• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Akt urodzenia-ważne!

• 02.07.07, 16:11
    Dziewczyny jak Wy odbierałyście odpisy aktów urodzenia z miast gdzie już nie
    mieszkacie? Ja urodziłam sie w Katowicach ale od zawsze mieszkam w Wadowicach.
    gdy wyrabiałam dowód osobisty bez problemu z UM w K-cach wysłali mi odpis
    aktu(jakoś po tygodniu). Teraz natomiast stwierdzili, że muszę złożyć jakieś
    podanie, uiścić opłate i czekać ok miesiąca! Czy zmieniły się jakieś przepisy?
    Nic już nie rozumiem sad
    --
    ślub już za ...
    zaręczyny
    Edytor zaawansowany
    • 02.07.07, 16:13
      Hej ja akurat nie miałam tego problemu bo USC tam gdzie się urodziłam ale
      pamiętam,że kiedy brałam odpis aktu urodzenia to musiałam tylko uiścić opłatę
      wypełnić jakiś papierek ale tylko z danymi i akt był do odebrania na drugi
      dzień.
      --
      mój suwaczek
    • 02.07.07, 16:14
      zmieniły sie od stycznia przepisy o opłacie skarbowej. Opłaty dokonuje sie
      teraz w kasie właściwego urzędu albo przelewem.
      podanie musisz napisać, żeby wiedzieli czego chcesz. do wniosku dołączasz dowód
      zapłaty opłaty skarbowej i czekasz aż ci przyślą odpis aktu urodzenia.
    • 02.07.07, 16:15
      mi też tak panie w USC mówiły, ale sama sobie zadzwoniłam do mojego
      poprzedneigo miejsca zamieszkania. Tam pani powiedziała mi że mam zapłacić 22
      zeta i przefaksować do nich dowód wpłaty wraz z podaniem. Zrobiłam tak i po
      tygodniu miałam akt, przysłali pocztą..
      • 02.07.07, 16:18
        Aha rozumiem a wpłaty gdzie trzeba dokonać? I czy oni mi podadzą jakiś nr konta
        czy coś?
        --
        ślub już za ...
        zaręczyny
        • 02.07.07, 16:19
          W Katowicach życzą sobie 39 złotych opłaty skarbowej. Koszmar
          --
          ślub już za ...
          zaręczyny
          • 02.07.07, 16:22
            opłata za wydanie skróconego adpisu aktu urodzenia wynosi 22 zł, nie moga
            pobierac wyższych opłat. Wysokość tej opłaty jest określona w ustawie o opłacie
            skarbowej.
          • 02.07.07, 16:23
            zadzwoń zapytaj o nr konta napewno podadzą smile p.s ciekawe jak tam flame28 smile ??
            --
            mój suwaczek
        • 02.07.07, 16:21
          wpłaty trzeba dokonać na rachunek bankowy właściwego urzędu. Jeśli bedziesz
          brała zaświadczenie z USC z katowic to wpłaty dokonujesz na rach bank urzędu w
          katowicach. Jak nie wiesz jaki jest nr rach urzędu w katowicach, to wejdź na
          ich srtony internetowe, jak tam nie znajdziesz to zadzwoń, podadzą ci przez
          telefon.
          • 02.07.07, 16:22
            Dziękuję. Juz chyba wszystko znalazłam. smile
            --
            ślub już za ...
            zaręczyny
            • 02.07.07, 16:28
              To ja coś pochrzaniłam z tą opłatą. Pisze 39 zł ale to może do czegoś innego.
              Przez telefon nikt mnie nie chce poinformować bo pracują do 15.30 mimo, że
              wszędzie na stronie napisane, że do 17...eh....
              --
              ślub już za ...
              zaręczyny
          • 02.07.07, 16:29
            A ja mam pytanko też o akcie urodzenia ale troszkę inne...

Czy na tym akcie musi być informacja o zamiarze wzięcia ślubu czy coś w tym
            rodzaju, czy może być taki zwykły?
            Mój M dostał akt, ale bez żadnych informacji po co był wystawiony (choć o to
            pani w urzedzie spytała). Czy taki może być?
            • 02.07.07, 16:33
              Chyba nie musi być nic zaznaczone. Byleby był akktualny. Mam swój pierwszy akt
              urodzenia, niestety takiego nie przyjmują i musze kombinować smile
              --
              ślub już za ...
              zaręczyny
              • 02.07.07, 16:37
                Jak to nie przyjmują??? Ja też mam taki pierwszy stary akt. Przecież akt
                urodzenia nie ma daty ważności. Mają prawo mi odmówić??
                • 02.07.07, 16:51
                  Ma ważność chyba 3 miesiące.
                  --
                  mój suwaczek
                  • 02.07.07, 21:50
                    3 miesieczny okres waznosci dotyczy zaswiadczenia o braku przeszkod, a odpis
                    aktu urodzenia nie ma jakiegos okresu waznosci po uplywie ktorego stanie sie
                    niewazny
            • 02.07.07, 19:15
              aktu urodzenia bo wydany np. przed 2 laty.
              Odpis aktu urodzenia jest ważny, żaświadczenie jest ważne przez określony czas
              bo stwierdza stan teraźniejszy np. brak przeszkód do zawarcia związku
              małżeńskiego.

Na odpisie aktu urodzenia nie ma napisane czy jest to potrzebne do slubu, do
              paszportu czy do szuflady.
              Po co ten odpis jest wydawany pisze sie we wniosku o wydanie odpisu aktu
              urodzenia. Ale na akcie nie widnieje wzmianka po co to sie bierze.
            • 03.07.07, 09:17
              chyba tak, ja dostałam w moim USC taki gotowy druk podania, który wypełniłam i
              przefaksowałam to mojego starego urzędu. I na tym druku było zaznaczone że jest
              to w celu zawarcia zwiazku małżeńskiego i tak samo było na akcie
        • 03.07.07, 09:14
          ta sama pani podała mi ich numer konta
    • 02.07.07, 16:49
      Ja mieszkam w Krakowie, urodziłam się w Mielcu, po mój odpis poszła moja ciocia
      mieszkajaca tam, na wszelki wypadek napisałam jej upoważnienie, faktycznie jest
      opłata skarbowa 22 zł.
    • 03.07.07, 10:56
      a ten dokument o braku przeszkod do zawarcia zwiazku to sie bierze z tego
      samego usc gdzie odpis aktu urodzenia?
      --
      mój suwaczek
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.