Dodaj do ulubionych

Smerfowy Domek Fikakowo?

11.04.07, 21:08
Szukam informacji na temat ww.przedszkola. Czy są tu mamy, które wybrały to
przedszkole? Proszę o info., jak oceniacie tą placówkę. Zastanawiam się nad
wysłaniem tam mojego synka.
Z góry dziękuję
Obserwuj wątek
      • mag2004 Re: Smerfowy Domek Fikakowo? 13.04.07, 19:26
        hej!ja prowadzilam w zeszlym roku w styczniu; Michal mial wtedy niecale 2 lata,
        byl doslownie kilka godzin, kilka razy (syt.awaryjnewink; i mi jakos nie bardzo
        sie tam spodobalo...wtedy jeszcze miescili sie na gryfa pom., Pani wlascicielka
        niby bardzo mila, ale jakas humorzasta, miala pretensje do syna, ze znowu
        nasikal...(do pieluchy - trudno zeby nie sikalwink, jeszcze nie potrafil do
        nocniczka); i poza tym nie zapewniali nic z tego co obiecywali w ulotce
        (chociazby angielski...); nie wiem jak jest teraz - tak bylo rok temu...
        pozdrawiam smile
        --
        Asia, mama Michałka i Ulismile
      • jogaj Re: Smerfowy Domek Fikakowo? 14.04.07, 09:23
        Ja mialam zamiar tam poslac synka, rozmowa z wlasicielka ok, ale jak poszlam z
        synkiem na probe tam, to pani mi sie nie podobala i jakos zrezygnowalam,synek
        mial 1,5 roku. Moja kolezanka tam prowadza coreczke od wrzesnia i jest bardzo
        zadowolona.
        Ja w koncu zdecydowalam sie na "U cioci Dorotki", jest tu drozej jezeli dziecko
        chodzi caly miesiac,ale ja jestem bardzo zadowolona, synek chodzi tam od
        pazdziernika, bardzo szybko sie zaaklimatyzowal, teraz z radoscia biegnie rano
        w kierunku drzwi przedszkola, teraz ma 2latka i prawie 2 miesiace. Bardzo
        polecam, choc nie wiem czy maja jeszcze miejsca.
        Jola
        --
        Jola i jej cudownyni synkowie:
        Szymon(24.01.2003)
        i Tymon(24.02.2005)
        • jadzia95 Re: Smerfowy Domek Fikakowo? 12.05.07, 20:21
          Witam wszystkie mamy!
          Chcaiłam Was ostrzec abyscie nie dawaly swoich dzieci do SMERFOWEGO DOMKU!!!
          Zastanawialam sie nad oddaniem mojego dziecka do SMERFOWEGO DOMKU, gdyz
          dowiedzialam sie z dobrych zrodel, ze Pani dyrektor (jesli mozna tak ja nazwac
          podobno rowniez bez wyksztalcenia) z pozoru wydaje sie bardzo mila natomiast
          tak naprawde jest osoba bardzo falszywa, swietnie umie grac na ludzkich
          emocjach i przedstawiac wszytsko w kolorowym swietle, ale niestety prawda jest
          zupelnie inna. Dzieci chodza glodne, brak jest jedzenia, poniewaz dyrektorka na
          wszyskim oszczedza nawet na jedzeniu, a przede wszystkim na dobru dziecka.
          Posiłki sa bardzo male, dzieci nie maja zapewnionego bezpieczenstwa. Osobiscie
          balabym sie zostawic tam moje dziecko. Z wiadomych mi zródeł wiem, że pracuja
          tam osoby z brakiem odpowiedniego wyzszego wyksztalcenia pedagogicznego mimo
          dobrego podejscia do dzieci. Wlascicielka robi wszystko dla pieniedzy kosztem
          dzieci i nieswiadomych niczego rodzicow. Liczy sie dla niej tylko kasa, nawet
          nie potrafi zadbac o swoich pracownikow. Moim zdaniem SMERFOWY DOMEK nie
          spelnia absolutnie zadnych warunkow, ktore powinno zapewnic przedszkole. Wole
          zaplacic wiecej i byc pewna, ze moje dziecko bedzie najedzone i czulo sie
          bezpiecznie. Apeluje do wszytskich matek!!! Jesli wahacie sie nad wyborem
          przedszkola dla swojej pociechy trzymajcie sie z dala od SMERFOWEGO DOMKU i
          JEGO SPRYTNEJ WLASCICIELKI!!!
          • brogla Re: Smerfowy Domek Fikakowo? 13.05.07, 16:40
            Z tego co wiem to Smerfowy Domek to jest punkt opieki dziennej. Przynajmniej
            kiedyś był. nie nazywajcie tego przedszkolem. Nigdy tam nie prowadzałam
            dziecka,ale już na początku jak były ogłoszenia o otwarciu to wydawało mi się to
            dziwne ,ze nie maja telefonu stacjonarnego, w początkowych ulotkach nie było
            wogóle adresu- tylko ,ze na Fikakowie, a no i też nie mieli strony. Z koleżanką
            rozmawiałyśmy i się dziwiłyśmy. Teraz moze sie zmieniło - jeżeli chodzi o
            informację.
            Zgadzam się z przedmówczynią- niektóre panie i pani dyrektor nie mają
            wykształcenia pedagogicznego, ale nie muszą , bo to dom opieki dziennej czyli
            ,zę nikt ich nie nadzoruje z kuratorium, nie odbiera im lokalu sanepid, nie
            musza mieć kuchni , sanitariatów itp. Normalna działąlnośc prywatna.
            Chciałam jeszcze w zeszłym roku oddać dziecko do punktu opieki "Muszelka" ,ale
            niestety nie mieli miejsca na spanie, a moje dziecko jeszcze w dzień śpi.
            Wydawało mi sie interesująco. Panie po pedagogice. Nie wiem jak wyszło w praniu.
            Może coś o Muszelce inni napiszą.
            Pozdawiam
            • inverti Re: Smerfowy Domek Fikakowo? 09.08.07, 08:25
              Nasz dzieci (4 i 2 lata) chodza tam od sierpnia. Corka (4) jest bardzo
              zadowolona, ladnie jedza. Synek (2) ma wlasnie syndrom 5 dnia i po pierwszych
              dniach kiedy lecial od razu na sale dla dzieci, teraz nie chce zostawac, ale z
              tego co wiem to standard u malych dzieci.

Ciekawia mnie aktualne opinie innych rodzicow, ktorych dzieci teraz tam uczeszczaja.
              --
              Serdecznie pozdrawiam
              Tomasz Gregorczyk
              • izaggg Re: Smerfowy Domek Fikakowo? 05.10.07, 20:49
                To nie jest ani Przedszkole ani nic podobnego,zwykła "przechowalnia dzieciaków"
                ,ostrzegam przed kłamliwą właścicielką!,dzieci nie zawsze jadają śniadania,a o
                podwieczorku trzeba zapomnieć,dzieci nie są zbyt dobrze traktowane,podają nie
                ciekawe obiady napewno nie warte tych pieniędzy które płacimy!!!!!! Naciąganie
                ludzi !!!!
        • dagbe Tez polecam "U cioci Dorotki" 15.05.07, 10:26
          Moj synek tam chodzil zamiast do zlobka. Teraz jest juz przedszkolakiem.
          Bardzo mi sie podobalo indywidualne podejscie do dziecka. Moj syn bardzo ciezko
          aklimatyzuje sie w nowych miejscach i nie ma zaufania do nieznanych mu osob. Byl
          tez okropnym niejadkiem wink Opiekunki poradzily sobie ze wszystkim.
          Poza tym awaryjnie mozna zostawic dziecko pod opieka w nocy, w sobote czy w
          niedziele. Za naszych czasow jeszcze byla usluga polegajaca na tym, ze jesli
          dziecko bylo chore, to jedna z opiekunek przychodzila do niego do domu a rodzice
          nie musieli brac zwolnienia lekarskiego. Nie wiem jednak, czy to dalej jest
          aktualne.

Pozdrawiam,
          Dagmara
          • gatka_b Re: Tez polecam "U cioci Dorotki" 15.05.07, 21:50
            Mój synek chodzi do "cioci Dorotki" od tygodnia. To znaczy tydzień chodził, a
            teraz siedzi z katarem w domu wink No ale to normalne na początek.
            W zasadzie wszystko jest w porządku. Trochę kulał przepływ informacji na linii
            szefostwo-pracownicy, ale już jest ok smile
            Mój synek bardzo dobrze się tam czuje smile
            A co do opieki nad chorym dzieckiem w domu - nadal ta funkcja istnieje.
            --
            Gatka mama Alka (30.06.05)
              • kasia_znad_morza smerfowy domek 11.03.08, 11:16
                Bardzo proszę raz jeszcze o opinie, bo to co przeczytałam trochę
                mnie przeraża. Mam zamiar zapisać dziecko do tego przedszkola a
                teraz trochę się obawiam... Piszcie, czy faktycznie jest tam tak
                źle???
                  • agusia78.inc Re: up 12.03.08, 08:21
                    Prosze poczytać opinie na www.odradzamy.pl,moje dziecko juz nie chodzi do tego
                    przedszkola całe szczęście,bo mogła mu sie stać krzywda,przykre
                    doswiadczenia...Jesli chcesz aby dziecko było bezpieczne to z dala od Smerfowego
                    Domku.
                    • kasia_znad_morza smerfowy domek kosakowo 12.03.08, 20:21
                      No to podjęłam decyzję. Moje dziecko jest teraz w przedszkolu, z
                      którego wychodzi uśmiechnięte i rozśpiewane. Tam czuć niemal
                      fizycznie, że każde dziecko jest KIMŚ, że jest najważniejsze na
                      świecie. Nie ważne jest, że przedszkole jest daleko, jakoś damy
                      radę. A przynajmniej nasze dziecko nie będzie mało żadnych skaz na
                      psychice. Wybrałam to, co dla mnie najważniejsze. Nie wygoda, tylko
                      DZIECKO.
                      POzdrawiam wszystkich rodziców i ich pociechy.
                      • mah3333 Re: smerfowy domek kosakowo 13.03.08, 20:26
                        Jestem wstrząśnięta tym co tu przeczytałam a to dlatego że moje dzieci chodzą do
                        smerfowego domu od ponad roku i nigdy przenigdy nie spotkałam się z tym żeby
                        moje dzieci były niezadowolone. Zawsze wracaja uśmiechnięte, pokazują jakie
                        prace robiły w przedszkolu czego się nowego nauczyły. Dla mnie te posty pisane
                        wsześniej to wyssane z palca bzdury!!!!! Tak sobie myśle że to pisze ktoś
                        specjalnie żeby zepsuć opinie Smerfowego Domku. Spotkałam się z tymi opiniami na
                        różnych forach i na odradzamy.pl i mam dziwne wrażenie że to pisze jedna i ta
                        sama osoba. Ja nie mam żadnych zastrzeżeń co do smerfowego domku i będe go
                        polecać innym!!!!!!!!!!!!
    • agamamakubusia Re: Smerfowy Domek Fikakowo? 17.03.08, 22:16
      Witam. Mój synek chodzi do tego przedszkola od zeszłego roku od
      sierpnia.Niewiem dlaczego tak negatywnie opisujecie to
      przedszkole .Kubuś jest zadowolony zawsze wchodzi i wychodzi
      uśmiechnięty.Panie są miłe i to czy mają wykształcenie pedagogiczne
      to może i ważne ale nie najważniejsze. Dla Nas było ważne zeby mały
      czuł sie tam dobrze i nie działa mu sie krzywda.Jednego naprawde
      jestem ciekawa skad wiecie ,ze dzieci chodziły głodne ???? no to
      raczej nie wchodzi w gre!!Bynajmniej moje zdanie jest takie...w
      przedszkolu jest czysto.dzieci mają czym sie bawić ,jest wielka
      kuchnia gdzie dzieci jedzą tam posiłki,maja też łazienki i
      przedewszystkim pokoiki gdzie dzieci śpią!Mały śpi w ciągu dnia i
      byłam tam w tym pokoiku wiec wiem. Moje dziecko też jeszcze kozysta
      z pieluszki i nikt na niego nie krzyczy ,ze sie znowu zsikało czy
      coś w tym stylu..Wręcz przeciwnie ,nie było czegoś takiego,ze mały
      był zaniedbany czy coś w tym stylu. A to,że maja czasami brudną
      buzię to nie żadna zbrodnia, w domu tez maja i co wtedy do kogo
      macię pretensję czy zal???przeciez to sa dzieci !!smileKończę niechce
      się rozpisywać smile MY JESTESMY ZADOWOLENI Z TEGO
      PRZEDSZKOLA.pozdrawiam Agnieszka mama Kubusia
    • amadeusz.1 Re: Smerfowy Domek Fikakowo? 23.10.08, 14:11
      Witam
      Chciałam Państwa ostrzec aby nie korzystali Państwo z
      tego"przedszkola". Moje dziecko uczęszczało tam przez krótki okres
      czasu,ok 1 m-ca,z czego 25 dni przechorował.Pierwszego dnia wszystko
      wyglądało cudownie,przemiłe panie,sympatyczna pani dyrektor...Jednak
      Dzieci są tam nie dopilnowane, mój synek notorycznie uskarżał się na
      fakt iż dzieci go biją, miał ślady po ugryzieniach...Dziecko było
      spocone,zsikane.MAsakra! w ciągu tych pary dni zmienila się pani o
      opieki- o tym jak sie sprawuje polecono mi zapytać dziecka!!! Dzieci
      nie chodzą na spacery,zasypiają na podłodze, nie ma żadnego planu
      zajęć dnia itp.
      Ostatniego dnia mając spore wątpliwośc zapytałam jednego z rodziców
      czy jest zadowolony z opieki, usłyszałam odpowiedz, ze
      owszem ,dziecko uczęszcza już rok i wszystko ok ..ale za chwilę mama
      przypomniała sobie jeden incydent, jako by czas temu cdziecko coś
      fantazjowało ze pani uderzyła je w głowę,postanowili to wyjaśnić i
      owa pani została zwolniona,więc są spokojni....Komentarz pozostawiam
      Państwu.Skóra mi się jeży jak o tym teraz myslę. Po tym jak
      zrezygnowaliśmy z usług tego wątpliwego miejsca szanowna pani
      dyrektor nie odbiera telefonów,nie odpisuje na smsy- oczywiście
      chodzi o rozliczenie,nie możemy odzyskać naszych pieniędzy do dzis
      dnia.Trzeba będzie polować niczym jak na zwierzynę...Dodam tylko ze
      synek od tej pory budzi się w nocy z płaczem. Nie mogę sobie tego
      błędu wybaczyć. Zastanówcie się 10000 razy w imie dobra dziecka.
      • super.molek Re: Smerfowy Domek Fikakowo? 30.10.08, 16:24
        tez nie polecam, gdzieś tu już rozpisałam się na temat tego przedszkola więc
        teraz tylko streszczę, wszystko wiem bo widziałam, pracowałam tam: naczynia myte
        bez użycia płynu, samą wodą, dzieci myją zęby nie swoimi szczoteczkami, panie
        wychowawczynie pracują bez umów, dzieci się nie najadają, obiad z 1 dania bez
        dokładek, małe śniadania i podwieczorki, nie ma dużo zabawek, w tej grupie którą
        ja prowadziłam były wszystkie popsute, dzieci pytały się kiedy mogą swoje
        przynieść, 2 czy 3 latki same chodzą do łazienki załatwić potrzeby, same się
        podcierają, gdy rodzic przychodzi po dziecko trzeba szybko zesłać je do rodzica
        aby sam po nie nie przyszedł i nie zobaczył jak się nudzi strasznie.
        • anulka275 Re: Smerfowy Domek Fikakowo? 17.11.08, 10:31
          Witam. zastanawiam sie skad taka zla opinia na temat tego przedszkola i mysle ze
          ta pani ktora tam pracowala pewnie zostala zwolniona za zla prace i dlatego
          wypisuje takie bzdury!! Moje dziecko uczeszcza tam od pol roku i jest bardzo
          zadowolone!! jak kazde na poczatku bylo nie ufne a teraz po tylu miesiacach
          biegnie tam codziennie z usmiechem na twarzy smilekiedy Go odbieram zawsze jest
          zadowolony i opowiada mi co robili. w domku spiewa nowe piosenki, recytuje
          wierszyki ktore nauczyl sie wlasnie w Smerfowym Domku.jezeli chodzi o posilki-
          codziennie pytam sie co jadl? sniadanko, obiade nawet z dokladka i podwieczorek
          co nie raz widzialam bo wlasnie w tym czasie go odbieram. moj Synek jest
          naprawde bardzo zadowolony i my rodzice tez!! bardzo lubi "swoje ciocie" ktore
          tam pracuja. wiec drogie mamusie nie bojcie sie poslac tam swoje dziecko i nie
          biercie pod uwage tych zlosliwyh z palca wyssanych opin!! pozdrawiam smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka