Katedra Polowa WP czy Lasek Bielański Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Potrzebuję PILNIE waszych opinii.
    Mieliśmy już we wrześniu zaklepaną datę w swojej parafii ale
    wyniknęły problemy w winy wikariusza. Teraz musimy na wariata szukac
    kościoła sad
    Czy któraś z Was brała tam ślub? Albo chodzicie na Msze do tych
    kościołów? Nie znoszę czegoś takiego, chciałam wziąć ślub w swoim
    kościele a teraz muszę szukać tam gdzie będzie miejsce sad Spośród
    kilku kościołów wybralismy te dwa, są wolne godziny. Jednak nie znam
    tamtejszych księży POMOCY!
    Od razu mówię, ze decydować sie musimy błyskawicznie a na Mszę idę
    dziś do Katedry, aby cokolwiek więcej wiedzieć.
    • Też polecam kościół w Lasku Bielańskim. Jasne, gustowne wnętrze = fajne zdjęcia
      smile Do tego kościół jest niewielki, więc masz szansę na efekt 'pełnego kościoła'
      wink No i otoczenie miłe i mimo wszystko chyba więcej miejsc parkingowych dla
      gości niż przy Pl.Krasińskich.
    • A czy jest tam taka trochę "masówka". Jedni Młodzi mają ceremonię a
      kolejna para z tłumem gości już czeka w drzwiach? I jak w tej
      sytuacji z parkingiem?
      • dobre pytanie... Nie orientuję się dokładnie, ale chyba rzeczywiście spotkałam
        tam raz taką sytuację - moi znajomi chwilę czekali przed kościolem na koniec
        mszy poprzedników...
        A parking jest ogromny, więc dla gości weselnych Waszych i poprzedniego ślubu na
        pewno wystarczy, tyle że parking jest okupowany przez studentów/pracowników
        uksw, więc w weekend tam jest czasem tłoczno. A kiedy macie ślub? Bo jeśli w
        wakacje, to nie ma problemu smile
        • A kiedy macie ślub? Bo jeśli w
          > wakacje, to nie ma problemu smile

Niestety przed wakacjami.
          Byłam wczoraj i widziałam ten kościół. Naczytałam się samych ochów i
          achów ale nie powaliła mnie ta okolica na kolana. Niby lasek jest
          ale widać go z tylko jednej strony, a wprost z kościółka wychodzi
          się na budynek szkoły (brzydki). Ogólnie tak sobie. Liczę na
          Księdza, który jest ponoć niesamowity, najwazniejsza dla nas jest
          ceremonia i Msza. Parking rzeczywiście ogromny.
          Jedyne o co sie boję to odległość do sali gdzie będzie przyjęcie -
          34km. Ze Starówki bliżej 25km. Myślicie , że warto brać Starówkę?
          HELP!!!
          • Jak masz jeszcze możliwość to zdecydowanie polecam katedrę polową.
            Filmujemy tam niejednokrotnie nie tylko wesela, ale lepiej
            nagłośnionego miejsca trudno szukać w całej Warszawie. Katedra wbrew
            pozorom (jak słusznie wyżej ktoś zauważył) wcale nie jest wielka za
            to jest znakomicie oświetlona i jeśli chodzi o film wcale nie jest
            konieczne dodatkowe oświetlenie nawet nakamerowe.

Jest jeszcze jeden aspekt, który musicie rozważyć biorąc tam ślub, a
            mianowicie czy lubicie oprawę w stylu żołnierskim ? Mszę będzie
            celebrował z pewnością kapelan wojskowy (są to naogół młodzi i
            przystojni ludzie) a posługiwać przy ceremonii będą wojskowi, oni
            też wprowadzają orszak młodych pod ołtarz (muszę przyznać, że
            świetnie to wygląda)

Pozdrawiam
            Andrzej
            • Co do nagłośnienia, czytałam na innych forach, że Pokamedulski
              również ma znakomitą akustykę.

> a posługiwać przy ceremonii będą wojskowi, oni
              > też wprowadzają orszak młodych pod ołtarz (muszę przyznać, że
              > świetnie to wygląda)

Co do oprawy z żołnierzami - czy to jest na każdym ślubie, zawsze
              żołnierze idą z młodymi? Widziałam także zdjęcia, jak młodzi ślubują
              a dwaj żołnierze stoją po bokach. Zawsze tak jest?
              • Co do oprawy z żołnierzami - czy to jest na każdym ślubie, zawsze
                żołnierze idą z młodymi? Widziałam także zdjęcia, jak młodzi ślubują
                a dwaj żołnierze stoją po bokach. Zawsze tak jest?

Z tego co się orientuję by defoult- jest właśnie taka oprawa
                niejako jakby w cenie.
                Ale jeśli macie inne plany - warto ten temat omówić, gdy będziecie
                rozmawiać z kapelenem wg mnie nie powinno być większych problemów.
                Dla uspokojenia dodam, że ci żołnierze asystują w nabożeństwie w
                strojach galowych i wg zasad musztry.

• > Dla uspokojenia dodam, że ci żołnierze asystują w nabożeństwie w
                  > strojach galowych i wg zasad musztry.

Mnie się to podoba, na pewno wygląda bardzo reprezentacyjnie i
                  uroczyście, ale zastanawiam się czy aż za bardzo sztywno nie będzie.
                  Poza tym nie mamy nic z wojskiem wspólnego, więc trochę tak od czapy
                  taka oprawa w naszym przypadku. Chyba jednak dziwnie bym się czuła
                  jakby zołnierze szli w orszaku. Jeszcze ten problem z parkowaniem :-
                  ( Dzięki za info. Coraz bardziej się skłaniam jednak do Lasku
                  Bielańskiego.
                • > Z tego co się orientuję by defoult

Heh, jak już angielskie powiedzonka to by default
                  • na_szpilkach napisała:

> > Z tego co się orientuję by defoult
                    >
                    > Heh, jak już angielskie powiedzonka to by default

Oj czepiasz się wink
                    • A moge z ciekawosci zapytac dlaczego tylko te dwa koscioly bierzesz
                      pod uwage? Wszak w okolicach Starowki wiele jest pieknych...
                      • k.l2 napisał(a):

> A moge z ciekawosci zapytac dlaczego tylko te dwa koscioly
                        bierzesz
                        > pod uwage? Wszak w okolicach Starowki wiele jest pieknych...

Tak możesz zapytać smile
                        W tych innych, w których byliśmy nie ma wolnych Mszy sad
                        • k.l2 oczywiście jeśli masz jakieś info i propozycje oprócz:
                          Dominikanów, Katedry Św. Jana, Św. Annę, Ducha Św, Katedry Polowej
                          to mów smile
                          • No ba, mam propozycje! Baaardzo polecam parafie sw. Antoniego na
                            Senatorskiej.
                            http://bp1.blogger.com/_9XkoP9ridAY/R30hraLRSmI/AAAAAAAAB5U/Ozk0
iKQsAhY/s400/padewski+wn%C4%99trze.JPG
                            http://bp1.blogger.com/_9XkoP9ridAY/R30hraLRSmI/AAAAAAAAB5U/Ozk0
iKQsAhY/s400/padewski+wn%C4%99trze.JPG
                            I wnetrze zmienia sie diametralnie jak swieci slonce...

Nie ma fabryki slubnej - sluby sa co poltorej godziny.
                            • O, przepraszam, nie to zdjecie co chcialam wkleilam..
                              http://bp0.blogger.com/_9XkoP9ridAY/R30h2KLRSnI/AAAAAAAAB5c/oo5lN7
_xjzo/s400/padewski.JPG
                              • A czemu akurat ten?
                                • Dlaczego? Tak obiektywnie - centrum miasta (latwo dojechac i jest gdzie
                                  zaprakowac), piekne otoczenie, dziedziniec z sosnami. Bardzo
                                  sympatyczni zakonnicy. Kosciol jest parafialny,wiec nie trzeba
                                  dodatkowych pozwolen z kurii jak np. u dominikanow. No i te oltorej
                                  godziny przeznaczone na slub.. pieknie brzmiace organy.
                                  Subiektywnie - bo MZ to piekny kosciol. I ja tam bralam slub wink
                                  • OK. Dziękuję, wezmę go pod uwagę. Nigdy w nim nie byłam. A jak z
                                    organistą, da się znieść? I co z dekoracją, robiliście sami, czy z
                                    innymi parami?
                                    • Dekoracja w kosciele sie nie zajmuja,natomiast sami radza kontakt z
                                      innymi parami. Organista - hmm.. Jesli nie planujesz dodatkowych
                                      muzykow, to jak najbardziej -naprawde niezle gra i spiewa. Troche
                                      gorzej jesli chodzi o dogadanie sie jesli chodzi o wspolprace z innymi
                                      muzykami.
                                      • k.l2 napisał(a):

> Dekoracja w kosciele sie nie zajmuja,natomiast sami radza kontakt
                                        z
                                        > innymi parami. Organista - hmm.. Jesli nie planujesz dodatkowych
                                        > muzykow, to jak najbardziej -naprawde niezle gra i spiewa. Troche
                                        > gorzej jesli chodzi o dogadanie sie jesli chodzi o wspolprace z
                                        innymi
                                        > muzykami.

Bylismy dziś w Twoim kościele, fajny dziedziniec duuuży plus.
                                        Rzeczywiście centrum miasta smile Zmarwiłas mnie tylko tą współpracą z
                                        organistą, bo bardzo nam zależy na skrzypaczkach. Jakieś wielkie
                                        problemy robił?
                                        • Moze zle sie wyrazilam. Nie ma nic przeciwko temu ,zeby byl ktos
                                          dodatkowo, natomiast ja chcialam (i sie zgodzil! dostarczylam tez
                                          nuty),zeby zagral razem ze skrzypaczka. I tego nie polecam... I minus
                                          mial u mnie za zagranie dodatkowego utworuy, bez ustalenia z nami.
                                          Gosciom sie podobalo i zasadzie nie byl to wielki problem, ale mnie
                                          zazgrzytalo (ale jestem dosc wrazliwa na tym punkcie).
                                          • k.l2 napisał(a):

> Moze zle sie wyrazilam. Nie ma nic przeciwko temu ,zeby byl ktos
                                            > dodatkowo, natomiast ja chcialam (i sie zgodzil! dostarczylam tez
                                            > nuty),zeby zagral razem ze skrzypaczka. I tego nie polecam... I
                                            minus
                                            > mial u mnie za zagranie dodatkowego utworuy, bez ustalenia z nami.
                                            > Gosciom sie podobalo i zasadzie nie byl to wielki problem, ale
                                            mnie
                                            > zazgrzytalo (ale jestem dosc wrazliwa na tym punkcie).

A ja zrozumiałam, że robił problemy, żeby ktokolwiek inny mógł
                                            zagrać. OK, juz jasne smile Ja bym chciała żeby trio smyczkowe zagrało
                                            bez udziału organisty, czyli na wejście, komunię, wyjście, życzenia
                                            (oczywiście on też by grał tam gdzie trzeba).
                          • jeżeli możecie trochę bardziej w stronę Uniwersytetu, to jeszcze Wizytki i Św.
                            Stanisław koło Pałacu Prezydenckiego

z terminami nie będzie łatwo, ale może akurat ...
                            • mala_mujer napisała:

> jeżeli możecie trochę bardziej w stronę Uniwersytetu, to jeszcze
                              Wizytki i Św.
                              > Stanisław koło Pałacu Prezydenckiego
                              >
                              > z terminami nie będzie łatwo, ale może akurat ...

Dzięki ale Wizytki już odpadły, a Św. Stanisław - tam to już w ogóle
                              nie ma gdzie zaparkować? sad
                              • a Św. Stanisław - tam to już w ogóle
                                > nie ma gdzie zaparkować? sad

na parkingu Wizytek? rzeczywiście trochę nie halo
                                pewnie trzeba by coś znaleźć poza Traktem - nie mieszkam teraz w Wawie i nie za
                                bardzo kojarzę boczne uliczki

teraz spojrzałam na zdjęcie w ich galerii i kilka samochodów tam stoi
                  • na_szpilkach napisała:
                    "Z tego co się orientuję by defoult"
                    Heh, jak już angielskie powiedzonka to by default

Dziękuję za "sympatyczne" przypomnienie smile
                    ... pisząc szybko popełniłem błąd sad
                    Na przyszłość będę uważał bardziej... http://www.akacje6.pl/phpBB2/images/smiles/respekt.gif

Pozdrawiam
                    Andrzej

• Jesli maz wojskowy to Katedra polowa wp
      --
      ''Kobiety dochowują tajemnic, grupowo- po 20-30 osób''

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.