Dodaj do ulubionych

Długi welon ślubny- wygodny?

28.12.10, 23:11
Pani w salonie zaproponowała do mojego upatrzonego modelu sukni welon 2m x 2m. Welon bardzo mi się podoba, jest piękny, ale nie wiem, jak sprawdzi się w dniu ślubu- czy nie będzie zawadzał, nie będę go przydeptywała itp;/ Zwłaszcza, że suknia to tiulowa księżniczka z trenem... Miała któaś z was może długi welon? Jak się spisywał?
Edytor zaawansowany
  • greeneyes86 28.12.10, 23:45
    Ja miałam dokładnie welon 2x2m, tyle że do sukni rybki, grzebyk był tak doszyty, że welon sięgał mi prawie do ziemi. Generalnie był wygodny, w kościele nie przeszkadzał a wyglądał naprawdę łanie, ale naokoło miał kryształki, przez co był dość ciężki, więc zaraz po obiedzie go zdjęłam (w sumie tańczyć w nim też sobie nie wyobrażałam) smile
    --
    http://s6.suwaczek.com/20100821290413.png
  • zabusia174 28.12.10, 23:49
    Mój nie ma zbyt wielu kryształków, więc nie jest aż tak cięzkismile Mam w zanadrzu jeden krótszy welon, zastanawiałam się nad założeniem tego długiego do kościoła, a krótkiego na weselicho
  • greeneyes86 28.12.10, 23:53
    > Mam w zanadrzu jeden krótszy welon, zastanawiałam się nad założeniem tego długiego do
    > kościoł a, a krótkiego na weselicho

To mi się wydaje najlepszym rozwiązaniem smile
  • erillzw 29.12.10, 12:56
    Ja mialam 3 metrowy w Kosciele, a jak jechalismy na sale to przebralam sobie krotki i w tym bylam az to oczepin smile Zgadzam sie, ze dlugi welon pieknie wyglada w trakcie uroczystosci smile I ze jesli mozesz to kup po prostu drugi na sama impreze smile)
    --
    "..Langusta żywi się wyłącznie owocami morza; lecz gdyby mogła.. jadłaby dżem..."

erillsstyle.wordpress.com/
  • mechantloup 29.12.10, 14:38
    Ok, zmienić na mniejszy.
    Ale, jest ktoś, kto nie zmienił? Bo ja mam 3-metrową mgiełkę (bez żadnych ozdób dodatkowych) i nie zamierzam zmieniać. No chyba da się wytrzymać na weselu?
    --
    "You talkin' to me? You talkin' to me? You talkin' to me? Then who the hell else are you talkin' to? You talkin' to me? Well I'm the only one here. Who the fuck do you think you're talking to?"
  • asiu-la83 29.12.10, 14:48
    Ja mysle o dlugiej mgielce do kosciola, a na sali chce zalozyc ozdobe do wlosow - taki grzebyk z perelkami/kamyczkami.
  • erillzw 29.12.10, 16:19
    Pracowalam przy weselu gdzie panna mloda miala 5 m mgielki ozdobionej kwiatuszkami. Wytrzymala 4 godzin w welonie z czego 3 godzin trwal w sumie obiad, przemowy i inne. Bardzo szybko go zdjela jak sie zaczela regularna potancowka. Niby sie mowi, ze zawija sie na reke i to wygodne.. Jak kto lubi.
    Ja osobiscie wyznaje zasade, ze mam sie czuc dobrze i komfortowo w takim dniu i z uwagi na to, ze mam sie tak czuc przez ponad 12 godzin eliminuje czynniki "przeszkadzajace".
    Dlatego zostawilam ramiaczka na sukience przez cala impreze, dlatego przebralam welon, dlatego wyjelam kolo po pierwszym tancu, dlatego spiete mialam wlosy, etc, etc.
    --
    "..Langusta żywi się wyłącznie owocami morza; lecz gdyby mogła.. jadłaby dżem..."

erillsstyle.wordpress.com/
  • iness_86 30.12.10, 15:41
    Ja zamierzam mieć długi welon na ślubie, jednak potem go zdejmę i w moich włosach zagości jakaś kwiatowa ozdoba smile Chyba bym się zamęczyła tyle czasu targając to na głowie!

A może ktoś chce tanio odsprzedać długą gładką mgiełkę w kolorze ivory? smile w sumie nie wiem jakiej długości powinien być, ale to drugorzędny problem wink
  • dorothy_mills 30.12.10, 17:59
    Ja miałam 3 metrowy koronkowy welon.
    Miałam w planach ściągnąć go po kościele,ale czułam się w nim tak dobrze i tak wygodnie,że nie mogłam się z nim rozstać wink

--
    If you're engaged, it's never too early to start planning your wedding tongue_out
  • klawiatura_zablokowana 30.12.10, 17:49
    Jestem tego samego zdania i dlatego nie miałam żadnego koła, tylko sprężynę (polecam - megaelastyczna), dlatego moja suknia miała ramiączka i nie było nawet opcji z odpinaniem ich (pewne zdjęcie PM, której biust wypadł z gorsetu podczas wypuszczania gołąbków wryło mi się w pamięć skutecznie), dlatego mój jedyny welon był krótki i nie było w ogóle opcji dłuższego, etc. etc. Po co sobie komplikować życie zmianą welonów, odpinaniem ramiączek, podpinaniem trenów i wyjmowaniem kół, skoro można tego nie robić w ogóle?

Welon ma jedną zasadniczą wadę: przy stole przeszkadza, bo łatwo go sobie przytrzasnąć plecami do krzesła (i wtedy nagły ruch głową może go wyrwać z włosów), z drugiej strony za nisko zarzucony spada do rosołu big_grin W tańcu panowie mają dżentelmeński zwyczaj trzymania dłoni na plecach partnerki, przez co zazwyczaj przytrzaskują welon i ciągną w dół smile

Fajnie przetestować welon jeśli złapałyście kiedyś na oczepinach - wiecie, jak będziecie się w nim czuły i na co zwrócić uwagę. Ja miałam tę przyjemność i po kilku tańcach stwierdziłam, że im krótszy tym lepszy! Generalnie chyba każda PM w pewnym momencie ma dosyć welonu i marzy o oczepinach, żeby wreszcie było wygodnie. Z drugiej strony, ma się ten bajer raz w życiu (zazwyczaj) i jednak trochę żal się go pozbywać wink
  • ni24 01.01.11, 16:22
    wygodny???? odp tak, wygodny, ja mialam welon 3x3 i nie bylo problemów
  • zia86 02.01.11, 13:31
    Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie drugiego krótkiego welonu na przebranie. Niektórym dziewczynom jest wygodnie przez całe wesele z długim a niektóre zdejmują już po ślubie, ale to sprawdzić możesz już tylko w czasie wesela. smile
    --
    Nasza historia
    Nasza strona ślubna
    Mój blog z inspiracjami
    http://global.theknot.com/tickers/tt90421.aspx
  • iness_86 02.01.11, 13:40
    Ej dziewczyny a jak długi ma byc taki długi welon? smile mam suknie z trenem i nie wiem czy welon ma byc równy trenowi, dłuższy czy krótszy...
  • greeneyes86 02.01.11, 22:52
    iness_86 napisała:

> Ej dziewczyny a jak długi ma byc taki długi welon? smile mam suknie z trenem i nie
    > wiem czy welon ma byc równy trenowi, dłuższy czy krótszy...

Ja miałam tren, a welon był trochę krótszy tak, aby jednak nie zasłaniał trenu. Tak doradziły panie w salonie i chyba było ok smile
    --
  • dorothy_mills 02.01.11, 23:05
    Mnie welon wystawał poza sukienkę wink
    --
    If you're engaged, it's never too early to start planning your wedding tongue_out
  • zabusia174 02.01.11, 16:26
    Jednak nie zdecyduję się na taki welon, strasznie wkurzałby mnie. Przymierzałam podobny u znajomej- nosiłam zaledwie kilka minut, przeszłam się w nim parę razy i to nie to, a byłam swobodnie ubrana i wyluzowana. Do takego welonu dodać moją suknię z trenem+wysokie obcasy+stres to byłaby katastrofabig_grin
  • marina111 04.01.11, 10:15
    Przeciez masz sie w nim przespacerować tylko kilka metrów po pościele , nastepnie usiąść, po godzinie obrucic się i wyjść. Kiedy miała byś go przydeptywać i potykać się??? Co innego jest zamierzasz iść w tym na wesele... tak w takiej sytuacji jest to nie wygodne i nie radze spedzac całego wesela w długim welonie
  • agu-lap 04.01.11, 12:03
    No nie powiedziałabym, że tylko przejść kilka metrów obrócić się i wrócić. Na ślubach, na których ja byłam (a trochę ich było) wyglądało to nieco inaczej.
    Idziesz przez kościół, potem podchodzisz podpisać dokumenty, wracasz na krzsło, potem na przysięgę wychodzisz przed klęcznik (bliżej ołtarza), wracasz, potem idziesz do bocznego ołtarza, i dopiero wychodzisz...
    A zapomiałam jeszcze, że niektórzy księża zachęcają żeby podejść do rodziców na znak pokoju smile)

Ostatnio oglądałm nagranie slubne zwaracając na to uwagę, Pm miała tak na oko 3 - 4 metry welonu. Biedna światkowa, ciągle musiała go poprawiać.
  • zabusia174 05.01.11, 23:49
    marina111 napisała:

> Przeciez masz sie w nim przespacerować tylko kilka metrów po pościele , nastep
    > nie usiąść, po godzinie obrucic się i wyjść. Kiedy miała byś go przydeptywać i
    > potykać się??? Co innego jest zamierzasz iść w tym na wesele... tak w takiej sy
    > tuacji jest to nie wygodne i nie radze spedzac całego wesela w długim welonie

Chyba nigdy na ślubie nie byłaś, skoro wg ciebie panna młoda jedynie wchodzi do kościoła, siada, czeka godzinę i wychodzi
  • marina111 08.01.11, 22:45
    Myslę że byłam na wiekszej ilości slubów niz ty, miedzy innymi na swoim własnym. Nie mam poczucia że przez tą godzinę jakoś wybitnie się nabiegałam po kosciele.
    Po za tym uwazam ze rozkminy czy długi welon jest wygodny sa troche szukaniem problemu bo postac godzine w kosciele mozna nawet jesli jest to umiarkowanie wygodne, wazniejsze jest aby przez kilka godzin wesela dobrze sprawowała się suknia. A wygoda... jak by miało byc wygodnie to najlepiej iśc w dresie. Jest takie powiedzenie "Chcesz być piękna musisz cierpiec"...
  • ruda_80 08.01.11, 23:13
    Ja miałam długi, chyba 2,5 m. Miałam go w kościele, podczas obiadu i pierwszego tanca, zaraz po nim zdjełam i wpiełam we włosy kwiatek. Długi welon wygląda pięknie, a ślub jest jedyną okazją aby coś takiego móc nosić, jednak na weselu jest b. niewygodny, więc proponuje zmianę na coś bardziej praktycznego. Poza tym to jednak dosyć długa płachta materiału i mimo, że lekka (u mnie gładka bez żadnych ozdób) zdążył mi trochę popsuć fryzurę - byłam uczesana w hiszpańskiego koka z boku no i niestety welon który się o niego ocierał i obciążał, spowodował, że zaczęly wysuwac się spinki, więc trzeba też na to zwrócić uwagę. Po zdjęciu welonu i poprawieniu fryzury, utrzymała się ona do rana.
  • deelux 12.01.11, 21:37
    Ja miałam długi 2m.
    Pani w salonie doradziła mi jak się z nim nie męczyć na weselu. Mniej więcej w połowie koleżanka przypięła białą agrafkę, złapała w tym miejscu welon i dopięła go do grzebyka we włosach tak że pozostał długi mniej więcej do łydki. W tym stanie dotrwał do samego końca wesela smile

--
    http://suwaczki.waszslub.pl/img-2010101601801830.png
  • piotrekkubit4 15.01.11, 15:08
    Moja narzeczona chce miec dlugi 0k.2m welon a ja mysle ze powinien byc krotszy max1m
    --
    wymarzonyslob.blogspot.com/
  • greeneyes86 15.01.11, 15:25
    piotrekkubit4 napisał:

> Moja narzeczona chce miec dlugi 0k.2m welon a ja mysle ze powinien byc krotszy
    > max1m

A tak z czystej ciekawości- ci ty masz do tego? Jeśli ona chce i jeśli tylko pasuje do sukni ślubnej, to czemu ci to przeszkadza?
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka