Dodaj do ulubionych

Kraj więcej niz dziki!

08.03.11, 18:45
Dziennik Bałtycki": Aptekarze, deklarujący, że są katolikami, nie chcą sprzedawać tabletek antykoncepcyjnych, spirali dopochwowych i prezerwatyw. Twierdzą, że są szykanowani przez pracodawców, którzy zmuszają ich - pod groźbą utraty pracy - "do sprzedawania środków farmakologicznych niszczących ludzką płodność lub zabijających zarodek ludzki w początkach jego istnienia". Z inicjatywą zmierzającą do zmiany prawa wystąpił gdański Oddział Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich, który wspólnie z Klubem Przyjaciół Ludzkiego Życia - Human Life International-Polska założył stronę internetową www.sumienie-farm.pl. Zebrano na niej już około siedmiu tysięcy podpisów popierających deklarację klauzuli sumienia dla farmaceutów. --- Coraz gorzej międzu Bugiem a Odrą!

--
"Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga, powinni pokazać listy uwierzytelniające." (JULIAN TUWIM)
Obserwuj wątek
  • swiergotek_polny Re: Kraj więcej niz dziki! 08.03.11, 18:56
   Barsko, Barsko, co ja mam z wami zrobić. Czy wy naprawdę nie wicie i nie rozumicie, że epoka ideologicznej jedności, równego maszerowania i jedynie słysznych poglądów już się skończyła? Teraz jest wolność, równość i ta... yyyyy.... takie trudne słowo... yyyyy... o, już wiem: demokracja :)


   --
   Ukulturalniam forum: problem wieloznickowości we współczesnej sztuce chińskiej :)
   • tajnos.agentos Re: Kraj więcej niz dziki! 09.03.11, 08:00
    swiergotek_polny napisał:

    > Barsko, Barsko, co ja mam z wami zrobić. Czy wy naprawdę nie wicie i nie rozumi
    > cie, że epoka ideologicznej jedności, równego maszerowania i jedynie słysznych
    > poglądów już się skończyła? Teraz jest wolność, równość i ta... yyyyy.... takie
    > trudne słowo... yyyyy... o, już wiem: demokracja :)

    W kapitalizmie przymusu pracy nie ma. Jak takiemu ideologicznemu aptekarzowi nie podobają się wymagania szefa, niech zmieni pracę albo założy własną firmę. Dlaczego tak zwani "chrześcijanie" nie zakładają własnych, politycznie poprawnych sieci aptek, tylko z buciorami pakują się w cudze życie? Czy wolność i demokracja obowiązuje tylko wybrane osoby i w ograniczonym przez nich zakresie?
    --
    Gdy milczą politycy, zaczynają rozmawiać narody...
     • Gość: świergotek Re: jak to dlaczego? IP: 62.244.152.* 09.03.11, 15:50
      Jeżeli o mnie chodzi, to pożegnałem się z katolicyzmem jakieś 20 lat temu. Co do meritum, to uważam tak samo, jak ktoś powyżej napisał, tzn. że powinny istnieć apteki, w których farmaceuci mieliby prawo odmawiania sprzedaży różnych grzesznych specyfików. Obecne prawo takiej możliwości nie daje.
      • qqbek Re: jak to dlaczego? 09.03.11, 17:45
       Gość portalu: świergotek napisał(a):

       > Jeżeli o mnie chodzi, to pożegnałem się z katolicyzmem jakieś 20 lat temu. Co d
       > o meritum, to uważam tak samo, jak ktoś powyżej napisał, tzn. że powinny istnie
       > ć apteki, w których farmaceuci mieliby prawo odmawiania sprzedaży różnych grzes
       > znych specyfików. Obecne prawo takiej możliwości nie daje.

       To jak ptaśku?
       Pożegnałeś się z katolicyzmem a mimo wszystko uznajesz niektóre specyfiki za grzeszne?
       Proszę o:
       1. listę "grzesznych" specyfików
       2. uzasadnienie tejże listy na gruncie innym niźli tzw. "moralność katolicka" (może być dekret Józefa Wisarianowicza, znoszący na terytorium ZSRR dostępność środków antykoncepcyjnych, lub podobne dekrety wynikające z ustaw Norymberskich, przeforsowanych przez NSDAP). Obydwa źródła nie nawiązują do katolicyzmu,

       lub,
       3. Podanie Twojego obecnego wyznania, celem weryfikacji twierdzeń przez Ciebie podniesionych.
       --
       Chcieliście sygnaturki, no to ją macie. Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie bęc.
      • tajnos.agentos Re: jak to dlaczego? 10.03.11, 08:08
       Gość portalu: świergotek napisał(a):

       > powinny istnie
       > ć apteki, w których farmaceuci mieliby prawo odmawiania sprzedaży różnych grzes
       > znych specyfików. Obecne prawo takiej możliwości nie daje.

       Musieliby odmawiać sprzedaży co trzeciego leku. Tak się bowiem składa, że wszystkie leki mają działania uboczne, mogą wchodzić w interakcje z innymi stosowanymi lekami itd. Poczytaj sobie ulotki od leków a zobaczysz w ilu przypadkach zaleca się ostrożność w czasie ciąży na przykład...:D
       --
       Gdy milczą politycy, zaczynają rozmawiać narody...
        • tajnos.agentos Re: jak to dlaczego? 10.03.11, 14:29
         Czekamy na powstanie stowarzyszeń katolickich sklepikarzy, benzyniarzy, markeciarzy, kioskarzy - tam się sprzedaje między innymi środki przeciwbólowe, a w opisach wielu stoi jak byk:
         "Przeciwskazania: Uczulenie na paracetamol, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, choroba alkoholowa, PIERWSZY TRYMESTR CIĄŻY.":)
         www.apteka.gda.pl/paracetamol-500-mg-20-tabl-p-Lodz-p-1629.html
         --
         Gdy milczą politycy, zaczynają rozmawiać narody...
  • Gość: gość Re: Kraj więcej niz dziki! IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.11, 21:57
   w aptece będzie kolejka "ku rozrodczości" (obsługiwania przez przeciwników antykoncepcji), oraz "ku zagładzie ludzkości" (tu będzie mozna kupić te paskudne środki).
   Idźmy dalej: w sklepach kasa dla klientów z plakietką "wybieram życie", a druga - dla klientów "jestem za antykoncepcją" - bo przecież sprzedawcy w zwykłym spożywczaku tez mogą wybrać opcję "za" i "przeciw", i nie chcieć/chcieć obsługiwać ludzi stosujących antykoncepcję.
   Osoby nauczające przeprowadzą ankietę wśród rodziców młodzieży/dzieci nt stosowania antykoncepcji, bo przecież mogą sobie rościć prawo wyboru nauczania "czystych" i "stosujących"... No i tak dalej i dalej...
   Zasadniczo uważam, że wypowiadać powinny się osoby bezpośrednio zainteresowane antykoncepcją, bo młodzi nie pchają się z wymądrzaniem się na tematy geriatryczne czy późnowiekowe.
    • pogarda Re: Kraj więcej niz dziki! 09.03.11, 15:51
     Wyobraz sobie aronku, gdyby tak na przyklad rodzice Hitlera, Kadaffiego, Husajna, Castro, Busha, Kasi Kowalskiej czy Kaczynskich uzywali prezerwatyw... Swiat bylby o wiele lepszy!
     pzdr

     --
     "Co się dzieje? No o co chodzi? Przecież miało być tak pięknie. Wywiady miały być..."
     • Gość: JB J.Senyszyn dziękuje J.Kaczynskiemu (z blogu) IP: *.lublin.mm.pl 09.03.11, 23:50
      Radość sił postępu w Parlamencie Europejskim. Szefem frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów został Jan Zahradil. Zastąpił Michała Kamińskiego, którego odwołania z funkcji przewodniczącego EKR, jako kary za odejście do PJN, domagał się prezes Kaczyński.
      Jan Zahradil to ateista, jasno deklarujący, że Boga nie ma. Zwolennik świeckiego państwa. Odwołanie się do Boga w eurokonstytucji słusznie uznał za "głupi pomysł". Jest przeciwnikiem konkordatu, przeciwko któremu skutecznie głosował ("Dla mnie ta umowa jest po prostu zbędna") i religii w szkole ("Państwo powinno być pod tym względem neutralne i nie powinno się zajmować wspieraniem nauczania religii w szkołach"). Wspiera środowiska LGBT i opowiada się za legalizacją związków osób tej samej płci, co zmaterializował w postaci projektu odpowiedniej ustawy.
      Nieuniknioną konsekwencją takich poglądów, była negatywna opinia o kandydaturze Polski do Unii Europejskiej. W 1999 roku, w czasie rządów wstecznego AWS i UW, Jan Zahradil powiedział: "Jestem zaskoczony, że w pierwszej grupie kandydatów do Unii Europejskiej jest Polska, ta ogromna kula u nogi". Nie należy się dziwić. Jak inaczej niż jako balast dla Unii, mógł widzieć państwo wyznaniowe, sklerykalizowane, całkowicie podporządkowane Watykanowi, również w zakresie ustawodawstwa, finansujące instytucje kościelne i duchowieństwo z budżetu państwa i budżetów samorządowych, afirmujące religię katolicką i obwieszone krzyżami, gdzie tylko się da.
      Popierany przez PiS, nowy szef frakcji EKR reprezentuje wszystko to, na co w Polsce kaczyści plują, co uznają za najgorszą zarazę, potępiają i przeciwko czemu ostro występują. Dlaczego zatem zdecydowali się na niego głosować? Wyjaśnień jest kilka. Jedno gorsze od drugiego. Każde fatalnie świadczy o partii Kaczyńskiego i o nim samym:
      1. Nienawiść do "zdrajcy" Kamińskiego i chęć zemsty są silniejsze od deklarowanego publicznie przywiązania do tzw. wartości i katolickiej moralności.
      2. PiS nie wyznaje żadnych wartości. Poglądy głoszone w Polsce są sfabrykowane na użytek Episkopatu Polski, Radia Maryja i jego zbrojnych oddziałów.
      3. Partia Kaczyńskiego jest utkana z obłudy i dla interesu nie cofnie się przed niczym. Poprze to, czym się brzydzi. Wyprze sie Boga, zawrze pakt z diabłem, byle dopiąć swego.
      Poparcie Jana Zahradila przez europosłów PiS może zmienić jego negatywne spojrzenie na III RP. Chyba że się dowie, że to wszystko z zemsty na Kamińskim, a nie z powodu nagłego otwarcia zaściankowych umysłów. Serdecznie gratuluję deputowanemu Zahradilowi objęcia nowej, zaszczytnej funkcji. Szczerze się cieszę, że na czele frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów stoi człowiek o światopoglądzie takim jak mój. Jednym słowem - człowiek SLD w EKR.

      Dziękuję Ci, prezesie Kaczyński!!!

  • Gość: J-k Re: Kraj więcej niz dziki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 10:38
   To rzeczywiście musi być przykre doświadczenie, być zmuszanym (pod groźbą utraty pracy) do sprzedaży środków antykoncepcyjnych. Gdyby jednak (lub w końcu) tą pracę utracili zawsze mogą zająć się handlem wodą święconą. To jest ciągle niezagospodarowana nisza rynkowa. Podobno jest uniwersalnym środkiem na wszystko zło z wyjątkiem zabezpieczania od wyładowań atmosferycznych - tutaj jak wiadomo niezastąpiona jest gromnica, którą należy zapalić i wystawić w czasie burzy w oknie swojego domu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka