Dodaj do ulubionych

474 miliony za 10 kilometrów odcinka S17

28.07.11, 16:16
A kto odpowiada za cyrk z budową obwodnicy Konopnica-Dąbrowica. Mimo wydanej kilka lat temu decyzji zezwalającej na budowę dyrekcja lubelska nie podjęła skutecznych prac zmierzających do rozpoczęcia budowy. I teraz w związku z decyzją Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego zabawę będziemy rozpoczynali na nowo.
Edytor zaawansowany
 • Gość: boges IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.11, 17:25
  malarysa napisał:

  > A kto odpowiada za cyrk z budową obwodnicy Konopnica-Dąbrowica. Mimo wydanej ki
  > lka lat temu decyzji zezwalającej na budowę dyrekcja lubelska nie podjęła skute
  > cznych prac zmierzających do rozpoczęcia budowy. I teraz w związku z decyzją Wo
  > jewódzkiego Sądu Administracyjnego zabawę będziemy rozpoczynali na nowo.

  Zachodnia obwodnica jest w ciągu przyszłej s19, a na tą trase nie będzie środków jeszcze conajmniej kilka lat. Ta decyzja niewiele zmienia w kwestii terminu oddania tego odcinka do ruchu.
 • Gość: on1950 IP: 83.238.201.* 28.07.11, 18:00
  cała s-19 jest zapisana do realizacji na lata 2014-2020, także wcale fajnie nie jest, jeśli nie będzie papierów to ktoś inny dostanie kase a czeka radom, kraków ,poznań które w ostatnim rozdaniu dostały po łapkach czy chocby białystok. Inna ważniejsza sprawa tyczy się uzasadnienia. Zadziwia fakt że inwestycja zaczęła się na polskim prawie a sąd wymaga regulacji unijnych mimo że te kwestie polska ma załatwione z ue. Nawet jak decyzje administracyjne jakiekolwiek mają odroczenie na wiele lat to np egzekucja kary jest robiona na starym prawie mimo że w międzyczasie weszły nowe przepisy. A z tekstów mediów wynika że o to jest spór. Jest to kolejny pusty wyrok sądu
  Nalęzy przypomniec słynny nieczytelny podpis gęsickiej pod obwodnica wschodnia warszawy. To czysta głupota sądu tak i tym razem. Wystarczyło zarządzić większą kase dla skarzących lub np lepszej klasy ekrany akustyczne i tyle a nie zatrzymywać inwestycje staretegiczną dla miasta której brak realizacji podnosi koszty grubo ponad 100 milionów. Na dziś decyzja sadu obciąża społeczeństwo i wskazuje że wszystkie poprzednie szczeble administracji działają nielegalnie i samowolnie....wręcz robi nam się wątek kryminalny bo na dziś w piach ida 10-tki milonów złotych
 • Gość: J-k IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.11, 17:02
  Póki co S19 jest jedynie wirtualnym projektem. S19 z wyjątkiem odcinka Rzeszów - Barwinek i obwodnic miast nie ma zapewnionego finansowania a więc jej budowa możne pozostawać tylko w sferze pustych (wyborczych) obietnic. Coś tam się przebąkiwało o Via Carpatia lub o powołaniu specjalnej spółki do budowy 19-tki, ale jak na razie nic się nie dzieje. Póki co 19-tka nie jest w sieci TEN-T (do dzisiaj nie wiadomo czy i kiedy będzie do niej włączona) a więc nie będzie można przy jej budowie korzystać z funduszy infrastrukturalnych a jedynie tych przeznaczonych na rozwój regionalny. W tej chwili kończą się prace nad budżetem UE na lata 2013-2020 a więc mało prawdopodobne aby w części budżetu przeznaczonej na rozbudowę infrastruktury ujęto nienależącą do sieci TEN-t drogę S-19. Pewnie, na chwilę się coś ruszy w sprawie budowy tej drogi we wrześniu i na początku października, aby później przycichnąć do kolejnych wyborów. Innymi słowy jeżeli S19 w ogóle powstanie to na pewno nie wcześniej niż w 2030 roku. Mogę się o to założyć! Inna sprawa czy uda mi się dożyć rozstrzygnięcia tego zakładu.
  www.uni-logistics.eu/images/S8_mapa.jpg
 • Gość:   IP: *.lublin.enterpol.pl 29.07.11, 18:30
  No wreszcie ktoś ogarnięty na tubtińskim forum...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka