Dodaj do ulubionych

Biale złoto na obraczkach ślubnych

24.05.06, 00:17
Hej... Włąsnie się zastanawiam z Narzeczonym nad wyborem obrączek
slubnych...Podobaja nam sie te z łączonym białym i żółtym złotem... Jednak
spotkałam sie z paroma opiniami, że białe złoto szybciej szarzeje i zmienia
wygląd... Osobiście nie widziałam... Czy macie może jakies doświadczenia w
tej kwestii? Czy naprawde obrączki całe z żółtego złota są lepsze?
Obserwuj wątek
    • mrowka05052007 Re: Biale złoto na obraczkach ślubnych 24.05.06, 08:17
      Moi znajomi (wkrótce będą obchodzić I-szą rocznicę ślubu) mają własnie obraczki
      z białego złota. Usłyszeliśmy, że jedna z nich nieco się "starła". Trochę sie
      przestraszyliśmy - bo sami planujemy własnie białe złoto. Wyobrażaliśmy sobie
      niewiadomo co - np., że w niekórych miejscach zrobiły sie takie zółte plamy
      (hihihi). W koncu zapytalismy właścicieli - jedno z nich pop rzyjściu do domu
      zdejmuje obrączkę, drugie - nie. No więc ta druga - nieco faktucznie się
      starła, ale bez żadnych plam tylko raczej tak równomiernie. Gdyby nie położyć
      tych obrączek obok siebie - to nawet nie zorientowalibyśmy się.
      W każdym razie rozwiało to nasze wątpliwości - i nasze będą z białego złota. A
      przeciez w okresie gwarancji - mozna oddać obraczki do renowacji (pokrywa się
      je ponownie - o ile sie nie myle nazywa się to: rafinacja) Pytalismy się w
      Aparcie (gdzie mamy upatrzony wzór) - taką usługę oferują również po okresie
      gwarancyjnym (dla posiadaczy karty Apart) - bezpłatnie.

pierscionek tez mam z białego złota i ... jestem zadowolona!
      --
      nasz suwaczek smile
    • bacha1979 Re: Biale złoto na obraczkach ślubnych 24.05.06, 08:56
      Mamy podobny problem. Wczoraj wybieraliśmy obrączki i wytypowaliśmy trzech
      faworytów- 1 łączone złoto białe i żółe, matowione, 1 złoto łączone
      niematowione i jedne klasyczne- żółte.
      Bardziej podobają nam sie łączone i takie też by pasowały do pierscionka z
      białego złota.Z tym, że nie można zmienić ich rozmiaru. Te klasyczne można
      powiększyć, pomniejszyć, ale nie pasuja do piercionka.
      Co byście wybrali???
      --
      suwaczki.waszslub.pl/waszslub.php?d=2006071500700730
    • aserath Re: Biale złoto na obraczkach ślubnych 24.05.06, 09:07
      pandora, ja tez mam dylemat. najchetniej wzielabym biale zloto tylko, ale moj
      przyszly twierdzi ze to wyglada jak srebro i on nie chce. A ze wszystko mam
      srebrne - wybór padł na łaczone. I tez sie zastanawiam jak to bedzie wygladało.
      Dlatego z tego co juz sie dpwiedzialam, zwracaj uwage na to czy to jest
      naprawdę łączone czy jakas cześć jest jedynie pokryta białym złotem - bo to
      różnica. A sposób w jaki sie sciera białe złoto - po prosu połyskuje na zółto,
      co w przypadku łaczenia nie jest takim złym wyjsciem. Gorzej jesli biale zloto
      jest pokryte takim czyms (to sie chyba rodowanie nazywa) - wtedy gdy kupujesz
      kolor jest naprawde bialy, ale gdy sie zetrze po kilku latach - wyglada
      nieciekawie. Ponowne nanoszenie rodu jest tak drogie ze sie nie oplaca tego robic.

coz - my na pewno bedziemy miec laczone, bo samego zółtego złota w zyciu nie
      załoze bo mi sie nie podoba sad

dodam tylko ze do 1,5 mam pierscionek zareczynowy z bialego i wygląda jak nowy
      (deczko sie tylko porysował bo ja aktywna kobieta jestem big_grin

--
      Wyślij zdjęcie swojego dzieciaczka
      Lżejsza na wiosnę-program TYLKO DLAKOBIET
    • mam_to_w_nosie Re: Biale złoto na obraczkach ślubnych 24.05.06, 09:27
      Owszem, białe złoto jest mniej trwałe, ale z łączonymi problem polega na
      ewentualnych
      zmianach rozmiaru, białe i żółte złoto mają różne temperatury, do których
      trzeba je podgrzewać w celu np zwiększenia, dlatego ciężko jest zmienić rozmiar
      obrączki z łączonego złota. A wiadomo, z czasem palce mogą przytyć...

--
      When people agree with me I always feel that I must be wrong...
      Kliknijta w pajaca
      Stop e-analfabetyzmowi!!!
    • xxxmikaxxx Re: Biale złoto na obraczkach ślubnych 24.05.06, 09:32
      Juz od 10 lat nosze na palcu pierscionek z bialego zlota i absolutnie nic sie z
      nim nie dzieje. Miedzy innymi dlatego probowalam przekonac narzeczonego, bysmy
      kupili obraczki z bialego zlota. Nie udalo mi sie i w koncu zdecydowalismy sie
      na laczone (oryginalne wzory sa w firmie Kobe, www.kobe.pl). Wydaje mi sie, ze
      jest to optymalne rozwiazanie bo potem mozna dowolnie dobierac sobie kolor
      innej bizuterii. Ja w kazdym razie nie zaluje smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka