• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Kiedy pierwsza spowiedź przedślubna? Dodaj do ulubionych

• 02.07.07, 22:06
    Kiedy musi być pierwsza spowiedź przedślubna? Mój narzeczony miał pecha do
    spowiedników i odwleka jak może przystapienie do pierwszej spowiedzi
    przedślubnej. Protokół spisaliśmy pod koniec maja, ślub 1 września, już
    początek lipca, a on nie przystapił jeszcze do pierwszej spowiedzi. Ja
    poszłam od razu i mam z głowy. Myślicie, że to będzie problem? On jest
    cżłowiekiem, który nie znosi się spieszyć, wszystko robi w swoim tempie i
    zdąża, nie znosi popędzania, więc nie chce go naciskać w tak delikatnej
    kwesti. Wiem, że chce, ale się boi, poza tym mówi, że chce się dobrze
    przygotować, przemysleć wszystko i potrzebuje na to przynajmniej jednego
    spokojnego dnia, a o taki trudno, bo w pracy ma kołowrót, pracuje po 10-11
    godzin, także w weekendy i ma na głowie milion innych trudnych,
    czasochłonnych spraw. Boję się, że jak pokaże ksiedzu kartkę z lipcową datą
    pierwszej spowiedzi to będą problemy.....
    Zaawansowany formularz
    • 04.07.07, 14:15
      up
    • 04.07.07, 14:57
      nam ksiadz dal karteczki przy spisywaniu potokolu i powiedzial ze do pierwszej
      spowiedzi mamy przystapic nastepnego dnia, zreszta na odwrocie karteczki jest
      napisane ze I spowiedz ma odbyc sie 3 miesiace przed slubem, kolejna dzien
      przed albo w dniu slubu.Ale z tego co czytam na forum to roznie bywa,zalezy od
      ksiedza i parafii.
      • 04.07.07, 16:12
        Na tych karteczkach jest też napisane, że narzeczeni wraz ze świadkami stawiają
        się 3 miesiace przed ślubem w kancelarii parafialnej, co jest bzdurą. Niemniej
        jednak pierwsza spowiedź jest początkiem refleksi przed ślubem, wiec na pewno
        nie za późno. Muszę M. przycisnąć. Po tym co się nasłuchał na różnych
        spowiedziach jego aż odrzuca.
    • 04.07.07, 15:50
      A u mnie jest jeszcze inaczej, pierwsza spowiedź ma być zaraz po wygłoszeniu pierwszej zapowiedzi (u mnie była w niedzielę druga, ale idziemy jutro- w moje urodziny będę się spowiadać!!wink )Akurat jest taka sytuacja, że będziemy mieć polskiego księdza w okolicywink
      --
      mój suwaczek
    • 04.07.07, 16:13
      wczoraj, a slub w sobote
      na druga pojde w piatek wieczorem
      nie stresuje sie tym
      --
      Każdy jest niewolnikiem swoich myśli
    • 04.07.07, 16:17
      My dzisiaj dostaliśmy karteczki, ksiądz kazał iść do pierwszej spowiedzi
      miesiąc przed ślubem. Ślubujemy 8 wrześniasmile
      --
      Zapraszam na forum Ślub i Wesele - Wrocław
      Moja suknia
    • 04.07.07, 16:19
      Dziewczyno, nie jesteście w podstawówce, zeby ksiądz Wam robił wyrzuty, ze do
      spowiedzi poszliście w sierpniu, a nie w lipcu, albo żeby Was za rączkę
      prowadził do konfesjonału i stał nad głową z batem. My byliśmy jakieś trzy
      tygodnie przed ślubem i grom z nieba na nasze głowy nie spadł- czyli Szef na
      górze pretensji do nas nie miałsmile
      • 04.07.07, 16:41
        Memphis, no oczywiście, zresztą ja sądzę, że Szef nie miałby do nas
        najmniejszych pretensji nawet gdybyście do spowiedzi w ogóle nie przystąpili,
        tylko sami sobie z nim porozmawiali w modlitwie rozliczajac się z naszgo życia
        i błędów i powierzając Mu nasze małżeństwo. Po prostu zawsze się stresuję
        takimi formalnościami, ksiądz mówił, że dobrze byłoby pójśc do tej spowiedzi
        przed Bożym Ciałem, wiec poszłam. Martwię się tylko, czy ksiądz jako taki nie
        będzie robił jakiś nieprzyjemności i psuł atmosfery. Mamy z nim jeszcze tylko
        spotkanie 10 dni przed ślubem, najwyżej nie weźmiemy tych kartek ze sobą wetdy,
        a w dniu ślubu to chyba tylko okiem rzuci.
        • 04.07.07, 16:47
          Nasze karteczki oddają świadkowie razem z obrączkami 15 minut przed ślubem.
          --
          Zapraszam na forum Ślub i Wesele - Wrocław
          Moja suknia
          • 04.07.07, 17:11
            A czy tam w ogóle jest jakaś data?
            • 04.07.07, 21:46
              My na karteczkach z nauk, mamy napisane, że pierwsza spowiedź (po zgłoszeniu
              się na zapowiedzi) a druga, ok tygodnia przed slubem, ale ksiądz mówił, że to
              jest umowne wink jak się da, tak się robi i koniec. pozdr.
              --
              Być najszczęśliwszą kobietą na Ziemi... smile
              "Małżeństwo to most, który trzeba budować codziennie na nowo - najlepiej z
              obydwu stron" <U.Beer>
            • 05.07.07, 10:01
              Jest
    • 05.07.07, 09:43
      My na karteczkach mamy wpisane i na kursie ksiąd mówił, że 3 miesiące przed, to
      jest spowiedź z całego życia więc wypada się do niej przygotować, skoro
      przygotowujemy się do przyjęcia sakramentu to nie kombinujmy na różne sposoby
      jak to ominąć, tylko róbmy to jak się należy, a druga spowiedź już przed samym
      ślubem,
    • 09.07.07, 08:27
      U nas ksiądz powiedział, że około miesiąca przed, albo po pierwszych zapowiedziach.
      --
      ----
      Płocki Portal Ślubno-Weselny
      • 09.07.07, 08:33
        My mamy ślub 4 sierpnia a u pierwszej spowiedzi byliśmy wczoraj. Zresztą ksiądz
        powiedział, że ma być ok. miesiąca przed. A nasza była bardzo fajna. Nie lubimy
        tradycyjnej spowiedzi, więc poprosilsmy księdza o spowiedź w formie rozmowy we
        dwoje. Zgodziła sięsmile Przez 1,5 godziny rozmawialiśmy o wierze, Bogu, kościele.
        Było całkiem sympatyczniesmile
        --
        mój suwaczek
    • 09.07.07, 12:13
      my na karteczkach mamy napisane że I ok. miesiąca przed, a druga tuż przed.
      ślub 11.08 - do pierwszej chcely iśc w sobotę, czyli 14.07, a do drugiej w
      czwartek lub piątek przed ślubem
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.