• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Zawiadomienie o slubie Dodaj do ulubionych

• 15.05.11, 09:48
    Prosze o rade, bo nie wiem jak sie zachowac. Otrzymalam zawiadomienie o slubie, ktore odbedzie sie za 2 miesiace. Mieszkam poza granicami Polski, rodzice panny mlodej rowniez, ale cala ceremonia odbedzie sie w Polsce, tam gdzie mieszka pan mlody. No i jak mam sie zachowac? Dla mnie to jasne, ze nie jestem zaproszona na wesele i to rozumiem. Ale: czy oczekuje sie ode mnie kartki z zyczeniami dla mlodych z tzw. wkladka? Nie mam adresu mlodych, tylko rodzicow mlodej. Czy mam odpisac, ze dziekuje ale nie mam mozliwosci byc w kosciele w tym terminie? Czy w ogole nie reagowac? Nadmienie, ze dziwi mnie to zawiadomienie, rodzice mlodej to nasi dalecy znajomi. Prosze o rade, nie chce popelnic jakiejs gafy i wypasc na chamidlo.
    Zaawansowany formularz
    • 15.05.11, 10:39
      Zawiadomienie to tylko zawiadomienie, nie stresuj się tak smile Wyślij po prostu ładną kartkę - może być na adres rodziców, jeśli tylko ten masz (albo poproś tych rodziców o adres młodych, ale to już większy kłopot).
      --
      "Żeby on [Tusk] był takim dobrym premierem, jak jest fajnym facetem, to nie miałabym tych problemów przed przyszłymi wyborami, co mam." - Asia_i_p
    • 15.05.11, 12:04
      Jeśli nie ma słowa "zapraszamy", to wystarczy, że wyślesz kartkę z gratulacjami i nie musisz się tłumaczyć smile
      --
      http://global.theknot.com/tickers/tte0b95.aspx
    • 15.05.11, 15:02
      Możesz wyslać kartkę z życzeniami, ale zdecydowanie bez "wkladki".
    • 17.05.11, 13:03
      Ja też najpierw dostałam zawiadomienie o ślubie a później oficjalne zaproszenie na ten ślub i wesele. Może i w tym przypadku też tak będzie. Być może młodzi chcą dać więcej czasu gościom na zorganizowanie przyjazdu na ślub i wesele. Jeżeli nie, to wyślij im kartkę z życzeniami.
    • 17.05.11, 20:33
      Oczekuje się od Ciebie przyjęcia do wiadomości oraz - co najwyżej - wysłania kartki z życzeniami, bez wkładki. Z ich strony taki gest informujący, z Twojej strony ładne życzenia. Tyle.
      • 18.05.11, 14:57
        .
    • 18.05.11, 23:02
      Zawiadomienie powinno się wysyłać po ślubie i dopiero wtedy (po ślubie) przesyła się młodym gratulacje i życzenia. Jest to forma zarezerwowana dla dalszych znajomych, w tym osób zamieszkujących poza granicami kraju, które wiadomo, że na ślub nie przyjadą.
      W zawiadomieniu pisze się, że państwo młodzi mają zaszczyt powiadomić o ich ślubie, który odbył się (tu data i miejsce).
      Przed ślubem wysyła się zaproszenie, jeśli się kogoś chce zaprosić.
      O ile mi wiadomo, w niektórych regionach jest zwyczaj wysyłania zawiadomień o ślubie a nie zaproszeń, jak dla mnie jest to niezrozumiałe i niespecjalnie grzeczne.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.