Dodaj do ulubionych

Dlaczego w Lublinie inwestycje się nie udają?

08.08.11, 09:38
Aaa! Marzę wprost o przeniesieniu się do Białegostoku! Bo tam jest gmach opery, bo tam się udaje! Aaa!
Edytor zaawansowany
  • Gość: leonss IP: *.icpnet.pl 08.08.11, 11:49
    Lublin ma b. słabych beznadziejnych posłów vie marszałków radnych a szczególnie Prezydentów miast ,ktorzy celowo umniejszają inwestycje,.Ci ludzie nieudaczniucy powinni odejsc i 2 lata nas przemyslenie i 1 rok bezrobocia .
  • Gość: ktuś IP: *.dynamic.chello.pl 08.08.11, 13:33
    he, he, he... to sa n a s i przedstawiciele. Oni wywodzą się spośród nas, z nami chodzili do szkoły, z nami studiowali, z nami piją i modlą się.
    Tacy jesteśmy, po prostu. I nie ma co szukać przysłowiowego ździebełka:)

• Gość: aron IP: *.play-internet.pl 08.08.11, 14:14
    i znowu bzdury. Nie to że inwestycje się nie udają, tylko po prostu u nas inwestycji nie ma. Tusk buduje obwodnicę wrocławia i autostradę kaszubską, a nam daje 3 szynobusy do Zamoscia.A powinno byc odwrotnie. Obwodnica WRoclawia jest niepotrzebna, za to szynobusy we Wroclawiu sa potrzebne.
  • sothink 08.08.11, 15:22
    to kwestia mentalności, tak samo było z wnioskami unijnymi, po prostu arony nie ogarniają tematu.. stąd właśnie marazm
  • Gość: maxx IP: 173.233.209.* 08.08.11, 19:58
    "Obwodnica WRoclawia jest niepotrzebna, za to szynobusy we Wroclawiu sa potrzebne."

A poza tym, szanowny "aronie"... wszyscy w domu zdrowi???
  • folkatka 08.08.11, 19:32
    Przeczytałam ten artykuł z pewnym niedowierzaniem...
    Bo w sumie śledze lubelskie media, i naprawdę, jakoś trudno mi powiedzieć, że nic sie nie udaje w Lublinie...Media co raz przynosza wieści o nowych inwestycjach, i pisanie o zupełnym ich braku jest przesadą, sianiem zbednego czarnowidztwa.

--
    Lublinianka z urodzenia i z zamiłowania :)

www.cooltouroff.pl/
  • tajnos.agentos 08.08.11, 19:36
    To nie czarnowidztwo, to sezon ogórkowy i kampania wyborcza...:)))
    --
    Gdy milczą politycy, zaczynają rozmawiać narody...
  • folkatka 08.08.11, 19:42
    Drugi raz próbuje wkleic linka ze strony konkurencyjnej o inwestycjach budowlanych w Lublinie, ale za kazdym razem jest to niemożliwe - pojawia sie napis "wykryto spam" :PPPP

Chetni sami sobie znajda prze4z gógle. Materiał świezy, bo z maja.
    --

www.cooltouroff.pl/
  • Gość: maxx IP: 173.233.209.* 08.08.11, 19:57
    Faktycznie, ludzie sprawujacy wladze w Lublinie bardziej nadaja sie do modlitw, nizli do rzadzenia... Lublin to - niestety - mentalny skansen!
  • Gość: LU B. Lin IP: *.nplay.net.pl 08.08.11, 19:25
    Dlaczego ? Bo rządzi PO i Żuk. Wstyd !
    Pogońmy PO a wowczas będzie w Lublinie normalnie.
  • Gość: LU B. Lin IP: *.nplay.net.pl 08.08.11, 19:31
    Dlaczego ? Bo chce rządzic PiS i Pruszon. Wstyd !
    Pogońmy PiS a wowczas będzie w Lublinie normalnie.
  • Gość: Jo! IP: *.adsl.inetia.pl 08.08.11, 21:52
    Bo rządzi PiS, który ma większość w radzie.
    A tak na prawdę?? Bo wszelkie inwestycje centralne omijają Lubelszczyznę. Z bólem i płaczem wybłagaliśmy przebudowę S17/S12 do Piask, reszta- czeka. S19- czeka nie wiadomo na co. Kolej- tory się rozpadają. Bez infrastruktury nic nie będzie. i tak gratuluję zrywu mieszkańcom. Przegrana o tytuł ESK2016 o krótki pysk, z o wiele lepiej doinwestowanym Wrocławiem- CUD. W mieście zaczyna się w końcu coś dziać, po wielu latach marazmu i miernoty.
  • Gość: aron IP: *.paradowski.pl 09.08.11, 07:36
    dokładnie. DOpóki będzie rządzić PO dopóty Lublin nie dostanie ani grosza, a kasa będzie pompowana w Gdańsk i Wrocław.
  • Gość: karol IP: 195.117.192.* 09.08.11, 08:46
    Po co i komu potrzebny jest taki tekst?
    Co gazeta chciała przez to osiągnąć?
  • Gość: aron IP: *.play-internet.pl 09.08.11, 13:38
    chodzi o to, żeby odwrócić uwagę ludzi od tego że Lublin jest dyskryminowany przez Tuska w kwestii inwestycji centralnych. Pisze się że w Lublinie są korki, a nie wspomina się że nie ma obwodnicy. Pisze się że w Lublinie nie ma gdzie zaparkować, a nie wspomina się że Wrocław dostaje dotacje. Pisze się że w Lublinie są wredni busiarze, a nie wspomina się że cały naród warszawie metro buduje. I tak dalej i tak dalej.

Kto głupi to uwierzy.
  • sothink 09.08.11, 16:45
    a kto ci karze jezdzić obwodnicą Tuska? Przecież Jarosław za swojej władzy wybudował lepszą:D
    Dlaczego nie konsumujesz inwestycji Jarosławowskich tylko czekasz na Tuskowe jak na zbawienie?
  • ajatuse 08.08.11, 19:28
    czas by wymienić to zasiedziałe, niekompetentne i leniwe towarzystwo wzajemnej adoracji
  • Gość: OnLbn IP: *.dynamic.chello.pl 08.08.11, 19:38
    Ale lotnisko tam się nie udaje, a u nas z problemami, ale jednak rośnie.
  • Gość: maxx IP: 173.233.209.* 08.08.11, 20:08
    "Ale lotnisko tam się nie udaje, a u nas z problemami, ale jednak rośnie."

Jak juz lotnisko "wyrosnie" pojawia sie nowe problemy, np. kto
    i ile bedzie do niego doplacac...
  • Gość: Titi IP: 213.146.52.* 09.08.11, 07:32
    No rośnie bo PiS (głównie) i PO (nie głównie - mimo plakatów Sobczaka z samolocikami) raz w życiu połączyły siły to i coś się udało. Niestety po jakimś czasie PO stwierdziła że więcej spraw załatwią z PSL no i trwa wielka koalicja zwana zwyczajowo "tego się nie da zrobić"...
  • Gość: papa IP: *.ip.netia.com.pl 10.08.11, 11:17
    Tylko po co? W ruchu lotniczym karty są już dawno rozdane. Północno-wschodnia Polska będzie latać z Modlina a południowo-wschodnia z Rzeszowa i Krakowa. Z Lublina będzie latać wyłącznie Lublin. Tak więc będzie może kilka czarterów i żadnej regularnej linii. Cudnie. Szkoda że nie zbudowaliście kosmodromu :) Było by się dopiero czym chwalić.
  • Gość: aron IP: *.paradowski.pl 10.08.11, 19:39
    No i dobrze. Będzie latać Lublin a wy rzeszowiaki won na Balice bo wam to śmieszne lotnisko zbankrutuje oby jak najprędzej. Starczy tych złudzeń.
  • Gość: m IP: 83.238.201.* 08.08.11, 20:19
    - w łodzi miasto może stracić miliard złotych na przebudowę dworca
    -radom, kraków, poznań straciły kase na obwodnicę
    - kraków szkieletor w wiecznej budowie, obok rodno mogilskie budowane 30 lat, dalej stadion wisły...5 termin padł
    -białystok wywalili mase kasy na lotnisko którego nie ma i nie będzie
  • papla3 08.08.11, 22:24
    Jest swojsko i dobrze.
  • przemek-leniak 09.08.11, 09:51
    to wy jesteście dziennikarzami powinniście wiedzieć niemal wszystko o Lublinie
    a tymczasem nader często wykazujecie się już to ignorancja już to zwykłym tumiwisizmem
    to nie wy powinniście stawiac takie pytania
    to wy powinniście udzielać na nie odpowiedzi
    ...
    to taki problem prześledzić losy CSK na przestrzeni ostatnich 6 lat?
    na co zmarnowano czas i pieniądze
    kto zarobił a kto się nie narobił?
    nie umiecie odpowiedzieć...
    co innego pisać co ktoś podyktuje a co innego być dziennikarzem...
    w Lublinie nie da się z tego samego powodu dla którego nie da się w lubelskiej GW...
    bo nikomu się nie chce, bo entuzjazmu dużo a nie ma rzetelnej pracy, etc etc...
    acha i jeszcze dlatego że jak mówi nam folkatka jest wsamraśnie.
    pzdr.
    --
    w moich postach nie wszystkie błędy ortograficzne są zamierzone ;-)
  • Gość: folkatka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.11, 20:26
    acha i jeszcze dlatego że jak mówi nam folkatka jest wsamraśnie.

Czy Ty mnie nie pomyliłeś z pewnym panem...? Wiesz że Cie lubię, ale pewnych Twoich złośliwości na mój temat po prostu nie trawię.
  • przemek-leniak 10.08.11, 08:18
    nie trawisz, zwracasz a przed lustrem nie staniesz żeby się sama zobaczyć
    --
    w moich postach nie wszystkie błędy ortograficzne są zamierzone ;-)
  • Gość: folkatka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.11, 17:46
    przed lustrem nie staniesz żeby się sama zobaczyć

Gówno prawda.
    Bardzo lubie sie przeglądac w lustrze, zawsze lubiłam, a teraz lubie jeszcze bardziej, odkąd schudłam :PPPPPP
  • Gość: folkatka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.11, 17:51
    I jeszcze jedno.
    Chciałabym żebys mi wyjaśnił wprost o co Ci chodzi i czego sie mnie czepiasz.
    Jak rozumiem, moim największym przestępstwem jest to, że mam w niektórych tematach zdanie odmienne od Twojego i to, że lubie pewne osoby, których Ty nie lubisz.
    Wiem, wiem...
    jak zwykle odpowiesz mi stekiem swoich wyszukanych metafor.
    Daruj sobie.
  • indiced 09.08.11, 18:36
    Temat artykułu to DLACZEGO W LUBLINIE INWESTYCJE SIĘ NIE UDAJĄ? i niestety Gazeto Wyborcza, muszę stwierdzić, że po 10 kliknięciach i przeczytaniu 10 przykładów inwestycji spoza Lublina, nie znalazłem w waszym artykule odpowiedzi na tytułowe pytanie. Co to za gazeta w której tytuł sugeruje jakieś przemyślenia z którymi czytelnik mógłby się zapoznać...a oferuje jedynie kolaż wybranych inwestycji z całej Polski...i de facto tak brak odpowiedzi na postawione pytanie, jak i brak refleksji opiniotwórczej. Niby zajawka informuje, że to przegląd inwestycji krajowych, ale kłóci się to z pytaniem w tytule. Jako czytelnik jestem tym razem zawiedziony, gdyby się dało, to reklamowałbym jakość artykułu, albo przynajmniej tytuł wprowadzający w błąd.
  • Gość: Nikt IP: 91.123.162.* 09.08.11, 19:24
    Berdyczów?
  • folkatka 09.08.11, 20:33
    Na Czechowie ruszą prace przy apartamentowcu Nord Park. Rozpoczyna się budowa hipermarketu Praktiker przy ul. Turystycznej. Do nowego biurowca przy ul. Zana wprowadzają się pierwsi najemcy. Przeczytaj o inwestycjach w Lublinie.
    – W tej chwili dzielimy pomieszczenia dla naszych najemców, trwają też drobne prace wykończeniowe – mówi Grzegorz Turski, prezes spółki Centrum Zana, która na lubelskim LSM zbudowała biurowiec Gray Office. – Swoje oddziały uruchomią u nas m.in. banki PKO BP, Alior i HSBC.

Chociaż ekipy budowlane nie opuściły jeszcze ul. Zana, spółka rozpoczyna kolejną inwestycję.

U zbiegu ul. Północnej i Szeligowskiego zbuduje apartamentowiec Nord Park.

– W środę rozpoczynamy prace ziemne – zapowiada Turski.

Gmach będzie liczył 13 pięter. W ofercie znajdą się zarówno 37-metrowe kawalerki, jak i ponad 130-metrowe apartamenty. Część mieszkań została już zarezerwowana. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe i biura. W przyszłości obok apartamentów mają stanąć trzy niewielkie biurowce. Realizacja całego kompleksu ma potrwać 5 lat.

Znacznie szybciej, bo już w październiku, zakończy się budowa nowego centrum handlowego.

U zbiegu ul. Mełgiewskiej i Turystycznej staną hipermarket budowlany Praktiker i niewielka galeria.

Znajdzie się tam miejsce dla 6–7 sklepów. Budynki będą sąsiadować z istniejącym hipermarketem E. Leclerc.

– Realizacja naszej inwestycji już się rozpoczęła – mówi Katarzyna Szumańska–Kalisz z firmy UBM Polska. – Jako pierwszy powstanie market sieci Praktiker.

Całkowita powierzchnia nowych obiektów wyniesie blisko 14 tys. mkw. Zewnętrzny pasaż będzie liczył ponad 5 tys. mkw. Do każdego ze sklepów dostaniemy się prosto z parkingu. Otwarcie Praktikera i pasażu zaplanowano na koniec listopada.

Jednym z wykonawców projektu jest lubelski Henpol. Firma podpisała w tej sprawie kontrakt wartości 18 mln zł. Centrum FMZ Lublin, bo tak brzmi oficjalna nazwa inwestycji, zaprojektowała pracownia Bolesława Stelmacha. Gmach Praktikera nie będzie się zbytnio różnił od innych obiektów tego typu. Towarzyszący mu pasaż handlowy, to połączenie szkła i aluminium.

Inwestor, austriacki UBM, działa na polskim rynku od 1993 roku. Zajmuje się przede wszystkim działalnością developerską i projektową. Firma zbudowała już m.in. hotel InterContinental w Warszawie, hotele sieci Radisson we Wrocławiu i Krakowie czy stołeczny biurowiec Twin Towers. W tej chwili spółka realizuje największe centrum biznesowe w Polsce, czyli Poleczki Business Park w Warszawie. Oprócz centrum handlowego w Lublinie, firma chce zbudować podobne obiekty w Gdyni i Sosnowcu.

==============
    Artykuł z konkurencyjnej gazety, rozdawanej bezpłatnie, a powiązanej z Dziennikiem Wschodnim (nie wiem jak to jest, ale ilekroś wpisuje tu jej nazwę, to nie chce mi opublikowac posta).
    --

www.cooltouroff.pl/
  • Gość: piter IP: *.nplay.net.pl 09.08.11, 21:27
    MM Lublin, MM Lublin, MM Lublin.... Nie możemy się dać tak cenzurować ;)
  • Gość: folkatka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.11, 21:48
    Jednak żem blądynka :D
  • krotkiszpic 09.08.11, 21:04
    Świetnie udaje się ekologizacja Lbn. Zlikwidowano już wszystkie (jak mi się wydaje) zakłady produkcji materialnej wybudowane przez przebrzydłą komunę (odlewnia, fabryka samochodów, LZNS) oraz dziedzictwo sanacji (cukrownia, maszyny rolnicze, drożdże, wagi-prawie). Została produkcja wódki (Stock) i makaronu. Żadnych banków, czy obiecanych central (PGE? - kto to obiecywał). Dlaczego więc w tym mieście likwidacji coś nowego ma się pojawiać/budować? A "splendid isolation" - coraz mniej pociągów do cywilizacji, czyli do W-wy, ale kwiatek do kożucha, czyli mini-lotnisko!
  • folkatka 09.08.11, 21:08
    Została produkcja wódki (Stock) i makaronu.

A fajki? Też zostały :) Co prawda, nie mam najlepszego zdania na ich temat, ale wazne, że są.
    --

www.cooltouroff.pl/
  • Gość: aron IP: *.paradowski.pl 10.08.11, 06:21
    papierosy i alkohol to trucizna więc nie powinno się ich w Lublinie produkować, podobnie jak cukru.
  • sothink 10.08.11, 12:03
    3/4 dotacji roliczniczych wraca pod postacią akcyzy z wódki i papierosów do Warszawy.
  • folkatka 10.08.11, 18:00
    Co do papierosów - to oczywiście sie zgodze, ale alkohol...? Ja nie znosze tych sekciarskich bredni o tym, że alkohol jest trucizną.
    Pic w rozsądnych ilosciach mozna (i jest to wskazane ze wszech miar :P). Prohibicji stanowcze NIE!
    A cukrowni szkoda...

--

www.cooltouroff.pl/
  • folkatka 10.08.11, 18:02
    Zostały jeszcze zakłady Protektor - bardzo dobre buty, moim zdaniem...
    "Solidarność" - ta od cukierków...
    --

www.cooltouroff.pl/
  • Gość: aron IP: *.paradowski.pl 09.08.11, 22:21
    nie płacz nad isolation, tusk dał ci 3 szynobusy do Zamościa buahaahahahaa

kolejny wrocławiak co mu się wydaje że pociąg = łączność ze światem
  • Gość: aron IP: *.paradowski.pl 10.08.11, 06:19
    smrodzące zakłady nie powinny być w dużych miastach tylko w małych. Cukrownia powinna być w Łapach. Fabryka samochodów padła bo padło całe Daewoo. Odlewnia zużywała tyle prądu co reszta Lublina więc jak miała się utrzymać?

Centralę PGE zabrał Tusk.

• leonoss 10.08.11, 09:46
    W wieu wpisach aron ma racje -Kase trzyma kilka regionów kolesi [posłowie ministrowie ]wawa pomorze wrocław poznan krakow łodz na polecenie Tuska Lublin niszczony jest wybitnie .Historia powinna zapisać upadek miasta regionu nastąpuił za rządów Niestety Tuska najwiekszy w dziejach historii 100letniej .
  • sothink 10.08.11, 12:02
    z centralą okłamał Jarosław, ale oczywiście jak to powiedział Kurski "ciemny lud wszystko kupi", tak właśnie traktuje PiS Lubelszczyznę.
  • Gość: papa IP: *.ip.netia.com.pl 10.08.11, 11:09
    Ja bym nie ironizował - Lbn do Bs ma tak daleko jak UłanBator do Warszawy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka