychowuje swoja trojke. Bez pomocy babc i partnerow.
    Zaneta napisala, ze jej matka "pomaga przy dzieciach podczas jej nieobecnosci" (przeczytaj uwaznie pierwszy post), czyli ze powierza swoje dzieci osobie chorej psychicznie. Albo ta osoba chora psychicznie az tak chora nie jest, skoro sama z dziecmi zostaje. Zaneta ma wiec do pomocy AZ dwie osoby: matke I meza. Moja przyjaciolka nie ma absolutnie nikogo z rodziny. I jakos, mimo brania L4 na dzieci, nikt nie probowal jej nigdy zwolnic (moze dlatego, ze dobrze pracuje).
    Autorka watku przez te wszystkie lata nie zrobila NIC, absolutnie NIC by jakos z dolka wyjsc. Ba, nawet zlozenie podpisu przez jej meza bylo zbyt meczace (a tym samym zrezygnowali z pomocy udzielanej przez panstwo, to juz szczyt glupoty w ich sytuacji). I nie znalazl czasu, ochoty ani motywacji przez nastepne 8 mcy sad

"Nie musiała podawać szczegółów, tych kwot, ktore wyplacila jej opieka itd. Najlepiej jakby napisala, ze ma gora dwoje dzieci, bo kazda ktora napisze, ze ma 4 lub wiecej ma przerabane." Bez nadeslania odpowiednich dokumentow potwierdzajacych posiadanie tylko dwojki dzieci, papiera poswiadczajacego kontynuacje nauki w szkole - a takowych by nie wyczarowala - pomoc i tak tutaj by nie ruszyla i sprawa predzej czy pozniej by sie "rypla" (podobne a nawet lepsze "kwiatuszki" tutaj juz bywaly).

Pomoc dorazna Zanecie nic nie da: moze jedynie jeszcze bardziej przeciagnac w czasie brak checi i motywacji do ruszenia sie z miejsca. Skoro poplynie zywnosc, ubrania, srodki chemiczne to po co biegac po miescie, skoro listonosz do domciu wszystko przyniesie?
    Maz Zanety nie znalazl przez ponad pol roku motywacji (brak srodkow finansowych to widocznie zbyt maly powod) do zameldowania sie w PUPie. Myslisz, ze gdy dostanie pare paczek z zywnoscia&co. to to nadrobi?
    "Tylko weź się w garść, zaplanuj troche swoją przyszłość, postaraj się naprawdę, bez użalania się nad sobą ..." No wlasnie do tego probujemy ja skonic, ona wynajduje ciagle nowe "okolicznosci lagodzace". I nie uzala sie nad soba (raczej bierze innych na litosc).
  • whitesith 25.01.12, 09:33
    ...i teraz szczęka opadła wszystkim które tak pięknie jechały po autorce.
    Auć! zabolało...
  • missmiriam1 25.01.12, 13:13
    whitesith napisała:
    '' ...i teraz szczęka opadła wszystkim które tak pięknie jechały po autorce. Auć! zabolało... ''

Whitesith, sprawdziłam - moja szczęka jak dotąd jest na swoim miejscu. Cieszysz się z niewykrytego przekrętu? Smutne. Oszustwa były, są i niestety będą, chociaż staramy się je wyłapywać. Nie rozczulam się nad rodzinami wielodzietnymi ale też nie uzależniam ewentualnej pomocy od liczby posiadanych dzieci. Jest jednak różnica między nimi. Czasem zdarzy się wpadka mimo stosowanych zabezpieczeń, czasem rodzina nieźle daje sobie radę a w problemy finansowe wpada przez splot różnych sytuacji. Ale na Ukrytych, tutaj mamy rodzinę, gdzie założycielka wątku pracy nie planuje, a jeżeli już, to w bliżej nieokreślonej przyszłości i nie każdą. Mąż- z tego co wyczytałam tu i na innym forum - już któryś raz ''wybiera się '' na rozmowę o pracę. Szczecin to spore miasto, jakoś nie wierzę, żeby nie można było tam znaleźć jakiejkolwiek pracy. Nie są bez dochodów - wystarczy podliczyć kwoty podane w pierwszych postach. Nie jest to pierwsze forum, na którym zaneta-4 prosi o pomoc. I nie pierwsze, na którym nie rozumie, że to na rodzicach sp[oczywa obowiązek zapewnienia dzieciom bytu. Jak się nie ma funduszy na utrzymanie rodziny, to idzie się do jakiejkolwiek pracy, nawet jeśli miałaby zająć więcej niż 4 godziny dziennie i nie stanowić szczytu marzeń. Co do cv - wpisuje się tam nie tylko wykształcenie i doświadczenie zawodowe, ale również umiejętności.
    Czytelniczka1488 - jeśli wiesz, że ktoś wyłudza na forum pomoc, powinnaś chyba powiadomić o tym moderatorów.

--
    www.dzieciom.pl/8027
    From nowhen to nowhere
  • madziulec 25.01.12, 13:24
    Wiesz Missmiriam. Patrze po swojej rodzinie. Sa 3 siostry. Jedna odkladamy na bok. I byla jedna, ktorej naprawde odskonale sie wiodlo, maz doskonale zarabiajacy, 2 synow, ktorym jakos nigdy nie chcialo sie uczyc, jej z kolei nigdy nie chcialo sie pracowac. Chorowala na "wrastajacy paznokiec".
    I druga, ktora miala tylko jedno dziecko, pracowala normalnie, dziecko starala sie wyksztalcic. Maz pracowal. Coz, normalna rodzina.
    W pierwszej rodzinie alkoholizm.

MAtka obu corek nie widzi alkoholizmu. Za to z zapaleniem pluc idzie umyc okna pierwszej, tamta prawie przez telefon placze, ze zle sie czuje, ze chora i tak dalej. Druga nigdy nie umiala prosic.
    W rodzinie wszyscy zawsze przekonani, ze to ta pierwsza ma gorzej. Zawsze i wszedzie.
    Pierwsza ma szuflade zlota (fakt). Druga, zadbana, bo odklada skrzetnie kazdy grosz, kupuje skromne ubrania ale porzadne.

Ale wlasnie tamta pierwsza zawsze wszystko od wszystkich dostaje, bo zawsze placze jak jej ciezko, jaka to ona chora, jaka biedna.

Nie odnosze tej sytuacjido konkretow tu na forum.
    Ale widze to w zyciu mojej rodziny na codzien.
    Nie wiem jakie dokumenty spradzacie i mnie to nei interesuje.
    --
  • missmiriam1 25.01.12, 13:30
    Madziulec, znam takie rodziny. Ba, od niedawna mam nowych sąsiadów - przeprowadzili się bez podawania familii nowego adresu, bo mieli dość nachodzącej ich siostry, chorującej na ergofobięsmile Wizyt ojca, żądającego wszelakiej pomocy dla tejże siostry mieli dość również.
    --
    www.dzieciom.pl/8027
    From nowhen to nowhere
  • magdakingaklara 25.01.12, 13:41
    Moja sąsiadka równiez tutaj u was wyłudzała. Ale to było jakiś czas temu. Ja nie wiedziałam o tym. Dopiero po jakims czasie znalazłam jej posty
    --
  • malgoska182 25.01.12, 13:48
    magdakingaklara moze powinnas tym odkryciem podzielic sie z modratorka Forum.?Nie jest pewne ,ze ta osoba np.nie otrzymuje pomocy w dalszym ciagu od osob,ktore jej kiedys pomagaly.
    Ku przestrodze dla innych,ktore wyludzaja,ukrywaja fakty i ciesza sie ,ze im sie udaje.
  • magdakingaklara 25.01.12, 14:04
    Moge podaj modratorce nie ma problemu ale po pierwsze to było 6 lat temu i juz napewno nie wyłudza nic bo los był dla niej okrutny i zemścił sie na niej bo umarła 1,5 roku temu w młodym wieku na raka
    --
  • malgoska182 25.01.12, 15:27
    magdakingaklara dziwne spojrzenie na smierc.Dziewczyna zmarla,bo byla chora.Moze dlatego szukala pomocy tutaj ,bo z powodu choroby nie mogla pracowac.Rozne sa sytuacje w zyciu.
    Wiec naprawde uwaza Pani ,ze ta smierc to kara za wyludzanie na Forum? A sadzilam,ze w XXI wieku takie opinie znikna .
  • anngam8388 25.01.12, 15:40
    malgoska182 napisała:

> magdakingaklara dziwne spojrzenie na smierc.Dziewczyna zmarla,bo byla chora.Mo
    > ze dlatego szukala pomocy tutaj ,bo z powodu choroby nie mogla pracowac.Rozne s
    > a sytuacje w zyciu.
    > Wiec naprawde uwaza Pani ,ze ta smierc to kara za wyludzanie na Forum? A sadzil
    > am,ze w XXI wieku takie opinie znikna .

Też mnie zszokowała taka opinia sad jak można uznać śmierć młodej kobiety za karę za proszenie o pomoc na forum sadprzykre sad
  • magdakingaklara 25.01.12, 15:57
    Żle to ujełam moze i nie tak to żescie intepretowały moje słowa.
    Nie chodziło mi o to, ze los zemscił się na niej za wyłudzanie i że dobrze że jej się to stało. Tylko miałam na mysli, że los bywa przewrotny. I że tak choroba była moze jakąs tam zemsta za jej poczynania. Nigdy nikomu nie zyczylam smiercia ani choroby. I raczej mało kto w moim miemani zasługuje na śmierc (wyłączając skarjonści tylko pedofile itd).
    Co do tej osoby naprawde nie było to tak, ze ona porzebowała TEJ pomocy. Ona z córką miały taki sposób na życie. O nich pisały nawet gazet, był program więc to nie tak ze potrzebowala. Ja o tym dowiedziałam się w sumie od Policji ktora była u mnie na wywiadzie. Jesli chodzi o nia to jest naprawde długa historia. Ktora zakonczyła się tak, ze zostawiła corke 18 letnia z mega długamicrying
  • missmiriam1 25.01.12, 13:24
    A co do szczerości - jest bardzo ważna, ale co w przypadku, jeśli np. ktoś napisze szczerze ''mam trzy tysiące dochodu, chciałbym/chciałabym więcej, ale nie pójdę do pracy bo mi się nie chce'' - czy i taka szczerość zostanie nagrodzona? Większość przekrętów prędzej czy później wychodzi na jaw, jest wstyd i zwracanie kasy.
    --
    www.dzieciom.pl/8027
    From nowhen to nowhere
  • bj32 25.01.12, 16:37
    Ja niedawno dostałam pytanie, czy przy dochodzie netto 5 tysięcy na rodzinę dwuosobową - przy dobrze zarabiającej samotnej matce - można otrzymać tu pomoc. Odradziłam proszenie... Bo nie sądzę, żeby ktokolwiek w tak "trudnej" sytuacji pomógł materialnie...
    Oczywiście, że można mieć papiery na wszelkie nieszczęścia i skrajną nędzę, ale jak takie sprawy wychodzą, to kto siedzi w kąciku i płacze?
    Inna sprawa, że przeraźliwie kulturalne i umoralniające niewłaściwy styl postów koleżanki nie rozpatrują, czy moralne jest zatajanie wiedzy, że ktoś ma lepiej, niż przedstawia, albo czy moralne jest twierdzenie "nie pracuję, bo mi się nie chce, mój mąż nie pracuje, bo mu się nie chce, dóbr nam nie brakuje, bo mamy sporo świadczeń, dzieci narobiliśmy, bo chcieliśmy, a teraz nam dajcie więcej dóbr, bo nam się należy, a wy jesteście 'pomocne'". Ciekawa ta moralność: my mamy być pokorne, bo prosząca [?] raczyła napisać prawdę? No tak... <łup_łup_łup_piąstką_w_pierś> Bez wątpienia powinnyśmy jej wręczyć order uśmiechu Rodneya Kinga i udzielić zmasowanych przelewów, zamiast wulgarnie stwierdzać, że jest leniem.
    --
  • zaxaza 25.01.12, 17:18
    Przeciez nie o to chodzi bj. Wszystko mozna powiedziec w sposob kulturalny jak i chamski, arogancki i obrazliwy. Ostatnio wiele tu chamskich postow, poziom forum spada.

A juz najsmieszniejsze jest zwracanie uwagi na bledy przez taka "magdakingaklara", ktora sama pisze z bykami ("umia" big_grin) lub wysmiewanie sie z autorki przez "anngam",ktora swoja "kariere" na forum rozpoczela od klamstw, przeinaczen i wieeeelka postawa roszczeniowa i nadal nie radzi sobie samodzielnie i siedzi w kieszeni dobroczyncow (prezenty gwiazdkowe dla dzieci kupione przez obcych a nie przez rodzicow).

I jako "pomocne" moglyscie dziewczynie te prawde objawic po prostu innymi slowami.
  • bj32 25.01.12, 17:34
    A ja pewnie nie powinnam jej zwracać uwagi, że nie pracuje zawodowo, bo ja też nie pracuję. I tak dalej.
    Anngam zaczęła niefortunnie, ale szybko z tego zrezygnowała, pozałatwiała swoje sprawy, a pomoc otrzymywała raptem ok. 6 tygodni. Później się usamodzielniła, a fakt, że bierze udział w akcjach? Cała masa ludzi bierze. Na Gwiazdkę poszło blisko 200 paczek. Nie tylko dla dzieci Anngam. Chybiony argument.

Jako "pomocne" reagujemy na sposób "proszenia". Tu akurat od początku Żaneta się wykazuje agresywnością i pyskatością. Nie jest tak głupia, żeby nie wpaść na pomysł, że tym sobie przyjaciół nie zjedna. A my jesteśmy "pomocne", nie "anielsko cierpliwe".

Tak, tak, tak... Ostatnio wiele jest... Należy pousuwać... No to mi zgłaszajcie na priv, które i z jakich powodów. Bo gadać jest łatwo, byle nie konkretnie.
    --
  • zaxaza 25.01.12, 18:33
    Bj, to sie robi takie bicie piany dla samego bicia big_grin
    "Anngam zaczęła niefortunnie, ale szybko z tego zrezygnowała, pozałatwiała swoje sprawy, a pomoc otrzymywała raptem ok. 6 tygodni." Moze i Zaneta poszlaby po rozum do glowy, gdyby rady zostaly napisane normalnym tonem a nie z wywyzszaniem sie, arogancja i chamstwem.
    Jest tu rodzina, gdzie rowniez jest czworo dzieci, oboje rodzice nie pracuja i pomoc otrzymuja. Tam tatusia nie nalezy gonic do roboty? Jest pomoc dla rodziny, gdzie wyraznie zostalo napisane, ze tatusiowi do pracy nie po drodze. Pomoc dostaja.

Zaneta jest dokladnie identycznym przypadkiem jak tamte dwie rodziny big_grin

Od jakiegos czasu robi sie tu zwykle maglowisko, kto wiecej napyskuje i ponabija sie z proszacej ten wiecej punktow zyskuje. Smutne.
  • bj32 25.01.12, 18:43
    Mówisz o rodzinie z dwójką dzieci z wadami genetycznymi? Oczywiście, że tatuś tam szwankujący, ale w ogóle ktokolwiek stara się coś robić, tak?
    W dodatku uporczywe wywlekanie sprawy Anny jest niecelne. Sprawy są całkiem różne. Żaneta od początku wymyśla powody, dla których nie podejmie pracy ani ona, ani jej mąż. Życie rzuca im kłody pod nogi i oni nie będą z tym walczyć. W dodatku jej roszczenia są porażające.

Taaa... Robi się maglowisko. Chcesz temu zaradzić? Zgłoś się na moderatora.
    --
  • wrzesniowamama07 25.01.12, 18:54
    BJ - rozczarowujesz mnie. Wulgarności były w zupełnie innych postach. Lenistwo - ewidentne, brak zborności życiowej - oczywisty. Ale czym innym jest wytykanie tego, a czym innym śmiałe wycieczki w sferę prywatną, dywagacje o pożyciu seksualnym w wulgarnym tonie właśnie.

I mnie osobiście dość przeszkadza, że takie wpisy są tolerowane na forum pomocne mamy.
  • bj32 25.01.12, 19:01
    OK. Macie rację. Nie powinnam się dawać ponieść emocjom i reagować na "odczep sie", "wes zejdz ze mnie"."podobam ci sie czy co?" i tak dalej. No, nie powinnam. W końcu moderator służy temu, żeby w niego ciskać zgniłymi jajami i nie ma prawa do "wycieczek w sferę prywatną" kogoś, kto sobie zrobił więcej dzieci, niż jest w stanie utrzymać i jest z tego dumny, bo uznaje, ze ze mną jest coś nie tak, skoro mam jedno dziecko, a przecież "kobiety są do rodzenia".
    Racja. Popierajmy wielodzietnych z tradycjami... W końcu ich liczne potomstwo będzie pracować na nasze emerytury, czyż nie?
    --
  • isabelka20 25.01.12, 19:10
    nie Bj. To nasze dzieci będą pracować na tamte, które od najmłodszych lat uczone są jak żyć na koszt innych.
  • bj32 25.01.12, 19:19
    Ale ja mam tylko jedno, więc nie patrzę perspektywicznie. A może tamte skończą gimnazjum i będą pracować? Nie upieraj się, że nie, przecież wszyscy widzą, ze dziewczyna chce dobrze, a wychodzi jej jak zwyklesuspicious
    --
  • isabelka20 25.01.12, 19:24
    ok niech będzie, bo ja też mam tylko jedno smile
  • bj32 25.01.12, 19:27
    No i widzisz? my to dopiero leniwe jesteśmy. Zamiast rodzić kolejne pokolenia, to nawet tego nam się nie chce. I kto tu jest patologia?
    --
  • isabelka20 25.01.12, 19:30
    smile
  • aurinko 25.01.12, 19:17
    Pomiędzy wulgarnymi i chamskimi odpowiedziami a popieraniem tego typu patologii jest jeszcze cała masa możliwości, o czym niestety zarówno Ty jak i parę innych osób w tym wątku całkowicie zapomniało.
    --
    pomoz-amelce.pl
  • bj32 25.01.12, 19:26
    Podaj przykłady. Skoro na kulturalne wypowiedzi ona również odpowiada "nieeee... nie mam cv..."
    --
  • aurinko 25.01.12, 19:46
    bj32 napisała:

> Podaj przykłady. Skoro na kulturalne wypowiedzi ona również odpowiada "nieeee..
    > . nie mam cv..."

Przykładów masz sporo w tym wątku - poczytaj wypowiedzi dziewczyn, które nie zniżają się do wulgarnych i chamskich odzywek.
    "niee nie mam cv" oznacza, że trzeba rzucać chamskimi tekstami i stawiać siebie na równi z pijaczkami spod budki z piwem?Chociaż nie, często takie pijaczki mają więcej kultury w wypowiedziach niż niejedna "pomocna" w tym wątku. Żenada drogie panie, żenada.
    --
    pomoz-amelce.pl
  • bj32 25.01.12, 20:06
    Aurinko, jeśli ktoś mi pisze, powtarzam "odczep sie, wes zejdz ze mnie", to ja mam mu na to grzecznie odpowiedzieć "Ależ kochanie ja ci napiszę cv"? Tak?
    Ale widzę, że komuś tu się nie podobają nawet uzasadnione porady w kwestii antykoncepcji. W myśl tej idei pozostaje mi każdego patologicznego lenia głaskać po pustej główce, nadstawiać drugi policzek i świecić...
    Wiesz, nie mam pojęcia, jakiego języka się używa pod budką z piwem, bo nie uczęszczam, ale widzę, że sporo osób domagających się tu kultury - zna go chyba znakomicie...
    --
  • aurinko 25.01.12, 20:38
    Bj, prosze Cie, nie udawaj, ze nie wiesz o co mi chodzi. Mysle, ze doskonale zdajesz sobie sprawe z tego, ze zarowno Ty jak i pare innych dziewczyn w niektorych wypowiedziach wykazalo sie takim prymitywem ze zal. Nikt nie twierdzi ze masz komus slodzic, ale Ty jak zwykle - albo czarne albo biale. Bedziesz swojego rzekomego prawa do chamskich odzywek bronic do upadlego, rozumiem, ze sie z tego nie wycofasz bo to nie w Twoim stylu, nie stac Cie na to. Ale szkoda, ze za Twoim przyzwoleniem i z Twoim udzialem robi sie tu gnoj. Cenie Twoja pomoc w roznych sprawach jaka tu niesiesz i ze poswiecasz swoj czas na forum, ale jest mi przykro, ze z taka latwoscia przymykasz oczy na chamstwo, wularnosc, bezproduktywne bicie piany i sama w tym uczestniczysz.
    Dziekuje za uwage, to wszystko co mialam do powiedzenia odnosnie zachowania niektorych osob w tym watku.
    --
    pomoz-amelce.pl
  • bj32 25.01.12, 20:44
    Nie jestem aniołem ani BOTem. Jestem człowiekiem. I zobacz: dzewuszysko ewidentnie prowokuje. Ogłasza nasty raz, że odchodzi, a dalej zatruwa atmosferę. To powiedz mi, dlaczego ja mam być dla niej miła? Bo tak wypada?
    --
  • aurinko 25.01.12, 20:54
    Nikt nie musi byc mily. Wystarczy przeciez byc kulturalnym. Ale ok, niech bedzie Twoje na wierzchu. Ty masz racje, a ja mam spokoj. Dobrej nocy zycze, a niektore panie niech dalej komentuja "interes" meza zanety.
    --
    pomoz-amelce.pl
  • mamba30 25.01.12, 21:01

--
  • marta1-8 25.01.12, 22:47
    I po co te pyskówki?
    Jesteście ślepe czy jak?
    Żaneta poprosiła pomocne mamy o pomoc tak? Prosi o żywność, pampersy, kaszki itd.
    A co daje w zamian?
    Czy jej rodzinę spotkało nieszczęście? Mąż stracił nagle pracę?
    Nie.
    Po prostu znalazła kolejne forum gdzie liczy na pomoc.
    Jeśli to prawda ze mąż nie pracuje od listopada to dlaczego otrzymywaliście taką dużą pomoc z MOPS-u przez ostatni kwartał 2011roku? Pracownik socjalny wiedział o jego pracy czy nie?
    Gdyby wiedział to nie byłoby takiej pomocy.
    Więc albo grzał tyłek w domu albo oszukał MOPS.

Jesteście rodziną wielodzietną. Dopóki nie prosisz o pomoc to mam to w nosie ile masz lat itd.
    Ale wpaść można raz, ale nie cztery.
    Myślisz czasem o przyszłości swoich dzieci?
    Podczytałam inne forum na którym prosiłaś o pomoc. Nie miałaś tam za ciekawo.
    Ciekawe dlaczego??
  • zaneta-4 26.01.12, 00:50
    Tak , stracił pracę w listopadzie
    Bo kobieta z mopr widzi co kupuje do lodówki ,zamrazarki szafek dzieci z ciuchami z butami ze wykazuje opłaty rachunków ,zawsze jej mówię o wszystkim ,mówię czy mąż ma pracę czy nie ile zarabia w niej , a ona na tej podstawie nam pomaga bo widzi ze sie staramy jakos a nie kłamiemy ze nie ma pracy (jak ją np, ma) , nie mamy powodów by okłamywać Mopr smile po co ? żeby nie miec pomocy ? Za prawde ma się pomoc a za oszustwa niestety nie zawsze ( kłamstwo wychodzi na jaw po pewnym czasie)
    A ja wpadłam 2 razy bo 2 było planowane, o przyszłości pomyślałam
    będe kazała a raczej prosila by sie jak najdłuzej uczyły ( podam im przykład swój co sie ma bez szkoły ) będę tłumaczyła ,żeby nie miały w przyszłosci tylu dzieci co ja ( na 18 lat złożą o przydział lokalny do lokalówki) tłumaczę im już od roku o wszystkich sprawach zwiazanych z pracą szkoła mieszkaniem i dziećmi. Moja córka najstarsza wie ile co kosztuje , wie że bywa nie raz tak ze nie można miec wszystkiego na raz , jednoczesnie -reszta po mału też się nauczy tych samych zasad co po szkole zrobić trzeba będzie , po co nauki tyle ( po to żeby były lepsze od własnych rodziców i nie miały biedy ), ale lepsze zycie .

Na forum szlachetnej paczki prosiłam o pomoc , dostałam mleka kaszki obiadki ,deserki ,cherbatke ( od jednego Pana) natomiast tam na forum jest ładowana pomoc w jedne i te same osoby. Tylko tam były przepychanki o pomoc z zazdrości i nic po za tym .
    Tam nie było jak tu ,że sie dokumenty przesyła tylko za ładną buzie skruche pokore włażenie w tyłeczek paniom z forum. Duzo tam nie dostało pomocy osób , nie tylko ja jedna , nie.
  • babcia_marysia 26.01.12, 11:15
    zaneta-4 napisała:

> Tak , stracił pracę w listopadzie
    > Bo kobieta z mopr widzi co kupuje do lodówki ,zamrazarki szafek dzieci z ciucha
    > mi z butami ze wykazuje opłaty rachunków ,zawsze jej mówię o wszystkim ,mówię c
    > zy mąż ma pracę czy nie ile zarabia w niej , a ona na tej podstawie nam pomaga
    > bo widzi ze sie staramy jakos a nie kłamiemy ze nie ma pracy (jak ją np, ma) ,
    >
    i tu bajki piszesz Żanetko, bo każdy dochód który jest podczas pobierania zasiłków musi być wykazany do MOPSu i wtedy nalicza się jeszcze raz i zasiłek jest zmniejszany, a wy nie wykazaliście ile mąż zarabiał albo pracownik socjalny nie wpisał tego w wasze papiery czyli przekręt zrobiony był przez pracownika socjalnego i pracownik socjalny przy czyjejś uprzejmości może stracić prace za zatajanie prawdy, są tu na forum osoby które pracują w MOPSach w różnym regionie Polski i czytają to co piszesz
    tłumaczę im już
    > od roku o wszystkich sprawach zwiazanych z pracą szkoła mieszkaniem i dziećmi.
    > Moja córka najstarsza wie ile co kosztuje , wie że bywa nie raz tak ze nie możn
    > a miec wszystkiego na raz , jednoczesnie -reszta po mału też się nauczy tych sa
    > mych zasad co po szkole zrobić trzeba będzie , po co nauki tyle ( po to żeby by
    > ły lepsze od własnych rodziców i nie miały biedy ), ale lepsze zycie .
    > raz piszesz ze córka jest cofnięta w rozwoju i chodzisz z nią do poradni psychologicznej, a tu takie niespodzianki, mądrą masz córke wszystko rozumie i tak mądrze z tobą rozmawia jak 10-latka...tłumaczysz im od roku zwłaszcza tym co w zeszłym roku miały 2 i 1 rok...na pewno cię zrozumiały co do nich mówiłaś
    Nie pisz takich bzdetów bo wszystkie tu jesteśmy dorosłe i też mamy dzieci,wiemy co kiedy dziecko portafi, nie żyjemy w ciemnogrodzie, rozumię że utrudniłaś sobie życie ze szkołą ci nie wyszło , wpakowałaś się w gromadke i ciężkie życie no nie wszyscy mogą być uczonymi, nie każdy jest asem w nauce i bogaczami, ci słabsi też muszą istnieć, ale staraj się to naprawić tak jak potrafisz,
  • zaneta-4 26.01.12, 15:18
    Właśnie jeżeli ma się dochód z pracy na czarno czy dorywczej czy stałej to zasiłek okresowy jest pomniejszony (przy pracy dorywczej lub na czarno ) przy pracy stałej jak sie przekracza dochud , to opieka ma prawo dać zasiłki tylko celowe bez okresowego .Napisałam ,że mamy różnie przyznawana pomoc ? dlaczego ? dlatego,że nieraz mąz ma prace dorywcza i jest nasz zasiłek okresowy pomniejszany jak juz jej nie ma to jest on normalny . Papiery które idą do kierownika do podpisu , to kierownik ma kawe na ławe jaka sytuacja jest u nas oraz ile mamy dochodów i za co je mamy , tak samo jak jest wstrzymany dodatek mieszkaniowy a zgłosi sie to do mopr to też jest zwiekszenie zasiłku okresowego ( ja nie składałam i nie poszłam ze go nie mam , bo oficjalnie juz go załatwiłam) . Nie ma zadnych przekrętów i nie było .
  • babcia_marysia 26.01.12, 15:25
    zaneta-4 napisała:

> od roku o wszystkich sprawach zwiazanych z pracą szkoła mieszkaniem i dziećmi.
    > Moja córka najstarsza wie ile co kosztuje , wie że bywa nie raz tak ze nie możn
    > a miec wszystkiego na raz , jednoczesnie -reszta po mału też się nauczy tych sa
    > mych zasad co po szkole zrobić trzeba będzie , po co nauki tyle ( po to żeby by
    > ły lepsze od własnych rodziców i nie miały biedy ), ale lepsze zycie .
    >
    raz piszesz ze córka jest cofnięta w rozwoju i chodzisz z nią do poradni psychologicznej, a tu takie niespodzianki, mądrą masz córke wszystko rozumie i tak mądrze z tobą rozmawia jak 10-latka...tłumaczysz im od roku zwłaszcza tym co w zeszłym roku miały 2 i 1 rok...na pewno cię zrozumiały co do nich mówiłaś
    Nie pisz takich bzdetów bo wszystkie tu jesteśmy dorosłe i też mamy dzieci,wiemy co kiedy dziecko portafi, nie żyjemy w ciemnogrodzie, rozumię że utrudniłaś sobie życie ze szkołą ci nie wyszło , wpakowałaś się w gromadke i ciężkie życie no nie wszyscy mogą być uczonymi, nie każdy jest asem w nauce i bogaczami, ci słabsi też muszą istnieć, ale staraj się to naprawić tak jak potrafisz,
  • zaneta-4 26.01.12, 15:46
    Córka jest opózniona , chce pani kserokopię?? wysle ja Pani , ale w życie dorosłe to ona ma gadke nie do przełamania i ma prawie za miesiąc 7lat , to nie jest nic trudnego do zrozumienia . Chodziło mi raczej o kolejną córkę która będzie miała w maju 4 lata , jest ona bystrą dziewczynką i rozumną bardzo i nie każde dzieci chowaja się jednakowo , moja prawie 7 latka na tematy doroslejsze zna więcej odpowiedzi nawet niż ja ! niestety to nie jest 19 wiek czy 18 że np dzieci ma się od bociana , moje dziecko by umiało odpowiedziec z kąd sie biorą dzieci .
  • zaneta-4 26.01.12, 15:47
    Laura nie tylko zna odpowiedzi na takie tematy , w szkole tez dużo uczą .
  • nioma 26.01.12, 12:48
    zenada...
    nam nie trzeba w tyłek wchodzic, wystarczy nie byc zalosnym pasozytem
    --
    ...
    bridelle
  • babcia_marysia 26.01.12, 12:58
    nioma napisała:

> zenada...
    > nam nie trzeba w tyłek wchodzic, wystarczy nie byc zalosnym pasozytem

nioma to było do mnie??
  • mamba30 26.01.12, 13:07
    przecież na drzewku widać, że do zanety
    --
  • nioma 26.01.12, 13:18
    fakt... babcia_marysia chyba ma uraz do mojej skromnej osoby...
    niewazne

--
    ...
    bridelle
  • nioma 26.01.12, 13:17
    nie, do autorki watku
    jesli zle podpielam to sorry

--
    ...
    bridelle
  • babcia_marysia 26.01.12, 13:34
    nioma napisała:

> nie, do autorki watku
    > jesli zle podpielam to sorry
    >

bardzo Cię przepraszam, myślałam że do mnie bo pod moim wpisem bylo
    nie chcę kłótni ...w zgodzie i harmonii jest siła
  • bj32 26.01.12, 13:46
    I w kupie.
    Nie musicie się kochać, wystarczy, że się odczulicie na siebiewink
    --
  • nioma 26.01.12, 13:59
    ja sie odczulilam
    słowo
    --
    ...
    bridelle
  • babcia_marysia 26.01.12, 14:57
    nioma napisała:

> ja sie odczulilam
    > słowo

ja też odczulona
  • madziulec 25.01.12, 20:59
    Moze nie bo tak wypada. Moze dlatego, ze moderator spoleczny w na przyklad moim mniemaniu jest kims "wyzej" niz zwyklu user podlego internetu i dlatego jakos czuje nei wiem, ale olbrzymi niesmak widzac wlasnnie moderatora czy administratora wdajacego sie w pyskowki.
    W koncu ta osoba za cos zostala wybrana tym moderatorem. I owszem, mozna za chwilke powiedziec: to taki sam czlowiek jak my. Ale dlaczego w takim wypadku jest moderatorem i mamy sie sluchac???? Tak samo klnie i tak samo zle sie zachowuje....
    --
  • mamba30 25.01.12, 21:03
    madziulec, nie bądź śmieszna! sama zaczęłaś jakieś chore dywagacje. schizofrenia cię dopadła?
    --
  • wrzesniowamama07 25.01.12, 21:06
    Eeee tam schizofrenia od razu, madziulec sobie przypomniała, że BJ ją też niezbyt miło traktowała... wink
  • mamba30 25.01.12, 21:11
    fakt, i tym to sposobem obudziła w sobie.... ratlerka big_grin
    --
  • madziulec 25.01.12, 21:41
    A do Ciebie chyba jak zreszta w wiekszosci przypadkow nie dociera o co chodzi.
    Coz, nie bede Ci tlumaczyc. I tak nie zrozumiesz.
    --
  • bj32 25.01.12, 21:09
    "moderator spoleczny w na przyklad moim mniemaniu jest kims "wyzej" niz zwyklu user"
    Nie jest. Tak, jak nie jest żarówką ani tarczą strzelniczą.
    "W koncu ta osoba za cos zostala wybrana"
    Nie "za coś". Nie miałam specjalnych zasług.
    "i mamy sie sluchac?"
    Nonsens. Się słuchać możecie do woli, mnie nie musicie. Ja tu nie jestem jakaś istota wyższa, nie stanowię prawa. Pilnuję, żeby nie było reklam, spamu, naruszania prawa, Regulaminu i Netykiety, co nie zawsze mi wychodzi idealnie, bo mimo "społecznego awansu a admina" - dalej jestem zwykłym człowiekiem, który ma ograniczoną tolerancję na prowokacje.
    --
  • madziulec 25.01.12, 21:48
    O wiesz. Chyba masz racje. Na jednymj z for kompletnie NIKT nie chial moderatorem zostac.

Co do pilnowania... Mam pewne watpliwosci. Netykieta bowiem wyraznie stanowi o czyms co sie nazywa "spolecznie" i tak dalej. I co???
    Co jakis czas rzucam Ci taki ochlapek a Ty.. dajesz sie na to lapac i dalej sie wyzewnetrzniasz, co wiecej, niestety nie usuwasz tych watkow.
    Tu tez...l sugerowanie komus choroby psychicznej (patrz: schizofrenia) jest niedozwolone. Ty zas.. zastanawiam sie. Pierdzisz w stolek?? A nie. Przepraszam. Nie ma Cie tu 24 h/dobe, masz swoje zajecia i tak dalej. Ot, jak wygodniej.
    Na autorke wacika napadnieto. Owszem, zrobilam to tez, ale nie wyzwalam ja od leni, nierobow, gdyz jest to moralnie niedopuszczalne. Nie iwem bowiem czy jest leniem. A co zrobilas Ty jako moderator??? NIC.

A, przepraszam. Nie ma 24 h/dobe. No i... potem masz co wpisac w cv, ktore umieszczasz na stronie pewnego ruchu. ZE udzielasz sie spolecznie.
    Motyla noga....
    --
  • bj32 25.01.12, 22:05
    Madziulec, o tym, ze maniacko trollujesz wiedzą wszyscy.
    Boli Cię, że jestem w Ruchu Palikota? To się oflaguj. Albo idź składać na mnie wniosek do sądu. Ten, na który czekam piąty rok. Albo w ogóle idź dręczyć kogoś innego.
    "Netykieta bowiem wyraznie stanowi o czyms co sie nazywa "spolecznie" i tak dalej."
    A teraz przetłumacz mi to zdanie na język polski. Bo kompletnie nie rozumiem. Podejrzewasz, ze za adminowanie otrzymuję dodatek na paliwo, służbowy laptop i kubek firmowy?
    Owszem. Pierdzę. W firmowe krzesło na kółkach. Wyściełane. Bo się nażarłam grochówki.
    A gdzie jest ten zakaz pytania Cię, czy masz atak schizofrenii, likantropii albo PMS? Bo nie widzę, żeby Ci ktoś sugerował. Widzę pytanie, czy przypadkiem Ci nie dolega. I w dodatku nie ja je zadałam, więc czemu się ciskasz do mnie?
    Już prędzej uznałabym usiłowanie wysłania komuś siekiery za niekoniecznie dozwolone, ale też nie jestem pewna...
    --
  • zaneta-4 25.01.12, 20:17
    Dobrywieczór ,
    Nie będę się wypowiadała ani narazie odpisywała do puki sie nie uspokoi atmosfera forum
    Dziękuję za to kto umie i chce oraz wspiera mnie dobrym słowem .
    Pozdrawiam , Dobranoc.
  • bj32 25.01.12, 20:27
    Hyhyhy.
    W czasie oczekiwania na uspokojenie atmosfery - poszukaj pracy, jest szansa, że nawet zdążysz skończyć gimnazjum, bo rozrywek nam tu nie brakujebig_grin
    --
  • zaneta-4 25.01.12, 20:39

Poszukamsmilesmilesmilesmilesmilesmile
    Poszukaj lepszych i nowszych może lepiej Cie zadowolą? - big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
  • sponsorka1234 25.01.12, 20:51

żanetka kochanie napisz do mnie na meila sponsorka1234@gazeta.pl pomogę ci

>
    > Poszukamsmilesmilesmilesmilesmilesmile
    > Poszukaj lepszych i nowszych może lepiej Cie zadowolą? - big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
    > big_grinbig_grin
  • pitahaya1 26.01.12, 15:18
    zaneta-4 napisała:

> Dobrywieczór ,
    > Nie będę się wypowiadała ani narazie odpisywała do puki sie nie uspokoi atmosfe
    > ra forum

Rozumiem, że odezwiesz się dopiero wtedy (co zresztą widać po tym, że odezwałaś się do sponsorki), gdy posypią się realne propozycje wysłania paczek ew. kasy. Bo przecież w dyskusji udziału brać nie zamierzasz.

> Dziękuję za to kto umie i chce oraz wspiera mnie dobrym słowem .

Oj, podejrzewam jednak, że nie na dobre słowo liczysz. Dajże spokój, kobieto.
    Tu w większości przypadków nie chodzi o ilość dzieci i nie na to tak emocjonalnie reagują dziewczyny.
    Może ja głupia jestem ale mnie wkurza do białego to, że ty po prostu jawnie z nas kpisz nie przez to, że masz te dzieci tylko przez to, że tyłka do pracy ruszyć nie chcesz i NIE MASZ ZAMIARU, podobnie jak twój mąż. I nam to na każdym kroku udowadniasz. Skorzystaliście z propozycji, o której pisała jedna z forumek? O pracy w twoim mieście??
    Czy też było wam nie po drodze?
    Naprawdę nie rozumiesz o co chodzi???
    Ja nie mam alergii na osoby wielodzietne. Mam alergię na kosmiczne lenistwo i wygodnictwo. Nie mam nigdy pretensji i nie ograniczam pomocy gdy widzę, że ludzie robią wszystko, żeby swój stan poprawić.
    A wam jest tak po prostu wygodnie.
    Mieszkanie dostaliście od państwa. Wiele forumek, w nagrodę za ciężką pracę i idące za tym dochody, dostało od państwa 20-30 letni kredyt. Wiesz co to kredyt na 30 lat??
    Dostajecie tez inną pomoc a spora część forumek jej nie dostaje, gdyż po całym miesiącu ciężkiej pracy ich dochody o 5zł przekraczają próg świadczeń. A wy siedzicie z rękami w kieszeni i dostajecie za free.

I jeszcze próbujesz tym forumkom powiedzieć, że ci wiecznie nie po drodze, do pracy, szkoły, do MOPS.

> Pozdrawiam , Dobranoc.

W pierwszym poście piszesz:

"Oczekiwalibyśmy pomocy w postaci żywności, środków czystości oraz mlek, kaszek i pampersów, to są główne rzeczy które szybko się kończą i są potrzebne najbardziej i najczęściej. "

A ja oczekuję, że wyślesz lenia do pracy. Niech chociaż jedno z was przejmie jakąkolwiek odpowiedzialność za wasze życie.

Czy ty wiesz i zdajesz sobie sprawę, skąd pochodzi ew. pomoc?? Skąd te pieluchy, kaszki i mleka płyną? Z kieszeni tych forumek, które na zasiłki i inne dodatki się nie łapią, lub z kieszeni tych, które podzielą się tym, co dostaną od innych choć im samym do pierwszego brakuje.

Forum to nie MOPS.
    Coś ci się chyba pokićkało z nadmiaru wolnego czasu.

--
    "Kiedy inni mają wobec człowieka oczekiwania, których nie jest sposób zrealizować, musi on na nowo wyznaczyć swoje cele i iść własną drogą. Dzięki temu przynajmniej ktoś będzie zadowolony"
  • zaneta-4 26.01.12, 15:36
    Że Pani Sponsorka 1234 zaproponowała mi tu jesna pomoc bez sprawdzania mojej sytuacji , to nie moja wina jest Chciała pomóc to pomoże nie mi a moim dzieciom ,które nie są niczemu winne . Nie odeszłam z forum bo pisze i będę pisała ponieważ tu i tak nie ucichnie atmosfera . Zauwazyłam ,że co ja bym nie napisała to i tak jest zle ( ja jestem tępaczką a Wy jestescie wielkie mądre , najmadrzejsze i ośfietlone ) , Każdy jest tu dobrutki , święciutki a Ja diabeł z piekła . A co do pracy :Mój mąż idzie jutro do firmy drobimex na prawobrzeze w sprawie pracy i na rozmowe ( w harakterze pakowacza ) łyso wam???????????? A to , że dostałam nowiutkie mieszkanie to co ? mam isć pod most bo jest za nowe czy co ? każdy ma swój przydział jeden krótszy drugi dłóższy jeden droższy drugi tańszy , jeden ma stary drugi ma nowy . To nie moja wina ,że takie dostałam . A następnie wiem z kąd płynie pomoc od ludzi którzy pragna pomóc innym i podzielić się czymś czego inni nie mają . Praca w drodze , już nie bawem , może od poniedziałku jużsmile
  • bj32 26.01.12, 15:50
    Pewnie, że jesteśmy ośfietlone. Jak hoinki świonteczne...
    "Nie odeszłam z forum bo pisze i będę pisała ponieważ tu i tak nie ucichnie atmosfera . Zauwazyłam ,że co ja bym nie napisała to i tak jest zle"
    Czyli zostaniesz złośliwie, niezależnie od tego, że co nie napiszesz, jest źle? Lubisz się umartwiać?
    "łyso wam????????????"
    Nie. Może jak zacznie zarabiać, to Ty przestaniesz prosić o pomoc.
    "A to , że dostałam nowiutkie mieszkanie to co ?"
    To to, że inni nie dostają, ale kupują bądź tułają się po wynajmach i przez to mają trudną sytuację, a nie oczekują pomocy. Ty dostałaś za frajer, do roboty zadka nie masz chęci ruszyć, ściemniasz i jeszcze masz czelność *oczekiwać*, że ludzie dadzą Ci ot tak coś, na co sami muszą ciężko zapracować. Dalej nie rozumiesz, prawda?
    --
  • zaneta-4 26.01.12, 16:05
    Kupują mieszkani Ci , co mają siana do kolan albo i wiecej i ich stac na to albo osoby które mają zdolnośc kredytowa i pewnosc ,ze bdzie icc na to stac poniewaz konkretny kredyt jest pod chipotekę lub przy zarobkach około 5 tysiecy msc , w zależności ile chce sie pożyczyć od banku pożyczki? nie zostanę złośliwie ja proszę tu o pomoc a nie o złośliwośc, Na wynajmy zazwyczaj się idzie jak sie nie chce mieszkać z rodzicami lub teściowymi . Kto będzie chciał mi pomóc to nie będzie cię pytał o zdanie tylko pomoze i tyle , nic na to nie zaradzisz ludzie pomagają komu chcą. A za frajer to nawet w morde nie chcabic a co dopiero dawac mieszkania ( opłacam je częściowo raz na miesiac ) , więc nie za frajer.
  • peggy1 26.01.12, 16:15
    Gwarantuje Ci, ze niestety ludzie z kredytami na mieszkanie nie maja "siana do kolan". I większość ledwo wiąże koniec z końcem, aby ten piekielny 30-letni kredyt spłacić. A Ty już masz plan ze każde dziecko po skończeniu 18-stki zapisze się w kolejkę po mieszkanie. Brrrrr - ja naprawdę wierze mocno że kiedyś takie cuda zostaną ukrócone ....
    -- "
    http://www.suwaczki.com/tickers/a8dohqvkpw02k9zi.png
    Duży ma już 7 lat smile
  • atena12345 26.01.12, 16:20
    peggy1 napisała:

> A Ty już masz plan ze każde dziecko po skończeniu 18-stki zapisze
    > się w kolejkę po mieszkanie. Brrrrr -

No wiesz.... "każdy ma swój przydział" jak napisłal autorka...
  • zaneta-4 26.01.12, 16:26
    Sama dopilnuje by złożyło wniosek o mieszkanie , to nie jest trudne raczej , a jakie cuda?? dawanie mieszkan?? to tylko wtedy gdy nie bedzie środków , a tak bedą dawac raczej by mieli dachy nad głową. 30 letni płacą jak nie mają wyjścia i musza kupić mieszkanie , zgodzę sie bo są rózne sytuacje ( nie tylko nie chec mieszkania z rodzicami itp).
  • bj32 26.01.12, 16:27
    "osoby które mają zdolnośc kredytowa i pewnosc ,ze bdzie icc na to stac poniewaz konkretny kredyt jest pod chipotekę lub przy zarobkach około 5 tysiecy msc , w zależności ile chce sie pożyczyć od banku pożyczki?"
    A możesz mi powiedzieć, skąd, na bogów, czerpiesz tę rewelacyjną wiedzę?
    "ja proszę tu o pomoc"
    Nie, nie prosisz. Oczekujesz i żądasz. Proszenie wygląda zupełnie inaczej.
    "Na wynajmy zazwyczaj się idzie jak sie nie chce mieszkać z rodzicami lub teściowymi ."
    Serio sądzisz, że to wyłącznie z chcenia wynika?
    "Kto będzie chciał mi pomóc to nie będzie cię pytał o zdanie tylko pomoze"
    No. Masz rację. Z pewnością masz.
    "A za frajer to nawet w morde nie chcabic a co dopiero dawac mieszkania ( opłacam je częściowo raz na miesiac ) , więc nie za frajer."
    Tak? To ile musiałaś zapłacić, żeby je dostać? Bo sam fakt, że częściowo [!] płacisz czynsz jest w rzeczy samej ogromnym z Twojej strony poświęceniem...
    --
  • anngam8388 26.01.12, 16:36
    kobieto jak Ty bredzisz. jak ktos ma kasy jak siana to nie bierze kredytu na mieszkanie tylko je za gotówke kupuje więc mylisz pojęcia.

a skoro twierdzisz ,że Twoja córka wie skąd sie biorą dzieci wole nawet nie myśleć skąd to wie i gdzie widzoała
  • sponsorka1234 26.01.12, 16:39
    kochana odpisz mi na meila bo nie wiem czy robic zbiórke na ta pralke
  • zaneta-4 26.01.12, 16:57
    Ty jesteś normalna???? A programów na kablówce nie ma o porodach ? książek?? opowiada się ,że dziecko pochodzi z brzucha a nie od bociana ! Co ty myślałaś sobie ? że co takiego moje dziecko wie i widzi?? Mnie i męża w łóżku ( będac w innym pokoju ?) , Dobra jesteś . Lepiej jest wziąśc kredyt dopłacić odsetek z około 5 tysięcy na 30 lat niż wywalić konkretną sume . Lepiej jest też kupić mieszkanie jak je wynajmować , jak jest taka mozliwośc.
  • zaneta-4 26.01.12, 16:50
    A co myslisz ? że tylko bogaci dostaja kredyty ,że ja mieszkam na wiosce ? mieszkam w mieście nie daleko centrum. Żądać i oczekiwac można na autobus by się zatrzymał .
    Pomocy się nie żąda tylko o nią sie prosi .
    Może nie ze chcenia , ale może być z róznych sytuacji wynikajacych.
    Mieszkanie dostałam bez kaucji , bo mi się takie nalezało .
    Płacenie za mieszkanie nie jest poświęceniem tylko rzecza oczywistą i normalną (dach mięć trzeba , płacić też)
  • babcia_marysia 26.01.12, 17:02
    zaneta-4 napisała:

Kto będzie chciał mi pomóc to ni
    > e będzie cię pytał o zdanie tylko pomoze i tyle , nic na to nie zaradzisz ludzi
    > e pomagają komu chcą.

ale nie pomyślałaś o tym że moderator forum może twoje posty - prośby usunąć, bo nie potrzebujesz tej pomocy , macie sporo kasy miesięcznie od państwa i jeszcze twój mąż dorabia na czarno i na dodatek jesteś pyskata
  • zaneta-4 26.01.12, 17:23
    Straszne żeczy ,większosc raczej juz wie kto czego potrzebuje i zapoznał się z moimi wpisami . I prośbą o pomoc . Duz o kasy na 6 osób ?? ja ci dam 4 dzieci faceta opłaty i wyżyj za to kup wszystko wszydtkim , to pogadamy .
  • nioma 26.01.12, 17:24
    ale co Ty masz komus dawac i porownywac? Idz do roboty jak ci malo. a nie oczekuj ze inni cie beda utrzymywac.
    jak cie nie stac na dzieci to je oddaj do adopcji.
    wiesz na czym myslenie polega? planowanie? wiesz dlaczego nie kazdy rozmnaza sie jak krolik???
    --
    ...
    bridelle
  • anngam8388 26.01.12, 17:33
    znalazłam Twój profil na nk i juz wiem ,że jesteś zwykła leniwą naciągaczką. skoro jesteś taka biedna skąd masz ten sprzęt w domu i skąd masz telewizor plazmowy chyba nawet nie jeden. no na biedna to Ty nie wyglądasz
  • magdakingaklara 26.01.12, 17:40
    pokaz profil???wink
    --
  • nioma 26.01.12, 17:41
    juz pisala, ze ma bo dostala i nie zamierza sprzedac.
    ona jest bardziej cwana niz ustawa przewiduje, podeslesz mi na priv namiar na nk?
    --
    ...
    bridelle
  • anngam8388 26.01.12, 17:49

nioma napisała:

> juz pisala, ze ma bo dostala i nie zamierza sprzedac.
    > ona jest bardziej cwana niz ustawa przewiduje, podeslesz mi na priv namiar na n
    > k?

wysłałam Ci smile ja nie wierze ,że dostała dwie plazmy i reszte sprzętu, a na jedzenie jej nikt nie pomoże , ciekawe
  • zaneta-4 26.01.12, 17:56
    ja nie dostałam kasy kupowałam z opiekunem miałam 10 tys na przeznaczenie na zakupy tego typu a sprzet typu wzmacniacz i wierza to mąż miał za nim był ze mną w zwiazkusmile
  • puchatka29 26.01.12, 19:13
    o co chodzi z tymi zapupami ,z opiekunem ??
    To jakiś wolentariat ? jakiś technik magik altruista asystuje byś kupiła sprzęt najwyższej klasy ?
    I kaskę też na to dają ??
    Jak się tam załapałać ? ja kupię dwa "przeżytki" sprzedam i bedę miała dla dziecka.
    Bo Ty rzecz jasna nie sprzedasz ? musisz mieć "przeżytek" ,lans tzw ?
  • puchatka29 26.01.12, 19:15
    *zakupami
  • zaneta-4 26.01.12, 17:53
    Ha ha smile za 10 koła ma sie nie ? zal wam ? zazdrosc? zawisc? pewnie ze tak
    Patrzcie i podziwiajcie puki możecie . Z kąd wy jesteście ??? telewizor lcd to przeżytek już .