• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

zapraszam jeśli są pytania do florystki :)

• 05.01.11, 10:47
      Witam, mój ślub we wrześniu. Uwielbiam frezje, głownie ze względu na zapach i chciałabym je w bukiecie, ale zupełnie nie mam pojęcia jak to się będzie prezentowało. I czy frezje są dostępne we wrześniu? Jakie inne kwiaty można na wrzesień? I w jakich kolorach są dostępne frezje? Bo chciałabym je we włosach, włosy mam ciemne, więc pasowałyby jasne, za to suknię mam jasną i może lepszy byłby bukiet ciemny? albo jakiś mieszany? sama nie wiem smile
      z góry dziękuję za podpowiedzi.
    • 12.01.11, 23:02
      Witam, czytałam Twoje odp odnośnie porad florystycznych. Mam wesele pod koniec maja i wiem w jakim charakterze bukiet chciałabym mieć. Bukiet ma być w kolorze ecrue (biały tulipan poskręcany z elementami zieleni - nie znam fachowej nazwy, eustoma kremowa) - ciemny fiolet (hortensja, eustoma odmiana Mariachi Blue, którą podawałaś)- delikatny blady róż (piwonie). Mogą też być goździki, groszek pachnący czy frezje (jeśli mogą być dostępne pod koniec maja). Jako, że dodatki w długiej sukni ecrue mają być w intensywnym fiolecie, więc chciałabym przemycić też ten kolor do bukietu. Nie chce bukietu w stylu idealnie równej kulki, ani też zwisającego - kwiaty mają być ułożone jak do bukietu, ale nie być ułożone "pod linijkę". Przeszukiwałam fora internetowe Polskie i zagraniczne w poszukiwaniu zdjęcia - jest wtedy większa pewność, że florystka idealnie trafi w gust, ale nie znalazłam takiego bukietu, o którym pisze. Bo jeśli już był z piwoniami (lekki róż), które ubustwiam, to nie ma w nich hortensji, a jeśli jest hortensja ciemno-fioletowa, to z różami (których nie chce w moim bukiecie ) albo zielonymi dodatkami. Masz może jakieś jakieś zdjęcie? Czy myślisz że połączenie tych kwiatów jest sęsowne.
      I ostatnie pytanie - czy piwonie ozdobne mogą kosztowac podobnie jak hortensja? Chciałam obniżyć koszt dekoracji na sali i bukietu i zaproponowałam, by z powodu obniżenia ceny zastosować więcej piwonii niż hortensji, ale florystka powiedział, że ceny są podobne i to nie obniży kosztu bukietu ślubnego i na sali. Znasz się na tej branży więc proszę o odp smile
      Pozdrawiam ciepło
      • 12.01.11, 23:21
        Jakie zna Pani najciemniejsze kwiaty...kolory ciemnego gratatu,fioletu,bordowe,czarne. Czy są takie, które dostępne są na początku sierpnia?
        Dziękuję za odpowiedźsmile
    • 14.01.11, 09:40
      ślub 11-06-2011. Sukienka typowa hiszpanka, góra dospasowa z ozdobą srebrną na dole falbanki - sweetheart 5940. Poszukuję w miare trwałych i "nie trudno" dostępnych kwiatków w kolorach - czerwonym lub bordowym. Myślałam o kaliach, eustomach, a może lepszy byłby mikas różnych, np. gerbery, margarytki itp.
      Drugie pytanie: słyszałam, że aktualnie nie stosuje się butorniek - czy to prawda??
    • 02.05.11, 13:38
      Mam pytanie. Wychodzę za mąż w sierpniu. Marzy mi się dekoracja w bieli i fiolecie. Bardzo chciała bym zeby pojawiły się hortensje białe. Co Pani proponuje?
    • 21.01.12, 15:56
      Witam;
      właśnie czytałam forum na temat "pytania do florystki" nie wiem czy jeszcze odczytujesz to forum i odpisujesz ale widziałam ze dajesz praktyczne rady osobom takim jak ja czyli "zielonym" na temat kwiatów, wiec w związku z tym mam pytanie ponieważ przygotowuję się do slubu który będzie 25.08.2012
      mam 171 cm wzrostu bardzo skromną sukienkę z muślinu ( zamieszczam link do zdjęcia )

http://ifotos.pl/zobacz/helice-2j_rrrqhxq.jpg/

myślałam czy do takiej skromnej sukienki pasowałby bukiet z tzw kantadesek i tu mam pytanie myslałam zeby to był krótki bukiet tzn zeby te łodyżki nie były za długie ale nie wiem jak do tych kwiatów bedzie sie taki prezentował a najważniejsze zamarzył mi sie kolor fioletowy bądź malinowy i nie wiem czy są w takim kolorze te kwiaty dostępne??
      troszkę szukałam na internecie i powiem szczerze ze widziałam fioletowe ale wpadające w czerń i martwie sie ze jak zamówie kolor fioletowy to wyjdą czarne
      dodatkowo chciałam na stół bukiety z kwiatów i tez nie wiem czy połączenie kwiatów: gerbery, margaretki i goździki bedzie dobrze wyglądało ?? myślałam zeby dac wszytskie te kwiaty białe ale czy nie bedzie sie to zlewać?? czy może z tych kwiatów któryś powinien być w kolorze by to jakos współgrało??
      myslałam równiez czy aby do bukietu który znajduje się koło pary młodej mozna do połączenia tych trzech kwiatów dorzucić kantadeski by jakos element z bukietu ślubnego wplesc na sale Czy w ogóle to ma sens, co ty na to? ( czy te kwiaty można łączyć)
      strasznie sie rozpisałam przepraszam ale inaczej nie mogłabym tego wytłumaczyć mam nadzieje ze będziesz miała odrobinkę czasu by mi odpisać będę bardzo wdzięczna ponieważ mam ogromny problem z wyborem kwiatów
      z góry dziękuję
    • 27.08.12, 00:23
      Czy pod koniec kwietnia/początek maja można liczyć na fioletowe anemony? Przepiękne są bukiety z tych kwiatów... smile
      • 31.08.12, 11:26
        Witam,
        czyżby mój wczorajszy komentarz został usunięty?
        Anemony będą o tej porze i aktualnie, tj. sierpień/wrzesień.
        Pozdrawiam
        --
        "Bukiet - miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie"
        www.kwiatyjolandy.blog.onet.pl
        www.kwiatyjolandy.blox.pl
        www.jo-landia-mazurskakraina.blogspot.com
        • 07.09.12, 11:41
          Witam serdecznie

Jestem pierwszy raz na tym forum,musialam sie zarejestrować i podpytac troszkesmilewidzialam odpowiedzi Pani i widzę że jest Pani doświadczoną florystką a takich nam bardzo potrzeba...A zatem mam pytanie związane z wiązanką ślubną, jestem osobą wyższą i takich pełniejszych kształtów, slub mam w grudniu 2012 w okresie adwentu, a z takim okresem kojarzy mi sie kolor fioletowy, i myslalam cos wymyslic z tym kolorem, proszę mi powiedzieć jaki najbardziej bedzie pasował do mnie bukiet, z jakich kwiatow?może jakaś mieszanka fioletu z biela?jakie wtedy akurat beda dostepne i jak mniej wiecej powinien wygladac taki bukiecik, w jakiej formie? może jakieś zdjęcia ma Pani dostępne? bo chcialabym wtedy pokazać Paniom w moich kwiaciarniach, prosze o odpowiedźsmile
    • 09.09.12, 23:53
      jakie kwiatki są najlepsze do samodzielnego ułożenia prostego bukietu (kilka/jeden kwiatek + wstążka). dodam że dla mnie najlepsze = dostępne w okresie czerwiec-lipiec, łatwe w układaniu, ładnie wyglądające w tego typu bukiecie...
    • 10.09.12, 13:55
      Mam ślub w sierpniu przyszłego roku, planuję sama wykonać bukiet, butonierki i przybrać stoły. Chciałam wykonać bukiet ze storczyków i goździków- ma być taki biało-bordowy. Myślałam o bordowych goździkach i białych storczykach z bordowym środkiem, jakie powinnam wybrać gatunki?

Ps. Jak rozpoznać czy storczyk jest naturalny czy szczepiony (i przez to ciemniejszy- bordowy/niebieski). Kupiłam kiedyś w kwiaciarni właśnie taki piękny ciemny bordowy storczyk, ale gdy zakwitł na nowo kwiatki były białe z żółtym środkiem.
    • 14.09.12, 12:21

Witam biorę ślub w grudniu, będę miała taką sukienkę i nie wiem jaki bukiet pasowałby najlepiej, - pomyślałam o czerwonych różach pomieszanych z bordowym amarylisem lub odwrotnie, . co sądzisz o takiej wiązance i jaką powinna mieć świadkowa?

www.sukniesplendor.pl/public/img/1806.jpg

• 14.09.12, 12:43
        proszę gorąco o poradęsmile
    • 24.10.12, 16:03
      Witam serdecznie! Mam małe pytanko,w listopadzie zaplanowany ślub...marzy mi się bukiecik z konwalii...czy jest możliwość aby o tej porze roku bez problemu dostać konwalie i tak w przybliżeniu ile może kosztować? Serdecznie pozdrawiam
    • 01.02.14, 13:53
      Witam! Mam pytanie dotyczące tulipanów smile Czy w maju dostonę na giełdzie białe tulipany i w jakiej cenie? Chciałabym przystroić salę wiosennymi kwiatami i wlaśnie pomyślałam o tulipanach. Pozdrawiam Asia
      • 02.03.14, 14:10
        Jeżeli masz zamiar kupować kwiaty sama, to radze abyś się udała na giełde i tam zasięgnęła informacji. Giełda, giełdzie nie jest równa i np w Rzeszowie ceny są wyższe niż w Krakowie. Radze tez wcześniej zamówić kwiaty, bo może sie okazać, że jak przyjedziesz to akurat nie będzie takiego koloru, czy rodzaju lub tez odpowiedniej ilości. Ja zawsze wcześniej zamawiam u dostawcy, by mieć pewność, że będę miała co chcę.
    • 03.06.14, 23:29
      Witam,
      mam pytanie odnośnie bukietu na stoły ze zdjęcia poniżej, z jakich on się składa kwiatków i czy są one dostępne na początku sierpnia?
      http://dekoracjeismena.pl/images/IMG_3000.jpg
      • 13.06.14, 09:15
        W bukiecie podstawowym kwiatem jest eustoma w 3 kolorach - dostępna
        róża - dostępna
        santini- dostępna
        te "paprotki" to asparagus - dostępny
        wydaje mi sie, ze sa jeszcze frezje, ale pewna nie jestem bo mało widoczne
        Jest jeszcze coś ale z tego zdjęcia mało widoczne.
        Bez problemu zrobią Ci podobna dekorację.
      • 13.06.14, 09:17
        Tak patrząc dłużej to długie fioletowe to może być szałwia, ale pewna nie jestem.
        • 12.08.14, 13:48
          Witam,
          biorę ślub pod koniec września i wybrałam sobie amarant jako kolor przewodnismile Chciałam zapytac jakie kwiaty będą wtedy dostepne, żeby zrobić bukiety na stół w amarancie? Chciałam dodać też troche zieleni, ale ogólnie pomysłu braksad Bardzo prosze o poradę, ktore kwiaty wtedy będą dostępne i jakie kompozycje na stół moge zamówićsmileDziękuję!
          • 12.08.14, 23:52
            Na pewno goździki, storczyki, róże i gerbery. Wybór kompozycji zależny jest też od wnętrza - czy jest raczej nowoczesne czy też np. pałacowe lub w stylu wiejskim, czy jest raczej ciemne czy jasne oraz ile miejsca na stołach można faktycznie przeznaczyć na dekorację.
          • 13.08.14, 11:39
            Oczywiście oprócz tych co podała koleżanka,można dostać kantadeski w tym kolorze. Można dodać sezonowe, typu chryzantemy , dalie, ozdobne kapustki, szarłat. Wszystko zależy od rodzaju dekoracji. Jaka wybrać dekoracje? No to zależy od wielu czynników. W jakim stylu chcemy zrobić wesele, ile jest miejsca i najważniejsze: jakim dysponujemy budżetem. Najlepiej porozmawiać z florystką ona powinna pomóc w wyborze. Znając miejsce i budżet zapewne przygotuje jakieś propozycje.
            • 13.08.14, 15:32
              dziękuję bardzo za odpowiedzismile upatrzyłam sobie bukiet, jednak nie moge go wstawić na forum. Czy mogę jakoś zdjęcie przesłac inaczej?? niestety moja florystka obecnie jest na urlopie wych. i bedzie dopiero od połowy wrześniasad
              • 13.08.14, 17:48
                3.bp.blogspot.com/-OW56xzy5VdA/UZxzaSEaJ5I/AAAAAAAAOHE/K67mtySoMIY/s1600/155444624608409331_G818crjH_c.jpg

3.bp.blogspot.com/-NBL47Vere-0/UZxzaZo8CHI/AAAAAAAAOHM/2o5dsqN2LvQ/s1600/155444624608408910_vUangoKN_c.jpg
                i.pinger.pl/pgr174/455c00000015aca74dd40747/21.JPG
                np tak adres zdjęcia wklejasz w tekst wiadomości. Chyba najprościej
                • 14.08.14, 08:55
                  Chciałabym taki bukiet slubny - 4.bp.blogspot.com/-IebuLRWYIQY/T-CSAQoflqI/AAAAAAAAKVY/RqK0qcgz2Hs/s1600/0006_FotoGolik_MJ_2012-06-06.jpg

a na stoły takie bukiety - 4.bp.blogspot.com/-IebuLRWYIQY/T-CSAQoflqI/AAAAAAAAKVY/RqK0qcgz2Hs/s1600/0006_FotoGolik_MJ_2012-06-06.jpg

Czy takie kwiaty będą dostepne pod koniec września? oraz jaka orientacyjnie może być ich cena?? będą bardzo drogie, czy w średniej cenie??smile

• 14.08.14, 08:56
                    na stoły takie bukiety - www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2F4.bp.blogspot.com%2F-Oq1FpW2CHqc%2FUezweQbinCI%2FAAAAAAAAP6M%2FlnqAoonxeEM%2Fs1600%2Fba703364791ab3189ae0ee26895e04fa.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fpozytywneinspiracjeslubne.blogspot.com%2F2013%2F07%2Froze-i-frezje-w-bukiecie.html&h=412&w=550&tbnid=reJKTdknw0f8zM%3A&zoom=1&docid=gG679wf6fV1APM&ei=mFzsU_6NL4OFOIeageAO&tbm=isch&ved=0CBIQMygKMAo4yAE&iact=rc&uact=3&dur=1956&page=7&start=178&ndsp=34

niecący wkleiłam te same linkismile
                    • 14.08.14, 09:44
                      ewentualnie zastanawiam się nad takim na stoły, bo nie wiem czy frezje nei bedą za bardzo pachniały. Czy te kwiaty będą dostępne??smile)

www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.e-kwiaciarnie.pl%2Fphotos%2Fshop%2Fmax_91fb_p1100069.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.e-kwiaciarnie.pl%2Fprodukt%2Cbukiet-slubny-amarantowo-zielony%2C7%2C33.html&docid=9xlA0n73tK18kM&tbnid=KTiX5x5K-vRbYM&w=680&h=680&ei=amjsU_7EDYPDO8O_gYAN&ved=0CAMQxiAwAQ&iact=c
                      • 15.08.14, 14:28
                        Nie wiem czy dobrze załączyłaś zdjęcia? Wszystkie przedstawiają bukiety. Zadne nie jest kompozycja na stół. Co do pierwszego, to kwiaty sa dostępne, bo są w nim róże, goździki i storczyki. Jest raczej drogi, bo jest w nim dużo storczyków, a ten kwiat nie należy do tanich. Ostatni jest bukietem wiosennym. Jeżeli dobrze widzę to jest tam śniadek( kwitnie kwiecień-maj) i chyba kalina. Ale oczywiście można zastąpić je innymi kwiatami. Nie wiem, czy dobrze robisz wybierając florystkę. która będzie dostępna tuz przed Twoim ślubem. Takie rzeczy powinno uzgadniać się na spokojnie, a nie w ostatniej chwili. Nie wiem jakie ona ma możliwości, ale przy dużej ilości kwiatów lepiej zamówić je wcześniej. Wtedy jest pewność, że hurtownia będzie miała ich odpowiednia ilość i w odpowiednim kolorze. Zasadniczo na giełdzie kwiatów jest sporo, ale może się okazać, że akurat w danym kolorze będzie zbyt mało lub wcale. Ja nie zostawiam nic przypadkowi. Co innego robić zaopatrzenie do kwiaciarni, gdzie bierzesz różne kwiaty po np 20-40 sztuk bez znaczenia kolorystyka i rodzaj, a co innego jak robisz dekorację sali gdzie musisz mieć np 400 szt w jednym kolorze i konkretnym rodzaju. No ale to Twój ślub i zrobisz jak chcesz.
            • 17.02.15, 14:07
              OMG kantedeski powiadasz? dobra rada zanim zaczniesz "doradzac" sama sie doucz.

--
              "Lepiej rządzić w piekle niż służyć w niebie"
    • 22.01.15, 22:50
      hejo, ja mam pytanie do joann80, czy pracujesz w Gdansku jako florystka? mam kilka pytań jeśli można wink
      • 02.02.15, 10:34
        Witam
        Ja mam pytanie odnośnie konwalii, czy mogę je gdzieś zamówić na ślub w sierpniu, bardzo mi na nich zależy, ponieważ towarzyszyły mi przez większość mojego życia i właśnie z nimi chciałabym pójść do ołtarza. Czy jest taka możliwość?
        • 17.02.15, 14:10
          marne szanse, byc moze udalo by sie zamowic (choc watpie) ale cena minimalna wyniosla by pewnie ca 10 zl za 1 sz .

--
          "Lepiej rządzić w piekle niż służyć w niebie"
      • 27.02.15, 21:36
        Hej. Witajcie. Z góry przepraszam za tak długie milczenie. Myślę jednak, że panny młode, które nie doczekały się odpowiedzi poradziły sobie i wyglądały pięknie na własnych ślubach wink

magdalena.85 napisał(a):

> hejo, ja mam pytanie do joann80, czy pracujesz w Gdansku jako florystka? mam ki
        > lka pytań jeśli można wink

Witaj. Niestety głównym powodem dla którego milczałam tak długo jest to, że nie pracuję już w zawodzie. Dwa lata temu mój pracodawca zamknął "mój" punkt i stracilam pracę. Nie podjęłam już pracy w zawodzie.
        Jeżeli jednak masz ochotę to możesz pytać. Widzę, że jest w tym wątku ktoś kto czasem odpowiada na pytania związane z florystyką. To dobrze smile
        Pozdrawiam Was wszystkie i dziękuję za zaufanie.
        --
    • 12.02.15, 07:45
      Witam,

Ja mam ślub 1 sierpnia br. Od zawsze marzyły mi się różowe peonie.. Wiem, że ten kwiat nie jest zbyt dostępny w sierpniu. Jakie kwiaty by Pani poleciła w tym okresie, któr dałyby podobny efekt? smile

http://www.imperialcars.pl/images/bukiety/Bukiety-%C5%9Blubne-r%C3%B3%C5%BCowe-peonie.jpg

http://stylowi.pl/31064640

http://stylowi.pl/29723371

http://stylowi.pl/23565322
      • 12.02.15, 07:50
        http://whiteday.pl/pics/t/3362.jpg

http://www.kwiaciarniapokusa.pl/foto/bukiety_slubne/121.jpg

http://www.imperialcars.pl/images/bukiety/bukiet6.jpg
      • 27.02.15, 21:42
        Ja bym w ciemno brała eustomę. Podobne do peonii (choć drobniejsze, a co za tym idzie więcej ich będzie trzeba użyć by uzyskać efekt) są Mariachi pink, advantage cherry sorbet albo różowa Cessna. Poggoglaj sobie smile
        --
        To co się zaczyna na 192... to nie IQ. To jest IP. (by Krejzimama)
        • 14.06.15, 21:52
          Witam smile mam slub za rok i nie wiem jakie kwiaty powinnam wybrac do dekoracji sali i kosciola, mysle nad slonecznikami tylko nie wiem czybeda juz dostepne sad i jakie inne kwiaty by do nich pasowaly gdyz nie chce samych slonecznikow. Dodam ze do wyboru mam materialy do dekoracji do wyboru sali w kolorze zielonym, brzoskwioniowym i b ordowym. Jak to polaczyc zeby pasowalo?
          • 18.06.15, 14:08
            słoneczniki są dostępne cały rok. Kiedyś były sezonowe teraz nie ma problemu z dostępnością. Problemem może być cena poza sezonem.
            Co do wystroju... jeżeli zdecydujesz się na słoneczniki to nie pozwól na elementy pomarańczowe czy bordowe. Zostaw samą zieleń o
            --
            To co się zaczyna na 192... to nie IQ. To jest IP. (by Krejzimama)
    • 31.05.16, 11:08
      Witam,
      mam ślub na początku października i myślałam o stokrotkach (lub czymś zbliżonym wizualnie). Czy są one dostępne w tym okresie??
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.