Dodaj do ulubionych

jak wybrać fotografa ???

22.10.10, 16:18
Dziewczyny,
czym kierujecie się (lub kierowałyście) wybierając fotografa, który uwieczni wasz ślub.
Rekomendacjami? Rankingami? Poleceniem znajomych? Portfolio? Tradycją rodzinną?
Oglądam galerie różnych fotografów i.... ratunku!!! Teraz to już mi sie wszytskie zdjęcia podobają.
Mniej więcej wiem w jakim stylu chcę zdjęcia: takie zwyczajne, zdjęcia dobrej jakości bez powykrecanych kadrów i udziwnień, ale nie jeden fotograf takie robi (czasem podobaj mi się czyjeś zdjęcia, ale jest pare udziwnionych, ale chyba zawsze można poprosić żby takich ujęć nie było).

Edytor zaawansowany
  • paskud_agg 22.10.10, 17:16
    maddalena81 napisała:

> Mniej więcej wiem w jakim stylu chcę zdjęcia: takie zwyczajne, zdjęcia dobrej j
    > akości bez powykrecanych kadrów i udziwnień, ale nie jeden fotograf takie robi
    > (czasem podobaj mi się czyjeś zdjęcia, ale jest pare udziwnionych, ale chyba za
    > wsze można poprosić żby takich ujęć nie było).

Skoro wiesz na jakich zdjęciach Ci zależy, to masz w zasadzie prostą sprawę; wystarczy poszukać fotografa, którego portfolio Ci się spodoba i opowiedzieć mu o swoich oczekiwaniach.
    Moim zdaniem rankingi rankingami, polecenie poleceniem, a najważniejsze jest co dany fotograf ma w dorobku i czy Ci się ten dorobek podoba. Potem oczywiście jest kwestia ceny, ilości zdjęć w pakiecie itp, ale najważniejsze, żeby odpowiadał Wam styl danego fotografa.
  • rockiemar 22.10.10, 17:56
    Musisz jeszcze sie zastanowic, ile chcesz przeznaczyc na fotografa pieniedzy, bo to tez znacznie ulatwia sprawe i zaweza wybor. I nie ile mozesz wydac bo cie stac, tylko jakiej kwoty nie chcesz przekroczyc, bo wydaje ci sie amoralna wink

--
    http://tickers.nuvis.org/2010-05-08/H2/F22/T8.png
  • maddalena81 22.10.10, 18:11
    Kwestia finansowa ma drugorzedne znaczenie (nie w tym sensie, ze stac mnie na nie wiadomo co), ale potrzebny nam fotograf na slub cwyilny i na krotkie przyjecie, nie chcemy zdjec z przygotowan, nie chcemy sesji (moze kilka pozowanych zdjec w miejscu gdzie bedzie sie wszytko odbywalo, bo tam jest pieknie), licze 4-5 godzin fotografowania, nie chcemy tez porazajacej ilosci zdjec (jak czytam na stronach, ze srednio ze slubu jest 500 - 1000 zdjec to juz ziewma nam mysl o ogladaniu az tylu) wiec mysle, ze za to nikt nam nie krzyknie nie wiadomo jaka kwote (chociaz moge sie mylic wink )
  • karenek 22.10.10, 18:38
    1.ogladalam zdjecia wszystkich znajomych i wytypowalam kilku fotografow, ktorzy mi sie spodobali
    2.podzwonilam i popytalam o oferty i ceny
    3.skreslilam tych co byli za drodzy
    4. zostal jedensmile

Mozesz miec problem ze znalezieniem fotografa na 5 h jesli slub jest w sobote, wola brac wieksze zlecenia na caly dzien +wesele-wieksza kasa. Radze od razu zaznaczac przy pierwszej rozmowie co i jak bo czasami pozniej jakies kwasy wychodza-sprawdzone na psiapsiolcesmilesmile
  • maddalena81 22.10.10, 19:16
    Dziekie za punktowy plan postepowania!!!! smile
    Co do zlecenia na 5 godzin to oczywiscie od tego bede zaczynac rozmowy i korespondencje mailowa. Zdaje sobie sprawe, ze ktos moze wolec wieksze zlecenie wziac tego dnia, ale licze po ciuchu, ze w marcu to tak mniej slubny sezon to moze mi sie uda, tym bardziej, ze slub dosc wczesnie to od biedy na bardziej wieczorna imprez ktos by sie wyrobil big_grin
  • ssaannddrraa 22.10.10, 18:42
    Po obejrzeniu kilku ofert jakie pojawiły się na Targach Ślubnych podjęłam decyzje o wyborze fotografa. I jest to dobre miejsce do wyboru usługodawcy, gdyż masz pokazane " czarno na białym" jak będzie wyglądał efekt końcowy. Natomiast w internecie można wszystko podrasować.
  • maddalena81 22.10.10, 19:20
    Bardzo konstruktywna podpowiedz. Zaluje, ze nie wpadalam na to wczesniej. Mieszkam za granica, a slub biore w Krakakowie, moglabym spokojnie przyjechac na targi slubne.... w Krakowie sa 6-7 listopada, teraz sparwdzilam, ale musialabym zaplanowac to wczesniej sad przepadlo... sad
  • alleksia 22.10.10, 20:04
    Magddaleno, ja miałam podobne oczekiwania co do zdjęć. Żeby nie były powykręcane, żeby było w miarę klasycznie ale dobrej jakości. Przejrzałam masę ofert i... finalnie zdecydowałam się na gościa, który robił zdjęcia moim znajomym i po prostu najlepiej znałam zarówno portfolio jak i jego samego. Cenowo jest ok, zdjęcia są bardzo dobre, osoba przyjemna i widać po nim, że jego to po prostu cieszy.
    --
    No tak, życie - mam wrażenie - zabawia się naszym kosztemsmileale nie twierdzę,
    że nie przy odrobine naszej akceptacjismile
  • maddalena81 22.10.10, 20:14
    Moze mi podrzucisz link do portfolio goscia, na priva smile
    Ja juz jakies typy mam, ale zastanawiam sie skad sie jest pewnym, ze wlasnie to ma byc ten fotograf a nie inny, bo im dluzej ogladam tym bardziej zaczynaja podobac mi sie wszytkie zdjecia big_grinbig_grin

• emily_valentine 22.10.10, 20:33
    Ja przejrzałam wątki o fotografach, zobaczyłam kto jest polecany i ma dobre opinie, obejrzałam portfolio. Wybrałam jednego, napisałam mejla czy w dniu mojego ślubu jest dostępny i żeby przesłał ofertę. Termin był wolny, cena do przeżycia. Spotkaliśmy się, podpisaliśmy umowę. Ze zdjęć jestem baaardzo zadowolona. I ze współpracy też smile
  • monikapers 22.10.10, 20:38
    na poczatek oczywiscie zdjecia - to podstawa, robisz sobie liste np 5 osob, potem oferta, przegladasz i jesli ona wstepnie Wam pasuje, KONIECZNE bedzie spotkanie, musicie sie przeciez troche polubic, w koncu bedzie bardzo blisko Was wink obejrzec propozycje w albumach itp
    zgadzam sie, ze koszt jest drugorzedny, czesto pewnie do porozumienia, podobnie, jak cala reszta
    powodzenia!
  • szosty.bieg 23.10.10, 20:31
    (chociaz moge sie mylic wink )

moje początkowe oczekiwania po zderzeniu z rzeczywistością uciekły w siną dal smile
  • zia86 22.10.10, 20:57
    Przede wszystkim portfolio. smile Musicie ustalić jaki styl Wam najbardziej odpowiada(to już zrobiliście) i szukać najlepszego w tym stylu. Poza tym fajnie jeśli fotograf ma jakieś rekomendacje czy da się gdzieś przeczytać informacje o współpracy.
    Poza tym nie zaszkodzi się spotkać. smile Między parą a fotografem musi zaiskrzyć, to osoba, która będzie najbardziej intymnie wokół Was jeśli wiesz o co mi mniej więcej chodzi. smile
    --
    Bardzo proszę o GŁOSY! Paula S. Można głosować codziennie. smile
    Mój blog z pomysłami -http://slubne-inspiracje.blog.pl
    http://global.theknot.com/tickers/tt90421.aspx
  • emily_valentine 22.10.10, 22:05
    No nie do końca się zgodzę z tym spotkaniem i iskrzeniem między klientem, a fotografem. My się spotkaliśmy z panią, pół roku przed ślubem. A zdjęcia robił nam jej eks mąż z którym zobaczyłam się dopiero w dniu ślubu i też było ok.
  • zia86 22.10.10, 22:42
    No to Wam się udało. smile Bardziej chodziło mi o to, że czasem zdjęcia są piękne ale para z fotografem nijak się nie potrafią dogadać.
    --
    Bardzo proszę o GŁOSY! Paula S. Można głosować codziennie. smile
    Mój blog z pomysłami -http://slubne-inspiracje.blog.pl
    http://global.theknot.com/tickers/tt90421.aspx
  • monikapers 23.10.10, 00:21
    Zia, sorry ale Ty bedziesz mogla cokolwiek powiedziec dopiero PO. Zreszta pewnie tak czy siak bedzie cudownie wink
  • karenek 23.10.10, 13:05
    Ja jeszcze przed slubem, ale prace fotografa wyobrazam sobie tak:"łazi chłop i cyka zdjęcia" a iskrzyc ma miedzy mna a mezusiembig_grin

• maddalena81 23.10.10, 17:51
    Tez nie do końca łapie teorię o iskrzeniu smile rozumiem, jak pisała Monika o polubieniu się, to jasne żeby ktoś kogo wybieramy do robienia zdjęć robił na nas dobre wrażenie, żeby obie strony odbierały się w miarę pozytywnie. Ale żadnej magiczności, niezwykłości w 'więzi' między nami a fotografem nie będę się doszukiwać.
    Toż chyba musiałabym się spotkać z 10 fotografami i zobaczyć miedzy którym a nami iskrzy. A co by było gdyby się okazało, ze miedzy jednym fotografem a mnę iskrzy, a z kolei narzeczony odkrył iskrzenie między innym fotografem a sobą.
    big_grinbig_grin
  • dorothy_mills 23.10.10, 17:56
    ja fotografa nie widziałam na oczy wcześniej, niż w dzień ślubu. Co więcej polecił nam go kamerzysta i od razu się na niego zdecydowaliśmy. Chyba nie jestem wymagająca jeśli chodzi o fotografię wink może dlatego,że interesował nas tylko reportaż.
    --

http://img.weddingcountdown.com/ticker/engxhepjryycm.png
  • nadia_m 10.11.10, 10:22
    emily, mialas zdjecia od Tworkow? tak mi sie skojarzylo, jak napisalas o pani i jej eks smile
  • rockiemar 23.10.10, 19:07
    Hmmm... widze, ze moj post skasowany... Tzn. ze nawet nie mozna juz bez podawania linka, uzywajac na gorze znaczka url polecic nic nikomu (nawet jesli polecamy, gdyz sami korzystalismy), bo jest uznawane za spam???

--
    http://tickers.nuvis.org/2010-05-08/H2/F22/T8.png
  • maddalena81 23.10.10, 19:24
    Nic się nie martw, zobaczyłam i zachowałam sobie ten link smile Wielkie dzięki.
    Rozumiem, ze forum jest chronione regulaminem przed zalewem reklam, ale w sytuacji takiej jak ta ciężko się wymienić doświadczeniem bez wklejania linków(tak wiem, można na priv.... )
  • kochammacka 15.11.10, 15:49
    z tymi linkami to zależy jak się trafi? widziałam już sporo linków do stron z cennikami, do konkretnych wykonawców. Jak pytałam kiedyś dziewczyny o opinię o sukience to skanowano mój post bo strona była z cennikiem...szukałam potem tego cennika na stronie i nic. Mnie już parę rzeczy podpowiedziały dziewczyny, razem z wykonawcami i uważam to za dużą wartość dodaną forum. Napisz do moderatorek.
  • szosty.bieg 23.10.10, 20:29
    > Mniej więcej wiem w jakim stylu chcę zdjęcia: takie zwyczajne, zdjęcia dobrej j
    > akości bez powykrecanych kadrów i udziwnień, ale nie jeden fotograf takie robi

Ja właśnie nie mogę znaleźć choć jednego, który takie robi. Dwa ekstrema - albo na maska udziwnione, wszelkie możliwie triki albo beznadziejnie nudne, ustawiane z obowiązkową walizką i ramą. Masakra.

Teraz to już mi sie wszytsk
    > ie zdjęcia podobają.

heh, a mnie żadne sad im więcej stron przejrzałam tym większy mam mętlik w głowie.

Wiem jedno, że nie wybiorę typowo ślubnego fotografa, na pewno też nie tego, który reklamuje się hasłem 'fotografia artystyczna'. Będę szukać kogoś, kto robi profesjonalne reportaże i kto zgodzi się zrobić ślub (a nie wszyscy się godzą).
  • toja_panienka_z_okienka 10.11.10, 06:34
    Przeczytałam wszystkie Wasze wypowiedzi...i wciaz pozostaje pytanie...no więc jakiego fotografa wybrać?,...wink

przejrzalam masę stron...wyslalam do wiecej niz 8 fotografów zapytanie ( do tych, ktorych zdjecia mi sie podobaly wink - no ale jak fotograf mi rzuca kwote 5-7 tysiecy....uh...to nawet najladniejsze zdjecia wydaja sie mniej ładne...ja rozumiem, że to "jeden w zyciu taki dzień", i że "warto zainwestowac"- ale bez przesady.
    no bo dlaczego, się pytam - z calego dnia ślubu ( cywilny, kościelny, wesele ) mamy dostac tylko 200 - 300 zdjec? dlaczego tylko fotograf wybiera a my nie mozemy? dlaczego dodatkowe zdjecie ( ktore pozniej bedziemy mogli sobie "dobrac") to koszt dodatkowy 40zł ? ,,,co się zrobiło z tą branzą? wink czy tak jest wszędzie czy ja tylko tak trafiałam wink

Tak więc pytam sie Was drogie koleżanki : czy macie kogoś godnego polecenia?
    ślub będę miala w W-wie...ale przecież większość fotografów pracuje w obszarze całej Polski...
    więc jeżeli macie kogoś spoza stolycy wink to piszcie równieżwink

jestem tym poszukiwaniem już troszkę sfrustrowana...no ale optymizm powinien zwyciężać wink

z góry dziękuję za odpowiedzi wink

wink

--
    "Przyjaźń poznaję po tym, że nic nie może jej zawieść, a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć".

— Antoine de Saint-Exupéry
  • nadia_m 10.11.10, 10:24
    > no bo dlaczego, się pytam - z calego dnia ślubu ( cywilny, kościelny, wesele )
    > mamy dostac tylko 200 - 300 zdjec? dlaczego tylko fotograf wybiera a my nie mo
    > zemy? dlaczego dodatkowe zdjecie ( ktore pozniej bedziemy mogli sobie "dobrac")
    > to koszt dodatkowy 40zł ? ,,,co się zrobiło z tą branzą? wink czy tak jest wszęd
    > zie czy ja tylko tak trafiałam

negocjuj, to nie boli smile, a zazwyczaj dziala
  • paskud_agg 10.11.10, 11:21
    toja_panienka_z_okienka napisała:
    > no bo dlaczego, się pytam - z calego dnia ślubu ( cywilny, kościelny, wesele )
    > mamy dostac tylko 200 - 300 zdjec? dlaczego tylko fotograf wybiera a my nie mo
    > zemy? dlaczego dodatkowe zdjecie ( ktore pozniej bedziemy mogli sobie "dobrac")
    > to koszt dodatkowy 40zł ? ,,,co się zrobiło z tą branzą? wink czy tak jest wszęd
    > zie czy ja tylko tak trafiałam wink

Powiem tak: skoro wybierałaś fotografów, których zdjęcia Ci się najbardziej podobały, a kwoty opiewały na 5-7 tys, to znaczy zwykle tyle, że taki fotograf masę czasu poświęca na postprodukcję i dlatego ma tak fajny efekt końcowy.
    Stąd też nie dziwi mnie, że dodatkowe zdjęcie to 40zł. To oczywiście dużo kasy, ale biorąc pod uwagę, że każde zdjęcie obrabia się dość długo, a potem trzeba zrobić odbitkę dla klienta, to jest to jednak trochę pracy, a swój czas usługodawcy wyceniają różnie. Zależy to od miasta, od tego ile zleceń ma fotograf itp. Np. wiem, że w moim rodzinnym mieście fotografka bierze 10zł za zdjęcie plus 100zł za nagranie całości na DVD.
    Więc jeśli chciałabyś od niej 500 zdjęć plus płytę, to i tak wychodzi strasznie dużo.

Dlaczego fotograf wybiera?
    Sprawa jest prosta. Zdjęcia z aparatu nie są tak zapierające dech w piersiach jak te obrobione i fotograf może po prostu nie chcieć żeby klient widział zdjęcia na tym etapie. Czasem są to po prostu zwykłe "ot, takie normalne" zdjęcia, których klient by nie wybrał, ale fotograf wie, że po obróbce uzyska z tych "przeciętnych" zdjęć takie, które będą łał.

A ile w zasadzie chciałabyś zdjęć dostać? I jakich zdjęć oczekujesz teraz? Artystycznych, normalnych, trochę tego, trochę tego, innych?
  • organza77 13.11.10, 20:21
    My zaczęliśmy poszukiwania fotografa dość późno - na 8 miesięcy przed ślubem.
    A ślub był w sierpniu - najgorętszym miesiącu na sakramentalne TAK.
    Miałam już swoje "typy" fotografów, rozesłaliśmy ponad 20 e-maili z pytaniem o dostępność, cenę sesji (przygotowania, ślub i plener w innym dniu).
    Niestety większość z nich miała pozajmowane soboty niemalże do końca 2010 r.
    Ale mieliśmy szczęście, bo nasza fotograf miała wolną sobotę 7.08 smile
    Ja znałam ją z babskiego forum, gdzie poznałam ją jeszcze jako pannę przygotowującą się do ślubu a potem do narodzin syna. Znałam jej prace niemal na pamięć, bo w tamtym okresie niemal każda forumka z Warszawy skorzystała z jej talentu.

Odebraliśmy już album z wybranymi przez nią zdjęciami (które można obejrzeć na jej blogu) -w sumie 78 zdjęć w albumie, na cd - 140 zdjęć obrobionych i ponad 1100 miniaturek (nieobrobionych) możliwych do domówienia w ciągu 2 miesięcy.

--
    i już nie jestem panną
    07.08.10
  • kochammacka 15.11.10, 15:52
    Organza77 a czy możesz nam podać link do bloga? Albo cokolwiek co pomoże ustalić namiary do tej fotograf? Ewentualnie proszę na priv kochammacka@gazeta.pl
    Z góry bardzo Ci dziękuję
  • lipcowa-aga 15.11.10, 15:58
    ja również poproszęsmile
    --
    http://www.enceinte.com/F,mariage,2010-11-04,,,,,blanc,,no,30,4,2012-07-07,003333.png
  • organza77 15.11.10, 18:01

dziewczyny - tutaj są moje zdjęcia smile
    forum.gazeta.pl/forum/w,619,105435744,118695667,sierpniowa_organza77.html
  • machiato 22.11.10, 15:07
    Niestety, nie udzielę dobrych rad jak wybrać fotografa, ale za to mogę przestrzec, kogo NIE WYBIERAĆ... po przejrzeniu setek stron, dziesiątek ofert, kilku rozmowach, analizie rankingów itp. itd. mój wybór padł na pewną "fotografkę" (celowo piszę w cudzysłowiu, bo to nie zawodowy fotograf, tylko fotograf-amator, co okazało się - robi dużą różnicę), dość znaną, wszędzie chwaloną, opisywaną jako niezwykle sympatyczną, o której nawet pewna gazeta pisała. Myślałam, że zrobiłam wszystko, by być zadowolona z mojego wyboru. No i niestety, nie jestem. Ani ze zdjęć, ani, a może przede wszystkim, ze współpracy z rzeczoną panią. Sympatyczna to może i ona jest, ale na początku wspólpracy, im dalej w las, a w szczególności im więcej już jej zapłaciliście, tym robi się coraz mniej przyjemnnie. O terminowej pracy nawet nie wspominam. Z doświadczenia juz wiem, że niestety nie wszystko da się przewidzieć i choć wszystko inne udało się tak, jak mogło mi się tylko wyśnić, to sprawa z fotografem do dziś podnosi mi ciśnienie.
    Ale wszystkim życzę udanych wyborów smile a jakby ktos chciał się czegośc więcej dowiedzieć, zapraszam na priv.
  • wielbicielfotografii 07.01.11, 14:47
    poszukaj w googlach, jest coś takiego jak stowarzyszenie fotografów ślubnych tam nie przyjmują kiepskich i nieodpowiedzialnych
  • maddalena81 07.01.11, 18:02
    skoro wątek ktoś odgrzebał to ja może opiszę jak udało mi sie wybrać fotogrfa. Podeszłam do sprawy analitycznie.
    Z 100000000 propozycji od przyjaciól znajomych i wybgrzebanych samodzielnie odrzucilam pseudofotografow, potem pokazalam N chyba z 10 stron fotografówi powiedzialm zeby wybierał. Zagryzałam zęby jak odrzucił kogoś kto mi sie podobał, bo zraz by sie okazało, że wracamy do 10 wyjsciowych big_grinbig_grin Zostało 3 do ktorych napisalam. Jedni chceli za duzo kasy (tak jednak za zdjęcia na ślubie cywilnym i obiedzie można zażyczyć sobie sporą kwote, tak jak tu ktoś pisał nie chodzi o to, czy ma sie tyle pieniędzy, tylko o to czy jest sens tyle przeznaczać....(. Zostala dwojka. I wtedy kolezanka podrzucila mi 5 nowych linków, z czego zasugerowała jednego fotografa big_grin Ja uznalam, ze jak obejrze jeszcze jedno portfolio to mi sie żołżdek wywroci na lewa strone,wiec znowu zwaliłam sprawe na N big_grin Wybrał tego fotografa, ktorego wskazala kolezankasmile
    Z poprzednieniej dwójki jedna pani, na propozycje spotkania, odpisała, ze do studia mozemy sobie przyjsc kiedy chcemy, a jak chcemy zeby ona była przy rozmowie to żeby daź znać. W ten sposób pani skresilia sie sama big_grin
    Po spotkaiu z pozosyałą dwójką wybralismy tego goscia, ktorego poleciła mi koleżanka w ostatniej chwili.
    Oglądalismy też zdjecia w albumach i są jeszcze piękniejsze niż na stronie. Pan nam sie spodobał jako osoba i zrobił dobre wrażenie i podpisaliśmy umowe.
    --
    www.cucinissima.wordpress.com/
  • marina111 10.01.11, 11:52
    Najpierw portfolio (wyłonilismy kilku), potem cena (wybór znaczeni się ograniczył) a na koniec spotkanie i rozmowa (bo wazne jest zebys dobrze się przy fotografie czuła. On czesto wchodzi kiedy PM się ubiera, jest w bieliznie, w domu wiele się dzieje. Jesli jego obeznośc męczy, krępuje to nie bedzie dobrych zdjęc.
  • ylfeth 12.01.11, 07:44
    Ja mam podobny problem. Znalazłam w zasadzie dwóch-trzech fotografów, których portfolio mi odpowiada, ale zauważyłam pewną prawidłowość: im bardziej podobają mi się zdjęcia, tym więcej kosztują, a najfajniejsze moim zdaniem kosztowały, uwaga, 6.000,00 zł. Za krótki ślubny (4 min.) klip trzeba było dopłacić 2400. Masakra jakaś.
    Znalazłam też innego, za 1/3 tego co wyżej, bez albumu (album za dopłatą 300 zł) i chyba się zdecyduję, bo szlag mnie niedługo trafi.
    Próbowałam też kombinować ze studentami, znajomymi którzy fotografują itd ale chyba to za duże ryzyko jest.
  • mistrzowieceremoniipl 28.06.16, 13:47
    Jeśli podobają Ci się zdjęcia kilku fotografów to spotkaj się z nimi i wybierz fotografa, który najbardziej Ci się podoba wink Sesja przebiegnie sprawnie i bez stresu, a zdjęcia będą naturalnie piękne wink Jeżeli chciałabyś dowiedzieć się więcej to zapraszam na mój blog weselny i tekst na temat jak wybrać fotografa ślubnego?
  • kasia_mama_stasia 25.07.16, 14:11
    Ja szukałabym w internecie takiego portfolio, ktore by mnie zachwyciło. Na tej podstawie dokonałabym wyboru.
  • wesele-slub 07.08.16, 19:36
    Wybór dobrego fotografa to jedna z najtrudniejszych decyzji. Jednym z ważniejszych czynników jest portfolio danego fotografa. Warto jednak pamiętać, że będzie on z wami przez cały dzień, dlatego musicie dobrze czuć się w jego obecności. Jeśli na pierwszym spotkaniu coś nie iskrzy dajcie sobie spokój. Dobry fotograf potrafi rozładować napięcie, rozśmieszyć. Jeśli brak mu charyzmy, może on dodatkowo was stresować, co w dniu ślubu nie jest mile widziane. Warto poczytać różne artykuły na co zwrócić uwagę podczas wyboru dobrego fotografa, polecam ten artykuł: www.wesele-slub.com/fotografia-slubna-2/
  • studiobezgranic 13.09.16, 12:18
    Polecam StudioBezGranic studiobezgranic.com/
    - fotografia
    - video
    - fotobudka
    - dron
    - SameDayEdit
    - teledyski
    - fotofilmy

Jesteśmy bardzo elastyczni i dostosujemy się do Twoich potrzeb. Mamy zróżnicowane ceny i pakiety ofertowe. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Działamy szybko i profesjonalnie w branży ślubnej już od wielu lat.
    Napisz do nas: studiobezgranic@gmail.com lub zadzwoń: 604-191-141
    Powołaj się na Gazeta.pl - otrzymasz specjalną promocyjną ofertę
  • kaga9 30.10.16, 10:35
    porzygotowałam reserach
    w tym zkaładzie parcują

Serio Kodak tak nisko upadł, że zatrudnia bełkoczących spamerów? Dobrze wiedzieć.
  • kozinskifoto 26.06.18, 15:48
    Oto kilka wskazówek i odpowiedź na Twoje pytanie: www.kozinski-foto.pl/jak-wybrac-fotografa-slubnego/

--
    -----------------
    fotograf ślubny Warszawa
  • kozinskifoto 26.06.18, 15:51
    www.kozinski-foto.pl/jak-wybrac-fotografa-slubnego/
    --
    -----------------
    fotograf ślubny Warszawa
  • micossos 18.09.18, 18:57
    Cześć jestem Michał wraz ze swoją drugą połowka zbieramy na wesele . zagladajcie udostepniajcie prosze . wiecej w opisie .
  • marek2232 13.07.19, 14:06
    Polecam artykuł, podpowiada jak wybrać dobrego fotografa
    droga-do-wolnosci.pl/polecany-fotograf-na-miescie/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka