• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Kapka do chrztu .. Dodaj do ulubionych

• 06.03.06, 21:09
    Nie wiem jak dokładnie sie to nazywa , ale jest to kwadratowy kawałek atłasu obszyty koronkami , taki jak na tej fotce . Może ktos takie potrzebuje ??Wklejam fotkę www.voila.pl/j3yst/index.php?22

--
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=29323898
    Edytor zaawansowany
    • 06.03.06, 22:33
      Najmocniej cię przepraszam ale czy tego aby na pamiątke nie powinnaś zostawić?
      Wydaje mi się, że tak się robi.
      pozdrawiam serdecznie,
      --
      Superkonkurs z nagrodami !!!
      ######## - zdrap tutaj i zobacz co wygralaś smile
      • 06.03.06, 22:42
        Moje dzieci były chrzczone w tym roku w lecie i raczej żadne z nich nie potrzebowalo kapkismile)Na pamiatkę zostawia sie krzyżmo . Taka kapka słuzy raczej do ozdoby ...

--
        • 07.03.06, 07:58
          To sie dziecią zostawia i nie wolno tgo oddawac to jest jedyna rzecz która
          powina zostac dziecia na pamiatkesmileAle co zrobisz to juz Twoja spara.
          • 07.03.06, 08:07
            Napisałam wyraznie ,że moje dzieci były chrzczone w lecie zeszłego roku i do chrztu poszły na własnych nogach , kpka przykrywa sie niemowlę . Dlaczego mam zostawiac na pamiatke cos co nigdy nie bylo uzywane do chcrztu. Ziostawiłasm dzieciom na pamiatke ICH świece , krzyżma , koronkowe nakładki na swiece, i inne pamiatki i prezenty , typu biblia dla dzieci . Nie rozumiem dlaczego mam trzymac w szafie kapkę na pamiatke skoro nie była przez nikogo uzywana . Jest NOWA smile

--
        • 07.03.06, 08:06
          roxanna1336 napisała:

> Moje dzieci były chrzczone w tym roku w lecie i raczej żadne z nich nie
          potrzeb
          > owalo kapkismile)Na pamiatkę zostawia sie krzyżmo . Taka kapka słuzy raczej do
          ozd
          > oby ...
          >
          Krzyżmo na pamiątkę???? Krzyżmo to przecież olejek z oliwek zmieszany z
          balsamem. Szatka musiała być potrzebna, to znak przyjęcia Chrystusa.

--
          1% dla Rodgera Jagoda STOP!
          • 07.03.06, 09:16
            o jejku, ale sie mamy drobiazgowe zrobiły, roxanna1336 wyraźnie pisze, że zostawiła pamiątkie ze chrztu swoim dzieciom i w sumie to nie musi się nikomu z tego tłumaczyć, co zostawiła i dlaczego i jak to się nazywa, chce oddać nową, nieużywaną kapkę, bo może inna mamusia chrzcząc swoje niemowlę użyje tej ładnej ozdoby, popieram roxanne1336, bo przecież ubranka, w którym chrzcimy dzieci nie zostawiamy im na pamiątkę, prawda? więc także takie ozdobne przykrycie może być częścią ubioru a nie jakąś szczególną pamiątką, a poza tym, to co zostawimy dziecku na pamiątkę jest indywidualną sprawą każdej mamusi, więcej tolerancji
            pozdrawiam mamy i życzę milusiego dnia smile
            • 07.03.06, 09:19
              Kapka, to taki "kocyk" zodobny, przykrywa sie tym becik.
              Mozna uzywac jako ozdobnego przykrycia do wozka.

Jak bylam malenka to mialam przepiekna kapke i podusie do kompletu.

Teraz juz rzadko sie spotykasmile)

K
              --
              -------------------
              jadą jadą misie
              hop siup tralala
          • 07.03.06, 16:02
            Szatki mam na pamiatke schowane , u nas nazywa sie To krzyżmo i jest to wielkości husteczki do nosa . To co jest na fotce ma wymiary 90cm na 90cm , i słuzy do przykrycia malenkiego nie chodzącego dzieciatka w wózku .

--
    • 07.03.06, 11:44
      Kapka, kocyk...
      O czy my mówimy?? Wydawało mi się że chrzest to ważny sakrament i że warto
      zrozumieć o co w tym "chodzi".
      --
      • 07.03.06, 11:48
        to nie jset typowa "kapka"-kap[ka to takie male ubranko i tego roxana nier
        oddaje roxana oddaje taki baaaaaaaaaardzo cieniutki kocyk, ktoruym mozna
        przykryc bet. ja go mialam np zrobiony z trenu sukni slubnejsmile)
        nie wiedze nic zlego w oddawaniu tego...
        --
        Magda mamusia Oliwki
        ktora juz ma
        ŚLĄSKIE FORUM....
        • 07.03.06, 11:58
          pewnie w roznych regionach kraju inaczej sie nazywa pewne rzeczy

u nas kapka, to byl od zawsze (tak mowila babcia) "kocyk" "narzutka" ozdobna,
          bez zadnych emblematow religijnych, sluzaca przykryciu w wozeczku lub na beciku.

"Biała szata" która mama chrzestna naklada na dziecko w czasie ceremonii u nas
          nazywana jest "szatką" i tą prawie wszyscy zostawiają dziecku na pamiątke.

K
          --
          -------------------
          jadą jadą misie
          hop siup tralala
          • 07.03.06, 12:42
            A ja jestem szurnięta i szatki i sukienki i świece zostawiłam na pamiątkę.
            --
    • 07.03.06, 14:53
      czyli nie można oddać kapki, zeby nie obrazić uczuć religijnych innych mam?
      pytanie z czystej ciekawości.
      • 07.03.06, 15:11
        ale co w końcu rozumiemy pod pojeciem kapki?? jak wywnioskowałam, kapka to to
        coś czy nakrywany był becik, za czasów kiedy dzieci w becikach podawane były do
        chrztu. Tak wiec jest to niejako częśc ubranka. Szatka to nie jest część
        ubranka, to symbol i pamiątka chrztu. I nie chodzi tu o obrazę uczuć
        religijnych, ale o to żeby dziecko miało tą pamiatkę. Dlatego ja to przechowuję
        i kiedyś przekażę swoim córkom.
        I zeby nie było niejasności- nikt tu na nikogo nie napada i proszę nikomu trgo
        nie wmawiać.
        --
    • 07.03.06, 16:25
      mnie nie obraża i chętnie przyjmę, jeżeli to jeszcze aktualne. Przecież jeżeli nie było użyte podczas chrztu to nie jest pamiątką. Mam straszny problam ze znalezieniem ubranka do chrztu dla synka, więc to bardzo by mi pomogło. Pozdrawiam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.