Dodaj do ulubionych

2011 w polityce. Kto posypie głowę popiołem? ZO...

29.12.11, 10:05
Mordy zachwycone, bo dostały się do koryta. 8 mln tzw. europejskich dla dominikanów, zbiórka publiczna (60 tys) na DPS!!! I sie dziądzi!!!
Obserwuj wątek
  • shawman Ochota czy rezygnacja? 29.12.11, 12:58
   "Lubelszczyzna od dawna ochoczo głosuje za populistyczną i narodową prawicą."

   Myślę, że przymiotnik "ochoczo" jest tutaj niepotrzebny. Po pierwsze, frekwencja nie odbiega na Lubelszczyźnie zbyt mocno od średniej krajowej, więc trudno powiedzieć, byśmy w ogóle "ochoczo" głosowali. Po drugie, w dużych miastach, podobnie jak w całej Polsce, PO ma bardzo solidne wyniki. Po trzecie, cóż - Platformie porażka na Lubelszczyźnie po prostu się należała, głos na PiS był raczej wyrazem rezygnacji, niż jakiejkowiek ochoty.

   Głosowanie na rządzącą partię w naszym regionie wymagało naprawdę dużego samozaparcia. Trudno ignorować fakt, że w oczach PO Lubelszczyznę należałoby raczej zaorać i zalesić, niż lokować tu jakiejkolwiek inwestycje. Dobra infrastruktura jest rozwijana w kierunku Gdańska, Poznania, Wrocławia, Krakowa, ale w kierunku największego miasta wschodniej Polski już nie. Z ogromnym trudem udało się - przynajmniej na razie - obronić S17. Działania ministra kultury przy konkursie na ESK2016 też nie skłaniają ku temu, by głosować na partię Tuska.

   Jestem daleki od poparcia dla PiS, które, notabene, też nic dla Lubelszczyzny nie zrobiło. Ale doskonale rozumiem tych wyborców, którzy nie chcą poprzeć "światłej" Platformy. Platforma po prostu sama popycha nas w ramiona "nacjonalistów" przez marginalizowanie Lubelszczyzny i całej wschodniej Polski. Jeżeli PO nie chce być reprezentacją wyłącznie zachodniej części naszego kraju, niech da temu wyraz.
   --
   Lubelskie Forum Internetowe
   • Gość: sympatyk PiS Re: Ochota czy rezygnacja? IP: *.karnet.lublin.pl 29.12.11, 13:51
    Żuk został wystawiony przez PO na prezydenta Lublina, ale zaraz zdradził PO i przeszedł do PiS i rozpoczal walke z ludzmi PO. Zatrudnia ludzi Pis w UM i myśli że tym sobie zaskarbi sobie ich wdzięczność i naszych wyborców. Wspiera PiS i atakuje PO. Oszukać można tylko raz, nas nie oszukasz zdrajco z PO,seffs nikt na ciebie nie zagłosuje i Twoi już cie nie popro!
   • folkatka Re: Ochota czy rezygnacja? 30.12.11, 12:57
    głos na PiS był raczej wyrazem rezygnacji, niż jakiejkowiek ochoty.

    Święte słowa.
    Ja właśnie dlatego zagłosowałam na PiS - żeby dać wyraz swojej dezaprobacie dla postępowania PO, przejawiającego sie chociażby w wystawieniu na pierwszym miejscu Bukieciary - co dla mnie było aktem bezczelności wręcz niesłychanej. W poprzednich wyborach głosowałam na PO, niestety, PO nic nie zrobiło zebym dalej na nich głosowała. Mój głos nie był wyrazem poparcia dla PIS, ale zagłosowac musialam.
    Jeszzce musze się odnieść do słów "że pod szyldem narodowców demolowano Warszawę..." - daleka jestem pod popierania narodowców ale nie sposób zauważyć, że organizatorzy nie ponosza odpowiedzialności za zamieszki. W obliczu materiałów dostępnych w prasie, relacji na blogach i forach, na YT - gdzie pełno jest informacji o dziwnych prowokacjach, brutalności policji i jej dziwnej bierności przy plonacym samochodzie TVN - zrzucanie odpowiedzialności na organizatorów jest jakimś zaklinaniem rzeczywostości.


    --
    Lublinianka z urodzenia i z zamiłowania :)
  • Gość: Stańczyk Re: 2011 w polityce. Kto posypie głowę popiołem? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.12.11, 14:15
   Szkoda że nie zauważa się podstawowej sprawy że nie ma żadnej koalicji PO_PIS w Radzie Miasta to jest twór wirtualny gdzie PO musi zawsze głosować za Prezydentem a PIS głosuje jak mu wygodnie aby nie stracić wizerunku wyborców . A co było z likwidacją szkół !~? Winne było PO ....a teraz jak PO nie chce 16% podwyżki biletów to też PO jest złe a PIS super ! Trzeba dokonać pisemnej umowy i wywiązywać się z niej. A tak co rozkład sił 14-16 nie jest widoczny w prezydium -1-3 oraz w komisjach a i wspomnieć trzeba o innych sprawach gdzie Klub PO został zmarginalizowany no cóż....Pacta sunt servanda.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka