Dodaj do ulubionych

wyprowadzka i bierzące informacje

23.05.14, 10:54
Kochane emamy zwracam sie do was z prozbą w związku z przeprowadzką ,może pokoleji wam opiszę byscie wiedziały o co chodzi ,włascicielka u ktorej mieszkam zaplanowala sobie remont domu wiec w związku z tym kazala sie jak najszybciej wyprowadzić z domu by mogła rozpoczać remont najgorsze w tym wszystkim jest to ze mam zabrać tylko to co nalezało do mnie ja jedyne rzeczy ktore posiadalam to ubranka dla dzieci i dla siebie ,2 szt garnki oraz kilka szklanek i talerzy tak nie mam nic wszystko co tu jest jest tej pani ale oznajmiła ze mam sie wyprowadzić z tym co przyjechalamsad zakupiłam tu jedynie małą wirówkę oraz pralkę ale to tez na dzień dzisiejszy bez możliwosci zabrania ponieważ panii zamkneła pomieszczenie na kłodkę gdzie zostalo to umieszczone ,znalazlam mieszkanko w bloku miesieczny czynsz to kwota 480zl z tym że bede miala możliwosci o dodatek mieszkaniowy a wiec rachunki beda nie wielkie ale do tego dochodzi koszt opiekunki w kwocie 550 zl i inne rachunki ,na dzien dzisiejszy trzeba tam wykonać kilka prac remontowych takich jak pomalowanie mieszkania oraz zrobienie kranu w lazience a takze wstawieniu szyb do drzwi od pokoju i lazienki i na podłoge zrobic jakiś linoleum ponieważ parkiet jest strasznie poniszczony ,do Pani moderator podeśle dokumenty i rachunki jeśli bedzie taka potrzeba a miałam ich sporo ponieważ jeszcze splacałam prąd za ogrzewanie domu farelką elektryczną .Oraz umowe o prace o dodatek mieszkaniowy narazie nie składam ponieważ muszę najpierw ogarnać przeprowadzkę by zaczać działać oraz zapisać Malwinke a takzę Czarka do przedkoszla by ułatwic sobie życie od września .Zorganizowałam na dzień dzisiejszy łozko dla dzieci oraz meblosciankę i ławę do pokoju ,jakies garnki dostane oraz kilka talerzy i kubki ale brakuje mi innych rzeczy do domu takich jak lodówka nie wiem jak z pralką moze i też ktoś na zbyciu miał by jakies taborety bo nie mam ,ręczniki kuchenne ,reczniki pościel oraz małe firanki do kuchni i do pokoju na balkonowe okno ponieważ mam jedne firany ktore zostaly tutaj na starym mieszkaniu i coś do domu co wam zbyteczne a mi mogło by pomoc nie mam wiader ani misek czajnika naprawdę muszę zacząc od nowa wszystko sad co jest dla mnie utrudnieniem jestem zmęczona tym wszystkim fizycznie jak i psychicznie pracuje 3 zmianowo i teraz w srodę to jest 27.05.14 ide do lekarza ponieważ jak wiecie choruję na schizofrenie a skończyly mi sie leki na dzien mam jedynie na noc ale tonie moge ich brac w dzien poniewaz praca na produkcji musi byc człowiek komunikatywny inaczej sie nie da funkcjonować w pracy dostaliśmy dodatkowa prace sorzatam biuro łazienke i stołowke za niewielką sume na zakup czego kolwiek do domu mnie nie stac ponieważ pożarly mnie rachunki na dodatek dzieciaki też mi ostanio chorowały jak nie ospa to oskrzela i angina ja takze mialam wypadek gdzie miałam szyty nadgarstek u lewej ręki,naprawdę jęsli bedzie potrzeba to podeśle do moderator dokumentację z tym ze dziś juz nie zdąrze bo praca.Kochane prosze pomózcie mi w miarę możliwosci i na tyle na ile możliwe ,poproszę rowniez o porady moze nawet jakies strony gdzie poszukać czegoś co ludzie oddają za darmo jedynie co sledzę to tablice pl .Potrzebowała bym dla dzieciaczków jakieś letnie ubranka typu koszulki spodenki jakieś getry cienkie dla malwinki oraz rajstopki cienkie majteczki dla synka i skarpetki dla maliwnki też cieniutke .Mam malutka nadzieje ze uda wam sie mi jakoś pomoc mi samej cięzko to ogarnaćsad.pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • ona900 23.05.14, 13:15
    Podaj rozmiar synka moze akurat po moim dziecku bede cos miała to bym Ci wysłała a i rozmiar kołdry podaj bo mam pościele na zbyciu
  • ewa796 24.05.14, 11:16
    synek ma 99-104 a nozka 25 a córka 112-116 rozmiar nozki 28 czasem tez bluzeczki ma na 117-122 rozmiar rozmiarowi nie równy jesli chodzi o pościel to poduszka jest 70-80 a kołdra 188-128 jak bedzie ciut większa nie szkodzismile
  • justyna198515 24.05.14, 11:36
    Ewa a skąd jesteś?
  • atena12345 24.05.14, 17:26

justyna198515 napisała:

> Ewa a skąd jesteś?
  • prochottka1 23.05.14, 18:01
    najgorsze w tym wszystkim jes t to ze mam zabrać tylko to co nalezało do mnie ja jedyne rzeczy ktore posia dalam to ubranka dla dzieci i dla siebie

a czego sie spodziewalas? to nie Twoje rzeczy.
    masz umowe najmu, co z okresem wypowiedzenia?

bez możliwosci zabrania ponieważ panii zamkneła pomieszczenie na kłodkę gdzie zostalo to umieszczone

to popros pania o otworzenie pomieszczenia zebys mogla zanrac co twoje

Potrzebowała bym dla dzieciaczków jakieś letnie ubranka

a jakie rozmiary maja dzieci???
    nikt sie nie domysli i nie bedzie szukal jakis starych watköw
    --
    "Kobieta to jest człowiek miły w dotyku. A człowiek miły w dotyku to więcej niż człowiek". Jerzy Pilch
  • tosiaczek06 23.05.14, 20:02
    Ewa zapewne się przełamała całą sytuacją i dlatego tak napisała. Nie sądzę, żeby oczekiwała, ze może zabrać wszystko czego używa. Pewnie po prostu zastanawia się jak sobie poradzić bez masy rzeczy, z których do tej pory korzystała. Przy jej dochodach nie jest łatwo nagle kupić pół wyposażenia kuchni.
    Z tego co pamiętam to nie miała łatwego życia, a naprawdę się stara, żeby jej dzieci miały normalne dzieciństwo. Pracuje, nie obija się, mimo że jest chora. Dobrze by było docenić to. Tą rękę naprawdę miała porządnie rozciętą, wiem, bo widziałam na własne oczy.

Ewo, dlaczego nagle Twoja pralka jest zamknięta?
    Napisz proszę rozmiary dzieci i ich wiek. Łatwiej będzie sprawdzić, czy coś się ma dla pociech czy nie.
  • mati.2010 23.05.14, 20:32
    Napisz na priv jakie leki używasz ,zostało sporo mi po tesciowej tez chorowała na to samo .Mam dwie firanki jakbyś chciała.
  • hania3gwiazdki 23.05.14, 22:34
    Ewo wysyłka na stary czy na nowy adres zamieszkania( jesli nowy ,to wrzuc mi na priva) .
    I co to oznacza,ze masz zamknięte swoje rzeczy i nie możesz ich zabrać?
    Tzn masz jakis dług u niej ?
  • miedzymorze 24.05.14, 00:21
    Ewa, mało rzeczy do przeprowadzki to mało tobołów do targania wink
    A w niezagraconym mieszkaniu dzieciaki mają więcej miejsca do zabawy.
    Przeprowadzka jest do ogarnięcia, dasz radę wink
    napisz mi na gazetową na jaki adres wysłać rzeczy, poszukam jakiś ścierek/ręczników

pozdr,
    mi
  • ewa796 24.05.14, 04:53
    Nie spodziewałam się niczego ,poprostu zdaje sobie sprawę że nie mogę zabrać czegoś co do mnie nie należy ,zastanawiam się tylko po co te złośliwe komentarze .Jeśli chodzi o umowe najmu nie mam ponieważ mieszkalam tam w zamian za opieke nad domem ,tak jak i zameldowanie które miałam tylko do 31.12 wiec nie ma nawet wypowiedzenia ,pani chce remontować a więc muszę chcąc czy nie chcąc sie wyprowadzic ponieważ w kuchni jest wylewka (beton)i tam mają być kafelki a z dziecmi fruwać nie umiemy bo takich zdolnosci nie mamy ,dlaczego nie mogę zabrać to przez sytuacje z zeszłego to roku kiedy okradali ją pracownicy budowlani ktorzy wykonywali tu remont wykorzystujac moją nieobecnosc w domu powynosili co nie trzeba napewno jak przyjedzie ta panii bede mogła zabrać tę pralkę i wirówkę bo muszę i tak zdać klucz od mieszkania,rozmiary dzieci napiszę i przepraszam za nie dopisaniesmile
  • anka7961 24.05.14, 07:53
    Ewa a jak z zastawą kuchenną? Nie masz kompletnie nic? Napisz też proszę gdzie mieszkasz.
  • ewa796 24.05.14, 11:13
    Mam z zastawy dwa płaskie talerzy kilka szklanek z duralexu z 2 kubki i 1garnek ale garnki oraz sztućce da mi kolezankasmilei głebokie talerze też mam na zupe
  • maskot_1 24.05.14, 21:13
    Napisz mi proszę na gazetowy adres do ew. wysyłki i wiek dzieci (rozmiary znam)
    maskot_1@gazeta.pl
  • ewa796 25.05.14, 09:32
    Otóz jak wiecie pracuje 3 zmianowo miałam opiekunkę która otrzymywała 550 zł za opiekę nad dziecmi ponieważ nie stać mnie by dawać wiecej,okazało sie że znalazła pracę i pilnuje mi jak mam na 14 ale przychodzi dopiero na 17 wiec dzieci są z schorowaną sąsiadką wtedy opieknuka zmienia najogrsze ze nie jestem zadowolona ponieważ na dłuzszą mete nie jest to dobre rozwiazanie ponieważ nie dosć ze jest nie punktualna zawsze zledwoscią zdąrze do pracy znowu chociaż zmiany bym sobie zmieniła to nie wyrobie na samych nockach bo te by tej opiekunce paskowałysad moze któraś z mam jest z Częstochowy i miała by kogoś kto by chciał dorobic kwotę 550 zł na miesiac i był by wstanie mi pilnować dzieciaki .Malwinka do przedszkola chodzi a od września chce dać takze Czarusia prosze doradzcie mi co mam robic wolnego w pracy nie bardzo moge brac bo wiadomo ze potrzebóją pilnie mnie jestem wraz z kolezanką jedną z najlepszych pracownic a bardzo mi sie podoba ta praca i chce pracowac .Doradzcie mi co robic ,a i informacja tutaj w Czestochowie nie mam nikogo z rodziny by zajeli sie dziecmi pisze juz na przod by nie zadawano mi pytań typu czy ktoś z rodziny nie mogl by sie zajaćsad .
  • hugo43 25.05.14, 10:21
    a moze sprobuj powiesic ogloszenia na jakichs uczelniach?dla studentki to dobra forma dorobienia,a moze trafilaby sie jakas z pedagogiki itp?napisz konkretnie ile godzin w miesiacu,jakie godziny,zeby konkretne osoby sie zglaszaly.a czy nie za pozno interesujesz sie przedszkolem dla mlodszego dziecka?u mnie rekrutacja zakonczyla sie miesiac temu,oczywiscie 90% trzylatkow miejsca nie dostalosad
  • hugo43 25.05.14, 10:23
    az wyguglalam sobie rekrutacje dla czestochowy.konczy sie jutro o 15,czyli u was pozniej wszystko sie odbywa.
  • miedzymorze 25.05.14, 10:23
    Może jakaś studentka ? Też mają często nieregularnie zajęcia.
    Poszukaj może jakie tam macie uczelnie (obstawiam że nawet jest coś z kierunukiem pedagogicznym) i powieśc ogłoszenie.
    Możesz tez pytać na forum lokalnym Częstochowa

pozdr,
    mi
  • miedzymorze 25.05.14, 10:26
    i jeszcze możesz szukać tu:
    www.niania.pl/
    pozdr,
    mi
  • ewa796 25.05.14, 10:57
    własnie opiekunki są i własnie cenowo to bym nie wyrobiła bo w przeiczeniu na godzinowo to bym miała 920 zł miesiecznie do dania a ja nie zarabiam aż tyle smile i dochodzi oplata czynszu i innych rachunków;0
  • atena12345 25.05.14, 11:00
    Jeśli opiekunce pasują nocki, a Ty masz możliwość pracować na tą zmianę przez cały czas, to to byłoby najlepsze rozwiązanie chyba. Mogłabyś wynegocjować niższą kwotę za opiekę- w końcu w nocy dzieci śpią.
  • ewa796 25.05.14, 11:41
    To by i było dobre rozwiazanie ale nie na dluzszą mete po nockach trzeba odsypiać ja nie mam tej mozliwosci bo jednak czarka mam w domu a on jest bardzo zywym dzieckiem wiec trzeba mieć oczy na około głowy a fizycznie na pracy na produkcjii nie da sie odpoczać kiedy materiał z maszyny wychodzi c o 48sekund nie jest naprawdę bajecznie ale cieszę sie ze mam prace i szanuje to smilechce dać cos tym dzieciom kocham je ponad wszystko
  • ewa796 25.05.14, 12:46
    Kochane mam zapytanie może ma ktos z was na zbyciu farbe do pomalowania scian .Potrzebna by mi była na teraz by odmalować .Mieszkanie jest 26m2 może ma ktoś na zbyciu nie potrzebną już .Oraz jakieś pędzle i wałki była bym ogromnie wdzieczna bym sobie sama malowala w wolnym czasie po pracy smile slicznie dziękuje
  • bergamotka77 26.05.14, 12:54
    500 zl za dwoje dzieci? To raczej cud znalezc kogos...
    Podaj adres pls podesle cos dla dzieci ale dopiero za kilka dni jak wplynie pensja wink
  • ewa796 27.05.14, 06:53
    Dzień dobry wyslałam wiadomosć na privsmile
  • saguara 26.05.14, 13:18
    Jeśli podasz wysokość i szerokość zasłon oraz firan to może uda mi się coś zorganizować do okna balkonowego. Jednak wysyłka dopiero po wypłacie 10 czerwca.
  • ewa796 27.05.14, 06:54
    postaram sie pomierzyć w tym tygdoniu jak co dam znać ,ślicznie dziękujesmile
  • afrodyta190 27.05.14, 06:57
    Mam ubranka po córce,moge Ci wysłać.Wiele tego nie ma ale zawsze coś.Napisz mi adres postaram sie jeszcze w tym tygodniu wyslac.
    --
    Tonący chwyta sie brzydko.
  • tosiaczek06 27.05.14, 08:44
    Ewa
    sprawdź prosze jeszcze raz te rozmiary. W styczniu podawalaś, ze Czarek ma już 110 cm , a teraz nagle 104? Malwinka miała 116-122, a nawet 128, teraz podajesz rozmiar 112-116.
    Proszę sprawdź to dokladnie, bo bez sensu zasypać Cie za malymi ubraniami. Za duże to jeszcze można przetrzymac, ale za małe nie sądzę, żeby Ci były do szczęścia potrzebne, zwłaszcza jak się przeprowadzasz.
  • ewa796 27.05.14, 18:13
    Kochana pani napisalam takie wymiary bo dzieciaki maja je rózne każde ubranko jest inne i poprostu jesli tak podalam to wyczytalam z metek ktore są na ubrankach a naprawdę rozmiar rozmiarowi nie równy jest wiec ja juz nie wiem sama jak to pomierzyc proszę mi dać wskazówki to je zmierze chociaż miarą krawiecka ,ale zrobie to dopiero jutro ponieważ jeszcze chwilkę i ruszam do pracy na nocke .pozdrawiamsmile
  • noemi23 27.05.14, 20:00
    ewa796 napisała:

> Kochana pani napisalam takie wymiary bo dzieciaki maja je rózne każde ubranko
    > jest inne i poprostu jesli tak podalam to wyczytalam z metek ktore są na ubr
    > ankach a naprawdę rozmiar rozmiarowi nie równy jest wiec ja juz nie wiem sama
    > jak to pomierzyc proszę mi dać wskazówki to je zmierze chociaż miarą krawieck
    > a ,ale zrobie to dopiero jutro ponieważ jeszcze chwilkę i ruszam do pracy na
    > nocke .pozdrawiamsmile

Ewo to najlepiej pomierz w ten sposób:
    bluzka z długim rękawem- długość rękawa od pachy, szerokość bluzki w klatce piersiowej, długość bluzki;
    spodnie długie- szerokość w pasie, długość nogawki od kroku;
    but- długość wkładki wewnętrznej, ew. dł. stopy obrysować na kartce i zmierzyć ile jest cm od pięty do dużego palca;

Ja zawsze w ten sposób porównuję wymiary, jak kupuję np. przez Allegro, czy w sklepie, jak nie mam możliwości/ nie chce mi się mierzyć osobiście . Co do opiekunki to spróbuj dać jeszcze ogłoszenie na OLX dawniej tablica.pl, moja bratowa w ten sposób szukała opiekunki dla synka i było sporo zgłoszeń. Podajesz swój nr telefonu i jeśli komuś odpowiadają wstępnie twoje warunki ( najlepiej określić jasno stawkę, godziny itp. bo po co robić sztuczny tłum ) umawiasz się z tą osobą na rozmowę. Na chwilę obecną nie mogę więcej pomóc, ale życzę powodzenia na nowym mieszkaniu smile
  • ewa796 31.05.14, 19:50
    Dziś bylam w mieszkaniu pomierzyć firanki .W kuchni mam na 1.60 długosć z tym że tam nie mam karnisza co nie zmieni też tego że go sobie nie zakupie ale nie teraz a tam ktoś mial na pałączki te tak zwane zazdroski a że to 1 piętro mogło by byc takie na taki palączek bo są tam jakies dwie małe roletki i nawet taka mala firanka by sobie wisiała ,natomiast w pokoju mam 2,metry dlugosci a szerokosci 2.5 metra te okna nie sa takie aż wielkie a w dodatku karnisz nie jest w pokoju zawieszony od sciany do sciany a od poczatku okna do końca okna .Posciel natomiast dla dzieci jest na 1.40 na 1.60 smile
  • ewa796 31.05.14, 19:52
    Jutro i po jutrze przeprowadzka smile jutro same kartony a po jutrze mebloscianka od księdza poniewaz nie zezwolił zeby w niedziele przewozic ją to dzien kiedy sie nie pracuje wiec ja to uszanuje smile w dodatku poprałam jeszcze a pogoda u nas nie fajna a to tez przewiesc muszę smile
  • ewa796 31.05.14, 20:19
    1.40x2.00 oraz 1.60x2.00 to wymiary poscieli smile
  • tosiaczek06 27.05.14, 21:15
    może po prostu podaj faktyczny wzrost dzieci. Będzie najprościej.
  • ewa796 28.05.14, 18:34
    posprawdzałam ubranka dzieci i czarek ma kilka co maja 98 i killka na a 110 a malwinka zgadza sie 116-122 i ma kilka bluz z numerami na 128 smile
  • malinowe_lody 28.05.14, 09:08
    Podaj ile dzieci maja lat i ile maja centymetrów wzrostu. Prześlij adres na mój gazetowy mogę wysłać ręczniki, pościel, obrusy, firankę - jak podasz wymiary i ubranka - po ustaleniu wzrostu wink. Mogę też podzielić się czymś z kuchennych rzeczy.
  • ewa796 28.05.14, 20:10
    Kochana pani odpisałam pani na privka
  • hania3gwiazdki 02.06.14, 16:12
    Mieszkacie juz w nowym miejscu?
    --
  • ewa796 02.06.14, 21:54
    Kochane emamy wlasnie dziś przewiozlam meble .Meblosciankę od proboszcza, ławę od sąsiadki ,1 materac,i łożko które wcześniej przewiozłam od koleżanki z pracy .Przewiozlam także kilka pudelek z obuwiem i ubrankami oraz pluszakami dla dzieci .Na jutro pozostalo mi tylko przewiesć kilka moich ubrań oraz dokumenty ,wózek czarusia i antena do zdjecia z dachusmile i bedziemy u siebiesmile.Dziś byłam w castoramie zobaczyć farby oraz karnisz do kuchni jak to cenowo wyglada oraz taboreciki do kuchni bo nie bedzie na czym usiaść przy zjedzeniu posilku smileNa dodatek fajnie mi sie trafilo mam dwa dni wolne ponieważ brakuje granulatu na produkcję wiec nie było dla każdego pracy i takze jutro też wolne co oczywiscie wykorzystam na końcową juz przeprowadzkęsmile
  • ewa796 02.06.14, 22:01
    Kochane emamy najpilniejsze co mi potrzeba teraz to środki do mycia typu mleczko do czyszczenia ,płyn do mycia podlog ,jakieś scierki do wycierania i gąbki ,kochane sciereczki nie musza byc nowe absolutnie ponieważ do szorowania i czyszczenia to nawet szkoda by było nowych moze macie jakieś materialy ktore mogla bym przeznaczyć na scierki podłogowe i wycierania roznych rzeczy ,potrzebowala bym także jakaś zaslonke do korytarza a teraz napiszę wam dla czego w korytarzyku mam wysoko taką połeczkę jak zakupila bym sobie taki specjalny wieszak jak to maja w szafkach na płaszcze i zasłonila bym to specjalnie zaslonką by to jakoś estetycznie wygladalo.Ja narazie nie moge nic kupić ponieważ czekam na wypłatę a z nią bywa roznie ze jest w roznych terminach wypłacana .Była bym ogromnie wdzieczna gdyby ktoraś z mam mi mogła tutaj pomoc smile Jutro kolejne informacje smile
  • saguara 03.06.14, 14:23
    Ewo, mam dwie zasłony w kolorze miętowym, w delikatne wzory. Wysokie na 2,50, może będą pasowały? Firany mam długie bo u mnie były w oknie balkonowym, również na wysokość 2,50cm, oraz 3,5 szerokie. Ładne, nie zniszczone, uprane. Jeśli jesteś zainteresowana to proszę o adres na gazetowego, wyślę po 10 czerwca.
  • ewa796 04.06.14, 06:42
    Dzień dobry napisałam do pani na privsmile
  • anka7961 02.06.14, 22:26
    Ewa może taborety zobacz na Allegro, pewnie będą tańsze niż w castoramie.
  • ewa796 04.06.14, 06:52
    napiszę pani do mnie na gazetowego bo wyslałam 2 razy wiadomosci i nie dociera wychodzi na to że zle wpisuje pani adres bo cofa mi ją z powrotemsad .Niech ktoraś z mam sprubóje wysłać do sugaro wiadomosci z adresem bo mi odrzuca .dziękujesmile
  • ewa796 04.06.14, 07:03
    Dzis już na swoim mieszkanku ale jeszcze dużo pracy przedemną ,najbardziej martwi mnie lodówka i pralka w mieszkaniu ale wszystko malymi krokami i dojde do celu .Wszystko odrazu sie nie da smile I praca na noc dziśsmile
  • saguara 04.06.14, 10:38
    Ewo, żadnej wiadomości nie otrzymałam. Dlaczego, nie mam pojęcia. Napisałam więc @ do Ciebie z prośbą o adres.
  • ewa796 06.06.14, 07:46
    Już na nowym mieszkanku ,teraz tylko pomalować i mieszkaćsmile
  • malinowe_lody 11.06.14, 08:52
    Dzisiaj powinna dotrzeć do Ciebie paczka. Nie miałam Twojego telefonu, ale mam nadzieję, że nie będzie problemów z dostawą. Firanki wyślę osobno.
  • ewa796 12.06.14, 05:58
    Ślicznie Pani dziękuje za paczuszkę tak jak pani pisala dotarla wczoraj ,ubranka dla nas pasują ,a z serwetkami pani trafiła bo mam akurat w pokoju kolor suszona morela to taki pomarańczowy ,a ręczniczki to prorytet teraz dla mnie bo nie miałamsmile.Także ślicznie dziękuje smileDzieciaczki uradowane z zabaweksmile
  • hania3gwiazdki 14.06.14, 21:56
    Ewo napisz co juz dostałaś od forumek ( widziałam,że kilka osób się zdeklarowało ) i co najbardziej potrzebne na już . W przyszłym tygodniu może w końcu będę miała chwilę na skompletowanie jakiejś paczuchy dla Ciebie.
  • ewa796 15.06.14, 17:45
    Witam Pani Haniu na dzień dzisiejszy otrzymalam jedną paczkę od malinowe lody ,z ubrankami i miseczkami i miską metalową oraz bidonkiem dla corki .Najbardziej najpilniejsze to bedą ręczniki ,posciel ,jakieś srodki czystosci i ręczniczki kuchenne by posłużyć mogły za rękawice do garnkow ponieważ mam aluminiowy garnek ktory cięzko złapać narazie to na tyle jak coś jeszcze mi sie przypomni to dam znaćsmile
  • ale_to_ja 15.06.14, 21:10
    ewa796 napisała:

ręczni
    > czki kuchenne by posłużyć mogły za rękawice do garnkow ponieważ mam aluminiowy
    > garnek ktory cięzko złapać

mogę wysłać dwie dyże rękawice kuchenne do trzymania garnków - nowe nie używane.

Prosze podać adres na gooralka@op.pl
  • ewa796 24.07.14, 17:11
    Dzien dobry własnie wysłalam dokumenty mam nadzieje ze bj32 je odczyta bo zrobilam je telefonem komorkowymsmilei nie wiem jak będą sie odczytywaćsmile
  • malinowe_lody 16.06.14, 15:12
    Wysłałam jeszcze pocztą obiecane firanki.
  • ewa796 18.06.14, 08:27
    dziekuje za paczkę z firankami smile.Oraz kostium kapielowy dla córki i żelki owocowe Haribo
  • malinowe_lody 18.06.14, 09:04
    mam nadzieję, że firanki pasują smile
  • ewa796 20.06.14, 09:17
    Kochana Pani firanki oczywiscie ze sa dobre juz wiszą nawet w oknie w pokoju pozniej wysle pani zdjecie smile pozdrawiamsmile
  • hania3gwiazdki 20.06.14, 12:12
    Ewo wpłacilam Ci 50 zł na najpilniejsze potrzeby .... powinny juz byc na koncie.

--
  • ewa796 22.07.14, 20:25
    Kochana Pani bardzo pani dziękuje za naczynia które od pani otrzymałam są bardzo ładne , i wszystkie mi się przydadzą juz wczoraj zjadłam obiadek na jednym z tych talerzy a w kubku piję kawke ,cieszę sie ze pani przyjechała i moglam z panią sobie chodz te chwilke porozmawiać bardzo się wtedy ciesze ze mogę z kimś od serca tak pogadac ,bo zle jest kiedy czlowiek nie ma za wiele przyjacioł i nie z każdym może sie porozumiec.Jeszcze raz ślicznie Pani dziekujesmile
  • ewa796 22.07.14, 20:36
    Kochane mamy mam zapytanie może ktoras z mam ma jakies reczniki nie potrzebne zbyteczne mam w posiadaniu tylko 2 kapielowe ktore musze na bierzaco prać ponieważ nie posiadam jeszcze pralki ,nie mam takich miejszych ręcznikow do glowy czy twarzy ,oraz do kuchni .Teraz 2 tygodnie az przesiedzialam w domu ponieważ wysłano nas na urlopy bezplatne bo umowy o pracę skończyly sie z dniem 23.06.14 prawdopodobnie od 1.08 mam juz dostać nowe ale znajac życie znow sie nabiegamy.Na dodatek znow mialam szytą reke po wypadku w domu jutro idę zdjać szwy wkońcu ,bo juz mnie to denerowalo nie moglam nawet zrobic zwykłego prania a narazie na zakup nowej czy używanej pralki mnie nie stać .Od tej pani co odzyskałam to wirowke wiec dobre i to.A u nas teraz upaly codziiennie wiec dzieciaczki tez sie przepocą najbardziej ciezko mi prac posciel i inne rzeczy.Napisalam ze cięzko mi na zakup nawet używanej a to dlatego ze miesieczny czynsz to 710 zl teraz przyznano mi dodatek mieszkaniowy w kwocie 75.07 do tego dochodzi opiekunka i co miesiac opłaty .Tak juz sobie myslałam ze jak otrzymam umowę wezme sobie na raty jakąs wąską pralke bo tylko ta mi sie zmiesci w lazience bo łacznie metrow kwadratowych mam 26 całego mieszkanka .
  • julka-4 22.07.14, 20:52
    Jestem w stanie wysłać ręczniki i ściereczki ale dopiero po 10.08 bo właśnie wyjeżdżam. Jeśli będziesz jeszcze wtedy potrzebować chętnie służę pomocąsmile
  • ewa796 22.07.14, 23:19
    No ręczniki są jak najbardziej potrzebne bo jak pisalam wyzej mam tylko 2 kąpielowe i nie jest mi lekko tymbardziej ze jestem po tym wypadku a ręka też potrwa zanim dojdzie do siebie juz i tak w pracy daja mi lekką prace teraz akurat przebieramy folie do workow wiec staram się jej nie przeciazac a pomimo wypadku chodzę do pracy smile
  • julka-4 23.07.14, 05:14
    Oksmile Jak tylko wrócę odezwę się do Ciebie.Pozdrawiam i zdrówka życzę.
  • prochottka1 22.07.14, 22:18
    Pani Ewo,
    czy potrzebuje Pani ubrania dla cörki i jaki rozmiar
    ile kosztuje nowa pralka ?
    --
    "Kobieta to jest człowiek miły w dotyku. A człowiek miły w dotyku to więcej niż człowiek". Jerzy Pilch
  • ewa796 22.07.14, 23:11
    Kochana Pani jeśli chodzi o malwinkę to ma na 122 rozmiar ubranek chodz tez i zdarza sie ze ma i na 117 niektore bluzki ,rozmiar rozmiarkowi nie rowny ale co nie zmienia faktu ze ubranka przydaly by sie tymbardziej ze jeszcze trochę i szkoła wiec napewno sie przydadzą ,rozglądam sie za pralką ale znowu na tablicy mają ale otwierane z przodu i uszkodzone albo podejzanie zbyt tanie wiec ja znów niechce płacic a za kilka miesiecy wywalic bo będzie nie sprawna wole naprawdę wtedy wziac na raty takie te wąskie są w granicach 700 zł do 800 nie są juz drogie a tylko taka wstawie w moją mala łazienkę .W razie pytań proszę pytac
  • prochottka1 23.07.14, 17:17
    napisz mi prosze na priv
    co potrzebujesz z ubran dla cörki i czy rozmiar 122/128 i 134 bedzie pasowal

czy dobrze kojarze, ze cörka idzie do 1 klasy
    zglosilasz do akcji "dobry start"
    --
  • ewa796 23.07.14, 20:25
    Kochana Pani jesli chodzi o córkę otóz ma na 31.08.2014 badanie psychologiczne poniewaz ma prawdopodobnie rozwój dziecka na 4-5 latka a wiec uznano zeby malwinki nie pchać na głęboką wodę do 1 klasy a dać ją jeszcze do klasy 0 tym bardziej ze corka skończy 7 lat w styczniu,wiec Pani uznala zeby jej nie przestraszyc,co do akcji niezgłaszalam dzieci ponieważ poprzez zmiane miejsca zamieszkania dzwoniłam do 2 szkól w okolicy mojej i bede wiedziala dopiero w sierpniu ponieważ kordynatorki ktore sie tym zajmują są na urlopach .Ale nie zmienia tez to faktu ze chciałabym aby synek poszedł takze do przedszkola bo wychowywany jest w srodkowisku plci żenskiej i kazde jego slowa to są ja Bylam i poszlam a za każdym razem jest poprawiany .Co do ubranek dla Malwinki mogą byc większe bo do wrzesnia napewno odrobinkę sie podciągnie smile
  • prochottka1 23.07.14, 21:23
    napisz co dokladnie potrzebujesz dla cörki
    i podaj mi na priv adres do wysylki
    --
  • tara13 23.07.14, 16:56
    Chętnie bym się złożyła na pralkę. Może znajdą się chętni?

• spring-2 23.07.14, 18:08
    Ja też się chętnie dorzucę do pralki.
  • hugo43 23.07.14, 20:10
    Może jest jakis komis w okolicach Ewy i dałoby rade używana kupić,albo uzywke z Niemiec.podoba mi się Ewy postawa,nie marudzi,po prostu działa.tez jakiś grosz mogę dorzucic.
  • ewa796 23.07.14, 20:42
    Są oczywiscie komisy u nas jest to duze miasto ,wiec myśle ze jakiś napewno się by i znalazl.Ja ostatnio bedąc w markecie Real gdzie robie czesto zakupy widziałam pralkę ale otwieraną z przodu i cena tej pralki była 599 zl ,ale jak juz napisałam na dzień dzisiejszy mnie na nia nie stać ponieważ całkiem wyprózniona zostałam na ten miesiac pomimo ze mam przyznany dodatek mieszkaniowu w kwocie 75.07 a miesieczny czynsz to 710 zl do tego opiekunka 550 zl i inne opłaty związane z mieszkaniem itd,nawet do łazienki nie zakupilam teraz spłuczki ktora została zniszona poprzez poprzednich lokatorach i przez okres od wprowadzenia do 23.06 naleciało mi bokiem sporo wody co naliczlo mi aż 14 metrow kwota za wodę wyszła mnie 120 zł ,dziś bylam w Mopsie i odebrano mi zasiłek staly w kwocie 30 zł a to dlatego ze jeśli w sierpniu dostane umowe to znowu dochod się zmieni ,a złozyłam dziś wniosek o zasiłek celowy ale trzeba bedzie poczekać do miesiaca czasu zanim rozpatrzą wniosek ,pani powiedziala ze postara sie to pospieszyc w miare możliwie szybko.Dziś poszlam nawet zanieść telefon pod zastaw by dzieci miały co zjeść i muszę mieć na bilety bo dojezdzam do pracy .W Caritasie tez bylam ale zmiana jest dyrektora i na dzień dzisiejszy nie mają żywnosci z Banku żywnosci .Pani z Mops nawet dala mi dzis mleko Bebiko dzieciaczki wypiją .W sobotę chcialam pojechAC na dzielnce gdzie mieszkalam by sprzatać kosciół ale okazuje sie ze jest pogrzeb i nie ma sprzątania .Naprawdę juz robię wszystko co w mojej mocy by dzieci miały co trzeba ,chcialabym dodatkową pracę ale nie jest to też latwe bo po 8 godz.z pracy jednej ledwo zipie a juz waże 37 kg schudłam nie samowicie .Dzis pomimo bolacej jeszcze ręki zrobiłam pranko i juz padam z siłsad.
  • ewa796 23.07.14, 21:04
    A dziękuje za pochwale poczułam sie bardzo miło .Uwazam ze marudzeniem absolutnie się nic nie zdziała, bedąc tutaj na forum nauczylam się nie tylko tu prosic ale także sluchać waszych rad ,i brać sie ostro w garsć nie patrząc na chorobę ktora mam od 16 roku życia jaką jest schizofrenia czy bolaca ręka z wypadku ktory mialam.Robie wszystko by dojść do celu i zrobic wszystko by dzieciaki były ze mnie dumne ,czasem aż łza zakreca mi się kiedy córka podbiega i mowi mamuś jesteś kochana kocham cię i dla mnie to uderzenie ze muszę dozyc do celu pomimo zdrowia itd ,czasem sama nie zjem kolacji czy innych posilków by dzieci miały.Tosiaczek była u mnie i moze powiedzieć jaka ze mnie drobinkasmile
  • tosiaczek06 24.07.14, 00:09
    Spotkałam się z Ewą w niedzielę. Muszę powiedzieć, że naprawdę pogodą ducha zaskakuje. Pomimo przeciętej na wylot ręki (widziałam na własne oczy szwy) i wszystkich tych problemów, które na nią spadły cały czas się uśmiecha. Taka optymistyczna z niej kobitka o posturze nastolatki. Jak to moja ciocia mówiła, 5 minut na małym zegarku.
    Ewo podziwiam Cię, że tak sobie radzisz. Bardzo podoba mi się to, ze nie siedzisz na tyłku i nie marudzisz, a pracujesz. Zobaczysz, niedługo będzie lepiej, dzieci pójdą do przedszkola i szkoły, może uda Ci się przenieść na I zmianę to odetchniesz i fizycznie i psychicznie.
  • spring-2 24.07.14, 08:48
    Ewa, napisałam na prv. Mogę przelać 50zł na bieżące zakupy.
  • ewa796 25.07.14, 15:09
    Dziękuje ślicznie za pieniązki dotarły .Ślicznie pani dziekujesmilesmile
  • alpy72 25.07.14, 16:19
    Pani Ewo wiadomosc doszla juz odpisalam, pozdrawiam.
  • tara13 23.07.14, 21:01
    Ja myśle ze czy pralka z komisu czy nowa to i tak trza zacząć zbierać kase już, bo mieć tyle na glowie i jeszcze prać ręcznie + boląca ręka to dla mnie niepojęte.
    Jeśli ja jestem mało wiarygodna to może ktoś bardziej znany na forum by zaczął zbierać.

• ewa796 23.07.14, 21:08
    Kochana Pani oczywiscie ze nie sprawi mi to problemu czy bedzię używana czy nowa ,wazne zeby było w czym prac a jedynie co mam prozbę to by była otwierana od góry poniewaz lazienka jest bardzo mała i tylko ona sie zmiesci jak juz pisalam wczesniej w wątku mieszkanie moje ma 26m2 wiec to tylko pokoj kuchnia maly korytarzyk i łazienkasmile.Bede bardzo wdzięczna smile
  • ewa796 23.07.14, 21:12
    Chcialam jeszcze przesłać dokumenty do Bj32 ale nie wiem jak to zrobic scany kosztują a nie mogę wydać ostatnich pieniażkow przeznaczonych na jedzenie na dokumenty .Mam nową umowe najmu ,dodatek mieszkaniowyo,zaswiadczenie za ostanie miesiące za prace oraz zasiłek rodzinny ,pielegnacyjny ,oraz alimentacyjny i nie wiem jak to zrobic doradzcie mi proszę smilejak przesłać do Bj
  • julka-4 23.07.14, 21:16
    Może masz komórkę którą możesz zrobić zdjęcia i wysłać jej na maila?
  • ewa796 23.07.14, 21:29
    tym telefonem co mam raczej sie nie da nie jest on dobry a nawet jesli zrobie zdjęcia bedą te dokumenty mało widoczne
  • miedzymorze 23.07.14, 22:16
    może spróbuj w bibliotece, takiej zwykłej, publicznej ? często jest net, skaner i pomocne bibliotekarki wink

pozdr,
    mi
  • anka7961 23.07.14, 23:25
    Ewo podaj mi proszę nr konta na prv. Przeleję Ci parę złotych.

Jeśli ktoś zbierałby na pralkę to ja też się dorzucam.
  • tosiaczek06 24.07.14, 09:58
    Ewa, a może masz aparat fotograficzny? A jesli nie to może ktoś mógłby Ci na 1 dzień taki aparat pożyczyć?
  • renata.36 24.07.14, 11:10
    Chętnie dorzuce sie do zakupu pralki, co prawda symbolicznie ale ziarnko do ziarnka...
    Nie wiem, która z Was będzie zbierać ale za Tarę ręczę absolutnie.
  • tara13 23.07.14, 22:11
    Wyślij mi proszę na maila: tara13@gazeta.pl swój adres. Prześlę ci parę rzeczy.
  • tara13 24.07.14, 11:54
    Jeśli nie ma problemu cobym ja zbierała to proszę pisać na tara13@gazeta.pl.
    Nie ma co czekać.
  • alpy72 24.07.14, 12:01
    Pani Ewo, sprawdzalam maila, ale niestety nic nie doszlo. Prosze o adres do wysylki. Znalazlam rowniez kapcie do przedszkola, prawie nie noszone rozmiar 25 beda pasowaly?
  • ni.tka 24.07.14, 14:51
    Mogę dorzucić się 50 zł na pralkę, proszę o konto do przelewu na adres gazetowy.
  • hugo43 24.07.14, 16:08
    tara,przeslij mi dane na gazetowego,dlubie z tableta i ciezko mi email wyprodukowac.przelew zrobie dopiero w poniedzialek,najpierw vat musze zaplacicsmile
  • spring-2 24.07.14, 16:22
    Tara, prześlij mi proszę numer konta. Dokładam 50zł do pralki.
  • mawitka 25.07.14, 09:03
    Tara prześlij mi nr konta na priv. Dorzucę się do pralki.
  • tosiaczek06 22.07.14, 22:29
    Pani Ewo, cieszę się, że się Pani ten komplet podoba i że się Pani przyda w nowym mieszkaniu. I tez dziękuję za rozmowę. Miło się rozmawiałosmile
  • mama-zuzki11 23.07.14, 07:42
    Pani Ewo, mogłaby Pani napisac do mnie na gazetowego ponieważ ja mam problem z wysłaniem wiadomości. Jestem z okolic Częstochowy, może mogłabym Pani troszkę pomóc. Pozdrawiam.
  • ewa796 23.07.14, 13:08
    wyslalam wiadomosci do pani na priv,w jakićh kolwiek pytaniach proszę pisaćsmile
  • alpy72 23.07.14, 10:35
    Witam, czy potrzebuje pani ubranek dla synka? Rozmiar 104 czy rowniez wieksze?
  • ewa796 23.07.14, 13:12
    dzien dobry oczywiscie ze przydaly by sie ubranka na 104 dla synka ponieważ jak dobrze pojdzie synek ma isć od wrzesnia do przedszkola bym mogla swobodnie pracować i zdecydowanie mniej płacic opiekunce a ubranka sie przydadza .Jesli chodzi o rozmiary większe to powiem pani ze wole wtedy w pózniejszym terminie napisac i gdy będzie potrzeba ponieważ mam malą meblosciankę a nie chce trzymac ubranek w kartonach wiec jesli bylo by to mozliwe wolała bym nie zapchać sie większymi ubrankamismile
  • ewa796 23.07.14, 13:14
    Dziś zdjęto mi szwy ktore mialam na 10 dni teraz jeszcze tydzień rechabilitacji na ręke poniewaz nie jest do końca sprawna powinnam wziać zwolnienie l4 ale nie mogę ,ponieważ muszę podjać prace narazie nie mam umowy o pracę a to dlatego ze mają byc od 1.08.14 smile
  • alpy72 23.07.14, 13:32
    Prosze o adres do wysylki na alpy72m@gmail.com. Ubranka na rozmiar 104 wysle po 02.08 bedac w Polsce. Wiekszych nie obiecuje trzymac, poniewaz synek nosi obecnie 122-128 i ja rowniez juz powoli nie mam gdzie przechowywac takiej ilosci kartonow. Jesli jest jakas inna chetna mama na forum, to moge przeslac wieksze ciuszki. Pozdrawiam.
  • noemi23 24.07.14, 12:50
    Co do ubranek dla synka Ewy, to jeśli mogę się wtrącić, to uważam Ewo, że praktyczniejsze w twojej sytuacji byłoby przyjęcie ubranek w rozmiarze 110, a najlepiej jak Pani alpy72 ma takie do wydania to część na 104, a część na 110 smile Pisałaś bowiem Ewo, że synek ma aktualnie ponad metr wzrostu, czyli r.104 byłby taki na teraz. Rozumiem, że nie chcesz brać zbytnio na wyrost z powodu ograniczonej pojemności szafek w mieszkaniu, ale dzieci przecież tak szybko rosną, że 110 może być na małego dobry już zimą smile Ewentualnie można nogawki czy rękawki troszkę podwinąć i też będzie ok, a przynajmniej dłużej ponosi. A skoro forumka alpy72 może cie poratować ciuszkami dla synka, to masz okazję skorzystać, żeby w zimę nie martwić się przynajmniej o to czy synek będzie miał w czym chodzić smile
  • ewa796 26.08.14, 07:32
    Powiem wam ze normalnie niemam juz sil..Ale nie poddaje sie ,z opiekunkami tez problem na poczatku fajne i wogole a potem jak jakies demonice wyjadaja jedzenie lub nie opiekuja sie jak trzebasada kase to wyfigurowana chca..Naprawde bardzo wam dziekuje z calego serca bo to dzieki wam dzieci maja ksiazki itd.wcznraj pomimo ze szlam na nocke do poludnia poszlam do bylej parafi zapyt.proboszcza o prace.Zarobiłam 40zl za sprźatanie kancelari i chorku.Zanioslam 20zl do sklepu bo tam mialam dlug i za 20zl kupilam produkty do rosolu chleb i mleko zostalo mi 8zl za ktore pojec alam do pracy bilety.Bylam w karitasie ale na ten rok niema zywnosci.jedynie co refunduja to leki a bank zywnosci rusza u nas od marca dopiero.
  • bj32 24.07.14, 18:10
    Zasiłek pielęgnacyjny, dodatek do czynszu, umowa o pracę, potwierdzenie wypłaty, czynsz, umowa najmu.
    --
    Wszystkich moderatorów Bóg po śmierci zabiera do nieba, żeby ci dwadzieścia cztery godziny na dobę moderowali modlitwy do niego.
  • ewa796 24.07.14, 21:17
    Proszę pani dziś poraz kolejny wysłałam do pani i wiadomosc odrzuca moze napiszę mi pani dokładnie adres byc moze coś zle wpisujesad
  • alpy72 24.07.14, 21:57
    Pani Ewo, podaje jeszcze raz mojego maila alpy72m@gmail.com, choc sprawdzilam adres w watku i jest wlasciwy. Dostalam wiadomosci od innych Pan, ktorym rowniez bede wysylac paczki i wszystkie wiadomosci doszly bez problemu. Prosze sprobowac raz jeszcze. Dziekuje.
  • anka7961 24.07.14, 22:56
    Ewa podej mi proszę Twój nr konta na prv.
  • ewa796 25.07.14, 15:03
    Witam Panią wysłałam wiadomosci do pani mam nadzieje że tym razem dojdzie .Pozdrawiam
  • ewa796 25.07.14, 15:07
    Witam przeslałam dzis pani jeszcze raz email z rachunkiem bankowym .Pozdrawiam smile
  • anka7961 28.07.14, 12:27
    Ewo, wysłałam 30 pln.
    pozdrawiam,

PS Deklaruję dorzucić się do pralki, ale po pierwszym smile
  • ewa796 25.07.14, 18:18
    Mam zapytanie czy ktoś z pomocnych emam ma może w domu niezbędne i juz zbyteczne radio ,może wyjaśnie dlaczego to zapytanie .Mam w domu telewizor ale nie posiadam sprawnej do niego anteny ,jedynie co mialam to dekoder z polsatu ale okazuje się ze przez wysokosc drzew zaslania sygnal i nie bedzie odbierac i poki co nie wiem nawet co sie w swiecie dzieje ,na zakup anteny narazie mnie nie stac, ale byc może ktoras z mam ma w domu jakieś zbyteczne radyjko ktore mogla bym postawic w kuchni i posłuchać wiadomosci ,byla bym ogromnie wdzięczna smile
  • tosiaczek06 26.07.14, 11:09
    Ewa, napisałaś do Polsatu tak jak Ci radzilam? Myślę ze jest szansa na rozwiązanie tej umowy, bo szkoda pieniedzy. Jak potrzebujesz pomocy to chetnie Ci to pismo napisze.
  • ewa796 26.07.14, 19:35
    Jeszcze nie napisałam bo nie wiem jak to sformułować ,jesli by nie byl to dla Pani problem pomogła by mi pani napisać to pismo była bym wdzieczna smile
  • tosiaczek06 26.07.14, 22:33
    Nie ma problemu, napiszę. Tylko mama_zuzki się deklaruje, że jej mąż spróbuje ustawić TV. Może w takim razie poczekamy w tym pismem?
  • mama-zuzki11 26.07.14, 21:26
    Pani Ewo, mój mąż sprawdzi dekoder i ustawi Pani telewizję jeżeli ma Pani życzenie (zajmuje się tym dorywczo). Proszę mi przesłac adres na priv, bo tak jak wspomniałam wybieram się do Pani ale już nie sama a z mężemsmile
  • ewa796 26.07.14, 22:37
    Bardzo chętnie zapraszam bo faktycznie płacic za coś za co nie działa to bez sens ,napiszę pani na privka adres smile
  • tara13 25.07.14, 21:39
    Na razie mamy kwote 130,00 zł
    Złożyły się:
    spring-2, renata.36 i ni.tka
  • nowy-717 26.07.14, 20:41
    Dorzucę się do zakupu pralki.
    Proszę o nr konta.
  • jakikato 26.07.14, 20:49
    Nie mam za wiele, ale chętnie dorzucę do pralki parę złotych. Ewa sobie radzi dzielnie warto pomóc. Proszę o nr konta na priv.
  • tara13 28.07.14, 12:23
    Na razie mamy kwotę 275,00 zł
    Złożyły się:
    spring-2, renata.36 i ni.tka, A.B., nowy717, mawitka.
  • anka7961 28.07.14, 12:27
    Mogę prosić o nr rachunku do zrzutki? Przeleję po pierwszym.
  • jakikato 28.07.14, 17:55
    przelew zrobiony smile mam nadzieję, że się uda uzbierać na tę pralkę smile
  • ewa796 29.07.14, 01:32
    Bardzo Pani dziekujesmilenapewno sie przydadza bede mogla kupic jedzonkosmile.pozdrawiam
  • tara13 30.07.14, 12:15
    Stan: 400 zł
    Wpłaty:
    spring-2
    Renata.36
    Ni.tka
    nawitka
    NOWY717
    A.B.
    hugo43
    JAKIKATO
    A.CZ.
    BRYSIA
  • spring-2 30.07.14, 19:15
    Napisałam na gazetowego w sprawie zbiórki.
  • hugo43 04.08.14, 08:03
    taro!co zdecydowalyscie z ewa w sprawie pralki?kupujecie uzywana?tak sie pytam z ciekawoscismile
  • tara13 04.08.14, 10:43
    Dziewczyny, mamy uzbierane 850 zł.
    I teraz mam pytanie przede wszystkim do wpłacających. Czy kupić pralkę nową, czy używaną.
    Jeśli używaną, to ktoś musiałby na miejscu szukać i sprawdzić w jakim jest stanie.
    Nową mogę już zamawiać. Na przykład taką. Transport i wnoszenie jest za darmo.

Wpłacające:
    spring-2
    Renata.36
    Ni.tka
    nawitka
    NOWY717
    A.B.
    hugo43
    JAKIKATO
    A.CZ.
    BRYSIA
    tara13
    M.N.
    agula30-2006
  • mawitka 04.08.14, 11:49
    Głosuję za nową smile
  • jakikato 04.08.14, 12:56
    głosuję za nową
  • agula30-2006 04.08.14, 14:39
    Również uważam, że lepiej nową.
    --
    Kacper 29.03.2000, Grześ 15.10.2010
  • prochottka1 04.08.14, 17:00
    Jeśli używaną, to ktoś musiałby na miejscu szukać i sprawdzić w jakim jest stanie.

na oko tego ocenic sie nie da, musi to zrobic fachowiec smilesmile
    i nie ma gwarancji ile taka pralka bedzie dzialac

wiec lepiej nowa na gwarancji kupic
    --
  • anka7961 04.08.14, 22:46

Jeszcze ja, jeszcze ja! Już robię przelew. I też jestem za nową.
  • spring-2 04.08.14, 23:37
    Ja i M.N też jesteśmy za tym, żeby kupić Ewie nową pralkę na gwarancji.
  • tara13 05.08.14, 10:35
    A więc, dziewczyny.
    Pralka zapłacona, będzie u Ewy w sobotę.
    Dziękuję Wam wszystkim za wpłaty.

Bardzo się cieszę, że się udało.
  • tara13 05.08.14, 10:44
    AAAA i jeszcze dokupiłam 14 kg proszku. smile
  • renata.36 05.08.14, 12:06
    Ja też sie bardzo ciesze,że sie udało z pralkąsmile o proszku nie wspomnęsmileDzięki Tara,że to ogarnęłaś.Szacuneczek!
  • alpy72 05.08.14, 18:51
    Pani Ewo, w sobote bede w Czestochowie wiec moglabym przywiezc ciuszki dla synka osobiscie a pieniadze , ktore wydalabym na przesylke przeznaczyc na slodycze dla pani dzieciaczkow. Jesli to pani odpowiada to prosze o informacje. Ewentualnie gdyby miala pani na sobote inne plany inie bylo w domu moge zostawic paczke u jakiejs sasiadki (prosze napisac na maila nazwisko u kogo zostawic). Pozdrawiam
  • ewa796 06.08.14, 20:29
    Zostawiłam Pani wiadomosci na email.Pozdrawiam
  • spring-2 07.08.14, 14:03
    Napisałam na gazetowego.
  • jakikato 05.08.14, 20:48
    fajnie, że się udało smile dzięki tara za organizację całości smile
  • ewa796 26.07.14, 22:50
    W takim razie sie wstrzymujemysmilesmilejak udalo by sie to nawet i lepiejsmile
  • tosiaczek06 27.07.14, 12:40
    Ewo, widziałam że już masz dokumenty w formie elektronicznej. Zgłoś więc Malwinkę do akcji Dobry Start.
  • ewa796 27.07.14, 15:31
    Przeslałam dokumenty do bj ale byly zrobione poprzez telefon,na dodatek zaświadczenie o dochodach które przedstawiłam to było do z 3 ostatnich miesięcy ,a za czerwiec miałam wyciag z konta ,prawdopodobnie od 1 08.14 mamy miec umowy ale ostatnio tez sie nabiegalismy zanim je otrzymalismy ,co mam wtedy tam przesłać do nich ?proszę pomózcie mi
  • prochottka1 27.07.14, 17:51
    ,co mam wtedy tam przesłać do nich ?proszę pomózcie mi

mozesz przeslac wyciag z konta
    i domagac sie umowy, toy obiwiazek pracodawcy, dac umowe na pismie
    --
  • tosiaczek06 27.07.14, 22:08
    Myślę, że to co masz. Jak będziesz wysyłała emaila to zapytaj koordynatorki czy to wystarczy.
  • brysia0 28.07.14, 20:08
    Taro, proszę na priv o nr konta do zrzutki pralkowej smile
  • agula30-2006 30.07.14, 20:13
    Poproszę również nr konta do zbiórki pralkowej na priv.
    --
    Kacper 29.03.2000, Grześ 15.10.2010
  • ewa796 30.07.14, 01:22
    Ślicznie dziękuje za pieniazki dotarłysmile
  • ewa796 01.08.14, 01:30
    Wczoraj był u mnie mąż od mamy-zuzki by ustawić mi antene ale pomimo patrzenia miernikiem jednak nie udało sie,ale powiedzial ze pomoze mi napisać do cyfrowego polsatu o zamkniecie umowy tymbardziej dobrze bo zajmuje sie podłaczaniem anten ,sam sie śmiał ze 1 raz spotyka sie z takimś czymś ze antena nie znajduje jakiego kolwiek sygnału,bardzo mi pomogl ponieważ skrecił mi lawę bo ja nie umiałam a balam sie jak biegaly dzieci by nie zwaliły mi telewizora bo na nim miałam a wiadomo jak dzieci przy zabawie ,w dodatku zrobil mi z lekka spłuczkę w ubigacji która tyle wody mi pożerała narazue prowizorycznie juz mniej tej wody wychodzi niz lecialo ale obiecał że w poniedziałek mi dokończy.Naprawdę bardzo dziękuje za tę pomoc sama bym tego nie zrobiłasmilesmile
  • ewa796 01.08.14, 01:53
    Wczoraj miałam wizyte na 8.30 do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w sprawie odroczenia corki do klasy pierwszej ,i tu mam kłopot otoz Malwinka miała testy 2godzinne do wykonania i okazało sie ze do połowy tego czasu Malwinka koncentrowala sie wykonywała polecenia itd ale potem przy czym na poczatku Pani powiedziala że nawet sie nie odezwała ale potem sie zaczeła robić śmielsza przy połowie testu Malwinka sie zablokowała nie wiadomo co jej sie stalo niepotrafiła poradzic sobie z prostymi zadaniami patrzała n a kartke a 2 okiem na pania ,Pani oZnajmila ze matematycznie jest bardzo dobra mogła by iść do pierwszej klasy ale z innymi rzeczami nie daje rady kapletnie więc i tak oznajmiła mi że bedzie miała odroczenie ma niepokojoace emocję itd.Zrobiła ze mną wywiad oczywiscie zapytała się czy ktos choruje psychicznie wiec odpowiedziałam jej ze ja mam chorobe przed 16 rokiem zycia ,wiec powiedziała ze byc może malwinka coś z choroby mogła odziedziczyc ale powiedziała ze nie mam martwic sie na zapas póki jej nie przepadam w Poradni zdrowia psychicznego bo coś jest nie taksad.Wczoraj zadzwoniłam do Przychodni tam gdzie ja chodze i okazuje sie ze mam zadzwonic w poniedziałek by sie dowiedziec kiedy pani doktor bedzie miała możliwosc przyjac Malwinkę ja natomiast mam wizyte na 23.09 dopiero bo sa dlugie terminy ale mam lekarstwa wiec tutaj sie nie martwie .5.08 mam wizyte z Malwinką do psychologa tam sie nieco takze dowiem i o jej rozwoju .Zapytalam wczoraj Pani gdzie popełnilam bład ze tak sie stało Pani pocieszyła mnie i powiedziala ze to nie moja wina tylko dziecko moglo sie zablokować poprzez to wszystko co sie dzieje w moim zyciu z wlasnym ojcem była bardzo związana emocjonalnie potem ta przeprowadzką z pomorza,Teraz kolejna przeprowadzka i nowe otoczenie.Nie mam się martwic Pani powiedziała mi że i tak pomimo tych trudnych rzeczy jestem bardzo dzielna i swietnie daje sobie radę i w dodatku ze bardzo sie cieszy ze szybko z córką zareagowalam i nie skrzywdziłam jej bo inne matki czy ojcowie zaniedbuja to.Powiedzialam jej ze wiem i znam to doskonale bo gdyby moi rodzice wczesniej zareagowali związku z moją choroba była był i zdrowsza a tak mam chuśtawki depresji na ktore muszę uważać i przedewszystkim brac leki ponieważ mogło by być zle .Zobaczymy co bedzie dalej do 1.09.14 musza mi wydać opinie do Szkoły to przesle do bj32,d;atego do Akcji szkolnej nie moge jej dac .Bede informowac o zmianachsmile
  • tosiaczek06 01.08.14, 09:46
    Ewa, nie martw się na zapas. Malwinka pójdzie do szkoły jako siedmiolatka i nic jej się złego z tego powodu nie stanie, wręcz przeciwnie. Ona ma prawo do własnych emocji. Pozwól jej poukładac sobie te zmiany tak, zeby byla spokojna. Wykorzystacie ten rok na prace nad jej psychiką, dojrzalością. Przechodziłam przez podobny etam z moją córką. Przez rok niesamowicie się zmieniła. Pierwsza klasę zaliczyła śpiewająco, bo po prostu do niej dorosła.

w akcji wyprawka biora udział też dzieci zerówkowe. Zgłoś w takim razie córkę. Do zerówki potrzeba bardzo dużo różnych materiałów plastycznych, wydatek nie jest mały,a Ty masz przeciez jeszcze Czarka.

Jesli chodzi o Polsat to rozumiem, że mąż Zuzki zajmie się tym tematem? Jeśli coś by się zmieniło w tej kwestii to daj proszę znać (pisz na forum lub zadzwoń do mnie, bo emaile odbieram tylko wtedy kiedy wiem, ze coś ma przyjść)
  • ewa796 02.08.14, 01:22
    Kochana własnie wstrzymaj się bo mąż od mamy zuzi obiecał ze mi pomoze to napisać wiec zobacztmy co na to odpiszą bedzie w poniedziałeksmile
  • ewa796 06.08.14, 20:03
    Kochane emamy chcialabym z calego serca wam podziękować za to ze pomoglyście mi w zakupie pralki ,jestem przeszczesliwa bo dzięki niej moje dzieciaczki bedą miały lepiej smilea mi pozwoli to inaczej funkcjonować,tymbardziej ze jest lato a dzieciaczki wiecej sie brudza i trzeba ich przebierac ,naprawdę z calego serca wam dziękuje smilesmilesmile bo to wlasnie dzięki wam bedę ją miała.Tak musiala bym jeszcze czekać ponieważ dziś byłam u kierownika i powiedział że umowy o pracę zostaly przedłuzone ale szef nie podpisał dokumentów wiec nadal trzeba poczekać ,troszkę go pogoniłam ponieważ muszę dostarczyć do Mopsu.Dziękuje wam także za proszek a przyda mi się bardzo smilesmile.Jeszcze raz wam bardzo dziękuje .
  • ewa796 06.08.14, 20:09
    Droga Sylwio tobie także należą sie osobne podziekowani bo gdyby nie twoje zaangazowanie i chęc robienia zbiorki pieniązkow na pralkę ,nadal musiała bym prac recznie .Ale dzieki twojej pomocy ta pralka dotrze juz w sobotę ,teraz jeszcze muszę zakupic tylko trujnik do podlacza do wody i bede mogła prać smileMam nadzieje ze w pt szef wypłaci nam wypłaty chodz to bedzie nie wielka kwota ale bede mogła zakupic .U niego to bywa róznie z wypłaceniem ale bede dobrej nadzieji ze wypłaci .Mama zuzi tutaj zaoferowała mi pomoc a zarazem jej mąż ze podlaczy mi automat ale zobaczymy jak bedzie z wypłatą .Bede szczesliwa jak mi sie to uda.Jeszcze raz ci bardzo dziekuje za tokisskiss
  • ewa796 06.08.14, 20:22
    Wczoraj byłam na badaniach psychologicznych badania wyszly fatalnie ,cały czas pojawiają sie blokady nie umiala odpowiedziec na proste pytania typu co to jest parasol czy zegar.Otworzyla sie przed panią mówiąc jedynie ze dziewczynki w szkole z niej sie nasmiewały .Pani stwierdziła ze to tez może byc przyczyna tej blokady,zadania i rózne czynnosci wykonywała na ponizej przeciętną sad.Dziś udało mi się ja zarejstrowac na 29.08 .2014 na 17.30 do psychiatry dzieciecego,podejżewaja ze mogła coś odziedziczyc z mojej choroby ale dopiero sie dowiem o tym podczas wizyty ,martwie sie ale zarazem trzymam sie z tą myślą ze bedzie wszystko w porzadkusmile nie poddaje sie muszę być silna ,dobrze ze biorę leki dowiedziałam sie także ze nawet niekiedy moj płacz wywoluje u niej nie pokoj ,ze jest bezsilna chciała by mi pomoc ale nie wie jak,ale czasem problemy mnie przerastaja bo jak sami wiecie juz od 2 lat mieszkam sama z dziecmi w obcym miescie mam kolezanke tylko w pracy a reszta to sami tam faceci a im raczej nie da sie zwierzać ,chcialabym mieć przyjacioł albo jakieś kolezanki ktore wpadną do mnie wypija kawke bede mogła sie zwierzyc ,z problemów wypłakać a nawet przytulic smilePomimo internetu i tez w nich znajomych to i tak brakuje realnych przyjaciół tu gdzie mieszkam.Będe was informować na bierząco o poczynaniach odnosnie córki.Pozdrawiam
  • julka-4 07.08.14, 21:17
    Jestem w domu i pomału się ogarniam wink Jeśli nadal potrzebujesz wyślij adres na gazetowego wyślę w przyszłym tygodniusmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka