Dodaj do ulubionych

Martysia1984

27.03.13, 18:37
Skontaktowałam się z Martą i jest z nią kiepsko. Najnowsze badania raczej fatalne.
Tu niegdysiejszy wątek:
forum.gazeta.pl/forum/w,615,114994042,,poszukuje_ciuszkow.html?v=2
Sytuacja była gruntownie sprawdzona.
Aktualnie lepiej nie jest, jak mówiłam. W tej chwili mają: zasiłek stały pielęgnacyjny i rodzinne na dzieci. Od kwietnia też będzie dofinansowanie do czynszu.
W tej chwili Marta nie ma netu, wiec jak coś, to kontakt przeze mnie i dane też. Potrzebne byłyby ciuchy dla dziewczynek:
- starsza ma w pasie 62, wzrost na 134-140, buty 34
- młodsza w pasie 74, wzrost na 12-128, buty 32
--
A może by coś zmienić?
Napisz w tej sprawie na forum@gazeta.pl
Edytor zaawansowany
  • bj32 27.03.13, 18:39
    Dożywianie i celówki też są.
    --
    A może by coś zmienić?
  • bj32 27.03.13, 18:42
    Od maja dofinansowanie do czynszu.
    --
    A może by coś zmienić?
  • isabelka20 27.03.13, 19:07
    a co z pracą męża?
    Ja już pisałam wcześniej na priv, że proponowałam Marcie naprawdę pokaźną torbę odzieży dla dziewczynek oraz butów, ale niestety przeleżały u mnie dobre 2 miesiące i nie zostały odebrane. Przykre jest to, że kontakt z Martą również nawiązywałam ja, a nie odwrotnie.
  • bj32 27.03.13, 19:11
    Marta mi również mówiła, że się nie skontaktowała. Ból ja rozłożył. Jest jej przykro.

Złożyli papiery o specjalny opiekuńczy, bo Marta ledwo chodzi i nie jest w stanie się zająć domem i dziećmi. Nawet sobą tak średnio.
    W tej chwili odebrała wyniki. Przerzuty i kolejna chemia ją czeka.
    --
    A może by coś zmienić?
  • isabelka20 27.03.13, 19:31
    ale specjalnego nie otrzymają. W chorym Szczecinie małżonkowi nie przysługuje, choć wiem, że czasem jak się ludzie odwołają to jest pozytywny skutek.
    Marta zawsze może skorzystać z pomocy usług.
    Tak ja rozumiem, że mógł ją ból rozłożyć, ale jest mąż, który mógł po to przyjechać. Zresztą mniejsza z tym.
    Kto chce to będzie pomagać.
    Ja niestety z tego w tym przypadku się wyłączyłam.
  • bj32 27.03.13, 19:54
    Ja Ciebie rozumiem i ani mi w głowie Cię namawiać. I nawet się nie dziwię oraz trudno mieć pretensje.

Co do zasiłku - nie tylko Szczecin jest chory, bo generalnie w całej Polsce pielęgnacyjny na małżonka się nie należy. Na rodziców, dzieci, wnuki... w kolejności jak z obowiązkiem alimentacyjnym. I utrudniają, jak mogą.
    Ale właśnie są na etapie odwołania, bo coś tam z UP było i mają dostać, bo sama pracownik socjalny ich namawiała.

Teraz te przerzuty nie poprawiają ani samopoczucia, ani sprawności Marty.
    A nie wiem, jak u innych, u mnie jest czas na przegląd szaf wiosenny, to może dziewczyny zechcą pomóc. Mam nadzieję, że taksmile
    --
    A może by coś zmienić?
  • atena12345 27.03.13, 20:58
    Poszukam coś na starszą. Będą to pewnie pojedyncze rzeczy, ale coś znajdę. Poprosze o adres na priv. Wysyłka raczej po świętach
  • julka-4 27.03.13, 21:11
    Bj dałoby radę długość wkładki w bucikach obu?Moja nosi w zależności od buta 33-35 więc pewno coś by się znalazło.Z ciuszków sądzę też coś jeszcze wygrzebiemy.Tylko niewiem czy dam radę wysłać wcześniej niż 10.04 bo trochę wydatków mi wyskoczyło.Ale będę się staraćwink
  • bj32 27.03.13, 21:38
    Odpowiednio 20 i 22 cm.

Wątpię, żeby do 10 kwietnia jakoś strasznie dziewczyny urosłybig_grin
    --
    A może by coś zmienić?
  • julka-4 27.03.13, 22:07
    Więc jak napewno nie urosnąwinkpoproszę o adres na gazetowego.Naszykuję jakieś butki i ciuchy dla obu dziewczynsmile
  • malgoska182 27.03.13, 21:30
    Isabelka20 dziekuj Bogu,ze nie jestes w takiej sytuacji.Niestety zycie bywa przewrotne.
    Wiemy ,co za nami.Mozemy wywrozyc co przed nami.Oby tylko szczesliwe chwile.
    Z pewnoscia nie chcialabys byc teraz na miejscu Marty.Czy maz Marty mogl odebrac oferowane rzeczy? Pewnie mogl.Fizyczniemogl ,psychicznie moze nie dal rady .Przechodzilismy przez chorobe nowotworowa w mojej rodzinie.I moge z perspektywy uplywajacego czasu powiedziec,ze to my dziewczyny ,kobiety bylysmy w calej tej tragedii silniejsze.Musialysmy ustawiac innych do pionu,organizowac.Faceci sa slabsi,zalamuja sie i nie potrafia ( nie uogolniam) prosic o pomoc,nie potrafia tej pomocy przyjac.Moze i meza Marty przerosly te problemy(nie zapominajmy,ze oprocz problemow zdrowotnych Marty dochodza problemy finansowe,sa dziewczynki,ktorymi trzeba sie zajac,ktore nie moga sie bac).
    Ile bede mogla pomoc ofiaruje swoja pomoc.Kiedys napisalam,ze moje serce jest twarde i niewzruszone dla nierobow ,oszustow.Choroba jest jedynym wytlumaczeniem niemoznosci podjecia pracy i problemow finansowych.
    Co chwila pojawiaja sie proszace dla "aniolkow"tych malych i tych wiekszych.Pozniej juz aniolki maja aniolki i tak w krew weszlo "usamodzielnianie sie , urzadzanie z pomoca innych " ,ze "zaradne mamusie" juz nie prosza tylko dla siebie ,ale i dla nastepczyn,ktorym "znowu w zyciu nie wyszlo".
    Z takich pomocy wylaczylam sie dawno.
    Marto glowa do gory.Masz dla kogo walczyc, dla kogo zyc.
    Badz dzielna.
  • szary-ludz 27.03.13, 22:14
    Piękny wywód.
    Jak trzeba to wszystko można jakoś wytłumaczyć.
    Ideologię da się do wszystkiego dorobić trzeba tylko chcieć.
    Izabelka jesteś zimną, wyrachowaną kobietą bez serca jak wyszło. wink

• missmiriam1 27.03.13, 22:20
    Przesadzasz, Szary Ludziu, jak Cię lubię straszliwie, tak przesadziłeś troszkę...
    --
    marcelinasakuta.manifo.com/
    www.dzieciom.pl/8027
    From nowhen to nowhere
  • szary-ludz 27.03.13, 22:24
    W czym przesadziłem?
    W tym że człowiek oferuje pomoc i jeszcze musi się prosić, kontaktować się żeby łaskawie osoba potrzebująca się odezwała czy odebrała to co chciała.
    To jest olewanie ze strony potrzebujących.
  • missmiriam1 27.03.13, 22:29
    Eeeee... to Cię chyba żle zrozumiałam. Emotikonki nie zauważyłam i rzuciłam się Isabelkę własnym sadłem osłaniać smile
    --
    www.dzieciom.pl/8027
    From nowhen to nowhere
  • bj32 27.03.13, 22:31
    W wielu przypadkach bym się z Tobą absolutnie zgodziła i przyznałam rację Isabelce - mąż mógł. Ale to nie jest przypadek, kiedy panuje samo niechciejstwo i postawa roszczeniowa ze strony potrzebującego.
    Przypomnę, że teraz to nie Marta się zgłosiła, tylko ja ją spytałam, czy wszystko OK i okazało się, że nie, nie OK, tylko jeszcze gorzej, jeśli chodzi o zdrowie.
    --
    A może by coś zmienić?
  • easyblue 29.03.13, 12:57
    > że człowiek oferuje pomoc i jeszcze musi się prosić
    Widać nie byłeś w takiej sytuacji. I obyś nie doświadczył tego na własnej skórze.

--
    Najtrudniej przyznać, że nosi się w sobie diabła i umieć chwycić go za gardło w momencie, gdy tylko się ruszy.
    Ryszard Kapuściński
  • bj32 27.03.13, 22:22
    Ludź, opanuj się. Marta jest na dobrej drodze, żeby mieć raka wszystkiego. Ma dwoje mocno nieletnich dzieci i boli ją tak, że się ledwo rusza.
    Współczuć i pomagać jej nie musisz, jak nie chcesz. Ale jeśli Ci się zdaje, że jej mężowi łatwo jest na to patrzeć, to pozostaje mi pogratulować Ci empatii.
    Uderzyłeś się w głowę? Przygryzłeś sobie język? Nadepnąłeś na gwóźdź? Co Ci się stało, człowieku?!

--
    A może by coś zmienić?
  • szary-ludz 27.03.13, 22:26
    Nie wyskakuj z osobistymi wycieczkami bo mnie to nie rusza.
    Czy ja mówię że lekko jest Tym ludziom.
  • bj32 27.03.13, 22:35
    Z niczym nie wyskakuję. Póki co, to ty się na Małgośkę rzuciłeś, bo wyjaśniła, że mąż Marty miał prawo się pogubić.
    Ale masz prawo tego nie rozumieć. Prawdziwy mężczyzna jest twardy, radzi sobie, a jak mu się nie podoba - kasuje konto i z bani.
    --
    A może by coś zmienić?
  • szary-ludz 27.03.13, 22:41
    Nic mądrzejszego nie oczekiwałem z Twej strony i jakoś nie czuję się zaskoczony.
  • bj32 27.03.13, 22:46
    Słuchaj, jakoś tak się ostatnio dzieje, ze wpadasz, robisz zadymę, rzucasz się do mnie i to ja jestem winna.
    Jeśli masz do mnie jakiś żal - zapraszam na priv. Jeśli nie - bądź łaskaw ze mnie zejść, zamiast prowokować pyskówki na forum. Bo to właśnie robisz.
    O "mądrzejszym" pogadamy, jak Ty będziesz miał do napisania coś mądrzejszego, niż skakanie potrzebującym do gardeł.
    --
    A może by coś zmienić?
  • szary-ludz 27.03.13, 22:53
    Nie zapominaj że to nadal jest forum dyskusyjne więc każdy ma prawo swoje zdanie przedstawić.
    Nie uderzał personalnie to i nie będziesz obywać bo jak na razie to Ty jesteś liderem w osobistych atakach.
  • bj32 27.03.13, 23:05
    Taaa... Ja jestem. Wielbłądem też.
    No to rób dalej tak, żebym obrywała. Miej tę satysfakcję. O jako, że jest to forum dyskusyjne, o mądry panie, to sobie dyskutuj, aż się rozpękniesz. A potem się obraź, znowu odbraź i znowu przyjdź strzelać fochy.

Jak z dzieckiem...
    --
    A może by coś zmienić?
  • szary-ludz 27.03.13, 23:16
    Dziękuję Mamusiu że mogę. smile
  • bj32 27.03.13, 23:26
    Ależ proszę.
    Robisz to celowo, prawda? Ciekawe tylko, po co. Ale tego się nie dowiem...
    --
    A może by coś zmienić?
  • szary-ludz 27.03.13, 23:38
    Celowo robię co? Odpowiadam na Twe ataki?
    Wyraziłem swoje zdanie na temat pewniej postawy, która jest często spotykana na PE wśród potrzebujących i zostałem zaatakowany personalnie przez Ciebie.
    Tak więc odpowiadam na Twe słowa kierowane pod moim adresem. smile
  • bj32 27.03.13, 23:42
    Pomidor.
    Pytanie to nie atak. No, chyba, ze Cie obraziłam personalnie, pisząc "człowieku". To przepraszam.
    A teraz oddaję Ci ostatnie słowo. Mam parę spraw do załatwienia gdzie indziej.
    --
    A może by coś zmienić?
  • szary-ludz 27.03.13, 23:48
    Drodzy czytacze na zakończenie tego przedstawienia chciałbym zdementować plotki że my się z Blanką nie lubimy.
    My to wszystko robimy dla Waszej rozrywki. smile
    Spokojnej nocy i dobrych snów.
  • justyna198515 28.03.13, 09:26
    To może róbcie to na osobnym wątku bo ten dotyczy potrzebujących ludzi a nie wirtualnych pseudo walk w kisielu...A rozrywka jest średnia, szczególnie dla kogoś kto chce pomóc smile
  • hania3gwiazdki 27.03.13, 22:53
    Nie mam niestety ubranek w takim rozmiarze ( znaczy się mam , ale wygląda na to,że wszystkie za szczupłe ) . Co jeszcze by im się przydało? Jedzenie? Art szkolne? Środki czystości?
  • bj32 27.03.13, 23:08
    Marta mówiła tylko o ubrankach. Dożywianie wiem, że dzieci mają. Ale w tym miesiącu, w związku z brakiem dofinansowania do czynszu pewnie będzie im trochę trudniej, więc pewnie jakaś pasta do zębów czy makaron nie zaszkodzismile
    --
    A może by coś zmienić?
  • justyna198515 28.03.13, 09:29
    W okolicach 5 kwietnia deklaruję wysłać paczkę żywnościowo-chemiczną tzn. znajdę sklep internetowysmile

Blanka a ta dziewczyna nie może załatwić opieki z PKPS-istnieje coś takiego w Szczecinie?
  • bj32 28.03.13, 13:10
    Rozmawiałam z Martą. Jej mąż na razie jeszcze sobie jako - tako radzi. Jak przestanie - postarają się o opiekunkę.
    Marta była na komisji dzisiaj i dostała skierowanie na chemię paliatywną. Jest jakaś szansa na remisję, ale czy i na ile chemia podziała - nie wiadomo. Wiadomo tylko, ze stadium nieuleczalne, czyli wyrok w bliżej nieokreślonym czasie, jeśli nie zdarzy się cud.
    Termin chemii na 17 kwietnia.
    --
    A może by coś zmienić?
  • justyna198515 28.03.13, 16:45
    Blanka wyślij mi plisss adres tej rodziny i numer telefonu na maila: junka15@wp.pl

Bardzo, bardzo mi przykro,że młoda jak mniemam kobieta tak bardzo musi cierpieć.Dobrze,że nie jest sama.

A o jakie buty konkretnie dla dziewczynek chodzi?Jakieś typy?
  • bj32 28.03.13, 16:52
    Poszło.

Na wiosnę już chyba adidasy albo takie za kostkę i tenisówki do szkoły.

Kurczę, pamiętam, jak mojej Ance kopyto o trzy numery w zeszłym roku urosło...
    --
    A może by coś zmienić?
  • justyna198515 28.03.13, 17:17
    Dziękismile
  • hania3gwiazdki 28.03.13, 17:22
    Poproszę i ja o adres . Po Świętach skompletuję jakąś paczuchę .
  • bj32 28.03.13, 17:27
    Poszło.

Dzięki, dziewczyny.
    --
    A może by coś zmienić?
  • mama-zuzki11 28.03.13, 20:56
    ja rownież poproszę o adres, po świętach deklaruję przygotowac paczkę żywnościową/chemiczną. Zrobię rownież przegląd ubrań dla dziewczynek. pozdrawiam M.
  • bj32 28.03.13, 21:00
    Poszedł. Dziękismile
    --
    A może by coś zmienić?
  • isabelka20 27.03.13, 22:51
    Tak ta Małgośka wiem ... choroba. Ok dla mnie w temacie wszystko, także można zejść z mojej osoby wink Ta jestem wyrachowana i zimna, ale może dlatego, że pomoc dla Marty nie jest sprawą nową i miałam okazję niestety przekonać się choć troszkę jak to wygląda. Jestem ze Szczecina, miałam okazję poznać Martę osobiście. Życzę jej oczywiście jak najlepiej, jednak w mojej ocenie myślę, że trafnej pewne posunięcia ze strony tej rodziny są dość dziwne.
    Pomoc oczywiście jak najbardziej zasadna, tym bardziej jeśli nie będzie konieczne jej osobiste odebranie.
    Pozdrawiam
  • bj32 27.03.13, 23:02
    Isabelka, ja na przykład w życiu bym nie wpadła na pomysł, że jesteś wyrachowana i zimna. W dodatku wiem, ze jesteś fachowcem.
    Ja jestem za daleko, żeby w pełni ocenić. Wiem, że ze zdrowiem Marty jest źle i sytuację finansową mają tak,a, że nie stać ich na ciuchy dla dzieci. Wiem, że mąż Marty powinien był podjechać do Ciebie i cześć. Zgadzam się z tym całkowicie.
    Ale staram się też zrozumieć, jak się może czuć facet w takiej sytuacji. Nie wszyscy są dzielnymi strażakami i potrafią się odnaleźć w takiej sytuacji...
    I też mi się nie podoba, ze temat zszedł na Ciebie.
    --
    A może by coś zmienić?
  • lidka41gt 28.03.13, 21:04
    Milo sie czyta ile dobrego dajecie od siebie dla innych,tych potzrebujacych.Ja dziekuje za pomoc ktora od Was otzrymalam,i cieszy mnie bardzo ,ze inni potzrebujacy tez moga liczyc na Was emamysmileOby te forum nigdy nie zaginelosmile
  • mond33 29.03.13, 11:12
    Mam nowe, kolorowe, młodzieżowe trampki do oddania. Co prawa rozmiar 35 ale zaniżony więc powinny być dobre. Niestety mogę wysłać dopiero po świętach, bo obecnie krucho u mnie z finansami. Po 10 kwietnia wyślę. Dam znać. Poproszę adres na mojego maila, pod który będę mogła wysłać buty dla starszej dziewczyny.
    --
    Człowiek, który podjął decyzję, by zwyciężyć, nigdy nie powie "niemożliwe"...
    www.dzieciom.pl/16924
    www.dzieciom.pl/16925
  • bj32 29.03.13, 11:26
    Poszło, dziękismile
    --
    A może by coś zmienić?
  • ewencja 31.03.13, 18:04

Witam wszystkich,
    mam kontakt z Martą, i chciałabym zrobić dla jej córek (7, i 11 lat) paczkę, pytałam o Martę o jakieś potrzeby, ale nie mają konkretnych potrzeb.
    Myślałam o jakiś grach, zabawkach w tę stronę.
    Obiecałam, że w tygodniu po świętach zrobię jej paczkę smile
    Trochę radości chciałabym wnieść w ich życie.
    Jeżeli ktoś chce się dołożyć do paczki, ma jakiś pomysł, lub chce zrobić paczkę, zapraszam do kontaktu ze mną na priv, lub tu na forum.
    Uwaga, używam tego adresu pocztowego: ewencja11@wp.pl
    Pozdrawiam świątecznie!
    --
    tolpa
  • mama-zuzki11 01.04.13, 11:28
    Witam,
    miałam wysłac po świętach drobną paczkę dla Pani Marty, ale Pani wie co najbardziej jest teraz potrzebne, w takim razie chętnie bym się dorzuciła .
    pozdrawiam
  • ewencja 01.04.13, 12:57
    mama-zuzki,
    dziekuje, ze sie Pani odezwala smile
    Pierwszy moj pomysl byl, cos dla corek, czyli zabawki, gry etc.
    Jak Marta da mi znac, czy maja jakies potrzeby to napisze na forum smilePozdrawiam!
    --
    tolpa
  • ewencja 01.04.13, 14:24
    Witam ponownie,
    Marta napisała najpilniejsze potrzeby:
    -żywność (jest ktoś, kto mieszka w Szczecinie, i może zrobić, i zawieźć do Marty zakupy?)-ubranka dla dziewczynek jak najbardziej są potrzebne
    -środki czystości
    -leki p/bolowe (pyralgina,paracetamol, buscopan) - Ja leki biorę na siebie, za chwilę je kupię w aptece internetowej !!!!

Gdyby ktoś mógł pomóc, lub ma jakieś pytania, to zapraszam albo na forum, albo na priv, do blanki, albo do mnie, mamy kontakt z Martą.
    Nie korzystam z poczty gazetowej, to jest email do mnie: ewencja11@wp.pl

Pozdrawiam smile
    --
    tolpa
  • ewencja 01.04.13, 14:51
    Ja kupiłam leki, tzn. w aptece internetowej:

Buscopan 10 mg x 20 tabl powlekanych
    Dostępny w aptece w 24h 16,70 PLN 2 33,40 PLN
    2 Pyralgina 500 mg x 6 tabl
    Dostępny w aptece w 24h 4,50 PLN 3 13,50 PLN
    3 Paracetamol 500 mg x 30 tabl (Herbapol Wrocław)
    Dostępny w aptece w 24h 5,75 PLN 2 11,50 PLN

--
    tolpa
  • justyna198515 02.04.13, 09:49
    to prosze cię wyślij mi nr konta na maila: junka15@wp.pl ,miałam zrobić zakupy i wysłać,ale prześlę Ci kasę, może się ktoś dorzuci i będą większe.
  • blue_adusia84 02.04.13, 12:14
    Przeszukamy z mamą strych i na pewno znajdziemy jakieś ubrania , dam znać co znalazłyśmy. smile
  • bj32 02.04.13, 12:22
    Poszło.
    --
    A może by coś zmienić?
  • zabka11 02.04.13, 19:28
    Może być na gazetowego. Mam sporo ubranek dla obu dziewczynek: spodnie sztruksy i dresowe + cienkie+getrowe , bluzki po 4szt z długim, 2szt bluzki z krótkim, podkoszulk na ramiączkach, spódniczki, elegancka sukienka, rajstopki cienkie i grube, lekkie kurteczki 2 szt, 2szt bluzy: z polaru i bawełniana, i trochę letnich ubrań, koszula nocna, piżamka na lato. Mam też adidasy rozmiar 35, wkładka 20cm.
    Rzeczy są od rozmiaru 122cm do 140cm, z przewagą 122-128, czyli dla młodszej dziewczynki.
    Jutro moge wysłać kurierem.
    Z góry dziękuję.
    --
    Ania,mama:
    Małgosi 11.10.2002 i Jasia 17.08.2007
    pomoz-amelce.pl/index.html
    pomozmyamelce.blogspot.com/
  • bj32 02.04.13, 19:35
    Poszło, dziękismile
    --
    A może by coś zmienić?
  • ewencja 02.04.13, 22:24
    dziękujemy smile))
    Pozostają więc:
    zakupy żywnościowe
    środki czystości/chemia

Za każdą pomoc Marta będzie bardzo wdzięczna,jutro dotrą do niej lekismile
    --
    tolpa
  • justyna198515 03.04.13, 09:23
    Kupiłam i dzisiaj zostaną dostarczone:
    Szynka litewska z indyka
    Skrzydła z kurczaka
    Jaja Czachorowski kl. M 10 sztuk
    Czekolada Wedel mleczna
    Jogurt Jogobella owocowy różne smaki 3 szt
    Włoszczyzna młoda pęczek 1 szt 2
    Ćwiartka z kurczaka świeża 1,2 kg
    Jabłka kg 1,0 kg
    Olej Kujawski uniwersalny 1 szt
    Margaryna Rama Classic 1 szt
    Banany 0,5 kg
    Jajko Kinder niespodzianka 1 szt
    Ser Gouda 0,2 kg
    Szynka wieprzowa konserwowa 0,2 kg
    Cytryny 1 szt 3,49 zł/szt

• ewencja 03.04.13, 09:43

Justyna, dziekujesmile w imieniu Marty smile
    --
    tolpa
  • zabka11 04.04.13, 11:13
    Poproszę na maila, kto posiada ten numer.
    Wysłałam wczoraj paczkę kurierem, dziś do mnie właśnie dzwonił (na liście przewozowym podałam swój), że w domu nikogo nie ma, i prosi o nr by się skontaktować i paczkę dostarczyć.
    Z góry dziękuję.
    --
    Ania,mama:
    Małgosi 11.10.2002 i Jasia 17.08.2007
    pomoz-amelce.pl/index.html
    pomozmyamelce.blogspot.com/
  • ewencja 04.04.13, 14:34
    zabka,wyslalam email z nremsmile
    --
    tolpa
  • ewencja 06.04.13, 17:06
    Witam,
    na dzień dzisiejszy Marta potrzebuje środków czystości, nikt w Martz rodziny nie ma żadnej alergii, gdyby ktoś mógł pomóc Martusia będzie bardzo wdzięczna.

Zabka - raz jeszcze dziękuję w imieniu Marty za ubranka!

Justyna - dziękuję w imieniu Martz za zakupy smile
    --
    tolpa
  • hugo43 06.04.13, 17:55
    podaj mi adres i nr tel.dla kuriera.postaram sie kupic jakies podstawowe rzeczy.nie sledze calego watku,ale maz nie pracuje,tylko zajmuje sie zona?
  • ewencja 06.04.13, 19:27
    do kuriera?
    Jak ja zamawiam kuriera to z tej firmy:
    cwanapaczka.pl/pl/
    A skad dziewczyny wysyłają nie mam pojęcia, a adres Marty wysyłam meilem,pozdrawiamsmile
    Ewa
    Ps - Co do męża Marty, to Blanka odpowie, bo wie więcej na ten temat smile
    --
    tolpa
  • hugo43 06.04.13, 19:45
    do jakiego kuriera?smileDLA kuriera.bez nr telefonu adresata nie przyjma przeciez wysylki!
  • hugo43 06.04.13, 19:47
    juz mam adres,dzieki.to jak dzis zamowie,to i tak najwczesniej na wtorek bedzie.pozdrawiamsmile
  • ewencja 06.04.13, 22:03
    hugosmile
    Dziekuje juz teraz w imieniu Martz,jak zamówisz napisz proszę tu albo na priv co zamówiłaś, dziekujesmile
    --
    tolpa
  • hugo43 06.04.13, 22:33
    zamowilam:proszek do kolorow 1,5kg,plyn do zmywania,mleczko do czyszczenia,proszek do czyszczenia,plyn do wc,uniwersalny plyn do mycia,plyn do plukania.
  • ewencja 07.04.13, 09:02
    przekazuje info Marcie i z góry dziękujęsmile)
    --
    tolpa
  • hania3gwiazdki 08.04.13, 16:09
    Wysłane dzisiaj :
    proszek do prania 1,3 kg
    płyn uniwersalny do mycia
    szampon dla dorosłych
    szampon dla dzieci
    płyn do mycia naczyń
    5 mydełek
    2 kolorowe gąbki dla dziewczynek
    kolorowanki, kredki, naklejki
    słodkie niespodzianki

--
    tiny.pl/vtvm
  • hania3gwiazdki 08.04.13, 16:12
    aaaa...i jeszcze 2 pasty do zębow dla dorosłych i jedna dla dzieci
    --
    tiny.pl/vtvm
  • ewencja 08.04.13, 17:11
    Haniu,
    za moim pośrednictwem Marta bardzo dziękujesmile
    Pozdrawiam!
    --
    tolpa
  • ewencja 12.04.13, 12:36
    hugo, i haniu Marta dziękuje za paczki, dziewczynki są zachwycone i Marta bardzo dziekujesmilesmile)))
    --
    tolpa
  • justyna198515 12.04.13, 16:30
    Napisz w wątku zbiorczą informację co mniej więcej dziewczyny dostały, bo nie wiem czy nadal potrzebne są buciki, jakieś leki czy ubraniasmile Będzie nowo czytającym oraz zainteresowanym łatwiej uporządkować tą wiedzę.
  • ewencja 12.04.13, 17:41
    dzieki za przypomnieniesmiledobry pomyslsmile)
    --
    tolpa
  • malgoska182 09.04.13, 01:45
    ewencja widze,ze koordynujesz sprawe pomocy dla Marty.Mam z nia kontakt w miare Jej mozliwosci.Czasami jednak ja nie mam okazji byc w ludzkich godzinach w poblizu komputera.Ostatnie tygodnie dla mnie rowniez nie byly najlepsze i nie mialam sily na zlozenie zamowienia w sklepie internetowym.ewencja gdybys miala taka wiedze,ze koncza sie u Marty zapasy w lodowce i nie ma zgloszonego ochotnika do zakupow daj prosze znac.Postaram sie mimo wszystko "ogarnac" i zlozyc zamowienie na produkty zywnosciowe .
    Pozdrawiam .
  • julka-4 09.04.13, 17:50
    Naszykowałam : 4 koszulki z kr.rękawem,żakiecik i kr.spodenki.Z butów tenisówki zwykłe,za kostkę i sandałki.Wyślę w jutro wieczorem.
  • ewencja 09.04.13, 19:14
    Witam wszystkich serdecznie,
    Hugo- Marta dziękuję za paczkęsmile dzisiaj do niej dotarła, Marta jest bardzo wdzięcznasmile
    julka4 - przekazuję Marcie, bardzo dziękuję w jej imieniu!smile
    malgoska-napisałam na priv, i dziękuję smile

Pozdrawiam Was serdecznie!--
    tolpa
  • julka-4 11.04.13, 12:04
    Znalazłam jeszcze biała elegancką bluzkę (128) i dołożyłam.Może sie przyda do szkołysmile
  • ewencja 12.04.13, 10:06
    julka - dziekuje w imieniu Marty i dziewczyneksmile
    Pozdrawiam!
    Ewa
    --
    tolpa
  • julka-4 16.04.13, 18:43
    Czy doszła już paczka?
  • ewencja 16.04.13, 19:59

doszlasmile
    Marta i dziewczynki serdecznie dziekuja za piekne ubranka,i za pomocsmile
    Paczka doszla dzisiajsmile
    Pozdrawiam!
    --
    tolpa
  • ewencja 15.04.13, 17:01
    Małgośko kochana duszo!
    Marta wysyła Ci całusy i wielkie słowo dziękuje! Od siebie,i dziewczynek,dotarły zakupy. Bardzo wielkie dziękuje za Twoje serduszkokiss
    --
    tolpa
  • malgoska182 15.04.13, 23:33
    Ewo ,to tylko niewielkie zakupy.Sprobuje jutro choc na chwileczke zadzwonic do Marty.Gdyby jednak mi sie nie udalo przekaz Jej prosze,ze wszyscy tutaj trzymamy kciuki za remisje.Sciskamy ja mocno i zyczymy sily w tej walce.Dziekuje Tobie za opieke nad Marta, za pomoc.Pozdrawiam wszystkie e-mamy,ktore wspieraja Marte w tak trudnym dla niej czasie.
  • ewencja 16.04.13, 19:55
    Małgosiu droga,
    Twoja pomoc jest Wielka, pozwala Marcie nie martwic sie o to, co wlozy do garnka, co dziewczynki dostana do jedzenia, ...
    Marta ma w Tobie,w Blance, we wszystkich Was oparcie,ona to wie, i czuje. Wszyscy sciskamy za nia kciuki, i wszyscy bwierzymy, ze bedzie lepiej.
    Ze swojej strony bardzo Ci Malgosiu dziekuje za Twoja dobros Buziak!!!

--
    tolpa
  • ewencja 12.04.13, 17:37

Witamsmile
    Drrogie pomocne, Marta jest Wam wszystkim,i każdej z osobna bardzo wdzięczna za pomoc, za każdą rzecz, którą od Was otrzymała.
    Póki co spożywka nie jest potrzebna - malgoska obiecała zrobić zakupy ->dziękuję smile
    Na razie Marta ma wszystko, ubranka mają dziewczynki, mają obuwie, żywność chemię, itd.
    Ja ze swojej strony kupię Marcie balsamy do ciała-w środę Marta idzie do szpitala na chemie, skóra dostanie swoje także...
    Marta oglądałą ostatnio peruki, wiem nfz dopłaca ok.250zl. reszte Marta musi sama uzbierać.
    Chemię, którą będzie dostawać Marta, to ta sama chemia, co 2 lata wcześniej, po niej włosy wypadają od razu,po pierwszym cyklu.
    Koszt peruki ok. 550zl.
    Pozdrawiam Was serdecznie.

--
    tolpa
  • malgoska182 14.04.13, 15:32
    ewencja zlozylam zamowienie w Alma wg .listy potrzeb+troche dodatkow dla dziewczynek .Dostawa ma byc w dniu jutrzejszym pomiedzy 14-16.Mam nadzieje,ze nie bedzie problemow.Pozdrawiam serdecznie.
  • ewencja 14.04.13, 16:22
    Marta przeszczęśliwa,i bardzo Ci dziękuje Małgośko smile)) Pozdrawiam!
    --
    tolpa
  • ewencja 12.04.13, 17:59
    dziewczyny drogie,jeszcze jedna prośba, Marta zapomniała o sobie, potrzebuje butów 41 - typ sportowy,adidasy!
    Dres - 1,70cm-Marty wzrost, rozmiar 46.
    Obie rzeczy buty,dres beda jej potrzebne w szpitalu, stad prośba o szybką pomoc, adres dostaniecie ode mnie.
    Mój adres jeszcze raz:ewencja11@wp.pl
    Pozdrawiamsmile
    --
    tolpa
  • ewencja 12.04.13, 18:01
    Wkładka w butach 26cm.
    --
    tolpa
  • justyna198515 13.04.13, 09:04
    Przetrzepie jeszcze dziś szafę i buty, jak będę coś mieć dam znać.
  • ewencja 13.04.13, 10:36

Super Justyna,z góry dziękujęsmilew poniedziałek wysyłam kosmetyki podstawowe.Pozdrawiam!!!--
    tolpa
  • justyna198515 13.04.13, 17:12
    Mam spodnie fajne od dresów ale nie mam do nich bluzy niestety. Jak może być wyślę w poniedziałek. Dołoże cegiełkę do tej peruki, ale to na mail-Ewa maszsmileButy znajdę, a jak nie, to kupię w poniedziałek, wyślę priorytetem , dojdzie na wtoreksmile
  • ewencja 13.04.13, 17:40
    super,dziekuje w imieniu MartysmileJuz jej pisze, to ja kupie bluzę, jaki kolor mają spodnie?smile
    --
    tolpa
  • justyna198515 14.04.13, 08:58
    Zielony, taki soczystysmile
  • ewencja 14.04.13, 10:33
    ok,ja skombinuj czarna bluze do tegosmile
    Pozdrawiam!
    --
    tolpa
  • ewencja 14.04.13, 16:37
    bluze licytuje na allegro,ale mam nadzieje,ze bedzie mojabig_grin koniec aukcji dzisiaj ok.22. Dam znacsmile
    Bluza czarna.
    --
    tolpa
  • ewencja 14.04.13, 16:35
    Witam,
    małe podsumowanie,
    malgoska zrobila zakupy spozywcze dla Marty ->jeszcze raz Marta bardzo serdecznie dziekujesmile
    Justyna, i troche ja ->ogarnelysmy dres,i buty dla Marty
    Ja-wysylam jutro balsamy do ciala,plus zel pod prysznic.
    A jeżeli o peruke zadeklarowala sie Justyna do dorzucenia cegielki,ja postaram sie tez cos dorzucic, może któraś z Was jeszcze może coś od siebie dorzucic?
    Pozdrawiam serdeczniesmile

--
    tolpa
  • ewencja 15.04.13, 17:04
    Witam,
    wysłałam paczkę Marcie tak jak obiecała.
    Marta znalazła perukę za 550zl. 250 zl.daje NFZ, natomiast Marta musi dopłacić 300zl. Jeżeli ktoś może dorzucić cegiełkę, będzie Marta bardzo wdzięczna...smile))
    Pozdrawiam serdecznie.
    Proszę trzymać kciuki za Martę, w tym tygodniu zaczyna chemię!
    --
    tolpa
  • paszczakowna1 15.04.13, 21:38
    Pewnie już nieaktualne, ale co szkodzi zapytać: raknroll.pl/forum/index.php?p=/discussion/153/peruka-.-moge-dac-peruke/#Item_1
  • ewencja 15.04.13, 22:27
    Hm,i tu nie wiem co odpowiedzieć, bo Marta nie ma internetu, a perukę zamówiła w sklepie, w sensie ma odłożoną...
    Nie wiem szczerze powiedziawszy co mam napisać.
    Ale bardzo dziękuję...rano się skontaktuję z Martą, i popytam.
    Pozdrawiamsmile
    --
    tolpa
  • missmiriam1 15.04.13, 23:22
    Marta pewnie wybrała sobie taką, która jej się podoba i na nią pasuje. To ważne.
    --
    www.dzieciom.pl/8027
    From nowhen to nowhere
  • justyna198515 16.04.13, 08:16
    DokładniesmilePrzecież musi się w niej dobrze czućsmileA używanej raczej tak nie dopasujesmile
  • ewencja 17.04.13, 17:43
    Marta bardzo Ci Justynko dziekuje za paczke, za ubrania,i za listsmile dzisiaj paczka dotarła, wszystko pasujesmile dziekujesmile
    --
    tolpa
  • justyna198515 17.04.13, 17:46
    No to się cieszę,że dobresmileO tą perukę daj znać na mailasmilei jakby cos było potrzeba walcie dziewczęta śmiałosmile
  • ewencja 16.04.13, 16:26
    tak dokladniesmile
    --
    tolpa
  • ewencja 17.04.13, 17:45

Marta zgłosiła się do szpitala, ale niestety jest podziębiona, itd.i chemia jest przełożona na poniedziałek.
    Marta ma już podbitą refundacje na peruke, teraz zbiera środki na nią.
    Trzymajcie proszę za nią kciuki.
    Pozdrawiam serdeczniesmile

\--
    tolpa
  • gosi78136 17.04.13, 19:34
    warto też się pomodlić za zdrowie Marty tam ludzie często zwracają się do boga o siłe do walki,. ja tak uczynię tylko tyle mogę .
  • ewencja 17.04.13, 20:51
    Gosiu,to nie tylko, to bardzo duzo. Dziekuje w imieniu Marty!!!
    Pomodlić się, to dużo, wstawiennictwo za Martęsmile

--
    tolpa
  • penelopa40 18.04.13, 10:03
    chciałam dołożyć drobną sumę... kiedyś kupowałam Marcie buciki dla córki i wysyłałam, miała bon do sklepu w wwie, pamięta może... o ile nie pomyliłam nicka ale chyba nie... na jakie konto można dopłacić do tego smutnego zakupu...?
  • ewencja 18.04.13, 15:08

Penelopo,
    masz meila ode mnie smile

--
    tolpa
  • ewencja 19.04.13, 15:51
    Penelopo,
    Marta Cię pozdrawia, pamięta Cię doskonale, i bardzo dziękuje za przelew kiss
    Ja ze swojej strony Was pozdrawiamsmile
    --
    tolpa
  • pablisia 26.04.13, 14:48
    A czy Marta złożyła wniosek do PCPR? Jeśli ma orzeczenie może starać się o dofinansowanie peruki ze środków PFRON. Pani w sklepie powinna o tym wiedzieć i ją pokierować. W momencie kiedy NFZ daje jakąś kwotę, to PCPR dokłada jakiś procent tej sumy, np w przypadku wózka jest to aż 150% maksymalnie. Nie wiem jak wygląda z peruką, ale z tego co widzę ważna jest każda kwota.
    --
    moje rękodzieło dla Pawełka
    Podaruj 1% podatku: KRS 0000037904, cel szczegółowy: "78 Dura Paweł"
    Paweł potrzebuje pomocy
  • ewencja 26.04.13, 15:19
    dziekujemy, Pani w sklepie nic nie mowila Marcie o takiej mozliwosciuncertain
    Marta właśnie dzwoni do PCPR.
    --
    tolpa
  • martysia1984 26.04.13, 15:32
    Witam
    Dziekuje wszystkim ,którzy zechcieli mi pomóc myśle ,że nie bede wymieniać ników bo cześć odób chciała pozostac anonimowa ,dziekuje za Wasze dobre serduszka,za odziez dla moich dziewczynek,za żywnosć,kolorowanki i słodycze,za Wasze dobre serduszkasmile))
    Tak jak Ewa napisała udało się uzbierac na perukę,te ostatnie wpłaty które maja dotrzeć zakonczą akcję peruka i z całego serca dziekuje wszystkim ,którzy sie do niej dołozyli to dla mnie bardzo ważne.Dzwoniłam właśnie do PFRON ,aby sie dowiedziec jak wygląda to u nich owszem mozna zgłosic się z takim wnioskiem jakis tam procent dofinansuja po spełnieniu wszystkich kryteriów ,czeka się 2 miesiace na dofinansowanie,wiec trze by było przedłuzyc wniosek bo wazny jest tylko 30 dni po podbiciu przez NFZ a pieczątka jest wazna by ubiegac się tam o dofinsnsowanie.Dlatego cieszę się że udało sie uzbierac i będe ją mogła zakupić już niedługo.
  • pablisia 27.04.13, 08:34
    martysia1984 napisała:

Dzwoniłam właśnie do PFRON ,aby sie d
    > owiedziec jak wygląda to u nich owszem mozna zgłosic się z takim wnioskiem jaki
    > s tam procent dofinansuja po spełnieniu wszystkich kryteriów ,czeka się 2 miesi
    > ace na dofinansowanie,wiec trze by było przedłuzyc wniosek bo wazny jest tylko
    > 30 dni po podbiciu przez NFZ a pieczątka jest wazna by ubiegac się tam o dofins
    > nsowanie.Dlatego cieszę się że udało sie uzbierac i będe ją mogła zakupić już n
    > iedługo.

Martysia, wydaje mi się, że trafiłaś po prostu do beznadziejnego sklepu. Napiszę jak to wygląda u mnie. Na wózek NFZ daje limit 100%, więc gdyby udało mi się znaleźć wózek w cenie 1800 zł po prostu poszłabym do sklepu i go kupiła. Tak wesoło jednak nie jest, więc pani w sklepie od razu w moim imieniu wypełniła wniosek do PCPRu. 30 dni masz na wybór sprzętu i złożenie wniosku w sklepie, resztą zajmuje się sklep. Mój wniosek podbity jest w styczniu, dofinansowanie z PCPRu dostałam w kwietniu, brakuje mi jeszcze 7500 zł i tak sobie z kieszeni tych pieniędzy nie wyjmę. Nie mam więc wózka i pani w sklepie wcale nie kazała mi się spieszyć. To ich sprawa jak rozliczą się z NFZ i PCPR. Zbieram kasę i sklep czeka, żadnego wniosku ponownie nie podbijałam i podbijać nie będę.
    Kolejna sprawa, balkonik dla mamy. Tutaj było inaczej, bo NFZ daje tylko 70%, pacjent 30% musi wyłożyć sam. I tu też od razu poszedł wniosek do PCPR. Zlecenie podbite również w styczniu. Z tym, że balkonik potrzebny był na już, więc wyłożyłam brakujące 200 zł, dostałam KP, zabrałam sprzęt i spokojnie czekałam. Kilka dni temu zadzwoniła pani ze sklepu, że PCPR zrobił przelew i mogę odebrać swoje 200 zł. Więc się da. Nie wnikam w rozliczenia sklepu. Swoje pieniądze odzyskałam. I również nie musiałam biegać ponownie do NFZ po kolejną pieczątkę mimo iż minęły prawie 3 miesiące.
    Na Twoim miejscu jednak złożyłabym jednak wniosek.
    --
    moje rękodzieło dla Pawełka
    Podaruj 1% podatku: KRS 0000037904, cel szczegółowy: "78 Dura Paweł"
    Paweł potrzebuje pomocy
  • martysia1984 27.04.13, 11:47
    Pablisia dzieki za podpowiedżsmile
    Pytałam u zródła czyli i w sklepie i w PFRON.Wyglada to tak:
    peruka kosztuje 550zł ,dostałam zlecenie od lekarz prowadzącej onkolog,pojechałam z nim do NFZ podbili i napisali ,że refundacja wynosi z ich strony 250zł,wniosek jest ważny 30 dni od daty podbicia przez Nfz.Teraz ,aby ubiegac sie o dofinansowanie z Pfron musze wziac ze sklepu fakture pro forme gdzie bedzie wyszczególnione ile dokłada NFZ ile wynosi wkład własny.Ztą faktura i zleceniem na peruke podbitym przez NFZ ,oraz dowodem osobistym musze iść do PFRON tam złozyc wniosek z kserem dowodu osobistego i ta fakturą,oni ocenia jakie mam dochody (czy nie przekraczam) Pani z Pfron mówiła ze nie przekraczam.No i czekac jak mnie poinformowała Pani z PFRON do 2 miesiecy na decyzje.
  • martysia1984 27.04.13, 11:49
    zapomniałam dopisać ,że jak spytałam dlaczego 2 miesiace skoro wniosek jest ważny 30 dni tylko to mi powiedziała Pani z PFRON ,że bede musiala go sobie przedłuzyc w NFZ na kolejny miesiąc i tyle.
  • justyna198515 27.04.13, 12:18
    a jak zapłacisz za nią to Ci zwrócą kasę? czy musisz czekac-bo wtedy mija się to z celemsmile
  • mamatin 27.04.13, 12:23
    to chyba na zasadzie refundacji, z tego co marta pisze. Jeśli tak to zrób koniecznie tak jak Ci powiedzieli. 250 zł po drodze nie chodzi. A nie sądze aby forumki, które podarowały Ci te kase mialy jakies alesmile
  • martysia1984 27.04.13, 15:54
    Justyna w poniedziałek dopytam w PFRON czy jesli kupie ja sama to zwróca mi pieniądze ,ale wydaje mi sie ze wyglada to tak ,ze jesli zapłace za nia teraz z uzbieranych pieniązków to oni za 2 miesiace moze zwróca jakaś cześc ,nie koniecznie całośc ,bo pani z Pfron mówiła mi w piatek ,ze nie jest powiedziane iz dofinansuja całosc brakujacej kwoty moze to byc tylko 20zł a może byc 50zł.Tak czy siak dopytam w poniedziałeksmile
    pozdrawiam
  • bj32 16.04.13, 12:11
    Doszłosmile
    --
    A może by coś zmienić?
  • ewencja 19.04.13, 15:54
    Dziewczyny,
    Marcie spaliła się sokowirówka, była wysłużona,i poszła z...dymem.
    Ma któraś z Was może taki sprzęt w domu? I w dodatku może zbędny?
    Ze swojej strony pokryje koszty przesyłki.
    Z wiadomości od Marty,boli ją brzuch, bardzo boli, w poniedziałek szpital,i wreszcie chemia!!!
    Pozdrawiam!
    --
    tolpa
  • pitahaya1 19.04.13, 16:07
    Macie sokowirówke tylko, że mocno upierdliwa jest w czyszczeniu i dlatego leży odłogiem. Użyta może ze trzy razy i sobie leży.
    I nie wiem, czy Marcie wystarczy sił, żeby tego upierdliwca po każdym użyciu doczyszczać.
    Może ktoś ma jakiś mniej skomplikowany model, bo moja zniechęca do korzystaniasmile
  • ewencja 19.04.13, 16:22

Pitahaya smile
    już teraz Ci dziękuję smile)
    Marta ma męża od prac ciężkich.
    Poczekamy jeszcze,a jak się nikt nie odezwie to będzie Ci m=Marta bardzo wdzięczna.
    Napisałam o sokowirówce,a teraz powiem dokładnie po co Marcie Sokowirówkasmile
    Soki z warzyw, szczególnie z burakówsmile Na poprawę morfologii smile
    Pozdrawiamsmile
    --
    tolpa
  • pitahaya1 19.04.13, 16:34
    No to jakby nikt się nie zgłosił to daj znaćsmile Tylko, że muszę pokombinować z zapakowaniem, bo oryginalnego pudła to już nie mam. Ale coś się w razie czego wymyśli.
  • ewencja 19.04.13, 16:49
    oksmile w karton i juz, kurier przyjedzie,zabierze,a ja zrobie przelewsmileMarta pozdrawia,i dziekujesmile))
    --
    tolpa
  • pitahaya1 19.04.13, 16:58
    Przez weekend naszykuję do wysyłki i znajdę jakiś karton a Ty mi daj adres Marty na priv.
    Bo rozumiem, że mam pakować? Ew. jakiś namiar na kuriera? Coś, żeby wysłać i żeby ktoś miał co czyścićbig_grin
  • usia432 20.04.13, 21:10
    mogę sfinansować wolnoobrotwą wyciskarkę soków taka jak dla gosi78136
    Jest łatwa w czyszczeniu i dająca bogatszy sok w mikroelementy wrażliwe na wysoką temeraturę w stosunku do sokowirówki. Jeśli jest jeszcze zainteresowanie to prosżę o maila na priva
  • usia432 20.04.13, 21:19
    allegro.pl/wyciskarka-do-soku-z-owocow-i-warzyw-sokowirowka-i3170223281.html - taka jakby marta chciała obejrzeć
  • usia432 20.04.13, 21:19
    przepraszem "Marta" miało być z duzej litery....
  • ewencja 20.04.13, 21:39
    Usia,
    dziękuję smile
    Jutro zadzwonie do Marty, i dam Ci odpowiedź, bo dzisiaj pewnie już śpismile
    Pozdrawiam!
    --
    tolpa
  • usia432 20.04.13, 21:55
    Ok to czekam na informację.
    Chciałam także przeprosić, że tak się wcinam trochę jak już ktoś zaproponował swój dar z serca. Gdyby chodziło o sokowirówkę dla niezamożnej rodziny, to nigdy bym tego nie zrobiła, ale z racji tego, że to choroba nowotworowa i jakość soku jest tu ogromnie ważna - stąd ta moja propozycja... Jeszcze raz przepraszam.
  • ewencja 20.04.13, 22:20

Nie przepraszaj dobra kobieto, jeżeli chcesz pomóc, pitahaya napisała sama, że jak się nikt nie zgłosi z czymś mniejszym, i łatwiejszym to ona podaruje Marcie sokowirówkę, którą posiada, jeżeli pitahaya nie zamówiła jeszcze kuriera(Pitahaya,zamówiłaś?),to nic się nie stało.
    Jeszcze raz dziękujęsmilew imieniu Marty!
    --
    tolpa
  • ewencja 21.04.13, 10:49
    Dzien Dobry,
    Usia- rozmawiałam z Martą, jest bardzo mile zaskoczona, i dziękujesmile
    Skontaktuje się zaraz z pitahaya, jeżeli nie zamówiła jeszcze kuriera, to dam Ci znaćsmile
    Marta słyszała o tej sokowirówce, w jej przypadku im więcej wartości tym lepiej.
    Pozdrawiam i dziękuję w imieniu Martysmile
    --
    tolpa
  • pitahaya1 21.04.13, 18:51
    To nie wysyłam w takim razie.
    Zapakowałam i właśnie robiłam przymiarkę do kuriera ale rozumiem w czym problem i lepiej, żeby się Marcie coś bardziej wydajnego i prostszego w obsłudze dostałosmile Wiem, że jest różnica w jakości soków i zawartości.
    Pozdrawiam i przesyłam Marcie dobre fluidy, nich się trzyma i nie dajesmile
  • ewencja 21.04.13, 19:08
    Pitahayasmile
    Bardzo dziękuje za informacje smileI za meila, juz odpisuje!

--
    tolpa
  • ewencja 21.04.13, 19:10
    Usia, jak juz wiesz zapewne, będę Cię prosiła o zakup sokowirówki, już wysyłam Ci meila z adresem do Martysmile
    Marta dziekuje smile I serdecznie Cie pozdrawiasmile
    --
    tolpa
  • usia432 21.04.13, 20:39
    Czekam na maila z danymi do wysyłki towaru i nr telefonu dla kuriera. Nic jeszcze nie dostałam...
  • usia432 21.04.13, 20:40
    Ok, dostałam - inormacja wpadła mi do kosza.
  • usia432 21.04.13, 20:47
    czy mogę jeszcze prosić o nr telefonu dla kuriera?
  • ewencja 21.04.13, 20:59
    tak,odpisałam na @ smile
    --
    tolpa
  • ewencja 20.04.13, 16:57

Witam,
    Marta potrzebuje jeszcze 200zl. do swojej peruki smile Gdyby mógł się ktoś jeszcze dorzucić, Marta będzie wdzięczna!!! Nr konta, dane do przelewu u mnie na priv: ewencja11@wp.pl
    Pozdrawiam Was smile))
    Pitahaya - mega wielkie słowo dziękuję smile!!! kiss
    --
    tolpa
  • ewencja 21.04.13, 20:59
    Jeszcze potrzebne jest 180 zl.
    --
    tolpa
  • ewencja 23.04.13, 19:11
    Anonimowa forumka przelała Marcie 30zl. Dziekuje Marta, i ja rowniez bardzo dziekuje smile
    Brakuje jeszcze 150zl.
    Dziewczyny, na meile staram się odpowiadać szybko, ale bardzo wielka prośba, piszcie do mnie na adres: ewencja11@wp.pl !!!

Od Marty:
    Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich !!!
    Chemia przesunięta na....2 maja... Powód? WIRUS wstrętny...
    Wiciskarka do soków dotarła, dziękuję !!!
    --
    tolpa
  • ewencja 29.04.13, 21:49
    Dobry wieczór,
    Akcja peruka zakończyła się sukcesem, jednak nie nazywałabym się Ewą, gdybym czegoś nie pomieszała.
    To jest wiadomość do pewnej forumki, która chce pozostać anonimowa, ale chciałabym, dla wiarygodności sytuacji wyspowiadać się też w Marty wątku.
    Zacznę od początku:
    Na perukę Marta potrzebowała 550zł. z czego 250zł. "dał" NFZ, a 300zł. było do uzbierania.
    Wpłaty, które wpłyneły wynoszą w sumie 200zł.
    Owa anonimowa forumka zadeklarowała 100zł. Ma je przelać na Marty konto na początku maja.
    Mi się coś pomerdało, i zliczając przelewy myślałam, że zbieramy do 250zł. a nie do 300, i napisałam anonimowej forumce, że wystarczy przelew 70zl.
    Wiem, że anonimowa forumka czyta forum, i zaraz napiszę do niej meila, jednak chciałam swoje gapiostwo publicznie przedstawić, i przeprosić Martę, i anonimową forumkę publicznie.
    Pozdrawiam Was dobrzy ludzie!
    Ewa
    --
    tolpa
  • ewencja 25.04.13, 16:01

Witam,
    Marta prosi o żywność, lista niżej, gdyby ktoś mógł jej zrobić zakupy, albo w sklepie internetowym, albo jak ktoś mieszka w Szczecinie i mógłby jej zawieźć zakupy.
    Kontakt przeze mnie smile
    Z góry dziękuję za pomoc Marciesmile
    Lista: Cukier, makaron, jogurty, wędlina, ser żółty, parówki, owoce (jabłka, banany), mleko, płatki śniadaniowe, krem czekoladowy.
    Pozdrawiam
    Ewa
    --
    tolpa
  • hugo43 26.04.13, 11:01
    po doglebnym smile wyjasnieniu sytuacji z bj,ja zrobie te zakupy.beda dzis po poludniu z almy,jak wszystko pojdzie dobrze.sprawe wyjasnialam,bo troche niefajnie zabrzmial ostatni post ewencji.
  • ewencja 26.04.13, 11:25
    Hugo,
    dziekuje w imieniu Marty, właśnie jej wysłałam smsa. - Marta dziękuje smile
    Nie rozumiem, o co chodzi?
    Pośrednicze jedynie w pomocy dla Marty, prosiła mnie, więc napisałam prośbę na forum,to wszystko.
    --
    tolpa
  • hugo43 26.04.13, 11:30
    to zabrzmialo troche jak zamowienie,a nie prosba.ja np.potrzebuje renualt grand scenic,nie starszy niz 2009smile
    zakupy zamowione i oplacone,beda z almy,pomiedzy 16-18,moze byc wczesniej,ale beda dzwonic.jak beda jakies braki to zadzwonia i niech juz marta ustala zamienniki.pozdrawiam
  • ewencja 26.04.13, 11:39
    ok, juz rozumiemsmile
    Chodzilo mi o dopasowanie sie do Marty potrzebsmile
    Źle ujelam,albo źle zrozumialas, no nic, ale jest wszystko juz wyjasnione.
    Raz jeszcze dziekuje, i pozdrawiam!
    --
    tolpa
  • justyna198515 26.04.13, 14:44
    No ja też tak to odebrałamsmileHugo uprzedziła mnie w wyjaśnianiu.Wpłata na perukę poszła dzisiajsmile
  • ewencja 26.04.13, 14:59

ok, dzięki Justynasmile))
    Juz wiem, bede uwazac przy pisaniu postowsmile
    --
    tolpa
  • ewencja 26.04.13, 15:16

za wszystkie wpłaty Marta dziękujesmile
    Uzbierane pieniądze wystarczą na zakup peruki smile
    Wszystkim anonimowym i nieanonimowym darczyncom dziekuje w imieniu Marty serdeczniesmile
    Zaraz się ktoś u nas pojawi
    smile

--
    tolpa
  • justyna198515 26.04.13, 15:40
    Ewencja wyślij mi maila, bo skasowałam sobie wszystkie wiadomości( pustegosmile
  • ewencja 26.04.13, 15:42
    jużsmile
    Marta,witajsmilekiss
    --
    tolpa
  • martysia1984 29.04.13, 18:25
    Dziekuje bardzo mocno Justynie i Oli za dzisiejszy przelew do zakupu peruki,oraz wszystkim ,którzy juz sie dołozyli wczesniej,bardzo dziekujesmile
  • mama.idy 01.05.13, 20:02
    Witajcie.

Jestem tu nowa, choć czytam Was od kilku dni.

Przepraszam na wstępie za być może niepotrzebnie powstały zamęt. Próbowałam odpisać na ostatnią odpowiedź w wątku, ale nie widzę takiej możliwości. Po rozwinięciu wszystkich wypowiedzi w wątku ginie mi opcja „odpowiedz”.

Mam także problem z linkiem „tabela potrzeb” – wyświetla mi się pusta tabela, mogę przesłać screen, jeśli jest tu jakiś moderator od spraw technicznych.
    Tabela wysyłek pokazuje wyniki jedynie od A do G. Tak powinno być?

Wracając do tematu Marty: mam trochę rzeczy dla mamy – w rozmiarze 42, 44, 46, wiosennych, letnich, jesiennych, kurtkę zimową. Jeśli są potrzebne proszę o kontakt. Poszukam ubranek i butów dziecięcych, powinnam znaleźć coś dla dziewczynek, mimo, że moja córka jeszcze nie dorosła do tego rozmiaru smile
    Mam jeszcze nietypową propozycję: w związku z tym, że mieszkam na wsi, mam ogród i uprawiam w nim ekologiczne warzywa, mogę zaoferować buraki i marchew na soki, właśnie z mojej ekologicznej uprawy. Nie pryskane, nawożone nawozem od kurek z wolnego wybiegu, na pewno zdrowsze niż te ze sklepu. Mogę pokryć koszty przesyłki.
    Proszę o kontakt.

Pytanie dodatkowe: w jaki sposób mogę uwiarygodnić swoją osobę, aby uzyskać dostęp do danych potrzebujących? A może to pytanie powinnam skierować do moderatora?
  • mama.idy 01.05.13, 20:22
    Zapomniałam dodać, że mogę dostarczyć także ekologiczne jaja, właśnie od wolnowybiegowych kurek (kurnik na użytek własny, 12 kur, jaj więcej niż jesteśmy w stanie przejeść) oraz inne, ekologicznie uprawiane warzywa, wedle potrzeb.
  • bj32 01.05.13, 20:33
    Po prawej na górze nad każdym postem masz opcje "Odpowiedz cytując", Odpowiedz".
    Jeśli nie masz - zacznijmy od czyszczenia ciasteczek - zapraszam na maila, podpowiem, jakie programy do jakiego systemu smile
    W kwestii tabelki na tabelki@gazeta.pl. Ja nie wiem, jakie mają być i odmawiam ingerowania.
    Po dane zwracasz się bezpośrednio do osoby potrzebującej na maila [nick@gazeta.pl], w przypadku Marty do mnie albo do Ewencji również można, ale zazwyczaj nie wtrącam się w kontakt darczyńca - potrzebujący i wyłącznie specjalnie poproszona przez potrzebującą przekazuję dane.

Uwiarygodnić się muszą osoby potrzebujące. Trudno wymagać tego od darczyńców, chociaż i w tej grupie trafiają się dowcipnisie.

W kwestiach technicznych czy organizacyjnych możesz pisać do mnie, w razie czego "przekieruję" Cię do odpowiedniej osoby. Jednak nie odpowiem na pytanie "która rodzina potrzebuje ciuszków na 112?", bo nie prowadzę statystyk.
    --
    To Agnieszka mówiła o studentach, nie ja.
  • tabelki 01.05.13, 21:21
    W tabeli potrzeb nic się nie wyświetla, bo ta tabela praktycznie nie istnieje. Potrzebujące nie uaktualniały potrzeb i rozmiarów, więc tabelkę wyczyszczono. Informacji trzeba szukać w wątkach lub w tabelce wysyłek. Tabela wysyłek pokazuje w większości wyniki od A do E, bo tylko 5 rubryk jest potrzebne - kto wysłał albo zadeklarował, co, kiedy zadeklarowano lub wysłano, kiedy dotarło. I dodatkowe miejsce na ewentualne uwagi.
  • ewencja 02.05.13, 07:20
    Witajsmile
    Nic sie nie stalo, za [pisanie na końcu naszych wątków, znalazłam smile!
    Za chęć pomocy Marcie, duże słowo DZIĘKUJĘ, adres da Ci Marta, bo zdobyła modem do internetu i bywa u nas, pewnie dzisiaj sie odezwie smile
    Witamy na forum i zapraszamy do dyskusji smile
    --
    tolpa
  • martysia1984 02.05.13, 07:50
    Dzień Dobrysmile
    MAMO.IDY bardzo dziekuje za propozycje myślę ,że było by naprawde super gdyby udało mi sie dostac takie produkty EKO od Ciebie,odziez w rozmiarze 44-46 też by się przydała .Jeśli możesz napisz do mnie na maila martysia1984@gazeta.pl to chetnie porozmawiamsmile
    Dzisiaj mam kontrol przed chemia mam nadzieje ,że wreszcie wypadnie pozytywnie,dlatego lece własnie do lekarza onkologa.
    MAMO.IDY dziękuje ,za oferowana pomoc smile
    pozdrawiam
    MARTA
  • gosi78136 02.05.13, 10:19
    martusiu kochana ,jestem z tobą całym sercem ,wszystko będzie dobrze niech się zacznie w końcu ta chemia, pij te soki kilka razy dziennie to działa .modle sie za twoje zdrowie ,wiem przez co przechodzisz kochana trzymaj się
  • martysia1984 02.05.13, 12:06
    Dziekuje gosi7136 ,kazda forma wsparcia jest dla mnie niezwykle cennasmile
  • mama.idy 03.05.13, 10:23
    Dzięki za miłe powitanie.
    Marto, sprawdź gazetową skrzynkę.
    smile
  • ewencja 03.05.13, 11:19
    Mamo Idy,
    Marta bedzie osiągalna w internecie we wtorek.
    Pozdrawiam smile
    --
    tolpa
  • mama.idy 03.05.13, 11:24
    Już rozmawiałam mailowo z Martą, dzięki za informację.
  • ewencja 03.05.13, 12:51

ok, miałam pisać, że Marta odpisała, ale nie zdąrzyłam big_grin
    Pozdrawiamsmile
    --
    tolpa
  • mama.idy 10.05.13, 12:37
    Dziś wyszła paczka dla Marty i jej rodziny. Zgodnie z panującymi tu zasadami informuję pokrótce o jej zawartości:

Dziewczynki:
    16 bluzek z krótkim rękawem i na ramiączkach
    12 bluzek z długim rękawem i sweterków
    9 par spodni
    1 dres
    11 spódniczek i sukienek

Marta:
    2 spódniczki
    1 sukienka
    2 pary spodni
    9 bluzek - na ramiączkach, z krótkim i z długim rękawem

Mąż Marty:
    3 koszulki typu T-shirt
    1 polar

Dodatkowo: kilka zabawek, książek, gra dla dziewczynek, obiecane eko-jajka 20 szt., kilka drobiazgów dla Marty.

Pozdrawiam smile
  • tabelki 11.05.13, 00:05
    docs.google.com/a/gazeta.pl/spreadsheet/ccc?key=0Aqa27jJvTdDhdDAtZmJ1b05xa19OQ2FvVk52eEdWWUE#gid=42

Jeśli kogoś nie wpisałam, proszę o maila na tabelki@gazeta.pl .
  • ewencja 13.05.13, 18:02
    mama.idy
    Paczka dzisiaj dotarła do Marty, dziewczynki wpadły do domu po szkole z piskiem radości smile
    Jajka dotarły w całości,i są pyszn.e
    Ubranka są cudne, i piękne.
    Marta przekazuje przeze mnie, bo chwilowo nie ma internetu.
    Pozdrawiamsmile)
    --
    smile
  • mama.idy 13.05.13, 22:21
    Bardzo się cieszę smile
    Zarówno z radości dziewczynek jak z tego, że jajka smakują (oby wspomogły Martę w walce).

Ewencja, napisałam do Ciebie na e-mail gazetowy.
  • ewencja 13.05.13, 22:37
    odpisalamsmile
    --
    smile
  • justyna198515 14.05.13, 08:47
    Ewa napisz jak czuje się Marta, bo rozpoczęła już pierwszy cykl chemii?
  • ewencja 14.05.13, 12:26
    Dzień Dobrysmile
    Marta czuje się w miarę dobrze, jest tydzień po pierwszym podaniu chemii, wartości są w miarę ok, i miejmy nadzieję największy spadek Marta ma za sobą.

Apetyt wraca, humor powoli wraca smileDzisiaj Martusia powinna mieć już dostęp do internetu, więc mam nadzieję się odezwie.
    Dzisiaj prawdopodobnie Marta kupi perukę smile
    Pozdrawiam Was serdeczniesmile
    --
    smile
  • martysia1984 14.05.13, 13:15
    Witam
    Jestem po 1 chemii,bez problemów sie niestety nie obyło,ciągle jelita zatrzymuja tresc i mimo leków nie chca działac tak jak powinny.
    2 dni po chemi trafiłam wiec na izbe przyjeć gdzie dostałam no-spe i peralgine w zastrzyku,po tym jakos na pare dni ruszyło akurat na tych pare dni gdzie nie mogłam zbytnio wstać bo bóle po chemii były duże .Wtej chwili znowu boli brzuch dzisiaj wróciłam z kolejnej wizyty u lekarz onkolog dostałam antybiotyk w masci .I zawsze kiedy mogło by byc juz niebo lepiej cos sie dzieje nie tak.
    Przepraszam za tak negatywny nastrój ,ale dzisiaj od rana brzuch boli i pozytywizm mi jakos uleciał....
    pozdrawiam
    Marta
  • martysia1984 18.05.13, 12:13
    Dziękuje wszystkim i każdemu z osobna kto pomógł mi w zakupie peruki z całego serca,jestem bardzo,bardzo wdzięczna.Peruka zakupiona smile
    Przyda się szybciej niż myślałam bo już dzisiaj włosy sypia się coraz bardziej za 2-3 dni będę zmuszona je ściąć całkiem.Na szczęście (dzieki Wam)nowa fryzura czeka.
    Dziękuję
    Marta
  • ewencja 21.05.13, 20:43
    Witam Was drogie Emamy,
    pisze w imieniu Marty małą prośbę smile
    Marcie skończą się zaraz leki (paracetamol, pyralgina, controloc 20mg,nospa forte), oraz dla dziewczynek w razie czego NUROFEN DLA DZIECI (w syropie).
    Marta ma wielką prośbę do dobrych ludzi smile Czy ktoś może pomóc w zakupie wyżej wymienionych leków, ponieważ dofinansowanie z mopru - 70zl. przysługujące Marcie na każdy miesiąc dawno już wykorzystała sad
    Nie ma niestety Marta w tym momencie "wolnych środków" żeby zakupić owe leki.
    Kontakt ze mną, na priv, albo tutaj na forum.
    Wszystkim dobrym duszom z góry dziekujemy smile
    Pozdrawiam!
    --
    smile
  • justyna198515 22.05.13, 08:26
    Zakupię dziś i wyślę po 2 opakowania leków dla Marty.
  • penelopa40 22.05.13, 09:46
    na razie nie mogę pomóc ale tak na marginesie: jeśli na controloc jest recepta jest na zniżkę i kosztuje taniej...
  • ewencja 22.05.13, 13:59
    Justyna-dziekuje w imieniu Marty smile

Penelopa, roznica jest niewielka, można zrobic Marcie przelew,i sama wykupi leki, albo można jej zakupic leki i wyslac.
    Controloc Marta bierze 2 x dziennie po 40mg. Teraz jak sie okazalo controloc 20 mg jest dostepny bez recepty. Recepte Marta zdobedzie, to nie problem, ale nie ma i tak pieniedzy zeby ja wykupic...
    Pozdrawiam Was obie smile
    --
    smile
  • martysia1984 22.05.13, 14:24
    Justyna dziekuje bardzo za lekismile

Nie chciała bym ,żeby ktos pomyślała że prosze o zbyt wiele ,bo dopiero co wczoraj Ewa napisała w moim imieniu o leki (Ewa dziekujesmile),ale mam wielka prosbę ,gdyby ktos mógł i zechciał poratowac nas zywnościa była bym naprawde wdzieczna.
    W tym miesiacu udało nam się załatwic juz dodatek mieszkaniowy na czerwiec,tak wiec do przodu bedzie od nastepnego miesiaca te 260zł,póki co odebrałam rodzinne opłaciłam czynsz i nie zostało nic a do zasiłku z mopr jeszcze sporo czasu gdyz ze względu na ten dodatek mieszkaniowy na czerwiec musimy składac podanie na poczatku czerwca i zanim bedzie decyzja i kasa będzie pewnie połowa czerwca.Pomoc mielismy przyznana do maja z mopr.
    Na poniedziałek mam zaplanowane 2 podanie chemii.W sobotę mamy się zgłosic po pomoc unijna z caristasu .Bardzo dziekuje wszystkim za dotychczasową pomoc.
    pozdrawiam
    Marta
  • gd_3334 23.05.13, 15:03
    ewencja - różnica jest duża, controloc 40 x 28 tabl na zniżkę kosztuje 16,01, na 100% 25,03 a te bez recepty to nie dość że dawka mniejsza, małe opakowania to jeszcze cena tez niefajna.
  • atena12345 24.05.13, 09:56

>
    > Penelopa, roznica jest niewielka, można zrobic Marcie przelew,i sama wykupi lek
    > i, albo można jej zakupic leki i wyslac.

odnoszę wrażenie, że takimi tekstami działasz na niekorzyść Marty. Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie kilka zł na opakowaniu, to duża różnica, niezależnie od tego czy mnie stać by dopłacić czy nie. Taki szacunek do pieniądza szczególnie, jeśli to to cudzy pieniądz.
  • justyna198515 24.05.13, 11:26
    kupowałam wczoraj to i poznałam ceny: controloc na receptę 20 mg 28 tabletek kosztuje 13.06 a ten sam lek pod inna nazwą handlową 12.00 i 12.40 ( ta sama dawka i ilość tabsów)kolejny bez recepty, więc nie przesadzałabym-taniej jest bez recepty
  • gd_3334 24.05.13, 11:56
    Justyna -Controloc Marta bierze 2 x dziennie po 40mg ( informacja z wczesniejszego wpisu)
    1 opak kosztuje na zniżkę 16.01 starczy na 14 dni, Twój niby tańszy kosztuje 12 zł ale starczy na 7 dni więc chyba nie wychodzi taniej
    Marta załatw rp leki wykupie, buziaki kochana, naskrob kilka słów na priv
  • justyna198515 24.05.13, 12:14
    A to racjasmile Zasugerowałam się tym,że poproszono o 20 mgsmile
  • martysia1984 24.05.13, 15:57
    Gosiu zaraz pisze mailasmile
    Dopiero niedawno wróciłam od lekarki ,gdyż boli mnie cała prawa strona pod żebrem i promieniuje ,az do ramienia tak że ciężko oddychać.Zrobili morfologie i próby watrobowe ,podwyzszone wbc,rbc-nieznacznie,oraz aspaty.Na poniedziałek przed chemią mam USG na 9.00 i z wynikiem do lekarki najpierw by oceniła czy nie dzieje sie nic innego dopiero zadecyduje czy podac 2 kurs chemii.
    Co do recepty juz Ci pisze maila.
    pozdrawiam
    Marta
  • ewencja 24.05.13, 15:32
    hej,
    chodzi oto, że jeżeli Marta dostałaby leki pocztą (20 mg.controloc,lub inna nazwa handlowa), co było piorytetem, to ktoś z darczyńców pewnie kupił by je w aptece, bez recepty prawda?
    Gdyby ktoś przelał marcie pieniądze na konto, Marta poszłaby do lekarza, po receptę. I wtedy kupiłaby lek tańszy.
    Nie działam na szkodę Marty, wręcz przeciwnie, od marca staram sie jej pomoc.
    --
    smile
  • atena12345 24.05.13, 16:10
    być może Twoja asertywność w necie sę nie sprawdza wink ale pisać, że różnica w cenie jest niewielka, to troche lekceważące wobec potencjalnych darczyńców. Tak piszę, na przyszłość
  • ewencja 24.05.13, 17:26
    wyjaśnienie dla wszystkich odnośnie moich postów.
    Poczułam się urażona, stwierdzeniem jednej z forumek, nie wiem z czego można wywnioskować, "jakbym działała na szkodę Marty", jak jest odwrotnie, i nie będę na forum pisać książki i postów długich, na jakie temty, jak długo, o której, po co, dalczego itd. rozmawiałam z Martą, bo to nie jest potrzebne, nie będę zaśmiecać forum, bo nie od tego ono jest.
    Jak Marta ma wykupić lek, skoro nie ma pieniędzy? Do wczoraj nie wiedziałyśmy (Ani Marta, ani ja), że jest zamiennik controlocu jakikolwiek, mimo ze moj tato od ponad roku przyjmuje tez controloc, kupuje go co 28 dni, i nikt mnie o tym nie poinformowal, mimo ze zamienniki innych lekow tato bierze, i panie farmaceutki nas przy zakupach poinformowaly.
    Marta może dostać receptę na controloc, oczywiście nie ma z tym problemu, ale co ma zrobić z receptą jak nie ma pieniędzy na dany lek?
    Napisałam, że Marta potrzebuje takich i takich leków, to była prośba, controloc 40mg (opak.28tabl.) jest na recepte, od niedawna jest jego lżejsza dawka dostępna bez recepty, oczywiście drozsza wersja. Ale jak ma kupić wersję na recepte, skoro nie ma pieniedzy?
    Wiem, ze jest taniej na recepte, i jest wydajniejsze opak. Napisalam o mozliwosci wplaty na konto Marty,na ten konkretny lek, ale nie chcialam byc posadzona o to, ze czeka Marta na pieniadze, bo ona czekala na leki, ktore jej pomagaja przetrwac trudny dla niej czas.
    Nie "naciagam" Was na kupowanie drogich lekow, z wygody, ale z braku innej mozliwosci, owszem Marta u siebie moze wziac recepte, lek mozna wykupic 400km. dalej, nastepnie lek odeslac itd. Ale to sa dodatkowe koszta. I czas, i tu nie chodzi o wygodnictwo,a wlasnie o ciecie kosztów.

Mam nadzieje, ze wszyscy zrozumieli teraz moje intencje.
    --
    smile
  • atena12345 24.05.13, 18:48
    Nie "jednej z forumek" tylko mnie wink i widać nie rozumiesz o co chodzi. Po prostu słowo pisane jest wymagające, i jeśli piszesz, to dobrze zdawać sobie sprawę z wydźwięku tych słów. Ale spoko, może tylko ja się czepiam, a może masz po prostu taki styl bycia. I nie chce mi się tłumaczyć, że pisanie o " niewielkiej różnicy" w odpowiedzi na radę wcsprawie recepty, jest nietaktem. Pozdrawiam Cię i cieszę się, że pomagasz Marcie
  • bj32 12.01.14, 20:16
    bo nie może wejść na net. Jutro o 8:00 Marta ma operację kilkugodzinną. Nie znam szczegółów.
    --
    Pozdrawiam serdecznie tych, którzy obrabiają mi tyłek za plecami. Strasznie mi z tego powodu wszystko jedno smile.
  • justyna198515 23.05.13, 14:47
    Wysłałam: 4 op. paracetamolu, 2 op pyralginy, 1 op nosy max,2 op controlocu( inna nazwa handlowa,skład ten sam)

Zastanawiam się czy Marta nie powinna poprosić jakąś fundację o pomoc np:

www.fundacjachustka.pl/
    www.raknroll.pl/
  • martysia1984 23.05.13, 16:58
    Justyna dziekuje bardzo za lekismile

Co do fundacji wysłałam papiery,musze jeszcze dosłac wynik i czekac na odpowiedż,ale staram sie o przyjecie pod opieke fundacji ,kazda ma swoje procedury ,które własnie staram się spełnic.

Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam
    Marta
  • ewencja 24.05.13, 09:49
    Od poniedziałku będę bez internetu, i poza krajem. Conajmniej 2 mce.
    Niestety nie mogę dalej pomagać, bo nie będę miała możliwości.
    Więc jeżeli ktoś będzie chciał, i mógł Marcie pomóc, a nie ma adresu, to proszę pisać albo do Marty, albo BJ.
    Pozdrawiam smile

--
    smile
  • usia432 24.05.13, 12:09
    Prosiłabym o nr konta Martysi - przeleję jej na bieżące wydatki 200zł
  • ewencja 24.05.13, 15:33
    wysłałam email
    --
    smile
  • martysia1984 24.05.13, 15:52
    Leki dzisiaj odebrałam ,dziekuje Ci bardzosmile

pozdrawiam
    Marta
  • justyna198515 24.05.13, 17:27
    W czerwcu jak mi kasa pozwoli zakupię większą baterię a na controloc pójdę do lekarza i wypisze sobie receptęsmileMarta trzymaj sięsmile
  • ewencja 24.05.13, 17:29

justyna, ja w lipcu, sierpniu pomogę z kasą na leki, tylko wolalabym ją przelać na koncie, bo nie wiem jakie bede miala mozliwosci.

--
    smile
  • martysia1984 24.05.13, 15:59
    Z całego serca dziekujesmile

pozdrawiam
    Marta
  • usia432 24.05.13, 18:13
    Właśnie zrobiłam przelew na 200zł, ale dotrze pewnie dopiero w poniedziałek...
  • martysia1984 24.05.13, 18:22
    Usia bardzo dziekujesmile jak dotrze dam znacsmile
    jeszcze raz bardzo dziekuje i pozdrawiam
    Marta
  • martysia1984 27.05.13, 13:57
    Usia przelew dzisiaj doszedł,bardzo dziekuje przydał się niezmiernie ,bo po dzisiejszych konsultacjach wykupiłam kolejne leki-oby tylko cos pomogły.
    Dziekuje bardzo i pozdrawiam
    Marta
  • mond33 02.06.13, 16:57
    Cześć,
    chciałam ze swojej strony serdecznie przeprosić za zadeklarowanie z mojej strony już dawno wysyłki butów i niespełnienie owej deklaracji. Pisałam wcześniej do bj, że nie mogłam, wyznaczyłam nowy termin wysyłki, niestety. W moim życiu posypało się ostatnio sporo spraw, przybrały obieg, który narzucił inne priorytety. Na razie jestem zmuszona wycofać się na jakiś czas z pomocy. Wrócę jak wszystko poukładam i wyprostuje oraz znów poczuję grunt pod nogami. Raz jeszcze przepraszam, czuję się z tym źle ale póki co nie mam innego wyjścia.
    Pozdrawiam.
    --
    Człowiek, który podjął decyzję, by zwyciężyć, nigdy nie powie "niemożliwe"...
    www.dzieciom.pl/16924
    www.dzieciom.pl/16925
  • malgoska182 13.06.13, 20:49
    Witam serdecznie
    Wielka prosba do osob ,ktore maja mozliwosc skontaktowania sie z Marta(moze Ona sama tu zajrzy).Jutro(piatek 14 czerwca 2013) pomiedzy 16-20 Alma dostarczy zamowione przeze mnie produkty.Nie wiem czy oni dzwonia wczesniej, zanim dostarcza.Mam nadzieje,ze tak.
    pozdrawiam
  • ewencja 13.06.13, 21:12
    Malgosiu witaj,
    napisze Marcie smsa smile
    W imieniu zapewne bardzo wdziecznej Marty serdecznie Ci dziekujesmile
    --
    smile
  • malgoska182 13.06.13, 23:22
    Dziekuje Ewo.Nie mam na swojej komorce w serwisie miedzynarodowych rozmow. Najczesciej uzywam Skype ,ale akurat bylo za pozno zeby probowac dzwonic do Marty(pare godzin roznicy w czasie).
  • martysia1984 14.06.13, 15:16
    Ewcia,dzieki za sms.
    Małgosiu bardzo dziekuję jesteś nieocenionasmile
    pozdrawiam
    Marta
  • ewencja 14.06.13, 16:38
    Zakupy wlasnie dotarly do marty, dostalam od niej smsasmile
    --
    smile
  • justyna198515 04.07.13, 20:11
    Marta napisz co u Ciebie, jak się czujesz, jak postępy w chemii?
  • martysia1984 04.07.13, 21:00
    Justynko jestem po 2 chemioterapiach ,wczoraj miałam badania przed trzecia i miałam zostac przyjęta do szpitala,jednak próby watrobowe sa zbyt wysokie lekarka przepisała mi HEPAREGEN i CONTROLOC 40 ,nastepną kontrole wyników mam 12 jesli wszystko bedzie ok to na niedziele 14 mam przyjęcie do szpitala na podanie 3 chemii.
    Zaraz po 2 chemii przyplatało się zapalenie pecherza,na które brałam antybiotyk ,niestety po kazdym antybiotyku nie moge pózniej długo dojśc do ładu z jelitami i watroba,bo boli dosyc długo i ciezko to opanować,ale czasami inaczej się da.W poniedziałek 15 moja starsza córcia ma 11 urodziny i chciałam prosić jesli ktos by zechciał wysłac do niej kolorowa karteczke to bedzie bardzo miło nie tylko jej ,ale i mi smile
    Co do stwierdzenia czy pomoga chemioterapia bedzie to sprawdzane po 3 chemii ,narazie po 1 markery staneły w miejscu ,nie wiem jak po 2 bo robia je na oddziale w dniu przyjecia ,więc teraz kolejne beda robione w niedzielę,mam nadzieję ,że wyniki będa ok i chemia zostanie podana.Staram się cieszyc z tego co mam na dzien dzisiejszy ,z tego że markery nie poszły w góre bo to juz cos,z tego ,że moje dziewczynki zdały do kolejnej klasysmile
    Dostalismy długo oczekiwaną odpowiedż z Samorzadowego Kolegium w sprawie zasiłku opiekunczego jaki składał mój mąż,niestety decyzja negatywna Kolegium utrzymało w mocy decyzje negatywną 1 instancji,zasiłku nam nie przyznano,ale bedziemy sie odwoływac do sadu.
    Dziekuje za pamięc i pozdrawiam
    Marta
  • ewa9717 04.07.13, 21:31
    Podasz adres na gazetową?
  • martysia1984 04.07.13, 22:00
    Ewa podałam na gazetową adres,dziękujesmile
  • penelopa40 05.07.13, 13:05
    adres i imię córki, wyślę kartkę i drobne biżuteryjne upominki, akurat mam "niezagospodarowane" - nowe...
    pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za terapie....penelopa
  • martysia1984 05.07.13, 13:30
    Penelopa40 adres wysłałam na pocztę gazetową.
    Dziekuję bardzo napewno będzie to miłą niespodziankąsmile
    pozdrawiam
  • bruy-ere 05.07.13, 15:30
    ja też poproszę o adres na gazetowego, wyślę kartkę, na poniedziałek pewnie dojdzie, ale na wtorek tak smile
  • julka-4 05.07.13, 15:50
    Mnie też przypomnij adres ,gdzieś zagubiłamsmile
  • martysia1984 05.07.13, 16:50
    Brue-eye i Julka4 wysłałam maila z adresem na gazetową i bardzo dziekujęsmile
    Ale bedzie niespodziankasmile
  • julka-4 05.07.13, 19:24
    Te urodzinki to 15.07 czy w ten poniedziałek?
  • martysia1984 05.07.13, 20:20
    Urodziny 15.07 czyli w następny poniedziałeksmile
  • justyna198515 06.07.13, 13:59
    Wyślę i ja, ale będzie na wtoreksmile Tylko imię poproszę dziewczynkismile
  • martysia1984 06.07.13, 14:57
    justyna198515 napisała:

> Wyślę i ja, ale będzie na wtoreksmile Tylko imię poproszę dziewczynkismile

Natalkasmile

Dziekuje ślicznie i pozdrawiamsmile
  • ewencja 10.07.13, 20:14
    Witajcie,
    Marta chwilowo nie ma internetu, wiec ja przekazuje Justynie podziekowania za kartke dla Marty corki, Natalka jest pod wrazeniem smile Dzieki Justyna!
    --
    smile
  • julka-4 10.07.13, 23:30
    Ewencja napisz mi proszę nazwisko Marty wypisywałam dziś kartkę i zauważyłam że Marta wysłała mi adres bez nazwiska ,boję się że nie dojdzie.Przez zawirowania u mnie nie zauważyłam wcześniej i jutro szybciutko chcę lecieć na pocztę.
  • bruy-ere 11.07.13, 10:06
    Ja też dostałam adres bez nazwiska i tez poproszę na priv, bo jutro rano chcę wysłac kartkę smile
  • penelopa40 11.07.13, 12:04
    no to ja trzecia, też nie mam nazwiska a nie pamiętam akurat... przesyłka przygotowana i czeka
  • atena12345 11.07.13, 12:24
    napisałam do Cie
  • atena12345 11.07.13, 12:25
    napisalam Ci
  • bruy-ere 11.07.13, 15:01
    dziękuję smile
  • anijami 11.07.13, 17:14
    Jestem tu nowa i mam nadzieje ze bede mogla jakos pomóc. Nie chcialabym jednak wysylac czegos niepotrzebnego. Sama mam córki 12 i 13 lat i sporo ubran których szkoda mi wyrzucic . Proszę napisac co potrzeba a postaram sie jakos zorganizowac wysylke.
  • martysia1984 11.07.13, 19:10
    Atena dziekuje za ratuneksmile
    Przepraszam gapa ze mnie totalna,na dodatek internet z doskoku ,więc nie wiedziałam ,że zamieszanie zrobiłam,przepraszam.
    Justyna kartka przecudna-mała nie mogła się nadziwic ,że napisałaś Sz.P no to dopiero była dumnasmile)
    Dzisiaj doszły 2 karteczki dla solenizantki i dla drugiej córy -najpierw obie zaskoczone kto mógł do nich napisać,póżniej radość wielka z czytania-dziekuję za upominek i karteczki smilesmile
    Jutro badania przed chemią-morfologia i kwalifikacja.
    Ewcia dzięki za przekazaniesmile
    Anijami napisałam na gazetową.
    pozdrawiam
    Marta
  • anijami 11.07.13, 22:04
    nie wiem gdzie mieszkasz dokladnie ale myśle o sklepie internetowym ze spozywka tam moglabym zrobic zakupy jezeli czegos potrzebujesz. Napisalam do ciebie na gazetowego podaj prosze adres.
  • martysia1984 11.07.13, 22:40
    Anijami odpisałam na gazetowego.
    Dziekuje .
    Marta
  • anijami 12.07.13, 10:56
    odnosnie gazetowego w pniedzialek wysyłam a paczka troche pozniej dojdzie, napisze jak bede wiedziala
  • penelopa40 12.07.13, 09:41
    kartka z życzeniami i dodatkami wysłana priorytetem, w poniedziałek powinna być!
  • martysia1984 12.07.13, 12:09
    Odpisałam na gazetowego.
    Dziekujesmile

Własnie wstepnie zakwalifikowano mnie na kolejny 3 cykl chemii.W niedziele jeszcze beda kolejne badania ,ale już raczej rutynowe.

pozdrawiam
    Marta
  • anijami 13.07.13, 22:50
    Marta do zamowienia potrzebuje telefon
  • ewencja 14.07.13, 12:35
    Anijami, napisałam na gazetową.

Marta już na oddziale onkologicznym, jutro zaczyna chemię.
    --
    smile
  • anijami 14.07.13, 16:16
    dzieki a za Martę trzymam kciuki
  • justyna198515 12.07.13, 13:13
    A ja wiedziałam,że to SZ. P najbardziej się spodobasmile
  • ewencja 15.07.13, 15:48
    Witam,
    Marta dzisiaj zaczela 3ci cykl chemii. Miejmy nadzieje, ze zniesie go lzej niz ostatni raz.
    Podziekowania za zakupy dla ANIJAMI - bardzo Marta Ci dziekuje!

Podziekowania za karteczki dla corki Marty dla: Penelopy, Ewy, i Brue.
    Poki Marta jest na oddziale nie ma dostepu do netu.
    Serdecznie Wam dziekuje wiec przeze mnie.
    Pozdrawiam
    --
    smile
  • anijami 15.07.13, 18:08
    Bardzo się cieszę że zakupy dotarły
  • martysia1984 19.07.13, 16:16
    Bardzo dziekuje za karteczki dla córki doszły naprawdę piekne smileDziękuje za usmiech jaki wywołały na jej twarzy i za to ,że dzień był wyjatkowy mimo tego ,iż nie był,, wyprawiany ,,smile
    Anijami dziekuje za zakupy i słodycze,przepraszam ,że dopiero teraz piszę ,ale nie czuje się najlepiej po chemii na dodatek ostatni kurs mnei uczulił ,a wiadomości nie sa optymistyczne bo markery zamiast spaść poszły niestety w górę.Chemie póki co podtrzymano w monoterapii,ponieważ odrzucono karboplatynę która wywołała uczulenie,teraz pozostaje liczyc na cud ,że markery zaczna spadać.
    Pozdrawiam
    Marta
  • justyna198515 16.09.13, 18:12
    jw. dawno nic nie pisałaś, jak się czujesz?
  • ewencja 16.09.13, 18:31
    hej Justyna,
    Marta nie ma internetu, wiec pozwole sobie ja wyreczyc w odpowiedzismile
    U Marty roznie, obecnie jest chora i na antybiotyku planowo dzisiaj miala dostac kolejny cykl chemii, ale...no tak choroba nie wybuiera, i ma sie teraz w niedziele stawic do szpitala.
    Niestety markery rosna, i jezeli znowu urosly to po tej chemii bedzie zmiana na inna chemie, i miejmy nadzieje,ze on pomoze.
    Dziewczyki chodza do szkoly, i tak leci im zycie.
    Pozdrawiam
    --
    smile
  • ewencja 26.09.13, 20:09
    Witam,
    pisze w imieniu Marty, u niej nie najlepiej...Markery podskoczyly o 100% do gory, za tydzien w piatek tomograf..Zmiana chemii, na ostra chemie...czerwona...

Marta ma prosbe, sytuacja finansowa jest nieciekawa, jest problem z zaplaceniem pradu (200zl. - miesiac... Marta kupuje w systemie przedplatowym, czyli na doladowania).
    Marta potrzebuje rowniez butow zimowych dla siebie... ( rozmiar 41 - maja byc luzne, przy tej nowej chemii, nie moze Marta nosic nic co odciska).
    Marcie si skonczyly rowniez leki: nospa, pyralgina, cos na przeziebienie (gripex...), sol fizjologiczna (do inhalacji)
    Reszta lekow jest na recepte, do wykupienia
    Ja ją poratuje na poczatku pazdziernika zakupami...

Jezeli ktos moglby pomoc, potrzebuje jakis informacji, adres, itd. To prosze o kontakt do mnie, poniewaz Marta nie ma pieniedzy na internet.

Pozdrawiam i z gory dziekuje
    --
    smile
  • justyna198515 26.09.13, 20:23
    w przyszły piątek się odezwę czy będę mogła pomóc
  • ewa9717 26.09.13, 20:40
    Buty - wysokie ( w sensie kozaki, z wyższą cholewka) czy niskie?
  • caa_yari 28.09.13, 21:55
    Poprosze na poczte gazetowa o adres i numer konta
    mam nadzieje, ze choc w malym stopniu bede mogla pomoc

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/relg82c3zknahqr9.png
  • ewa9717 28.09.13, 22:12
    I mnie wyślij adres, bo gdzieś zapodziałam.
  • ewencja 26.09.13, 21:15
    buty niskie, nie kozaki. Maja byc luzne, nie moga uciskac.
    Justyna-dziekuje smile

--
    smile
  • ewa9717 26.09.13, 21:46
    Jutro powiem, czy mam.
  • ewencja 26.09.13, 22:02
    ok, dziekuje Ewa smile
    --
    smile
  • ewencja 27.09.13, 10:00
    Buty zostaly zaoferowane smile Bardzo dziekuje!

--
    smile
  • penelopa40 27.09.13, 10:08
    w przyszłym tygodniu mogę wspomóc drobną kwotą np na laki, proszę o przypomnienie numeru konta tylko... penelopa
  • ewencja 27.09.13, 10:19

Penelopo, juz wysylam meila z danymi do przelewu, bardzo dziekuje. I jednoczesnie przepraszam za brak odpowiedzi na Twojego meila, gnilam w szpitalu i pozniej zwyczajnie wylecialo mi z glowy.
    Pozdrawiam!
    --
    smile
  • ewa9717 27.09.13, 10:21
    ewencja napisała:

> Buty zostaly zaoferowane smile Bardzo dziekuje!
    Masz na myśli moje ewentualne czy już mam nie organizować?
    >
  • ewencja 27.09.13, 10:27
    wlasnie dostalam meila ze zdjeciem butow, wiec dziekuje Ewo za checi, smile
    --
    smile
  • ewa9717 27.09.13, 10:44
    OK wink
  • ewencja 28.09.13, 19:53
    Dobry wieczor smile
    Klaudia - to młodsza córka Marty, w srodę konczy 7 lat, i tu prośba do Was, czy moglibyscie wyslac karteczke dla niej? Podobna akcja byla ze starsza coreczka Marty, dziewczynce bedzie bardzo milo jak dostanie kartki na urodziny smile
    Adres u mnie na priv, z gory Marta dziekuje za wszystkie kartki smile
    Ja pisze w Marty imieniu, czyli prosba pochodzi od niej!
    Pozdrawiam

--
    smile
  • atena12345 28.09.13, 20:01
    ewencja, dowiedz się czy Klaudia lubi monster high. Mam dwa opakowania puzzli, których córka chyba nawet nie ułożyła. Mam też kilka koszulek z tymi potworami w rozm 146 - rozeznaj temat co?
  • ewencja 28.09.13, 20:06
    odpowiedz od marty: "KOCHA" smile
    --
    smile
  • atom211 28.09.13, 20:08
    Aaaa ... straszne te zabawki są smile
    --
    www.youtube.com/watch?v=_6HCOgTc5r4
  • atena12345 28.09.13, 20:11
    atom211 napisała:

> Aaaa ... straszne te zabawki są smile

ale dzieciaki je kochają. Mojej na szczęście przeszło. Ale pozostało trochę gadżetów wink
  • atena12345 28.09.13, 20:09
    ewencja napisała:

> odpowiedz od marty: "KOCHA" smile

to poproszę o adres na priv, będzie paczka z monster high.
  • ewencja 28.09.13, 20:19
    wyslalam na gw wink
    --
    smile
  • atena12345 01.10.13, 10:38
    Mam spakowane. Wrzuciłam też upiorny notes i jakieś kolorowanki-ubieranki z monster high. Prawie w całości puste. Paczka wyjdzie jednak dopiero jutro, bo zarówno wczoraj jak i dziś kibluję w pracy do późna.
  • ewencja 01.10.13, 11:43
    dziekuje w imieniu Marty i Klaudii smile
    --
    smile
  • julka-4 01.10.13, 11:48
    Kartka wczoraj wysłanasmile
  • julka-4 28.09.13, 20:15
    Podaj mi adres ,bo wysyłałam już starszej ale jak zwykle go zapodziałamwink
  • ewencja 28.09.13, 20:26
    poszlo Julka, i dziekuje wink
    --
    smile
  • justyna198515 29.09.13, 08:34
    adresa poproszę na junka15@wp.plsmile
  • renata.36 29.09.13, 10:34
    Ja też poprosze na gazetową.
  • bruy-ere 01.10.13, 11:37
    Kartkę dla Klaudii wysłałam dziś rano priorytetem (adres miałam z poprzednich urodzin).
  • ewencja 01.10.13, 11:58

--
    dziekuje wszystkim w imieniu Marty i Klaudii
    smile
  • czarnok7 01.10.13, 12:30
    Napisałam juz na priv,mam cos po swoich dzieczynkach,wiec moze bede mogła pomoc,tez jestem ze Szczecina
  • ewencja 01.10.13, 12:35
    witam,
    odpisalam na priv smile
    --
    smile
  • czarnok7 01.10.13, 13:22
    ewencja napisała:

> witam,
    > odpisalam na priv smile

Juz dzwoniłam do Pani Marty,po niedzieli dostarcze jej osobiscie cos dla dziewczynek po swoich dziewczynach.
  • ewencja 02.10.13, 19:15
    Dobry wieczor wszystkim
    dzisiaj dotarly karteczki od dwoch Ew, za co Marta dziekuje, a Klaudia jest przeszczesliwa !

W piatek Marta ma rezonans magnetyczny - potrzebne sa kciuki, i cieple mysli !!!

Pozdrawiam
    EWA
  • atena12345 02.10.13, 19:47
    kciuki trzymam cały czas.
    Paczkę dla Klaudii dziś wysłałam.
  • ewencja 04.10.13, 20:10
    witam,
    Atena - Klaudia oszalała z radości, Marta bardzo bardzo Ci dziękuje !!!

Rezonansu wyniki Marta pozna 14go pazdziernika, wtedy rowniez beda sprawdzane markery nowotworowe, przy ostatniej chemii (2tyg.temu) urosly...o 100%...

Pozdrawiam!
    --
    smile
  • payuta 04.10.13, 21:26
    Ewencja,przekaz uklony od nas, Marcie smile
    --
    _

Kazdy w swym zyciu popelenia jakies bledy.Jedyne jakie ja popelniam,to te... ortograficzne.
  • ewencja 04.10.13, 21:34
    przekaze ranosmile
    Pozdrawiam!
    --
    smile
  • justyna198515 06.10.13, 11:21
    Ewa przepraszam , ale kartki nie wysłałam-nie miałam czasu nz pocztę dojść.Dziewczyny jednak nie zawiodłyto mała i tak miała radochę.Poproszę o listę leków-dokonam zakupu i wyślę w poniedziałek.
  • ewencja 06.10.13, 15:12
    witam,
    Justyna ponizej lista potrzebnych lekow, i bardzo duze slowo dziekuje od Marty:
    -nospa max
    -teraflu zatoki
    -pyralgina (w tabletkach)
    -holinex

W dowolnej ilosci szczególnie nospa i pyralgina.
    Bardzo Marta dziekuje!

Pozdrawiam!
    --
    smile
  • justyna198515 08.10.13, 09:23
    leki zakupione, dziś wysyłam
  • ewencja 10.10.13, 19:59
    Justyna,
    Marta dziekuje bardzo za leki, dzisiaj do niej dotarly.
    Pozdrawiam serdecznie smile
    --
    smile
  • penelopa40 11.10.13, 09:26
    jeszcze nie dokonałam wpłaty bo albo byłam w delegacji albo w pracy do 19.00 i generalnie nie wiem na jakiej planecie żyję, ale weekend nadchodzi więc zajmę sie zaległościami...
  • czarnok7 26.10.13, 11:29
    Dzis przekazałam mezowi Pani Marty troszke rzeczy dla dzieci.Na ile mogłam to pomogłam.Moje coreczki tez chetnie przegladały swoje rzeczy i szukały rzeczy ktorymi mogłyby sie podzielic.
  • ewencja 26.10.13, 11:38
    witam,
    nie mam radosnych wieści do przekazania, Marta ma straszne bole brzucha, laduje w szpitalu, gdzie dostaje kroplowke, i wysylaja ja do domu...
    W przyszłym tygodniu jedzie do Wroclawia na PET, jeżeli badanie nie wykaze przerzutow, to chirurdzy ze Szczecina podejmą się operacji.
    Czarnok dziekuje Ci za pomoc Marcie i jej rodzinie.
    Pozdrawiam
    --
    smile
  • czarnok7 26.10.13, 13:07
    Ciesze sie ze i ja mogłam choc troche pomoc.
  • justyna198515 26.10.13, 19:59
    trzymam mocno kciuki...
  • penelopa40 26.10.13, 22:50
    ja też trzymam kciuki!
    a moje pieniadze doszły???
    penelopa
  • ewencja 26.10.13, 22:59
    dzięki w imieniu Marty za kciuki, jutro je jej przekaze.
    Tak penelopo-przepraszam, ze Ci nie podziekowalam, doszly, zostały wydane na prad!
    Pozdrawiam!
    --
    smile
  • ewencja 29.10.13, 08:49
    Witam,
    dziekuje Panu, który zrobil przelew Marcie, pieniądze zostaną wydane w aptece na leki p/bol.
    Wczoraj Marta była w poradnii leczenia bolu, i od dzisiaj ma silniejsze leki p/bol. Mam nadzieje,ze jej pomoga,i ulza, bo cierpi bardzo.
    Jutro PET we Wroclawiu, przed Marta kilka godzin jazdy samochodem.

W dalszym ciągu proszę o kciuki i cieple myśli, od Marty wiem,ze wszystkie kartki z zyczeniami zdrowia zostawia sobie na piamiatke...
    Pozdrawiam!
    --
    smile
  • justyna198515 30.10.13, 17:47
    i jak badanie? napisz Ewencja proszę
  • ewencja 30.10.13, 17:49
    Witam,
    badanie poszlo dosyć sprawnie, Marta już jest zapewne w domu i pewnie spi, bo wyjechala dzisiaj o 1 w nocy, wynik za 10 dni przyjdzie poczta Proszę trzymać za nia kciuki !!!!!!!
    --
    9,08,2013 - Diagnoza SM. Żeby zycie miało smaczek smile
  • ewencja 30.10.13, 20:25
    Dobry wieczor,
    jeszcze raz się dzisiaj odzywam z prosba do Was pomocne.
    Przed chwila Bj znalazła na allegro kuchenke turystyczna GAZOWA (allegro.pl/kuchenka-turystyczna-gazowa-kartusz-butla-2w1-i3634711430.html), która bardzo się przydalaby Marcie.
    Marta nie ma w mieszkaniu gazu, wszystko ma na prad, posiada liczniki przedpłatowe. W gazowni ma dlug, którego nie jest w stanie splacic, i próbujemy to rozlozyc na raty, wystapic o nienaliczanie odsetek itd. Ale to trwa niestety.
    Chodzi o zmniejszenie zużycia pradu (starczy na dluzej), dlatego pomysl z kuchenka gazowa.
    I pytanie do Was, i zarazem prosba - czy ktoś moglby się dolozyc do tego zakupu?
    Jeżeli ktoś moglby pomoc, proszę o kontakt ze mna na @, ewentualnie wplaty proszę kierowac do mnie, ponieważ Marta nie ma dostępu do konta internetowego, musiałaby biegac do banku co chwile,a nie czuje się najlepiej. Swój pomysl dot.wplat do mnie przedyskutowalam z Blanka, która się zgodzila.
    Gdyby ktoś miał pytania, postaram się na wszystkie odpowiedzieć.
    Pozdrawiam!
    --
  • prochottka1 30.10.13, 20:51
    podany link nie dziala
    --
    "Kobieta to jest człowiek miły w dotyku. A człowiek miły w dotyku to więcej niż człowiek". Jerzy Pilch
  • ewencja 30.10.13, 20:58
    hm...
    mi się otwiera:
    allegro.pl/kuchenka-turystyczna-gazowa-kartusz-butla-2w1-i3634711430.html
    --
  • ewencja 30.10.13, 21:00
    otwiera ie, ale w razie czego wklejam jeszcze nazwe:

! KUCHENKA TURYSTYCZNA GAZOWA - KARTUSZ, BUTLA 2w1 (3634711430)
    --
  • jakislogin771 30.10.13, 21:52
    To chyba nie jest dobry pomysł.
    Taka kuchenka nadaje się na wakacje pod namiotem czy dla kierowcy TIRa.
    W domu dla 4-osobowej rodziny do codziennego gotowania to jednak nie; trudno ugotować wodę na herbatę, a co dopiero obiad na jednym palniku. Często trzeba wymieniać naboje lub butlę, a to kosztuje.
    Piszesz, że w domu jest tylko prąd, a potem, że mają dług w gazowni to trochę niejasne.
    Sądzę, że zdecydowanie pożyteczniej byłoby pomóc w uregulowaniu długów i wrócić do normalnego korzystania z posiadanej kuchenki.
  • ewencja 30.10.13, 21:58
    Przez to, ze jest dlug w gazownii, Marta nie ma umowy na gaz, wiec w domu ma wszystko na prad.
    Staramy się "dogadać" z gazownia, ale na to trzeba czasu niestety.

--
  • szary-ludz 30.10.13, 22:46
    Skoro p.Marta korzystała z gazu to zapewne posiada kuchenkę gazową. Przerobienie jej na gaz z butli to koszt kilku złotych za zmianę dyszy na propan-butan.
  • atena12345 31.10.13, 06:03
    szary-ludz napisał:

> Skoro p.Marta korzystała z gazu to zapewne posiada kuchenkę gazową. Przerobieni
    > e jej na gaz z butli to koszt kilku złotych za zmianę dyszy na propan-butan.

plus oczywiście robocizna, ale reszta się zgadza.
  • hugo43 31.10.13, 06:32
    moja tesciowa ma normalna kuchenke i podlaczona do niej butle.to chyba naprawde nie jest skomplikowane,taka przerobka?