Dodaj do ulubionych

Dwa lat po powodzi. Piękne wille, a ludzie bied...

25.05.12, 08:53
Wszystko się robi ,tylko nie to co jest najważniejsze.Wisła jest zabezpieczona wałem,usypanym ze świeżej ziemi po jego przerwaniu na długości ponad 400 m.Koryto rzeki jest wyżej jak powierzchnia gruntów poza wałem.Koryto rzeki nie jest pogłębiane.Nie będzie żadnej przeszkody kiedy Wisła przybierze ,aby świeży wał został przerwany.Po prostu wał spłynie ,a Wilków popłynie.Wał nie został zabezpieczony tak jak to np.robią Niemcy.Po prostu został usypany i w czasie pogody słonecznej robi wrażenie,można kręcić politykom filmy na użytek kampanii wyborczej.Tylko co dalej??? Lato ma być mokre!!!
Edytor zaawansowany
  • Gość: spoko IP: *.ennet.pl 25.05.12, 09:25
    polder przed Warszawą , czyli ostatnie miejsce w którym można obniżyc fale powodziowa przez zalanie terenu a tym samym zmniejszyc szkody w naszej ukochanej Stolicy . Tak prawde mówiac Wilków powinien byc remontowany z budzetu Warszawy / no choc w jakiejs czesci /.
    Nazwa Wilków wywodzi sie ze słynnego spojrzenia jakim patrzyli na warszawiaków wiedzac że jedni musza pomoczyc tyłki aby innym było sucho w butach .
  • Gość: aron IP: *.play-internet.pl 25.05.12, 12:16
    dokładnie o to chodzi. Tych ludzi powinno się wysiedlić do Warszawy a Gronkowiec powinien im wybudować tam bloki najlepiej na Kabatach to by się czuli jak u siebie w domu tam pełno rejestracji LOP, LPU i tak dalej
  • Gość: bosman IP: *.centertel.pl 25.05.12, 12:23
    i powietrze czyste, i sraszki swiergolą, i Konotopa z Piwonią nie wylewa. No a komunikacja jaka! - aaaaaaronbusy śmigają jeden za drugim. Pociągi na razie nie dochodzą ale niedługo odbudują most w Ciecierzynie i wrócą.
  • Gość: aron IP: *.play-internet.pl 25.05.12, 14:31
    może być i do Parczewa, ale to niech Gronkowiec bloki zbuduje
  • tajnos.agentos 25.05.12, 15:52
    Jak płaskodzioby wygra to zbuduje nie tylko bloki. Każdy dostanie willę.
    --
    Gdy milczą politycy, zaczynają rozmawiać narody...
  • Gość: polish-crap IP: *.fbx.proxad.net 01.06.12, 17:42
    Jak sie buduje na terenach zalewowych i dodatkowo polozonych ponizej poziomu wody w rzece to sie plywa. W cywilozawanym swiecie nikt na takich terenach nie buduje i zaden ubezpieczyciel tego nie ubezpieczy po normalnych kosztach.
  • tajnos.agentos 25.05.12, 15:51
    Jak płaskodzioby kłamczyński we wrześniu 2010 roku był w Wilkowie i okolicach, to też naobiecywał pierdół. Wyszło z tego to, co zwykle - czyli całe guwno.:D
    --
    Gdy milczą politycy, zaczynają rozmawiać narody...
  • Gość: Macyszyn IP: *.internetia.net.pl 03.06.12, 16:11
    "Tajnos agentos " ,zamiast zastanowić sie nad problemami strat popowodziowych , bawi się
    polityką.Widocznie wszyscy popaprańcy i ich zwolennicy są już tak "..." zwichrowani,że bez względu na przyczyny zła, ni widzą tylko winę opozycji.Ten piszący "Tajnos..." jest zwolennikiem krążącego kawału,że wszystkiemu jest wiiny Kaczyński i PiS,czyli:"PiS jest zły,
    PiS niedobry,niszczy wały tak jak bobry".Tak , "Tajno" -- głoś,że to Kaczyński podgryza wały
  • belle.du.jour 26.05.12, 12:11
    O ile mi wiadomo na terenie polderów się nie buduje. Więc ci ludzie moga tylko siebie, ewentualnie własnych ojców winic za to, że regularnie siedzą po tyłki w wodzie.
  • 111111l 25.05.12, 18:49
    Jestem przekonany , ze ubezpieczenia dalej nie wykupuja - po co? Zly rzad ,( ktory nic nie robi ) przy nastepnej powodzi da pieniazki , moze uda sie dostawic pietro , zostalo prosic Boga o nastepna powodz....
  • belle.du.jour 26.05.12, 12:07
    Dokładnie! To samo napisałam w moim poście. "Daj kurze grzędę.... "
  • czarownica.z.tubtina 25.05.12, 21:12
    Bylam wielokrotnie po powodzi w Wilkowie i okolicach. Widzialam te "piekne wille", widzialam co kryje sie pod podkladem, pudrem i rozem. Widzialam jak trudno jest osuszyc namokniete sciany, jak odpadaja swiezo polozone tynki, kafelki, jak robi sie te wspaniale lazienki, instaluje piece grzewcze i jak ociepla sie te mokre sciany. Pisanie w gazecie o pieknych willach jest bardzo duzym naduzyciem ze strony Gazety w Lublinie.
  • Gość: elbertson IP: *.ennet.pl 26.05.12, 02:56
    swietny biznes na powodzi , ze w sumie to w Wilkowie mnóstwo zyskali , nie mieli kafelków a teraz maja bo nachapali kasy z odszkodowań . Zwykła podłosc . Tym bardziej ze kolejna powódz to kwestia czasu . Na pisanie o oczyszczaniu miedzywala i oczyszaniu koryta rzeki to juz sie dziennikarz nie zdobył . Jezdziłem do nich z pomoca 3 x , pojade i nastepne 333 gdy bedzie trzeba , kafelki mi oczu nie przesłoniły . Goraco Cie pozdrawiam .
  • belle.du.jour 26.05.12, 12:09
    A jak już do nich pojedziesz to spytaj się ilu z nich wykupiło ubezpieczenie czy nawet starało się to zrobic. Po co? Przecież państwo wypłaci haracz przy następnej powodzi.
  • Gość: ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.05.12, 14:22
    nikt ich nie będzie chciał ubezpieczyć... Nie bądź naiwny człowieku...
  • Gość: dalton78 IP: *.mnc.pl 01.06.12, 18:25
    Mi się raczej udało zauważyć rudery niedokończone a teraz wyszykowane - przy braku dochodów to mam nadzieję ubezpieczenie pomogło, nawet dach wczesniej nienaruszony z nową blacha teraz, czyli źle nie wyszło z powodzią, raz i człowiek ma porządek - ale sam bym nie chciał powodzi tylko to narzekanie troche mi sie nie podoba
  • parzygniot_myszaty 25.05.12, 22:44
    Żeby zapełnić to wnętrze gośćmi weselnymi, to trzeba być na prawdę bogaczem. Czy to o taką biedę chodzi jak u Paprykarza? A może pojęcie biedy jest inne na polskiej wsi i inne w polskich miastach?

--
    Wśród ślepców jednooki jest królem...
  • Gość: aron IP: *.paradowski.pl 26.05.12, 05:27
    na wsi bieda jest jak nie masz na chleb, a w mieście jak nie masz na samochód
  • Gość: ja_wiedźma IP: *.205.43.157.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.05.12, 07:48
    Co za głupota: wille. PIĘKNY TYNK! Skandal, żeby wieśniaki miały otynkowane domy. Powinny siedzieć w ziemianach i jeść lebiodę ?! Totalny brak wyczucia! Ktoś, kto nie doświadczył powodzi na własnej skórze: braku wody do picia, lęku, osuszania domu-niech zamilknie!
  • belle.du.jour 26.05.12, 12:04
    Ze zdjęc wynika, że tym ludziom podwyższył się standard życia PO powodzi. I oprócz pana z domem weselnym, który miał ubezpieczenie, wszyscy inni dostali od państwa bo niby tacy biedni, że się ubezpieczyc nie mogli. A pani narzeka, ze PANELE musiała położyc, nie prawdziwą podłogę. Kochana, ja mam panele drewniane bo na więcej nie było mnie stac i nie wydziwiam z tego powodu. Wszyscy łapę do państwa wyciągają, dostają kasę BEZ ubezpieczenia (nigdzie na świecie tak nie ma) i jeszcze psy na tym państwie wieszają bo chłopu NIGDY nie dosyc. Bieda na wsi to nie jest jak przed woją, kiedy mieszkali na klepisku i na chleb nie mieli. Bieda na wsi to jest jak nowych mebli kuchennych sobie paniusia kupic nie może albo drewnianej podłogi położyc.. z drewna prawdziwego bo panele jej nie zadawalają! Myślicie, że któryś z nich kupił ubezpieczenie?? Idę o zakład, że nauczeni doświadczeniem, znowu będą na państwie żerowac przy następnej powodzi. Porównajcie te obrazki z tym jak biedni w mieście mieszkają, w jakich warunkach. I jeszcze czynsz muszą płacic i podatki i składki na ZUS. A tym państwo KRUS funduje a podatków żadnych.
  • psotnik.kolatek 26.05.12, 15:16
    ty nie jestes belle.du.jour!

ty jestes jalousie.du.jour!!!!
  • Gość: autor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.12, 10:39
    "Wcześniej miał dość skromnie urządzony dom.- Jak mi po powodzi odszkodowanie zapłacili, to płytki wszędzie położyłem. Natrysk wstawiłem. Piec mam teraz dwufunkcyjny. Niedługo biorę się za remont piętra - opowiada."

Jakie to polskie. NIe ubezpieczył się, dostał odszkodowanie, wstawił natrysk i piec, a za kilka lat mu znowu zaleje. Bogatym krajem jesteśmy!
  • Gość: gnago IP: *.adsl.inetia.pl 31.05.12, 06:17
    dostają kasę BEZ ubezpieczenia (nigdzie na świecie tak nie ma)

Nie powtarzaj bełkotu liberałów.

Państwo istnieje aby dbać o obywateli , z ich podatków.

Gdy Wrocław i okolice w 1905 Odra zalała Wiluś król Prus z własnej państwowej kiesy dostarczył powodzianom równowartość utraconego dobytku
  • Gość: dalton78 IP: *.mnc.pl 01.06.12, 18:38
    słusznie prawisz - król Prus dał Wrocławowi w 1905 - a my jesteśmy teraz biedna Polska w której dobrze się żyje urzędasom i krzykaczom wiecznie poszkodowanym. Cała reszta na to zasuwa - i z tej grupy jednym więcej zostaje a większości mniej.
  • bogda35 29.05.12, 10:56
    Gość portalu: aron napisał(a):

> na wsi bieda jest jak nie masz na chleb, a w mieście jak nie masz na samochód
    chyba raczej odwrotnie.Chleb na wsi jest zawsze- w miescie nie koniecznie.pokaz mi chałupe na wsi ktora nie ma samochodu- przynajmniej jednego.U nas na podhalu norma sa raczej dwa na rodzine. Tak że o biedzie na wsi nie chrzan.A to wszystko jest dowodem na zaradnośc i dzielnośc Polaków z której trzeba byc dumnym ,a nie drwic i miec za złę.
  • Gość: aron IP: *.paradowski.pl 30.05.12, 05:27
    u nas na wsi jeszcze nie wszyscy majom samochody, ale np. w Lublinie to praktycznie wszyscy - z wyjątkiem Lubartowskiej i Kunickiego czyli 90% mieszkańców ma.
  • basiakoz 01.06.12, 11:31
    Po co się tak zapieniasz. Czemu wrzucasz go do jednego worka z Jarkowym Paprykarzem? Czy on zaprasza telewizję i pyta jak żyć? Czegoś chce od Ciebie? Facet doszedł do wszystkiego sam. Nic od nikogo nie dostał. Wziął kredyty, a na te wesela i inne przyjęcia, to kogo niby stać? On sam ciągle na nie przychodzi z rodziną? Ma klientelę z najbliższej okolicy... Każdy się cieszy, jak słyszy, że wszystkich "zrównało", a co to on okradł kogoś? W myśleniu pokutuje ciągle jakieś pokłosie zgniłego socjalizmu, wszystkim po równo wystarczy g....o, a tak poza tym, to nie będzie nam jakiś prywaciarz, burżuazyjny krwiopijca wyskakiwał przed szereg... Cała polska zawiść...
  • karolsledczy 26.05.12, 13:48
    To właśnie cały Pan Karol Śledczy, żerujący artykuł, niezrozumienie sytuacji mieszkańców. Liczy się tylko tania sensacja. Kto go uczył dziennikarstwa, gdzie jest redaktor naczelny? Zrozumiem, jeżeli cała polityka gazety jest taka...
  • Gość: bosman IP: *.centertel.pl 28.05.12, 13:42
    opis "biednych", "pokrzywdzonych" powodzian? To może spójrz realnie na całość? W pełni zgadzam się z belle.du.jour.
  • stracoonka 29.05.12, 13:27
    a gdzie te wille pan redaktor widzi? że ktoś sobie dom otynkował to już od razu willa? a fe!
  • Gość: polish-crap IP: *.fbx.proxad.net 01.06.12, 17:46
    A co danie poglebianie rzeki bedzie plynela pod gorke do morza? Rzeki sie poglebia tylko dla zeglugi. Trzeba budowac zbiorniki retencyjne i nie pozwalac na budowanie na terenach zalewowych.
  • dyktator_bolandy 01.06.12, 17:56
    remonty na terenie zalewowym?! ludzie są głupi, ale urzędnicy też! Należało dac kasę, ale pod warunkiem wyprowadzki stamtąd.
  • Gość: dalton78 IP: *.mnc.pl 01.06.12, 18:42
    teraz jak chaty wyszykowane po powodzi dostanie sie dwa razy więcej ... jeszcze trochę i ludzie zaczną sie modlić o nadmiar deszczu
  • Gość: aron IP: *.paradowski.pl 02.06.12, 06:38
    jak była powódź w breslau to każdy się rozczulał a tu jak jest powódź w Wilkowie nie z winy mieszkańców to bluzgi na chłopa że się dorobił i jakim prawem w ogóle

strasznie nie możecie przeboleć że parę złoty poszło na wieś a nie na warsiafkę czy wrocław
  • Gość: HA! IP: *.elk.mm.pl 02.06.12, 11:28
    chyba nie zrozumiałeś- ta kasa poszła w błoto (dosłownie). Kiedyś znów zaleje.
  • Gość: aron IP: *.paradowski.pl 03.06.12, 07:46
    breslau też kiedyś zaleje, a jednak nie sprzeciwiasz się inwestowaniu kasy w breslau, nie?

bo ja uważam, że nie ma sensu inwestować w breslau, gdzie pół miasta leży na terenie zalewowym tylko trzeba tą kasę inwestować w Parczew, gdzie powódź z wiadomych względów jest niemożliwa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.