Dodaj do ulubionych

opłata za kurs przedmałżeński???!!!!!!!!!!!!!!

04.03.07, 11:44
byliśmy wczoraj na pierwszej nauce... było około 100 osób - jak nas poinformował ksiądz... no i na koniec spotkania.. powiedział, że każdy ma zapłacić po 30 zł... byłam zaskoczona.. pytam się za co?? za wystąpienia prelengetów?? w sali, w której siedzieliśmy było starsznie zimno.. a siedzieliśmy tam przez 2 godziny, łatwo też można obliczyć ile ksiądz "zarobi" 100 osób * 30 zł..... Mam pytanie do Was.. czy Wy także płaciliście za kurs??? dodam, że kurs odbywa się w Poznaniu w parafii p.w. Jana Kantego..
Edytor zaawansowany
  • nantu 04.03.07, 12:34
    my placilismy (we wroclawiu) 3o zl od pary, ale ksiadz zaznaczyl, ze jest to
    oplata za poradnie rodzinna, a kurs prowadzony przez ksiezy jest bezplatny...
  • elenak 04.03.07, 12:41
    A my w Warszawie płacilismy za kurs całodniowy 150 od pary, teraz tylko czeka
    nas ostatnia rozmowa indywidualna juz z ksiedzem i po kłopocie.
  • soleil08.09.07 04.03.07, 12:42
    a w naszym przypadku jest to 30 zł od osoby czyli 60 od pary... moim zdaniem to jest przesada... kościół już nic nie robi za darmo... i jeszcze to przeraźliwe zimno... a ksiądz powiedział że grzeją ile mogą...ciekawe...
  • elenak 04.03.07, 12:45
    No fatalnie, my mielismy obiad w tych 150 zł.Powiem szczerze ze 150 zł to lekka
    przesada ale wolelismy zapłacic niz umawiac sie chodzic przez kilka miesiecy na
    te nauki, to było w tamtym roku.
  • elf_lesny 04.03.07, 12:49
    U nas kurs trwał przez 5 dni - codziennie po godzinie. Ksiądz na koniec
    powiedział, że kto chce, może złożyć dobrowolną ofiarę, bo on w miarę
    możliwości stara się zapłacić coś osobom, które poświęcają swój prywatny czas i
    przyjeżdżają, żeby prowadzić wykłady na takim kursie. Księdza bardzo lubiliśmy,
    z kursu byliśmy baardzo zadowoleni, bo nie był ani za długi, ani za krótki,
    bardzo ciekawy i interesujący. Tak więc daliśmy 50 zł - na tyle nas było stać,
    bo oboje studiujemy i nie zarabiamy. Ale zrobiliśmy to z własnej woli - bo
    chceliśmy się odwdzięczyć smilePewnie wiele par nic nie dało i nie było żadnego
    problemu smile
    --
    mój suwaczek
  • soleil08.09.07 04.03.07, 12:57
    my zapłacimy pewnie... tez studiujemy... a muszę powiedzieć ze pierwsz spotkanie było nudne... przykłady przytaczane przez księdza... sorki ale troche nieprawdziwie brzmiały typu ze 2,5 letni Staś powiedział, że przed rodzicami ważneijszy jest Bóg..no nie znam tak inteligentnego 2,5 - 3 letniego dziecka.. i takie tam inne.. spotkań jest 6 a pierwze trwało 2,5 godziny, no ale zobaczymy czym dzisiaj zostaniemy zaskoczeni.... a chciałabym również zaznaczyć że gdy zapisywałam nas na kurs... pani przez telefon nie poinformowała mnie o opłacie...a ksiądz powiedział wczoraj że do dzisiaj trzeba zapłacić.. a co by było gdyby trafiło na kogoś kto naprwdę nie ma pieniążków .. musiałby zrezygnować?? my pozostaniemy bo inny termin w innym kościele nie pasuje nam niestety..
  • kwiatek-822 04.03.07, 13:03
    My dopiero zaczynamy Nauki (8 marca i 15, o 19) ciekawe ile beda trwaly.?
    Mamy 2 spotkania + jedno w Poradni Zycia Rodzinnego, będzie trwało ok 45 min (bo
    tak sa pary umawiane na indywidualne spotkanie)
    Wiec 3 spotkania to chyba nie dużo?
    Co do oplat to na razie nic nie wiemy, nikt nic nie mówił ale kto wie, może na
    koniec coś powiedzą?
    Aga
    --
    Tabletkowe dziewczyny
    ♥Do Naszego Ślubu pozostało♥
  • ddu 04.03.07, 13:20
    u nas-toruń- ksiądz powiedział od razu, że kurs jes darmowy. na koniec bedzie
    mozna wnieść dobrowolna opłate. na pewno coś zapąłcimy, zawsze kest kawka,
    herbata, trzeba ogrzac salę itd....i jestesmy zadowoleni z kursu1-przede wszystkim
  • pelissa81 04.03.07, 18:23
    ...a siedzieliscie po ciemku smile No bez przesady, 30 zl to smieszna kwota w
    stosunku do innych wydatkow slubmych i weselnych sad Dasz 2 flaski wodki mniej
    na stol.
  • stella_22 04.03.07, 18:55
    My właśnie wróciliśmy z weekendowych nauk, płaciliśmy za nie 50zł. Dwa dni siedzieliśmy w sali, gdzie było przeraźliwie zimno (wszyscy w kurtkach, część osób w rękawiczkach) i nie pomagało nawet palenie w kominku...
    --
    Ty i ja za...
  • sub69 04.03.07, 18:57
    my nie placilismy ani za kurs ani za poradnie(gdansk)
    --
    jeszcze tylko...
  • martynka825 04.03.07, 19:54
    Warszawa-Bemowo. Nic nie płacilismy.
  • kata47 04.03.07, 20:29
    własnie koncze kurs w Wwie ul Broniewskiego ( na marginesie odradzam
    wszystkim,kórzy chcą czegoś fajnego się dowiedzieć i przygotować,bo ksiądz nie
    mówi ciekawie )Ponieważ moj narzeczony mieszka za granicą szukałam wczesniej w
    innyh parafiach i terminach ,abysmy mogli zrobic razem. i : jesli sa to kursy
    weekenodwe to są płatne n ,takze kursy w trybie przyspieszonym sa
    platne .Noralny raz w tyg x 10 spotkan nie jest platny i nie powinien!!!Rola
    Kosciola jest przygotowanie do tego Sakramentu i nie jest to kwestia czy 30
    pln to jest malo czy nie. Tak samo nie placiłam nic w poradni życia rodzinnego
    (Choc nawet Pani poszla nam na rekę i zrobiła 2 spotkania pod rzad ,abym mogla
    uczesniczyc z nazeczonym ) pytałam -powiedziala,ze jest za darmo.
  • hanwar 04.03.07, 21:06
    my płaciliśmy za kurs przedmałżeński 30 zł od osoby, a za poradnię rodzinną 20
    zł od pary
    --
    'Jeśli miłość do Ciebie umrze we mnie, to jakbym sama umarła...'
  • kasia_beb 05.03.07, 00:11
    My płacimy u dominikanów 30 zl od osoby. Ale jestesmy bardzo zadowoleni. Po
    tym, co slyszelismy o kursach...jest fajniesmile
    --
    Płynie czas...
  • miwonka81 05.03.07, 10:46
    my płaciliśmy 40 za parę ale to jest opłata za panią która na zmianę z księdzem
    prowadzi nauki i do tego poradnię. Ale ksiądz powiedział, że jeżeli ktoś nie
    może to nie musi, a i tak chyba wszyscy zapłacili, bo zapisywał kto dał...
    Początkowo w grupie było tylko 7 par a teraz jest chyba z 30...
    --
    suwaczki.waszslub.pl/img-2007063000400430.png

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka