Dodaj do ulubionych

Pomoc dla mamy i dwojki dzieci na swieta

24.11.15, 12:13
Jestem samotna 27-letnia mama dwojki chlopcow w wieku prawie 3 lat i 5,5 roku i potrzebujemy wsparcia. Nie wiem od czego zaczac moja historie... zeby sie nie rozwijac postaram sie zwezic temat. 4 lata temu rozstalam sie z mezem, ktory bral narkotyki i mnie bil. mielismy wtedy 1,5 rocznego synka Oliwierka. Bardzo szybko slepo zakochalam sie w kolejnym chlopaku, ktory wtedy wydawal sie dla mnie idealnym wsparciem i moglam na niego liczyc. Po 4 miesiacach zaszlam w ciaze, a on...??? ze to nie jego dziecko, ze go zdradzam, ze sie puszczam.... i sie Zaczelo, Wyzwiska, szarpanie, popychanie, plaskie w twarz, az wkoncu duszenie, okladanie piesciami i w ostatecznosci przyciskajac mi ostrze toporka do szyji, grozil, ze mnie zabije. Ja nie wiem jak udalo mi sie wyjsc z tego, do dzisiaj jak sobie przypominam tamta sytuacje to sie zastanawiam dlaczego zyje? przeciez mogl mnie zabic. Okazalo sie nie dlugo po tem, ze on ostro cpal amfetamine i stad ta agresja i chorobliwa zazdrosc. odeszlam we wrzesniu 2013 roku. Przygarnela nas moja kolezanka do obskornej malej kawalerki, sama miala 3 dzieci. Szybko przenioslam sie do brata, ktory byl takim samym patologiem jak moi byli. Melina w mieszkaniu, brak mebli, wody, pradu, bo licznik zdjety, grzyb na scianach i nawet toalety nie bylo. Zalatwialismy sie w reklamowki i wyrzucalismy do smieci. Ale ja nie moglam pozwolic na to zeby moje dzieci mieszkaly w takich warunkach. Wzielam sie za ta kawalerke. Poszlam do Opieki spolecznej, zalatwilam zasilek dla mnie i dla brata, odmalowalismy sciany, kupilismy dywan, wersalke, zalatwilam pralke i meble z caritasu, kupilam lodowke i nawet nowy kompakt WC. Znajomy pomogl doprowadzic prad nielegalnie, a wlasciciela kamienicy przekonalam, zeby wlaczyl nam wode. I wszystko bylo dobrze do momentu, gdy brat poznal dziewczyne z dzieckiem. Dwa dni po swietach wielkanocnych w 2014 roku wyrzucil mnie z dziecmi z domu. Trafilam do Dzialu Interwencji Kryzysowej w
Toruniu. Mieszkalam tam 2 miesiace. Z jedna z dziewczyn i jej 2 dzieci wynajelam mieszkanie na pol. Oczywiscie szybko zorientowalam sie ze to kolejna patologia. Wykorzystywala to ze ja jestem taka porzadna i przestala zalatwiac jakiekolwiek pieniadze. Tylko imprezy, towarzystwo, i wiedziala komu dzieci zostawic. we wrzesniu 2014 zastawilam laptopa do lombardu zeby miec na wynajecie skromnej kawalerki w domku gospodarczym, w ktorym mieszkam do dzisiaj. Mam w sobie bardzo duze samozaparcie, samodyscypline i odpowiedzialanosc, zeby niedopuscic do spadku na dno. Nigdy nie mialam kuratora i mam bardzo dobra opinie w opiece spolecznej. Poprostu odkad odeszlam od ojca Nikusia, nie jestem w satnie podjac pracy bo nie mam opieki dla niego, a on jest jeszcze za maly, aby pojsc do przedszkola. Te pieniazki, ktore mamy nie zawsze nam wystarczaja. Jest to raptem 1100 zl na 3 osoby, z czego musze oplacic czynsz za mieszkanie 550 zl, rachunki ok 120 za prad, 100 zl za wode, 20 zl za smieci, 0k. 40 zl za przedszkole, kosmetyki i lekarstwa dla Nikodema z powodu Alergii ( orzeczenie o niepelnosprawnosci ) ok 200 zl na miesiac, przy czym nie zawsze wykupuje te najdrozsze, bo czesto musze wybierac miedzy np. mascia a jedzeniem. Wierze, ze jest to przejsciowa sytuacja i ze najpozniej od wrzesnia przyszlego roku bede mogla szukac pracy, gdy Nikus ruszy do przedszkola. Na ta chwile niestety potrzebujemy pomocy, chocby dlatego ze zbliza sie zima i tez swieta, na ktore dzieciaki sie nie moga doczekac. Juz wybieraja zabawki ogladajac reklamy w telewizji... i jak im powiedziec, ze moga nie dostac np. klockow. Oczywiscie najwazniejsze dla nas sa buciki w rozmiarach 26 i 29 oraz kurtki w rozmiarach 104 cm i 122 cm. Rozne lekarstwa, jak syropy na kaszel, mascie rozgrzewajace, cos na goraczke, kosmetyki na Atopowe zapalenie skory do smarowania i kapieli, i zywnosc, jakby znalazly sie jakies uzywane zabawki, ktorymi juz wasze dzieci sie nie bawia to napewno nam sie przydadza. Z gory bardzo dziekuje
Edytor zaawansowany
  • penelopa40 24.11.15, 14:03
    na tym forum należy dostosować się do zasad określonych w szpileczce u góry strony, zapoznaj się z nimi...
  • samotna_mama_88 24.11.15, 14:12
    Witaj. Moglabys podpowiedziec mi co mam zmienic w moim watku? Dlaczego jest niepoprawny? Ja nie znam sie za bardzo na takich forach i moge popelniac bledy. Dziekuje i Pozdrawiam
  • maciejkowa.panna 24.11.15, 16:35
    Nic nie zmieniaj, dopowiedz na pytania z tego wątku: forum.gazeta.pl/forum/w,615,155056510,155056510,Zasady_korzystania_z_pomocy_.html
    Tylko tutaj, u siebie.

Mieszkasz na wsi, w mieście, dużym?
    Pytam, bo skoro młodszy ma już 3 lata to może znajdziesz dla niego miejsce w przedszkolu na już. Często rodzice maluchów rezygnują po kilku miesiącach, bo dzieci im sporo chorują i są wolne miejsca w trakcie roku. Ale to trzeba iść do każdego przedszkola w mieście.
  • samotna_mama_88 24.11.15, 16:53
    Mieszkam na wsi w Papowie Toruńskim pod Toruniem i mamy tutaj jedno przedszkole polaczone z zerowka do ktorej chodzi moj starszy synek. Mlodszy synek dostal sie do tego przedszkola od wrzesnia i chodzil do niego. Problem w tym, ze przez swoje nadpobudliwe zachowanie musialam go wypisac juz w polowie pazdziernika. Nie skupial sie na zajeciach, nie umial wysiedziec w miejscu, kompletnie nie uwazal i nie sluchal co mowily do niego panie, robil co chcial, nawet naplul pani na twarz. Mialam kilka skarg i wrecz proszenie od pani dyrektor zeby go zabrac z przedszkola bo sobie z nim nie radza. 28 pazdziernika bylam z Nikusiem u psychologa i zasugerowala mi ze maly moze byc dzieckiem nadpobudliwym ale za wczesnie zeby o tym mowic. od stycznia mam z nim chodzic do oddzialu dziennego leczenia dzieci i mlodziezy na 1,5 godziny dziennie przez miesiac. tam lekarze i psycholodzy wydadza opinie.
  • maciejkowa.panna 24.11.15, 17:00
    Nie rozumiem dlaczego go zabrałaś będąc w takiej sytuacji jak jesteś i nie mając innej możliwości pójścia do pracy niż dzieci w przedszkolu.
    Dzieci nadpobudliwych jest teraz mnóstwo i przedszkole musi sobie z nimi radzić.
    Trzylatek naprawdę krzywdy wychowawczynie nie zrobi, to nie nastolatek.
    To, że poszłaś do psychologa to w porządku, ale zabieranie dziecka z placówki w Twojej sytuacji wydaje mi się kuriozalne.
  • samotna_mama_88 24.11.15, 17:36
    codziennie musialam przesiadywac na terenie przedszkola, bo oni w kazdej chwili prosili mnie zebym zabrala go z zajec. Gdybym wtedy podjela prace to od razu bym ja stracila. Dyrektorka grozila mi ze bedzie zmuszona przeniesc Nikodema do innego przedszkola w gminie a ja nie moglabym sobie na to pozwolic bo nie mam samochodu i nie mialabym jak go zawozic. Wiec poprostu podkulilam ogon i dalam za wygrana. Nic na sile, juz mialam dosc tych codziennych telefonow. Chodzil do przedszkola na 9.00 a juz po 11 do mnie dzwonili albo mnie prosili z korytarza. Skakal po dzieciach, ze stolikow, zabieral nozyczki, uciekal z sali do wyjscia. Jedna pani zajmowala sie tylko nim a i tak robil co chcial. Pani psycholog powiedziala ze on nie powinien chodzic jeszcze do przedszkola, ze powinien sie bawic.
  • penelopa40 24.11.15, 16:44
    nie napisałam, że twój wątek jest "niepoprawny", napisałam abyś się zapoznała z zasadami przyznawania pomocy na tym forum, bez potwierdzenia sytuacji raczej nikt tu pomocy nie wysyła, takie czasy... że trudno mieć do internetu zaufanie.
  • samotna_mama_88 24.11.15, 17:37
    a w jaki sposob moge potwierdzxic swoja sytuacje?
  • samotna_mama_88 24.11.15, 17:45
    Moje dochody teraz od listopada po podwyzkach osiagna 1228 zl, skladaja sie na nie, alimenty 550 zl, rodzinne 207 zl, pielegnacyjne 153 zl, dodatek do rodzinnego 80 zl i zasilek okresowy 228 zl. Do tej pory bylo to ok 1100 zl. Nie mam rodziny, ktora moglaby mi pomoc, moi rodzice umarli zanim wyszlam za maz, mam 2 braci ale to jest typowa patologia i nie utrzymuje z nimi kontaktu. Z Caritasu kozystalam ponad rok temu ale od tamtej pory nie bylo pomocy w postaci paczek zywnosciowych. Od roku wynajmuje z dziecmi 23m2 kawalerke w budynku gospodarczym, nie mam dotacji poniewaz nudynek nie jest zarejestrowany jako mieszkalny.
  • brysia0 24.11.15, 18:03
    A spróbowałaś postarać się o podwyżkę alimentów od ojców na drodze sądowej? Te 550 to pewnie ok 300 i ok 200 na dziecko. Mało...
  • peggy1 24.11.15, 18:30
    Jeśli sytuacja zostanie potwierdzona (dokumenty) to ja mam buciki Bartka rozmiar 26 do oddania.

--
    smile
  • samotna_mama_88 24.11.15, 21:46
    Oczywiscie ze mam dokumenty i wysylalam je dzisiaj 2 razy na podanego maila. Ale za kazdym razem przychodzi mi mail zwrotny po angielsku pokazujacy jakis blad sad nie wiem co z tym zrobic.
  • samotna_mama_88 24.11.15, 21:42
    Na mlodszego mam 450 zl z FA. Tydzien temu myla sprawa i sad pozbawil ojca praw. Juz sie przymierzam zeby podwyzszyc do 500 zl, bo wiecej z funduszu nie dostane. A ojciec starszego synka placi tylko 100 zl zgodnie z zasadzeniem sadu, poniewaz mamy opieke naprzemienna po 3,5 dnia w tygodniu i kazdy go utrzymuje po polowie a ta 100 zl to tylko po to bo on musi cos dawac bo syn ma adres przy matce. Bez sensu. Ale nie mialam nic do gadania.
  • renszub 24.11.15, 20:47
    Witaj, ja mam uzywane ubrania i buty po swoim synie, a ten majuz 10 lat wiec nie mam co z tym zrobić. Podaj mi w mailu swój adres: to ci wyślę to co mam bo sama i tak tu prosiłam o pomoc. A ty jaki nosisz rozmiar, np butów odziezy. Oto mój mail: kowallosu42@interia.pl
  • brysia0 25.11.15, 08:46
    Po potwierdzeniu sytuacji mogę Ci wysłać kilka bluzek z długim rękawem na 122, jeśli będziesz chciała. I kilka par slipek ( używane, ale ja piorę bieliznę w 90 stopniach smile. Skoro ojciec starszego jest narkomanem i przemocowcem, to niemożliwe żeby sąd rodzinny- wiedząc to - dał mu opiekę naprzemienną..... Coś się nie zgadza.
  • samotna_mama_88 25.11.15, 10:45
    Ja z checia bym potwierdzila swoja sytuacje ale po raz kolejny odpowiadam ze nie moge wyslac maila z dokumentami poniewaz wraca mi jakis blad po angielsku. Probowalam ponownie i niestety sytuacja sie powtarza
  • samotna_mama_88 25.11.15, 12:10
    Widzisz problem w tym ze moj byly mąż od razu po naszym rozstaniu poszedl na odwyk, zakonczyl terapie z sukcesem, chodzil do psychologa, podjal nowa prace, no i mial dobrego prawnika na sprawie rozwodowej. od rozstania placil na utrzymanie syna i sad nie mial zadnych problemow z tym zeby sprobowac w ten sposob zagrac
  • penelopa40 25.11.15, 13:22
    już raz byłam sprawdzaczem dokumentów to mogę i drugi...
  • samotna_mama_88 25.11.15, 13:40
    a czy jakiegos maila w takim razie moge prosic?
    jak to sie odbywa? informujesz potem innych ktorzy chca pomoc, ze jestem wiarygodna?

• renata.36 25.11.15, 14:26
    Możesz spokojnie i bez obaw wysłać dokumenty do Penelopy.On potwierdzi Twoja sytuację.Nie zdradzi danych osobych, nie martw się,Napisze tylko co dostała.
  • samotna_mama_88 25.11.15, 16:38
    Juz wyslalam dokumenty do Penelopy. Mam nadzieje, ze dzieki temu bede wiarygodna smile
  • penelopa40 25.11.15, 17:19
    otrzymałam następujące dokumenty, opatrzone pieczątkami, podpisami itp, noszące znamiona prawdziwości:
    1. z urzędu gminy: decyzja o zasiłku rodzinnym na dziecko jedno 89zł i drugie 118 zł, a także dodatku z tytułu niepełnosprawności 80zł i jednorazowym dodatku szkolnym 100zł w 09.2015
    2. z gminy: decyzja o zasiłku okresowym od 1.1.2015 do 31.12.2015 w wysokości 238zł
    3. z gminy: decyzja o dofinansowaniu posiłku w przedszkolu w formie obiadu pełnego 5 dni w tygodniu
    4. orzeczenie sądu dotyczące opieki naprzemiennej i alimentów w wysokości 100zł - starszy syn
    5. decyzja o wypłacie alimentów z funduszu alimentacyjnego w wysokości 450zł - młodszy syn
    6. przyznanie do 09.2016 zasiłku pielęgnacyjnego z tytułu niepełnosprawności w wysokości 163 zł, przez gminę.
  • peggy1 25.11.15, 21:31
    Bardzo proszę na pocztę gazetową (peggy1@gazeta.pl) adres do wysyłki bucików r.26.

--
    smile
  • peggy1 25.11.15, 22:27
    Jeśli to nie tajemnica, proszę o informację jakie leki i kosmetyki potrzebne są przy alergii. Jakie zabawki chłopcy lubią ?

--
    smile
  • samotna_mama_88 26.11.15, 20:48
    Leki na alergie mojego synka ktore przepisuje alergolog to Bactroban, pimafucort, dexeryl i na codzien wszelkie balsamy, mleczka, plyny do kapieli przeciwswiadowe i nawilzajace. Co do zabawek to kazda nowa zabawka wprawia ich w zachwyt. Moze to byc maly samochodzik typu resorowka a moga to byc klocki czy jakies puzzle. Bawia sie wszystkim.
  • antoszkowa 25.11.15, 22:10
    samotna_mamo_88, czy możesz napisać do mnie na agathajur@o2.pl ? prawdopodobnie podeślę Ci jakieś zabawki, a na pewno jakąś paczkę z kosmetykami i lekami dla dzieci.
  • renata.36 26.11.15, 10:18
    Napisz, co chcieliby dostać w prezencie Twoi chłopcy.Co lubią.
  • renata.36 26.11.15, 10:19
    Czy Tobie z ubrań nic nie potrzeba?Jakie rozmiary ciuchów i butów nosisz?
  • brysia0 26.11.15, 16:01
    Na maila gazetowego wyślij mi swój adres. Napiszę ci co mam, a ty mi napisz co z tego być chciała. Na rozmiar 122 , mniejszych nie mam.
  • samotna_mama_88 26.11.15, 20:50
    Brysia podaj maila gazetowego bo nigdzie go nie doczytalam smile
  • peggy1 26.11.15, 23:21
    Wysłałas do mnie maila z adresem ? Bo nic nie dostałam sad
    --
    smile
  • samotna_mama_88 26.11.15, 20:36
    Ja nosze rozmiar 38 a buty dosyc duze bo 41. Mam 176 cm wzrostu. Ogolnie mam jedna dluga kurtke z zeszlego rokujedna pare dzinsow i 2 pary bialych spodni, kilka bluzek na krotki rekaw i kilka na dlugi. Buty na teraz mam. Kupilam za grosze w lumpeksie. Jak przyjda sniegi to bede myslec o ocieplanych.
  • renata.36 27.11.15, 10:53
    Tara, moja córka i ja zrobimy paczkę świąteczną "jedzeniową" .Postaramy sie zrobić tez jakieś prezenty dla chłopców.Paczkę wyślemy w okolicach 15 grudnia.
  • szczesliwaczworka 27.11.15, 12:28
    Przeczytałam i postaram się pomóc ubraniowo-zabawkowo, tylko podaj wymiary oraz gabaryty młodszego dziecka (chyba że potrzebujesz tylko dla starszego ale to i jego podaj) - czy jest szczuplejszy, czy nie, jaką ma długość kurtki obecnie, dł rękawa od pachy może w bluzkach i długość nogawki w spodniach, podzielę się a garderoby moich dzieci tylko podaj dokładne wymiary żeby nie wysyłać czegoś z czego nie skorzystają. aha i nie wiem czy pisałaś ale co byś potrzebowała jeszcze oprócz kurtek i butów - aha i podaj długość stopy, w butach też rozmiar rozmiarowi nierówny.
  • samotna_mama_88 27.11.15, 12:38
    Witaj. Ciezko bedzie mi zmierzyc bo zwyczajnie nie mam miary. Powiedzmy tak. Moi chlopcy nie sa nie wymiarowi. Sa proporcjonalni i normalnej szczuplej budowy. Normalne rozmiary na nich pasuja i nie ma z tym problemu. Olus nosi 116, tak na zime to juz 122 cm by trzeba bylo, a buty ma 29 jesienne i ma troche luzu wiec zimowe tez moga byc 29. Nikodem nosi 98 i 104 ale te wieksze sa troszke za duze wiec mysle ze na zime spokojnie mysle ze 104 na zime moze byc, a buciki nosi 25 to zimowe 26 zeby skarpete grubsza zalozyc.
  • szczesliwaczworka 27.11.15, 13:06
    no właśnie bo rozmiar rozmiarowi mimo wszystko nierówny a nie chciałabym wysyłać czegoś z czego nie skorzystacie, jakbyś w tygodniu miała możliwość wymierzenia byłoby super, bo mój Mały i tak się rozłożył więc teraz i tak niczego nie mam możliwości wysłać.
  • samotna_mama_88 27.11.15, 13:09
    Moj maly tez chory musialam dzisiaj dokupic 2 syropy i masc rozgrzewajaca bo kaszel ma taki jakby mial pluca wypluc. Powinnam miec jakas linijke w domu. Moze pozniej na spokojnie pomierze kurtki i buty. smile
  • szczesliwaczworka 27.11.15, 13:30
    ok, to byłoby super, bo kupiłam mojemu 2,5 latkowi (a mój z tych większych) na 104 i jest za duża, nowa jeszcze z metkami, więc bez sensu żeby leżała, jakbyś pomierzyła i by pasowała to by miała, butów na teraz niestety nie, a coś innego potrzebujesz ewentualnie, spodnie, bluzki?
  • samotna_mama_88 27.11.15, 13:46
    Dla malego spodnie i bluzki mam. Dla starszego by sie cos przydalo bo on ma z 4 pary spodni i kilka bluzek z czego z 3 z dlugim rekawem tylko.
  • bergamotka77 27.11.15, 17:59
    podaj prosze swoj namiar - bede miec ubranka dla twoich chlopcow i zabawki tez. Moze pizamki sa tez potrzebne?

--
    "Niedługo niektóre nawiedzone mamuśki nie ujawnią w szkole nazwiska i imienia dziecka. Można też zasłaniać twarz dziecięcia papierową torbą z wyciętymi otworami na oczy i usta" by przystanek_tramwajowy
  • peggy1 27.11.15, 18:46
    W poniedziałek wyślę paczkę z butami zimowymi - rozmiar 26. Jeśli miałyby być za małe - proszę o info do niedzieli wieczór - w pracy juz nie bede miała dosępu do netu a prosto po pracy pojade na poczte.
    --
    smile
  • palacz67 27.11.15, 20:04
    Witam, cieszę się, że tyle osób zareagowało na Twoją prośbę. Mam do Ciebie prośbę. Podałabyś swoje wymiary w pasie, bo czasami ubrania mają inną numerację i trudno określić jaki to rozmiar. Jeśli nie masz metra krawieckiego to zmierz się paskiem lub sznurkiem a potem zmierz jego długość np. linijką. Przyjaciółka będzie robić porządki w domu i ma sporo rzeczy do wydania, może akurat coś będzie pasować. Zmierz się np. na wysokości pępka, bo każdy może inaczej się mierzyć a potem cyrki wychodzą. Piszę to z doświadczenia, bo jestem też krawcową. To takie moje hobby. Ona nie ma internetu, dlatego piszę w Jej imieniu, pozdrawiam serdecznie.
  • brysia0 27.11.15, 22:21
    mail gazetowy to: nick@gazeta.pl Czyli w moim przypadku brysia0@gazeta.pl To dobrze się składa, że brakuje Ci bluzek z długi rękawem dla starszego, bo ja Ci prześlę. Czekam na info od ciebie.
  • samotna_mama_88 27.11.15, 22:28
    palacz67 Witaj. w pasie mam 80 cm , w biodrach 100 cm, a w biuscie 95 cm i mam 176 cm wzrostu.
  • palacz67 28.11.15, 07:53
    Witam, dziękuję za dokładną informację i pozdrawiam serdecznie.
  • samotna_mama_88 27.11.15, 22:23
    pegyy1 oczywiscie jesli okaze sie ze nie pasuja to napewno napisze. ale mysle, ze beda dobre bo Nikodem nosi 25, wiec powinnym byc nawet troszke wieksze smile
  • samotna_mama_88 27.11.15, 22:21
    joannawitt23@gmail.com bergamotka77 podam ci namiary smile
  • samotna_mama_88 27.11.15, 22:40
    szczesliwaczworka zmierzylam Nikodemowi ta kurtke , ktora teraz nosi na 98 cm i to sa jej rozmiary : obw. kl. 52 cm, obw.pasa 49 cm, dlugosc rekawa 47 cm.
  • brysia0 28.11.15, 12:36
    Mogę Ci w poniedziałek wysłać paczkę z : 17 bluzek długi rękaw, 14 krótki rękaw, 7 spodni długich, 3 spodnie krótkie, 6 slipków, 7 podkoszulek, 1 kamizelka, 5 piżam ( krótkie i długie). 90% dla starszego, może kilka dla młodszego lub musiałby z rok dorosnąć. Daj mi znać proszę pilnie, czy i czym jesteś zainteresowana. Od wtorku jestem mocno zajęta, więc szybka decyzja smile Pozdrawiam
  • samotna_mama_88 28.11.15, 16:24
    Brysiu bluzki na krotki rekaw mamy, teraz juz raczej zakladam dzieciakom na dlugi rekaw i krotkie spodenki tez mamy smile reszta jak najbardziej sie przyda. Dla nikodema zazwyczaj coa tam zostawiam po bracie ale Oliwier to duzo wychodzi, kolana przeciera, zamki w bluzach psuje bo nie umie do konca odpiac to ciagnie na sile. Ehh szkoda gadac. Dla nikodema to musze w lumkach duzo kupowac bo on szybko rosnie i wlasnie malo mam po Oliwierku.
  • szczesliwaczworka 28.11.15, 17:16
    ok, ale to takie wymiary będą dobre czy chcesz większą bo ta jest za mała? czy jest po prostu jesienna a taka sama zimowa będzie ok?
  • samotna_mama_88 28.11.15, 17:18
    No ja ci podalam obecny rozmiar jesiennej kurteczki czyli 98 cm. Na zime 104 cm bedzie napewno idealna smile
  • samotna_mama_88 28.11.15, 19:39
    Mam jeszcze pytanie do wszystkich emam. Czy ktoras z was nie posiada moze jakiegos starego lecz sprawnego nawilzacza powietrza? Mamy zalecenie od alergologa zeby zakupic, bo Nikodem ma alergie na kurz domowy, a u nas w tym domku gospodarczym jest tego pelno. Taki nawilzacz napewno by nam pomogl.
  • szczesliwaczworka 29.11.15, 11:39
    Hmm,dziwne jakies te wymiary podałaś, bo mam na 104 ze Smyka,nowa nieprana nawet i jej obwod w klatce to 72 cm czyli 20cm więcej niż ta co teraz macie ale rękaw nie wiem odkąd mierzylas bo w mojej od pachy długość to 30 cm a całkowita (mierzona od ramienia) 39 cm, wiec rozumiem ze taka bedzie nieodpowiednia?
  • samotna_mama_88 29.11.15, 20:35
    Szczesliwaczworka wiesz ja nigdy tak nie mierzylan ciuchow miara. Zawsze rozmiary idealnie pasowaly na dlugosc i nogawek i rekawow.
  • samotna_mama_88 29.11.15, 20:50
    Szczesliwaczworka. Hehe nie wiem jak ja ta kurtke mierzylam hehe. Wkoncu zobaczylam w internecie jak to sie mierzy i juz wiem, ze obw. Klatki to 66 cm, obw. W pasie 72 cm i dlugosc rekawa od pachy to 26 cm. To jest nasza obecna jesienna kurteczka na 98 cm i jest taka akurat. Z pewnoscia na zime na grubszy sweterek kurtka 104 cm bedzie idealna.
  • brysia0 30.11.15, 12:44
    Samotna, ale może prześlij mi adres do wysyłki, co? smile
  • antoszkowa 01.12.15, 00:07
    samotna_mama_88, zakupiłam dziś dla Twoich dzieciaków: żel do mycia + krem do ciała dla atopików, syrop wzmacniający, syrop na kaszel, spray do gardła, wodę morską do nosa - wszystko produkty, których używam dla swoich dzieci, mam nadzieje, że się sprawdza. Przesyłka będzie dostarczona kurierem.
  • samotna_mama_88 01.12.15, 00:10
    antoszkowa bardzo dziekuje, u nas kosmetyki i leki zwlaszcza w sezonie jesienno zimowym ida na bierzaco. Bardzo dziekuje, na jakis czas nie bede musiala sie martwic smile
  • samotna_mama_88 01.12.15, 13:05
    renata36 dzisiaj dostalam paczuszke od was z lekarstwami na przeziebienie i emulsja do ciala Emolium. Jeszcze raz bardzo dziekuje smile
  • renata.36 01.12.15, 13:30
    Cieszę się,że doszła. Tara13 zamawiała, ja się tylko dołożyłam.
  • zapominajka83 01.12.15, 13:37
    nie mam czasu wszystkiego czytać- ale na pewno mogę wyslać buty numer 29 zimowe i jakieś bluzy na rozmiar 122, ewentualnie spojrze jeszcze potem czy mam jakaś kurtke dla mlodszego. Daj znać czy potrzebne jeszcze.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/iv09anlimjp8y8e2.png
    http://www.suwaczki.com/tickers/iv09j44jj9hvxcqq.png
  • samotna_mama_88 01.12.15, 17:45
    hej zapominajka83 narazie oficjalnie kurtki nie mam dla mlodszego synka i jeszcze butkow dla starszego tez nie mam. Bluzy sie przydadza bo jest coraz zimniej smile a sweterkow nie nosza smile moj mail: joannawitt23@gmail.com smile
  • mama_i_zona 02.12.15, 02:01
    Witam poszukam butków zimowych dla starszego, bo mój już w 31 wchodzi, jakieś kurtki na starszego i bluzy pewnie też znajdę. Podaj mi na maila swój adres to po poniedziałku postaram się wysłać paczkę
  • brysia0 02.12.15, 20:31
    Paczka z ubraniami wysłana pocztą zwykłą, ale pakował mój mąż i włożył wszystko, łącznie z tymi krótkimi rękawami..... Będziesz miała na przyszłość. Daj znać jak przyjdzie.
  • zapominajka83 02.12.15, 21:10
    jutro wysylam: kurtke dla mlodszego rozmiar 98/104- ale bardzo ciepłą, spodnie na snieg 98/104 , buty rozmiar 29- ale nie jestem pewna czy nie będą za małe, grę i książkę dla chopaków i kilka innych drobiazgów.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/iv09anlimjp8y8e2.png
    http://www.suwaczki.com/tickers/iv09j44jj9hvxcqq.png
  • samotna_mama_88 02.12.15, 22:13
    zapominajka83 i brysia0 dziekuje dziewczyny, az milo, ze tak chetnie mi pomagacie smile dzieki wam kolejne swieta jakos przekulamy z dzieciakami smile i nie odczuja ze nie jest tak rozowo jak mysla smile bo ten dzien jest dla nich i powinny byc szczesliwe. Dziekuje smile
  • samotna_mama_88 04.12.15, 10:13
    Dostalam dzisiaj 2 paczuchy z ubrankami, bucikami, ksiazeczkami i grami dla dzieciakow smile dziekuje bardzo smile
  • samotna_mama_88 05.12.15, 19:26
    Witam dziewczynki. Wczoraj od jednej z emam dostalismy tak niezbedny nam przy alergii na kurz NAWILZACZ POWIETRZA. Bardzo, ale to bardzo dziekuje. O wiele lepiej sie spi w nocy smile
  • magdalenka79k 06.12.15, 08:30
    Również mogę wysłać ubranka, zabawki, spożywke, więc jeśli jeszcze potrzebujesz podaj mi adres na pocztę gazetową magdalenka79k@gazeta.pl
    --
  • samotna33mama33 10.12.15, 14:30
    Witam wszystkich serdecznie.Jestem samotnie wychowującą mamą 10 letniego synka.W związku z moją sytuacją,która jest krytyczna,postanowiłam napisać....jestem osobą pracującą na umowę zlecenie i moje zarobki są nie regularne.Jest nam naprawdę bardzo ciężko, bo same opłaty związane z mieszkaniem to koszt koło 800 zł ,zostaje nie wiele na życie.Jestem tak załamana tą sytuacją,tym bardziej ,że zbliżają się święta.Bardzo proszę o pomoc ,JAKĄKOLWIEK pomoc .Dziękuję i pozdrawiam sad
  • renata.36 10.12.15, 14:39
    To jest wątek samotnej-mamy 88. Prosze załozyć swój.
  • samotna_mama_88 17.12.15, 08:59
    Bardzo dziekujemy renata.36 smile dzisiaj odebralam paczuszke z inhalatorem. Dzieki tobie Nikulek bedzie sie napewno lepiej czul. Dziekujemy
  • renata.36 17.12.15, 11:08
    Cieszę się smile
  • samotna_mama_88 15.12.15, 22:19
    3.12. otrzymalam paczuche z kosmetykami i zabawkami od agathajur. Przepraszam ze dopiero teraz ale wylecialo mi z glowy zeby powiadomic was dziewczynki smile
  • samotna_mama_88 17.12.15, 09:04
    Dziewczynki troche glupio mi jeszcze pytac, ale moze ktoras z was mialaby jakis niepotrzebny silikon czy pianke montazowa? W kawalerce w ktorej mieszkam jest popekane okno drewniane i strasznie wieje. Ja mam lozko pod oknem i wcale sie nie dziwie ze ciagle chora jestem albo plecy mnie rwą. Chcialabym jakos zabezpieczyc to okno na zime. Nie mam pieniedzy zeby kupic inne a wlasciciel raczej sie nie kwapi zeby cos z tym zrobic sad
  • samotna_mama_88 17.12.15, 11:09
    Dzisiaj otrzymalam paczke od amia@gazeta.pl z zywnoscia, slodyczami, kosmetykami dla mnie ( szampon, odzywka do wlosow, mydlo w plynie, sztyft pod pachy...) oraz odzieza smile dziekuje smile
  • penelopa40 21.12.15, 15:50
    samotma-mamo,
    dziś wysłałam paczkę, w której są 2 czapeczki z daszkiem dla chłopców, kilkanaście metalowych samochodzików (Hot Wheels i inne) oraz dla ciebie sweterek, spokojnych i radosnych świąt - penelopa
  • samotna_mama_88 21.12.15, 15:59
    penelopa40 bardzo dziekujemy. Rowniez zyczymy spokojnych i radosnych swiat smile
  • samotna_mama_88 22.12.15, 18:26
    Chcialabym podziekowac renata.36 za paczke, ktora nam wyslala. W paczce znajdowala sie zywnosc, slodycze i prezenty dla moich chlopcow z akcji Gwiazdka 2015. Dziekujemy i zyczymy wesolych swiat smile
  • renata.36 22.12.15, 20:08
    To robota mojej córki i jej przyjaciół .Przekażę im podziękowania.Wesołych Świat dla wassmile
  • samotna_mama_88 22.12.15, 20:34
    Dziekujemy bardzo renata.36. Wam rowniez zyczymy wesolych i radosnych swiat smile
  • samotna_mama_88 23.12.15, 09:52
    Penelopa40 bardzo dziekuje. Dzisiaj otrzymalam paczuszke smile sweterek przesliczny i taki cieplutki. Chlopcy od razu rzucili sie na samochodziki. Uwielbiaja resoraki. Czapeczki na wiosne powinny byc idealne. Pozdrawiamy i wesolych swiat smile
  • penelopa40 23.12.15, 11:35
    o! jak się cieszę że paczuszka doszła przed świętami! i ze sweterek pasuje i samochodziki się podobają (powiem w sekrecie, że tymi autkami bawiła się ... moja córka).
    wesołych świąt raz jeszcze penelopa
  • samotna_mama_88 27.12.15, 18:31
    Dziewczynki kochane, chcialam wam wszystkim bardzo, ale to bardzo mocno podziekowac za wszelka pomoc, ktora od was otrzymalam. Swieta nam jakos zlecialy, udalo sie zrobic kilka potraw, cos dokupic, dzieciaki ucieszone z prezentow i nawet choineczke w carwfourze za 30 zl moglam kupic smile takze odetchnelam z ulga. Przed nami jeszcze urodziny Nikodema w sylwestra, moze uda mi sie zmajstrowac jakis torcik. Zobaczymy smile Jestescie naprawde kochane.
  • antoszkowa 05.01.16, 23:53
    Mam nadzieję, że w Nowy Rok wkroczyłaś w dobrym nastroju i zdrowiu (i Twoi chłopcy również). Robiłam zakupy w dziecięcym sklepie internetowym dla swoich synów, więc kupiłam również dla Twoich bluzy dresowe i bluzki z długim rękawem. To są dobre jakościowo ciuszki, więc młodszy jeszcze będzie miał po starszaku co donosić (co nie jest takie oczywiste w przypadku małych chłopcówsmile. Paczkę dostarczy do Ciebie kurier, pewnie do połowy przyszłego tygodnia (podałam Twój nr telefonu). Pozdrawiam!
  • samotna_mama_88 06.01.16, 15:32
    Antoszkowa dziekowalam ci juz w mailu, ale jeszcze raz podziekuje tutaj na forum. Tak w nowy rok wkroczylam pelna optymizmu i roznych planow, ale nikodem nadal chory. Teraz sa takie mrozy a my mamy w domu 18-19 stopni. Okno drewniane w pokoju przez ktore naprawde hula wiatr. Drzwi zwykle drewniane z mega szparami. Siedzimy w bluzach i dresach i sie trzesiemy. W nocy spac nie mozna tak zimno jest. Nawet sie wykapac nie mozna bo w lazience jest masakra. Pisalam przed swietami na forum czy ktos nie ma silikonu zeby tonokno troche na zime zabezpieczyc zeby nie wialo. No ale nikt sie nie odezwal, wiec jakos zyjemy z dnia na dzien.
  • palacz67 06.01.16, 16:00
    Skoro wynajmujesz to zgłoś to właścicielowi. Powinien zadbać o to, ja w te mrozy miałam rano 15 stopni w domu. Dziś miałam z rana 16. Zadzwoń do właściciela, a przynajmniej niech Ci zwróci pieniądze za zakup silikonu. Masz małe dzieci, nie mogą tak marznąć. Spróbuj na razie w inny sposób uszczelnić, np. połóż gruby koc na parapecie i dociśnij go np. książkami, by się nie odsuwał. Okna można uszczelnić, np. watą. Upchać w szczeliny patyczkiem. Może jakimś plastrem pozaklejać. Ja zaklejałam u dzieci taką taśmą, która służy do zabezpieczania przed malowaniem. Może plasteliną? Tym nie próbowałam ale może coś to da? Można też ostatecznie powiesić koc i od dołu go czymś obciążyć, by tak nie wiało. Pozdrawiam.
  • renata.36 06.01.16, 20:19
    Palacz dobrze Ci radzi. Poza tym silikon nie jest jakims mega wydatkiem więc kup i odlicz włascicielowi od czynszu/wynajmu.Uprzedz go wczesniej,żeby zdziwiony nie był.
  • samotna_mama_88 06.01.16, 20:26
    Dziewczynki moj wlasciciej to pijak i mieszka w domu za moja sciana w podobnych warunkach. Jego calymi dniami nie ma w domu i wraca nawalony. Jak sama nie przyniose drzewa i wegla zeby napalic w kotlowni to on przeciez by tego nie zrobil. Wiecznie sie czepia. A o oknie to juz dawno wiedzial. Stale tylko gada ze mam sobie farelke kupic i grzac. Tak tylko za prad bede placic kolosalne ceny. Przynioslam troche starej zmarznietej gabki z szajerka i znalazlam jakas tasme klejaca i udalo mi sie troche uszczelnic. Na niego nie mam co liczyc. Ja wogole staram sie z nim kontaktu nie utrzymywac. Widujemy sie tylko gdy mu place czynsz i za rachunki.
  • renata.36 06.01.16, 20:37
    Ale zakup sylikonu to jest kwestia 15-20 złotych.Dolicz koszty wysyłki i... no nie opłaca sie normalnie.
  • samotna_mama_88 06.01.16, 20:41
    Renatko ale juz naprawde nie ma o czym mowic. Narazie zrobilam jakos. A swoja droga nawet nie wiedzialam ze silikon tyle kosztuje. Myslalam ze jest drozszy.
  • malinowe_lody 09.01.16, 13:48
    Drzwi możesz osłonić kocem. Wbijasz dwa gwoździe w ścianę nad drzwiami po obu stronach. górę koca zawijasz i zszywasz - robisz szlufkę przez którą przeciagasz sznurek. Zawieszasz na gwoździach sznurek z naciągniętym kocem. Sam koc jest kiepskim rozwiązaniem, bo nie można otworzyć drzwi - spada i blokuje otwieranie drzwi, tu masz luz i sznurek dobrze trzyma się na gwoździach. Przetestowane - odczuwalna różnica jeśli chodzi o ciepło. Do uszczelniania okien jest taka taśma- uszczelka- tania.
  • palacz67 09.01.16, 19:55
    Dzięki, Malinowe Lody , "sprzedam" ten pomysł bliskim osobom. Masz racjeę z tymi uszczelkami, zakladałam też takie w domu, jest różnica. Pozdrawiam.
  • samotna_mama_88 09.01.16, 21:15
    Ja kupilam te uszczelki bo kiedys je stosowalam i pomagaly a tutaj masakra. Ta chata jest tak krzywo zrobiona ze sa nieregularne szpary. Okna sie nie domykaja, i tasma niewiele pomogla. Ocieplalam okno gabka od starego materaca. Cos pomoglo. Narazie. A za chwile bede musiala pozbywac sie plesni ktora sie robi na scianach i sufitach sad
  • palacz67 09.01.16, 22:52
    A gdzie suszysz pranie? Pytam, bo znam osoby, które nie wynoszą na zewnatrz prania, tylko suszą w domu i też mają wilgoć i grzyb na ścianach. Pozdrawiam.
  • samotna_mama_88 09.01.16, 21:09
    Ja mam w domku altane taki wiatrolap ale nieocieplony i jest tam temperatura jak na dworze. Z altany wchodzi sie do kuchni i juz zawiesilam koc nad drzwiami. Jest cieplej. Teraz nasza zmora sie wilgoc ktora zaczela nam wylazic. Akurat segment stoi przy zewnetrznej scianie i ciuchy i posciele zaczynaja przechodzic zapachem stechlizny. Normalnie jak nie urok to sraczka. Jeszcze lodowka przestala mi mrozic i pralka zaczela halasowac w czasie wirowania. Z poczatkiem bowego roku wszystko sie psuje ehhh. Jak pech to pech
  • malinowe_lody 10.01.16, 11:51
    meble musisz odsunąć od ściany, żeby był przewiew. Co najmniej 10 cm. I niestety mimo tego, że jest zimno - wietrzyć codziennie kiedy jest mróz. Mróz zmniejsza wilgotność mieszkania. Nie grzej gazem na kuchence - bo skrapla się woda.Zmniejszenie wilgotności, a tym samym ograniczenie rozrostu grzyba jest bardzo ważne przy Twoim Atopiku. Są do kupienia w budowlanych, czy nawet w marketach ( w Auchan są tanie) pochłaniacze wilgoci. Kiedyś miałam podobne problemy i tym się posiłkowałam. Nie chce mi się czytać wszystkich odpowiedzi, czy dostałaś pomoc ubrankowo - zabawkową? Czy Twój 5,5 latek ma faktycznie 122, czy to wymiar na zapas - bo mniejsze to może coś znajdę.
  • penelopa40 10.01.16, 12:26
    może pytanie jest nie na miejscu, ale czy nie da się wynając czegos w innym domu/miejsxcu? bez grzyba, zimna i pijanego gospodarza???
  • palacz67 10.01.16, 12:46
    Pytanie jak najbardziej na miejscu, o to samo miałam zapytać. Pzdr
  • renata.36 10.01.16, 12:57
    Już pisałam o Tym z Asią. 550 zł. za wynajemn takiego lokum plus rachunki to jest nie do przyjecia.Wiem,że ciężko ale musi cos z tym zrobic.Szczególnie,że dziecko nigdy nie będzie zdrowiec w takich warunkach.
  • samotna_mama_88 11.01.16, 16:43
    Dziewczynki ja to wszystko wiem. I robie co tylko moge. W pezyszlym miesiacu zloze do gopsu wniosek o zasilek na remont mieszkania. Odmaluje te sciany z grzyba ,moze uda sie okno wymienic. Teraz nie dam rady sie wyprowadzic. Musialabym zamonac miesiac tutaj, miec na kaucje i od razu czynsz. A dobtego zyc z dziecmi przez caly miesiac. Wogole nie realne. Nie mam wyjscia jak zostac jeszcze tu. Jedyne co nas ratuje w tej chwili to te 500 zl na dziecko. Jesli faktycznie weszloby to w zycie to napewno damy rade wynajac inne mieszkanko.
  • samotna_mama_88 27.01.16, 10:08
    Witam was dziewczynki. Troszke czasu juz minelo od swiat. Ale dopiero sie zebralam, zeby siasc na spokojnie cos napisac. Chcialabym wam wszystkim bardzo mocno podziekowac za kazda pomoc jaka otrzymalam dla mojej rodziny. Dzieki waszemu wsparciu spedzilismy wspaniale swieta przy zastawionym stole, dzieci znalazly przesliczne prezenty pod choinka i wkoncu nie musialam sie martwic o ubrania i buty na dla nas na zime. Dziekuje rowniez za leki i kosmetyki dla Nikusia. Niestety teraz przechodzimy progresje jego choroby. Stan jego skory jest bardzo zły. Biedny spac w nocy nie moze, wszystkie plamy na skorze zaognione, pieka go i swedza. Jest strasznie suchy az szorstki. W nocy tak placze z bolu, ze musze go kapac w specjalnym olejku, ktory lagodzi swiad i nawilza. Dopiero wtedy zasypia spokojnie. Trace sily, a jednoczesnie odliczam tygodnie do lata, bo latem nastepuje Remisja i prwie calkowicie ustepuja objawy alergii. okres jesieni, zimy i wiosny jest najgorszy i najbardziej kosztowny.
  • renata.36 27.01.16, 10:43
    U nas tez alergia budzi się niestety.Po chwilowym spokoju.Co podajesz małemu, czym go smarujesz?Byłas u lekarza? Mój nie ma az takich objawów ale konieczne jest kompanie w preparatach na AZS, podawanie leków przeciwalergicznych, dodatkowo wapna .Miejscowo maści sterydowe musze stosowac bo inaczej nie działasad Napisz Asiu co dajesz małemu, co mu pomaga może będę mogła sie czymś podzielić.
  • samotna_mama_88 30.01.16, 20:25
    Renatko ja stosuje wszystko co tylko mam w domu. Ale z zalecanych przez lekarza to wszelkie kosmetyki do kapieli i smarowania skory przeciwswiadowe i nawilzajace, masc bactroban, masc pimafucort, krople zyrtec, balsam Dexeryl. W czwartek bralam ksero dokumentacji od alergologa bo potrzebuje na komisje. Nie ma poprawy. ROKOWANIA: Wymaga leczenia. sad
  • renata.36 31.01.16, 09:42
    No tak, nie jest lekkosad ostatnio lekarz mi powiedział,że na to sie nie umiera ale ciężko z tym życ.Spróbuj do kapania dodawac krochmal, leciutki lub te gluty z siemnienia lnianego. Zastąpią z powiodzeniem te wszystkie dosc drogie srodki do kąpania. Maks 10 minut w wannie.Nie stosuje żadnej z tych maści o których piszesz.Ja czasami prosze w aptece o próbki kosmetyków na AZS.
  • samotna_mama_88 07.03.16, 20:38
    Witajcie dziewczyny. Troszke glupio mi pisac, ale potrzebujemy jeszcze niewielkiej pomocy zywnosciowej na te swieta wielkanocne. Nikodem niestety nie dostal w lutym orzeczenia o niepelnosprawnosci i stracilismy przez to 230 zl. Opieka co prawda w zamian da teraz 115 zl ale przy naszym budzecie brak pozostalych 115 zl to jest dramat sad w dodatku marzec to miesiac rachunkow za prad , wode i smieci sad do tego za 3 dni Oliwierek ma urodziny i jeszcze wielkanoc w tym miesiacu. Nie wiem jak sobie z tym poradzic. Musze poplacic wszystko. Potrzebujemy tylko zywnosc i ewentualnie jakies syropy na kaszel, bo wszyscy jestesmy chorzy, ale to taki klimat teraz. Przepraszam, ze zawracam wam glowe, ale nie mam do kogo sie zwrocic o pomoc.
  • penelopa40 08.03.16, 09:30
    samotna, odwołałaś się? od odmowy....
  • renata.36 08.03.16, 09:42
    Odwołuje sie z tego co wiem.Dziewczyny, ja pomogę Joannie z żywnością,Ale jesli któras może z lekami, to byłoby fajnie.
  • renata.36 08.03.16, 09:48
    Oczywiscie jakby ktoś chciał jeszcze spożywkę kupic, to nie ma sprawy.Ja bardziej swiatecznie.
  • samotna_mama_88 08.03.16, 11:46
    Tak odwoluje sie. Nie moge tego tak zostawic. Leczenie kosztuje. Wczoraj zarejestrowalam Nikusia do innego alergologa bo jest coraz gorzej.
  • miedzymorze 08.03.16, 23:39
    Może skontaktuj się z Blanką w sprawie odwołania:
    blanka-rudy.cba.pl/
    pozdr,
    mi
  • samotna_mama_88 10.03.16, 15:57
    Dziekuje. Juz sie kontaktowalam smile Blanka pomogla mi napisac odwolanie. Dzisiaj je wyslalam smile
  • malinowe_lody 14.03.16, 14:08
    Samotna, mam fajne klocki drewniane w wiaderku, nowe i drugie używane - niekompletne. Chętnie wyślę wszystkie Twojemu synkowi, chociaż na urodziny już nie zdążę;-(. Jeśli jesteś zainteresowana - podaj na mojego maila adres do wysyłki.
  • samotna_mama_88 14.03.16, 16:16
    Dziekuje ci bardzo. Chlopaki uwielbiaja klocki. Kochana przypomnij mi maila. Bo nie pamietam smile
  • malinowe_lody 16.03.16, 07:46
    malinowe_lody@gazeta.pl wink. Mam jeszcze taki składany, plastikowy zamek, ale zajmuje trochę miejsca - jeśli to nie problem, mogę dołożyć + kilku żołnierzy, bo rycerze są jeszcze w użyciu wink
  • samotna_mama_88 16.03.16, 12:56
    Dziewczynki mam jeszcze jedno pytanie. Czy nie ma ktoras z mam jakiegos wozka spacerowki-parasolki niepotrzebnej? Najwyzej pokryje koszty przesylki. Patrzylam na ceny wozeczkow w dobrym stanie to ponizej 100 zl nie schodza. A nam pare dni temu kierowca autobusu przycial drzwiami wozek i teraz kolo nam odpada i blokada skladania sie odblokowuje. Jest dosc niestabilny. Moze akurat ktos by mial niepotrzebny.
  • prochottka1 16.03.16, 20:21
    to czemu nie zgłosisz tego do firmy autobusowej
    niech pokryją koszty naprawy wözka

--
    "Leczę się gorzałką i aspiryną.Przy czym nie będę ukrywał, aspiryny zapominam niekiedy zażyć". Jerzy Pilch
  • samotna_mama_88 16.03.16, 22:45
    prochottka, bo jak wysiedlismy to na pierwszy rzut oka nic nie bylo widac. Mielismy kawalek do domu wiec jakos doszlismy. Wczoraj wsiadajac do autobusu odpadlo kolko od wozka no i juz tak co chwile, co podjezdzalam pod krawezniki, i wnosilam wozek po schodach i wsiadalam i wysiadalam z autobusu nawet dzisiaj. Kolo notorycznie spada, a blokada skladania wozka w roznych sytuacjach nagle sie luzuje i jest gotowy do skladania. Juz teraz nic nie zrobie. Bede musiala kupic jakis uzywany. Ale pytam tutaj, bo nie jedna mama uzywa takich spaceroweczek a moze ktoras ma juz niepotrzebny na oddanie.
  • prochottka1 17.03.16, 07:31
    mimo wszystko bym zgłosiła i to na piśmie, ze wózek został uszkodzony

--
    "Leczę się gorzałką i aspiryną.Przy czym nie będę ukrywał, aspiryny zapominam niekiedy zażyć". Jerzy Pilch
  • samotna_mama_88 17.03.16, 20:11
    Jak sie zdazylam nastepnego dnia zorientowac ze wozek sie uszkodzil to i tak nie pamietalam numeru bocznego autobusu. Teraz to juz nie bede chodzic i gdybac i szukac. Nie bardzo mam na to czas bo codziennie rano chodze do przedszkola z Oliwierkiem, od razu potem mam godzi e zeby przejsc 5 km z nikusiem na autobus zeby zdazyc na terapie, po terapii lecimy od razu na autobus a potem znowu 5 km do przedszkola po Oliwierka i do domu. I tak codziennie. Zawsze musi nam wyskoczyc jakis nieoczekiwany wydatek. Dojrze w tym miesiacu byly urodziny Oliwierka, za chwile sa swieta, ktore i tak beda bardzo skromne, o ile beda, to jeszcze wozek bede musiala kupic. Mam cicha nadzieje, ze moze jednak jaka fajna mama chociaz za cene przesylki podaruje nam niepotrzebny wozeczek.
  • palacz67 17.03.16, 20:54
    Nie da się tego wózka naprawić? Byłam dziś na poczcie i pytałam o cenę przesyłki wózka- ponad 50 złotych. Kiedyś chciałam wysłać kurierem, to też drogo- 60 złotych, w końcu brat zawiózł. Może tam jest niewielka usterka i da się naprawić? Poproś jakiegoś rodzica, by zerknął na ten wózek. Może któraś ze znajomych mam z przedszkola ma wózek do wydania, pytałaś? Ja na Twoim miejscu po prostu bym poprosiła panią z przedszkola, by popytała rodziców o wózek. Tak by było chyba najszybciej go załatwić a Ty byś nie musiała płacić za przesyłkę. Pozdrawiam
  • misia910 17.03.16, 21:19
    Nie wstyd ci kobieto? Jest mnóstwo portali masz Neta to patrz na ogłoszenia. Albo napisz w swoim mieście czy olx ogłoszenie przyjme wózek lub kupie do 50zl. Tu juz dość . ci pomagają.
  • samotna_mama_88 18.03.16, 09:14
    misia910 ja nie napisalam, ze ządam zeby ktos dal mi wozek. Jezeli bede zmuszona to zaplace mniej czynszu i kupie tania spacerowke. Z doswiadczenia wiem, ze lepiej popytac bo nieraz ktos poprostu ma niepotrzebne rzeczy. Tutaj juz sie jednak zna dziewczyny i latwiej jest zapytac niz pisac po obcych portalach. A poza tym albo wstawiam ogloszenia albo pisze tutaj. Nie powinno sie korzystac z kilku zrodel.
  • ni.tka 20.03.16, 19:01
    Samotna_mama_88 mogę ci przesłać 30 zł na zakup wózka, napisz proszę do mnie na adres mejlowy: m.k. 78@interia.pl

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliw8tojujd.png
  • samotna_mama_88 22.03.16, 12:16
    Dziekuje ci bardzo. Pieniazki dostalam dzisiaj smile jutro jade ogladac wozeczek smile pozdrawiam serdecznie
  • renata.36 18.03.16, 12:36
    Misia , nie wstyd ci trollu pisac we wszystkich możliwych watkach głupoty? Chciałabym wiedziec w czym pomogłas samotnej lub innym? Idz sie lecz.
  • palacz67 20.03.16, 06:24
    olx.pl/oferta/wozek-spacerowy-tako-CID88-IDe8npp.html#bfdbc0512d
    olx.pl/oferta/wozek-spacerowy-inglesina-espresso-CID88-IDbydaP.html#bfdbc0512d

Witam, znalazłam na pierwszej stronie kilka wózków w niskiej cenie. Znalazłam u rodziców sprawny wózek, parasolkę ale jest wypłowiały od słońca. Te z OLX są wizualnie w lepszym stanie. Pozdrawiam
  • palacz67 20.03.16, 06:34
    Na kolejnych stronach też są, przejrzyj sobie, przydałby się taki z daszkiem, by chronił przed deszczem Twojego synka, pzdr.
  • samotna_mama_88 22.03.16, 12:17
    Napewno bedzie z daszkiem. Jutro jade ogladac, i mam nadzieje ze kupie smile
  • palacz67 22.03.16, 13:46
    Witam, posprawdzaj koła, czy są sprawne. Brat raz kupił nowy rowerek i koło odpadło, dziecko zostało złapane w ostatniej chwili. Pozdrawiam.
  • samotna_mama_88 23.03.16, 17:49
    Wozeczek kupiony smile sprawny, lekko jezdzi smile dziekujemy za pomoc smile
  • prochottka1 23.03.16, 20:16
    Wozeczek kupiony smile sprawny, lekko jezdzi smile dziekujemy za pomoc smile

to możne by wypadało napisać na forum oddam/przyjmę ze już nie porzebujesz

--
  • samotna_mama_88 24.03.16, 08:33
    Kochane pomocne mamy. Z okazji zblizajacych sie swiat Wielkanocnych, zycze wam wszystkiego najlepszego, radosci, milosci, sniadania spedzonego w gronie najblizszych i aby wszystko ukladalo sie wam tak jak sobie tylko wymarzycie smile
  • samotna_mama_88 24.03.16, 08:33
    Oczywiscie za chwilke to zrobie. Wczoraj bylam tak zabiegana, ze nie pomyslalam nawet o tym ogloszeniu. Dziekuje za przypomnienie
  • samotna_mama_88 24.03.16, 08:35
    Chcialabym podziekowac mamusiom, ktore zaangazowaly sie w pomoc dla nas na swieta i na zakup wozeczka smile serdecznie dziekujemy smile
  • marta.p-s 01.04.16, 23:08
    samotna_mama_88 potrzebujesz może sportowe buty dla synka na wiosnę. Mam takie r. 26 w bardzo dobrym stanie. Czegoś jeszcze obecnie potrzebujesz to zerkną co mam po synku. Mój ma 4 lata, więc może jeszcze coś po nim znajdę.
  • samotna_mama_88 04.04.16, 17:01
    Hej. Przydadza nam sie jakies lzejsze buciki na wiosne rozm. 26. Jakas ciensza kurteczka na wiosne. A tak to narazie wiekszosc mamy smile dziekuje za zapytanie
  • marta.p-s 04.04.16, 17:29
    Wyślij mi w takim razie adres na maila gazetowego to wyślę na pewno buty. Zobaczę czy jakieś bluzy mam, bo kurtki to na pewno już nie posiadam w takim rozmiarze.
  • malinowe_lody 04.04.16, 12:52
    Samotna, potrzebny mi Twój nr telefonu dla kuriera, napisałam na pocztę, ale nie zaglądasz ;-(
  • samotna_mama_88 04.04.16, 17:02
    Hej przepraszam nie dostalam maila. 661-391-015
  • malinowe_lody 05.04.16, 08:40
    ups, nie tu. Na maila trzeba było wysłać. zgłoś do usunięcia, żebyś nie musiała odbierać niepożądanych telefonów
  • samotna_mama_88 05.04.16, 12:11
    A komu moge zglosic do usuniecia?
  • marta.p-s 05.04.16, 17:45
    Wysłałaś mi swój adres, bo nic nie mam na mailu?
  • annaelsa13 13.04.16, 12:30
    Witam,jestem mamą dwóch dziewczynek-10 i niecałe 3 lata.Nie wiem nawet czy znajdzie się choc jedna osoba,która uwierzy w to co tu napiszę,ale zapewniam,że jest to prawda i najgorsze jest w tym to,że nikt nie reaguje-rodzina się odwróciła,znajomi odwracają wzrok---wszystko dlatego.ze nie jesteśmy przy "kasie".Moja starsza córka ma ogromne chęci do nauki lecz mnie nie stać na zapewnienie jej ciągłości w zakupie słowników,cwiczen,książek itp;marzy o encyklopedii pwn lecz jest bardzo droga bo to koszt rzędu okło 300zł.Teraz w maju komunia,a mnie nie stać aby sprawić jej podarek-marzy o rowerze-za co mam kupic skoro kazdego dnia siadam w toalecie i płaczę z powodu braku pieniążków na jedzenie,środki higieniczne leki i odzież.Całą zimę dzieci chodziły w jesiennych butach.Mamy wiosnę,a moje skarby nie mają butów,odziezy-w szkole kolezanki śmieją sie z mojej córki bo nie ma odpowiednich ciuchów-nosi za małe itp.Młodsza cierpi,gdyż jedyne zabawki jakie ma to dwa pluszaki,jedna lalka barbie-po starszej siostrze.Nie posiadam dochodu-leczę sie w poradni onkologicznej,obie dziewczynki czekaja na wolny termin w poradni okulistycznej,alergologicznej i laryngologicznej.Nie zamierzam nikogo brać na litośc,opisuję moją sytuację gdyż nie mam przed kim się wygadać.Moje miesięczne wydatki z tytułu opłat -rachunki to kwota bardzo wysoka(mieszkanie 750zł,do tego prąd,gaz,woda,scieki,smieci,i inne).Są równiez opłłaty w szkole u corki,zalegam poniewaz mnie nie stac na regularne wplaty.Brakuje nam srodkow higienicznych,przede wszystkim pieluch do malej,jedzenia,lekow-witamin,ubrań itp.Jeśli znajdzie się osoba,która byłaby nam w stanie dopomóc w jakikolwiek sposób bardzo nas to ucieszy(nasz kontakt to adres mailowy miruna.78@wp.pl).Serdecznie pozdrawiam.
  • renata.36 13.04.16, 12:51
    Przede wszystkim założ swoj watek.Tutaj podpiełaś się pod cudzy. Poza tym dostosuj sie do zasad i odpowiedz na pytania.forum.gazeta.pl/forum/w,615,155056510,155056510,Zasady_korzystania_z_pomocy_.html

• annaelsa13 14.04.16, 12:34
    Dzięki,dziś to uczyniłam,pozdrawiam
  • samotna_mama_88 18.04.16, 19:08
    Witajcie dziewczynki. Zakonczylam 6-tygodniowa terapie na dziennym oddziale psychiatrycznym z Nikodemem ( 3 lata ). Dziagnoza : Zespół hiperkinetyczny z deficytami uwagi oraz zaburzenia emocjonalne sad Do tego AZS i Alergia wziewna, pokarmowa i skórna sad jest zle, stan skory na calym ciele nie ulega poprawie, stan psychiczny sie pogarsza, histerie, napady zlosci, placzu, stawianie sie, ucieczki, ostatnio jak poszlam na chwile do sasiadki , zeby jej tylko zaniesc kawalek ciasta, to po powrocie ( nie bylo mnie 2 minuty ) latal z nozem i krzyczal do brata ze go zabije sad Nadal czekam na jakies wezwanie na komisje odwolawcza, bo skladalam ponad miesiac temu odwolanie i jeszcze zero wiesci. Czuje, ze powoli opadam z sil, sama robie sie juz nerwowa. Nie mam z kim pogadac, nikt mnie nie rozumie, kto widzi zachowanie Nikosia to twierdzi ze jest niegrzeczny, niewychowany a ja sobie nie radze sad Nie mam juz sil sad
  • penelopa40 19.04.16, 10:44
    witaj samotna-mamo,
    napisałam na priva, bo tekst o leczeniu adhd itp za długi do wklejenia na forum,
    alergia zwłaszcza skórna wpływa na nerwowość, to dodatkowo pogarsza sprawę,
    spróbuj może melisy ziół czy syropu z melisą dla dzieci, zapytaj lekarza o Hydroxyzynę w małych dawkach, 10 mg jest taka dawka, może Differgan, wyrzuć z diety cukier na ile się da...
    i odłóż noże na najwyższe półki choć do śmiechy to nie jest, jak chcesz pogadać napisz na priva penelopa
  • samotna_mama_88 21.04.16, 22:13
    Hej penelopa40 nie mam zadnej wiadomosci na priv. Moze wyslij na maila joannawitt23@gmail.com . podaje Nikusiowi Hydroxyzine. daje mu 10 ml na noc. i faktycznie spi po niej dobrze. Nad ranem sie budzi i przychodzi do mnie. Ale w dzien nie dziala, a wrecz mam wrazenie ze pobudza, wiec przestalam dawac w dzien. Dzisiaj bylismy na pobraniu krwi i robilismy badanie kału na pasożyty, jutro sa wyniki. Moze ma jakies robale, akurat teraz pelnia to powinny sie rozmnazac i dac sie wykryc w labolatorium. Jutro mamy konsultacje w poradni psychologiczno pedagogicznej, prawdopodobnie dostaniemy papier na wczesne wspomaganie rozwoju. Oby, bo naprawde nie daje rady. Nie mam co marzyc o pracy narazie, skoro takie problemy sa z nim. Zawsze klody pod nogi.
  • annaelsa13 22.04.16, 00:50
    Witam,jesli się przyda ta informacja to fajnie-jesli dziecko otrzyma orzeczenie o niepełnosprawności,w którym bodajze punkt 7i8 opisany będzie na TAK,wówczas moze się pani ubiegać o swiadczenie (rezygnacja z podjęcia zatrudnienia z powodu całodobowej opieki nad chorym-niepełnosprawnym dzieckiem)-takie świadczenie wypłaca opieka społeczna i jest to dośc duża kwota bo 1300złmiesięcznie;oprócz tego otrzyma pani również dodatek pielęgnacyjny na dziecko-ok 160zł lub niekiedy znacznie więcej.Proszę się dowiedzieć jak i co bo z pewnością znacznie pomogłyby te swiadczenia pani i dziecku,pozdrawiam-acha,doda ze nie wliczają się one w dochód gospodarstwa domowego. smile
  • samotna_mama_88 22.04.16, 19:08
    Dzisiaj bylam z synkiem na konsultacji w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, pani robila wywiad i jakis test punktowany i wyszlo , ze Nikodem ewidentnie ma Zespół Aspergera sad 11 maja mamy juz umowiona wizyte u psychiatry , zeby potwierdzil wstepna diagnoze sad Jestem zalamana, zamiast byc lepiej to wszystko sie wali sad ciekawe kiedy mnie dopadnie jakas depresja...? czy ja jestem jakims robotem? ze przez tyle lat znosze takie sytuacje , ktore mnie spotkaly w zyciu i nawet nie pije. I jak tu isc do pracy? Nawet nie bede miala jak odpoczac . Przeciez Nikodema nie mozna spuscic z oka, bo od razu cos sie dzieje. Ehhh caly czas w stresie i w napieciu. Wkoncu sie wykoncze jak nie odpoczne psychicznie sad
  • annaelsa13 22.04.16, 19:52
    Postaraj się choc wieczorami odetchnac pelna piersia- z zespolem Aspergera da sie zyc-poczatkowo bedzie ciezko(nie poddawaj sie,pomysl o synku -dacie radę.smile
    Idz dowiedziec sie o te swiadczenia,jesli juz synek otrzyma orzeczenie o niepelnosprawnosci złoz o swiadczenie z rezygnacji zatrudnienia(jak pisalam);
    Daj znac jak juz sie czegos dowiesz i pamietaj,ze masz dla kogo życ i starac się-gdybys chciala pogadac/popisac nie krepuj sie-mnie równiez los nie oszczedzil,powodzenia i wytrwalosci smile
  • annaelsa13 22.04.16, 19:57
    Acha,jesli bedzie juz orzeczenie wowczas mozesz starac sie o miejsce dla synka w przedszkolu zintegrowanym(dziecko bedzie tam pod dobra opieka)
  • samotna_mama_88 23.04.16, 00:51
    annaelsa13 mielismy juz orzeczenie o niepelnosprawnosci na AZS wiec wiem co i jak, ale dzieki za slowa otuchy. Walcze, bo nikt inny za mnie tego nie zrobi. Ale jestem z dziecmi sama , zadnych znajomych, rodziny, nikogo, kto by mi przypilnowal nikusia nawet na godzine zebym mogla wyjsc spokojnie do sklepu. ehh no jakos musze dac rade
  • annaelsa13 23.04.16, 20:14
    Doskonale Cię rozumiem-również nikt nie przypilnuje mi młodszej-wszyscy sie od nas odwrócilisad

Mam męża,wiem ze mnie bardzo kocha(ja jego też)i choć jest nam bardzo ciężko próbujemy wspolnie przejść przez życie-tutaj przyznam szczerze niektóre wpisy są przykre i bardzo ranią(a to za sprawą tego,ze osoby piszące nie znają Nas-tych w potrzebie i oczerniają bezpodstawnie;no,ale takie zycie i kazdy ma prawo do wlasnych opinii
    Pozdrawiam
  • samotna_mama_88 11.05.16, 17:02
    Dzisiaj u psychiatry potwierdzila sie wstepna diagnoza. Nikodem ma Zespol Aspergera, ADHD, Zaburzenia emocjonalne. Takze dzialamy z zalatwianiem WWRow, ksztalcenia specjalnego i od wrzesnia bede sie starac o przedszkole integracyjne. Zobaczymy jak to bedzie.

• prochottka1 12.05.16, 09:23
    samotna

prawidłowe zdiagnozowanie ADHD czy ADHS jest w wieku przedszkolnym mało miarodajne
    według kryteröw jakie zawiera diagnostyka to 90 % przedszkolaköw i 50 % dzieci szkolnych ma te choroby

jaka metoda diagnozowano ADHS u syna ?

--
  • samotna_mama_88 12.05.16, 17:39
    hmm w sumie to specjalnie nikt go nie badal. Poprostu patrzyli na jego zachowanie, wszystko dookola demolowal, ciagle w biegu, bo nawet nie ustal, nie reagowal na zawolania, jak juz go pani zlapala za reke bo chciala z nim pogadac, to wzrok mu uciekal, wyrywal sie i wpadal w histerie. Gryzl po rekach, ciagle wolal ze chce patyczek, kijek, bo ma bzika na tym punkcie. Do tego przeprowadzili ze mna wywiad. Zadawali pytania. Wiec odpowiadalam tak jak jest naprawde. Ze mlody bez lekow skacze z wysokosci, ze bierze niebezpieczne przedmioty, biegal za bratem z nozem i krzyczal , ze go zabije. Ze nie trzyma kontaktu wzrokowego, skacze po meblach, klepie tylki, liże je, sciaga mi i bratu majtki. No i czytali opinie z przedszkola o calkowitym niedostosowaniu spolecznym. Nikodem nie potrafil wspolpracowac nawet indywidualnie z pania w osobnej, zamknietej sali. Na tej podstawie lekarz stwierdzil ze owszem Nikodem jest nadpobudliwy ale na ta chwile to ewidentnie jest Asperger.
  • samotna_mama_88 27.04.16, 22:21
    Dzisiaj bylam w Powiatowym zespole do spraw orzekania o niepelnosprawnosci zeby sie dowiedziec co z naszym odwolaniem. Okazalo sie , ze akurat dzisiaj po poludniu mieli miec zespol. Takze jutro rano mam zadzwonic i bede wiedziala czy dostalismy kolejna odmowe i wysla do wojewodzkiego czy zmienili decyzje na pozytywna. Trzymajcie kciuki, bo decyzja juz zapadla, ale dowiem sie dopiero jutro.
  • samotna_mama_88 28.04.16, 20:57
    Niestety na odwolaniu komisja nie zmienila decyzji i nadal nie dali nam orzeczenia sad. jutro wysylaja do wojewodzkiego do bydgoszczy. Teraz tylko bedzie trzeba czekac na wezwanie. Mam nadzieje , ze tam spojza na nikusia inaczej i przyznaja orzeczenie.
  • misia910 11.05.16, 23:32
    Bo do roboty nie chce się iść Paniusi.
  • samotna_mama_88 12.05.16, 17:43
    Dziewczynki, gdyby ktoras z was robila porzadki w szafach, a nosicie rozmiar 38/M to ja z checia przyjme za koszt wysylki. Robi sie coraz cieplej a u mnie braki w bluzeczkach , spodenkach czy nawet sukienkach letnich. Sama to ja sobie nic nie kupie, bo mi zawsze szkoda pieniedzy i wole kupic dzieciom. a jak bede miala zaplacic za przesylke to poprostu zaplace bo bede musiala smile
  • prochottka1 12.05.16, 19:36
    na podtawie takiego zachowania nie da sie zdiagnozowac ADHS no sie nie da
    jedynie nadpobudliwosc ruchowa co w tym wieku jest zupełnie normalne

co do Aspergera nie umiem nic doradzic nie mam doswiadczenia,

dignozowałabym dziecko dalej u innego lekarza, w ten sposöb mozna cos potwierdzic
    albo wykluczyc
    powodzenia

a i cos do ubrania moze bym znalazła
    napisz do mnie na asik26@aol.com

--
  • samotna_mama_88 12.05.16, 21:38
    Zespol hiperkinetyczny z deficytami uwagi i zaburzenia emocjonalne zdiagnozowali mu po 6 tygodniowym pobycie na oddziale dziennym w szpitalu psychiatrycznym. Co do Zespolu Aspergera, to w Poradni psychologiczno-pedagogicznej podali wstepna diagnoze, a psychiatra potwierdzil. Wiec 2 osoby raczej nie moga sie mylic.
  • malinowe_lody 19.05.16, 07:39
    Jeśli nadal jesteś zainteresowana ubraniami dla siebie - to sprawdzę co mam. A chłopcy - czegoś potrzebują?
  • samotna_mama_88 19.05.16, 13:11
    Hej pewnie, ze jestem, w szafie same jesienno zinowe, a na wiosne i lato nie mam prawie nic. bo po zimie musialam zgnile i zplesniale z szafy wyrzucic. nie dalo sie plam doprac sad takze potrzebuje bardzo.

Dzisiaj wyszla Nikusiowi jeszcze Astma sad 2 dni temu mial ostry napad dusznosci, malo karetki nie wezwalam. plakal i sie dusil przez godzine, mowiac ze chce oddychac bo nie moze sad. Wzielam go na zewnatrz, powietrze zimne i padalo. Udalo sie i mu przeszlo, spokojnie zasnal. Pani doktor uslyszala wyrazne swisty po obu stronach i powiedziala , ze synek ma Astme. Takze doszlo kolejne cholerstwo i ja juz trace sily sad
  • samotna_mama_88 23.05.16, 10:44
    Hej dziewczynki. Dzisiaj przyszlo zawiadomienie z Wojewodzkiego Zespolu ds. orzekania o niepelnosprawnosci. Termin komisji to 8.06.2016. o 17.00. Mam nadzieje, ze nam sie uda. Trzymajcie kciuki
  • claudel6 24.05.16, 20:45
    proszę do mnie napisac na priv claudel6@gazeta.pl
  • samotna_mama_88 14.06.16, 15:09
    claudel6 napisalam na priv na maila smile
  • malinowe_lody 25.05.16, 08:43
    W takim razie przygotuję paczkę. Czy chłopcy lubią puzzle?
  • samotna_mama_88 10.06.16, 16:44
    malinowe_lody , Oliwierek uwielbia puzzle. Nikos jeszcze za maly. smile
  • samotna_mama_88 10.06.16, 16:46
    Dziewczynki 2 dni temu mielismy komisje odwolawcza w Wojewodzkim zespole. Jest szansa, ze tym razem dostaniemy orzeczenie. Przez moment jakby zasugerowali , ze jest szansa na pkt. 7. Ale najwazniejsze ,zeby dali cokolwiek. Papier sie liczy. 2 tygodnie czekania teraz, ehh
  • woruska 10.06.16, 22:02
    Witam,
    mam pytanie jakie chłopaki mają rozmiary butów i czy potrzebujesz dla nich, jestem po porządkach i mam kilka par noszonych butów, z których mój syn wyrósł.
  • woruska 10.06.16, 22:13
    wszystkie (sandały, trampki, adidasy, crocsy) są na rozmiar 29, kalosze -28.
  • samotna_mama_88 14.06.16, 15:13
    woruska Witaj. na lato sandalki potrzebujemy w rozmiarach 27 i 31. papcie i ewentualnie jakies trampeczki, bo adidaski maja smile Z gory dziekujemy smile
  • woruska 15.06.16, 16:30
    Ja mam większość na 29, daj znać czy przesyłać.
  • samotna_mama_88 16.06.16, 11:39
    woruska to zostaw dla innego dzieciaczka. Bo u nas to by lezaly do przyszlego roku, a po co to skladowac smile ale dziekuje za checi smile
  • ni.tka 19.06.16, 22:45
    Mam sandały rozmiar 28, podaj długość wkładki, zmierzę i może będą dobre na młodszego wtedy podeślę

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliw8tojujd.png
  • samotna_mama_88 20.06.16, 12:37
    Drogie mamusie. Dzisiaj przyszlo orzeczenie z odwolania . Komisja przyznala nam pkt.6,7 i 8 na 2 lata. Wkoncu zakonczylismy walke smile Co prawda swiadczenia mi nie splaca bo jestem zarejestrowana w urzedzie pracy. ale wazne ze papier jest. Teraz spokoj nie bede mogla dzialac z terapiami. I oby bylo coraz lepiej smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka