Brzeźnica Bychawska - ksiądz Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • jako żę już od kliku lat nie jestem mieszkańcem tej że miejscowiści, zaciekawiły mnie podpisy zbierane pod odwołaniem obecnego proboszcza tejże parafi, ponoć przybył on kilka lat temu z Ostrówka, a pamiętam żę wcześnjeszy Proboszcz ks Władysław Wojciech Poździk (obecnie Wilkołaz) był wyjątkowy, czego sie nie podjął to sukces; nowa plebania ciągłe remonty kościoła i nawet skansen przparafialny;
    pytam o co tu chodzi - gdzie jest wiara ???????????
    • Gość: aron IP: *.play-internet.pl 24.09.12, 17:28
      tak działa demokracja w KK
      • Gość portalu: aron napisał(a):
        > tak działa demokracja w KK

"Aronie" - podobnie jak wśród świeckich wszak Ty ją stanowisz w sposób pośredni albo bezpośredni...

Nie dalej jak wczoraj brałem udział w posiedzeniu jednej z rad parafialnych w Lublinie, która poza wysłuchaniem od ks. proboszcza informacji o stanie obecnym finansów i potrzeb - podejmowała decyzje o dalszym duchowym i ekonomicznym kierunku działania swojej parafii.

Jestem przekonany, że jak będziesz tylko chciał to będziesz miał o 1000% większy wpływ na to co się dzieje w parafii niż na ten przykład w... ratuszu.
      • Gość: maxxx IP: 173.233.209.* 25.10.12, 17:29
        "Demokracja" w KK?

Przecie kosciol rzymsko-katolicki dziala na wzor organizacji
        wojskowej i oparty jest na pelni posluszenstwa wobec przelozonych.
        Tutaj nie ma miejsca na krytyke, czy nawet jakakolwiek dyskusje!
    • Gość: bosman IP: *.centertel.pl 19.10.12, 11:44
      okazał się za drogi w hodowli?
    • Gość: Monita IP: *.interduo.pl 25.10.12, 13:06
      No właśnie o to chodzi! Poprzedni ksiądz był dobrym gospodarzem i potrafił z ludźmi rozmawiać nie stawiając się na piedestale. Jasne ,że nie wszystko wszystkim pasowało( bo nigdy nie będzie). Teraz ksiądz, poniekąd wykształcony człowiek, ludzi traktuje jak poddanych nie mówiąc już o "problemach" finansowych. Brak jakiejkolwiek chęci porozumienia. To nie średniowiecze i skończył się feudalizm:). A co do wiary- podobno obecny ksiądz przychodząc do naszej parafii powiedział, że on nie jest od remontowania tylko od wiary...Proszę zobaczyć ile osób jest teraz na niedzielnej mszy w naszym kościele...(No, skoro moja teściowa prawie nie chodzi do kościoła to coś musi być na rzeczy;) )
      • Gość: seide IP: *.pools.arcor-ip.net 25.10.12, 13:52
        lewactwo i komunizm dotarl nawet do kosciola - sprytnie. Najwazniejsza misja jest sklocanie i robienie wrogow. To stara taktyka - polak kontra niemiec i czech, wegier kontra rumun....tylko rusja jest the best bez szemrania.
      • Gość: maxxx IP: 173.233.209.* 25.10.12, 17:32
        "No właśnie o to chodzi! Poprzedni ksiądz był dobrym gospodarzem i potrafił z ludźmi rozmawiać nie stawiając się na piedestale. Jasne ,że nie wszystko wszystkim pasowało( bo nigdy nie będzie). Teraz ksiądz, poniekąd wykształcony człowiek, ludzi traktuje jak poddanych nie mówiąc już o "problemach" finansowych. Brak jakiejkolwiek chęci porozumienia. To nie średniowiecze i skończył się feudalizm:)"

Niestety nie! W kosciele rzymsko-katolickim (feudalizm) wciaz trwa i to w calej pelni !!!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.