Dodaj do ulubionych

10 ton złomu do wzięcia w centrum miasta. To sz...

31.07.12, 22:32
gratuluję pomysłu. serio. a przede wszystkim podjęcia tematu. bo większość ludzi kojarzy złomiarzy z kradzieżami i żulią. a sam widuję czasem panią, ubraną i wyglądającą po prostu normalnie, która zbiera puszki ze śmietników. wydaje mi się, że zawsze jest trzeźwa.
krótko mówiąc - nie dajmy się stereotypom i zobaczmy w drugim człowieku człowieka.
Edytor zaawansowany
  • Gość: bleee... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 31.07.12, 22:53
    ...ja też uważam, że trzeba zobaczyć "w drugim człowieku człowieka"... a to sztuka właśnie:
    lehardi.wordpress.com/2012/07/31/a-kto-doceni-trud-szambiarza/
    ... :-)))... bleee...
  • andrzej.filipowicz 31.07.12, 23:08
    Takiego miejsca do złomowego performersa, to by nawet największy złomiarz z nerwami ze stali nie wymyślił...
  • Gość: obserwator dna IP: *.dynamic.chello.pl 01.08.12, 00:09
    To jakaś epidemia? Sami "prawdziwi artyści"! Czemu wszyscy ciągna akurat do Lublina???
    Może w Ratuszu zalągł się jakiś Oszołomski Czakram ???? Jak długo to jeszcze potrwa?
    Niech ktoś wezwie wreszcie lekarza?
  • Gość: tt5 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.12, 00:15
    ciekawe jak upilnują tego złomu.w takim miejscu to w mig im przeniosą na szewską
  • Gość: wiejska baba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.12, 04:37
    od razu powinni skladowac ten zlom na Szewskiej :)
  • dociek 01.08.12, 06:34
    A, dla wzmocnienia efektu, na szczycie tej kupy złomu winni honorowo umieścić zestaw radnych wojewódzkich, którzy poradnię chcą zlikwidować oraz zestaw radnych miasta Lublin, za całokształt dokonań.
    --
  • Gość: bleee... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.08.12, 07:20
    ...wedle informacji z "moje miasto" złomu będą pilnować ochroniarze... znowu ja zapłacę?... bo dyktura to podobno biedni artyści (problemy z czynszem nawet miewają...)... bleee...
  • Gość: leszeke IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.12, 08:58
    To "wydarzenei" ma podejrzewam dwa cele:
    1. Zapłacić jakieś pieniądze "artyście" ... (?)
    2. Zrobić jakieś zdjęcia, żeby je następnie opublikować ...

Punkt pierwszy można łatwo obejść - zapłacić "artyście" za wizję czy projekt - jak to zazwyczaj w Lublinie ...
    W obecnej dobie technik komputerowych punkt 2 da się bez wątpienia zrealizować o wiele taniej i bez zbędnego zaśmiecania centrum miasta. A Gazeta i tak bardzo często ilustruje wydarzenia zdjęciami z zupełnie innych miejsc, więc nikt nie będzie zaskoczony ...
    A ile sprzątania mniej ...

A swoją droga - ciekawe jak długo jeszcze to miejsce w centrum miasta bedzie przypominać wysypisko złomu - po przeprowadzonych pracach przygotowawczych ... ?
  • Gość: bleee... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.08.12, 10:09
    ...a może ta góra złomu powinna pozostać pod ratuszem na zawsze... jako instalacja artystyczna z wplecionymi w nią ciałami (oczywiście, że żywymi...) performersów... a na Boże Narodzenie można by ją wykorzystać jako szopkę - wystarczy dorzucić trochę słomy, postawić ze dwie choineczki... zapalić - w nawiązaniu do tradycji - kilka świeczek... byłaby to sztuka wiecznie żywa, o ponadczasowej wymowie... godząca potrzeby wszystkich opcji politycznych i obyczajowych... pomysł oddaję za darmo... w imię pojednania i walki o dobro Wielkiego Lublina... bo każdy chce coś dobrego dla swego miasta uczynić... :-)))... bleee...

ps.: forumowiczów zapraszam do twórczej obróbki projektu... na początek - jak można by przerobić instalację mojego pomysłu na koszyczek wielkanocny... bleee...
  • Gość: leszeke IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.12, 10:26
    Czyli każdy ma takie centrum miasta na jakie zasłużył ?
    Sztuka ... złomowa ...
  • Gość: bleee... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.08.12, 11:20
    ...trudne pytanie, a i odpowiedź niełatwa... myślę, że rodowici mieszkańcy, a przynajmniej ci, którzy z Lublinem się identyfikują - nie zasłużyli... a jeśli chodzi o "zdobywców" - cóż, tu odpowiedź nie jest tak jednoznaczna... bleee...
  • Gość: bosman IP: *.centertel.pl 01.08.12, 09:18
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: bleee... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.08.12, 11:23
    ...bosmanie - a może używaj tych samych słów, ale w wersji literackiej, albo staropolskiej?... :-)... albo tak bardziej opisowo?... pozdrawiam... bleee...
  • Gość: paula IP: *.dynamic.chello.pl 02.08.12, 08:32
    i to ma być sztuka ???? Panie Redaktorze..... Nie przeczę może i dla niektórych i jest. Mnie to po prostu śmieszy na pierwszy ogień poszła kasztanka a teraz 10 ton złomu.Pozdrawiam.
  • kainel.kemezrp 02.08.12, 09:22
    ale tym się różni te kilka wsi (bo Krzczonów to kilka wsi o ile nie kilkanaście nawet) od zadupia że się śmieciami nie chlubi lecz ich wstydzi
    ...
    Lublin stał się zbiorowiskiem śmieci i tych realnych - owe 10 ton
    i tych alegorycznych bo niestety "środowisko" ściągą tu śmiecie "artystyczne" z całego kraju
    wszystko co puste mierne bez ambicji wiedzy i znaczenia zalewa Lublin w skali masowej
    po Waszych komentarzach widzę że zaczynacie to dostrzegać
    to dobrze znaczy że smak macie jeszcze
    żeście nie stali się tekturowymi imitacjami człowieka
    że miedzy uszami nie macie falistego papieru lecz inne zwoje całkiem
    dbajcie o te zwoje
    to są wasze święte księgi wiary
    ;-)
    --
    Przemek Leniak

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?