• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Rachunki za ogrzewanie mogą szokować. Będzie drogo Dodaj do ulubionych

• 05.03.11, 19:07
    Oszczędności na cieple, wodzie, energii elektrycznej, śmieciach i gazie kończą się zwykle dla konsumentów wyższymi rachunkami. Monopoliści mają znakomite narzędzie: opłaty stale i zmienne, gotowości do dostarczania i odbioru, koszty eksploatacji ukladów pomiarowych. A jak sie konsumentowi nie podoba to może siedzieć w zimnym mieszkaniu po ciemku - za koszty i tak zapłaci te bowiem mają u nas to do siebie, że rosną
    Zaawansowany formularz
    • Gość: GOŚĆ_Z_CZECHOWA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.11, 19:46
      Na Czechowie, nawet jak same rachunki są niskie to w czynszu są horrendalne opłaty kryjące m.in. zaległy czynsz osób nie płacących na rzecz spółdzielni. Nawet jeśli ma się mieszkanie własnościowe! Długi osób nie płacących czynszu powinny obciążać ich samych i/lub spółdzielnię, a nie być kompensowane na czynszach osób płacących regularnie! Jak bardzo duża jest to różnica widać przy zmniejszaniu liczby osób zamieszkałych w mieszkaniu w rejestrze. Teoretycznie dwie jedyne pozycje liczone na osobę to wywóz śmieci i zaliczki na gaz, ale gdy poszedłem zaktualizować dane o ilości mieszkańców w mieszkaniu z kilku do 1 osoby, drastycznie spadły także inne pozycje, choć wg jednostek miar liczone są albo na lokal albo na metraż lokalu... Różnica w czynszu przed i po to ok. 130 zł, a nadal wynosi on ok. 370 zł i ma wzrosnąć! Mieszkanie ma ok. 60 m2.
      • 05.03.11, 20:06
        Nawet mając mieszkanie o powieszchni 1000m/2 To jesteś w stanie wyprodukować więcej śmieci jak w mniejszym mieszkaniu? Kogoś pogięło (delikatnie pisząc)
        • Gość: Titi IP: *.lublin.mm.pl 06.03.11, 08:04
          LSM Krasińskiego - 58 m - czynsz 450 PLN w tym zaliczka na CO ale w tamtym roku dopłacałem 200!! Taki wysoki czynsz i jeszcze takie dopłaty kogoś pogięło Panie Prezesie...
          • Gość: Jenot IP: *.dynamic.chello.pl 06.03.11, 10:22
            Ja na Kalinie (mieszkanie 37 m2) mam czynsz 442 zł (trzy osoby w mieszkaniu), więc ten Twój 450 zł za 58 m2 to jest malutki.
            • Gość: gość IP: *.187.239.147.ip.abpl.pl 06.03.11, 15:02
              Ja mieszkam w Krakowie i problemem jest to, że nie można się wiosną doczekać wyłączenia ogrzewania, choćby byłona zewnątrz gorąco jak w lecie (a jak się mieszka na wysokim piętrze, to jest koszmar - nawet, gdy się da zakręcić grzejniki, to rury pionów pozostają ciepłe a to też nagrzewa pomieszczenia). U mnie od wielu lat nie zdarzyło się, by sezon grzewczy się skończył w kwietniu. Na ogół przestają grzać w drugiej połowie maja a często nawet na przełomie maja i czerwca, choćby już wcześniej były upały. Nieraz jest tak, że mimo zakręcenia wszystkich grzejników nie da się w dzień (nawet przy otwartym oknie) utrzymać niższej temperatury niż +24 stopnie - wręcz prosi się chłodząca klimatyzacja, która - jak wiadomo - wymaga drogich urządzeń i pobierających dużo prądu a absurdem byłoby sztuczne chłodzenie i jednoczesne ogrzewanie. Ktoś żali się, że dużo płaci za ogrzewanie, ale nie z jego winy, gdyż na chama sezon grzewczy jest bardzo przedłużany. Bloki docielono a sezon grzewczy ... wydłużono. Ja mam stare, drewniane, nieszczelne okna a bywa, że w lutym na dzień trzeba wyłączać grzejniki (a co byłoby, gdyby były szczelne, plastikowe okna - pewnie tylko w największe grudniowe mrozy ogrzewanie byłoby potrzebne). Co się tyczy artykułu o Lublinie, to w Krakowie luty wcale nie był zimny - nawet były temperatury maksymalne w dzień rzędu +11 stopni - ale 3-cia dekada była zimowa, chociaż nawet w nocy nie byo temperatur rzędu minus 10 i niższych. Co innego grudzień - 1 grudnia maksymalna w dzień była minus 11, w nocy jeszcze mniej i większa część grudnia była mroźna (ale styczeń - poza pierwszym tygodniem - był ciepły). Krakrów jest jednym z najcieplejszych miast Polski a ogrzewanie ostatnio trwa 9 (słownie: dziewięć) miesięcy w roku (wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, mazec, kwiecień, maj). To skandal. Często w kwietniu na wysokich piętrach przydałaby się chłodząca klimatyzacja.Może być tak zaczęsto skracać sezon grzewczy.
              • Gość: gość IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.03.11, 21:08
                Za komuny ludzie nie musieli zdychac z zimna. Nie bylo tez licznikow wody i ciepla.

Jebac pie...na komune, nareszcie mamy kapitalizm i wolnosc placic tyle ile od na zdzieraja.
      • Gość: GOŚĆ Z CZUBÓW IP: *.nplay.net.pl 06.03.11, 09:22
        60 m2 - 520 zł osiedle Poręba
      • Gość: Amadeusz IP: *.150.246.94.ip4.artcom.pl 06.03.11, 15:02
        Zwracam Tobie uwagę, że spółdzielnia to właśnie Ty. Jeżeli czyjeś długi ma pokryć spółdzielnia, to obciąża to spółdzielców. Czyli Ciebie. Pomijam całkowicie wszystkie inne aspekty tej sprawy. Najpierw piszesz, że długi powinna pokryć spółdzielnia, a potem masz pretensje, że tak właśnie robi obciążając spółdzielców.
        • Gość: Iwo IP: *.nat0.sta.nsm.pl 06.03.11, 16:01
          No tak, tylko, że mieszkanie jest własnościowe, a członkiem spółdzielni być nie trzeba (ja nie jestem), w związku z tym spółdzielnia to nie ja. I nie mam ochoty, tylko dlatego że jestem uczciwy, dopłacać za tych co nie płacą, za tych co "kradną" wodę i ciepło. I wkurza mnie serdecznie, że spółdzielnia robi to co najłatwiej - sięga do mojego portfela, bo pomysłów na oszustów i niepłacących brak.
          W tamtym roku musiałem dopłacić prawie 1000 zł do ogrzewania (w ciągu roku płacąc w czynszu zaliczkę 200 zł). Z pokrętnego tłumaczenia spółdzielni wynikało, że dopłata związana jest ze "stratami ciepła" i ogrzaniem pomieszczeń nieopomiarowanych (np. klatki schodowej). Mieszkanie mam 90 m2, więc 2/3 mojej dopłaty wynikało z tego, za pomnożyli ilość "straconych" jednostek przez mój metraż. I wszystko legalnie, chociaż tak naprawdę złodziejstwo w biały dzień.
    • 06.03.11, 11:01

Poczekajmy jeszcze jakiś czas a cena litra wody w Lublinie dorówna cenie benzyny.
      • Gość: gosc IP: *.tktelekom.pl 06.03.11, 15:13
        u mnie gorąca 1litr za 40zł, więc o co chodzi?
        • Gość: bosman IP: *.lublin.mm.pl 06.03.11, 15:37
          herbatę na świecie :-) Jak ci z tym?
    • Gość: bosman IP: *.lublin.mm.pl 06.03.11, 12:45
      48 m2 - 700 zł. Miasto doi ile może, bez skrupułów.
      • 06.03.11, 14:21
        GLobalne ocieplenie.....
        --
        Był tylko jeden kruczek... Paragraf 22
    • 06.03.11, 14:22
      bloków razem nie wiadomo ile kto oszczędzał a kto nie
      • Gość: Janko Muzykant IP: *.icpnet.pl 06.03.11, 17:20
        Wystarczy, że spółdzielnia zainwestuje w indywidualne liczniki, a mieszkańcy w trosce o własną kieszeń wydadzą kilka złotych, które szybko im się zwrócą - dlakieszeni.pl/
        • Gość: jaga IP: *.dynamic.chello.pl 06.03.11, 21:30
          Katowice - my od lat wielu mamy tzw podzielniki zainstalowane na grzejnikach, ale.... Moje podzielniki wykazuja "zuzycie" ciepla na poziomie 1,7 kreski, bo praktycznie nie wlaczam kaloryferow w ogole. Mam szczelne okna i musze oszczedzac ze wzgledu na bardzo niska emeryture. Przebywamy w domu w dresach i cieplych kapciach, zeby nie wlaczac grzejnikow. I co? i spoldzielnia co roku tak liczy zuzycie i wg podzielnikow + wg metrazu , ze musze doplacac, bo zaliczki wplacane z czynszem okazuja sie za male. Licza od kwietnia do wrzesnia, bo bilans im musi wyjsc na zero i mieszkancy musza doplacic to co spoldzielnia dostala. Musimy pokryc ogrzewanie siedziby sp-ni, korytarzy, piwnic, holow i mieszkan, ktorych wlasciciele nie placa czynszow. Na wyliczenie tego zadania potrzeba duuuuzo czasu, prawda?
    • 06.03.11, 16:43
      ...poczytać ekspose puemiela z 2007 roku.
    • 06.03.11, 17:15
      mieszkaniowe alarmują o siarczystych mrozach. To jedno wielkie oszustwo i do tego bezczelne. Bezczelne, bo zlodzieje mają nas za kompletnych imbecyli.
      Pamiętam mroźniejsze zimy, po których następował ZWROT(!) nadpłat. Od kilku lat administrowanie nieruchomościami, w których większość ma gmina, przechodzi w ręce jakichś dziwnych prywatnych firemek. Członkowie wspólnoty dowiadują się o tym po fakcie. Nie ma żadnego głosowania (mimo, że gmina posiadająca większość nie może o żadnych ważnych sprawach decydować arbitralnie). Łamane jest prawo, a nowi "administratorzy" łupią mieszkańców różnymi dziwnymi dopłatami. Ten zlodziejski proceder zaczął się 2-3 lata temu. Ludzie, nie dajcie się rolować. Z rozliczeniem wody cwaniaki robią tak samo.
    • 06.03.11, 17:27
      Przecież to jest PO prostu POprawa.
      W końcu mieliśmy być "zieloną wyspą"
      • Gość: bosman IP: *.lublin.mm.pl 06.03.11, 17:29
        a Tusk osobiście nasyła tych złodziei pis-ośle. Czy wy wszyscy z pis-u jesteście tak yebnięci w pałę?
    • Gość: . IP: 195.205.194.* 06.03.11, 17:36
      Prezes SM nie będzie pracował za kwotę równą Prezydentowi Polski, nie będzie tak dziadował i oszczędzał na butach
    • Gość: viesiek IP: 87.206.78.* 06.03.11, 18:18
      LSM - 300zł za 70m2 :). W bloku parodia - na każdym piętrze grzejniki odkręcone na max. Im wyżej tym goręcej, a wystarczy co piętro przykręcić kaloryfer, zostawić odkręcony na maxa na parterze, bo tam najzimniej i będą oszczędności. Na klatce jest ze 30 stopni (w mieszkaniu koło 25 a na klatce jest dużo cieplej).
    • 06.03.11, 18:51
      w niektorych spoldzielniach w G dansku na Slasku i w Lodzi z rezygnowano z podzielnikow ciepla i powrocono do ryczaltowego rozliczania za cieplo .To jest najlepszy system w naszym zimnym klimacie .Placi sie za cieplo razem z czynszem za mieszkanie.Czlowiek wie na czym stoi , mieszkanie jest caly czas ogrzane i nie groza przykre niespodzianki na koniec sezonu .
    • 06.03.11, 19:10
      Ja mam dziwne wrazenie ze gdyby zainstalowac licznik ciepla na wyjsciu z cieplowni nastepnie go odczytac i odjac od tego zsumowana ilosc ciepla za ktora wedlug licznikow zaplacili odbiorcy ............ to pewnie wyszloby ze cieplownia sprzedala kilkakrotnie wiecej ciepla niz "wyprodukowala".
      Jeszcze zastanawia mnie jedno ....... przepisy unijne (i nie tylko) reguluja niby wszystko lacznie z "krzywoscia banana" ale nikt nie chce uregulowac sposobu sprzedazy wegla, wegiel skladowany jest na powietrzu co za tym idzie jego waga zalezna jest od warunkow atmosferycznych wiadomo po deszczu jest ciezszy no a w zime "od sniegu".
      Moze wszedlby jakis przepis ktory regulowalby ile wegla ma byc w weglu bo przepisy regulujace ile miesa ma byc w miesie czy ryby w rybie juz sa.
      --
      =========================
      http://www.seksvideo.pl

http://www.nimfomanka.com.pl
    • Gość: xnonorx IP: *.toya.net.pl 06.03.11, 19:30
      Tak dostawcy wody i ciepła krzyczeli kiedyś namiętnie.
      No to ludzie złożyli liczniki i faktycznie wyszło taniej.
      Ale, że żyjemy w pojechanym kraju, więc podniesiono ceny tak, że wyszło drożej.
      Ciekawe, czy ktokolwiek jest teraz w stanie powiedzieć (na podstawie rachunku) ile faktycznie kosztował go w danym miesiącu metr sześcienny wody albo kilowat prądu.
    • 06.03.11, 19:40
      Tłumaczenia wyższych rachunków kompletnie zidiociali piszą . Tak rządzą powtórzę rządowi drożyzna na rękę bo podatki pobiera się procentowo wyższy większy podatek . A im kasy zawsze mało takich Naród cwaniaków wybiera . Raz za dużo słońca podwyżka ale jak deszcz spadnie to nic nie tanieje . Drugim razem za dużo deszczu podwyżka i tak w koło za mało śniegu podwyżka za dużo podwyżka kantują i oszukują wyprowadzają naród w pole i tak takim idiotom wyborcom dobrze niech wybierają . Aby zbudować jeszcze jedną daczę na Florydzie dorobić się w dzikim kraju . Kolejne tłumaczenie słońce będzie świecić w lipcu podwyżka . Kadafi zginie podwyżka .
    • 06.03.11, 19:45
      niech pan prezes nie piepszy głupot na czechowie od pięciu lat mam zakręcone płacę tylko za kreski 4 jest w nadmiarze a na mierniku 5 razem rocznie 9 kresek wparowuje powinna być ustawa inna a nie taka płać bo ktoś ci kiedyś to założył w każdym pokoju przy ścianie rura która jest miernikiem ciepła powinna być tylka jedna 600 zł mi oddają a ponad 1000 zabierają za darmo nawet biedni nie mogą wyłączyć którzy nie płacą za czynsze masz założne płać bo jak nie to cię załatwimy a gdzie ta wolność każdy powinien sam wybrać ogrzewanie to my płacimy nawet gazety są za nimi niema gdzie napisać
      • Gość: longin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.11, 19:50
        henio1946- co za belkot! tego nie da sie czytac i nie wiadomo o co co chodzi!
      • Gość: Arek IP: *.60.netcom-computers.com.pl 06.03.11, 21:26
        Dwa razy przeczytałem post henia1946 próbując dokapować się co autor miał na myśli.Na próżno.Może trzeba się wprawić w stan w jakim henio pisał ów post czyli wypić tak 0,5 litra czystej,to może zrozumiałabym o co heniowi chodziło...
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.