Dodaj do ulubionych

Pytanie o ślub

01.01.06, 21:23
Prosiłbym was o rade. Chciałem ze swoją narzeczoną wziąść ślub w kosciele sw.
Wojciecha w Warszawie. Bardzo ten kosciol nam sie podoba, jednak okazalo sie
ze tam sluby są bez mszy tzn, trwaja okolo 20 minut moze 25. Myslicie moze ze
warto pisac sie na cos takiego. Jak to moze byc odebrane wsrod gosci??

Z gory dzieki za wszystkie wpisy
Obserwuj wątek
      • mstoj Re: Pytanie o ślub 01.01.06, 22:50
        Slub jest dla nas i to pytanie nie bylo na miejscu. Nie odpowiada sie pytaniem
        na pytanie. Chodzi mi miedzy innymi o to, jak ludzie na takie cos mogą
        zareagować. Moze ktos brał taki slub.
        • ikikik Re: Pytanie o ślub 02.01.06, 10:34
          chodziło mi o to, że to jest Wasze święto i Wasza decyzja jak będzie wyglądać.
          a i tak cokolwiek zrobicie zawsze znajdzie się ,ciociunia" ,,wujcio"
          czy ,,psiapsiółka", którym się nie spodoba na przykład kazanie, wystrój sali
          czy nawet suknia Młodej
          • verhextekw Re: Pytanie o ślub 02.01.06, 10:43
            Ślubno-weselni goście mają to do siebie, że łatwo znajdują elementy imprezy i
            uroczystości zasługujące na ich krytykę, więc i ten fakt na pewno nie umknie
            ich uwadze.Inna sprawa, że to dośćdziwne, że dany kościół takie zarżadzenie
            wprowadził - może nie całkiem legalnie? Może wystarczy jeden donosik do kuriiwink
            i już będziecie mieć slub w tym kościele Z mszą?
            --
            Awaryjnym serwerom mówimy stanowcze nie!
            Studio projektowania torebek: republika.pl/torebkowo/
            GG 2756949
        • sandraa3 Re: Pytanie o ślub 05.01.06, 13:20
          Ja, jako ateistka byłabym wniebowzięta (hehe), że nie muszę siedzieć na całej
          mszy. Poza praktykującymi (tak naprawdę) katolikami, czyli pewnie babciami
          tylko wink ludzie powinni być Wam wdzięczni wink
          • minerwamcg Re: Pytanie o ślub 05.01.06, 18:31
            Na prawdę uważasz, że praktykujący katolicy to wyłącznie babcie?
            W transmisji z pierwszej pielgrzymki papieża w 1979 komuniści bardzo starali
            się to udowodnić, pokazując tylko modlące się staruszki i zakonnice - ale nie
            sądziłam, że ktoś w to uwierzył...
      • caricare Re: Pytanie o ślub 02.01.06, 16:39
        Hej! Ja bede miala w tym Kosciele slub we wrzesniu i strasznie sie zdziwilam, bo
        nie sadzilam ze nie ma tam mszy, po prostu przyjelam ze bedzie to slub z msza!
        Wiec jak to jest? Czy ktoras z Was brala tam slub lub byla jako gosc i moze
        napisac ile trwal slub? Pozdrawiam!
            • mstoj Re: Pytanie o ślub 04.01.06, 21:17
              Hmm na rzie tylko tyle wiem ze odbywają sie co 30 minut. o godzinie 18 w ogole
              nie robia bo to jest zawsze msza w czyjejs intencji a o godzinie 19 mozna
              zapomniec. Jak dla mnie slub co 30 minut to robota tasmowa i chyba zrobie tak
              ze ktoregos pieknego dnia przyjade do tego kosciola na jakis slub w charakterze
              widza i zobacze jak to wyglada.
              • magrat1 Re: Pytanie o ślub 06.01.06, 12:49
                To prawda, w ślubnym 'sezonie' rzeczywiście odbywają się taśmowo i para mija
                sie z parą. NIe rozumiem jednak dlaczego piszesz, że o 19-stej można zapmnieć;
                ja biorę slub tam właśnie i do tego o tej godzinie smile dlatego nie obawiam
                się 'mijania' z inną para, mieszania gości oraz pośpiechu.Ponadto, dzięki temu,
                że będzie to Nabożeństwo, wiem, że ksiądz poprowadzie je właśnie dla nas, a nie
                wszystkich przypadkowych osób, które o danej porze zwykły przychodzić na mszę i
                manewrować między goścmi weselnymi i młoda parą np. przy przyjmowaniu komunii
                lub wręcz upominać o pierszeństwie starszych przy wychodzeniu, wchodzeniu czy
                siedzeniu.Kilkakrootnie już zaobserwowałam takie żenujące i nie na miejscu
                scenki.Reasumując, zarówno my jak i nasi rodzice, jesteśmy zadowoleni ze ślubu
                bez mszy. Z innymi osobami nie poruszałam tego tematu. A poza tym i tak
                najwięcej zależy od księdza i sposobu w jaki poprowadzi tą uroczystość smile W
                kościele tym byłam na ślubie we wrzesniu 2004, także było to nabozeństwo
                prowadzone przez nadzwyczajnego księdza i wcale nie trwało 20-25 min. ale ok.35
                i to wystarczyło, a wszystkim bardzo się podobało.
                • mstoj Re: Pytanie o ślub 06.01.06, 19:22
                  No pisze ze o slubie o 19 moge zapomniec z dwoch powodow:
                  1) kosciol juz nie organizuje o tej godzinie i jakby ktos bardoz chcial to
                  trzeab to obgadac dodatkowo z ksiedzem
                  2) Wesele mamy za Warszawą w Nadarzynie wiec bysmy tam byli pewnie najwczesniej
                  kolo 21 albo troche po, a wydaje mi sie ze to juz troszke pozno (chociaz moge
                  sie mylic)

i w sumie tylko dlatego. A kosciol nam sie bardzo podoba, wiec jest duza szansa
                  ze tam slub si odbedzie
                  • magrat1 Re: Pytanie o ślub 07.01.06, 17:45
                    Nam ksiądz sam zaproponował tą godzinę, więc nie musieliśmy "bardzo chcieć", a
                    że nam przypadło do gustu, więc... smile
                    Ale Wy jesteście w innej sytuacji, jak piszesz... Ale z tego co się orientuję
                    to godz. 17-ste już tez pozajmowane we wrześniu, takze musicie szybko się
                    decydować.
                    Powodzenia
    • raszefka Re: Pytanie o ślub 05.01.06, 12:06
      Nie jest ważne, jak to goście odbiorą. Ważne, co Wy o tym myślicie.

Ale słusznie ktoś wszesniej zauważył - taki sposób załatwiania sprawy nie moze
      byc legalny. Kościół zaleca ślubowanie w łączności z Mszą Św., a samo
      nabozeństwo teoretycznie powinno byc wyjątkiem
    • caysee Re: Pytanie o ślub 05.01.06, 14:21
      Szczerze mowiac, to jakby sie okazalo, ze w moim kosciele nie da sie brac slubu
      inaczej jak tylko z Liturgia Slowa zamiast mszy, bylabym baaardzo zadowolona. I
      mysle, ze goscie tak samo, w koncu tak na prawde to malo kto lubi dlugie msze, a
      podczas mszy ze slubem zastanawia sie kiedy przyjdzie ta najciekawsza czesc.

--
      Make love, not war smile
    • pantarejka Re: Pytanie o ślub 05.01.06, 15:27
      Dla mnie msza to najważniejszy moment całej uroczystości zaślubin. Chcę mieć
      pełną mszę z pięknym kazaniem, a nie taśmówkę na chybcika... Biorę ślub w KK z
      pełną świadomością tego faktu. Wolałabym nie mieć fryzjera, fotografa,
      kamerzysty, czy nawet wesela... byle tylko msza była normalna.
    • agacciam Re: Pytanie o ślub 05.01.06, 18:35
      dla mnie ślub bez mszy jest takim samym ślubem jak ze mszą. my jednak chyba nie
      będziemy mieli wyboru bo w naszym kościółku są tylko ze mszami.
      --
      Pozdrawiam gorąco smile)
      • lady_of_avalon Re: Pytanie o ślub 07.01.06, 16:49
        na Wolskiej, taki wielki, ceglasty w stylu neogotyckim - bliźniak św. Floriana
        z Pragi, co prawda nie identyczny, ale bardzo podobny i wybudowany w tym samym
        okresie. Moi rodzice brali w nim ślub i sa szcześliwa parą kjuz prawie 30 lat
        po śłubie, także polecam smile) Jak pytałam teraz mamy, to powiedziała, że też nie
        mieli pełnej mszy, tylko nabożeństwo...
          • mstoj Re: Pytanie o ślub 10.01.06, 23:42
            Tez mozesz brac tam slub wink My obydwoje jestesmy z poza warszawy ale niechcemy
            brac slubu w swoich parafiach. Zresztą z różnych powodów. Coraz bardziej sie
            przekonuje do tego, zeby wziasc slub w tym kosciele. Mamy juz zarezerwowaną
            godzinę i chyba tak już zostanie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka