zapraszam jeśli są pytania do florystki :) Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
    • Droga Pani Florystko.
      Pobieramy się w kwietniu, 24.04.2011. Moim kolorem przewodnim jest chabrowy i właśnie w takim kolorze szukam kwiatów, na dekoracje, na bukiet na wszystko smile Nie znam się na kwiatach w ogóle. Co prawda szukam w internecie wpisując różne hasła, natomiast nie wiem czy właśnie te odmiany będą dostępne w kwietniu, czy w ogóle się nadają itd. ? Proszę o pomoc smile
      Dziękuję i pozdrawiam
      --
      arletkarafal.pobieramysie.pl

http://slub-wesele.com/liczniki/4581,plik12.png
      • Uuuu w tym wypadku bardziej postawiłabym na chabrowe dodatki do białych kwiatów. Nie ma zbyt wielu kwiatów w niebieskich odcieniach, nie mówiąc już o chabrowych . By uniknąc rozczarowania rozważtę propozycję. Jest to lepsze rozwiązanie niż na przykład farbowane kwiaty.
      • Jeśli nasza florystka jeszcze tu zagląda, mam pytanie o róże. Dostałam bukiet z czegoś strasznie dziwnego, zachwyciło mnie, z powodów różnych nie mogę się niczego bliższego dowiedzieć, a jest to tak ładne, że zdecydowanie do zapamiętania na przyszłość.

Kolor mają normalny, ciemnoczerwony, rozmiar kwiatu średni. Natomiast pokrój kwiatu taki, że na pierwszy rzut oka nie byłam pewna, czy to w ogóle róża: krótki, zbity kwiat, trochę w formie ściętej od góry kulki, wręcz przypominającej nierozwinięty kwiat piwonii. Płatków jest dużo, są ciasno zbite i dość mocno pofałdowane.

W miarę rozwijania się, niestety, zaczynają coraz bardziej przypominać normalne róże, ale świeżo po nabyciu, w sporym, gęstym, zbitym bukiecie łebek w łebek wyglądały przedziwnie i naprawdę obłędnie.
    • Nie chcę typowego bukietu, nie podobają mi się te wszystkie kupki kwiatowe, ani te wielkie wiszące. Chciałabym coś innego, ciekawego, oryginalnego. Raczej jakąś ozdobę z kwiatami, nie stricte bukiet. Mogłoby to być wiszące, dyndające, długie nawet do ziemi.
      Mogłabyś coś polecić wink
      Jakie są aktualne trendy florystyczne? Jakieś nowości ? Elementy, może dodatki?

Suknia będzie prosta, bez ozdób na dole, gdzie ten dół będzie delikatnie rozszerzany (jeśli taką znajdę wink ). Mam 170cm, dojdą obcasy 9 cm. Ślub prawdopodobnie w listopadzie przyszłego roku.
      Dzięki!
      • http://forum.we-dwoje.pl/files/lilie_890.jpg
        Podoba mi się ten bukiecik, ale chciałabym w kolorze pomarańczowym. Czy takie lilie są teraz dostępne?
      • szosty.bieg napisała:

> Nie chcę typowego bukietu, nie podobają mi się te wszystkie kupki kwiatowe, ani
        > te wielkie wiszące. Chciałabym coś innego, ciekawego, oryginalnego. Raczej ja
        > kąś ozdobę z kwiatami, nie stricte bukiet. Mogłoby to być wiszące, dyndające, d
        > ługie nawet do ziemi.
        > Mogłabyś coś polecić wink
        > Jakie są aktualne trendy florystyczne? Jakieś nowości ? Elementy, może dodatki?
        >
        > Suknia będzie prosta, bez ozdób na dole, gdzie ten dół będzie delikatnie rozsze
        > rzany (jeśli taką znajdę wink ). Mam 170cm, dojdą obcasy 9 cm. Ślub prawdopodobni
        > e w listopadzie przyszłego roku.
        > Dzięki!

odważna panna młoda smile to lubię. Co do trendów to chyba we florystyce śłubnej niezbyt może być o tym mowa . Niby co roku najznakomitsi floryści proponują różne "dziwactwa" ale w Polsce niezmiennie panuje "kult kulki" i chyba tak już zostanie. Nie zmienia to faktu ,że z kwiatami można poszaleć ale trzeba znaleźć florystkę , która sprosta takiemu zadaniu. Co to przykładów to można je mnożyć choć internet nie jest dobrym wyznacznikiem. Lepiej poszukać w prasie branżowe ( Bukiety , Florum) lub w nowych katalogach ( dobra kwiaciarnia powinna takowe posiadać)
        ja znalazłam kilka...choć szczezze przyznam ,że widywałam bardziej futurystyczne kompozycje wink

http://i55.tinypic.com/95wg8m.jpg
        http://i53.tinypic.com/j6sebt.jpg
        http://i54.tinypic.com/n1clrt.jpg
        http://i55.tinypic.com/2enw9kx.jpg

albo może element kwiatowy jako biżuteria...
        http://i53.tinypic.com/ejg3k0.jpg

• Dziękuję za odpowiedź smile Może nie chodzi mi o jakieś dziwactwa typu kwiaty, a pomiędzy nimi gwoździe tongue_out, ale jakieś niestandardowe bukiety. A bransoletka będzie pewnie dla świadkowej.

Kwiaciarnię mam wybraną, bo jest to miejsce, gdzie zawsze zamawiam kwiaty, gdy jestem w mieście, gdzie będzie ślub. Gdy byłam tam ostatnio i wspominałam o ślubie, pani zarzuciła mnie katalogami, ale nie miałam wtedy czasu tego przeglądać. Gdzieś tam rzucił mi się w oko bukiet - taka łezka z czerwonych płatków i coś w stylu berła - taki jakby pręt, na tym biała kula, a na tej kuli tak jakby na równiku jakieś drobne kwiaty. Babka mi powiedziała, że mam pojawić się gdzieś miesiąc przed śl., bo do tego czasu może się jeszcze wiele nowych rzeczy pojawić, a floryści co rusz wprowadzają w życie jakieś nowe trendy. Nie pojadę tam w najbliższym czasie, bo chwilowo jestem unieruchomiona w domu, a jestem bardzo ciekawa co z kwiatów można stworzyć smile no i co to są za trendy smile
          • Joann ja tez chce cos czego nie bylo,cos nieoklepanego,szokujacego bym rzeklawinkchce koniecznie srebrne kwiaty,znasz jakies?a moze jest mozliwosc przefarbowania kwiatow,pomalowania ich?Wazne by byly srebrne.
            • a mogą być srebrne dodatki? smile W wątku o butach opisałam bukiet, który był na takiej srebrnej podkładce, super to wyglądało! Widziałam też inny, gdzie srebrny miękki drucik - coś jak włosy anielskie tworzyło łezkę, a na niej umieszczone gęsto były jakieś białe drobne kwiaty.
              • Dzieki,ale uparlam sie na srebrne kwiaty,bo takowych nigdzie nie widzialambig_grin umarlabym majac cos co juz ktos targal na slubiebig_grin
                • > umarlabym majac cos co juz ktos targal na slubiebig_grin

to tak jak ja smile

więc chyba nie pozostaje Ci iść do florystyki i poprosić o wyczarowanie czegoś specjalnie dla Ciebie.

Ze srebrnych rzeczy kojarzę jeszcze tilandsie i eukaliptus. To są takie, w sumie bardziej siwe, liście. Miałam kiedyś zamówiony stroik na stół w odcieniach szaro - białych i bazą były właśnie te liście.
                  Poza tym są jeszcze takie miękkie, puchate siwe listki - starzec i kocanka.

Więcej srebrno - siwych rzeczy ja już nie kojarzę, może joann pomoże smile

Zawsze pozostaje Ci zanurzenie czegoś białego w brokacie albo srebrny spray tongue_out
          • szosty.bieg wiązankę na takim "stelażu" z miękkiego drucika miała ja. Bardzo łatwo ją zrobić i każda florystka powinna dać radę.Jak nie da to wpadnij do Gdańska, ja Ci ją zrobię big_grin

Krapheika jak chcesz srebrne kwiaty to będziesz musiała je pomalować. Na giełdzie kwiatowej kupisz specjalny spray do kwiatów, na moje oko niczym nie różni się od takiego zwykłego ... może poza gęstością. Nie obciąża tak kwiatów . Pomysł z drucikiem też jest dobry ...przemyśl to bo warto smile
            • ale ja tego nie chcę wink ja widziałam coś takiego, ale wyglądało inaczej niż u Ciebie, choć pewnie na podobnej zasadzie zostało zrobione. Tam był bukiet półkula z goździków, pod nimi ten spodek, na spodku perełki i wstążki chyba.

Dla siebie chcę coś co nie będzie bukietem wink
              • szosty.bieg napisała:

> ale ja tego nie chcę wink ja widziałam coś takiego, ale wyglądało inaczej niż u
                > Ciebie, choć pewnie na podobnej zasadzie zostało zrobione. Tam był bukiet półku
                > la z goździków, pod nimi ten spodek, na spodku perełki i wstążki chyba.
                >
                > Dla siebie chcę coś co nie będzie bukietem wink

ach Ty NIE chcesz takiego ... nie doczytałam wink

a bukiet nie będący bukietem...może jakas torebeczka ;P
                http://i54.tinypic.com/rihrgj.jpg

a tak serio to mi się przypomniało ze ja kiedyś robiłam takie cuś...kula przebita kwiatami, coś jak berło, coś jak nieberło...muszę poszukać...
                • oooo pokaż pokaż wink

ja właśnie zdjęcia takiego a'la berła widziałam w kwiaciarni i mnie bardzo zaintrygowało, że takie fajne rzeczy robiąsmile

te tulipany to takie średnie tongue_out
                  podoba mi się to
                  Tekst linka
                  tylko musiałoby przejść trochę modyfikacji.

podobają mi się też szale do przewieszenia przez przedramię, też częściowo do modyfikacji.
                  http://asflor.pl/asflor02/asflor_mistrzostwa_11.jpg

możesz mi zdradzić ile takie rzeczy mogą +/- kosztować? smile
                  • szosty.bieg napisała:

> oooo pokaż pokaż wink
                    >
                    > ja właśnie zdjęcia takiego a'la berła widziałam w kwiaciarni i mnie bardzo zain
                    > trygowało, że takie fajne rzeczy robiąsmile
                    >
                    > te tulipany to takie średnie tongue_out
                    > podoba mi się to
                    > Tekst linka
                    > tylko musiałoby przejść trochę modyfikacji.
                    >
                    > podobają mi się też szale do przewieszenia przez przedramię, też częściowo do m
                    > odyfikacji.

tulipany były przykładem tylko :-p
                    takich kwiatowych torebeczek jest cała masa,można to wygooglać. Ja na razie nie znalazłam tego zdjęcia, tę wiązankę robiłam jakieś 3 lata temu i chyba mam je gdzieś na płycie ale to wymaga już dłuższych poszukiwań. Wczoraj siedziałam do wpół do drugiej robiąc kwiaty na ślub dla kuzyna i kompletnie nie miałam do tego głowy. Może uda mi się w poniedziałek ( weekend pracuję)
                    ale pamiętam o Tobie w razie czego się przypominaj.

• Hej!!!

Na wstepie chce ci pogratulowac slubu, naprawde pieknie wygladalisciesmile bardzo naturalnie, widac ze sie kochaciesmile
      A odnosnie watku, chcialam cie zapytac czy w Polsce dostepne sa roze angielskie, a jesli tak to w jakich miesiacach i czy sa drogie? slub za rok w lipcuwink czy polecasz te kwiaty na bukiet slubny? Mnie wprost urzekly, a do tego slyszalam ze zabojczo pachna...
      • dilara22 napisała:

> Hej!!!
        >
        > Na wstepie chce ci pogratulowac slubu, naprawde pieknie wygladalisciesmile bardzo
        > naturalnie, widac ze sie kochaciesmile
        > A odnosnie watku, chcialam cie zapytac czy w Polsce dostepne sa roze angielskie
        > , a jesli tak to w jakich miesiacach i czy sa drogie? slub za rok w lipcuwink czy
        > polecasz te kwiaty na bukiet slubny? Mnie wprost urzekly, a do tego slyszalam
        > ze zabojczo pachna...

Nigdy nie spotkałam się z angielskimi odmianami w kwiaciarni. Są to odmiany typowo ogrodowe ( te zawsze pięknie pachną)
        i niestety nic Ci nie powiem o ich trwałości czy dostępności. Nie znam tematu .
        Dziękuję za miłe słowa smile
        Pozdrawiam

• Witaj joann_80 smile

Zaszalałam kolorystycznie i mam teraz problem z bukietem smile. Suknia będzie w kolorze bordo/czerwień, długa do ziemi. Ślub będzie w grudniu więc chcialabym troche nawiązać do zimowej aury. Myślałam o srebrnych dodatkach ale jakie kwiaty wybrać? Nie chciałabym aby bukiet "zlał się" z sukienką. Poza tym zastanawiam sie czy srebro będzie pasować do blondynki o bardzo jasnej karnacji??
        • witam.
          Biorę ślub dokładnie za 4 miesiące 28.06. Moimi ulubionymi kwiatami są tulipany i te kwiaty właśnie wymyśliłam sobie w dekoracjach. W kościele jakieś proste bukiety w wazonach, na sali (klimatyzowanej) tak samo oraz mój bukiet z kilku dość ciasno związanych tulipanów.
          Proszę o informację jak Pani ocenia potencjalną trwałość tulipanów w końcówce czerwca? Czy są jakieś odmiany, kolory, które są uznawane za najbardziej trwałe? Jakie warunki są najtrudniejsze dla tulipanów?
          W miarę możliwości proszę o podanie przykładów bukietów ślubnych z tulipanami, ale w połączeniu z innymi kwiatami w odcieniach np. miętowo-łososiowym lub zielono-różowym (fioletowym).
          Jeśli Pani odradzi tulipany, to co w zamian podobnie delikatnego może Pani polecić? Jestem dość wysoką ale szczupła kobietą i chcę mieć mały okrągły bukiet.
          dziękuję za odpowiedź smile
          • Tulipany sa dość kapryśne i nieprzewidywalne. Wysoka temperatura jest dla nich morderstwem. Jeżeli pod koniec czerwca będzie bardzo ciepło, to może być różnie. One nie są bardzo trwałe dlatego zaleca, aby nie wybierać tulipanów latem, a jeżeli ktoś się na nie zdecyduje, to raczej jako dodatek z innymi kwiatami, które będą dla nich oparciem.
            http://media.onsugar.com/files/2010/10/43/4/1047/10479290/image_0.preview.jpg
            jak np w tym bukiecie.
    • Joann, chętnie bym się Ciebie poradziła bo kompletnie nie mam pomysłu na mój bukiet.
      Ślub zimowy (styczeń/luty), cywilny. Moja kiecka:
      www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2efd941e71dab3cd.html
      Tylko zamiast czarnego paska dam szarfę seledynową lub ecru
      Buty seledynowe / morskie na 5 cm obcasie. Na fryzurę jeszcze brak pomysłu ale na pewno nie będzie to matronowaty kok. Raczej coś mniej zobowiązującego do czego dałoby się tez wpiąć kwiat.
      Mam naturalnie jasne włosy, jasną cerę jestem wysoka (178 cm), szczupła.
      Plisss help smile

• joann_80 czy moglabys zapokoic ciekawosc mojej mamy i powiedziec co za kwiaty mialam w bukiecie? to zdjecie po dwoch dniach, juz mocno ucierpial wtedy wink

http://i240.photobucket.com/albums/ff300/kia8376/IMG_5367.jpg

http://i240.photobucket.com/albums/ff300/kia8376/IMG_5369.jpg
    • mam pytanie - co to są za róże i czy są łatwo dostępne w grudniu?

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/qa/pg/fngl/peRQotC2skDKvCEmDX.jpg
      --
      do poczytania i refleksji www.polskatimes.pl/magazynrodzinny/87362,kanapa-bedzie-rozowa,id,t.html
      http://www.suwaczki.com/tickers/6xpt5rdgxsdy2mx6.png
      • Nie wiem, czy tu jeszcze zaglada jakas florystka, jesli tak, to prosze o odpowiedz wink Chcialam sie dowiedziec, czy na poczatku maja dostane piwonie/peonie?
        • witam.

nie znam się na kwiatach, a korzystając z okazji, że mam chwilę wolnego i mogę poczytać forum, to od razu zapytam-czy takie coś (patrz obrazek niżej) możliwe będzie w połowie naszego polskiego maja? smile i czy coś z tego nadaje się do włosów?

http://img266.imageshack.us/img266/6784/freshmb100205.jpg

z góry dziękuję za odp. wink
    • Witam serdecznie nieocenioną Panią Florystkę smile
      Biorę ślub na początku września. Z tego co wiem nie ma wtedy szans na moje wymarzone, wyśnione piwonie. W kwiaciarni powiedziano mi, że nie mam również raczej co liczyć na anemony, bo ich sprowadzenie byłoby bardzo trudne i wiązałoby się z ogromnymi kosztami. Zostałam więc na razie z niczym. Zależy mi na bardzo prostej, fuksjowej lub czerwonej (nie bordowej) wiązance z jednego rodzaju kwiatów, bez elementów zielonych. Chciałabym, aby kwiaty przewiązane były wstążką, do której mam zamiar przypiąć broszkę.
      Na jakie kwiaty mogę więc liczyć we wrześniu?
      Mam 170 cm wzrostu, noszę rozmiar 36-38. Suknia cała z koronki, w stylu vintage, kolor ecru, przewiązana wstążką w talii (chciałabym, by wstążka była w kolorze kwiatów). Pozdrawiam serdecznie smile
    • Witam, mój ślub we wrześniu. Uwielbiam frezje, głownie ze względu na zapach i chciałabym je w bukiecie, ale zupełnie nie mam pojęcia jak to się będzie prezentowało. I czy frezje są dostępne we wrześniu? Jakie inne kwiaty można na wrzesień? I w jakich kolorach są dostępne frezje? Bo chciałabym je we włosach, włosy mam ciemne, więc pasowałyby jasne, za to suknię mam jasną i może lepszy byłby bukiet ciemny? albo jakiś mieszany? sama nie wiem smile
      z góry dziękuję za podpowiedzi.
    • Witam, czytałam Twoje odp odnośnie porad florystycznych. Mam wesele pod koniec maja i wiem w jakim charakterze bukiet chciałabym mieć. Bukiet ma być w kolorze ecrue (biały tulipan poskręcany z elementami zieleni - nie znam fachowej nazwy, eustoma kremowa) - ciemny fiolet (hortensja, eustoma odmiana Mariachi Blue, którą podawałaś)- delikatny blady róż (piwonie). Mogą też być goździki, groszek pachnący czy frezje (jeśli mogą być dostępne pod koniec maja). Jako, że dodatki w długiej sukni ecrue mają być w intensywnym fiolecie, więc chciałabym przemycić też ten kolor do bukietu. Nie chce bukietu w stylu idealnie równej kulki, ani też zwisającego - kwiaty mają być ułożone jak do bukietu, ale nie być ułożone "pod linijkę". Przeszukiwałam fora internetowe Polskie i zagraniczne w poszukiwaniu zdjęcia - jest wtedy większa pewność, że florystka idealnie trafi w gust, ale nie znalazłam takiego bukietu, o którym pisze. Bo jeśli już był z piwoniami (lekki róż), które ubustwiam, to nie ma w nich hortensji, a jeśli jest hortensja ciemno-fioletowa, to z różami (których nie chce w moim bukiecie ) albo zielonymi dodatkami. Masz może jakieś jakieś zdjęcie? Czy myślisz że połączenie tych kwiatów jest sęsowne.
      I ostatnie pytanie - czy piwonie ozdobne mogą kosztowac podobnie jak hortensja? Chciałam obniżyć koszt dekoracji na sali i bukietu i zaproponowałam, by z powodu obniżenia ceny zastosować więcej piwonii niż hortensji, ale florystka powiedział, że ceny są podobne i to nie obniży kosztu bukietu ślubnego i na sali. Znasz się na tej branży więc proszę o odp smile
      Pozdrawiam ciepło
    • ślub 11-06-2011. Sukienka typowa hiszpanka, góra dospasowa z ozdobą srebrną na dole falbanki - sweetheart 5940. Poszukuję w miare trwałych i "nie trudno" dostępnych kwiatków w kolorach - czerwonym lub bordowym. Myślałam o kaliach, eustomach, a może lepszy byłby mikas różnych, np. gerbery, margarytki itp.
      Drugie pytanie: słyszałam, że aktualnie nie stosuje się butorniek - czy to prawda??
    • Mam pytanie. Wychodzę za mąż w sierpniu. Marzy mi się dekoracja w bieli i fiolecie. Bardzo chciała bym zeby pojawiły się hortensje białe. Co Pani proponuje?
    • Witam;
      właśnie czytałam forum na temat "pytania do florystki" nie wiem czy jeszcze odczytujesz to forum i odpisujesz ale widziałam ze dajesz praktyczne rady osobom takim jak ja czyli "zielonym" na temat kwiatów, wiec w związku z tym mam pytanie ponieważ przygotowuję się do slubu który będzie 25.08.2012
      mam 171 cm wzrostu bardzo skromną sukienkę z muślinu ( zamieszczam link do zdjęcia )

http://ifotos.pl/zobacz/helice-2j_rrrqhxq.jpg/

myślałam czy do takiej skromnej sukienki pasowałby bukiet z tzw kantadesek i tu mam pytanie myslałam zeby to był krótki bukiet tzn zeby te łodyżki nie były za długie ale nie wiem jak do tych kwiatów bedzie sie taki prezentował a najważniejsze zamarzył mi sie kolor fioletowy bądź malinowy i nie wiem czy są w takim kolorze te kwiaty dostępne??
      troszkę szukałam na internecie i powiem szczerze ze widziałam fioletowe ale wpadające w czerń i martwie sie ze jak zamówie kolor fioletowy to wyjdą czarne
      dodatkowo chciałam na stół bukiety z kwiatów i tez nie wiem czy połączenie kwiatów: gerbery, margaretki i goździki bedzie dobrze wyglądało ?? myślałam zeby dac wszytskie te kwiaty białe ale czy nie bedzie sie to zlewać?? czy może z tych kwiatów któryś powinien być w kolorze by to jakos współgrało??
      myslałam równiez czy aby do bukietu który znajduje się koło pary młodej mozna do połączenia tych trzech kwiatów dorzucić kantadeski by jakos element z bukietu ślubnego wplesc na sale Czy w ogóle to ma sens, co ty na to? ( czy te kwiaty można łączyć)
      strasznie sie rozpisałam przepraszam ale inaczej nie mogłabym tego wytłumaczyć mam nadzieje ze będziesz miała odrobinkę czasu by mi odpisać będę bardzo wdzięczna ponieważ mam ogromny problem z wyborem kwiatów
      z góry dziękuję
    • Czy pod koniec kwietnia/początek maja można liczyć na fioletowe anemony? Przepiękne są bukiety z tych kwiatów... smile
      • Witam,
        czyżby mój wczorajszy komentarz został usunięty?
        Anemony będą o tej porze i aktualnie, tj. sierpień/wrzesień.
        Pozdrawiam
        --
        "Bukiet - miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie"
        www.kwiatyjolandy.blog.onet.pl
        www.kwiatyjolandy.blox.pl
        www.jo-landia-mazurskakraina.blogspot.com
        • Witam serdecznie

Jestem pierwszy raz na tym forum,musialam sie zarejestrować i podpytac troszkesmilewidzialam odpowiedzi Pani i widzę że jest Pani doświadczoną florystką a takich nam bardzo potrzeba...A zatem mam pytanie związane z wiązanką ślubną, jestem osobą wyższą i takich pełniejszych kształtów, slub mam w grudniu 2012 w okresie adwentu, a z takim okresem kojarzy mi sie kolor fioletowy, i myslalam cos wymyslic z tym kolorem, proszę mi powiedzieć jaki najbardziej bedzie pasował do mnie bukiet, z jakich kwiatow?może jakaś mieszanka fioletu z biela?jakie wtedy akurat beda dostepne i jak mniej wiecej powinien wygladac taki bukiecik, w jakiej formie? może jakieś zdjęcia ma Pani dostępne? bo chcialabym wtedy pokazać Paniom w moich kwiaciarniach, prosze o odpowiedźsmile
    • jakie kwiatki są najlepsze do samodzielnego ułożenia prostego bukietu (kilka/jeden kwiatek + wstążka). dodam że dla mnie najlepsze = dostępne w okresie czerwiec-lipiec, łatwe w układaniu, ładnie wyglądające w tego typu bukiecie...
    • Mam ślub w sierpniu przyszłego roku, planuję sama wykonać bukiet, butonierki i przybrać stoły. Chciałam wykonać bukiet ze storczyków i goździków- ma być taki biało-bordowy. Myślałam o bordowych goździkach i białych storczykach z bordowym środkiem, jakie powinnam wybrać gatunki?

Ps. Jak rozpoznać czy storczyk jest naturalny czy szczepiony (i przez to ciemniejszy- bordowy/niebieski). Kupiłam kiedyś w kwiaciarni właśnie taki piękny ciemny bordowy storczyk, ale gdy zakwitł na nowo kwiatki były białe z żółtym środkiem.

• Witam biorę ślub w grudniu, będę miała taką sukienkę i nie wiem jaki bukiet pasowałby najlepiej, - pomyślałam o czerwonych różach pomieszanych z bordowym amarylisem lub odwrotnie, . co sądzisz o takiej wiązance i jaką powinna mieć świadkowa?

www.sukniesplendor.pl/public/img/1806.jpg

• Witam serdecznie! Mam małe pytanko,w listopadzie zaplanowany ślub...marzy mi się bukiecik z konwalii...czy jest możliwość aby o tej porze roku bez problemu dostać konwalie i tak w przybliżeniu ile może kosztować? Serdecznie pozdrawiam
    • Witam! Mam pytanie dotyczące tulipanów smile Czy w maju dostonę na giełdzie białe tulipany i w jakiej cenie? Chciałabym przystroić salę wiosennymi kwiatami i wlaśnie pomyślałam o tulipanach. Pozdrawiam Asia
      • Jeżeli masz zamiar kupować kwiaty sama, to radze abyś się udała na giełde i tam zasięgnęła informacji. Giełda, giełdzie nie jest równa i np w Rzeszowie ceny są wyższe niż w Krakowie. Radze tez wcześniej zamówić kwiaty, bo może sie okazać, że jak przyjedziesz to akurat nie będzie takiego koloru, czy rodzaju lub tez odpowiedniej ilości. Ja zawsze wcześniej zamawiam u dostawcy, by mieć pewność, że będę miała co chcę.
    • Witam,
      mam pytanie odnośnie bukietu na stoły ze zdjęcia poniżej, z jakich on się składa kwiatków i czy są one dostępne na początku sierpnia?
      http://dekoracjeismena.pl/images/IMG_3000.jpg
(1-100)
przejdź do: 1-100 101-162

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.