Komentarze do artykułu

UMCS. Wybory nowego rektora na zdjęciach ZOBACZ

Gdyby zapadło inne rozstrzygnięcie to byłoby ogromne zaskoczenie. Ale elektorzy zagłosowali na jedynego kandydata w wyborach rektorskich i już wiadomo, że uczelnią pokieruje prof. Stanisław Michałowski. Wybory przebiegały w dziwnej atmosferze.

Umarł król, niech żyje król Dodaj do ulubionych

dociek, gratuluję trafnej diagnozy.
Szczególnie zaś gratuluję Panu prof. S. Michałowskiemu zwycięstwa w batalii o berło i gronostaje.
Wierzę, że prof. Michałowski będzie dobrym rektorem. Znam go jako człowieka o dużej wrażliwości społecznej i konsekwentnie realizującego zamierzone cele, co pokazał po objęciu funkcji dziekana Wydziału Politologii przed 7 laty. Niektórzy Jego "koledzy" wydziałowi myśleli wówczas, że jak "Staszek" jest delikatny, kulturalny i spokojny w sposobie bycia, to zapanuje wolna amerykanka, głównie w sferze zarobkowej. Zawiedli się bardzo szybko, bo dziekan Michałowski w krótkim czasie i małymi środkami zorganizował najsprawniejszy w owym czasie w UMCS system administrowania wydziałem i w ten sposób zapobiegł "wolnoamerykance". Ponadto pokazał charakter będąc w składzie ekipy rektora Dąbrowskiego - nie krył niezadowolenia ze stylu kierowania uczelnią, zaś w zakresie przydzielonych mu kompetencji konsekwentnie, na wzór swojego mitologicznego patrona lat dziecinnych, wykuwał swoje dzieło dla dobra studentów i uczelni, czym zaskarbił sobie uznanie i szacunek studentów. Miał i ma o tyle ułatwione zadanie, że jest niezależny finansowo od budżetu uczelni (w domyśle - JM Rektora), gdyż środki na tzw. działalność studencką są w dotacji wydzielone i nikt - w tym właśnie JM Rektor - nie może tknąć na inny cel choćby złotówki z tej puli.
Kolejnym, kto wie czy nie najważniejszym, czynnikiem rokującym powodzenie nowej ekipy rektorskiej będzie jej skład osobowy, dla mnie dość ciekawy. Prof. Dębicki będzie robić swoje na zasadzie kontynuacji, spośród dwóch kandydatek na funkcje prorektorskie, jeśli zostaną wybrane, co dla mnie wydaje się pewne, ciężką dolę i kluczową rolę będzie mieć prorektor d/s kształcenia. Tu Pani prof. Hlibowicka jest idealną kandydatką. Od Jej pomysłowości i współdziałania z prorektorem ds. ogólnych (prof. R. Mojak, dla mnie doskonały kandydat na to stanowisko) będzie zależeć, czy uniwersytet utrzyma się na prostej wychodzenia z sytuacji kryzysowej w sferze finansowej, w otoczeniu niżu demograficznego.

Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.