Dodaj do ulubionych

Czas start :)

24.08.11, 09:05
Witajcie kochane
Podczytuję was od dawna, jednak swój wątek zakładam dopiero teraz.
Ślub planjemy-nieplanujemy od dwóch lat tongue_out I nie możemy się zdecydować. Za to decyzji o dziecku nie odkładaliśmy, od półtora roku staraliśmy się znów o dzidziusia po pierwszym poronieniu. Wczoraj dowiedziałam się, że jestem w ciąży!!! To dopiero 4 tydzień, ale i tak jestem bardzo szczęśliwa, mimo tego, że mdłości ledwie pozwalają mi siedzieć big_grin
Mój M. stwierdził, że teraz trzeba szybko wziąć ślub, poznać wreszcie naszych rodziców w całości (bo jego mama zna mojego tatę, ale mamy już nie). Stwierdziłam, że nie chcę organizować ślubu na szybko, bo "trzeba" i nie zgadzam się na kościelny i wesele, możemy ew. zorganizować ślub cywilny i obiad dla rodziny. A po tym jak urodzę (i schudnę tongue_out) chciałabym się wziąć za organizację wesela smile

Ślub będzie w Lublinie, myślimy o grudniu, okolicach Świąt, bo będą wszędzie śliczne dekoracje i nawet jeśli nie będzie śniegu, to będzie przyjemnie. Restauracji też nie trzeba będzie specjalnie wtedy dekorować, co zaoszczędzi nam i czasu i zachodu i kosztów. To będzie 4.5 miesiąca, więc chyba brzuszka jeszcze aż tak nie będzie widać, będę mogła założyć coś ciekawego...

Proszę Was o pomoc, widziałam u Zia śliczne zimowe dekoracje (na blogu), może z czegoś skorzystam, macie jakieś pomysły i linki?
A może wiecie gdzie zorganizować poślubny obiad dla ok. 20 osób? W miarę elegancko, niedrogo i niedaleko od Starego Miasta?
Edytor zaawansowany
  • niektorymodbija 24.08.11, 11:31
    Gratulacje!
    Mam dwa "ale" - do rozwazenie, nie do sprowadzenia na ziemie - mdlosci niestety nie musza minac w pierwszym trymestrze i nie przewidzisz w ogole jak ciaza bedzie sie rozwijac i czy w zwiazku z tym slub bedzie przyjemnym przezyciem czy meczacym dniem. Druga sprawa - kwestia brzuszka tez jest indywidualna, aczkolwiek mozesz uroczo wygladac i z nim. Jw. nie przewidzisz...
  • madzirek85 24.08.11, 11:41
    Gratuluje smile Ale zgodzę się każda ciąża jest inna... Koleżanka w 4 m-cu ciąży wyszła za mąż i do dzisiaj tego żałuje... Źle się czuła, miała mdłości było widać że się męczy i najchętniej chciałaby być w domu...
    Jeśli chodzi o restaurację czy coś w tym stylu polecam Kompanie piwną na ul. Podwale 25. Często organizują jakieś przyjęcia weselne /obiad/. Goście mają oddzielną sale i grajków. Fajnie to wygląda a jedzenie...palce lizać smile)
    --
    http://s5.suwaczek.com/20120915310117.png
  • niektorymodbija 24.08.11, 14:59
    Kampania Piwna ma dobre jedzenie, tylko jeden minus... jest w Warszawie, troche daleko jesli slub w Lublinie wink
    (poczatkowo tez sie zasugerowalam Starym Miastem big_grin)
  • ciezarowka.inc 25.08.11, 11:42
    W Lublinie jest Stare Misto, w Warszawie jest Starówka, bo nie jest to oryginalne stare miasto. To tak dla rozróżnienia.
  • sposobuzycia 25.08.11, 11:46
    Wiem, że każda ciąża wygląda inaczej, to, czy będę mieć brzuszek mniejszy czy większy, to nie ma żadnego znaczenia smile
    Na razie rozważamy to wszystko, informujemy najbliższych.
    Macie może jakieś zdjęcia sukienek dla ślubujących ciężarówek? Myślałam o krótkiej, takiej do kolan lub tuż za kolano. No i pasującej do świątecznej atmosfery smile Mam ciepły typ urody, rude włosy do ramion, jestem na razie dość szczupła, i wysoka 172 cm wzrostu.
  • pieskuba 25.08.11, 12:24
    Nieprawda. Można tych nazw używać zamiennie. Starówka jest bardziej potoczna i tyle.

pl.wikipedia.org/wiki/Stare_Miasto_w_Warszawie
    --
    kuchniapsakuby.blox.pl/

www.gwiazdanadziei.pl/pomoc_tomek
  • ciezarowka.inc 25.08.11, 13:33
    Niestety, jako polonistka nie zgodzę się. To zupełnie co innego. Jak znajdę dokładne znaczenie w słownikach, to je zacytuję. Wikipedia nie jest dla mnie żadnym źródłem, wybacz smile

Swoją drogą, sposobuzycia - a może ślub w Święta? Kolacja wigilijna byłaby piękna wśród nowych członków rodziny, odpadałby kłopot zorganizowania kolacji, bo każdy z gości mógłby coś przynieść - sałatkę, śledzika, kompot z suszu - jak standardowo na wigilię, a Was to odciąży.
  • pieskuba 25.08.11, 15:14
    Jako warszawianka z urodzenia i od pokoleń nie zgodzę się. Mieszkam tu i mogę Cię zapewnić, że warszawskie Stare Miasto bywa potocznie nazywane "Starówką". A gdy użyjesz googli (które zapewne nie są dla Ciebie żadnym źródłem, ale trudno) to przekonasz się o istnieniu innych starówek, które nigdy nie były zniszczone i odbudowane. Na przykład Starówka Gdańska:

my.opera.com/eandre/albums/show.dml?id=325523
    Nazwy "starówka" używa się też, o zgrozo, w Toruniu:

www.torun.pl/?strona=zw_trasa1
    www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110813/TORUN01/676135926
    Lublinianie też używają tego zakazanego słowa:

miastodzieci.pl/wycieczki/17:/169:starowka-w-lublinie

szczecinianie też postradali zdolności poprawnego użycia tego słowa i sami nie wiedzą, co mają:

www.odleglosci.pl/mapa,polski,Szczecin,galeria,2052,gmiasto_id,2073.html

No i w Warszawie:

www.albumwypraw.waw.pl/8-FotoblogWarszawa/starowkawarszawska/index.html
    I wiesz co? Wszędzie "Stare Miasto" i "Starówka" występują zamiennie. Ale może to tylko siła uzusu, nie wiem. Jak już wspomniałaś, jako polonistka wiesz lepiej, więc chętnie się czegoś nauczę. Nawet z Wiki, bo dla mnie jest ona źródłem wielu informacji, dostępnych "tu i teraz". Chętnie jednak przeczytam Twoje słownikowe definicje.

--
    kuchniapsakuby.blox.pl/

• sushi_girl 25.08.11, 15:24
    To starszny off top, ael musiałam zareagować. Starówka Gdańska zostala całkowicie zniszczona podczas WWII i odbudowana później - nie ma na niej nic starszego niż 100 lat.

Sprawdzaj źródła.
    --
    if you've got it, flaunt it
  • pieskuba 25.08.11, 15:37
    Dzięki, już sprawdziłam. Nieco się rozpędziłam smile Tak czy owak, gdańszczanie też mówią i piszą "Stare Miasto' i "Starówka" całkiem wymiennie wink

O, na przykład tu:

www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Stare-czy-Glowne-Moze-po-prostu-starowka-jak-w-innych-miastach-n46515.html?sort=up

--
    kuchniapsakuby.blox.pl/

• pieskuba 25.08.11, 15:40
    Ale wiesz, nie wiem czy dobrze sprawdziłam, bo na Wikipedii.... smile I tam jest prawie tak jak mówisz smile Prawie, bo trochę ocalało jednak. A w Warszawie praktycznie nic.
    --
    kuchniapsakuby.blox.pl/

• pieskuba 25.08.11, 15:30
    A tymczasem:

slowniki.gazeta.pl/pl/Star%C3%B3wka
    sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2523921
    www.sjp.pl/Star%F3wka
    sjp.pwn.pl/slownik/2482793/stare_miasto
    etc.
    --
    kuchniapsakuby.blox.pl/

• sposobuzycia 26.08.11, 08:46
    pieskuba, gdybyś miał może zdjęcie sukienki nadającej się do tego tematu, byłabym wdzięczna za wklejenie, trzy posty pod sobą na temat linków do słowników to chyba przesada. Nie wiem, jak powinno mówić się poprawnie, aż zapytam koleżankę-polonistkę jak ją spotkam, ale to, że ktoś używa danego słowa, nie znaczy, ze jest poprawne. Ilu Polaków mówi "włANczać", a nie jest to poprawa forma?

Tymczasem zastanawiam się rzeczywiście, czy termin 17 grudnia, czy 24 - z jednej strony nastrój Świąt - z drugiej o wiele mniej restauracji do wyboru no i nie chcę nikomu Świąt psuć - a niektórzy tak mogą na to patrzeć...

• pieskuba 26.08.11, 09:33
    "Włanczanie" to niedobry przykład, bo jet to słowo z gruntu niepoprawne smile I przypominam, że to nie ja uczepiłam się "starówki" pierwsza (to jeśli chodzi o offtopy).

Zdjęcia sukni nie mam, ale mogę dorzucić opinię o terminie. W zeszłym roku zostałam mamą chrzestną, właśnie w święta. Też na początku fukałam, że jak to, podróż 400 km, nici ze świąt i w ogóle będą same problemy, a okazało się, że było spokojnie, uroczyście, wszyscy mieli mnóstwo czasu, i właśnie ten świąteczny, radosno - choinkowo - prezentowy nastrój sprawił, że było jeszcze piękniej. Jak widać uroczystości rodzinne pasują do świąt, więc myślę, że nikomu ich nie zepsujesz.

pies
    --
    kuchniapsakuby.blox.pl/

• sposobuzycia 28.08.11, 22:40
    Dzięki za opinię, ja też sądzę, że to by była fajna okazja, M. podrzucił temat pierwszego lub drugiego dnia Świąt - byłoby fajnie, tylko czy USC pracuje wtedy? Albo czy ktoś ma znajomego urzędnika, który mógłby udzielić wtedy ślubu? tongue_out Obdzwonię jutro wszystko dookoła smile
  • zia86 28.08.11, 22:56
    Widzę, że się mega offtopic zrobił więc ja coś do tematu. smile Śluby zimowe to świetny pomysł! Może być tak pięknie, zwłaszcza jak planujesz przyjęcie to możesz skupić się na detalach. smile Ja uważam, że lepiej 17 grudnia, już będzie się czuło świąteczny nastrój a jednak Wigilia to Wigilia, różnie może być, mogą Ci goście z tego powodu odmówić. Np. tutaj są fajne propozycje sukienek dla PM w ciąży. Nie wiem jaki będziesz miała brzuszek w 4 miesiącu więc ciężko coś konkretnie doradzić.
    --
    Nasza historia,Nasza strona ślubna,Mój blog z inspiracjami
    http://suwaczki.waszslub.pl/img-2011070900500530.png
  • sposobuzycia 29.08.11, 07:37
    dzięki, zia86 smile Większość to sukienki typowo ślubne, a ja chciałabym w zimie uniknąć długiej do kostek sukni, raczej skupiłabym się na takiej powiedzmy do kolan, albo w stylu retro, do pół łydki smile I bardziej wizytowej niż ślubnej. Ech, jakbym miała wykrój, to sama bym sobie uszyła tongue_out Może poszukam, jeszcze trochę czasu jest big_grin
  • madzirek85 29.08.11, 10:32
    Nie wiem jaką masz rodzinę i jak spędza święta, ale ja obcowałabym za ślubem 17 grudnia. Każdy święta spędza na swój sposób, a wigilia ma swój klimat, ale nie wszystkim pomysł ze ślubem może się podobać... Jeśli chcecie wziąć ślub w święta to może 26 grudnia?? Moja siostra cioteczna brała ślub wtedy i pamiętam jak ciocie mówiły "dobrze, że nie robi w Wigilie bo bym nie przyszła/li"...

A po co te komentarze odnośnie "starówki" ważne że każdy wie o co chodzi...
    --
  • madzirek85 29.08.11, 10:35
    A.... a jeśli chodzi o sukienki dla kobiet w ciąży to fason empire jest dobry. Ładnie podkreśla biust a brzuszek przysłania zwiewnym materiałem...
    --
  • takisobienik 29.08.11, 11:00
    madzirek85 napisała:

> obcowałabym za ślubem 17 grudnia.

Zapewne ze względu na świętych obcowanie.
  • sposobuzycia 29.08.11, 12:43
    Właśnie dowiedzieliśmy się, że termin 26 jest dostępny w USC, jutro idziemy tam zaklepać. A potem tylko jakaś restauracja smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.